Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» παιδιά με down και αυτισμο
από efaki27 Σήμερα στις 1:10 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Σήμερα στις 12:37 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από Chris_E Σήμερα στις 11:00 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από mary2 Σήμερα στις 10:52 am

» Aναλαμβανω καθαρισμα και σιδερο
από pusi Σήμερα στις 10:25 am

» Πουλάω 2 κούνιες που γίνονται παιδικά κρεβάτια + 1 αλαξιέρα+1 συρταριέρα
από Jannete Σήμερα στις 2:26 am

» διαιτολογος
από dioni27 Χθες στις 11:48 pm

» ΚΑΦΕ ΚΗΛΙΔΕΣ, ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;
από Despoinaki123 Χθες στις 10:09 pm

» ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ
από ζουζουνακι Χθες στις 9:01 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από kikimam Χθες στις 6:02 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από RITAKI30 Χθες στις 5:31 pm

» Προβλημα με τη τουαλετα....
από newmum Χθες στις 5:18 pm

» ΑΝΤΩΝΙΑ 123 ΕΙΝΑΙ Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ???
από ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ Χθες στις 4:31 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από Chris_E Χθες στις 3:51 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Titino Χθες στις 12:55 pm

» ΠΕΘΑΝΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΙΣΚΟΣ :( ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΦΙΛΗ
από vasoulagal Χθες στις 11:47 am

» agxoos !!!!!
από vasoulagal Χθες στις 11:09 am

» diagrafh apo to forum 3erei kamia pws ginete?
από kerasoula Χθες στις 1:02 am

» www.candyland .gr
από candyland Κυρ Sep 28, 2014 6:22 pm

» ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΕΣ!!!!
από Antonia 123 Κυρ Sep 28, 2014 6:04 pm

» COLOSTROUM ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ
από Antonia 123 Κυρ Sep 28, 2014 6:00 pm

» ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ
από nanou Κυρ Sep 28, 2014 3:55 pm

» Μπομπονιερες -κεραλοιφες!!! ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ
από pusi Κυρ Sep 28, 2014 2:33 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kat_laz Σαβ Sep 27, 2014 10:53 pm

» Περιδεση στην 13η εβδομαδα , μετα τι?
από EnVy26 Σαβ Sep 27, 2014 10:24 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σαβ Sep 27, 2014 10:00 pm

» Επιπλα απο Εντος/Ανδρεαδης ?
από κοκκινοσκουφιτσα Σαβ Sep 27, 2014 7:52 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Πεμ Sep 25, 2014 7:08 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από Καλλιόπη Τζιλέρογλου Πεμ Sep 25, 2014 5:09 pm

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:50 pm

» κατέστρεψα τον γάμο μου και τώρα θα υποστώ τις συνέπειες
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:22 pm

» Μεγαλη Τρελα
από Antonia 123 Πεμ Sep 25, 2014 2:03 pm

» Almiron pepti 2
από Nifitsa Πεμ Sep 25, 2014 11:15 am

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Πεμ Sep 25, 2014 8:51 am

» Τιμες για αγγλικα α junior
από Areti2 Πεμ Sep 25, 2014 12:56 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΟΛΙΣΜΟΥ ΒΑΠΤΙΣΗΣ 150 ΕΥΡΩ
από elfoula Τετ Sep 24, 2014 8:45 pm

» Aναζήτηση γυναίκας-παιδικού σταθμού
από love4 Τετ Sep 24, 2014 2:32 pm

» Πότε θα φύγει η κοιλιά;;;
από tassoula Τετ Sep 24, 2014 12:44 am

» Καλλιεργεια σπερματος
από Jorji Δευ Sep 22, 2014 4:17 pm

» Οταν πινει λιγο γαλα, ποιο στηθος να δινω μετα?
από christinelle Δευ Sep 22, 2014 11:03 am

Παρόντες χρήστες
500 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 17 μέλη, 1 μη ορατός και 482 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Ana, Anastasie, dimitra88, ede37, efaki27, irenehr, kerasoula, kikimam, margdimitra, maro28, Psaraki, tassoula, toxotina, vasoulagal, αγγελακι στον ουρανο, ζουζουνακι, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1 Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Παρ Feb 04, 2011 9:02 am

supermom

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η ασφάλισή μου λήγει τέλη Φεβρουαρίου. Δεν δουλεύω οπότε δεν έχει ανανεωθεί. Η κόρη μου είναι προστατευόμενο μέλος στο δικό μου βιβλιάριο (όταν το έκανα αυτό, υπολόγιζα ότι θα δουλεύω). Γνωρίζει καμία μαμά τι γίνεται στην περίπτωση που μετά την λήξη της ασφάλισής μου θελήσω π.χ. να της κάνω ένα εμβόλιο στο ΙΚΑ; Γίνεται με κάποιο αντίτιμο ή απλά δεν γίνεται καθόλου;

2 Απ: Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Παρ Feb 04, 2011 9:10 am

Ιφιγένεια

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η κόρη σου έπρεπε να μεταφερθεί στο βιβλιάριο του άντρα σου από τότε που γνώριζες ότι δεν θα ξαναδουλέψεις. Ο άντρας σου θα πρέπει να πάει στο ΙΚΑ με τα εξής δικαιολογητικά για σένα¨"
Μια φωτογραφια διαβατηρίου σου, το βιβλιάριο του, το βιβλιάριο σου, την ληξιαρχική π΄ραξη γάμου, το εκκαθαριστικό της εφορίας .Ολα αυτά την επομένη που λήγει η ασφάλειά σου

3 Απ: Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Παρ Feb 04, 2011 10:06 am

litsakos

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιφιγένεια έγραψε:Η κόρη σου έπρεπε να μεταφερθεί στο βιβλιάριο του άντρα σου από τότε που γνώριζες ότι δεν θα ξαναδουλέψεις. Ο άντρας σου θα πρέπει να πάει στο ΙΚΑ με τα εξής δικαιολογητικά για σένα¨"
Μια φωτογραφια διαβατηρίου σου, το βιβλιάριο του, το βιβλιάριο σου, την ληξιαρχική π΄ραξη γάμου, το εκκαθαριστικό της εφορίας .Ολα αυτά την επομένη που λήγει η ασφάλειά σου

αυτο καναμε κ μεις,κ τα 2 παιδια και εγω ειμαστε στον μπαμπα μας απ την στιγμη που εληξε η δικη μου ασφαλεια στο ΙΚΑ.

4 Απ: Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Παρ Feb 04, 2011 1:13 pm

ladycat

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
m bebaivsh anegiaw apo τον οαεδ πας στο ικα κ σου ανανεωνυν το βιβλιαριο

http://www.gatospito.com

5 Απ: Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Παρ Feb 04, 2011 1:17 pm

cassiani

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kai emena ligi teli you mina kai tha pame na mas grapsei kai tis dio o mpampas sto diko tou1

6 Απ: Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Παρ Feb 04, 2011 1:20 pm

Athin@

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εμάς ο μπαμπάς θα μας βάλει.

ΑΑΑΑ και πληροφοριακά επειδή ρώτησα στο 184, αν έχετε κλεισμένο ραντεβού με τον δικό σας αριθμό μητρώου και πριν το ραντεβού μπείτε στο βιβλιάριο του μπαμπά, πρέπει να πάρετε τηλέφωνο στο 184 και να ενημερώσετε για την αλλαγή για να βάλουν στο ραντεβού τον αριθμό μητρώου του μπαμπά.

7 Απ: Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Παρ Feb 04, 2011 2:46 pm

supermom

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ευχαριστώ κορίτσια και ευχαριστώ athina γιατί είχα κλείσει ραντεβού με το δικό μου μητρώο και θα πήγαινα εκεί και αυτοί θα ήταν ικανοί να μου έλεγαν "ξανακλείστε ραντεβού μετά από κανένα 2μηνο".

8 Απ: Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Σαβ Feb 05, 2011 9:44 pm

new2eenmommy

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ladycat έγραψε:m bebaivsh anegiaw apo τον οαεδ πας στο ικα κ σου ανανεωνυν το βιβλιαριο

πόσο σίγουρη είσαι για αυτό;;
Δλδ δε χρειάζεται να μπεί στο ικα του συζύγου;μπορεί να γίνει ανανέωση μόνο με βεβαίωση ανεργίας;;Δε χρειάζεται ενσημα τελευταίου έτους;δε χρειάζεται να είναι άνεργη τουλάχιστον έναν χρόνο συμπληρωμένο;

9 Απ: Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Σαβ Feb 05, 2011 10:49 pm

Maraki_D

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια κι εγώ ομοιοπαθούσα, και θα έτρεχα να βγάλω άκρη!!! Να 'στε καλά για τις info!!!!!! Very Happy

10 Απ: Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Κυρ Feb 06, 2011 1:10 am

ladycat

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
new2eenmommy έγραψε:
ladycat έγραψε:m bebaivsh anegiaw apo τον οαεδ πας στο ικα κ σου ανανεωνυν το βιβλιαριο

Δλδ δε χρειάζεται να μπεί στο ικα του συζύγου;μπορεί να γίνει ανανέωση μόνο με βεβαίωση ανεργίας;;Δε χρειάζεται ενσημα τελευταίου έτους;δε χρειάζεται να είναι άνεργη τουλάχιστον έναν χρόνο συμπληρωμένο;

ειμαι 100% σιγουρη γιατι ρωτησα στο ικα τον νοεμβριο γιατι ληγη η ασφαλεια μου τον φλεβαρη κ μου ειπε η κοπελα να παρω μια βεβαιωση απο τον οαεδ κ να τους την παω για ν μου ανανεωσουν το βιβλιαριο

http://www.gatospito.com

11 Απ: Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Κυρ Feb 06, 2011 10:31 am

supermom

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δηλαδή σου ανανεώνουν το βιβλιάριο έτσι με την βεβαίωση; Για πόσο καιρό; Μου φαίνεται πολύ γενναιόδωρο εκ μέρους τους και είμαι λίγο καχύποπτη.

12 Απ: Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Κυρ Feb 06, 2011 12:20 pm

μαμακα μου

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ. ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΓΑΛΕ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ
ΕΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ, ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ, ΚΑΙ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ.
ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΑΣΦΑΛΙΣΟΥΝ ΜΑΖΙΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ. ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ....

13 Απ: Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Κυρ Feb 06, 2011 4:53 pm

annou

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kai egw eimai anergi kai piga me ton antra mou sto ika gia na kanoume tin allagi kai mas eipan oti den xreiazetai(emena se 2 mines ligei)kai oti tote tha ferw kati xartia tou oaed

14 Απ: Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Τρι Feb 08, 2011 8:06 am

new2eenmommy

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ladycat έγραψε:
new2eenmommy έγραψε:

ειμαι 100% σιγουρη γιατι ρωτησα στο ικα τον νοεμβριο γιατι ληγη η ασφαλεια μου τον φλεβαρη κ μου ειπε η κοπελα να παρω μια βεβαιωση απο τον οαεδ κ να τους την παω για ν μου ανανεωσουν το βιβλιαριο

Εμένα γιατί μου λένε πως εάν δεν έχεις συμπληρώσει το χρόνο δε γίνεται η ανανέωση του βιβλιαρίου;;; πάλι ρώτησα εχθές.
Μου λέει από πρώτη Μάρτη που λήγει το ικα μου θα γραφτώ στον άντρα μου και μόλις κλείσω χρόνο άνεργη θα κάνω πάλι δική μου ασφάλεια!!!
Μήπως έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια ή είσαι ένα χρόνο άνεργη;
Μήπως σε κάθε πόλη είναι και διαφορετικά;!!
τί να πώ! Shocked

15 Απ: Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Τρι Feb 08, 2011 10:36 am

nomikoula

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΛΗΓΕΙ ΤΕΛΗ ΦΛΕΒΑΡΗ.ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΕΝΣΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑ ΑΝΑΝΕΩΘΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ.

16 Απ: Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Τρι Feb 08, 2011 1:06 pm

supermom

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λοιπόν κορίτσια πήγα σήμερα στο ΙΚΑ και ρώτησα και μου είπαν για το θέμα του ΟΑΕΔ το εξής: εγώ αυτή τη στιγμή δεν είμαι γραμμένη στον ΟΑΕΔ. Αλλά μέχρι τον Σεπτέμβριο έπαιρνα ταμείο. Αφού λοιπόν, έπαιρνα ταμείο, μου είπαν, θα πάω μια βεβαίωση από τον ΟΑΕΔ ότι έπαιρνα ταμείο από τότε μέχρι τότε και θα μου ανανεώσουν το βιβλιάρειο για εμένα και την μπουμπού για ένα χρόνο. Δεν ξέρω αν σας διαφώτισα λίγο παραπάνω για το θέμα αλλά είπα να το γράψω. Απ' ότι κατάλαβα αν έχεις πάρει ταμείο το προηγούμενο έτος με την βεβαίωση είσαι καλυμμένη.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την supermom στις Δευ Dec 26, 2011 9:16 pm, 1 φορά

17 Απ: Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Τρι Feb 08, 2011 1:50 pm

nena1988

κοριτσια για να σας βοηθησω να σας πω και εμενα τι μου ειπανε,περνω ταμειο ανεργιας εδω καιενα χρονο το οποιο ληγει στις 25 μαιου,εγω γενναω τον μαρτη αλλα το βιβλιαριο μου ληγει το φλεβαρη οποτε θα παω στον οαεδ να παρω ενα χαρτι που να λεει οτι επιδοτουμε απο το οαεδ το 2011 και θα το παω στο ικα για να ανανεωθει η ασφαλεια για ακομα ενα χρονο

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

18 Απ: Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Τρι Feb 08, 2011 2:01 pm

ΝΑΣΙΑ

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Για να παρεις τη βεβαιωση απο τον ΟΑΕΔ πρεπει απαραιτητως να εχεις επιδοτηθει τον προηγουμενο χρονο. Το γνωριζω γιατι μου εχει συμβει δυο φορες. Δεν αρκει δηλαδη να εισαι απλα εγεγραμμενη ανεργη. Αν ηταν ετσι, ολοι οι ανεργοι της χωρας θα ηταν ασφαλισμενοι! Ελπιζω να βοηθησα λιγακι.

19 Απ: Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Τρι Feb 08, 2011 2:10 pm

nena1988

ΝΑΣΙΑ έγραψε:Για να παρεις τη βεβαιωση απο τον ΟΑΕΔ πρεπει απαραιτητως να εχεις επιδοτηθει τον προηγουμενο χρονο. Το γνωριζω γιατι μου εχει συμβει δυο φορες. Δεν αρκει δηλαδη να εισαι απλα εγεγραμμενη ανεργη. Αν ηταν ετσι, ολοι οι ανεργοι της χωρας θα ηταν ασφαλισμενοι! Ελπιζω να βοηθησα λιγακι.

νασια αυτο ειπα παραπανω,οτι περνω ταμειο ανεργιας εδω και ενα χρονο..

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

20 Απ: Λήξη Ασφάλισης ΙΚΑ στό Τρι Feb 08, 2011 2:16 pm

ΝΑΣΙΑ

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
nena1988 έγραψε:
ΝΑΣΙΑ έγραψε:Για να παρεις τη βεβαιωση απο τον ΟΑΕΔ πρεπει απαραιτητως να εχεις επιδοτηθει τον προηγουμενο χρονο. Το γνωριζω γιατι μου εχει συμβει δυο φορες. Δεν αρκει δηλαδη να εισαι απλα εγεγραμμενη ανεργη. Αν ηταν ετσι, ολοι οι ανεργοι της χωρας θα ηταν ασφαλισμενοι! Ελπιζω να βοηθησα λιγακι.

νασια αυτο ειπα παραπανω,οτι περνω ταμειο ανεργιας εδω και ενα χρονο..

Δεν διαφωνησα μαζι σου, αντιθετως θα ελεγα! Εξαλλου δεν απευθυνθηκα αποκλειστικα σε 'σενα. Τη γνωμη μου ειπα γενικως!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a free blog