Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από ΖΩΗ13 Σήμερα στις 10:41 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από kikimam Σήμερα στις 10:13 am

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από Anastasie Σήμερα στις 10:12 am

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από maro28 Σήμερα στις 9:40 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 8:33 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Χθες στις 11:19 pm

» 6 ΜΗΝΟ ΟΑΕΔ.
από vagann Χθες στις 9:28 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Χθες στις 1:47 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από HappyMama Χθες στις 11:53 am

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από HappyMama Χθες στις 11:40 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Titino Χθες στις 9:34 am

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Χθες στις 2:25 am

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από VANESSA1984 Χθες στις 2:10 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Πεμ Oct 23, 2014 9:23 pm

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Πεμ Oct 23, 2014 1:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Πεμ Oct 23, 2014 12:03 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 8:39 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Δευ Oct 20, 2014 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Δευ Oct 20, 2014 9:10 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

Παρόντες χρήστες
397 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 12 μέλη, 1 μη ορατός και 384 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Anastasie, efaki27, elin1, kikimam, nafs, nanou, roulakriti, tassoula, vasoulagal, ΖΩΗ13, κοκκινοσκουφιτσα, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1 ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!! ΝΑΙ Ή ΟΧΙ? στό Τρι Jan 25, 2011 2:49 pm

popmark

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΠΛΕΟΝ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΡΘΙΟ ΟΣΗ ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΞΥΠΝΙΟΣ..ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΟΡΘΙΟΣ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΑΓΚΑΛΙΑ!!ΕΝΝΟΩ ΣΤΑ ΔΥΟ ΤΟΥ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ..ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ..ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ 10 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΣΗ ΑΝΤΟΧΗ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΓΙΝΕΣΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ..ΧΑΧΑ...ΕΛΕΓΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΗΜΗ ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΟΥΛΑ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΚΑΙ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΟΥ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΓΝΩΜΕΣ..!!!! Razz

2 Απ: ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!! ΝΑΙ Ή ΟΧΙ? στό Τρι Jan 25, 2011 2:58 pm

despina1984

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
προφανως εννοεις τη στρατα!!αν και εγω ειχα ακουσει πολλα για στραβα ποδαρακια και τετοια την χρησιμοποιησα και ο μικρος μου ηταν τρισευτηχισμενος!!πηγαινε αριστερα δεξια ανακαλυπτε τα επιπλα και γελουσε σε καθε τρακαρισμα με τις καρεκλες και τα τραπεζακια!!Και μην φανταστεις οτι την χρησιμοποιησαμε πολυ μεσα σε 1 μηνα και κατι ο μικρος περπατησε μονος του!!Ο παιδιατρος μου ειπε απλα οταν τον βλεπω να κουραζεται να τον βγαζω!

3 Απ: ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!! ΝΑΙ Ή ΟΧΙ? στό Τρι Jan 25, 2011 3:02 pm

popmark

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ ΘΑ ΠΡΑΞΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΟΜΙΖΩ!!

4 Απ: ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!! ΝΑΙ Ή ΟΧΙ? στό Τρι Jan 25, 2011 3:11 pm

vasso

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω δεν τον εβαλα καθολου στη στρατα γιατι μπουσουλουσε μεχρι 10 μηνων και μετα περπτησε κατευθειαν εχω την εντυπωση ομως οτι κατεξοχην η στρατεσ ειναι για μετα τον 9ο μηνα για πιο νωρις ειναι οι περπατουρες βεβαια αν αποφασισεις να παρεις θα σου πουν στο καταστημα ποιος τυπος αρμοζει στην ηλικια του μωρου σου Smile

5 Απ: ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!! ΝΑΙ Ή ΟΧΙ? στό Τρι Jan 25, 2011 3:14 pm

MariaM

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Άν δεν είχε πρόβλημα με τα ισχία του δεν υπάρχει πρόβλημα για τα ποδαράκια. Παρόλα αυτά επειδή θεωρείται μια από τις μεγάλες (δεν είμαι σίγουρη αν είναι η μεγαλύτερη) αιτίες ατυχημάτων, σε πολλές χώρες έχει καταργηθεί. Και ο λόγος είναι ότι θεωρείται ότι δίνεται μεγάλη ελευθερία σε πολύ μικρά μωρά τα οποία δεν έχουν τον πλήρη έλεγχο του σώματός τους. Αυτά έχω ακούσει από τον παιδίατρο και διαβάσει κατά καιρούς.

6 ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!!ΝΑΙ Η ΟΧΙ? στό Τρι Jan 25, 2011 4:52 pm

katerina780

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!
ΕΓΩ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΧΙ!!!!ΕΜΑΣ Η ΣΤΡΑΤΑ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ,ΑΡΓΗΣΕ ΔΗΛ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ,ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΜΠΕΛΙΚΑ.Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΗΛΙΚΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΣΤΡΑΤΑ ΕΙΝΑΙ 8 ΜΗΝΩΝ Κ ΜΕΤΑ.

7 Απ: ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!! ΝΑΙ Ή ΟΧΙ? στό Τρι Jan 25, 2011 5:17 pm

ΑΓΑΠΗ@

ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΜΕΣΑ 10 ΜΗΝΩΝ Κ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕ 12 ΜΗΝΩΝ!!!!
ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΗΘΕΛΕ Κ ΟΡΘΙΑ!! ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΦΑΓΗΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ

8 Απ: ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!! ΝΑΙ Ή ΟΧΙ? στό Τρι Jan 25, 2011 9:21 pm

giouli73

Εγώ όταν ήθελα να πάρω στο γιο μου είχα ανακατέψει όλο το ιντερνετ. Αλλού έβρισκα καλά αλλού κακά. Κυρίως ατυχήματα κι ότι γίνονται τεμπέλικα. Εγώ τελικά του πήρα στράτα περπατούσε μέσα στο πάρκο από 10 μηνών αλλά επειδή είχα μετακόμιση τότε και δεν μπορούσα να ασχοληθώ πολύ με το περπάτημα του έδωσα τη στράτα μέχρι 11 μηνών που περπάτησε. Εγώ υπέρ της στράτας. Καταρχήν ξεπιάνονται τα κακόμοιρα όλη τη μέρα στο καρότσι ή στο πάρκο βαριούνται κι αυτά. Όσο για τα ατυχήματα θα το προσέχεις. Όταν περπατήσει κανονικά να δεις πως θα τρέμει η ψυχή σου μη χτυπήσει. Εννοείται πως δεν θα το αφήνεις μόνο του κοντά σε σκάλα. Αλλά νομίζω και να περπατάει πάλι δεν θα το αφήνεις μόνο του σε σκάλα. Όσο για το περπάτημα δεν ξέρω αν κάνει καλό ή κακό. Πάντως ένα πριν ένα μετά δεν τρέχει και τίποτα.

9 Απ: ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!! ΝΑΙ Ή ΟΧΙ? στό Τρι Jan 25, 2011 9:24 pm

giouli73

Ξέχασα. Με τίποτα δεν είναι η ηλικία του για στράτα. 6 μηνών είναι πολύ μωρό. Φαντάζομαι θα στα πει και ο παιδίατρος πότε είναι καλή ηλικία. Νομίζω 9-10 μηνών. Μπορεί μέχρι να φτάσει η ώρα για στράτα να έχει περπατήσει και να μην την χρειαστείς.

10 Απ: ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!! ΝΑΙ Ή ΟΧΙ? στό Τρι Jan 25, 2011 11:14 pm

maria 28

καλησπερα σας.εγω να πω την αληθεια τη δικια μου την εβαλα στη στρατα περιπου 7 μηνων.απο τον 6ο μηνα στεκοταν ορθια στο παρκο της κ οπου εβρισκε στηριγμα ηθελε να πιανετε κ να σηκωνεται ωσπου στον 7ο που σταθηκε καλυτερα την εβαλα κ το ευχαριστιοταν...εννοειται δεν το αφηνεις με τις ωρες...την εβγαζα για λιγο ξεπιανωταν μπουσουλωντας κ παιζωντας στο πατωμα κ οταν ηθελε να κανει παλι την εξερευνηση της την ξαναεβαζα κ τις περισσοτερες φορες την εβαζα εκει κ για να την ταισω.ουτε προβλημα με τα ποδαρακια της μου εμφανισε ουτε τιποτα..ισα ισα απο 11 μηνων εκανε τις πρωτες προσπαθειες για να φυγει μονη της κ την επομενη των 1ων γενεθλιων της εφυγε κανονικα....οπως καταλαβατε κ εγω ειμαι φαν της στρατας.θεωρω οτι η χρηση δεν βλαπτει, η καταχρηση ναι....

11 Απ: ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!! ΝΑΙ Ή ΟΧΙ? στό Τετ Jan 26, 2011 2:56 am

Maya

τι να πω, εγω ειμαι κατα της στρατας.. εκτος οτι υπαρχουν φημες οτι στραβωνουν τα ποδια, νομιζω οτι δεν πρεπει να πιεζουμε το μωρο να προχωραει σε σταδιο για το οποιο δεν ειναι ακομα ετοιμο. Οταν ειναι 3 μηνων δεν το πιεζουμε να καθεται γιατι ειναι ακομα ανωριμο γι αυτο το βημα για παραδειγμα. Αν ηταν ετοιμο να περπατησει, θα το εκανε απο μονο του σιγα σιγα.. Ειμαι ομως πολυ της 'φυσικης εξελιξης' με ο,τι κοστος συνεπαγεται αυτο για μενα (κουραση κλπ κλπ). Οπως το θηλασα αποκλειστικα, του δινω μονο μαγειρευτες τροφες και κρεμες και οχι σκονες του εμποριου, ετσι θα το αφησω να αποφασισει ποτε και πως θελει να σταθει και να περπατησει μονο του.. Αφηνω απλα τη φυση να κανει τη δουλεια της! ηδη τωρα που ειναι 6,5 μηνων αλλαζει βηματα, σε λιγο θα στεκεται στα επιπλα και σιγα σιγα θα το βρει το δρομο της!

12 Απ: ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!! ΝΑΙ Ή ΟΧΙ? στό Τετ Jan 26, 2011 12:36 pm

ntina

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγώ έβαλα το μικρό από 6 μηνών περίπου στη στράτα,δεν είχα σκοπό να πάρω γιατί και εγώ δεν είχα ακούσει τα καλύτερα...όμως είχαμε επίσκεψη σε φίλους που είχαν στράτα και τον έβαλα για πλάκα πιο πολύ για να τον βγάλουμε φώτο.....κι αυτό δεν ήθελε να βγει μετά έκλαιγε ακούμπαγε τα ποδαράκια του και πήγε πίσω πίσω...ρώτησα λοιπόν την παιδίατρο και μου είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα εφόσον του αρέσει και δεν δυσανασχεστεί αλλά μόνο δέκα λεπτά περίπου τρεις με τέσσερις φορές την ημέρα.. τουλάχιστον μέχρι να πάει 9 μηνών μετά μου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα να κάτσει όσο θέλει εκείνο...εγώ πάντως τελικά 6 μιση περίπου πήρα δικιά μας στράτα και έδειχνε πολύ ευτυχισμένος όταν τον έβαζα...από μόνος του κάποια στιγμή δεν ήθελε να ξαναμπεί περίπου εννιά μηνών που άρχισε κίολας να μπουσουλάει!

13 Απ: ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!! ΝΑΙ Ή ΟΧΙ? στό Τετ Jan 26, 2011 12:42 pm

popmark

ΕΤΣΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ! Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΡΑΤΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΟΝ ΒΑΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΑΡΧΙΣΕ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ.ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ ΠΟΛΥ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΟΜΩΣ ΕΝΤΥΠΩΣΗ.ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΧΕΙ ΠΑΝΩ..ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 ΛΕΠΤΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ..ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΙΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΥΝΤΡΕΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΘΑ ΤΟΥ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ.

14 Απ: ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!! ΝΑΙ Ή ΟΧΙ? στό Τετ Jan 26, 2011 12:53 pm

ntina

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
popmark έγραψε: ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΙΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΥΝΤΡΕΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΘΑ ΤΟΥ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ.

αυτό είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις να ρωτήσεις τη γιατρό σας...γιατί ούτως ή άλλως το κάθε παιδάκι έχει και διαφορετική ανάπτυξη....και ελπίζω να σου δώσει το ελεύθερο γιατί έστω κι αυτά τα δέκα λεπτά κάθε φορά σου λυνουν για λίγο τα χέρια βρε παιδί μου χαχαχαχα

15 Απ: ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!! ΝΑΙ Ή ΟΧΙ? στό Τετ Jan 26, 2011 3:12 pm

Rinoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμείς όλα είχαμε στράτα όταν ήμασταν μωρά, αλλά στη δικιά μου δεν πήρα, αφενός γιατί δεν τη χειάζεται αφού κρατιεται και περπατάει, αφετέρου γιατί διάβασα ότι αναπτύσσεται πιο αργά το πάνω μέρος του ποδιού κι έτσι αργεί πιο πολύ να περπατήσει το μωρό - δεν ξέρω αν ισχύει όμως. Αλλά ότι είναι επικίνδυνη για ατυχήματα... ένα μωρό με ρόδες!!! pale

16 Απ: ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!! ΝΑΙ Ή ΟΧΙ? στό Τετ Jan 26, 2011 3:27 pm

zoi24

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kalispera k apo mena nomizo pos einai poli mikro akomi gyro ston 8 mpainoyn.ego ton ebala stoys 8 mines o paidiatros vevaia itan kata tis perpatoyras alla moy tin eixan ferei prin genniso ti na ekana telika ton epeisa k moy eipe na min ton afino pano apo ena tetarto k etsi ekana. perpatise meta ta gelethlia toy sti vdomada peripoy tha perpatoyse prin xronisei alla epese o kaimenos k fovithike k meta apo 20 meres peripoy ksana sikothike. i nyfi moy poy ton afine perissoteri ora perpatise stoys 14 mines

17 Απ: ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!! ΝΑΙ Ή ΟΧΙ? στό Τετ Jan 26, 2011 3:28 pm

ortikaki

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΣΤΡΑΤΑΣ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙΣ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ.

18 Απ: ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!! ΝΑΙ Ή ΟΧΙ? στό Τετ Jan 26, 2011 3:39 pm

MariaM

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν νομίζω πως το πότε περπατάει το παιδί έχει να κάνει με την στράτα γιατί είναι θέμα εγκεφάλου. Και εμένα είναι 11 μηνών και περπατάει ήδη παρόλο που δεν τον έβαλα ποτέ σε στράτα. Έμαθε μόνος του να σηκώνεται και να κάθεται και να πέφτει με τον πωπό και όχι με το κεφάλι. Από την στιγμή που ήταν "εγκεφαλικά" έτοιμος βρήκε τρόπους για να δυναμώσουν τα ποδαράκια του με το να σηκώνεται και να κάθεται όλη την ώρα ακούραστα.
Για τα ισχία που μίλησα πιο πάνω έχω προσωπική εμπειρία. Πολλά αγοράκια κυρίως γεννιούνται με σφιχτά ισχία όπως και το δικό μου. Ο παιδοορθοπεδικός μου την απαγόρευσε γιατί θα χειροτέρευε το πρόβλημα το οποίο τώρα έχει λυθεί τελείως. Οπτικά, τα ποδαράκια του θα στράβωναν προς τα έξω, όπως των ποδοσφαιριστών, αν έμπαινε σε στράτα.

19 Απ: ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!! ΝΑΙ Ή ΟΧΙ? στό Τετ Jan 26, 2011 9:16 pm

mariposa

και εγω στην στρατα τον ειχα απο 8 μηνων.Ο παιδιατρος μου ειπε απλα οταν κουραζεται να τον βγαζω.Τον βοηθησε να αποκτησει καλη ισορροπια και μετα απο καποιο σημειο μονο εκει καθοταν και λιγο στο παρκο

20 Απ: ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑ!! ΝΑΙ Ή ΟΧΙ? στό Τετ Jan 26, 2011 9:32 pm

boubouka

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΣΤΡΑΤΑΣ. ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗ ΣΤΗΛΗ! ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΣΕ ΣΤΡΑΤΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΡΩΤΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΗ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog