Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Υποαλλεργικά προϊόντα φροντίδας
από kerasoula Σήμερα στις 4:04 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 2:53 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σήμερα στις 2:38 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από thali-alex Σήμερα στις 1:51 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από snoopy Σήμερα στις 1:27 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από stel87 Σήμερα στις 12:42 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από Catty Σήμερα στις 11:49 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από MariaGeorge Σήμερα στις 11:30 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από margdimitra Σήμερα στις 8:49 am

» ΕΣΠΑ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από victoria Χθες στις 11:33 pm

» Ανάγκη για Avercap 0.1
από melina_1234 Χθες στις 5:05 pm

» εσας ποσο κοστισε ο ερχομος του μωρου σας
από Chris_E Σαβ Aug 30, 2014 6:55 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ
από motheroula 30 Σαβ Aug 30, 2014 3:53 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από veny Σαβ Aug 30, 2014 12:27 am

» βιοψια ορχεως
από fountouni Παρ Aug 29, 2014 10:20 pm

» TSH - Έλεγχος Θυρεοειδούς
από Vassiliki_ Παρ Aug 29, 2014 8:04 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Παρ Aug 29, 2014 2:43 pm

» πειτε οτι θελετε
από kerasoula Παρ Aug 29, 2014 12:32 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!
από xrisili Παρ Aug 29, 2014 10:40 am

» πεθερα=τα νευρα μου
από Chris_E Παρ Aug 29, 2014 7:28 am

» ΣΟΣ παθαμε στοματιτιδα
από dimitra al Παρ Aug 29, 2014 1:03 am

» ΕΞΑΜΗΝΟ ΟΑΕΔ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ
από ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ Πεμ Aug 28, 2014 10:59 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από tonsot123 Πεμ Aug 28, 2014 10:34 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από nektar Πεμ Aug 28, 2014 10:01 pm

» !!!!MAD ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ Βάπτισης- WEVENT.GR
από Βίκυ Πεμ Aug 28, 2014 5:51 pm

» Kάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ!!!
από RousTwins Πεμ Aug 28, 2014 4:22 pm

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από MARITSA123 Πεμ Aug 28, 2014 3:14 pm

» σπυρακια και εγκυμοσυνη
από souzan Πεμ Aug 28, 2014 9:41 am

» APOKOLISI...
από elena33sam Πεμ Aug 28, 2014 9:32 am

» ΑΓΟΡΑΚΙ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ!
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:15 am

» δεν μπορω πια να διαχειριστω τα νευρα μου, βοηθεια..!
από mama*maria Πεμ Aug 28, 2014 9:13 am

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:12 am

» ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ
από maro28 Πεμ Aug 28, 2014 8:27 am

» ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ 3ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ!!
από Chris_E Πεμ Aug 28, 2014 7:03 am

» Μαμάδες με 3 παιδιά!
από ede37 Τετ Aug 27, 2014 10:27 pm

» ΒΙΒΛΙΑ ΕΥΧΩΝ - something special
από mariameint Τετ Aug 27, 2014 9:44 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από irene-_- Τετ Aug 27, 2014 4:18 pm

» ΥΠΟΚΟΡΙΣΤΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ
από Chris_E Τετ Aug 27, 2014 3:20 pm

» ποτε γινονται η εγραφες στα δημοσια νηπιαγωγια
από love4 Τετ Aug 27, 2014 2:00 pm

» θα κανω ενσταση για τα εσπα τι γραφω πανω στον φακελο;;;για νσ τα παρει ο κουριελ;
από καλιοπη Τετ Aug 27, 2014 11:32 am

Παρόντες χρήστες
796 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 9 μέλη, 0 μη ορατοί και 787 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Despoina90, k@terin@, kerasoula, madmommy, maria_dou, nafs, snoopy, tinkerbellini, victoria

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΣΧΕΔΟΝ 8ΜΕΡΕΣ στό Κυρ Jan 16, 2011 5:09 pm

ntalia!!

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΕΡΕΣ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΣΗΜΕΡΑ.Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΞΕ Η ΚΑΤΙ ΕΒΑΛΕ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΜΕΜΙΚΡΟΒΙΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΓΑΣΤΡΕΤΕΡΙΤΙΔΑΣ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΝΩ ΤΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Η ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΥΡΕΤΟ 37,8-38,3-38,5-37,5!ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΒΡΑΔΥ ΣΗΚΩΝΕΙ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΡΡΟΙΑ? ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΙΕΙ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΦΑΓΟ!ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΔΕΙΟ ΣΤΟΜΑΧΙ?ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΥΡΕΤΙΚΟ!! Crying or Very sad

2 Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΣΧΕΔΟΝ 8ΜΕΡΕΣ στό Κυρ Jan 16, 2011 5:26 pm

tzeni

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ntalia!! έγραψε:ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΕΡΕΣ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΣΗΜΕΡΑ.Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΞΕ Η ΚΑΤΙ ΕΒΑΛΕ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΜΕΜΙΚΡΟΒΙΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΓΑΣΤΡΕΤΕΡΙΤΙΔΑΣ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΝΩ ΤΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Η ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΥΡΕΤΟ 37,8-38,3-38,5-37,5!ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΒΡΑΔΥ ΣΗΚΩΝΕΙ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΡΡΟΙΑ? ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΙΕΙ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΦΑΓΟ!ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΔΕΙΟ ΣΤΟΜΑΧΙ?ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΥΡΕΤΙΚΟ!! Crying or Very sad
θεωρητικα μεχρι 38 απο τον ποπουλι δεν ειναι πυρετος...εμενα ειχε μυξουλες και ανεβασε πυρετο και διαροια μες στις γιορτες και πηρε 4 μερες αντιβιωση...μολις την σταματησαμε ενω δεν ειχε αλλα συμπτωματα ανεβαζε συνεχεια πυρετο οχι πολυ ετσι σαν και σας...και πολυ γκρινια ιδιως την νυχτα..τελικα ειχε ωτιτιδα το καημενο..τωρα παιρνει αντιβιωση και ολα φυγαν..πατησε λιγο τα αυτακια του να δεις αν ποναει...
αλλα οπως και να εχει πηγαινε να το εξετασει ο γιατρος σου ..περαστικα σας κοριτσακι

3 Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΣΧΕΔΟΝ 8ΜΕΡΕΣ στό Κυρ Jan 16, 2011 5:35 pm

ntalia!!

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΔΟΝΤΙΑ?ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΑ ΤΑ ΠΙΣΩ ΟΥΛΑ ΤΟΥ!ΚΑΙ ΧΤΕΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΑΣ ΤΟΝ ΠΑΤΗΣΕ ΕΚΕΙ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΠΛΑΝΤΑΞΕ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ!

4 Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΣΧΕΔΟΝ 8ΜΕΡΕΣ στό Κυρ Jan 16, 2011 9:09 pm

mariposa

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγω ετσι νομιζα πριν απο 1 μηνα δοντια ελεγα αλλα τελικα ειχε ιωση ο ζουζουκος μου.Τρεις μερες υψηλο πυρετο φτασαμε μεχρι 39,8 και μετα και διαρροια.Και εμενα δεν ετρωγε τιποτα μονο γαλα επινε.Απο αλλες μαμαδες ξερω οτι η γαστρεντεριτιδα κανει πρωτα διαρροιες και μετα πυρετο.Δινε του πολλα υγρα και ντεπον.Περαστικα σας!

5 Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΣΧΕΔΟΝ 8ΜΕΡΕΣ στό Κυρ Jan 16, 2011 10:11 pm

erwtoulis

Ton perasmeno mina k o dikos mou ekane gia 6 meres peripou diaria k o giatros mou leei kamia gkastrenteritida tha einai. Otan stamatise i diaria mou anebaze pireto k emena 38.5 39.4 , tou edina antipiretika k den epefte me tipota. Argotera ksekinisan k oi emetoi ospou o giatros mas edose antibiosi giati itan iosi, o laimos tou , k ta autakia tou. Ola mazi ton eixan piasei. Pano pou ton eblepa k kalitereue meta apo ligo ginotan akoma pio xeirotera. Teliose olo to mpoukalaki tin antibiosi k akoma xalia itan.

6 Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΣΧΕΔΟΝ 8ΜΕΡΕΣ στό Κυρ Jan 16, 2011 10:13 pm

vivianna

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
η αλήθεια είναι ότι κυκλοφορεί τέτοια ίωση με μέτριο πυρετό που ανεβοκατεβαίνει, και εμένα την πέρασε και κράτησε 6 μέρες με πολύ μειωμένη όρεξη, ειδικά το γάλα δεν το ήθελε καθόλου. Μήπως και τα κακά έχουν βλέννες γιατί και αυτό είναι ένδειξη ίωσης. Ο γιατρός μου με είχε συμβουλεύσει να δίνω το γάλα αραιωμένο (δηλ. τα ίδια μλ νερό με τις μισές κουταλιές γάλα) και είχε βοηθήσει πολύ με την τύπου διάρροια. Βέβαια καλό είναι να ρωτήσεις και τον δικό σου και μην ανησυχείς δεν παθαίνει τίποτα εάν δεν τρώει πολύ αρκεί να πίνει υγρά χυμό η νερό λίγο την κάθε φορά.Περαστικά!

7 Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΣΧΕΔΟΝ 8ΜΕΡΕΣ στό Δευ Jan 17, 2011 2:28 pm

GEODATOU

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΙΩΣΗ ΜΕ ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΚΑΙ ΠΥΡΕΤΟ.ΑΛΛΑ ΠΥΡΕΤΟ ΠΟΥ ΕΠΕΜΕΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΔΙΑΡΡΟΙΕΣ ΕΙΧΕΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ ΗΤΑΝ ΣΑΛΜΟΝΕΛΑ ΑΠΟ ΑΥΓΟ ΜΕΛΑΤΟ!!!!ΕΧΕΤΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙ????

8 Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΣΧΕΔΟΝ 8ΜΕΡΕΣ στό Δευ Jan 17, 2011 6:32 pm

naysika

GEODATOU έγραψε:ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΙΩΣΗ ΜΕ ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΚΑΙ ΠΥΡΕΤΟ.ΑΛΛΑ ΠΥΡΕΤΟ ΠΟΥ ΕΠΕΜΕΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΔΙΑΡΡΟΙΕΣ ΕΙΧΕΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ ΗΤΑΝ ΣΑΛΜΟΝΕΛΑ ΑΠΟ ΑΥΓΟ ΜΕΛΑΤΟ!!!!ΕΧΕΤΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙ????

αυτο θα σου ελεγα και εγω οτι ειπε η Γεωργια!!!εχεις σκεφτει να ειναι σαλμονελα?κανει πολυ πυρετο και επεισης πολυ διαροια!!το εχουμε παθει και εμεις ο γιος μου ο ενας οταν ηταν 7 μηνων.απο δοκιμη ενως φαγητου που ειχε μεσα αυγο.

9 Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΣΧΕΔΟΝ 8ΜΕΡΕΣ στό Τρι Jan 18, 2011 10:13 am

momirene

Αν δεν εχετε παει ακομα παιδιατρο να πατε να τον δει. Πες οτι θελεις να τον δει για να γηρεμησεις. Εμεις ετσι καναμε και τλικα ειχε ωτιτιδα

10 Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΣΧΕΔΟΝ 8ΜΕΡΕΣ στό Τρι Jan 18, 2011 6:09 pm

geodim

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια κι εμεις περασαμε διαρροια 20 ημερων περιπου αλλα ευτυχως χωρις πυρετο.ημουν σε καθημερινη επικοινωνια με την παιδιατρο, αλλαξαμε διατροφη για ολες αυτες τις μερες.μονο κοτοπουλο με ρυζι και γαλα αραιωμενο.δοκιμασαμε και το novalac AD, πηραμε σιροπι αλλα τιποτα.εκανε τον κυκλο του και περασε.απο οσα μου ειπε κι η παιδιατρος, κυκλοφορουν πολλες ιωσεις τον τελευταιο καιρο με διαρροια.σημερα που μιλαγα με μια συναδελφο μου, κι ο γιος τησ εχει πυρετο και ποναμε τα αυτουλινια του.προσοχη μανουλες αυτες τις μερες με τις ιωσεις, αν εχετε υποψια οτι καποιος γνωστος η επισκεπτης εχει καποια ιωση να μην πλησιαζει τα παιδακια.

11 Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΣΧΕΔΟΝ 8ΜΕΡΕΣ στό Παρ Jan 21, 2011 4:04 pm

ntalia!!

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
τελικα ηταν απο την γαστρεντεριτιδα ειπε η γιατρος μας!εκανε μονο 2-3 μερες πυρετο και αυτο ηταν ολο ευτυχως μας περασε οντως ισχυει οτι πολλα παιδακια ανεβαζουν μετα τη διαρροια πυρετο.τελος καλο ολα καλα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forums | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a free blog