Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από maro28 Σήμερα στις 4:37 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από μαρακι27 Σήμερα στις 3:20 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από Sporaki! Σήμερα στις 2:34 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από Mare Σήμερα στις 1:39 am

» ΜΑΡΣΙΠΟ RING SLING
από JELLYFISH Χθες στις 9:57 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Jannete Χθες στις 7:56 pm

» Καθισμα αυτοκινητου BeSafe IziGo+ και βαση Isofix- Καροτσι Quinny Buzz
από Ντάλια Χθες στις 3:04 am

» Γιατροί Γενικού πανεπιστημιακού Λάρισας
από Sporaki! Πεμ Dec 18, 2014 10:54 pm

» Παιδιά και σπουδές???
από JELLYFISH Πεμ Dec 18, 2014 10:22 pm

» ΧΑΡΙΖΩ κρεμα nipple care
από maro28 Τετ Dec 17, 2014 11:35 pm

» Τελος ΕΟΠΥΥ στις ιδιωτικες κλινικές
από danik Τετ Dec 17, 2014 10:12 pm

» Πωλείται ring sling
από Stavroula_81 Τετ Dec 17, 2014 2:07 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ Νο24 7 ευρω!!
από Ντάλια Τρι Dec 16, 2014 9:26 pm

» ΦΡΕΣΚΟ ΓΑΛΑ
από chriss Τρι Dec 16, 2014 4:39 am

» Πωλειται Γαλα Humana 1
από ogeo Δευ Dec 15, 2014 7:44 am

» Μανικιούρ Πεντικιούρ Τεχνητά με τα καλύτερα υλικά, φαντασία και καλό γούστο
από helonomama Δευ Dec 15, 2014 7:41 am

» Προσφορά για μανικιούρ ημιμόνιμο!
από helonomama Δευ Dec 15, 2014 7:24 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από peristeraki Δευ Dec 15, 2014 5:45 am

» φωτογραφος Θεσσαλονικη
από vicky81 Δευ Dec 15, 2014 3:02 am

» Αναμεικτα συναισθηματα
από nafs Κυρ Dec 14, 2014 8:53 pm

» σχολικές γιορτές σε νηπιαγωγείο
από Areti2 Κυρ Dec 14, 2014 9:10 am

» Δημητρης ντοκολας γυνοκολογος
από olga m Παρ Dec 12, 2014 8:49 pm

» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!
από ΛΕΝΑ!!! Παρ Dec 12, 2014 3:23 am

» Ψώνια μέσω ίντερνετ
από Areti2 Πεμ Dec 11, 2014 6:45 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Πεμ Dec 11, 2014 6:18 pm

» ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ???
από mama_maria krhth Πεμ Dec 11, 2014 8:20 am

» Προσκλητήρια Βάπτισης - Βιβλία ευχών {handmadebygeo}
από hmbg Τετ Dec 10, 2014 8:02 pm

» Τα πρωτα μας παπουτσακια.Βοηθεια παρακαλω!
από Areti2 Τετ Dec 10, 2014 9:38 am

» ΟΔΟΝΤΟΦΥΙΑ ΜΩΡΟΥ 20 ΜΗΝΩΝ
από chriss Τρι Dec 09, 2014 8:39 pm

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2015
από apol1979 Δευ Dec 08, 2014 10:20 pm

» Σκεφτομαστε να μετακομισουμε Αγγλια...
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 1:05 am

» TUPPERWARE
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 1:03 am

» οικονομικες εξοδοι με τα παιδακια μας τωρα τα χριστουγεννα?
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 12:49 am

» ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ???
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 12:39 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 12:32 am

» Εξωσωματική (στη Θεσσαλονίκη)
από vicky_89 Κυρ Dec 07, 2014 11:00 pm

» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!
από κοκκινοσκουφιτσα Σαβ Dec 06, 2014 4:08 am

» Μεγάλη καθυστέρηση και αρνητικό τεστ κύησης
από star30 Παρ Dec 05, 2014 7:09 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ #11
από mamavivo Πεμ Dec 04, 2014 10:46 pm

» ΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΖΩΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
από mamavivo Πεμ Dec 04, 2014 10:40 pm

Παρόντες χρήστες
554 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 4 μέλη, 0 μη ορατοί και 550 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, maro28, tzeni27, vasoulagal

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

41 Απ: τριτο προσωπο στό Παρ Dec 24, 2010 7:23 am

ζουζουνομαμα

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ευακι και αγαπη καλα τα λετε. ο αντρας μου ομως οταν τον παντρευτικα ηταν απλος εργατης με μεροκαματο 40 ευρω. οταν ημουν 6 μηνων των απελυσαν και μετα βρηκε δουλεια στην εταιρια που δουλευει τωρα με την ιδια αμοιβη. οταν ο γιος μου εγινε 2 μηνων βρηκα κι εγω δουλεια για να τα βγαλουμε περα. οταν του ειπαν για το νησι ειπαμε οτι θα παμε και οι δυο εκει μαζι με τον ενος χρονου γιο μας. ετσι και εγινε μεχρι που τους ειπαν οτι θα σταματησει το εργο που εφτιαχναν. τοτε ωντας 2 μηνων εγκυος αποφασισαμε να γυρισουμε στην πολη μας. δουλεψε εκει για περιπου εναν μηνα και μετα τον εστειλαν παλι στο νησι. ειπαμε να μην παω μαζι γιατι δεν ξεραμε τι θα γινοταν και συνεχεις μετακομισεις με παιδια δεν ειναι ευκολο. γιαυτο μην βγαζετε γρηγορα συμπερασματα. γιατι αν πραγματι ειχα απλα βολευτει δεν θα με ενοιαζε τι εκανε αρκει να μου τα ακουμπουσε

42 Απ: τριτο προσωπο στό Παρ Dec 24, 2010 7:32 am

mina1982

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ζουζουνομαμα έγραψε:ευακι και αγαπη καλα τα λετε. ο αντρας μου ομως οταν τον παντρευτικα ηταν απλος εργατης με μεροκαματο 40 ευρω. οταν ημουν 6 μηνων των απελυσαν και μετα βρηκε δουλεια στην εταιρια που δουλευει τωρα με την ιδια αμοιβη. οταν ο γιος μου εγινε 2 μηνων βρηκα κι εγω δουλεια για να τα βγαλουμε περα. οταν του ειπαν για το νησι ειπαμε οτι θα παμε και οι δυο εκει μαζι με τον ενος χρονου γιο μας. ετσι και εγινε μεχρι που τους ειπαν οτι θα σταματησει το εργο που εφτιαχναν. τοτε ωντας 2 μηνων εγκυος αποφασισαμε να γυρισουμε στην πολη μας. δουλεψε εκει για περιπου εναν μηνα και μετα τον εστειλαν παλι στο νησι. ειπαμε να μην παω μαζι γιατι δεν ξεραμε τι θα γινοταν και συνεχεις μετακομισεις με παιδια δεν ειναι ευκολο. γιαυτο μην βγαζετε γρηγορα συμπερασματα. γιατι αν πραγματι ειχα απλα βολευτει δεν θα με ενοιαζε τι εκανε αρκει να μου τα ακουμπουσε
Zouzounomana exeis dikio kai egw den thewrw oti prepei na krinoume etsi xwris na xeroume....epishs thewrw oti akoma kai na htan dikh sou apaithsh to na mhn menete mazi ayto thelei syzhthsh kai h tyxon (eipame den apodeixtike akoma)apistia den dikaiologeitai...yparxoun alloi tropoi na vreis lysh

43 Απ: τριτο προσωπο στό Παρ Dec 24, 2010 7:56 am

pipika

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η παροιμια εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λεγονται ειναι για μενα απο τις πιο σοφες παροιμιες!!!

Λοιπον ειμαι τις αποψης πως παντα φταινε κ οι δυο σε μια κριση σε μια σχεση.Κανεις δεν ειναι ο κακομοιρης και ο αλλος ο κακος εκμεταλευτης του κτλ.Αρα λοιπον παντα μιλαμε για τη δικια μου λογικη εφοσον φταινε κ οι δυο πρεπει να αναλαβουν τις ευθυνες των πραξεων τους.Ο αντρας γιατι πχ ξενοκοιταξε η γυναικα γιατι παραδειγμα επελεξε ενα χ τροπο ζωης και απομακρυνθηκε απο τον αντρα.Το διαζυγιο ειναι σκληρο ,το λεω γιατι το χω βιωσει προσωπικα,οπως και το να μεγαλωνεις 2 παιδια μονος επισης.Δε θα λεγα ποτε "ΧΩΡΙΣΕ" "ΠΑΡΑΤΑ ΤΟΝ" σε κανεναν...εγω ισως το κανα αλλα ο αλλος...δεν ξερουμε τις αντοχες του...Εγω θα σου λεγα βαλτα κατω και σκεψου...Τον γουσταρεις?Ειναι καλος πατερας?Σκεψου και αμα τον γουσταρεις μιληστε σαν ενηλικες,βρες και το γκομενακι και πες του 2 κουβεντουλες .Βεβαια και ο κυριος συζυγος σου πρεπει να μιλησει ανοιχτα να σου πει τι θελει κλτ κτλ .Τωρα εσυ αν θα κανεις την υπερβαση κ θα συγχωρεσεις αν οντως πηγε με αλλη....τι να σου πω αυτο ειναι δικη σου αποφαση κ μονον.....Τα παιδια τα κανατε μαζι παντα θα ναι ο μπαμπας τους,παντα θα τα βλεπει και ακομα αν χωρισετε.Κ εγω ειμαι της φιλοσοφιας η οικογενεια να ναι ενωμενη,δυσκολα βρισκεται καποιος που αγαπαει τα μωρα σου οταν εισαι χωρισμενος/η.Ευχομαι οντως η γκομενα να ταν καμια τρελαρα να μην ξενοπηδηξε ο αντρας σου και να μας πεις πως ολα πηγαν σουπερ.Αλλα κ εσυ ρε κοπελα μου συγνωμη δηλαδη κ για το θαρρος.Πηγαινε να μεινετε μαζι,τα παιδακια σου χωρις τον μπαμπα τους πως νιωθουν? Δοξα το Θεο υπαρχουν μηχανηματα για υγρασια ποσες οικογενειες ζουνε σε νησια και μεγαλωνουν εκει τα παιδακια τους!Αντε γιορτες ερχονται ευχομαι να ειστε μια χαρα!

http://distortedwonderland.blogspot.com

44 Απ: τριτο προσωπο στό Παρ Dec 24, 2010 8:18 am

mariposa

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια καλυτερα να μην κρινουμε και ωθουμε ετσι την κοπελα να παρει λαθος αποφασεις ισως.Εξαλλου η ιδια καιμονο η ιδια ξερει ποιο ειναι το σωστο και τι πρεπει να κανει.Και μην ξεχναμε οτι υπαρχουν και παιδακια και ειναι τελειως διαφορετικα και πολυ δυσκολα τα πραγματα.Σας το λεω γιατι και εγω χωρισμενους γονεις εχω και ξερω οτι ενας χωρισμος δεν ειναι και οτι καλυτερο για τα παιδια.Εσυ θα αποφασισεις το καλυτερο για εσενα και την οικογενεια σου,οπως και να εχει ευχομαι να περασει γρηγορα αυτη η δυσκολη φαση που περνατε και να περασετε πολυ ομορφα χριστουγεννα

45 Απ: τριτο προσωπο στό Παρ Dec 24, 2010 8:26 am

ζουζουνομαμα

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σε ευχαριστω πολυ. οπως και να εχει για τα παιδια μου θα ειναι ολα τεκεια και αυτο εχει πανω απο ολα σημασια!!!!!!!!!!!!

46 Απ: τριτο προσωπο στό Παρ Dec 24, 2010 8:41 am

nena1988

νομιζω οτι κανεις δεν εκρινε προσωπικα την ζουζουνομανα απλα την γνωμη του εκφραζει ο καθενας,και απο τη στιγμη που ανεβαινει ενα θεμα και μια κοπελα λεει το προβλημα της απο εκει και περα πρεπει να δεχεται ολες τις αποψεις,δεν σημαινει οτι θα κανει αυτο που της λενε,ειδικα οταν ολη η συζητηση γινεται μεσω ιντερνετ δεν μπορεις να ξερεις "τα του οικου" κανενος..Οτι και να αποφασισεις να το κανεις με ηρεμο νου και πολλη σκεψη..

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

47 Απ: τριτο προσωπο στό Παρ Dec 24, 2010 9:07 am

princess 05/05/10

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ζουζουνομαμα έγραψε:κατερινα μου συζητησαμε και ειπε οτι ηταν μια που γνωρισε σε μια καφετερια και απλα κουβεντιασαν μια δυο φορες. πρωτο ψεμα. μου ειπε οτι δεν σημαινε τιποτα γιαυτον αλλα περιμενε ξαγρυπνος να κοιμηθω εγω[γιατι λοφω εγκυμοσυνης ειχα αυπνιες]και της εστελνε μηνυματα. δευτερο ψεμα. μου ειπε οτι της ξεκοψε να μην τον ενοχλει αλλα οπως ειπα και πριν ακομη και τωρα στελνει μηνυματα οποτε μιλαμε για τριτο ψεμα. και οσο ψαχνω βρισκω κι αλλα. αυτο που σκεφτομαι ειναι τα παιδια μου και μονο. οταν μια φορα του μιλησα ηρεμα για διαζυγιο, μου ειπε κατα λεξι "ωραια αφησε τα παιδια και φυγε γιατι και στο δικαστηριο να πας εγω θα τα παρω¨" βλεπετε εγω τωρα δεν δουλευω και μενουμε σε ενοικιο και οπως λεει δεν θα μου τα δωσει κανενα δικαστνηριο γιατι δεν μπορω να τα μεγαλωσω. πιστεψτε με ομως για αυτα ζω και δεν θα τους ελειπε τιποτα

κουκλα μου και μονο ο τροπος που σου απαντησε οταν του ειπες για διαζυγιο σημαινει οτι εχει φυγει πλεον απο την αγκαλια σου...λυπαμαι που το λεω αλλα αυτο πιστευω ελπιζβω να κανω λαθος...αν μπορουν να σε βοηθησουν οι γονεις σου για σπιτι κλπ ζητα βοηθεια εξαλλου ενα δικαστηριο πολλλυυυυ δυσκολα στερει τη μαμα απο τα παιδια γι αυτο κ βγαζει διατροφες..αν θελει γκομενα ασ πληρωσει

48 Απ: τριτο προσωπο στό Παρ Dec 24, 2010 9:30 am

giouli73

Δεν μπόρεσα να διαβάσω όλες τις απαντήσεις. Έχω περάσει μια πάρα πολύ άσχημη σχέση στη ζωή μου κι ευτυχώς βγήκα δυνατή.Από τότε έχω μάθει πολύ απόλυτη σε κάποια θέματα. Ζουζουνομαμα αν κατάλαβα καλά βρίσκεστε οικογενειακώς 2 μήνες το καλοκαίρι κι άμα τύχει κανά σαββατοκύριακο. Τι δουλειά κάνει? Συγνώμη αλλά πως να το πω τώρα να μην παρεξηγηθώ? Θέλεις να είστε μαζί για χάρη των παιδιών. Μα δεν είστε μαζί. Είναι μαζί σας το πρωί να σας πει μια καλημέρα? Να φάτε μαζί στο κυριακάτικο τραπέζι? Να αγκαλιάσει τα παιδιά να του πει παραμύθι και καληνύχτα? Να παίξει μαζί τους κατά την διάρκεια της μέρας? Μιλάει μαζί τους κάθε μέρα έστω κι από το τηλ? Εγώ θα σου πω με λίγα λόγια φυσικά κι είναι γκόμενά του. Αναρωτιέμαι γιατί απορείς? θες να πεις ψέματα στον εαυτό σου? Εσένα άμα στην έπεφτε κάποιος αν δεν τον γούσταρες θα το ξέκοβες με την μια δεν θα παίζατε με τα μηνύματα σαν 15χρονα. Δες μέσα σου τι ακριβώς θέλεις. Το κάνεις όντως για τα παιδιά ή για δική σου ανασφάλεια? Θα προσπαθήσω να διαβάσω και τις άλλες απαντήσεις μήπως έχασα κάτι

49 Απ: τριτο προσωπο στό Παρ Dec 24, 2010 9:36 am

giouli73

tatijana έγραψε:
ζουζουνομαμα έγραψε:κατερινα μου συζητησαμε και ειπε οτι ηταν μια που γνωρισε σε μια καφετερια και απλα κουβεντιασαν μια δυο φορες. πρωτο ψεμα. μου ειπε οτι δεν σημαινε τιποτα γιαυτον αλλα περιμενε ξαγρυπνος να κοιμηθω εγω[γιατι λοφω εγκυμοσυνης ειχα αυπνιες]και της εστελνε μηνυματα. δευτερο ψεμα. μου ειπε οτι της ξεκοψε να μην τον ενοχλει αλλα οπως ειπα και πριν ακομη και τωρα στελνει μηνυματα οποτε μιλαμε για τριτο ψεμα. και οσο ψαχνω βρισκω κι αλλα. αυτο που σκεφτομαι ειναι τα παιδια μου και μονο. οταν μια φορα του μιλησα ηρεμα για διαζυγιο, μου ειπε κατα λεξι "ωραια αφησε τα παιδια και φυγε γιατι και στο δικαστηριο να πας εγω θα τα παρω¨" βλεπετε εγω τωρα δεν δουλευω και μενουμε σε ενοικιο και οπως λεει δεν θα μου τα δωσει κανενα δικαστνηριο γιατι δεν μπορω να τα μεγαλωσω. πιστεψτε με ομως για αυτα ζω και δεν θα τους ελειπε τιποτα

Καλα ας χαλαρωσει λιγο πες του,που θα σου παρει τα παιδια...Γιατι καμια πουτανα εισαι η κανα πρεζονι???Συγνωμη που τα λεω τελειως χυμα...Εγω λεω σιγα σιγα να βρεις καμια δουλεια...Να μην τον εχεις αναγκη..Αλλα και δουλεια να μην εχεις δε παιζει να στα παρει με τιποτα....Ωραιος ειναι,Κανει τις "δουλειες" του σε απειλει κι ολας...

Συμφωνώ απόλυτα με την Τατιάνα μας. Το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι να βρεις δουλειά να νιώσεις ανεξάρτητη για πολλούς λόγους. Ρώτα και πιο ειδικούς 2-3 δικηγόρους ή δεν ξέρω που αλλού να πας. Δε νομίζω να παίρνουν έτσι απλά τα παιδιά από την μάνα.

50 Απ: τριτο προσωπο στό Παρ Dec 24, 2010 10:35 am

erwtoulis

Otan i mana einai anergi kai den exei akiniti periousia, an apofasisoun na min bgaloun sinenetiko diazigio ta paidia pane ston patera prosorina , mexri na brei i mana doulia.Ta blepei omos i mana opote thelei. Giati to dikastirio tin krinei san anikani mana oste na ta sintirisei. An o pateras exei gkomenes , tote pane stin mana. Ta paidia ta xanei i mana mono an einai dilomeni .....(tou dromou dld) , i narkomanis, i an exei kanei filaki. Alla k pali kati apo ola auta na einai i mana sxedon pote den tis steroun to na blepei ta paidia tis.
Giati otan einai sto nisi , den afineis ta paidia sou stous goneis sou na pas na parakolouthiseis xoris na tou peis tipota? Giati den plironeis ena ntentektib na parakolouthisei ekeinos ton antra sou ? Den pernoun polla.Etsi tha exeis k apodikseis se periptosi pou argotera theliseis na xoriseis, pou den sto euxomai. Giati se ena dikastirio zitane apodikseis.

51 Απ: τριτο προσωπο στό Παρ Dec 24, 2010 4:44 pm

ΔώραΝι25

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Είναι ότι χειρότερο να το βιώνεις αυτό με τον άνθρωπο που νομίζεις ότι σε εκτιμάει και σε αγαπάει....Αυτό που έχω να προτείνω εγώ είναι όπως λένε και κάποιες από τις κοπέλες γιατί δεν μπόρεσα να διαβάσω κι όλες τις απαντήσεις πρώτα απ΄ όλα είναι να ψάξεις οπωσδήποτε να βρείς δουλειά..(δύσκολο στις μέρες μας αλλά όλα γίνονται)..Είναι το Α και το Ω όταν μια γυναίκα είναι παντρεμένη. Θα νιώσεις πιο ανεξάρτητη και πιο χρήσιμη και με περισσότερη αυτοπεποίθηση. Έτσι θα μπορείς να κινηθείς καλύτερα και θα νιώσεις ότι στέκεσαι στα πόδια σου!!!
Πρέπει ως τότε λοιπόν να κάνεις υπομονή...Όταν βρείς την δουλειά σου τότε ξεκίνα αντεπίθεση...Δηλαδή έχοντας εσύ μαζέψει λεφτά θα έχεις ήδη ψάξει σπίτι στο νησί που είναι ο άντρας σου...Θα πας με τα παιδιά να τον επισκεφτείς και έτσι πας να δεις και τα σπιτιά..! Θα κλείσεις ένα σπίτι που να μπορείτε να μείνετε όλοι μαζί και όταν γίνει αυτό τότε θα του κάνεις έκπληξη.Θα του ανακοινώσεις ότι έκλεισες σπίτι και ότι θα μείνετε όλοι μαζί επιτέλους...
Εκεί τότε θα δεις τον πραγματικό του εαυτό!!Εαν σαστίσει και φερθεί αμήχανα τότε την έχει χεσμένη την φωλιά του και είναι βολεμένος με την όλη κατάσταση!! Εαν θέλεις να έχεις μια ενωμένη οικογένεια κοπέλα μου πρέπει να το κάνεις....Η γυναίκα κρατάει ένα σπίτι!!!!Και αν αυτό θες τότε να το κάνεις! Δεν είμαι της εύκολης λύσης εγώ προσωπικά για διαζύγιο κτλ...Θα το πάλευα όσο δεν πάει στην θέση σου πρώτα απ' όλα για τα αγγελούδια σου και μέτα για εσένα.....Πρέπει να κάνεις ένα βήμα την φορά και να πράττεις αναλόγως...Ξεκίνα και είμαστε μαζί σου...Ότι χρειαστείς εγώ μπορώ να σε βοηθήσω τουλάχιστον στο ψυχολογικό κομμάτι...Στείλε μου μήνυμα όποτε θες και το τηλ σου αν θες να μιλήσεις κάπου!! Δύναμη και κουράγιο

52 Απ: τριτο προσωπο στό Παρ Dec 24, 2010 6:54 pm

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ξέρω τι πρέπει να κάνεις.
ξέρω όμως ότι οι άνδρες που απατούν δεν το παραδέχονται ποτέ. ακόμα κι αν τους πιάσεις στα πράσα θα σου πουν την περίφημη ατάκα δεν είναι αυτό που νομίζεις. οπότε από αυτόν μην περιμένεις να μάθεις την αλήθεια.
.....οτι τα παιδιά μένουν πάντα με τη μάνα τους εκτος ελαχιστων εξαιρέσεων.
.....οτι οι διατροφές που βγάζουν τα δικαστήρια είναι για γέλια (300-400 ευρώ)
.....οτι πρέπει να είσαι οικονομικά ανεξάρτητη, άσχετα αν χωρίσετε ή όχι.
.....οτι πριν του ανακοινώσεις οτι θέλεις να πάρετε διαζύγιο θα πρέπει να έχεις ήδη μιλήσει με έναν δικηγόρο.
.....οτι είναι πολύ πολύ δύσκολο να μεγαλώνεις μόνη σου δύο παιδιά, αλλά αυτό το κάνεις ήδη.

53 Απ: τριτο προσωπο στό Παρ Dec 24, 2010 7:29 pm

litsakos

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:δεν ξέρω τι πρέπει να κάνεις.
ξέρω όμως ότι οι άνδρες που απατούν δεν το παραδέχονται ποτέ. ακόμα κι αν τους πιάσεις στα πράσα θα σου πουν την περίφημη ατάκα δεν είναι αυτό που νομίζεις. οπότε από αυτόν μην περιμένεις να μάθεις την αλήθεια.
.....οτι τα παιδιά μένουν πάντα με τη μάνα τους εκτος ελαχιστων εξαιρέσεων.
.....οτι οι διατροφές που βγάζουν τα δικαστήρια είναι για γέλια (300-400 ευρώ)
.....οτι πρέπει να είσαι οικονομικά ανεξάρτητη, άσχετα αν χωρίσετε ή όχι.
.....οτι πριν του ανακοινώσεις οτι θέλεις να πάρετε διαζύγιο θα πρέπει να έχεις ήδη μιλήσει με έναν δικηγόρο.
.....οτι είναι πολύ πολύ δύσκολο να μεγαλώνεις μόνη σου δύο παιδιά, αλλά αυτό το κάνεις ήδη.

συμφωνω με τη Φλωρα.
Να προσθεσω οτι τα παιδια προφανως (αν κανω λαθος διορθωσε με) τα θελει αυτος γιατι τα αγαπαει φανταζομαι και οχι για να σε εκβιασει με σκοπο να μεινεις μαζι του.
Εσυ θελεις να χωρισεις? Δες μεσα σου τι θελεις να κανεις με τον ανθρωπο σου,εγω δεν πιστευω σε αφορισμους..οταν βιωνεις κατι τετοιο ειναι πολλα τα συναισθηματα και πολλες οι πληγες που ανοιγουν και αργουν να κλεισουν. Δεν σημαινουν ολα αυτα οτι απαραιτητα πρεπει να χαλασει ενας δεσμος αγαπης.
Να πω και αυτο που πραγματικα σκεφτομαι χωρις να με παρεξηγησεις?
Αν θελεις να το λυσεις και να ειστε οικογενεια τοτε πηγαινε εκει που ειναι ο αντρας σου,να ειστε μαζι,να μεγαλωνετε μαζι τα παιδια σας. Οσο δυσκολο και αν ειναι,χωρις βοηθεια. Απο εκει θα τα λυσετε ολα ,απο αποσταση δεν γινεται δουλεια.
Ξεκαθαρισε τις προτεραιοτητες σου και βαλτον ψηλα αν τον αγαπας κ σ αγαπαει.

54 Απ: τριτο προσωπο στό Παρ Dec 24, 2010 11:43 pm

ΑΓΑΠΗ@

nena1988 έγραψε:νομιζω οτι κανεις δεν εκρινε προσωπικα την ζουζουνομανα απλα την γνωμη του εκφραζει ο καθενας,και απο τη στιγμη που ανεβαινει ενα θεμα και μια κοπελα λεει το προβλημα της απο εκει και περα πρεπει να δεχεται ολες τις αποψεις,δεν σημαινει οτι θα κανει αυτο που της λενε,ειδικα οταν ολη η συζητηση γινεται μεσω ιντερνετ δεν μπορεις να ξερεις "τα του οικου" κανενος..Οτι και να αποφασισεις να το κανεις με ηρεμο νου και πολλη σκεψη..

ΖΟΥΖΟΥΝΟΜΑΜΑ, ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΕΓΡΑΦΑ ΚΙ ΕΓΩ!!!
ΔΕ ΣΕ ΞΕΡΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΕΡΝΑΣ, ΑΠΛΩΣ ΕΙΠΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΦΕΡΑ Κ ΔΥΟ ΑΝΤΕ ΤΡΕΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΖΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ!!!! ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!!!!
(Κ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΚΑΤΙ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ..ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΡΓΗΣΑΝ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΖΗΣΑΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ).
Κ ΕΓΩ ΜΩΡΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΧΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΝΗΣΙ...ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ Κ ΤΡΕΙΣ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΙΣ ΠΑΛΙ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ!!! Κ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΚΕΙ...ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΚΥΛΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΘΑ ΗΘΕΛΕ!!!
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΛΙΓΑ ΖΟΥΜΕ...
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΦΩΤΙΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΑΣ!!

55 Απ: τριτο προσωπο στό Σαβ Dec 25, 2010 6:54 am

ζουζουνομαμα

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δηλαδη δικαιολογειται να εχει γκομενα επειδη δεν μενουμε μαζι? αν ειναι ετσι τοτε συγνωμη. της τον χαριζω γιατι για μενα δεν αξιζει. κι εγω ζω χωρις αυτον αλλα δεν εψαξα για αντικαταστατη.

56 Απ: τριτο προσωπο στό Σαβ Dec 25, 2010 7:38 am

giouli73

Δεν δικαιολογείται κοριτσάκι μου επειδή είστε σε απόσταση να έχει γκόμενα. Θα μπορούσε να είναι ναυτικός πχ. Το ίδιο θα έκανε και θα ξανακάνει υποθέτω και κοντά του να πας. Απλά αν είστε κοντά τα παιδιά θα βλέπουν και τον πατέρα πιο πολύ γιατί και οι 2 γονείς χρειάζονται.Το θέμα είναι να ξεκαθαρίσεις εσύ τι θέλεις. Όλα στη θεωρία καλά είναι στην πράξη είναι τα δύσκολα. Εγώ πιστεύω πρέπει να δεις σιγά σιγά τι θα κάνεις με δουλειά. Όταν εξαρτάσαι από τον άλλον οικονομικά υπομένεις πολλά. Στο λέω που δεν δουλεύω κατά κάποιο τρόπο επιλογή μου για να μεγαλώσω εγώ τα παιδιά. Βλέπω όμως ότι δεν μπορώ να προσφέρω ότι θα ήθελα οπότε κοιτάω το θέμα της δουλειάς έστω part time. Εκτός του ότι σκέφτομαι αν μου τύχει και μένα κάτι ανάλογο με το δικό σου τι θα γίνει? Γιατί πιστεύω ότι κανένας άντρας δεν μένει πιστός όλοι κάποια στιγμή κάτι θα κάνουν. Απλά να μην μάθω. Όταν θα γίνεις οικονομικά ανεξάρτητη κοιτάς τι θα κάνεις και με τον γάμο σου. Μόνο πρόσεξε που θα βρεις δουλειά. Στην περιοχή που είσαι τώρα ή εκεί που είναι ο άντρας σου? αν βρεις εκεί κι αυτός πάει μετά αλλού για δουλειά τι γίνεται με τη δουλειά τη δική σου. Ή αν χωρίσεις τι θα κάνεις θα μείνεις στο νησί? Δεν ξέρω και τι δουλειά κάνει δεν πρόσεξα να το έγραψες κάπου

57 Απ: τριτο προσωπο στό Σαβ Dec 25, 2010 7:44 am

ζουζουνομαμα

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
giouli σε εταιρια που φτιαχνουν δημοσια εργα δουλευει. τιποτα μονιμο.

58 Απ: τριτο προσωπο στό Σαβ Dec 25, 2010 7:57 am

giouli73

Κατάλαβα οπότε δεν είναι πουθενά σταθερά πιστεύω.Όπου κάτσει κάποιο δημόσιο έργο υποθέτω θα πηγαίνουν. Εγώ στη θέση σου πιστεύω θα ακολουθούσα τον άντρα μου όπου και να πήγαινε αν ήμασταν αγαπημένοι κλπ κλπ κλπ. Στη δική σου περίπτωση νομίζω ότι πρέπει να κοιτάξεις την ζωή σου εκεί που νομίζεις ότι θα είσαι καλά εσύ και τα παιδιά σου και μετά όλοι μαζί με τον άντρα σου. Γιατί εκείνος σε έβαλε σε δεύτερη μοίρα αφού πήγε με άλλη πρώτα εσένα και μετά τα παιδιά γιατί δεν σέβεται τη μάνα τους που τα μεγαλώνει. Λες και αυτή που πήγε έχει άλλο μ... δεν είναι στρογγυλό έχει άλλο σχήμα είναι τρίγωνο. Δεν ξέρω αν θα είναι καλό να τον ακολουθήσεις εκεί που πηγαίνει. Εσύ ξέρεις καλύτερα πια είναι τα υπέρ και κατά.

59 Απ: τριτο προσωπο στό Σαβ Dec 25, 2010 8:07 am

ζουζουνομαμα

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
στηναρχη πηγα μαζι του αλλα σταματησε για λιγο το εργο και γυρισαμε στην πολη μας. οταν εφυγε παλι, εμεινα πισω να γεννησω. τοτε και τα εμπλεξε με την αλλη. οταν μιλησαμε μου ειπε οτι δεν ηταν τιποτα, αλλα οταν κανω κουβεντα να παω μαζι του, μου τα μασαει. αρα λεω ποιος ο λογος? αξιζει? αν δεν του λειπουν τα παιδια του και δεν τα θελει μαζι του θα του λειπω εγω?

60 Απ: τριτο προσωπο στό Σαβ Dec 25, 2010 8:18 am

giouli73

Αχ τι να κάνω και πως να σε βοηθήσω από δω? είναι μεγάλη κουβέντα και είναι δύσκολη η γραπτή επικοινωνία. Στο συγκεκριμένο έχω πάρει master πάντως. Αλλά εγώ τότε δεν ήμουν παντρεμένη και δεν είχα παιδιά. Φυσικά και δεν του λείπεις κοριτσάκι μου. Το μόνο που έχεις είναι να κοιτάξεις λίγο τον εαυτό σου, δεν ξέρω και πως σε λένε. Βρες μια δουλίτσα εκεί που είσαι τώρα για να μην αναστατώνεις και τα παιδιά με μετακομίσεις. Τον γάμο σου άστο για αργότερα. Θα δεις όταν γίνεις πιο ανεξάρτητη θα τα βλέπεις αλλιώς τα πράγματα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own free blog