Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από star30 Σήμερα στις 7:01 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από RITAKI30 Σήμερα στις 6:48 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από maro28 Σήμερα στις 3:29 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από Irene14 Σήμερα στις 2:59 am

» φοβος για εξωμήτριο
από maro28 Χθες στις 8:41 pm

» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!
από Evagelia3 Χθες στις 7:37 pm

» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!
από Evagelia3 Χθες στις 7:33 pm

» Ενδομητριωση
από nanou Χθες στις 6:12 pm

» Εργασία και χαρά(;;;)
από Evagelia3 Τρι Nov 25, 2014 9:48 pm

» ολονυκτιο ξυπνημα!
από HappyMama Τρι Nov 25, 2014 9:18 pm

» Παπαδάκης Μιλτιάδης γυναικολόγος
από Evagelia3 Τρι Nov 25, 2014 7:00 pm

» 1 έτους: φρέσκο, εβαπορέ ή σκόνη;
από kikimam Τρι Nov 25, 2014 5:01 am

» Εγκυος μάλλον....
από HappyMama Δευ Nov 24, 2014 9:47 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από RITAKI30 Δευ Nov 24, 2014 7:30 pm

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
από depy302 Δευ Nov 24, 2014 6:09 pm

» γνωμη για θρησκευτικο γαμο
από vasoulagal Κυρ Nov 23, 2014 7:10 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Σαβ Nov 22, 2014 7:20 pm

» Μαμάδες από Αχαρνές (Μενίδι) και γύρω περιοχές!
από Evagelia3 Σαβ Nov 22, 2014 4:45 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από tzeni27 Σαβ Nov 22, 2014 1:33 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από vblue Παρ Nov 21, 2014 9:45 am

» Συνεχείς ωτίτιδες και διαφορετικές απόψεις γιατρών
από anipomoni Παρ Nov 21, 2014 12:16 am

» ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ'ΟΙΚΩΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ??
από xrisili Παρ Nov 21, 2014 12:02 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΣ
από HappyMama Πεμ Nov 20, 2014 11:43 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από iouliana Πεμ Nov 20, 2014 11:02 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Τετ Nov 19, 2014 8:34 am

» gunaikologos
από tania1422 Τετ Nov 19, 2014 3:06 am

» εξοπλισμός σε άριστη κατάσταση
από vdimak Τρι Nov 18, 2014 8:08 am

» ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ???
από HappyMama Δευ Nov 17, 2014 9:46 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Δευ Nov 17, 2014 6:12 pm

» Συγνώμη για την ερώτηση!
από Evagelia3 Δευ Nov 17, 2014 5:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Δευ Nov 17, 2014 9:25 am

» θεματακι με την περιοδο....
από maro28 Σαβ Nov 15, 2014 6:27 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από elin1 Παρ Nov 14, 2014 11:16 pm

» Πως βάζω φωτογραφία;;
από tassoula Παρ Nov 14, 2014 10:01 am

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από afroula_27 Παρ Nov 14, 2014 7:02 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Πεμ Nov 13, 2014 9:10 pm

» soldesanil !!
από efffie Πεμ Nov 13, 2014 8:18 pm

» φρουτόκρεμα και κρέμες...
από kikimam Πεμ Nov 13, 2014 4:59 am

» πεθερα εντομοκτονο
από tassoula Τετ Nov 12, 2014 9:17 am

» Θέματα Ιδιωτικής Ασφάλισης
από alexbox Τετ Nov 12, 2014 4:20 am

Παρόντες χρήστες
672 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 12 μέλη, 2 μη ορατοί και 658 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

dimitra88, iouliana, kikimam, maria_dou, nafs, Nifitsa, primadona, RITAKI30, tzeni27, vasoulagal, κουνελάκι, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1 ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ 2 ΣΕ 1.... στό Τρι Dec 07, 2010 9:20 am

mpoympoykaki

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ 2 ΣΕ 1....
ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ?
ΤΑ ΣΤΕΓΝΩΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Ή ΘΕΛΟΥΝ ΠΑΛΙ ΑΠΛΩΜΑ?
ΜΥΡΙΖΟΥΝ ΑΣΧΗΜΑ ΜΕΤΑ?
Ή ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ? ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΧΩΡΑΝΕ Κ ΤΑ 2....

sasanath

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το προβλημα που μπορει να σου προκυψει στο 2 σε 1 ,ειναι αν χαλασει για παραδειγμα το πλυντηριο δεν θα εχεις ουτε στεγνωτηριο κ το αντιστροφο!!Εγω τα εχω ξεχωριστα!Δεν ξερω τιποτα για το 2 σε 1! Επίσης κοιταξε να ειναι ενεργειακης κλασης Α ,ωστε να καιει λιγοτερο ρευμα!

vivianna

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ έχω δύο σε ένα και δεν μπορώ να σου πώ οτί με έχει εξυπηρετήσει και πολύ πέρα από λίγες φορές που ήθελα άμεσα καθαρά συγκεκριμένα ρούχα.
Το πρώτο θέμα είναι ότι κάνει πάρα πολύ ώρα για να στεγνώσει τα ρούχα και δεύτερον χρειάζεται να βάλεις λίγα ρούχα ίδιας υφής(όχι πετσέτες και μπλούζες). Εάν δηλ. βάλω ένα γεμάτο πλυντήριο και να στεγνώσει όπως είναι δεν θα στεγνώσουν ποτέ! Shocked! Τα ρούχα δεν μυρίζουν όπως αυτά που στεγνώνουν στον αέρα και στον ήλιο όμως δεν μυρίζουν και άσχημα. Πάντως επειδή έχω χρησιμοποιήσει στεγνωτήριο σκέτο μπορώ να σου πω ότι ισχύουν παρόμοια πράγματα απλώς είναι ποιο δυνατό και θέλει λιγότερο χρόνο για να στεγνώσει ρούχα ίδιας σύνθεσης.

nikoleta

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ένα ελάττωμα του 2 σε 1 είναι ότι αν χαλάσει το ένα αχρηστεύεται και το άλλο. Ένα άλλο ελάττωμα είναι ότι ο χρόνος είναι πολύ περισσότερος γιατί πρέπει να τελειώσει το πλυντήριο και μετά να στεγνώσει το στεγνωτήριο ενώ αν είναι χωριστά μπορείς όσο στεγνώνεις ένα πλυντήριο ρούχα, να πλένεις το δεύτερο (αν έχεις πολλά πλυντήρια να βάλεις). Για τον χώρο το στεγνωτήριο μπορεί να μπει σε οποιοδήποτε δωμάτιο ή στο μπαλκόνι αφού δε χρειάζεται αποχέτευση, συγκεντρώνει τα νερά σε κάδο (εγώ το έχω στην αποθήκη μου) και επίσης αν το στεγνωτήριο είναι ίδιας μάρκας με το πλυντήριο υπάρχει μία ενδιάμεση βάση στήριξης που μπορείς να το βάλεις πάνω στο πλυντήριο. Όλα της ίδιας μάρκας ταιριάζουν μεταξύ τους. Εγώ αν και τα έχω χωριστά, πήρα τη βάση για μελλοντική χρήση όταν θα κάνω 2ο δωμάτιο για τα παιδιά.

dimitroula

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εγω θα σου ελεγα να τα παρεις χώρια. Οταν μια συσκευη κανει πολλα πραγματα μαζι εκ των πραγματων κρυβει ενα ρισκο. Γενικως δεν ειναι πολυ αξιόπιστες. Εγω τα εχω ξεχωριστα, το ενα πανω στο αλλο. Το στεγνωτήριο βολευει παρα πολυ ειδικα το χειμωνα και ιδιως οταν δεν εχεις μερος για να απλωσεις εσωτερικα. Τα ρουχα μυρίζουν πολυ ομορφα γιατι το μαλακτικο δεν χάνετε. Επισης το νερο του συλλέκτη ειναι απιονισμενο και μπορεις να το χρησιμοποιείς στο σιδερωμα. Να ξερεις ομως οτι καιει καμποσο ρευμα. Γι αυτο το χρησιμοποιώ με μετρο.

Rinoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ έχω χωριστό στεγνωτήριο και έχω σωθεί! Τώρα για 2 σε 1 φαντάζομαι ισχύου τα μειονεκτήματα που σου είπαν τα κορίτσια. Κι εμάς πάνω από το πλυντηριο μπαίνει. Δεν μπορείτε να το κάνετε κι εσείς κάπως έτσι?

natali-maria

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ ΧΩΡΙΣΤΑ ΤΗΣ BOSCH!ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΚΑΤΩ Κ ΤΟ ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΕ ΒΑΣΗ.ΑΝ ΘΕΣ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ Κ ΧΩΡΙΣ ΒΑΣΗ.ΕΙΝΑΙ Κ ΤΑ 2 ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!ΔΕΝ ΧΩΡΙΖΩ ΤΑ ΡΟΥΧΑ (ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΚΤΛ) ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΣΧΟΒΟΛΑΝΕ Κ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΑ Κ ΑΦΡΑΤΑ!!ΦΥΣΙΚΑ Κ ΔΕΝ ΣΟΥ ΣΥΝΙΣΤΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ 2 ΣΕ 1 ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ..ΑΝ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ.. Very Happy Very Happy !!

nena1988

γλυκια μου δουλευα 3 χρονια σε αλυσιδα κατασηματων ηλεκτρικων και εχω να σου πω να μην το προτιμησεις για πολλους λογους και τους ειπαν παραπανω τα κοριτσια,μπορεις να παρεις πλυντηριο στεγνωτηριο χωρια συσκευη ας ειναι και διαφορετικης μαρκας και να τα βαλεις το ενα πανω στο αλλο,και απο κατω σαν συνδετικο να βαλεις ενα κομματι κοντρα πλακε για μην κουνιεται το στεγνωτηριο(μπαινει συνηθως πανω γιατι ειναι πιο ελαφρυ)υπαρχουν βεβαια και ειδικα συνδετικα αλλα δεν υπαρχει λογος να το αγορασεις και το κοντρα πλακε κανει τη δουλεια ή καποιο αλλο ξυλο,εγω εχω zanussi 5 kg και στεγνωτηριο whirlpool 6 kg και τα εχω το ενα πανω στο αλλο και σαν συνδετικο εχω βαλει ενα τετραγωνο χοντρο ξυλο(ειναι απο παγκο κουζινας)..Ειναι β ενεργειακης κλασης το στεγνωτηριο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη,απλα σε να προτιμησεις το πλυντηριο σου να εχει πολλες στροφες πανω απο 1000 για να στιβει καλα τα ρουχα και το στεγνωτηριο να τα στεγνωνει γρηγορα,κατι που σε εμενα δεν γινεται γιατι εχει μονο 600 στροφες και κανει κανα2ωρο να στεγνωσει τα ρουχα ισως και παραπανω αν ειναι πολλα χοντρα!Αν θες να με ρωτησεις κατι σχετικα με τις μαρκες και τα λοιπα ρωτα με,τα ξερω απο την μεσα πλευρα τα πραγματα!!!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

Ήρια

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!!!!! ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ!! ΚΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΕΧΩ!!!! ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΧΑΛΑΝΕ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ 2 ΣΕ 1 !!!!

mpoympoykaki

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ....
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ Very Happy Very Happy Very Happy

maria.tst

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αληθεια τα ρούχα από το στεγνωτήριο βγαίνουν πολύ τσαλακωμένα????

GEODATOU

OXI.ΤΣΑΛΑΚΩΜΕΝΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΠΙΟ ΤΣΑΛΑΚΩΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΙΑ. Very Happy Very Happy Very Happy

Ήρια

ειναι ΣΩΤΗΡΙΟ το στεγνωτηριο!!! Παρτε οσες δεν εχετε και μπορειτε παρτε!!!!! Και τα στεγνωνει και τα αποστηρώνει και καποια δεν χρειαζονται καν σιδερο!!!!

Rinoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και οι πετσέτες βγαίνουν τέεεελειες, αφράτες αφράτες και μοσχομυριστές! Εμείς σωθήκαμε. Μόνο σεντόνια σιδερώνω και κανένα πουκάμισο.

maria.tst

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μάλλον πρέπει να παρω!!!!
Βέβαια εχω ένα θέμα ... που να το βάλλω οεο??? Που το πλυντηριο ρούχων το έβαλα εντοιχισμένο στην κουζίνα λόγω έλλειψης χωρου στο μπάνιο???

Ήρια

maria.tst έγραψε:Μάλλον πρέπει να παρω!!!!
Βέβαια εχω ένα θέμα ... που να το βάλλω οεο??? Που το πλυντηριο ρούχων το έβαλα εντοιχισμένο στην κουζίνα λόγω έλλειψης χωρου στο μπάνιο???

Maraki Καποιον χωρο εξω που να ειναι καλυμμένος να μην βρεχετε?!!! εγω εξω εχω το πλυντήριο μου λογω ελλειψης χωρου!!

momirene

Κι εγω χωριστα τα εχω για να μπορω οσο στεγνωνει το ενα στο αλλο να πλενω. Εχω ενεργειακη κλαση Α και δεν το μετανιωνω κι ας ειχε 1000 ευρω. οποια θελει ας μου στειλει μην να της πω την μαρκα.
Ειναι 7 κιλο, δηλαδη παιρνει 7 κιλα στεγνα ρουχα. Ο χρονος στεγνωματος εξαρταται απο το ποσο καλα στιβει το πλυντηριο! Γιατι το δικο μου μετραει την υγρασια. Πολλες φορες τα βαζω στην αππλωστρα και μετα για καποιο λογο μισοστεγνα τα ριχνω στο στεγνωτηριο. Σε αυτην την περιπτωση δεν κανει πολυ ωρα να τελειωσει γιατι καταλαβαινει οτι δεν ειναι τοσο υγρα. Αφηστε που δεν εχω σιδερωσει εσωρουχα του μωρου ποτε, ουτε σεντονια, κουβερτες, εκτος απο τα ρουχα που φοραμε εξω. και επιπλεον το βαζω ακομα και στο σαλονι αν θελω γιατι δεν εχει λαστιχο για το νερο. Εχει μια υποδοχη μπραστα και το μαζευει εκει. Οποτε να και το νερο για το σιδερωμα! Very Happy

mpoympoykaki

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
NENA MOY ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ Η ARISTON K H CANDY EIΝΑΙ ΚΑΛΕΣ ΜΑΡΚΕΣ Ή ΤΣΑΜΠΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΩΣΩ???
ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΑΦΗΣ Κ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ Ή ΤΑ ΚΛΑΣΙΚΑ ΚΟΥΜΠΑΚΙΑ?
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! Very Happy Very Happy

nena1988

mpoympoykaki σου απαντησα με pm

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

bellyda

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
nena1988 έγραψε:mpoympoykaki σου απαντησα με pm

Nena1988 με ενδιαφέρει κι εμένα η γνώμη σου στην ερώτηση που σου έκανε το mpoympoykaki. Μπορείς να μου απαντήσεις κι εμένα?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Free blog