Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από kikimam Σήμερα στις 9:45 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από Anastasie Σήμερα στις 8:21 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από κουνελάκι Σήμερα στις 5:34 am

» Ενδομητριωση
από κουνελάκι Σήμερα στις 5:17 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από Ana Σήμερα στις 5:11 am

» 1 έτους: φρέσκο, εβαπορέ ή σκόνη;
από kikimam Σήμερα στις 4:56 am

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από Evagelia3 Σήμερα στις 4:06 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από maro28 Χθες στις 8:45 pm

» Εργασία και χαρά(;;;)
από Evagelia3 Χθες στις 8:01 pm

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
από alepouditsa1 Χθες στις 7:22 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από vblue Χθες στις 9:45 am

» Συνεχείς ωτίτιδες και διαφορετικές απόψεις γιατρών
από anipomoni Χθες στις 12:16 am

» ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ'ΟΙΚΩΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ??
από xrisili Χθες στις 12:02 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΣ
από HappyMama Πεμ Nov 20, 2014 11:43 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από iouliana Πεμ Nov 20, 2014 11:02 pm

» γνωμη για θρησκευτικο γαμο
από fatsoulini Τετ Nov 19, 2014 8:13 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Τετ Nov 19, 2014 8:34 am

» gunaikologos
από tania1422 Τετ Nov 19, 2014 3:06 am

» εξοπλισμός σε άριστη κατάσταση
από vdimak Τρι Nov 18, 2014 8:08 am

» ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ???
από HappyMama Δευ Nov 17, 2014 9:46 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Δευ Nov 17, 2014 6:12 pm

» Συγνώμη για την ερώτηση!
από Evagelia3 Δευ Nov 17, 2014 5:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Δευ Nov 17, 2014 9:25 am

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Κυρ Nov 16, 2014 8:16 am

» θεματακι με την περιοδο....
από maro28 Σαβ Nov 15, 2014 6:27 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από elin1 Παρ Nov 14, 2014 11:16 pm

» Πως βάζω φωτογραφία;;
από tassoula Παρ Nov 14, 2014 10:01 am

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από afroula_27 Παρ Nov 14, 2014 7:02 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Πεμ Nov 13, 2014 9:10 pm

» soldesanil !!
από efffie Πεμ Nov 13, 2014 8:18 pm

» ολονυκτιο ξυπνημα!
από maryloo Πεμ Nov 13, 2014 5:43 pm

» φρουτόκρεμα και κρέμες...
από kikimam Πεμ Nov 13, 2014 4:59 am

» πεθερα εντομοκτονο
από tassoula Τετ Nov 12, 2014 9:17 am

» Θέματα Ιδιωτικής Ασφάλισης
από alexbox Τετ Nov 12, 2014 4:20 am

» Η ΝΥΧΤΑ....ΜΕΡΑ....
από iouliana Τετ Nov 12, 2014 1:31 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:29 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:01 pm

» Ξεκινημα στερεων τρωφων με δυσκολια!
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 5:50 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από maro28 Τρι Nov 11, 2014 4:58 pm

» Πώς ξυπνάτε το πρωί;;;
από Evagelia3 Δευ Nov 10, 2014 11:50 pm

Παρόντες χρήστες
362 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 1 μέλος, 1 μη ορατός και 360 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

griniaroula

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Elena_D

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mariposa έγραψε:και εγω στο Αλεξανδρα γεννησα και αν γεννουσα παλι ξανα εκει θα πηγαινα.Ο γιατρος μου αψογος,το δωματιο ηταν σαν δωματιο ιδιωτικης κλινικης αφου οσοι ερχονταν δεν το πιστευαν και απο λεφτα εδωσα στο γιατρο μου οτι ειχα και ηθελα απο ευχαριστηση και το δωματιο 300 ευρω για 4 ημερες που εκατσα.Ολα αυτα 14.12.09

Και γώ για εκεί οδεύω, μήπως ήσουν στην αίθουσα Κόνσολα?? Έχω ακούσει τα καλύτερα. Ποιόν γιατρό είχες?

peppy-mama

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
apla sto dimosio prepei na xekathariseis me ton giatro sou oi vrexei-xionisei...o kosmos na gyrisei toumpa tha erthei oti wra ki an einai gt se exei analavei..
ayto prepei na ginei stin 1h episkepsi..

mySONshine

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
allegra έγραψε:Καλημέρα και από μένα

Εγώ είχα αποφασίσει να γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο και είχα από την αρχή δύο γιατρούς, έναν του ΕΣΥ και έναν ιδιωτικό. Τώρα 10 μέρες πριν μπώ στο μήνα μου άλλαξα γνώμη γιατί οι λόγοι που με είχαν κάνει να διαλέξω το δημόσιο δεν ισχύουν πια όπως ότι δεν λειτουργεί πια η μονάδα νεογνών. Στην πόλη που μένω είμαι μόνη μου από μαμά και πεθερά και αν τελικά κάτι στραβώσει και μου κάνουν καισαρική θα έχω το μωρό από την πρωτη στιγμή μαζί μου και δεν ξέρω αν θα είμαι σε θέση αμέσως να το φροντίσω.. Επίσης δε μου αφήνονται περιθώρια επιλογής σε περίπτωση που θελήσω επισκληριδιο (μόνο αν έχεις μέσο ή αν είσαι αλλοδαπή και δεν μπορούν να συννενοηθούν μαζί σου, όπως με πληροφόρησαν). Ο γιατρός του ΕΣΥ μου είπε ότι έχω την παιδεία να επιδείξω χαρακτήρα και να μη λυγισω εκείνη τη στιγμή (ακουσον ακουσον).. Ε με κατι τέτοια με οδηγησαν στο να τα σκάσω τελικά στο ιδιωτικό..

Φιλιά πολλά!
αγαπητη μου αλεγκρα μαλλον δε στα παν καλα τα πραγματα!γεννησα πριν ενα χρονο και κατι στο νοσοκομειο των χανιων καιεχω να πω πως ολα ηταν τελεια, απο την παρακολουθηση μου στην εγκυμοσυνη, μεχρι τον τοκετο (με καισαρικη) μεχρι το δωματιο, την προσοχη που μας επεδειξαν γιατροι και νοσηλευτικο προσωπικο και για να μη μακρυγορω, ηταν ο,τι καλυτερο θα μπορουσα να επιλεξω. οσον αφορα τη μοναδα νεογνων, μπορει να μη λειτουργει πληρως, αλλα λειτουργει κι αν δεν ειναι κατι σοβαρο η αιτια για την οποια ενα μωρακι θα τη χρειαστει, αντιμετωπιζεται πολυ καλα, ειδικα το συλλογισμο σου για την απορριψη του νοσοκομειου επειδη δε λειτουργει η μοναδα νεογνων δεν τον καταλαβαινω, ξερεις εσυ καμια ιδιωτικη κλινικη στα χανια που να εχει μοναδα νεογνων? συγνωμη που στο λεω, αλλα αυτες οι πληροφοριες που σου εδωσαν για το νοσοκομειο, μου φαινονται λιγο εκ του πονηρου. με το καλο το μωρακι σου!
α! κι επειδη ουτε κι εγω εχω μαμα και πεθερα, και καποιες στιγμες χρειαστηκε να μεινω μονη, οποτε χρειστηκα βοηθεια οι μαιες ηταν παντα εκει

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Elena_D έγραψε:
mariposa έγραψε:και εγω στο Αλεξανδρα γεννησα και αν γεννουσα παλι ξανα εκει θα πηγαινα.Ο γιατρος μου αψογος,το δωματιο ηταν σαν δωματιο ιδιωτικης κλινικης αφου οσοι ερχονταν δεν το πιστευαν και απο λεφτα εδωσα στο γιατρο μου οτι ειχα και ηθελα απο ευχαριστηση και το δωματιο 300 ευρω για 4 ημερες που εκατσα.Ολα αυτα 14.12.09

Και γώ για εκεί οδεύω, μήπως ήσουν στην αίθουσα Κόνσολα?? Έχω ακούσει τα καλύτερα. Ποιόν γιατρό είχες?

Και εγώ στο Αλεξάνδρα γέννησα στην πτέρυγα Κόνσολα και ήταν καταπληκτική. Με plasma τηλεοράσεις, μεγάλα δωμάτια, πεντακάθαρα. Ο γιατρός μου είναι ο Πρωτοπαππάς. Φοβερός γιατρός αλλά και άνθρωπος.

maraki85

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω γεννησα σε ιδιωτικο μαιευτηριο και συγκεκριμενα στο Ιασω στις 16/1/2010 και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη και στο 2ο σιγουρα εκει θα παω.Βεβαια πρωτα πιστευω ειναι να εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου και οπου ειναι αυτος πας!!

valerakievelinaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελατε μωρε κοριτσια κακομαθαμε μου φαινεται !!! παλια οι γυναικες γεννουσαν στα χωραφια να πουμε και τωρα εμεις θελουμε ανεσεις κλπ λες και θα το παρουμε στο σπιτι το μαιευτηριο !!
εγω πηγα στο ελενας και στο αττικον και πηρα μονοκλινα για τον μοναδικο λογο οτι σιχαινομαι να πηγαινω σε τουαλετες που πανε αγνωστοι που ξερω εγω τι μπορει να εχει η καθεμια ;;;ασε που μπορει να κατουριεμαι εγω και να κανει η αλλη λεχωνα μπανιο ολα αυτα σκεφτηκα και πηρα μονοκλινα αν δεν ειχε δεν θα πεθαινα κιολας !!

litsakos

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:ελατε μωρε κοριτσια κακομαθαμε μου φαινεται !!! παλια οι γυναικες γεννουσαν στα χωραφια να πουμε και τωρα εμεις θελουμε ανεσεις κλπ λες και θα το παρουμε στο σπιτι το μαιευτηριο !!
εγω πηγα στο ελενας και στο αττικον και πηρα μονοκλινα για τον μοναδικο λογο οτι σιχαινομαι να πηγαινω σε τουαλετες που πανε αγνωστοι που ξερω εγω τι μπορει να εχει η καθεμια ;;;ασε που μπορει να κατουριεμαι εγω και να κανει η αλλη λεχωνα μπανιο ολα αυτα σκεφτηκα και πηρα μονοκλινα αν δεν ειχε δεν θα πεθαινα κιολας !!

στο 2ο παιδι ημουν σε μονοκλινο στο Ελενα,στα καινουρια,ωραιο δωματιο ,και μονο που ημουν εκει ενιωθα πιο ξεκουραστη.Αλλα και σε δικλινο παλι στο Ελενα στο 1ο μου παιδακι παλι καλα ηταν,αλλα μου την εδινε το επισκεπτηριο της διπλανης,μπηκαν 20 ατομα μαζι Shocked Shocked δεν μπορουσε να τους βγαλει ο security με τιποτα -καμια αγωγη!
οπου και να σαι αν ειναι καθαρα και αν οι επισκεπτες σου φερονται σωστα -δλδ μπαινουν 2 καθε φορα και για λιγο,δεν φωναζουν λες και ειναι σπιτι τους και σεβονται τη λεχωνα κ το μωρο τοτε ειναι καλα.

mariposa

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elena d ναι στην κονσολα ημουνα!έχω γιατρό τον Γουμαλάτσο υπέροχος άνθρωπος και επιστήμονας!

neneka

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
egw den exw gennisei ara den exw idia empeiria. kserw omws apo dikous mou anthrwpous to mitera k to iasw pou nai men einai kala nosokomeia alla to episkeptirio einai toso travigmeno oso k sta dimosia... kamia diafora.. opws k sto gaia pou nosileutika mia apo ta idia itan. i eksupiretisi apsogi alla eixan erthoi oloi oi dikoi mou oi filoi mou, oi goneis mou, o antras mou, i giagia mou k itan oloi sto ddwmatio mou k kaneis den eipe tpt pou kseperasan tis wres tou episkeptiriou. den kserw an eixa alles kopeles sto dwmatio ti tha ginotan giati imoun moni mou se ena 3klino. to episkeptirio pantou ta idia einai. Epipleon gnwrizw pws an uparksei epiploki to idiwtiko den analamvanei tin euthini k se stelnei se dimosio. Den einai tuxaio auto nomizw. K egw ta goustarw ta idiwtika isws epeidi niwthw megaluteri asfaleia alla den nomizw oti exei na kanei me to nosokomeio. exei na kanei me to giatro. an empisteuesai to giatro sou pas sto nosokomeio pou einai k eisai mia xara. k na sas pw tin alitheia otan tha erthei i wra mou to skeftomai ligo gia to idiwtiko giati einai polla ta lefta re koritsia...

Elena_D

florentiab έγραψε:Και εγώ στο Αλεξάνδρα γέννησα στην πτέρυγα Κόνσολα και ήταν καταπληκτική. Με plasma τηλεοράσεις, μεγάλα δωμάτια, πεντακάθαρα. Ο γιατρός μου είναι ο Πρωτοπαππάς. Φοβερός γιατρός αλλά και άνθρωπος.

mariposa έγραψε:elena d ναι στην κονσολα ημουνα!έχω γιατρό τον Γουμαλάτσο υπέροχος άνθρωπος και επιστήμονας!

Ωραία!! και γώ για μονόκλινο στην Κόνσολα έχω συννενοηθεί. Ο γιατρός μου είναι ο Σίνδος πολύ καλός γιατρός και πάνω απ όλα άνθρωπος.

ANGEL

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΟΥΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ!!
ΑΠΟ ΟΣΕΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ,ΚΑΤΙ ΜΕ ΧΑΛΑΓΕ ΑΠΟ ΟΣΑ ΑΚΟΥΓΑ.ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΕΙΝΑΙ ΙΑΤΡΟΙ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΙ...ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΤΥΧΙΟ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ;;
ΕΠΙΣΗΣ,ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΑΣ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΕ ΠΑΝΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ,ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΣΚΟΠΕΥΟΥΝ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΑΡΔΙΑ.
ΤΕΛΟΣ,ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΠΡΟΤΕΡΗΜΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΖΙ.ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.ΑΝ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ,ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ,ΔΕΝ ΤΑ ΠΛΕΝΕΙΣ ΣΕ ΒΡΥΣΗ...
ΚΑΙ -ΟΣΟ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ ΚΙ ΑΝ ΚΟΥΓΕΤΑΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ- ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΣΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ,ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙΣ,ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΣ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΞΥΠΝΑΣ ΑΝΑ ΤΡΙΩΡΟ (ΠΡΟΣΩΠΙΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 2.30 ΤΗ ΝΥΧΤΑ,ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΤΙΣ 5 ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΝ ΑΒΡΑΔΥ)!ΑΚΟΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ,ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ!!

ANGEL

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ...

ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΓΕΝΝΗΣΑ.ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΕΝΟ,ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣ,ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ.ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.Η ΔΙΠΛΑΝΗ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ ΓΙΑΤΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ!!!ΕΙΧΕ ΛΕΕΙ ΓΝΩΣΤΗ ΜΑΙΑ ΚΙ ΕΚΑΝΕ Ο,ΤΙ ΗΘΕΛΕ!ΔΕΝ Τ'ΑΦΗΣΑΜΕ ΕΤΣΙ,ΟΜΩΣ!!ΤΟ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΕΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ,ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΗΚΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑΝ ΝΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΔΩΜΑΤΙΟ! ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ,ΔΕ ΘΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΟ ΤΟ ΤΗΡΟΥΣΑΝ ΟΙ ΜΑΙΕΣ,ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ Σ'ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΗΡΘΕ;;ΦΥΓΕ;;

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΘΕΜΑ ΟΡΟΦΟΥ,ΔΗΛΑΔΗ ΘΕΜΑ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΗΣ.ΛΕΝΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ,ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΑ.Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΣΤΟΝ 6ο ΚΑΙ ΣΕ ΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΑΦΗΝΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΜΠΕΙ.ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΑΦΗΣΑΝ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΗ ΧΑΙΡΕΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ!!!

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟΝ 6ο ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΔΩΜΑΤΙΟ!!

KLEOPATRA

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και γω παιδια σε ιδιωτικο γεννησα με μαιετηρα τον εργοδοτη μου!ακομα βεβαια και να μην ημουν υπαλληλος του σε ιδιωτικο θα γεννουσα γτ οι συνθηκες του δημοσιου στην πολη μου ειναι αθλιες(αυτο που γραφτηκε περι επισκληριδιου στο φυσιολ. τοκετο για το δημοσιο νοσοκομειο ισχυει και στην πολη μου)εσεις στην αθηνα πιστευω εχετε περισσοτερες επιλογες.στην επαρχια ομως καμια φορα τα πραγματα ειναι μονοδρομος ειτε για ιδιωτικο ειτε γαι δημοσιο...δυστυχως!

Nefeli_Natasa

egw se dhmosio gennhsa kai efera sto kosmo thn nefelitsa moy me to kalo k to diko soy thaymataki...egw gennhsa sto elena kai emeina para poly eyxaristhmenh...emeine se yperlux dwmatio kai monoklino...osoi hrthan moy eipan oti den exei na zhlepsei se tpt ena lux idiwtikou nosokomeioy...gennhsa me kaisarikh an k moy espasan ta nera kai h egxeirhsh ekselixthike para poly kala...
To mwro moy mphke sthn thermokoitida Sad giati eixe iktero k twra 2,5 mhnes meta einai eimai foyskitsa ygiestath Laughing Laughing Laughing Laughing
Plhrwsa mono 500 eyrw gia to dwmatio...an emena se idiwtiko se monoklino lux tha plhrwna 14000 eyrw mazi me thn amoivh toy giatrou...syn tis 10 meres sthn thermokoitida ths nefelitsa moy tha eftana ta 20000 eyre...me tpt!!!!
Xwris logo lefta kata thn gnwmh moy!!!
Ta idia lefta tha ta evaza sthn akrh gia tis spoudes ths!!!den einai protymotero!!!

http://www.ntexhibit.gr

ANGEL

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΙΑΣΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΓΛΙΤΩΣΑΜΕ ΤΟΝ ΙΚΤΕΡΟ. Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΚΑΤΑΚΙΤΡΙΝΗ,ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΙΚΤΕΡΟ. ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΑΝ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΚΤΕΡΟ.ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΕΚΑΝΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΠΙΤΙ.ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΞΑΔΕΡΦΗ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΟΥΝ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΚΑΙ Η ΚΑΗΜΕΝΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΓΑΛΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ!ΔΡΑΜΑ! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ,ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ...

mySONshine

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
stamatiste pia na apaksiwnete toso poly ta dhmosia maieythria, les kai vriskomaste se xwra tou tritou kosmou! gennisa se dhmosio nosokomeio, kai an ksanagennhsw pali se dhmosio 8a paw. oute eidikeyomenos me ksegennhse, oute mou ksexasan kana psalidi sthn koilia, oute me evalan se dwmatio me alles deka!
oi giatroi kai to noshleytiko proswpiko htan aristoi, eygenikoi kai poly kaloi sth doyleia tous! oi kanones ygieinhs einai aysthrotatoi, to dwmatio den eixe se tipota na zhlepsei apo ena xrysoplhrwmeno idiwtikou maieythriou oi wres kai oi kanonismoi tou episkepthriou thrountan kata gramma kai den plhrwsa oute fakelaki oute k tipote allo.
kai se telikh analysh, an egw pa8w kati sto idiwtiko kai me trexoun sto dhmosio, na tis vrasw tis polyteleies tous.

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ANGEL έγραψε:ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΟΥΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ!!
ΑΠΟ ΟΣΕΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ,ΚΑΤΙ ΜΕ ΧΑΛΑΓΕ ΑΠΟ ΟΣΑ ΑΚΟΥΓΑ.ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΕΙΝΑΙ ΙΑΤΡΟΙ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΙ...ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΤΥΧΙΟ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ;;
ΕΠΙΣΗΣ,ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΑΣ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΕ ΠΑΝΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ,ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΣΚΟΠΕΥΟΥΝ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΑΡΔΙΑ.
ΤΕΛΟΣ,ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΠΡΟΤΕΡΗΜΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΖΙ.ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.ΑΝ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ,ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ,ΔΕΝ ΤΑ ΠΛΕΝΕΙΣ ΣΕ ΒΡΥΣΗ...
ΚΑΙ -ΟΣΟ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ ΚΙ ΑΝ ΚΟΥΓΕΤΑΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ- ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΣΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ,ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙΣ,ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΣ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΞΥΠΝΑΣ ΑΝΑ ΤΡΙΩΡΟ (ΠΡΟΣΩΠΙΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 2.30 ΤΗ ΝΥΧΤΑ,ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΤΙΣ 5 ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΝ ΑΒΡΑΔΥ)!ΑΚΟΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ,ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ!!

Βρε κοριτσάκι μου δεν λέει κανείς να το διαπραγματευτείς. Είναι πολύ προσωπικό θέμα και κάνει ο καθένας ότι νομίζει καλύτερο. Όμως για να μην έχεις λάθος εντυπώσεις θέλω να σου πω ότι γέννησα στο Αλεξάνδρα με καισαρική αφού είχαμε εξαντλήσει όλα τα περιθώρια με το γιατρό μου. Όχι ειδικευόμενος γιατρός γιατρός. Δεν ζήτησε ούτε πενηνταράκι. Το δωμάτιο ήταν δίκλινο, πεντακάθαρο και πολύ άνετο. Οι ώρες του επισκεπτηρίου τηρούνταν ευλαβικά μπορώ να πω. Όταν ήρθε η πεθερά μου ήταν μεσημέρι και την άφησαν να περιμένει έξω 1 1/2 ώρα χωρίς να υπερβάλω καθόλου. Όταν το μωρό έκανε κακά χτυπούσα το κουδούνι και ερχόταν η μαια και το έπαιρνε να το αλλάξει. Το έκαναν μπάνιο κάθε πρωί στις 8 οι μαίες. Τώρα για το ότι δεν θες να έχεις το μωρό στο δωμάτιο για τους λόγους που ανέφερες είναι και πάλι πολύ προσωπικό. Οι δύο βασικοί λόγοι που έπελεξα το δημόσιο είναι ότι αν πάθαινα κάτι στο ιδιωτικό θα με έδιωχναν για το δημόσιο, άρα γιατί να τους πληρώνω? Για το ξενοδοχείο? Και ο άλλος λόγος ήταν ότι θα είχα το μωρό μαζί μου.

Συγγνώμη για το μεγάλο post.

ANGEL

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
EΣΥ ΠΕΡΑΣΕΣ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ,ΟΜΩΣ! ΟΠΟΤΕ ΛΟΓΙΚΟ! ΕΠΙΣΗΣ,ΑΜΑ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΤΙ,ΔΕ ΣΕ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ,ΑΠΛΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΟΚΕΦΑΛΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΝΟΣΗΛΕΙΑ,ΖΗΤΟΥΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ.ΚΙ ΕΓΩ - Ω,ΜΗ ΓΕΝΟΙΤΟ- ΘΑ ΤΟ ΖΗΤΟΥΣΑ Σ' ΆΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΑΓΜΑ,Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΑΖΕ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΤΗ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΟΥΣΕ.ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΥΤΕ Η ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΗΞΕΡΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΝΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ,ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΔΙΠΛΑΝΗΣ ΚΥΡΙΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΑΕΙ!!

ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΟΥΩ ΤΕΤΟΙΑ,ΑΠΟ ΚΟΝΤΙΝΑ ΚΙΟΛΑΣ ΠΡΟΣΩΠΑ,ΤΙ ΝΑ ΠΩ;;

ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ,ΟΧΙ ΟΛΟΙ,ΑΛΛΟΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΕΝΝΟΥΝ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.(ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΔΕ ΔΙΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ-Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΕΝΝΗΣΕ-ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΑΝΤΩΣ.

ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ,ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ!!

ANGEL

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ANGEL'S MOM έγραψε:stamatiste pia na apaksiwnete toso poly ta dhmosia maieythria, les kai vriskomaste se xwra tou tritou kosmou!

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ!! ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΙΑΤΡΟΥ,ΚΑΙ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΞΕΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΑΛΛΟΥΣ ΙΑΤΡΟΥΣ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ... Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ!

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ πάλι νομίζω ότι στα ιδιωτικά κάνους περισσότερες καισαρικές για να παίρνουν περισσότερα. Μπορεί να έχω και άδικο βέβαια. Δεν κρατάω και στατιστικά. Όσον αφορά τους γιατρούς να ξέρεις ότι στο σινάφι τους λένε "υπάρχουν γιατροί, υπάρχουν και γυναικολόγοι". Το λένε γιατί κατα βάση η "δουλειά" των γυναικολόγων είναι ρουτίνα. Πολλοί μεγάλοι και τρανοι γυναικολόγοι αν τους τύχει κάποια στραβή δεν ξέρουν ούτε να την αναγνωρίσουν, γιατί για χρόνια τους τυχαίνουν μόνο φυσιολογικοί τοκετοί και καισαρικές. Γι' αυτό ακούς από όλες που πήγε καλά ο τοκετός τους "ο γιατρός μου είναι καταπληκτικός". Αυτό ήταν άσχετο - σχετικό με το θέμα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a free blog