Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από kerasoula Χθες στις 11:49 pm

» παιδιά με down και αυτισμο
από kerasoula Χθες στις 11:43 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από Anastasie Χθες στις 11:27 pm

» COLOSTROUM ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ
από SPINAKOS7 Χθες στις 10:29 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Χθες στις 10:24 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από kikimam Χθες στις 10:01 pm

» ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ
από tania1422 Χθες στις 9:02 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από κουνελάκι Χθες στις 8:21 pm

» Κόστος Β επιπέδου
από φραουλα Χθες στις 6:51 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Χθες στις 5:59 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 4:50 pm

» Προβλημα με τη τουαλετα....
από newmum Χθες στις 4:23 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από Jorji Χθες στις 3:40 pm

» ΚΑΦΕ ΚΗΛΙΔΕΣ, ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;
από Jorji Χθες στις 3:32 pm

» Καλλιεργεια σπερματος!
από Jorji Χθες στις 3:26 pm

» Καλλιεργεια σπερματος
από Jorji Χθες στις 3:25 pm

» Aναλαμβανω καθαρισμα και σιδερο
από pusi Χθες στις 10:25 am

» Πουλάω 2 κούνιες που γίνονται παιδικά κρεβάτια + 1 αλαξιέρα+1 συρταριέρα
από Jannete Χθες στις 2:26 am

» διαιτολογος
από dioni27 Δευ Sep 29, 2014 11:48 pm

» ΑΝΤΩΝΙΑ 123 ΕΙΝΑΙ Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ???
από ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ Δευ Sep 29, 2014 4:31 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από Chris_E Δευ Sep 29, 2014 3:51 pm

» ΠΕΘΑΝΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΙΣΚΟΣ :( ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΦΙΛΗ
από vasoulagal Δευ Sep 29, 2014 11:47 am

» agxoos !!!!!
από vasoulagal Δευ Sep 29, 2014 11:09 am

» diagrafh apo to forum 3erei kamia pws ginete?
από kerasoula Δευ Sep 29, 2014 1:02 am

» www.candyland .gr
από candyland Κυρ Sep 28, 2014 6:22 pm

» ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΕΣ!!!!
από Antonia 123 Κυρ Sep 28, 2014 6:04 pm

» ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ
από nanou Κυρ Sep 28, 2014 3:55 pm

» Μπομπονιερες -κεραλοιφες!!! ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ
από pusi Κυρ Sep 28, 2014 2:33 pm

» Περιδεση στην 13η εβδομαδα , μετα τι?
από EnVy26 Σαβ Sep 27, 2014 10:24 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σαβ Sep 27, 2014 10:00 pm

» Επιπλα απο Εντος/Ανδρεαδης ?
από κοκκινοσκουφιτσα Σαβ Sep 27, 2014 7:52 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Πεμ Sep 25, 2014 7:08 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από Καλλιόπη Τζιλέρογλου Πεμ Sep 25, 2014 5:09 pm

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:50 pm

» κατέστρεψα τον γάμο μου και τώρα θα υποστώ τις συνέπειες
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:22 pm

» Μεγαλη Τρελα
από Antonia 123 Πεμ Sep 25, 2014 2:03 pm

» Almiron pepti 2
από Nifitsa Πεμ Sep 25, 2014 11:15 am

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Πεμ Sep 25, 2014 8:51 am

» Τιμες για αγγλικα α junior
από Areti2 Πεμ Sep 25, 2014 12:56 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΟΛΙΣΜΟΥ ΒΑΠΤΙΣΗΣ 150 ΕΥΡΩ
από elfoula Τετ Sep 24, 2014 8:45 pm

Παρόντες χρήστες
578 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 9 μέλη, 0 μη ορατοί και 569 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Dori, ede37, kerasoula, kikimam, primadona, Psaraki, roodie, toxotina, ΖΩΗ13

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1 Μπουκωμένη μύτη! στό Δευ Nov 08, 2010 1:49 pm

marion

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έχω μια ίωση εδώ και 1 εβδομάδα περίπου και από χθες φαίνεται ότι την κόλλησα και στη μπέμπα(4μιση μηνών).Τα συμπτώματα είναι καταρροή και ποοολύ μπουκωμένη μύτη κυρίως.Η μπεμπούλα ξυπνούσε το βράδυ κάθε μία ώρα με κλάμα και την άκουγα που δεν μπορούσε να αναπνεύσει και φυσικά δεν τρώει κιόλας γιατί δε μπορεί να αναπνεύσει.Της έβαζα φυσιολογικό ορό αλλά δεν βελτιωνόταν η κατάσταση και πήραμε από το φαρμακείο ένα φισιομέρ για μωρά και το otrisalin(ή κάπως έτσι)που του ρουφάς τις μυξούλες και μου φάνηκε ότι ανακουφίστηκε πολύ!!!Βέβαια πλάνταξε στο κλάμα όταν τα βαάλαμε αυτά!(Το δοκίμασα και εγώ το φισιομέρ και από χθες επιτέλους ξεβούλωσε η μύτη μου μετά από τόσο καιρό!!!)Έχει δοκιμάσει καμία κοπέλα κάτι από αυτά στο μωράκι της?Δεν ρώτησα την παιδίατρο,μήπως θα έπρεπε???Κανένα άλλο γιατροσόφι για βουλωμένη μύτη?

2 Απ: Μπουκωμένη μύτη! στό Δευ Nov 08, 2010 2:04 pm

ireneAG

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αυτα ακριβως μου λεει ο παιδιατρος για τον μικρο οταν βουλωνει η μυτουλα του.
αφθωνο φυσιολογικο ορο και να του τραβαω της μυξουλεσ με το οτρισαλιν!
μια συμβουλη φιλικα, παντα πριν κανεισ το οτιδηποτε τηλεφωνο στον παιδιατρο σου!
περαστικουλια!

3 Απ: Μπουκωμένη μύτη! στό Δευ Nov 08, 2010 3:07 pm

ZHNAKI

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω απο νεογεννητο οταν ηταν μου ειχε πει η παιδιατρος μετα απο καθε μπανακι μια αμπουλα otrisalin στα ρουθουνακια και μετα το ρουφας με το otrisalin το εργαλειακι...αυτο το κανεις οχι μονοοταν ειναι μπουκωμενα αλλα παντα γιατι αυτα δεν ξερουν να φυσαν την μυτη με αποτελεσμα ολεσ οι μυξουλες ειτε να μενουν μεσα η να πηγαινουν στα πνευμονια πραγμα που προκαλει και βροχιολητιδες οχι παντα ομως...οσο για το κλαμα εμενα μετα απο τρεις μηνες και ακομη δεν ειναι τπτ ομως απλα χαλας τον ρυθμο της αναπνοης και αντι για μεσα τραβας εξω και γι'αυτο κλαιει οταν το σταματας αν δεις σταματαει αμεσως...δεν ποναει.και το βασικο οταν της βαζεισ την αμπουλα παντα στο πλαι γιατι αλλιως πνιγονται με το υγρο κσι κλαιν........ scratch

4 Απ: Μπουκωμένη μύτη! στό Δευ Nov 08, 2010 11:21 pm

lilianna

και εγω otrizalin χρησιμοποιουσα οταν ηταν νεογεννητο αλλα και τωρα που ετυχε να εχει λιγο μπουκωμα.τον λυπαμαι που κλαιει πολυ αλλα μετα καθαριζει και ηρεμει.

5 Απ: Μπουκωμένη μύτη! στό Δευ Nov 08, 2010 11:30 pm

μιμή

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΜΙΑ ΦΙΛΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΡΩΤΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ.ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΜΑ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΤΟ ΛΕΩ ΕΤΣΙ? ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ.ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΑΠΟ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ

6 Απ: Μπουκωμένη μύτη! στό Δευ Nov 08, 2010 11:40 pm

lilianna

μιμή έγραψε:ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΜΙΑ ΦΙΛΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΡΩΤΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ.ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΜΑ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΤΟ ΛΕΩ ΕΤΣΙ? ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ.ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΑΠΟ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ

και οταν ειχατε μυξουλες και μπουκωματακια τι κανανε μιμη?ειδικα οταν ηταν μικρουλακια?

7 Απ: Μπουκωμένη μύτη! στό Τρι Nov 09, 2010 8:58 am

μιμή

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΑΜΠΟΥΛΕΣ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ ΕΔΙΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ.ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ Η ΙΩΣΟΥΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΗΣ.ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝΕ ΛΙΓΑΚΙ ΕΔΙΝΑ ΣΤΑΓΟΝΕΣ OTRIVIN ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ OTRIVIN ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ.ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ.ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟ/ ΓΙΑΤΙ ΒΥΖΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΟΛΟΚΛΗΡΟΙ ΑΝΤΡΕΣ/ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΥΤΗ ΚΛΕΙΣΤΗ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ .ΣΚΑΣΕΙ.

8 Απ: Μπουκωμένη μύτη! στό Τρι Nov 09, 2010 11:35 am

nikoleta

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μόλις γυρίσαμε από το Ιπποκράτειο νοσοκομείο. Πήγαμε σε διάφορους γιατρούς και καταλήξαμε εκεί. Ο μικρός (2,5 μηνών) έχει μυξούλες αλλά χουρχουρίζει και το στήθος του. Ευτυχώς δεν έχει τίποτα αλλά μου είπαν ότι θέλει ανά μισή ώρα ορό για 1 μέρα τουλάχιστον και να τις ρουφάω με otrisalin. Ρώτησα και αν κάνει να χρησιμοποιώ μεγάλο μπουκάλι ορό με σύριγγα και μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αρκεί να πλένω τη σύριγγα μετά τη χρήση. Μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα που παίρνει αέρα το μπουκάλι... Ίδωμεν!!!

9 Απ: Μπουκωμένη μύτη! στό Τρι Nov 09, 2010 11:56 am

ZHNAKI

μιμή έγραψε:ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΑΜΠΟΥΛΕΣ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ ΕΔΙΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ.ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ Η ΙΩΣΟΥΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΗΣ.ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝΕ ΛΙΓΑΚΙ ΕΔΙΝΑ ΣΤΑΓΟΝΕΣ OTRIVIN ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ OTRIVIN ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ.ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ.ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟ/ ΓΙΑΤΙ ΒΥΖΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΟΛΟΚΛΗΡΟΙ ΑΝΤΡΕΣ/ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΥΤΗ ΚΛΕΙΣΤΗ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ .ΣΚΑΣΕΙ.

ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΦΥΣΑΝ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΤΟΥΣ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΙΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΠΤ ΑΠΛΑ ΤΑ ΣΜΠΡΩΧΝΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΝΕΥΜΟΝΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΠΛΑ ΕΒΑΖΑ ΤΟΝ ΟΡΟ ΚΑΙ ΤΠΤ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ........

10 Απ: Μπουκωμένη μύτη! στό Τρι Nov 09, 2010 12:01 pm

naysika

καλημερα μαριον!!!πολυ σωστα ολα αυτα που εκανες αλλα προσοχη σε αυτο που ρουφαν την μυτουλα γιατι δεν θελει πολλες φορες να τραβας γιατι ειναι μωρακι ακομα!!!2-3 φορες ειναι καλα την ημερα αλλα και παλι οχι πολυ δυνατο ρουφιγμα!γιατι μεσα στο ρουθουνακι ειναι ακομα ολα τρυφερα!και φυσιολογικο οσο ποιο πολυ μπορεις!

11 Απ: Μπουκωμένη μύτη! στό Τρι Nov 09, 2010 12:46 pm

tolazarakimou!

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βράσε φύλλα ευκαλύπτου και την κατσαρόλα με τους υδρατμούς άφησέ την δίπλα στο κρεβάτι του όλη τη νύχτα. Θα ανοίξει η μύτη του με φυσικό τρόπο. Δεν υπάρχει λόγος να μαθαίνουν σε τόση χημεία από τόσο μικρά!..

12 Απ: Μπουκωμένη μύτη! στό Τρι Nov 09, 2010 2:02 pm

lilianna

tolazarakimou! έγραψε:Βράσε φύλλα ευκαλύπτου και την κατσαρόλα με τους υδρατμούς άφησέ την δίπλα στο κρεβάτι του όλη τη νύχτα. Θα ανοίξει η μύτη του με φυσικό τρόπο. Δεν υπάρχει λόγος να μαθαίνουν σε τόση χημεία από τόσο μικρά!..

τα φυλλα ευκαλυπτου που τα βρισκουμε?

13 Απ: Μπουκωμένη μύτη! στό Τρι Nov 09, 2010 10:43 pm

Depy23

Μην ανησυχείς εμενα ο δικός μου είναι 5 μηνων και σχεδον καθημερινά είναι βουλωμένη η μυτούλα του. Του ρίχνω φυσιολογικό ορό και του τραβάω τις μυξούλες με τον απόφρακτήρα.Η γιατρός μου είπε ότι δεν έχει κάτι και ότι αυτό είναι από τις γουλιές που βγάζει.

14 Απ: Μπουκωμένη μύτη! στό Τρι Nov 09, 2010 11:41 pm

n@n@

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

τα φυλλα ευκαλυπτου που τα βρισκουμε?[/quote]
Φύλλα εχω κόψει απ'το χωριο αλλά μπορείς να πάρεις ευκάλυπτο σε λαδάκι από φαρμακειο.Καμιά φορά εγώ βάζω σε νερό ένα κουταλάκι vix και το βράζω.Είναι πιο δυνατό από τον ευκάλυπτο αλλά δε νομίζω να κάνει για πολύ μωρά.

15 Απ: Μπουκωμένη μύτη! στό Τετ Nov 10, 2010 12:31 am

μιμή

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ZHNAKI έγραψε:
μιμή έγραψε:ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΑΜΠΟΥΛΕΣ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ ΕΔΙΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ.ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ Η ΙΩΣΟΥΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΗΣ.ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝΕ ΛΙΓΑΚΙ ΕΔΙΝΑ ΣΤΑΓΟΝΕΣ OTRIVIN ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ OTRIVIN ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ.ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ.ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟ/ ΓΙΑΤΙ ΒΥΖΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΟΛΟΚΛΗΡΟΙ ΑΝΤΡΕΣ/ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΥΤΗ ΚΛΕΙΣΤΗ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ .ΣΚΑΣΕΙ.

ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΦΥΣΑΝ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΤΟΥΣ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΙΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΠΤ ΑΠΛΑ ΤΑ ΣΜΠΡΩΧΝΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΝΕΥΜΟΝΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΠΛΑ ΕΒΑΖΑ ΤΟΝ ΟΡΟ ΚΑΙ ΤΠΤ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ........
δεν εβαζα οταν ηταν συναχωμενα.ειπα οτι εβαζα καθημερινα ακομα κι οταν δεν ηταν.καπως πρεπει να καθαρισεις κι αυτη τη μυτουλα αφου στα μικροσκοπικα ρουθουνακια δεν χωραει δαχτυλακι....ΕΥΤΥΧΩΣ

16 Απ: Μπουκωμένη μύτη! στό Σαβ Nov 13, 2010 11:59 pm

marion

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τα φύλλα ευκάλυπτου είναι όντως πολύ καλά αλλά νομίζω ότι δεν επιτρέπεται σε μωρά!!!!!!!!Δε θυμάμαι ποιά κοπέλα το ανέφερε παραπάνω αλλά κάνε μια ερώτηση στην παιδίατρό σου!Τελικά σχετικά με το μπούκωμα της μπέμπας...όλα πήγαν πολύ καλά,τον αποφρακτήρα μύτης τον χρησιμοποίησα 2-3 φορές όλες κι όλες κ άλλες 4-5 το φισιοφέρ και δεν ξαναβούλωσε η μύτη της.Λέτε να κάνει δουλειά ο θηλασμός που την πέρασε στο φτερό την γρίπη ενώ εγώ ακόμα είμαι χάλια??????? Shocked

17 Απ: Μπουκωμένη μύτη! στό Κυρ Nov 14, 2010 8:42 am

Gwgw81

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αυτο το μπουκωμα τελικα στα μωρακια ειναι ο,τι χειροτερο.ειναι για λυπηση τα καυμενακια.κι εγω φυσιολογικο ορο και αποφρακτηρα(τον chicco τον απλο).ευτυχως εμενα η κορη μου επαθε μπουκωμα μια φορα μεχρι τωρα 18 μηνων και καταλαβαινε και φυσαγε τη μυτη οποτε κατι εβγαζε.βοηθησε πολυ ομως και ο υγραντηρας το βραδυ.ανακουφιζοταν και κοιμοταν καλυτερα.νομιζα οτι τζαμπα τον ειχα παρει,αλλα τοτε ηταν η πρωτη φορα που τον δοκιμασα και πραγματικα εκανε δουλεια

18 Απ: Μπουκωμένη μύτη! στό Κυρ Nov 14, 2010 9:57 am

lenaki1982

εμεις οταν ειναι μπουκωμενη της βαζουμε μονο φυσιολογικο ορο με συμβουλη της παιδιατρου μας.

19 Απ: Μπουκωμένη μύτη! στό Δευ Nov 15, 2010 1:10 pm

μιμή

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΙ ΕΝΑ ΦΛΥΤΖΑΝΑΚΙ ΜΕ ΝΕΡΟ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΒΟΗΘΑΕΙ.ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΜΟΝΙΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΓΡΑΙΝΕΤΑΙ Η ΜΥΤΟΥΛΑ

20 Απ: Μπουκωμένη μύτη! στό Δευ Nov 15, 2010 2:25 pm

tolazarakimou!

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marion έγραψε:Τα φύλλα ευκάλυπτου είναι όντως πολύ καλά αλλά νομίζω ότι δεν επιτρέπεται σε μωρά!!!!!!!!Δε θυμάμαι ποιά κοπέλα το ανέφερε παραπάνω αλλά κάνε μια ερώτηση στην παιδίατρό σου!

O παιδίατρός μου το το σύστησε!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog