Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από paourina Σήμερα στις 7:59 pm

» prwtes ebdomades eggymoshnhs
από paourina Σήμερα στις 7:31 pm

» Καλως σας βρηκα ξανα!
από ria Σήμερα στις 7:20 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από nafs Σήμερα στις 6:09 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2014!!!!!
από eyakos Σήμερα στις 12:39 pm

» 6 ΜΗΝΟ ΟΑΕΔ.
από eyakos Σήμερα στις 12:38 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από kate_85 Σήμερα στις 12:34 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από Anastasie Σήμερα στις 10:12 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 8:33 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Χθες στις 11:19 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Χθες στις 1:47 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από HappyMama Χθες στις 11:53 am

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από HappyMama Χθες στις 11:40 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Titino Χθες στις 9:34 am

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Χθες στις 2:25 am

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από VANESSA1984 Χθες στις 2:10 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Πεμ Oct 23, 2014 9:23 pm

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Πεμ Oct 23, 2014 1:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Πεμ Oct 23, 2014 12:03 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 8:39 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Δευ Oct 20, 2014 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Δευ Oct 20, 2014 9:10 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

Παρόντες χρήστες
482 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 7 μέλη, 1 μη ορατός και 474 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Anastasie, efaki27, iouliana, paourina, Psaraki, vasoulagal, ζουζουνακι

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

1 βοηθεια!!!!! δεν αντεχω αλλο!!!! στό Κυρ Nov 07, 2010 6:42 pm

ioannam24

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα σε όλους και όλες !!!
θα ηθελα την συμβουλη σας.η μπεμπα ειναι 2 μηνων και εχουμε προβλημα με το γαλα.της δινω ξενο.ξεκινησαμε με το nativa 1 το οποιο δεν την χορταινει αλλα κανει κακα της.αλλαξαμε στο aptamil plus 1 το οποιο την χορταινει πολυ αλλα δεν ενεργειται. της δωσαμε το nun για την δυσκοιλιοτητα αλλα δεν την χορταινει.καναμε μιξη τα γαλατα δηλ. 2 μεζ.nativa με 4 μεζ.aptamil και το αντιστροφο ουτε την χορταινει ουτε κανει κακα της. το μωρο μου παιδευεται.δεν κοιμαται ενω νυσταζει ελεεινα.ποναει η κοιλια της και κανει πολλα πριτς που μυριζουν γιατι δεν μπορει να κανει κακα της. εχει μονιμα μια γκρινια και δεν κοιμαται....ευχαριστω

lilianna

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
αχ κριμα να ταλαιπωρειται ετσι το μικρακι μωρε.ο παιδιατρος σας τι λεει?

Ήρια

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ FRISOLAC ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΕΙΧΑΜΕ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!!

GEODATOU

ΕΓΩ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΕΔΙΝΑ ΑLMIRON ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΩΘΗΚΑ ΜΕ ΤΟ NOVALAK C, AN ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ( ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΑΓΩΓΕΣ!!)

Ήρια

ΑΝΑΓΩΓΕΣ?!!! ΗΤΑΝ Ο ΤΡΟΜΟΣ ΜΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ!! ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΜΙΑ - ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ!!!

μιμή

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΙ ΕΓΩ NOVALAC ΕΔΙΝΑ ΚΙ ΟΛΑ ΟΚ

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πρωτον για ποσο διαστημα οταν αλαζες γαλα περιμενες για κακα της να δρασει το νεο γαλα για να κρινεις οτι δεν σας κανει, αν δεν αδειασεις ενα κουτι δεν καταλαβαινεις, εμενα το νεο γαλα μετα απο μια εβδομαδα εκανε δουλεια και εκανε αβερτα κακα της πιο πριν νομιζα οτι και αυτο δεν της κανει, και για να μην λεω πολλα παρε frisolac comfort

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μιλουπακι στις Δευ Nov 08, 2010 4:16 pm, 1 φορά

argyro 2

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ego tou dino to frisolac comfort kai kaneo kaka tou alla min fantasteis oti kanei se kathe gevma to poli 3 fores alla tis perissoteres fores kanei 1 fora tin imera kai kanei polla prits opos les kai esi alla to miloupaki exei dikio prepei na perimeneis gia na deis apotelesma

Pelio

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Προτείνω FRISOLAC COMFORT, εμάς μας έσωσε! Very Happy

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και η δικιά μας frisolac comfort έπινε.

markellajohny

καταρχην για ποιο λογο δινεις aptamil plus και οχι το απλο? το plus ειναι πιο βαρυ γαλα και το συστηνουν οι παιδιατροι σαν τελευταιο γευμα της ημερας ωστε να μην ξυπναει το μωρο τη νυχτα.

ZHNAKI

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΙΙΙ...ΕΜΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑΜΕ ΜΑΣ ΔΩΣΑΝ ΤΟ ALMIRON ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΑΥΤΟ ΣΦΙΓΚΕΙ ΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΗΔΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑ...ΤΕΛΙΚΑ ΦΤΑΣΑΜΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΔΩΣΑΜΕ ΤΟ NOVALAC TO AC ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΟΛΙΚΟΥΣ..ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΙΤ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΔΙΝΕ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΣΑΙ ΑΠΟ ΜΑΡΑΘΟ(ΕΧΕΙ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ) ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ...ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ ΓΑΛΑΚΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΟΜΙΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ...Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΟΙ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΓΑΛΑΚΤΟΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΕΜΕΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑ ΜΙΑ ΜΕ ΜΙΑΜΙΣΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ...Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΡΩΣΟΥΜΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 35 ΩΡΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΛΙΓΟ ΛΑΔΑΚΙ ΜΕ ΜΙΑ ΜΠΑΤΟΝΕΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΣΤΟΝ ΠΟΠΟ ΤΗΣ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΗΡΕΜΕΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΥΧΝΑ ΑΥΤΟ ΣΙΓΚΑΙΓΟΝΤΑΙ...... ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ.........

markellajohny

επισης μπορεις να βαλεις υποθετο γλυκερινης για βρεφη.

ZHNAKI

"επισης μπορεις να βαλεις υποθετο γλυκερινης για βρεφη"

ΕΜΕΝΑ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΚΛΥΣΜΑ ΚΑΙ ΥΠΟΘΕΤΑ ΣΕ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ(ΓΕΝΙΚΩΣ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΗ ΧΡΗΣΗ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ),ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΗ...

ioannam24

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.
λοιπον, ολα αυτα που σας γραφω για τα γαλατα τα εχουμε δοκιμασει για μια εβδομαδα το καθενα. το aptamil plus της το δωσαμε γιατι δεν την χορταιναν τα αλλα δηλ. εκλαιγε και πεινουσε στην 1 1/2 ωρα.
παραλληλα της δινουμε και kinderte. της εχουμε βαλει και 2 φορες υποθετο γιατι ειχε να ενεργειθει 4 μερες, δεν ετρωγε και πονουσε.η παιδιατρος μας ειπε να της δινουμε το nativa 1 την ημερα και το aptamil plus το βραδυ για να την χορταινει και να κοιμαται.
να δοκιμασω και το novalac ή να παρω τηλεφωνο την παιδιατρο ????

ZHNAKI

ioannam24 έγραψε:σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.
λοιπον, ολα αυτα που σας γραφω για τα γαλατα τα εχουμε δοκιμασει για μια εβδομαδα το καθενα. το aptamil plus της το δωσαμε γιατι δεν την χορταιναν τα αλλα δηλ. εκλαιγε και πεινουσε στην 1 1/2 ωρα.
παραλληλα της δινουμε και kinderte. της εχουμε βαλει και 2 φορες υποθετο γιατι ειχε να ενεργειθει 4 μερες, δεν ετρωγε και πονουσε.η παιδιατρος μας ειπε να της δινουμε το nativa 1 την ημερα και το aptamil plus το βραδυ για να την χορταινει και να κοιμαται.

να παρεις την παιδιατρο σου πρωτα μην κανεις πραγματα απο μονη...οχι κιντερτε μαραθο....και μαλλον ολα δειχνουν οτι το παιδακι εχει προβλημα δυσκοιλιοτητας...αλλα να ξερεις οτι συνηθως ειναι κατι παροδικο και μετα στρωνουν οσο μεγαλωνουν....

lilianna

ZHNAKI έγραψε:

να παρεις την παιδιατρο σου πρωτα μην κανεις πραγματα απο μονη...οχι κιντερτε μαραθο....και μαλλον ολα δειχνουν οτι το παιδακι εχει προβλημα δυσκοιλιοτητας...αλλα να ξερεις οτι συνηθως ειναι κατι παροδικο και μετα στρωνουν οσο μεγαλωνουν....

και εγω αυτο θα ελεγα.οχι κιντερτε και να παρεις την παδιατρο σου.

ZHNAKI

ZHNAKI έγραψε:

επισης ισως να του την προκαλεσατε την δυσκοιλιοτητα με τοσες αλλαγες στα γαλατα αφου στη αρχη εκανε και μετα με τις αλλαγες που κανατε μπλοκαρε.....δεν γινεται γαλα με το οποιο κανει κακα αλλα δεν την χορταινει να το κανετε λιγο πιο πηχτο να την χορταινει;;;;;;;;;;

lilianna

επειδη οπως λενε οι κοπελες εκανες πολλες δοκιμες και ισως μπλοκαρε ο οργανισμος εγω θα ελεγα να εστιασεις πρωτα στο θεμα της δυσκιλιοτητας και να δες ποιο γαλα βοηθαει και μετα στο θεμα τον να χορταινει.αλλωστε νομιζω ποιο σημαντικο ειναι το οτι δεν μπορει να ενεργηθει το κακομοιρο

manoula_24xr

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="ZHNAKI"][quote="ZHNAKI"]
ioannam24 έγραψε:
επισης ισως να του την προκαλεσατε την δυσκοιλιοτητα με τοσες αλλαγες στα γαλατα αφου στη αρχη εκανε και μετα με τις αλλαγες που κανατε μπλοκαρε.....δεν γινεται γαλα με το οποιο κανει κακα αλλα δεν την χορταινει να το κανετε λιγο πιο πηχτο να την χορταινει;;;;;;;;;;

η αλλιως να δοκιμασεις να της βαλεις μεσα λιγο ρυζαλευρο χωρις ζαχαρη να πηξει λιγο να χορτασει,μην της δινεις κιντερντε ισως να φταιει κ αυτο,αν χρειαζεται τσαι καλυτερα φρεσκο χαμομηλακι η μαυρο τσαι αλλα αραιωμενο,εββαια ρωτα τηνπαιδιατρο γτ εγω της τα δινω αυτα αλλα ειναι μεγαλη αυτο ειναι μωρακι. οποιο γαλα ενεργειτε θα προσπαθησεις στην αναγκη να δινεις κ συχνοτερα γαλα,μεχρι να περασε τουλαχιστον 15μερες κ να δεις τι χρειαζεται.υπομονη παντως.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own blog