Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από Anastasie Σήμερα στις 2:22 pm

» ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙ
από kolazouaki Σήμερα στις 1:49 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από Despoinaki123 Σήμερα στις 12:39 pm

» Αρνητικό τεστ και εγκυμοσύνη??
από Despoinaki123 Σήμερα στις 12:34 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Despoinaki123 Σήμερα στις 12:33 pm

» Τι ακούν τ'αυτιά μου!!
από Petrini Σήμερα στις 9:52 am

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!
από maro28 Σήμερα στις 8:35 am

» Άμεση ανάγκη για arvekap 0.1
από eirini.pav Σήμερα στις 7:56 am

» Τιμες για αγγλικα α junior
από dimitra al Σήμερα στις 1:43 am

» Αγγλικά στον παιδικό
από dimitra al Σήμερα στις 1:34 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kaatrin Χθες στις 11:35 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από tassoula Χθες στις 11:14 pm

» ΚΟΨΙΜΟ ΠΑΝΑΣ
από nanou Χθες στις 9:01 pm

» τι νυφικο οεο?
από dimitra al Χθες στις 5:15 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 3:18 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 1:11 pm

» ΠΕΝΤΙΚΟΥΡ- ΜΑΝΙΚΟΥΡ -ΗΜΙΜΟΝΙΜΟ
από pusi Χθες στις 12:41 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από HappyMama Χθες στις 12:00 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από xrisili Χθες στις 9:30 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Χθες στις 7:56 am

» ''Έμπνευσις'' βάπτιση-γάμος
από supermama Τρι Sep 16, 2014 10:47 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Τρι Sep 16, 2014 6:43 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από Lollipop83 Τρι Sep 16, 2014 1:42 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από HappyMama Τρι Sep 16, 2014 10:19 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Τρι Sep 16, 2014 10:02 am

» Πώς επιλέγουμε φροντιστήριο αγγλικών για τα παιδιά μας;
από dimitra al Τρι Sep 16, 2014 1:50 am

» Αναλαμβανω σιδερο και καθαρισμα
από pusi Τρι Sep 16, 2014 12:43 am

» τεστ ωορρηξιας θετικο..ποτε ερχομαι σε επαφη??τη συμβουλη σας..
από perperouna Δευ Sep 15, 2014 8:00 pm

» καλημερα μηπως ειμαιιιιι?
από κουνελάκι Δευ Sep 15, 2014 11:29 am

» ΤΡΕΜΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ...
από HappyMama Δευ Sep 15, 2014 11:22 am

» ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ
από victoria Κυρ Sep 14, 2014 9:13 pm

» ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ, αγαπήστε τα! (B.Π.Αθηνών)
από edrinia Κυρ Sep 14, 2014 4:01 pm

» κοριτσια βοηθεια
από μαρακι27 Σαβ Sep 13, 2014 11:08 am

» Αυχενικη διαφανεια και Doppler τριγλωχινας αβέβαιο.εχει τύχει σε καμία;;
από Vassiliki_ Σαβ Sep 13, 2014 8:39 am

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από nanou Παρ Sep 12, 2014 10:04 pm

» ΦΥΛΑΞΗ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ,ΜΕΛΕΤΗ ΠΑΙΔΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
από gnbz Παρ Sep 12, 2014 11:28 am

» εξωσωματικη βοηθεια.....
από eirini.pav Παρ Sep 12, 2014 10:23 am

» ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
από ΑΓΓΕΙΚΗ Παρ Sep 12, 2014 12:38 am

» ΠΩΛΕΙΤΑΙ κάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft (white - bermuda blue)!!!
από RousTwins Πεμ Sep 11, 2014 10:41 pm

» Kάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ!!!
από RousTwins Πεμ Sep 11, 2014 10:38 pm

Παρόντες χρήστες
741 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 12 μέλη, 1 μη ορατός και 728 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, Despoinaki123, dimitra al, dimitra88, Dori, efaki27, Jannete, kolazouaki, roodie, stellina87, vasoula1, αγγελακι στον ουρανο

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

maria2

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 10 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ !ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ!ΙΟ ΠΙΟ ΠΑΛΙΕΣ ΤΗ ΛΕΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥΣ;

[You must be registered and logged in to see this image.]

faye

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria έγραψε:Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 10 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ !ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ!ΙΟ ΠΙΟ ΠΑΛΙΕΣ ΤΗ ΛΕΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥΣ;

το καθε παιδι εχει το δικο του ρυθμο αναπτυξης τοσο σωματικης οσο και " νοητικης " . Εμενα οι δικες μου αρχισαν να τρωνε μονες τους πριν απο εναμιση χρονο και τωρα ειναι 3 χρονων. Αν θελεις προσπαθησε να της δειξεις και δοκιμασε να δεις αν τα καταφερει. Ποιος ξερει μπορει και να σε ξαφνιασει ευχαριστα

dinalala

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria έγραψε:Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 10 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ !ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ!ΙΟ ΠΙΟ ΠΑΛΙΕΣ ΤΗ ΛΕΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥΣ;

μαρια μου και η μικρη μου απο τοτε αρχισε να θελει να φαει μονη της...εσυ να την βοηθας σιγα σιγα αλλα ακομα ειναι μικρη.μην κανεις το λαθος ομως να μην την αφηνεις να προσπαθει..απο 18 μηνων η κορακλα μου τρωει μονη της εγω απλα βοηθαω και χαιρομαι να ναι ανεξαρτητη Wink

Elena K.

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η μικρή μου είναι 19 μηνών και ακόμα δεν τρώει μονη της με το κουτάλι-πιρούνι.Προσπαθεί αλλα δεν τα καταφέρνει. Ψωμάκι,μπανανουλες και αλλα τέτοια τα τρώει όμως μονη της..

faye

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Elena K. έγραψε:Η μικρή μου είναι 19 μηνών και ακόμα δεν τρώει μονη της με το κουτάλι-πιρούνι.Προσπαθεί αλλα δεν τα καταφέρνει. Ψωμάκι,μπανανουλες και αλλα τέτοια τα τρώει όμως μονη της..
Παιδια δεν υπαρχει λογος αγχους το καθε παιδι εχει τους δικους του ρυθμους αναπτυξης και εμεις δεν μπορουμε να κανουμε και πολλα παρα μονο να τα ενθαρρυνουμε. Ολα θα γινουν στην ωρα τους.

nikoleta

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα είναι 21 μηνών και μπορεί να χρησιμοποιήσει κουτάλι και πιρούνι. Όμως επειδή της αρέσει να παίζει καταλήγει να μην τρώει, οπότε την αφήνω αφού πρώτα της δώσω εγώ να φάει

ioanna

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 16 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΤΑΙΖΩ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΛΙ (ΓΙΑΤΙ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ)ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ.ΚΑΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ.

tzef

Γιαουρτακι και κομματακια φρουτα αρχιζε να τρωει απο 18 μηνων με κουταλι/πιρουνι(την αφησα μονη της ηθελε πιο πριν αλλα καταλαβαινεται τι γινοταν)Τωρα τα φαγητα που πιανονται με πιρουνι την αφηνω και τα τρωει μονη της και με κουταλι αλλα θελω να ειμαι σιγουρη οτι τρωει και δεν τα πεταει.Το κακο ειναι τι ακομα και σουπα θελει να τρωει με πιρυνι(της εχω ενα μικρουλι πιρουνακι δικο της)και οταν της δινω κουταλι μου λεει "οχι ταλι ρουνιιιιι"με αποτελεσμα να μην μπορει να φαεει.

Bachiemama

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η δικιά μου είναι 12 μηνών το κουτάλι το θέλει μόνο για να το δαγκώνει (δοντάκια) αμα της δώσει ψωμί, μπισκότο ή κάτι στεγνό μια χαρά το κρατάει και το τρώει..αν όμως της δώσει κάτι που γλιστράει (πχ μπανάνα) το πετάει αηδιασμένη!!!!

popibar

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο μικρούλης μου σε λίγο κλεινει τους 11 μήνες...του έδωσα κουταλακι και χαζοτρώει...αλλα μην τρελαθούμε δεν ειναι και το παιδι θαυμα. Τώρα απλά όταν τον ταίζω θέλει να κρατάει και αυτος το κουτάλι του. Βέβαια αν του αφήνω κοματάκια απο φρουτάκια ή ψωμακι μπροστά του τα τρώει με τα χεράκια του...

protoula

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
την μικρη μου στην ιδια ηλικια την αφηνα να κραταει το κουταλι και να την ταιζω εγω. μετα το κρατουσε μονη της και την βοηθουσα. σιγα σιγα ολο και πιο πολυ το κρατουσε μονη της και ετρωγε μονη της. μετα τον χρονο ετρωγε μονη της χωρις καμια βοηθεια.
πρεπει να εχεις υποψη σου ομως οτι και θα λερωθει, αλλα και θα παιξει με το φαγητο της. επισης το να φαει χρησιμοποιωντας και τα δαχτυλα της σε συνδυασμο με το κουταλι-πηρουνι ειναι το μονο σιγουρο Wink

http://nov08mommies.forumotion.net

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΝΟ ΕΧΩ, ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΟΝΑΣ

Ifigeneia

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αν εννοείτε με το πιρούνι-κουτάλι, δεν την αφήνω εγώ ακόμα γιατί απλά... Δεν θα φάει! Θα φάει περισσότερο το πάτωμα και η κουρτίνα, παρά το Μαράκι. Αν φάει, χορτάσει και μετά θέλει να παίξει, της δίνω το κουτάλι και γίνεται μάχη!!!

Όλα τα άλλα, φρούτα, τοστ, κτλ κτλ, τα τρώει μόνη της από 14 μηνών.

Ifigeneia

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μιλουπακι έγραψε:ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΝΟ ΕΧΩ, ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΟΝΑΣ

Συμφωνώ... Εντελώς!!! Wink

naysika

ΕΓΩ ΤΗΣ ΝΑΥΣΙΚΑΣ ΟΤΑΝ ΤΡΩΜΕ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΗΣ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ Η ΜΟΣΧΑΡΙ Η ΨΑΡΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΙΣΚΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΩΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ!!ΑΥΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΓΝΑ.ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΣΤ ΑΝ ΤΟ ΚΟΨΩ ΣΕ ΚΟΜΑΤΑΚΙΑ ΤΑ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟ ΣΠΡΩΧΝΕΙ ΚΙΟΛΑΣ!!! Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own free blog