Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Θερμοδιάγραμμα!! Απορία!!
από Marianito Σήμερα στις 8:12 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από Marianito Χθες στις 6:59 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από tinag Χθες στις 6:08 am

» Έχω ελπίδες;;; Plz απαντήστε!
από Marianito Χθες στις 5:34 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από tassoula Πεμ Αυγ 27, 2015 1:00 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από μαρακι27 Πεμ Αυγ 27, 2015 1:25 am

» υπαρχει περίπτωση να κανει λοθος το τεστ;;
από eva evaki Δευ Αυγ 24, 2015 12:37 pm

» Παιδικος σταθμος-νηπιαγωγειο ιδιωτικο
από mamana Δευ Αυγ 24, 2015 11:55 am

» Σχολικά είδη
από Evagelia3 Σαβ Αυγ 22, 2015 4:47 am

» Αλλαγή email
από Evagelia3 Σαβ Αυγ 22, 2015 4:33 am

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από Ilektra28 Παρ Αυγ 21, 2015 5:46 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ Πεμ Αυγ 20, 2015 12:30 am

» Sos** δευτερη εγκυμοσυνη κ παιδικος σταθμος!!!
από barbie! Τετ Αυγ 19, 2015 3:50 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από mamamatina Τετ Αυγ 19, 2015 3:44 am

» ΜΕ ΠΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΖΕΙ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ?
από Titino Δευ Αυγ 17, 2015 10:33 pm

» Εμβολιο αντιγριπικο..!!
από barbie! Κυρ Αυγ 16, 2015 8:42 pm

» Μονάδες Απασχόλησης Βρεφών για λίγες ώρες
από tsifaki Κυρ Αυγ 16, 2015 8:38 am

» Παραλίες στην Ελλάδα
από Areti2 Κυρ Αυγ 16, 2015 1:56 am

» ΔΗΜΟΣΙΟ Ή ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ;;;
από Areti2 Κυρ Αυγ 16, 2015 1:41 am

» Επιλογή όνόματος για τη μικρή μου
από Areti2 Κυρ Αυγ 16, 2015 1:34 am

» Αυχενική, υδρονέφρωση και ηχογενής εστία στην καρδιά
από mamy land Τρι Αυγ 11, 2015 10:18 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ
από ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ Τρι Αυγ 11, 2015 11:43 am

» προβλημα στο σεξ
από larisaia Τρι Αυγ 11, 2015 7:10 am

» ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΒΡΕΦΙΚΟ-ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΣΤΗ ΓΛΥΦΑΔΑ
από teo_v Τρι Αυγ 11, 2015 3:43 am

» ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΣΑΝ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!
από teo_v Τρι Αυγ 11, 2015 3:32 am

» πως να ρυθμισω τις ωρες των γευματων;
από larisaia Κυρ Αυγ 09, 2015 6:10 am

» ΕΣΠΑ 2015-2016
από nanou87 Πεμ Αυγ 06, 2015 6:11 am

» ΑΠΟΡΙΑ...Τα ΦΩΤΑ σας!!!
από bell Δευ Αυγ 03, 2015 6:30 am

» πρωτη φορα εξωσωματικη!!
από perperouna Σαβ Αυγ 01, 2015 10:04 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Ιουλ 31, 2015 11:10 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Πεμ Ιουλ 30, 2015 3:39 am

» ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ ΟΜΙΛΙΑΣ 22 ΜΗΝΩΝ
από mariatsak Πεμ Ιουλ 30, 2015 1:03 am

» Φτιαξε ευκολα βανιλια υποβρυχιο
από howto Τετ Ιουλ 29, 2015 7:56 am

» χειροποίητα προσκλητήρια- μπομπονιέρες
από mpempakos Δευ Ιουλ 27, 2015 10:16 pm

» Μήπως είμαι εγώ παράλογη???
από voulh Δευ Ιουλ 27, 2015 9:19 am

» Χαρίζω ρουχα
από mary 30 Δευ Ιουλ 27, 2015 4:39 am

» Βοηθήστε με..
από larisaia Δευ Ιουλ 27, 2015 3:28 am

» γυναικολογος στο ελενα ΜΠΑΤΣΑΚΟΥΤΣΑΣ
από μπρουσκο Παρ Ιουλ 24, 2015 7:49 am

» Θηλαστρο medela swing
από mary 30 Παρ Ιουλ 24, 2015 2:34 am

» Παπουτσια παιδικα
από mary 30 Παρ Ιουλ 24, 2015 2:06 am

Παρόντες χρήστες
428 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 2 μέλη, 0 μη ορατοί και 426 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Marianito, tinag

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 υγραντηρας??αφυγραντηρας??????????????????? την / το Τρι Νοε 02, 2010 6:00 am

agapoulis

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
δεν ξερω πως ακριβως λεγεται μη γελατε Laughing Laughing Laughing
εννοω αυτο που βαζουν στο καλοριφερ για να "βγαζει" υγρασια ξερετε που τα πουλανε κ ποσο

lianikos

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αυτό λέγεται υγραντήρας. Αφυγραντήρας είναι το μηχάνημα που κάνει την αντίστροφη δουλειά. Δεν ξέρω πού τα πουλάν, γιατί εμείς είχαμε πάντα υπερβολική υγρασία στο σπίτι, σε επίπεδο να σχηματίζονται λιμνούλες στους αρμούς μπροστά από τα παράθυρα. Αλλά αγόρασα αφυγραντήρα, τον οποίο και ρυθμίζω στο ποσοστό που θέλω. Έτσι πχ αν θέλω να έχω 65% υγρασία στο σπίτι, βάζω μια βρεγμένη πετσέτα στο καλοριφέρ και τον αφυγραντήρα στο 65. Αυτός θα μαζέψει το περιττό "νερό"!!

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για λυστε μου απορια εγω εχω απο αυτο το μαραφετι το πηρα γιατι η μικρη θα γεννιοταν αυγουστο και με το αιρ κοντισιον ελεγα να μην ξερενεται η ατμοσφαιρα, εχει θερμομετρο που μετρα την υγρασια και το γεμιζεις νερο και πετα νερο σαν ατμο στην ατμοσφαιρα μεχρι να παει στην υγρασια που θες αλλα μια φορα το χρησιμοποιησα, γενικα νομιζω αχρηστη αγορα ηταν καποια στιγμη θα το δωσω οταν κανω μια εκαθαριση

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καπου διαβασα οτι βοηθα στο μπουκωμα ομως, ισχυει αυτο; γιατι η μικρη ειναι μπουκωμενη αν ειναι να το λειτουργησω τοτε οποια ξερει ας με διαφωτισει

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτον εχω, αν κανει καπου δουλεια πειτε μου γιατι πολυ τον λυπηθηκα που οπως τον πηρα ετσι εμεινε
http://www.olivers-baby-care.co.uk/nscessity-baby-essentials-ultrasonic-cool-mist-humidifier.html

lianikos

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μιλουπακι έγραψε:καπου διαβασα οτι βοηθα στο μπουκωμα ομως, ισχυει αυτο; γιατι η μικρη ειναι μπουκωμενη αν ειναι να το λειτουργησω τοτε οποια ξερει ας με διαφωτισει

Εγώ λόγω της υγρασίας είχα το παιδί συνέχεια μπουκωμένο και με βήχα. Καταναλώσαμε ΑΠΕΙΡΑ μπουκάλια αντιβηχικό πέρσι ώσπου πήρα τον αφυγραντήρα μου και το παιδί συνήλθε ως δια μαγείας. Φέτος τελικά η παιδίατρός μας είπε ότι είναι θέμα αλλεργίας στην υγρασία (βασικά σε κάτι που υπάρχει μέσα στην υγρασία) και κάνουμε θεραπεία με κάτι σκονάκια στο απογευματινό του. Αλλά ο αφυγραντήρας καίει κάθε μέρα. Και το παιδί είναι πάρα πάρα πάρα πολύ καλύτερα!! Εχω ακούσει ότι παρόμοιο πρόβλημα έχουν πολλά παιδάκια, κάποια εκ των οποίων δεν το ανακαλύπτουν ποτέ και απλά καταναλώνουν τα αντιβηχικά με τη συχνότητα χυμών!!

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα εμενα κολησε απο τον μικρο κρυωμα και εχει τρελο μπουκωμα αυτες τις μερες αλλα αυτο που εχω βασικα αν πεφτει η υγρασια την ξανακανει υγρη την ατμοσφαιρα, μωρε λιτσα λες να το βαλω σημερα το βραδυ;

agapoulis

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μου ειχε πει η παιδιατρος να βαζω μια βρεγμενη πετσετα στο καλοριφερ γιατι ο μικρουλης μου το βραδυ ξεσκεπαζεται κ το πρωι ειναι για λγο μπουκομενος ομως το σπιτι μας εχει υγρασια τα τζαμια οταν εξω εχει πολυ κρυο τρεχουν μηπως τελικα θελω τον αφυγραντηρα?

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο λογικα πρεπει να το κοιταξεις με ενα θερμομετρο που μετρα την υγρασια του σπιτιου, αν δεις οτι το σπιτι σου μαζευει υγρασια τοτε θες κατι να την αφαιρει

10 Απ: υγραντηρας??αφυγραντηρας??????????????????? την / το Τρι Νοε 02, 2010 7:01 am

agapoulis

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
που το βρισκω αυτο το θερμομετρο

11 Απ: υγραντηρας??αφυγραντηρας??????????????????? την / το Τρι Νοε 02, 2010 7:02 am

lianikos

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μιλουπακι έγραψε:καλα εμενα κολησε απο τον μικρο κρυωμα και εχει τρελο μπουκωμα αυτες τις μερες αλλα αυτο που εχω βασικα αν πεφτει η υγρασια την ξανακανει υγρη την ατμοσφαιρα, μωρε λιτσα λες να το βαλω σημερα το βραδυ;

Δεν ξέρω αν τα είπα μπερδεμένα, αλλά στο δικό μου παιδί η υγρασία κακό έκανε, όχι καλό. Υγραντήρα δεν πήρα ποτέ! Είχε από φυσικού του το σπίτι άφθονη! Ο αφυγραντήρας είναι που μας έσωσε!! Η υγρασία στον δικό μου προκαλεί τόσο βήχα που πέρσι πονούσαν οι κοιλιακοί του!!!

12 Απ: υγραντηρας??αφυγραντηρας??????????????????? την / το Τρι Νοε 02, 2010 7:06 am

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν βγαζουμε ακρη χαχαχα, παντως οκ και η ξηρασια ειδικα απο τα θερμαντικα σωματα και αυτη κακο κανει γιαυτο λενε οι γιατροι μια πετσετουλα υγρη στα σωματα πανω ε αν εχεις αιρ κοντισιον που δεν γινεται υγραντηρα, εγω ακρη δεν εχω βγαλει και μαλλον οπως το πηρα στο κουτι θα μεινει Razz Razz

13 Απ: υγραντηρας??αφυγραντηρας??????????????????? την / το Τρι Νοε 02, 2010 7:07 am

Vikoukou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαριτσάκι να το βάλεις κάνει θαύματα.
Ρωτα το παιδίατρο για αιθέριο έλαιο ευκάλυπτου (να το ρίχνεις μεσα στο νερό)επισης πολυ καλο.

14 Απ: υγραντηρας??αφυγραντηρας??????????????????? την / το Τρι Νοε 02, 2010 7:09 am

lianikos

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πάντως για μένα η καλύτερη μέθοδος για ελεγχόμενη υγρασία είναι να παρέχω άφθονη υγρασία (που ακόμη κι αν δεν είχε το σπίτι μου θα έφτιαχνα με πετσέτα στο καλοριφέρ) και να την περιορίζω στο ποσοστό που θέλω με τον αφυγραντήρα. Έτσι σίγουρα θα έχω ομοιόμορφη υγρασία ακριβώς στο επιθυμητό ποσοστό. Αλλά, κορίτσια, να ξέρετε, ο αφυγραντήρας είναι τσουχτερός στην τιμή! Φυσικά τα χρήματα τα τρισχαλάλισα αφού το μωρό μου σταμάτησε να βήχει!!!

15 Απ: υγραντηρας??αφυγραντηρας??????????????????? την / το Τρι Νοε 02, 2010 7:42 am

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vikoukou έγραψε:Μαριτσάκι να το βάλεις κάνει θαύματα.
Ρωτα το παιδίατρο για αιθέριο έλαιο ευκάλυπτου (να το ρίχνεις μεσα στο νερό)επισης πολυ καλο.

συμφωνώ. και εμένα πέρυσι όταν ήταν μπουκωμένη της έβαζα τον υγραντήρα το βράδυ και κοιμόταν σαν πουλάκι. βοηθούσε πολύ στην αναπνοή της.

16 Απ: υγραντηρας??αφυγραντηρας??????????????????? την / το Τρι Νοε 02, 2010 8:10 am

Gwgw81

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια εγω πηρα της chicco τον υγραντηρα πριν γεννησω την κορη μου-ξερετε,τοτε που αγοραζεις ο,τι βρισκεις μπροστα σου απο τη χαρα σου-και οι μονες φορες που τον χρησιμοποιησα με ελαιο ευκαλυπτου ηταν οταν ημουνα εγκυος που ειχα μπουκωματα και δεν μπορουσα να ανασανω καλα.
απο τοτε τον μαζεψα στην αποθηκη για 18 μηνες,μεχρι πριν απο μια βδομαδα που η κορη μου εκανε συναχακι και πολλες μυξες.το μωρο δεν μπορουσε να ανασανει καλα,και το βραδυ ξυπναγε καθε μιση ωρα με κλαμματα.... κι ετσι αποφασισα να βγαλω τον υγραντηρα.το μωρο κοιμηθηκε σαν πουλακι.βοηθησε παρα παρα πολυ....ασχετα με το ποση υγρασια πρεπει να εχει το σπιτι,στο κρυολογημα,ειναι φοβερος!!!!
(παντως για το ελαιο ΜΕΣΑ στον υγραντηρα δεν ξερω αν επιτρεπεται.ο chicco εχει ενα πλαστικο εξωτερικα που βαζεις ελαια.διαβαστε καλα τις οδηγιες πριν βαλετε μεσα στο νερο διαφορα)

17 Απ: υγραντηρας??αφυγραντηρας??????????????????? την / το Τρι Νοε 02, 2010 9:02 am

Vikoukou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η Θεία μου κάνει το έξης κλεινει τη πόρτα της κουζίνας βαζει στη κουζινα 2 κατσαρόλες με νερό να βράζουν,βάζει και τα πιτσιρίκια μεσα και κάνουν σαουνα.Τους εχω πετύχει καταχείμωνο με κοντομάνικα στη κουζίνα να παίζουν με κόκκινα μαγουλάκια.Ανοίγουν τα ρουθουνάκια...

18 Απ: υγραντηρας??αφυγραντηρας??????????????????? την / το Τρι Νοε 02, 2010 10:59 am

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι καλε αυτο το θυμαμαι που βραζαν κατσαρολα και καναμε αναπνοες μικρα, οπως και οι υδρατμοι μετα το μπανιο καναν καλο, θα βαλω τον αντρα μου να τον βρει που τον μαζεψαμε, παντως για το αιθεριο ελαιο ειχα διαβασει οτι δεν κανει σε μωρα να βαζουμε, τωρα για πιο μεγαλα παιδακια δεν ξερω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Δημιουργία φόρουμ | © PunBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Αποκτήστε ένα μπλογκ