Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» αδυναμια στη γιαγια
από tassoula Σήμερα στις 10:25 am

» ΚΟΨΙΜΟ ΠΑΝΑΣ
από HappyMama Σήμερα στις 10:21 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από thali-alex Σήμερα στις 9:50 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Sporaki! Σήμερα στις 9:43 am

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από xrisili Σήμερα στις 9:30 am

» Τι ακούν τ'αυτιά μου!!
από margdimitra Σήμερα στις 9:15 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σήμερα στις 7:56 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από tassoula Σήμερα στις 1:16 am

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!
από maro28 Σήμερα στις 12:45 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από peristeraki Χθες στις 11:27 pm

» τι νυφικο οεο?
από iouliana Χθες στις 10:48 pm

» ''Έμπνευσις'' βάπτιση-γάμος
από supermama Χθες στις 10:47 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 7:48 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Χθες στις 7:07 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Χθες στις 6:43 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από Lollipop83 Χθες στις 1:42 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από HappyMama Χθες στις 10:19 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Χθες στις 10:02 am

» Τιμες για αγγλικα α junior
από Areti2 Χθες στις 2:00 am

» Αγγλικά στον παιδικό
από Areti2 Χθες στις 1:54 am

» Πώς επιλέγουμε φροντιστήριο αγγλικών για τα παιδιά μας;
από dimitra al Χθες στις 1:50 am

» Αναλαμβανω σιδερο και καθαρισμα
από pusi Χθες στις 12:43 am

» τεστ ωορρηξιας θετικο..ποτε ερχομαι σε επαφη??τη συμβουλη σας..
από perperouna Δευ Sep 15, 2014 8:00 pm

» καλημερα μηπως ειμαιιιιι?
από κουνελάκι Δευ Sep 15, 2014 11:29 am

» ΤΡΕΜΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ...
από HappyMama Δευ Sep 15, 2014 11:22 am

» ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ
από victoria Κυρ Sep 14, 2014 9:13 pm

» ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ, αγαπήστε τα! (B.Π.Αθηνών)
από edrinia Κυρ Sep 14, 2014 4:01 pm

» κοριτσια βοηθεια
από μαρακι27 Σαβ Sep 13, 2014 11:08 am

» Αυχενικη διαφανεια και Doppler τριγλωχινας αβέβαιο.εχει τύχει σε καμία;;
από Vassiliki_ Σαβ Sep 13, 2014 8:39 am

» ΠΕΝΤΙΚΟΥΡ- ΜΑΝΙΚΟΥΡ -ΗΜΙΜΟΝΙΜΟ
από pusi Παρ Sep 12, 2014 10:43 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από nanou Παρ Sep 12, 2014 10:04 pm

» ΦΥΛΑΞΗ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ,ΜΕΛΕΤΗ ΠΑΙΔΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
από gnbz Παρ Sep 12, 2014 11:28 am

» εξωσωματικη βοηθεια.....
από eirini.pav Παρ Sep 12, 2014 10:23 am

» ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
από ΑΓΓΕΙΚΗ Παρ Sep 12, 2014 12:38 am

» ΠΩΛΕΙΤΑΙ κάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft (white - bermuda blue)!!!
από RousTwins Πεμ Sep 11, 2014 10:41 pm

» Kάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ!!!
από RousTwins Πεμ Sep 11, 2014 10:38 pm

» Κεραλοιφή της Ελένης
από κοκκινοσκουφιτσα Πεμ Sep 11, 2014 6:17 pm

» BOΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΣΟΣ!
από HappyMama Πεμ Sep 11, 2014 2:52 pm

» ΕΕΤΑΑ-Ομαδική Επιστολή Διαμαρτυρίας
από HappyMama Πεμ Sep 11, 2014 2:44 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!
από xrisili Πεμ Sep 11, 2014 12:47 pm

Παρόντες χρήστες
555 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 13 μέλη, 0 μη ορατοί και 542 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Anastasie, Areti2, Despoinaki123, efaki27, HappyMama, lgyftog, primadona, sidarta, Sporaki!, tassoula, thali-alex, viki1988, ΖΩΗ13

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

eirini25

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
koriτσια μου θα σας πω το εξης...ειχαμε παει με τον αντρουλη μου ταξιδι μετα το γαμο....ημουν 5 μισι μηνων σχεδον...και εχουμε παει σε ενα τεραστιο εμπορικο και θελω καπου να κατσω και παμε σε ενα καφε και δεν ειχε πουθενα; τραπεζι και εχρεται ενασ κυριος και μου λεει καθιστε εδω αφου ειστε εγκυος δεν πρεπει να κουραζεστε.....με 33 βαθμους.....και δεν φαινομουν σχεδον καθολου....

οσον αφορα εδω κανενας δεν μου παραχωρησε τη θεση παρα μονο μια φορα στα zara ηθελα να δοκιμασω κατι και γινοταν της κακομοιρας και με κοιταξε η κοπελα και μου λεει σας παρακαλω μην περιμενετε στη σειρα περαστε και κανανε και παραπονα καποιες αλλες γυναικες που περιμεναν εξω...... No No No No

Pelio

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όντως δεν ενδιαφέρεται κανείς (το είχα δει στην πρώτη μου εγκυμοσύνη-τώρα δεν φαίνομαι ακόμα).
Αλλά εγω είμαι τσαούσα και ειδικά στην εγκυμοσύνη δε σηκώνω μύγα στο σπαθί μου, οπότε έμπαινα σε λεωφορείο, μετρό κλπ και πήγαινα αμέσως στις θέσεις που προορίζονται για εκγυμονούσες και απαιτούσα ευγενικά (συνήθως) να σηκωθεί ο κάθε ή η κάθε βολεμένη που έκανε πως δεν έβλεπε.
Και αντίστοιχα όπου υπήρχε ουρά ζητούσα να προηγηθώ. όχι από παραξενιά, απλά είχα κακή εγκυμοσύνη με 0 δυνάμεις, ζαλάδες μέχρι το μαιευτήριο, ανύπαρκτο αιματοκρίτη, οπότε δεν μπορούσα να στέκομαι...

anastasia

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
XIXIXI KATA TH ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΜΟΝΟ 1-2 ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ!! ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΣΕ SUPEΡ MARKET.. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΟΠΟΥ ΠΑΩ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ.ΧΙΧΙΧΙΧΙ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ! ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΚΟΛΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΑ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΩΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΩΝ 9 ΜΗΝΩΝ.ΧΙΧΙΧΙΧ

http://FRAOU8@YAHOO.GR

bell

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στον οδοντίατρο περιμενα τη σειρά μου. πρίν από μενα αλλές 2 κυριες. Ο γιατρος δεχεται χωρις ραντεβου. "περασε κοριτσι μου να τελειωνεις . Μήν μας το γεννησεις και εδω μεσα!" Τι γλυκο ε!

markellajohny

εγω τρελαινομαι οταν μπαινω σε λεωφορειο και κανουν πως δε βλεπουν ουτε την τεραστια κοιλια μου, ουτε οτι συνηθως σερνω μαζι μου και τη 2,5 χρονων κορουλα μου. εκει φουντωνω, κοκκινιζω και τους ζηταω να καθισω(ισως οχι και τοσο ευγενικα αλλα τρελαινομαι!!!!)

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nikoleta έγραψε:
Olivia έγραψε:Και τότε ακούγεται μια φωνή "Πού είναι η κοπέλα που είναι έγκυος;;; Έλα να καθίσεις εδώ!" Και ήταν μια κυρία γύρω στα 70 που είχε σηκωθεί.

Πραγματικά και στη δική μου περίπτωση μία φορά σηκώθηκε μία ηλικιωμένη κυρία και μία άλλη φορά ένας μοναχός! Άσε που κάθονται οι μανάδες με τα πολύ μικρά παιδάκια τους 2-3 χρονών και αντί να τα πάρουν αγκαλιά τα βάζουν σε θέση δίπλα τους. Αυτό πρέπει να το προσέξουμε κι εμείς γιατί ο σεβασμός από τους γονείς ξεκινάει. Τα παιδιά ότι βλέπουν αυτό κάνουν.
νικολετα συγνωμη αλλα εδω θα διαφωνησω τα παιδακια δεν πρεπει να καθονται αγκαλια γιατι δεν ειναι καθολου ασφαλες στις μετακινησεις αν συμβει καποιο φρεναρισμα μπορει η ιδια η μανα να λιωσει το παιδι, γιαυτο καλο ειναι να καθονται διπλα να κρατιουνται και να τα κραταμε και εμεις, εγω ετσι το σκεφτομαι, γιατι μπορει να δεις και τον δικο μου γιο σε θεση διπλα μου αλλα θα κοιταξω την δικη του ασφαλεια και οχι αν καποιος δεν κατσει, δεν μιλαω για εγκυους ετσι;

litsakos

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν θυμαμαι κανεις να μου χει προσφερει την θεση του Mad και σε ουρες καταστηματων και ειδικα με γυναικεια ειδη που λες θα χουν οι μουλαρες μια παραπανω ευαισθησια συνηθως εκαναν οτι δεν με εβλεπαν,αλλα πηγαινα μονη μου μπροστα. ελλειψη παιδειας ,εχει γινει το μοτο της Ελλαδς αυτο!

nikoleta

Μιλουπακι έγραψε:
νικολετα συγνωμη αλλα εδω θα διαφωνησω τα παιδακια δεν πρεπει να καθονται αγκαλια γιατι δεν ειναι καθολου ασφαλες στις μετακινησεις αν συμβει καποιο φρεναρισμα μπορει η ιδια η μανα να λιωσει το παιδι, γιαυτο καλο ειναι να καθονται διπλα να κρατιουνται και να τα κραταμε και εμεις, εγω ετσι το σκεφτομαι, γιατι μπορει να δεις και τον δικο μου γιο σε θεση διπλα μου αλλα θα κοιταξω την δικη του ασφαλεια και οχι αν καποιος δεν κατσει, δεν μιλαω για εγκυους ετσι;
Μιλουπάκι καταλαβαίνω πως το λες και δε διαφωνώ. Αυτό όμως ισχύει για αυτοκίνητα. Αν το λεωφορείο φρενάρει δεν μπορείς να κρατήσεις ούτε τον εαυτό σου πόσο μάλλον το παιδί σου. Υπάρχει όμως λύση. Μπορεί η μητέρα να καθήσει στις ανάποδες θέσεις ώστε να είναι προστατευμένη και αυτή και το παιδί. Εξάλλου αν διαβάσει κανείς τους ''κανόνες'' για τα λεωφορεία θα δει ότι μέχρι τα 6 (που δεν πληρώνουν τα παιδιά) απαγορεύεται να κρατούν θέση. Βέβαια σε καμία περίπτωση δε θα το ανέφερα αυτό πάνω από την ασφάλεια του παιδιού αλλά όπως εγραψα και παραπάνω... ανάποδες θέσεις!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την nikoleta στις Τρι Jun 01, 2010 9:40 am, 1 φορά

nikoleta

Katerina έγραψε:Δεν ενδιαφέρεται κανείς, ούτε καν οι γυναίκες που θα έπρεπε να έχουν κατανόηση. Είναι απιστευτο, ολοι βιαζονται...
Όσες φορές εξυπηρετήθηκα από γυναίκα ή άντρα, στη συζήτηση αναφέρθηκε ότι είχαν μωρό..... μόνο έτσι ευαισθητοποιούνται!!!

tzef

Ποτε δεν μου εδωσε καποιος τη σειρα του,Θυμαμαι στο ΖΑΡΑ περιμενα με τις ωρες και τελικα αποφασιασα να παω μονη μου μπροστα.

adda

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πονεμενο θεμα!
Ποσο τσαντιζομουν οταν στα μεσα μαζικης μεταφορας ολοι κοιτουσαν απο το παραθυρο και καναν οτι δεν με βλεπουν.
Ηλικιωμενοι,αλλοδαποι και αντρες σηκωνοντουσαν κια μονο μια φορα σηκωθηκε μια κυρια στο 224!

Εγω και πριν μεινω εγκυος σηκωνομουν να κατσουν ηλικιωμενοι,εγκυες ή οσοι ειχαν παιδακια.

Πολυ αναισθησια!

εκει που ειχα τσαντιστει ελεηνα ηταν οταν μια κοπελα στα H&M γυρναει και λεει οταν της ζητησε η κοπελα απο το ταμειο να μου δωσει την σειρα της "να κατσει σπιτι της αν ειναι εγκυος"
Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

nikoleta

adda έγραψε:εκει που ειχα τσαντιστει ελεηνα ηταν οταν μια κοπελα στα H&M γυρναει και λεει οταν της ζητησε η κοπελα απο το ταμειο να μου δωσει την σειρα της "να κατσει σπιτι της αν ειναι εγκυος"
Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρ
Και να φανταστείς ότι η σειρά προτεραιότητας είναι ΝΟΜΙΜΟ δικαίωμα της εγκύου. Εγώ αν μου το έλεγε καμία κότα αυτό θα της έλεγα να ξεστραβωθεί να διαβάζει τις πινακίδες που λένε ότι έγκυες και άτομα με ειδικές ανάγκες εξυπηρετούνται κατά προτεραιότητα!!!

Ηλιάννα

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σημερα φευγοντας απο τον γιατρο μου παταω να κατεβει το ασανσερ,ερχεται λοιπον και ειναι τιγκα.Μπροστα μπροστα 3 μαντραχαλοι 2 μετρα.Ανοιγω την πορτα και λεω "Αχ ειναι γεματο...."
Ο ενας απο τους τρεις μου χαμογελαει(λεω θα κατεβει να μπω εγω)και κλεινει την πορτα και μενω εγω μ@λ@κ@ς

ladycat

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τι μου θυμισατε τωρα την δευτερα το πρωι πηγα στην τραπεζα αλλα πριν ειχα παει στο μπαμπα μου στο σχιστο δεν μπορουσα να κατουρησω μπαινω λοιπον στην τραπεζα μιλαμε τιγκα στο κοσμο αρχισα να κατουριεμαι σαν τρελλη κανεις δεν σηκωθηκε να κατσω με το που β λεπω κ αδειαζει το ταμειο παω χωρις να ρωτησω κανεναν κ λεω στην κοπελα δεν θελω να με εξυοηρετησεις τωρα που ειναι η τουαλετα γιατι θα πλυμμηρισουμε σε λιγο σηκωθηκε το κοριτσι απο το ταμειο κ με πηγε στις τουαλετες του προσωπικου κ με περιμενε κιολας κ μετα με εξυπηρετησε πηγε μια γιαγια να φωναξει κ τις λεει η κοπελια η ΕΓΚΥΟΣ εχει προτεραιοτητα να παει σπιτι της εσυ τα εφαγες τα ψωμια σου

http://www.gatospito.com

xazomammy

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Aυτό είναι ενα θέμα που στην εγκυμοσύνη, μου είχε κάνεις απίστευτη εντύπωση.. Σε κάποιες περιπτώσεις είχα πάρει προταιρεοτητα (συνήθως όταν ήταν 1 ακόμα άτομο μαζί μου, είχε το θάρρος κ το απαιτούσε-εγω η μουροχαβλη δεν μιλούσα.. Razz ). Αλλά μου είχε κάνει εντύπωση ειδικά στο σουπερ μαρκετ που πήγαινα στο ταμειο εξυπηρέτησης ατόμων με προταιρεότητα, που ολοι έκαναν οτι δεν έβλεπαν Crying or Very sad . Ειδικά το απόγευμα τις προηγούμενης ημέρας απο αυτή που γέννησα (39 εβδομάδων), πιο τούρλα δεν γινότανε..είχα παει Carrefour κ είχα 10 πραγματάκια. Ολα τα ταμεία γεμάτααααααα κ παω στο ταμείο προταιρεότητας, περιμένω κ περιμένω, ακριβώς μπροστά μου ήταν 2 γυναίκες μια μαμα με μια κόρη κ έκαναν οτι δεν έβλεπαν No , είχαν 2 καρότσια τινγκα γεμάτα. Μόλις με είδε η ταμεία τις ξεχεσε χοντρόκομψα κ το ευχαριστήθηκα Twisted Evil Γενικά όμως είχα διαπιστώσει οτι σαν λαος είμαστε τελείως για την πάρτη μας οτι κ να λέμε...

Ηλιάννα

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τωρα που λες με τα Carrefour...Στην τριτη εγκυμοσυνη ειμαστε ολη η οικογενεια στα Carrefour με το καροτσι τιγκα,εγω στον 8ο με την κοιλια τουρλα και στα ταμεια ο κακος χαμος(καποιο 3ημερο ηταν μετα και ειχαν βγει ολοι για ψωνια)
Το πιο λασκα ταμειο ειχε τουλαχιστον 4 φουλαριστα καροτσια
Ο μπροστινος μου μας εδωσε τη σειρα του αλλα η ξυνη μπορστα εκανε οτι δεν εβλεπε
Ξαφνικα με βλεπει η ταμειας και αρχειζει"Η κοπελα η εγκυος να ερθει μπροστα,μα καλα δεν ντρεπομαστε λιγο λιγο;;;"
Να ναι καλα η κοπελα ποιος ξερει τι ειχε τραβηξει και αυτη στην εγκυμοσυνη της

adda

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
το θεμα τουαλετα εχει πλακα!
εγω εδινα τα θεωρητικα για το διπλομα 37 εβδομαδων εγκυος στον μπεμπη και πριν καθισουμε στους υπολογιστες και ενω η πορτα ειχε κλειδωσει λεω του βλακα
-πρεπει να παω τουαλετα
-δεν ειμαστε στο δημοτικο θα περιμενεις να τελειωσουμε
-δεν καταλαβες ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ
-υπαρχουν κανονισμοι θα περιμενεις
-ωραια τοτε φωναξε να σφουγγαρισουν γιατι θα κατουρισω εδω
ερχετε εκεινη την ωρα η αλλη η τυπισα που χαζευε στο παραθυρο και του λεει "καλε ασε το κοριτσακι να παει, ειναι εγκυος"
εκεινος το επαιξε παπια οτι δεν το ειχε παρει χαμπαρι
"ωχ χιλια συγνωμη δεν το καταλαβα δεν σου φαινεται"
ΜΛΚ με την κοιλια στην αλλη ακρη του κοσμου και δεν το πηρες χαμπαρι.

tolazarakimou!

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το πιο απαράδεκτο όλων είναι να βλέπεις γυναίκες που πιθανόν να έχουν αποκτήσει παιδιά να είναι εντελώς αδιάφορες απέναντι σε μια έγκυο και αρκετές φορές να βγάζουν εκδικητικό χαρακτήρα ("σε μένα δεν σηκώνονταν, γιατί να σηκωθώ εγώ τώρα").
Εγώ πάντως διεκδικούσα το δικαίωμά μου, ειδικά σε δημόσιες υπηρεσίες και τράπεζες.

peppy-mama

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sta jumbo...mou eixe zitisei enas na afisw tin gynaika tou na perasei mprosta epeidi einai egyos...ki egw tha moun 4-5 minwn...tha afisame vevaia alla skasame sta gelia kai mas agriokoitaxan kai meta pou tous eipame oti imoun ki egw gelaganwe ki aytoi...

oti na nai..

xerw giagiades pou pane se dimosies ypiresies epitides me ta eggonia tous gia na teleiwsoun pio grigora..

Tziz

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Για του στραβού το δίκιο:
Δούλευα Ζωγράφου και έμενα στον Άλιμο (πιο παλιά).
Έπαιρνα λοιπόν το περιβόητο 140.
Ήθελα στην ξεφτίλα 45λεπτά διαδρομής για τη δουλειά μου.
Μπαίνει μια γιαγιά - κι εγώ ως πιτσιρίκα - σηκώνομαι να κάτσει.
Αποτέλεσμα:
Σε δύο στάσεις κατέβηκε, πήρε άλλος τη θέση, κι εγώ έμεινα όρθια να παλεύω να κρατηθώ από τα σίδερα και τις καρέκλες επί 40 λεπτά!
Είμαι κι εγώ έγκυος και μια παροιμία λέει "Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην πεις".
Αλλά ειλικρινά και έχοντας επίγνωση της κατάστασης που περιγράφετε παραπάνω, δεν έχω ουδεμία απαίτηση από τους άλλους να παραχωρήσουν τη θέση τους για μένα. Και του άλλου μπορεί να του πονάει το συκώτι, το νεφρό, ο κώλος, να κατουριέται, ή να έχει αφήσει το φούρνο αναμμένο. Εμείς δεν είμαστε σε θέση να το ξέρουμε αυτό. Αλλά όποιος σηκωθεί ή παραχωρήσει τη θέση του, καλοδεχούμενος και από το Θεό να το 'βρει. Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a free blog