Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από jollie Σήμερα στις 10:13 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από Irene14 Σήμερα στις 8:32 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από pumpkin Σήμερα στις 5:06 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από RITAKI30 Σήμερα στις 2:26 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από mamy land Σήμερα στις 1:50 am

» 1 έτους: φρέσκο, εβαπορέ ή σκόνη;
από mary 30 Σήμερα στις 12:25 am

» γνωμη για θρησκευτικο γαμο
από vasoulagal Χθες στις 7:10 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Σαβ Nov 22, 2014 7:20 pm

» Εργασία και χαρά(;;;)
από Evagelia3 Σαβ Nov 22, 2014 7:11 pm

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
από popix Σαβ Nov 22, 2014 7:02 pm

» Μαμάδες από Αχαρνές (Μενίδι) και γύρω περιοχές!
από Evagelia3 Σαβ Nov 22, 2014 4:45 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από tzeni27 Σαβ Nov 22, 2014 1:33 pm

» Ενδομητριωση
από κουνελάκι Σαβ Nov 22, 2014 5:17 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από vblue Παρ Nov 21, 2014 9:45 am

» Συνεχείς ωτίτιδες και διαφορετικές απόψεις γιατρών
από anipomoni Παρ Nov 21, 2014 12:16 am

» ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ'ΟΙΚΩΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ??
από xrisili Παρ Nov 21, 2014 12:02 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΣ
από HappyMama Πεμ Nov 20, 2014 11:43 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από iouliana Πεμ Nov 20, 2014 11:02 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Τετ Nov 19, 2014 8:34 am

» gunaikologos
από tania1422 Τετ Nov 19, 2014 3:06 am

» εξοπλισμός σε άριστη κατάσταση
από vdimak Τρι Nov 18, 2014 8:08 am

» ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ???
από HappyMama Δευ Nov 17, 2014 9:46 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Δευ Nov 17, 2014 6:12 pm

» Συγνώμη για την ερώτηση!
από Evagelia3 Δευ Nov 17, 2014 5:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Δευ Nov 17, 2014 9:25 am

» θεματακι με την περιοδο....
από maro28 Σαβ Nov 15, 2014 6:27 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από elin1 Παρ Nov 14, 2014 11:16 pm

» Πως βάζω φωτογραφία;;
από tassoula Παρ Nov 14, 2014 10:01 am

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από afroula_27 Παρ Nov 14, 2014 7:02 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Πεμ Nov 13, 2014 9:10 pm

» soldesanil !!
από efffie Πεμ Nov 13, 2014 8:18 pm

» ολονυκτιο ξυπνημα!
από maryloo Πεμ Nov 13, 2014 5:43 pm

» φρουτόκρεμα και κρέμες...
από kikimam Πεμ Nov 13, 2014 4:59 am

» πεθερα εντομοκτονο
από tassoula Τετ Nov 12, 2014 9:17 am

» Θέματα Ιδιωτικής Ασφάλισης
από alexbox Τετ Nov 12, 2014 4:20 am

» Η ΝΥΧΤΑ....ΜΕΡΑ....
από iouliana Τετ Nov 12, 2014 1:31 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:29 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:01 pm

» Ξεκινημα στερεων τρωφων με δυσκολια!
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 5:50 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από maro28 Τρι Nov 11, 2014 4:58 pm

Παρόντες χρήστες
372 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 4 μέλη, 0 μη ορατοί και 368 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, jollie, mamana, tassoula

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

karmela

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ειμαι σε διλημμα βρε κοριτσια....
τι θα κανετε με το εμβολιο της γριππης...σας το εγραψε ο γιατρος σας??

εμας μας το εγραψε....χωρις να το συζητησουμε μαζι του...και μετα το ειδα γραμμενο στο βιβλιαριο...

tsiki

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
karmela έγραψε:Ειμαι σε διλημμα βρε κοριτσια....
τι θα κανετε με το εμβολιο της γριππης...σας το εγραψε ο γιατρος σας??

εμας μας το εγραψε....χωρις να το συζητησουμε μαζι του...και μετα το ειδα γραμμενο στο βιβλιαριο...
Φέτος για πρώτη φορά έκανα το αντιγριπικό εμβολιο και στα τρια παιδιά, γιατί κάθε χρόνο την φέρνει ο μεγάλος άπό το σχολείο καιτην περνάει όλη η οικογένεια.Φετος αυτό το εμβόλιο καλύπτει και για το στελεχος της Η1Ν1.

karmela

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μα βρε Τsiki αυτο ειναι το προβλημα... οτι περιεχει μεσα το στελεχος και αυτου του ιου....
περσι γινοταν χαμος με το εμβολιο του Η1Ν1 και μας ελεγαν να μην το κανουμε και φετος το εχουν προσθεσει στο παιδικο εμβολιο...εχω μπερδευτει παρα πολυ....

markellajohny

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
περυσι καναμε της απλης γριπης. τι καινουριο ειναι αυτο που λετε τωρα?δεν το ηξερα οτι φετος περιεχει στελεχος της Η1Ν1. δε νομιζω να της το κανω, χαμος εγινε περυσι!!!

tsiki

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
karmela έγραψε:μα βρε Τsiki αυτο ειναι το προβλημα... οτι περιεχει μεσα το στελεχος και αυτου του ιου....
περσι γινοταν χαμος με το εμβολιο του Η1Ν1 και μας ελεγαν να μην το κανουμε και φετος το εχουν προσθεσει στο παιδικο εμβολιο...εχω μπερδευτει παρα πολυ....
Το συζήτησα με το γιατρο και με καθησυχασε γιατί περυσι εγιναν πάρα πολλοι εμβολιασμοι άρα και το εμβόλιο δοκιμάστηκε. Πέρυσι δεν σκέφτηκα να το κάνω καθόλου...φετος όμως δεν σκεφτηκα να μην το κάνω και οπως ειπα ειναι η πρώτη φορά.... Smile

valerakievelinaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αααααααααααααα ευτυχως που μου το ειπατε !! δεν θα το κανω με τιποτα !! και ειχα κανονισει  να  τα κανουμε !! απαπαπαπα τωρα το ξανασκεφτομαι !! 

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω δεν το εκανα και ουτε προκειται να το κανουμε

Maya

οοοοοοοχιιιιι

naysika

εμεις το καναμε!!και το κανουμε εδω και 3 χρονια και εχω δει μεγαλη βελτιωση απο τα προοιγουμενα χρονια που δεν το καναμε!!

sonia1994

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω φετος θα το κανω για 1η φορα επειδη εκανα την λοιμωξη αναπνευστικου μου το ειπε ο γιατρος.

http://www.pet2pet.gr/

Gwgw81

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμεις το καναμε.δεν το ηξερα για το στελεχος της Ι1Ν1,αλλα δεν με πειραζει.γενικως δεν τα φοβαμαι τα εμβολια,οσο για το σαλο που εγινε περυσι,πολλα ακουσα λιγα πιστεψα.... πρεπει να εχουμε εμπιστοσυνη στους οργανισμους που ελεγχουν και εγκρινουν τα φαρμακα,διαφορετικα θα τρελαθουμε ολες... ολα τα εμβολια εχουν παρενεργειες.εγω ξερω παντως,οτι απο τοτε που εκανε η κορη μου το αντιγριπικο,αρρωστησαμε ολοι στο σπιτι,ειμασταν ολοι με λαιμους και μυξες κι εκεινη δεν καταλαβε τιποτα.

athina24

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω δεν νομιζω να τους το κανω!και περυσι η παιδιατρος μου ειπε να το κανω μονο και μονο επειδη θα γεννουσα τη μικρη!αλλα και παλι με ειχε ρωτησει.....για φετος δεν ειπαμε τιποτα!σε λιγες μερες που θα παω θα μου πει!

sktv

οχι βεβαια!ευτυχως που κ η παιδιατρος ειναι αυτης της αποψης!

karmela

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
to βραδι θα παω στον παιδιατρο και θα το συζητησω μαζι του αλλα δεν νομιζω να το κανω....και ελπιζω να μην ειναι αφορμη να χαλασω την σχεση μου με τα κατα τα αλλα αψογο γιατρο μας....
ρε παιδι μου μας εχουν τρελανει με αυτα τα πραγματα.....δεν αισθανεσε ποτε ασφαλης στην κωλοεποχη που ζουμε!!!

το χειροτερο ειναι οτι δεν αναφερουν καν οτι περιεχει και αυτο το στελεχος μεσα....γιατι καθε χρονο προσθετουν ενα καινουργιο στελεχος που ειναι της προιγουμενης χρονιας...

ευχαριστω πολυ κοριτσια!!

mariloy

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΧΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ.

ρενα79

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τι εννοειτε? να το κανουμε εμεις οι γονεις η τα παιδια? καλό θα ηταν αν το παιδι δεν παει παιδικο η βρεφικο, να το κανουν οι γονεις για να το προφυλάξουν, αν ομως το παιδι παει παιδικο, δεν νομιζω οτι υπαρχει αμφιβολία ... κανεις οτι σου πει ο παιδιατρος! οπως τον εμπιστευεσαι για ολα τα υπολοιπα εμβολια που κανεις στο παιδι σου, ετσι τον εμπιστευεσαι και γι αυτο! εξαλλου το περισινο εμβολιο κατηγοτηθηκε οχι για το στελεχος του H1N1 αλλά για τα προσθετα που περιειχε, προσθετα τα οποια απο λιγο ως πολύ υπαρχουν σε ολα σχεδον τα εμβολια!!! εγω παντως περισι την περασα την H1N1 και ημουν και εγκυος 3 μηνων!! δεν επαθα τιποτα, ουτε εγω ουτε το μπεμπε!! μην αφηνετε τα μιντια να σας τρομοκρατουν!

BIKH

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμενα η παιδιατρος μου ειπε οτι θα κανει το απλο της γριπης.για το αλλο δεν μας εχει πει τιποτα και να μου το πει δηλαδη δεν θα του το κανω!ψιλοφοβαμαι...

athina24

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
BIKH έγραψε:εμενα η παιδιατρος μου ειπε οτι θα κανει το απλο της γριπης.για το αλλο δεν μας εχει πει τιποτα και να μου το πει δηλαδη δεν θα του το κανω!ψιλοφοβαμαι...

αυτο λεμε για την απλη γριπη!μονο που φετος το εμβολιο εχει μεσα και τη γριπη Η1Ν1!

manoula_24xr

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν υπαρχει περιπτωση να το κανω τοτε,περυσι εκανα το απλο της γριπης,αλλα φετος δντο κανω,ασε που πρεπει να βρω παιδιατρο γτ η παλια απλα εξαφανιστηκε!!!ελεος.λειπει απο ιουνιο σε αδεια.

ANGEL

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελάτε καλέ!! Η αδερφή μου και ο άντρας της και τα τρία παιδάκια τους έκαναν πέρσι το εμβόλιο της νέας γρίππης μετά από κατεύθυνση της παιδιάτρου.Τίποτα δεν έπαθαν!!Απλά ο ντόρος έγινε επειδή ήθελαν οι φαρμακευτικές να βγάλουν λεφτά.Όχι ότι φταίει το εμβόλιο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your free blog