Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Καλως σας βρηκα ξανα!
από ζουζουνακι Σήμερα στις 6:31 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από nafs Σήμερα στις 6:09 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από ζουζουνακι Σήμερα στις 3:04 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2014!!!!!
από eyakos Σήμερα στις 12:39 pm

» 6 ΜΗΝΟ ΟΑΕΔ.
από eyakos Σήμερα στις 12:38 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από kate_85 Σήμερα στις 12:34 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από Anastasie Σήμερα στις 10:12 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 8:33 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Χθες στις 11:19 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Χθες στις 1:47 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από HappyMama Χθες στις 11:53 am

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από HappyMama Χθες στις 11:40 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Titino Χθες στις 9:34 am

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Χθες στις 2:25 am

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από VANESSA1984 Χθες στις 2:10 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Πεμ Oct 23, 2014 9:23 pm

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Πεμ Oct 23, 2014 1:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Πεμ Oct 23, 2014 12:03 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 8:39 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Δευ Oct 20, 2014 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Δευ Oct 20, 2014 9:10 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

Παρόντες χρήστες
461 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 11 μέλη, 0 μη ορατοί και 450 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Anastasie, efaki27, loulou_29, nafs, paourina, primadona, ria, theanw, VANESSA1984, vasoulagal, ζουζουνακι

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

GEODATOU

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/10/blog-post_8747.html

athi

Ξέρω για την πίτσα και για τις σούπες. γεμιζει το στήθος μιλάμε! δοκιμάστε το...

http://lovinghorses.pblogs.gr/

GEODATOU

ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΟΥΠΕΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ!!!!ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΥΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΜΙΖΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!!

naysika

εγω ξερω απο εμενα που εκαναν περοσσοτερο γαλα,ειναι η σουπες, τα μαυροματικα φασολια,και πολυ τα συκα!!και βεβαια πολλα γαλακτοκομικα.

ninaki.

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
για τη μπυρα εχω ακουσει οτι δεν κανει οταν θηλαζεις γιατι 'χαλαει' το γαλα αλλα η μαγια μπυρας βοηθαει στο να κατεβει πιο ευκολα..!?!?!?!? δεν ξερω αν ισχιει κατι τετοιο βεβαια... ανχωθηκα!!! θελω να θηλασω την μπεμπα! θα το ψαξω και αμα βρω κατι θα σας το πω...

tolazarakimou!

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athi έγραψε:Ξέρω για την πίτσα και για τις σούπες. γεμιζει το στήθος μιλάμε! δοκιμάστε το...

Σ'ευχαριστώ Athi για την τέλεια δικαιολογία που μου πρότεινες μόλις!!!!!!!!

ninaki.

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
για κοιτα αυτο που βρηκα...

http://perithilasmou.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=31&Itemid=54&lang=el

nomikoula

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ninaki. έγραψε:για τη μπυρα εχω ακουσει οτι δεν κανει οταν θηλαζεις γιατι 'χαλαει' το γαλα αλλα η μαγια μπυρας βοηθαει στο να κατεβει πιο ευκολα..!?!?!?!? δεν ξερω αν ισχιει κατι τετοιο βεβαια... ανχωθηκα!!! θελω να θηλασω την μπεμπα! θα το ψαξω και αμα βρω κατι θα σας το πω...

ΕΛΑ ΚΑΛΕ..ΟΧΙ..ΜΙΑ ΜΠΥΡΙΤΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ..ΜΟΛΙΣ ΧΤΕΣ ΕΠΙΝΑ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...ΕΠΑΙΡΝΑ ΜΑΓΙΑ ΜΠΥΡΑΣ ΣΕ ΤΑΜΠΛΕΤΕΣ...ΕΝΤΕΛΩΣ ΦΥΤΙΚΕΣ..ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΓΑΛΑ...ΤΟ ΚΑΛΥΕΡΟ...ΥΓΡΑ ΠΟΛΛΑ...ΧΤΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΝΑ ΝΕΡΟ ΟΛΗ ΜΕΡΑ...ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΤΡΕΧΕ....

nomikoula

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
naysika έγραψε:εγω ξερω απο εμενα που εκαναν περοσσοτερο γαλα,ειναι η σουπες, τα μαυροματικα φασολια,και πολυ τα συκα!!και βεβαια πολλα γαλακτοκομικα.

ΝΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ Κ ΓΩ ΓΙΑΤ ΜΑΥΡΟΜΥΤΙΚΑ....ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ....ΧΙΧΙΧΙΧΙ

litsakos

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
με το νερο εχω δει αποτελεσμα Razz πολυ νερο και γεμιζει το στηθος. Με τα φαγητα δεν εχω παρατηρησει διαφορα.
Καποιο διαστημα επαιρνα μαγια της μπυρας (σε δοσολογια απο συμβουλο θηλασμου) και παλι γεμιζε το στηθος.
Τι μπερδεμα παντως με τις τροφες,αλλοι λενε παιζουν ρολο,αλλοι οχι!

manoula_24xr

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω ξερω για τις σουπες και για την μπυρα αλλα οχι την κανονικη...η μαυρη ειναι που γεμιζει γαλα.επισης ο ανηθος κανει πολυ καλο στο να κατεβει το γαλα.εγω ετρωγα πολλα φφρουτα το μηλο ειδικα,κ απεφευγα φασολια( μια στο τοσο δν κανει κακο) γτ φερνουνε αερια πολλα στο μωρακι κ ποναει,και μπροκολο κουνουπιδι και φυσικα σοκολατα οτιδηποτε με σοκολατα,κατευθειαν φερνει κολικους.τωρα δν μ ερχετε κατι αλλο,αλλα η κοτοσουπα ειναι οτιπρεπει.

xazomammy

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πολλά υγρά!!!

jojo_mama

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω διαβασα καπου για τον βασιλικο...Σαν ροφημα λεει κανει πολυ καλο στο θηλασμο

ας το δοκιμασω.

Maya

ανακαλυψα οτι γεμιζει το στηθος με γαλα με την πιτσα- εγω φτιαχνω σπιτικη ζυμη με 3,5 φλυτζανια αλευρι, 1 μαγια, λιγο αλατι και νερο ωσπου να γινει ενα κολλωδες μιγμα που κολλαει στα δαχτυλα. μετα βαζω λιγο λαδι στα χερια μου και το ξεκολλαω απο τα δαχτυλα και απο το μπωλ που το ετοιμασα και το βαζω σε λαδωμενο ταψι γιγας, το απλωνω και μετα βαζω σαλτσα ντοματα και ο,τι αλλο θελουμε. ψηνω στους 250 σε προθερμασμενο φουρνο για 15 λεπτα και τρωω 2 κομματια πιτσα. Το πρωι που ξυπναω εχω ανεβει 2 νουμερα απο το γαλα Laughing
επισης οι λουκουμαδες με σοκολατα!!!! οι λουκουμαδες ειναι το βασικο, η σοκολατα δικαιολογια αλλα κανουν απιστευτη δουλεια. αν φατε και τα δυο μαζι, πιτσα και λουκουμαδες, πρεπει να φωναξετε και τα γειτονοπουλα γιατι δε θα εχετε τι να το κανετε τοσο γαλα

οταν νιωθω οτι θελω να 'κατεβασω' περισσοτερο γαλα αλλα βαριεμαι να κανω τα παραπανω, κανω την εξης 'αηδια' Razz ανακατευω μια μαγια με 1 φλυτζανι αλευρι και βαζω τοσο νερο ωστε να γινει παλι κολλωδες. το απλωνω σε ελαφρα λαδωμενο ταψακι για να γινει λεπτη στρωση και το ψηνω. γινεται σαν ζυμη πιτσας.. σκετη!!! τρωω απο αυτο το πραγμα ενω οι αλλοι με κοιτανε συγκαταβατικα -οτι ειμαι μουρλη, ο αντρας μου, μου εχει απαγορεψει να το τρωω μπροστα του- αλλα μετα η μπεμπα ευχαριστιεται πολυυυυ γαλατακι!

Aretoula

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ego pali otan to rotisa ayto sti paidiatro mas mou pe pos oi trofes de paizoun kanena rolo sti paragogi galaktos para mono o ypnos!!toulaxiston 8 wres ypnou xreiazontai!!

mamika

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εκτος απο σωστη διατροφη θελει και σωστη ψυχολογικη κατασταση. ΟΧΙ αγχος.

Maya

Aretoula έγραψε:ego pali otan to rotisa ayto sti paidiatro mas mou pe pos oi trofes de paizoun kanena rolo sti paragogi galaktos para mono o ypnos!!toulaxiston 8 wres ypnou xreiazontai!!

καλα καλα, για δοκιμασε να φας πιτσα και λουκουμαδες και τα λεμε μετα!!!! Laughing

ladycat

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μμμμ κορίτσια μια καλή δικαιολογία για να γουρούνιαζω μια φορά την εβδομάδα τουλάχιστον χεχεχε

http://www.gatospito.com

nomikoula

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΘΕΛΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ,ΑΡΚΕΤΟ ΝΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ..ΟΣΟ ΘΗΛΑΖΕΙ ΤΟΣΟ ΓΑΛΑ ΕΧΕΙΣ...Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 8,5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΚΑΤΕΒΗΚΑΜΕ ΣΤΟΥΣ 2-3 ΘΗΛΑΣΜΟΥΣ ΑΛΛΑ ΓΑΛΑ,ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΧΩ,ΕΧΩ ΜΠΟΛΙΚΟ......

mariposa

ΘΕΛΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ,ΑΡΚΕΤΟ ΝΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ..ΟΣΟ ΘΗΛΑΖΕΙ ΤΟΣΟ ΓΑΛΑ ΕΧΕΙΣ...Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 8,5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΚΑΤΕΒΗΚΑΜΕ ΣΤΟΥΣ 2-3 ΘΗΛΑΣΜΟΥΣ ΑΛΛΑ ΓΑΛΑ,ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΧΩ,ΕΧΩ ΜΠΟΛΙΚΟ......

nomikoula τι εννοεις 2,3 θηλασμους κανετε ολη μερα;εμενα παντως πινει πααρα πολυ γαλα ακομα.Νομιζω σωστη υγιεινη διατροφη και υγρα οταν διψαμε οχι με το ζορι μην ειμαστε υπερβολικες,οσο για την μπυρα καταρριφθηκε ενας μυθος!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your free blog