Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από μαρακι27 Σήμερα στις 7:09 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από irenehr Σήμερα στις 7:04 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από pumpkin Σήμερα στις 5:06 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από RITAKI30 Σήμερα στις 2:26 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από mamy land Σήμερα στις 1:50 am

» 1 έτους: φρέσκο, εβαπορέ ή σκόνη;
από mary 30 Σήμερα στις 12:25 am

» γνωμη για θρησκευτικο γαμο
από vasoulagal Χθες στις 7:10 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Σαβ Nov 22, 2014 7:20 pm

» Εργασία και χαρά(;;;)
από Evagelia3 Σαβ Nov 22, 2014 7:11 pm

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
από popix Σαβ Nov 22, 2014 7:02 pm

» Μαμάδες από Αχαρνές (Μενίδι) και γύρω περιοχές!
από Evagelia3 Σαβ Nov 22, 2014 4:45 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από tzeni27 Σαβ Nov 22, 2014 1:33 pm

» Ενδομητριωση
από κουνελάκι Σαβ Nov 22, 2014 5:17 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από vblue Παρ Nov 21, 2014 9:45 am

» Συνεχείς ωτίτιδες και διαφορετικές απόψεις γιατρών
από anipomoni Παρ Nov 21, 2014 12:16 am

» ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ'ΟΙΚΩΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ??
από xrisili Παρ Nov 21, 2014 12:02 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΣ
από HappyMama Πεμ Nov 20, 2014 11:43 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από iouliana Πεμ Nov 20, 2014 11:02 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Τετ Nov 19, 2014 8:34 am

» gunaikologos
από tania1422 Τετ Nov 19, 2014 3:06 am

» εξοπλισμός σε άριστη κατάσταση
από vdimak Τρι Nov 18, 2014 8:08 am

» ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ???
από HappyMama Δευ Nov 17, 2014 9:46 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Δευ Nov 17, 2014 6:12 pm

» Συγνώμη για την ερώτηση!
από Evagelia3 Δευ Nov 17, 2014 5:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Δευ Nov 17, 2014 9:25 am

» θεματακι με την περιοδο....
από maro28 Σαβ Nov 15, 2014 6:27 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από elin1 Παρ Nov 14, 2014 11:16 pm

» Πως βάζω φωτογραφία;;
από tassoula Παρ Nov 14, 2014 10:01 am

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από afroula_27 Παρ Nov 14, 2014 7:02 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Πεμ Nov 13, 2014 9:10 pm

» soldesanil !!
από efffie Πεμ Nov 13, 2014 8:18 pm

» ολονυκτιο ξυπνημα!
από maryloo Πεμ Nov 13, 2014 5:43 pm

» φρουτόκρεμα και κρέμες...
από kikimam Πεμ Nov 13, 2014 4:59 am

» πεθερα εντομοκτονο
από tassoula Τετ Nov 12, 2014 9:17 am

» Θέματα Ιδιωτικής Ασφάλισης
από alexbox Τετ Nov 12, 2014 4:20 am

» Η ΝΥΧΤΑ....ΜΕΡΑ....
από iouliana Τετ Nov 12, 2014 1:31 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:29 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:01 pm

» Ξεκινημα στερεων τρωφων με δυσκολια!
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 5:50 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από maro28 Τρι Nov 11, 2014 4:58 pm

Παρόντες χρήστες
723 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 11 μέλη, 0 μη ορατοί και 712 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, daskala23, irenehr, kat_laz, nafs, NOPITSA, paourina, tassoula, vasoulagal, ΖΩΗ13, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

21 Απ: μπιμπερο dr browns στό Τρι Oct 05, 2010 12:19 am

manoula_24xr

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχω μεινει αναυδη με τον εαυτο μου που δν εχω ιδεα για ολα αυτα που αναφερεις.
εφοσον εχεις σκοπο να θηλασεις,γτ ανησυχεις για τα μπιμπερο,δν μπορει να τρωει απευθειας απο το στηθος?
τωρα οσον αφορα κολικους δν ειχαμε καθολου και αποτι μου ειπε η μανα μου δν εχει να κανει το μπιμπερο με τον κολικο.αν εχει επιμονους κολικους ειναι θεμα του παιδιου του οργανισμου οχι του μπιμπερου.σιγουρα βοηθαει,αλλα οχι το να εξαφανιζει ενα μπιμπερο τους κολικους.τωρα τι να πω,εγω οταν αρχισαμε να πινουμε στο μπιμπερο της επαιρνα της ficher-price τα μπιμπερο τα πλαστικα,αλλα τελικα το γυρισα στα γυαλινα ξανα γτ πλενοντε καλυτερα και δν θολωνουνε με τον καιρο,και ετσι παιρνω γυαλινα ακομα και μεγαλη που ειναι δν εχει τυχει ποτε να σπασει μολις το πιει το βαζω στον νεροχυτη.

22 Απ: μπιμπερο dr browns στό Τρι Oct 05, 2010 12:35 am

zoi24

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kalispera ninaki me to kalo loipon na fereis ena gero paidaki ston kosmo mas!! ego ksero pos ta plastika mpoukalia den kanoun stin arxi pou prepei na apostironeis ta plastika einai gia argotera.nomizo pos den thelei k toso psaksimo gia ta mpimpero. an den thilaseis mporeis na pareis opoio theleis ego eixa parei tis nuk ayta mou eipe na paro k o paidiatros. mporo na soy po oti moy exoyn spasei pano apo 10 alla apo diki mou aproseksia.exo dokimasei k tis chicco alla den epoiane thn thili o mikros moy!oso gia toys kolikous an einai na exei den sou kanei tipota to mpimpero!

23 Απ: μπιμπερο dr browns στό Τρι Oct 05, 2010 6:02 am

ninaki.

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
manoula εγω θελω να θηλασω αυτο δεν ξερω αν θα θελει η αν θα μπορω... εχω ακουσει πολλα για αποτυχημενες προσπαθειες θηλασμου τελευταια και δεν ειμαι αισιοδοξη. οσο για τους κολικους αν βοηθαει πραγματικα ενα μπιμπερο εννοειτε οτι θα το προτιμησω γιατι οπως ολες οι μανουλες θελω να υποφερει και να ποναει οσο το δυνατον λιγοτερο γιαυτο και ρωταγα και αν ξερουν αν βοηθαει το συγκεκριμενο μπιμπερο η καποιο΄αλλο. παντως σιγουρα πιστευω οτι εχει να κανει και με τον οργανισμο...
zoi και εγω ετσι νομιζα για τα πλαστικα μπουκαλια οτι ειδικα για αρχη δεν κανει αλλα τελικα αποδειχτηκε οτι ειδικα αμα χρησιμοποιεις θηλαστρο χρειαζονται γιατι δεν κανει το μητρικο να το βαλεις σε γυαλινο. αλλα τα μπιμπερο για τα οποια μιλαω ειναι για ηλικιας 0-3 μηνων. τι να πω μακαρι να θηλαζει και αποκλειστικα και να μην εχω τετοια προβληματα με μπιμπερο η θηλαστρο... σιγουρα παντως αν ειναι μονο για τσαγακι η συμπληρωμα γαλα αν χρειαστει θα προτιμησω γυαλινα...
παντως κατι αλλο που σκεφτομουνα ειναι οτι και εμεις που μεγαλωσαμε με οτι μπιμπερο βρισκαν η βολευαν τις μαμαδες μας δεν παθαμε τιποτα... εγω προσωπικα θηλαζα μεχρι να κλεισω τα 2... αλλα το μπιμπερο μου ειπε η μανα μου χρειαστηκε πολυ και σαν μωρο που ημουν για χαμομηλι τσαι και οταν σταματησε ο θηλασμος για το γαλα... οποτε το μπιμπερο μαλλον ειναι απαραιτητο.

24 Απ: μπιμπερο dr browns στό Τρι Oct 05, 2010 6:14 am

nomikoula

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ninaki. έγραψε:γεια σας κοριτσια! σε 2 και κατι μηνες γενναω αλλα εχω πολλες αποριες γιατι ξεκιναω τα πρωτα ψωνια για το μωρο! κανοντας λοιπον ερευνα αγορας μεταξυ αλλων και για μπιμπερο, μου δειξαν και αυτα του dr browns. υπαρχουν γυαλινα και πλαστικα. ολα για 0-3 μηνων και μετα απλα τους βγαζεις το σωληνακι για τους κολικους τους αλλαζεις τις θηλες αναλογα με τη ροη που χρειαζεται και συνεχιζεις αμα θες να τα χρησιμοποιεις. μου καναν δωρο μαλιστα δυο απο αυτα και συγκεκριμενα τα πλαστικα με τον φαρδυ λαιμο με τον κωδικο 450 οπως φαινεται στην παρακατω σελιδα http://www.dr-browns.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=16 λοιπον οι αποριες μου εινα οι εξης: στα πλαστικα μπιμπερο τους στις οδηγιες λενε πως απαγορευται να τα πλενεις με πανω απο 60 βαθμους κελσιου, ενω η αποστειρωση ειναι στους 100!(ειτε στο βρασιμο ειτε στον αποστειρωτη. δηλαδη δεν κανουμε αποστειρωση σε αυτα τα μπιμπερο???)! το υγρο ροφημα που βαζουμε μεσα δεν πρεπει να ξεπερναει του 37 βαθμους κελσιου!(οποτε το αποστειρωμενο ζεστο νερο και το γαλα μαλλον χρειαζεται να φτιαχτει καπου αλλου να κρυωσει και μετα να το βαλουμε μεσα στο μπιμπερο!!?!?) για τα γυαλινα παλι μου ειπαν πως καλυτερα ειναι για ξενο γαλα και οχι για το μητρικο οπου ειναι προτιμοτερο τα πλαστικα γιατι κατι γινεται με τις ουσιες του μητρικου γαλατος στο γυαλι!!?!?!? και ακομα σαν γυαλινα που ειναι εχουν το μειονεκτιμα οτι σπανε και ευκολα. επισης προσεξα οτι εκτος απο αυτα που μου χαρισαν υπαρχουν και αλλα πλαστικα τα οποια ειναι ακριβως ιδια (κωδικος 455 GB) με τη διαφορα, εκτος απο τα γραμματα επανω (αλλο χρωμα) οτι τα αλλα ειναι Bisphenol-A-Free! δηλαδη τα αλλα(σαν αυτα που μου χαρισαν)δεν ειναι ασφαλες? δεν εχω παρει τελικη αποφαση το τι θα αγορασω και εγω γιατι θελω να το ψαξω καλυτερα και στις αλλες εταιριες. αλλα μετα απο ολα αυτα ποια ειναι η γνωμη σας? τουλαχιστον αυτα που μου χαρισαν να τα χρησιμοποιησω? μηπως υπαρχει καποια κοπελα που τα χρησιμοποιει ή της εχουν εξηγησει καλυτερα τι ακριβως γινεται με αποστειρωση, γαλα, Bisphenol-A-Free και τα απλα, για να μας πει? συγνωμη αν σας κουρασα με το κατεβατο μου και ευχαριστω!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ..
ΕΓΩ ΕΧΩ DR BROWNS ΜΠΙΜΠΕΡΟ...ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ..ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΘΗΛΑΖΑ Κ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ...ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΕΒΑΖΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ..ΜΙΑ ΗΤΑΝΕ ΝΙΝΑΚΙ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΒΡΑΣΕΙ...ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΩΡΑ....ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙΔΡΟΜΗΣΗ...ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ...ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ...ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΓΑΛΑ ΟΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ...

25 Απ: μπιμπερο dr browns στό Τρι Oct 05, 2010 6:56 am

ninaki.

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nomikoula έγραψε:
ninaki. έγραψε:

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ..
ΕΓΩ ΕΧΩ DR BROWNS ΜΠΙΜΠΕΡΟ...ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ..ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΘΗΛΑΖΑ Κ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ...ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΕΒΑΖΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ..ΜΙΑ ΗΤΑΝΕ ΝΙΝΑΚΙ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΒΡΑΣΕΙ...ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΩΡΑ....ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙΔΡΟΜΗΣΗ...ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ...ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ...ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΓΑΛΑ ΟΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ...

νομικουλα μου μακαρι να θηλασω και να το σκεφτομαι αδικα το θεμα... ηδη εχω γινει υστερικη και δεν αφηνω τον αντρα μου να μου πιανει το στηθος για να μην μολυνθει κτλ γιατι βγαζει απο τωρα υγρο(δεν ξερω αν ειναι καλο αυτο αλλοι μου λενε οτι ειναι σημαδι οτι θα εχω πολυ γαλα μετα αλλοι οτι δεν εχει καμια σημασια). αλλα επειδη πια βλεπω 7 στις 10 μαμαδες οτι δεν μπορουν να θηλασουν τουλαχιστον πανω απο μηνα το ψαχνω λιγο και εγω το θεμα με τα μπιμπερο για να μην αγοραζω αδικα πραγματα...τα μπιμπερο που εχεις ειναι bpa-free η τα απλα? εμενα μου χαρισαν τα απλα γιαυτο εχω φαγωθει αν αποστειρωνονται η οχι... παντως για κολικους και παλινδρομηση αποτι φαινετε το επιβεβαιωνουν οτι ειναι καλα και στο καταστημα και οσες το εχετε δοκιμασει και αν θυμαμαι καλα καποια κοπελα μου ειπε οτι της το προτεινε και η μαια... ααα και σημερα ειδα στο διαφημιστικο τους οτι για τα γυαλινα υπαρχουν ειδικα προστατευτικα για να μην σου γλιστρανε κτλ

26 Απ: μπιμπερο dr browns στό Τετ Oct 06, 2010 4:28 am

ninaki.

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σημερα αγορασα 2 γυαλινα dr brown και πηρα και τα προστατευτικα του γυαλιου τα οποια εχουν μια μικρη δυσκολια στο να τα βαλεις... θα δοκιμασω μηπως οταν ειναι βρεγμενο το μπιμπερο μπαινοβγαινει πιο ευκολα το προστατευτικο... μου δωσαν κι αλλο πλαστικο μπιμπερο... ε! πλαστικο πια δεν νομιζω να αγορασω εγω κανενα παντως απο το καταστημα μου ειπαν οτι παρολο που δεν ειναι bpa-free δεν εχουν κανενα προβλημα αμα δεν ζεσταθουν πολυ δεν απελευθερωνεται η ουσια! αλλα συντομα θα τα αποσυρει η εταιρια και θα κρατησει μονο τα bpa-free γιατι εχουν βγει πιο πρακτικα(αποστειρωνονται ανετα σε οσους βαθμους θελεις). επισης υπαρχουν μονο θηλες σιλικονης για ολα τα μπιμμπερο της εταιριας... παντως με την αποστειρωση των πλαστικων που μου δωσαν ακομα απορω πως γινετε... λετε να τα κρατησω για αργοτερα που δεν θα θελει αποστειρωση? παντως και της chicco που κοιταξα αυτα που ειναι για την αποθηκευση μητρικου γαλακτος δεν ειναι bpa-free... δηλαδη ουτε αυτα πρεπει να μπαινουν σε μεγαλες θερμοκρασιες..

27 Απ: μπιμπερο dr browns στό Τετ Oct 06, 2010 5:31 am

nomikoula

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ninaki. έγραψε:σημερα αγορασα 2 γυαλινα dr brown και πηρα και τα προστατευτικα του γυαλιου τα οποια εχουν μια μικρη δυσκολια στο να τα βαλεις... θα δοκιμασω μηπως οταν ειναι βρεγμενο το μπιμπερο μπαινοβγαινει πιο ευκολα το προστατευτικο... μου δωσαν κι αλλο πλαστικο μπιμπερο... ε! πλαστικο πια δεν νομιζω να αγορασω εγω κανενα παντως απο το καταστημα μου ειπαν οτι παρολο που δεν ειναι bpa-free δεν εχουν κανενα προβλημα αμα δεν ζεσταθουν πολυ δεν απελευθερωνεται η ουσια! αλλα συντομα θα τα αποσυρει η εταιρια και θα κρατησει μονο τα bpa-free γιατι εχουν βγει πιο πρακτικα(αποστειρωνονται ανετα σε οσους βαθμους θελεις). επισης υπαρχουν μονο θηλες σιλικονης για ολα τα μπιμμπερο της εταιριας... παντως με την αποστειρωση των πλαστικων που μου δωσαν ακομα απορω πως γινετε... λετε να τα κρατησω για αργοτερα που δεν θα θελει αποστειρωση? παντως και της chicco που κοιταξα αυτα που ειναι για την αποθηκευση μητρικου γαλακτος δεν ειναι bpa-free... δηλαδη ουτε αυτα πρεπει να μπαινουν σε μεγαλες θερμοκρασιες..

ΝΙΝΑΚΙ ΜΟΥ..ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ..ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ..ΤΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΣ ΤΑ ΕΚΑΝΑ...ΠΑΡΕ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙΣ..
ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΟΥ..ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΜΑΛ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ..ΑΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ..ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ...ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΠΑΙΔΙΑ Κ ΞΕΡΩ...
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ?? ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ...ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ...ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ..ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ..ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ..ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ...

28 Απ: μπιμπερο dr browns στό Δευ Jun 20, 2011 9:41 pm

new2eenmommy

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπέρα @@
εσείς που έχετε τα γυάλινα μπουκάλια του ντρ μπράουν τί κάνετε με την θολούρα σαν απο υπολείματα γάλακτος στο εσωτερικό του μπουκαλίου κοντά στο στόμιο;;; μετά σπο καλό πλύσιμο και αποστείρωση μένει αυτή η θολο΄΄υρα και φαίνεται λερωμένο !
τα βάζετε στο πλυντήριο;;

29 Απ: μπιμπερο dr browns στό Δευ Jun 20, 2011 10:56 pm

koukida

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Oταν λες 'λερωμενο' μηπως εννοεις οτι συγκεντρωνονται τα αλατα στο στομιο?
αν κ εγω πιστεω οτι με λιγο καλο τριψιμο θα φυγουν.

τα ιδια μπιμπερο εχω κ εγω. οταν μου φανηκε οτι το στομιο ειχε κατι σαν αυτο που λες -με το τριψιμο εφυγε. Very Happy

30 Απ: μπιμπερο dr browns στό Τρι Jun 21, 2011 6:19 am

new2eenmommy

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ας δοκιμασω...μαλλον αλατα οπως λες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog