Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Κεραλοιφή της Ελένης
από veny Σήμερα στις 12:27 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από irenehr Χθες στις 11:43 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από Irene14 Χθες στις 11:35 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από Princess Χθες στις 10:46 pm

» βιοψια ορχεως
από fountouni Χθες στις 10:20 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από irene-_- Χθες στις 8:58 pm

» TSH - Έλεγχος Θυρεοειδούς
από Vassiliki_ Χθες στις 8:04 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από maria2013 Χθες στις 7:27 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Χθες στις 5:33 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 2:43 pm

» πειτε οτι θελετε
από kerasoula Χθες στις 12:32 pm

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από ede37 Χθες στις 11:53 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!
από xrisili Χθες στις 10:40 am

» πεθερα=τα νευρα μου
από Chris_E Χθες στις 7:28 am

» ΣΟΣ παθαμε στοματιτιδα
από dimitra al Χθες στις 1:03 am

» ΕΞΑΜΗΝΟ ΟΑΕΔ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ
από ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ Πεμ Aug 28, 2014 10:59 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από tonsot123 Πεμ Aug 28, 2014 10:34 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από nektar Πεμ Aug 28, 2014 10:01 pm

» !!!!MAD ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ Βάπτισης- WEVENT.GR
από Βίκυ Πεμ Aug 28, 2014 5:51 pm

» Kάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ!!!
από RousTwins Πεμ Aug 28, 2014 4:22 pm

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από MARITSA123 Πεμ Aug 28, 2014 3:14 pm

» σπυρακια και εγκυμοσυνη
από souzan Πεμ Aug 28, 2014 9:41 am

» APOKOLISI...
από elena33sam Πεμ Aug 28, 2014 9:32 am

» ΑΓΟΡΑΚΙ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ!
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:15 am

» δεν μπορω πια να διαχειριστω τα νευρα μου, βοηθεια..!
από mama*maria Πεμ Aug 28, 2014 9:13 am

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:12 am

» ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ
από maro28 Πεμ Aug 28, 2014 8:27 am

» ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ 3ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ!!
από Chris_E Πεμ Aug 28, 2014 7:03 am

» Μαμάδες με 3 παιδιά!
από ede37 Τετ Aug 27, 2014 10:27 pm

» ΒΙΒΛΙΑ ΕΥΧΩΝ - something special
από mariameint Τετ Aug 27, 2014 9:44 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από καλιοπη Τετ Aug 27, 2014 9:02 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από irene-_- Τετ Aug 27, 2014 4:18 pm

» ΥΠΟΚΟΡΙΣΤΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ
από Chris_E Τετ Aug 27, 2014 3:20 pm

» ποτε γινονται η εγραφες στα δημοσια νηπιαγωγια
από love4 Τετ Aug 27, 2014 2:00 pm

» θα κανω ενσταση για τα εσπα τι γραφω πανω στον φακελο;;;για νσ τα παρει ο κουριελ;
από καλιοπη Τετ Aug 27, 2014 11:32 am

» Γκρουπ γονέων!!!
από HappyMama Τετ Aug 27, 2014 10:38 am

» υπνος νεογνου
από pennytol Τρι Aug 26, 2014 10:43 pm

» Εγκυμοσύνη μετά απο αφαίρεση ινομυώματος?
από nafs Τρι Aug 26, 2014 6:19 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Τρι Aug 26, 2014 6:10 pm

» σας εχει συμβει;
από maro28 Τρι Aug 26, 2014 6:08 pm

Παρόντες χρήστες
560 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 16 μέλη, 0 μη ορατοί και 544 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Catty, dellaki, demaki88, dimitra88, evini7, EYH85, kellymania, Mama40, mamalina, maria_dou, pennytol, pepe mike, primadona, Tinkerbell10, veny, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1 Κρέμα ραγάδων??? στό Παρ Sep 24, 2010 1:01 am

paulina1932011

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Οι κρέμες για ραγάδες κάνουν τίποτα ή τα πάντα είναι στο σώμα? Από πότε βάζουν κανονικά? Ο γιατρός μου έχει δώσει ένα χαρτί που λέει από 19η - 20η. Ποιές κρέμες έχουν κάποιο αποτέλεσμα? Εμένα μου έχουν συστήσει 2:
http://www.pharmacyallday.com/1204-1220/index.el.html

http://www.pharmacyallday.com/1264-babycare-1449/index.el.html

Έχετε χρησιμοποιήσει καμία αυτές και έχετε ψωνίσει από το συγκεκριμένο online φαρμακείο? Εγώ που ψώνισα κατι καλλυντικά έμεινα αρκετά ευχαριστημένη πάντως.

2 Απ: Κρέμα ραγάδων??? στό Τρι Oct 26, 2010 1:21 pm

argyro 2

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
paulina1932011 έγραψε:Οι κρέμες για ραγάδες κάνουν τίποτα ή τα πάντα είναι στο σώμα? Από πότε βάζουν κανονικά? Ο γιατρός μου έχει δώσει ένα χαρτί που λέει από 19η - 20η. Ποιές κρέμες έχουν κάποιο αποτέλεσμα? Εμένα μου έχουν συστήσει 2:
http://www.pharmacyallday.com/1204-1220/index.el.html

http://www.pharmacyallday.com/1264-babycare-1449/index.el.html

Έχετε χρησιμοποιήσει καμία αυτές και έχετε ψωνίσει από το συγκεκριμένο online φαρμακείο? Εγώ που ψώνισα κατι καλλυντικά έμεινα αρκετά ευχαριστημένη πάντως.
ego den exo psonisei apo to online farmakeio alla eixa xrisimopoiisei tin prevenstria stin eggymosini mou
pantos pistevo oti einai sto soma giati parolo pou evaza kathe mera ragades ekana

3 Απ: Κρέμα ραγάδων??? στό Τρι Oct 26, 2010 1:30 pm

elenitsa1987

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω επειδη μενω Γερμανια,ειχα αγορασει απο Ελλαδα σε ενα ταξιδι της Prevenstria (νομιζω αυτο ηταν το ονομα ,αν δεν κανω λαθος),εβαζα πρωι και βραδυ και παρολα αυτα το στηθος μου γεμισε ραγαδες,φουλ μιλαμε.Εδω στη γερμανια που ρωτησα το γιατρο μου αλλα και σε φαρμακειο μου ειπανε και οι δυο να βαζω απλη lotion σωματος και αν γινεται χωρις αρωμα.Παντως μεχρι τωρα παρολο που η κοιλια μεγαλωσε παρα πολυ δεν εχω ουτε μια ραγαδα.Το στηθος σε αντιθεση εγινε κοτλε... Sad

4 Απ: Κρέμα ραγάδων??? στό Τρι Oct 26, 2010 1:53 pm

argyro 2

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elenitsa1987 έγραψε:Εγω επειδη μενω Γερμανια,ειχα αγορασει απο Ελλαδα σε ενα ταξιδι της Prevenstria (νομιζω αυτο ηταν το ονομα ,αν δεν κανω λαθος),εβαζα πρωι και βραδυ και παρολα αυτα το στηθος μου γεμισε ραγαδες,φουλ μιλαμε.Εδω στη γερμανια που ρωτησα το γιατρο μου αλλα και σε φαρμακειο μου ειπανε και οι δυο να βαζω απλη lotion σωματος και αν γινεται χωρις αρωμα.Παντως μεχρι τωρα παρολο που η κοιλια μεγαλωσε παρα πολυ δεν εχω ουτε μια ραγαδα.Το στηθος σε αντιθεση εγινε κοτλε... Sad
kai ego ligo prin genniso ekana ragades mexri tote imouna mia xara kai ragades ekana stin koilia oxisto stithos

5 Απ: Κρέμα ραγάδων??? στό Τρι Oct 26, 2010 2:13 pm

elenitsa1987

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ δηλαδη δεν εχω ελπιδες!!!!Δε πειραζει,το μωρακι να ναι καλα,τωρα αυτο σκεφτομαι...Βεβαια απο την αλλη σκεφτομαι και κατι γυναικες που γεννανε και ειναι μετα σαν μοντελα,δε θελω να παρατησω τον εαυτο μου με το μωρο,ας ελπισω οτι οι ραγαδες θα ειναι το μονο ''κακο΄΄ που θα μου αφησει η εγκυμοσυνη!

6 Απ: Κρέμα ραγάδων??? στό Τρι Oct 26, 2010 3:27 pm

Athin@

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ έβαζα την Prevenstria της frezyderm πρωί και βράδυ.Δεν ξέρω αν οφείλεται στην κρέμα αλλα δεν έκανα καθόλου ραγάδες.Και κάτι που με είχε συμβουλέψει η μαμά μου να βάζω πολύ κρέμα στη μέση μου.

7 Απ: Κρέμα ραγάδων??? στό Τρι Oct 26, 2010 6:04 pm

mpempa

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Athin@ έγραψε:Εγώ έβαζα την Prevenstria της frezyderm πρωί και βράδυ.Δεν ξέρω αν οφείλεται στην κρέμα αλλα δεν έκανα καθόλου ραγάδες.Και κάτι που με είχε συμβουλέψει η μαμά μου να βάζω πολύ κρέμα στη μέση μου.
k gw ksekinhsa vazontas thn prevenstria alla mou htan polu liparh k etsi mou proteinan sto farmakeio thn elancyl paris!eimai polu euxaristhmenh.eimai sxedon sthn 33h evdomada k den exw vgalei oute mia ragada oute sthn koilia oute sto sththos Very Happy .k tha sumfwnhsw me thn ATHIN oti prepei na vazeis se olh thn koilia k arketa xamhla k stnn mesh.vevaia otan prwtoksekinhsa tis kremes mou xe pei o giatros mou oti vazoume krema prolhptika k oti paizei rolo to derma ths kathe kopelas k fusika k to posa kila tha parei!egw eimai ston 8o mhn k exw parei molis 4kila.elpizw na mhn vgalw sthn poreia ragades!

8 Απ: Κρέμα ραγάδων??? στό Τρι Oct 26, 2010 6:40 pm

fani

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγώ έβαζα το λαδακι της weleda από την αρχη της εγκυμοσύνης.καταπληκτικό αισθανόμουν συνεχώς ενυδατωμένη ενω με τις κρέμες καθόλου στο 5λεπτο με τράβαγε πάλι.πάντως δεν έχω καθόλου ραγάδες ούτε χαλάρωση σαν να μην έχω γεννήσει Wink

9 Απ: Κρέμα ραγάδων??? στό Τρι Oct 26, 2010 8:12 pm

Nena

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα μου είχε πεί μια φίλη μου να βάζω βαζελίνη και ότι αυτή δεν εκανε ούτε μια ραγάδα με τη βαζελίνη. Μου είχε συστήσει και η γυναικολόγος την prevenstria, είχα κι ένα λαδάκι κατά των ραγάδων για μια φορά την εβδομάδα, οπότε έβαζα βαζελίνη το βράδυ, την preventria το πρωί και το λαδάκι μετά από το μπάνιο.
Κι όμως έκανα ραγάδες Mad Mad Mad Mad , χαμηλά στην κοιλιά, ευτυχώς καμια στο στήθος.. Δεν ξέρω τι φταίει, υποθέτω ότι αν είναι στο δέρμα σουθα κάνεις όσες κρέμες και να βάλεις, απλά εκεί που θα έκανες 100, με τις κρέμες κάνεις 50...

10 Απ: Κρέμα ραγάδων??? στό Τρι Oct 26, 2010 9:23 pm

xrysa7

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tha simfoniso me thn argyro kai me thn nena eina sto soma!!!kai ego eixa parei thn frezyderm alla moyfa ekana xamila oraiotates kokkines ragadoyles!!!den variessai esy na se kala kai to paidaki soy!!!me ligo solariom den fainontai!!!

11 Απ: Κρέμα ραγάδων??? στό Τρι Oct 26, 2010 9:29 pm

argyro 2

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xrysa7 έγραψε:tha simfoniso me thn argyro kai me thn nena eina sto soma!!!kai ego eixa parei thn frezyderm alla moyfa ekana xamila oraiotates kokkines ragadoyles!!!den variessai esy na se kala kai to paidaki soy!!!me ligo solariom den fainontai!!!
hahahahahahahaha...............sosti!!!!!!!!!!!

12 Απ: Κρέμα ραγάδων??? στό Τρι Oct 26, 2010 11:15 pm

ioanna28

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΤΗΝ PERCUTALFA. ΤΗ ΒΑΖΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΡΑΓΑΔΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΙΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΕΧΑΣΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ 7 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΑ 6.

13 Απ: Κρέμα ραγάδων??? στό Τρι Oct 26, 2010 11:22 pm

xrysa7

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
den thelo na sas apogoiteyso !!! kai ego etsi elega sth egymosini den ekana kai moy legan katse na geniseis kai meta pes!!!kai etsi egine evaza krema alla meta ton enato an pareis olo to mhna tentonete para para poly i koilia !!den paizei rolo an tha parei kila giati to thema einai to tsitoma sth koila!ego oyte poy eixa pristei mexri thn 36 foroysa thn vera stis 37 isos epaikse rolo kai i 40 vathmoi eixa toympaniasei!!!thn deyteri mera afoy genisa epanltha!!!

14 Απ: Κρέμα ραγάδων??? στό Τρι Oct 26, 2010 11:41 pm

katerina10

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα!!! Το μόνο σίγουρο είναι οτι για την εμφάνιση ή όχι ραγάδων ευθύνεται ο τύπος του δέρματός μας!Βέβαια για να έχουμε "ήσυχη την συνείδησή μας" ας βάλουμε και καμία κρεμούλα , κακό δεν κάνει Very Happy . Εγώ χρησιμοποίησα την prevestria της frezyderm και την elancyl. Ευτυχώς δεν έκανα καμία ραγάδα! Laughing

15 Απ: Κρέμα ραγάδων??? στό Τρι Oct 26, 2010 11:47 pm

ioanna28

ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ!

16 Απ: Κρέμα ραγάδων??? στό Τετ Oct 27, 2010 12:00 am

tolazarakimou!

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ δεν χρησιμοποίησα καμμία κρέμα και δεν έκανα ραγάδες. Πάντως απ'όσο ξέρω κάνει οποιαδήποτε ενυδατική κρέμα, μια και η ραγάδα δημιουργείται στο μη ενυδατωμένο δέρμα.

17 Απ: Κρέμα ραγάδων??? στό Τετ Oct 27, 2010 11:22 am

errika

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Sad Sad k egw xrhsimopoihsa diafores kremes alla den ekanan tpt Sad to mono pou vohthse ligaki htan h vazelinh thn opoia h mhtera mou k polles alles gunaikes megaluterhs hlikeias m susthsan na vazw alla th stamathsa gt lerwna ola mou ta rouxa k tis pitzames k den vgainei ki olas .. egw mexri tn 5o mhna dn eixa koilitsa alla mou petaxtuke apotoma h koilitsa dhladh phra grhgora varos k exw kati terasties ragades k polu asxhmes ... twra tha diksei kata poso tha fugoun...

18 Απ: Κρέμα ραγάδων??? στό Τετ Oct 27, 2010 11:47 am

sktv

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ γω τις prevenstria ειχα,μου χε πει ο γιατρος μου ομως οτι οτι κ να βαλω αν ειναι το δερμα σου μη ελαστικο θα κανεις ραγαδες!
δεν εκανα ουτε μια για καλη μου τυχη!

19 Απ: Κρέμα ραγάδων??? στό Τετ Oct 27, 2010 12:11 pm

n@n@

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ έβαζα baby oil μετα τι μπάνιο.Δεν έκανα καθόλου ραγάδες.Πιστεύω πως πιο πολύ παίζει ρόλο η ποιότητα του δέρματος και είναι και κληρονομηκό.Έχω φίλη που αν και έβαζε πανάκρηβη κρέμα γέμισε ραγάδες.

20 Απ: Κρέμα ραγάδων??? στό Σαβ Oct 30, 2010 11:51 am

κοριτσάκι

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
έχω χρησιμοποιήσει τη δεύτερη, την Prevenstria κι έχω να πω:

-δεν κάνει δουλειά, τουλάχιστον όχι σε εμένα
-είναι πολύ ακριβή
-έχει πολύ έντονη μυρωδιά

από όσες δοκίμασα στις 2 εγκυμοσύνες μου άρεσαν: της mustela και της fissan
(δοκίμασα της chicco, την simulcium και χμμμ μια άλλη που δε θυμάμαι...)

πάντως είναι πολύ στο δέρμα, δηλαδή αν είναι να κάνεις, θα κάνεις
εγώ έκανα λίγο πριν γεννήσω και ΑΦΟΥ γέννησα (!)

πιες μπόλικο νεράκι, ενυδατώνει από μέσα και βοηθάει

αυτάααα

άτιμες ραγάδες Sad Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forums | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a free blog