Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από Ricola Σήμερα στις 2:42 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από Liontarina29 Σήμερα στις 2:04 pm

» φαγουρα στα γεννητικα οργανα στον 8ο μηνα
από kikimam Σήμερα στις 1:43 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από μαρακι27 Σήμερα στις 1:33 pm

» Μαμάδες με 3 παιδιά!
από HappyMama Σήμερα στις 11:46 am

» πεθερα=τα νευρα μου
από HappyMama Σήμερα στις 9:52 am

» Club Αυπνιας!
από μαρακι27 Σήμερα στις 2:53 am

» Στρουμφιβάπτιση, help!!!!!!
από mariameint Χθες στις 10:42 pm

» βιοψια ορχεως
από efaki27 Χθες στις 10:40 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 10:19 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από irene-_- Χθες στις 7:15 pm

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από ede37 Χθες στις 6:46 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από Catty Χθες στις 6:15 pm

» ΤΣΙΣΑ ΣΤΗ ΛΕΚΑΝΗ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΚΑΚΑ
από HappyMama Χθες στις 4:07 pm

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από kerasoula Χθες στις 3:44 pm

» ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ
από Titino Χθες στις 3:22 pm

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από MARITSA123 Χθες στις 3:13 pm

» ti na perimeneis ta prwta xronia
από Areti2 Χθες στις 1:10 am

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΝΓΙΑ ΜΩΡΟ
από mamy land Τετ Aug 20, 2014 11:49 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Τετ Aug 20, 2014 12:12 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Τετ Aug 20, 2014 12:10 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Τετ Aug 20, 2014 12:10 pm

» ροζ υγρα μετα απο επαφη
από Lillybell Τρι Aug 19, 2014 6:21 pm

» Καθυστέρηση
από maro28 Τρι Aug 19, 2014 5:41 pm

» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΤΟΥ
από mamamanous Τρι Aug 19, 2014 5:37 pm

» Πότε θα κόψουμε το babylino??
από k@terin@ Τρι Aug 19, 2014 4:08 pm

» χτενισμα για βαφτιση
από JELLYFISH Τρι Aug 19, 2014 1:59 pm

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΡΕΤΕ???
από demaki88 Τρι Aug 19, 2014 12:44 pm

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Τρι Aug 19, 2014 12:05 pm

» ** Φίλοι...Εδώ γελάνε! **
από μιτατα Τρι Aug 19, 2014 2:09 am

» ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ -ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !
από μιτατα Τρι Aug 19, 2014 1:46 am

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Δευ Aug 18, 2014 7:34 pm

» Ποιο βιβλίο διαβάσατε τελευταία;
από Rina80 Δευ Aug 18, 2014 3:27 pm

» Σχεση ζευγαριου
από Rina80 Δευ Aug 18, 2014 2:56 pm

» ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ
από HappyMama Δευ Aug 18, 2014 10:51 am

» camping με μωρό?εχετε πάει?
από HappyMama Δευ Aug 18, 2014 10:34 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Δευ Aug 18, 2014 9:03 am

» Εγκυμοσύνη μετά απο αφαίρεση ινομυώματος?
από Rina80 Κυρ Aug 17, 2014 11:00 pm

» ΠΑΙΔΙΚΑ ΔΑΝΤΕΛΕΝΙΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ!!!!!!!
από babycity Κυρ Aug 17, 2014 9:54 pm

» ..............
από christinelle Κυρ Aug 17, 2014 8:52 am

Παρόντες χρήστες
597 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 20 μέλη, 1 μη ορατός και 576 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Catty, dellaki, Helen M., irenehr, kat_laz, kikimam, Liontarina29, love4, maria_dou, maro28, nafs, pennytol, Ricola, roodie, santal, thali-alex, vasoula1, zouzounoasteroskoni, ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ, ΖΩΗ13

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

eleni85

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
είναι χάλια!!!! πωσ να καθαρισω τα καμενα λύπη απο την ηλεκτρικη μου κουζινα? μεσα στο φουρνο !!!!! ειναι πολυ ξεραμενα!!!!

ANGEL

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΔΙΚΑ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ.ΕΓΩ ΠΑΙΡΝΩ ΕΝΑ ΦΕΡΙ ΣΠΡΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΥΡΝΟ.ΤΟ ΑΠΛΟ ΣΑΠΟΥΝΙ ΓΙΑ ΠΙΑΤΑ ΚΑΝΕΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΦΡΟ ΚΑΙ ΔΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.
ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΣΑΠΟΥΝΙ (Ο,ΤΙ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΚΙ ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ).ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΒΓΑΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΚΟΥΠΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΑΦΡΟ.ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΑΠΟΥΝΙ ΜΕΝΕΙ! ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΕ ΜΙΑ ΛΕΚΑΝΗ ΜΕ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΒΕΤΕΞ ΝΑ ΞΕΒΓΑΖΕΙΣ.ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ ΤΟ ΒΑΠΟΡΙΖΑΤΕΡ ΠΟΥ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΝΕΡΟ ΣΤΑ ΡΟΥΧΑ ΟΤΑΝ ΣΙΔΕΡΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΡΙΧΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΚΟΥΠΙΖΩ ΜΕ ΒΕΤΕΞ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΣΤΕΓΝΟ ΠΑΝΙ.
Α! ΜΕΤΑ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΛΙΓΟ Η ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟΥ!

faye

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν δεν κανω λαθος νομιζω οτι μπορεις και με σοδα μαγειρικης να τα καθαρισεις για να μην εχεις και φαρμακα μεσα στο φουρνο σου . Ριξε λιγη σοδα μαγειρικης πανω στα λιπη και μια δυο σταγονες νερος και αστα να φουσκωσουν μετα καθαρισετα με ενα πανακι . Δεν ειμαι ομως σιγουρη και εγω .

Μαρία

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα και ότι καθαριστικό και να έχω βάλει δεν έχει κάνει και τίποτα φοβερό, φεύγουν τα πάνω πάνω αλλά τα ξεραμένα λίπη μένουν εκεί! δεν ξέρω ούτε εγώ τι άλλο να κάνω!

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω. Ευτυχώς για μένα προνόησα και αγόρασα με πυρόλυση. Τον κάνει καινούργιο. Μόνο λίγη στάχτη μένει και την καθαρίζεις με ένα wettex.
Πάντως το φουρνάκι των μικροκυμμάτων το καθαρίζω βάζοντας σε ένα μπολάκι νερό, λεμόνι και ένα πανάκι και το βάζω σε λειτουργία. Με τους υδρατμούς μαλακώνουν οι βρωμιές και το λεμόνι διώχνει τις οσμές. Μετά το καθαρίζω με το πανάκι. Προσοχή όμως γιατί καίει.

μανουλα

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βαζεις νερο να βρασει σε μια κατσαρολα.Οταν βρασει την κατεβαζεις απο την φωτια κ ριχνεις μεσα ενα φακελακι αμμωνια.Απο αυτην που βαζουμε στα κουλουρια.Βαζεις την κατσαρολα μεσα στον φουρνο.Μαζι με τις σχαρες για να καθαρισουν κ αυτες.κλεινεις την πορτα.Αφηνεις την κατσαρολα μεσα οολη την νυχτα.Την αλλη μερα σκουπιζεις με χαρτι κουζινας.Αν το προβλημα ειναι μεγαλο επαναλαμβανεις κ την επομενη νυχτα.Θα λαμψει ο φουρνος Very Happy

Igloo

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
florentiab έγραψε:Δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω. Ευτυχώς για μένα προνόησα και αγόρασα με πυρόλυση. Τον κάνει καινούργιο. Μόνο λίγη στάχτη μένει και την καθαρίζεις με ένα wettex.
Πάντως το φουρνάκι των μικροκυμμάτων το καθαρίζω βάζοντας σε ένα μπολάκι νερό, λεμόνι και ένα πανάκι και το βάζω σε λειτουργία. Με τους υδρατμούς μαλακώνουν οι βρωμιές και το λεμόνι διώχνει τις οσμές. Μετά το καθαρίζω με το πανάκι. Προσοχή όμως γιατί καίει.

για βοήθησε λίγο βρε κορίτσι... κι εγώ έχω με πυρόλυση, και όταν προσπάθησα να τη λειτουργήσω, μου έγινε ο φούρνος χειρότερος από ότι ήταν πριν ! Sad(
Φοβάμαι ότι κάτι δεν κάνω καλά... πόση ώρα πρέπει να κάνει πυρόλυση ; πρέπει να γίνει αμέσως μετά το ψήσιμο ; ποιά ακριβώς είναι η διαδικασία ;

http://www.patari.gr

athineta

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Igloo έγραψε:
florentiab έγραψε:Δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω. Ευτυχώς για μένα προνόησα και αγόρασα με πυρόλυση. Τον κάνει καινούργιο. Μόνο λίγη στάχτη μένει και την καθαρίζεις με ένα wettex.

για βοήθησε λίγο βρε κορίτσι... κι εγώ έχω με πυρόλυση, και όταν προσπάθησα να τη λειτουργήσω, μου έγινε ο φούρνος χειρότερος από ότι ήταν πριν ! Sad(
Φοβάμαι ότι κάτι δεν κάνω καλά... πόση ώρα πρέπει να κάνει πυρόλυση ; πρέπει να γίνει αμέσως μετά το ψήσιμο ; ποιά ακριβώς είναι η διαδικασία ;
΄

Και εγώ έχω κουζίνα με πυρόλυση. Έχει 3 προγράμματα, εγώ την βάζω στο 3. Κλειδώνει μόνη της, δεν χρειάζεται να την βάλεις μετά το μαγείρεμα, εγώ την βάζω το βράδυ με το νυχτερινό. Το μόνο που δεν καλοκαθαρίζει είναι λίγο στην πόρτα, αλλά οκ την καθαρίζω εγώ.

Μετά την πυρόλυση την καθαρίζεις με ένα βέτεξ.

Φιλιά

Athin@

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πάντως μη βάλεις τα χημικά.Δεν ξέρω εμένα μετά μου μυρίζει το φαγητό.Μου είχε πει ένα τιπ ο μπαμπάς μου αλλά δεν το θυμάμαι.Το απόγευμα αν είναι θα τον ρωτήσω.

ANGEL

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΣΑΠΟΥΝΙ.ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΟΛΛΗΜΕΝΑ ΜΠΛΙΑΞ ΤΑ ΞΥΝΩ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΞΥΣΤΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΕΡΑΜΙΚΕΣ ΕΣΤΙΕΣ.

Μαρία

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μανουλα έγραψε:Βαζεις νερο να βρασει σε μια κατσαρολα.Οταν βρασει την κατεβαζεις απο την φωτια κ ριχνεις μεσα ενα φακελακι αμμωνια.Απο αυτην που βαζουμε στα κουλουρια.Βαζεις την κατσαρολα μεσα στον φουρνο.Μαζι με τις σχαρες για να καθαρισουν κ αυτες.κλεινεις την πορτα.Αφηνεις την κατσαρολα μεσα οολη την νυχτα.Την αλλη μερα σκουπιζεις με χαρτι κουζινας.Αν το προβλημα ειναι μεγαλο επαναλαμβανεις κ την επομενη νυχτα.Θα λαμψει ο φουρνος Very Happy

σίγουρα αποτελέσματα? αν είναι να το κάνω και εγώ!

μανουλα

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία έγραψε:
μανουλα έγραψε:Βαζεις νερο να βρασει σε μια κατσαρολα.Οταν βρασει την κατεβαζεις απο την φωτια κ ριχνεις μεσα ενα φακελακι αμμωνια.Απο αυτην που βαζουμε στα κουλουρια.Βαζεις την κατσαρολα μεσα στον φουρνο.Μαζι με τις σχαρες για να καθαρισουν κ αυτες.κλεινεις την πορτα.Αφηνεις την κατσαρολα μεσα οολη την νυχτα.Την αλλη μερα σκουπιζεις με χαρτι κουζινας.Αν το προβλημα ειναι μεγαλο επαναλαμβανεις κ την επομενη νυχτα.Θα λαμψει ο φουρνος Very Happy

Στην δικη μου ειχε.Δεν ηταν κ χαλι βεβαια,γιατι μετα απο καθε ψησιμο τον καθαριζω με ενα πανι βουτηγμενο σε ζεστο νερο κ σοδα.Καντο κ θα μας πεις.Η αμμωνια κανει δουλεια σε ξεραμενα λιπη..κ δεν ειναι κατι κακο για την υγεια.Στα κουλουρακια την βαζουμε κ την τρωμε.Καλη επιτυχια

ΔώραΝι25

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμφωνώ με την Μανούλα....Κάνε ότι σου λέει...Το έχω δοκιμάσει και γω και πιστεψε με είχε μεγάλη επιτυχία η αμμωνία....

Μαρία

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μανουλα έγραψε:
Μαρία έγραψε:

Στην δικη μου ειχε.Δεν ηταν κ χαλι βεβαια,γιατι μετα απο καθε ψησιμο τον καθαριζω με ενα πανι βουτηγμενο σε ζεστο νερο κ σοδα.Καντο κ θα μας πεις.Η αμμωνια κανει δουλεια σε ξεραμενα λιπη..κ δεν ειναι κατι κακο για την υγεια.Στα κουλουρακια την βαζουμε κ την τρωμε.Καλη επιτυχια

ΔώραΝι25 έγραψε:Συμφωνώ με την Μανούλα....Κάνε ότι σου λέει...Το έχω δοκιμάσει και γω και πιστεψε με είχε μεγάλη επιτυχία η αμμωνία....

θα το κάνω κορίτσια, θα πάρω αμωνία θα το κάνω και θα σας πω τα αποτελέσματα!

eleni85

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
fyσικα κ θα το κανω και εγω!!!! αμμωνια εχουν τα supermarket????

koukoulitsa

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εχουν τα super.να ρωτησω κατι την κατσαρολα θα βαλουμε στο φουρνο ή θα περασουμε με σφουγγαρακι ολο το φουρνο?

μανουλα

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αμμωνια εχουν τα σουπερ μαρκετ.Στο ραφι με τα μπεικιν κ τις βανιλιες...

μανουλα

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koukoulitsa έγραψε:εχουν τα super.να ρωτησω κατι την κατσαρολα θα βαλουμε στο φουρνο ή θα περασουμε με σφουγγαρακι ολο το φουρνο?
ΕΛΑΑΑΑ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΙ ΓΡΑΦΩ ΠΙΟ ΠΑΝΩ,ΛΕΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ Razz Razz

Athin@

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τελικά αυτό με την αμμωνία μου είχε πει ο μπαμπάς μου...α ρε μανούλα αρχηγέ Very Happy Very Happy Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a free blog