Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» για να περασει η ωρα:( σας εχουν κανει οι γιαγιαδες την μαγκανια με τον σταυρο???)
από ede37 Σήμερα στις 11:47 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από den antexo allo Σήμερα στις 11:34 pm

» Club Αυπνιας!
από zenaki Σήμερα στις 11:24 pm

» ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ ΜΩΡΑΚΙ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 11:19 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από Anastasie Σήμερα στις 11:16 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από Catty Σήμερα στις 11:14 pm

» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΤΟΥ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 11:14 pm

» Μαμα στα 40
από Stevi_tasos Σήμερα στις 11:10 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από zenaki Σήμερα στις 11:00 pm

» το τεστ μου... κ εχω μπερδευτει!!
από Stevi_tasos Σήμερα στις 10:52 pm

» τεστ με αχνη γραμμη
από Stevi_tasos Σήμερα στις 10:50 pm

» Καλημερα κι απο εμενα!
από zenaki Σήμερα στις 10:48 pm

» ΠΛΥΣΙΜΟ ΔΟΝΤΙΩΝ
από ANGEL Σήμερα στις 10:39 pm

» b'epipedou!
από ANGEL Σήμερα στις 10:33 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από ANGEL Σήμερα στις 10:24 pm

» Καμπυλη ζαχαρου ποτε πρεπει να την κανω
από nafs Σήμερα στις 10:07 pm

» Μικρες μανουλες!!!
από mikrimama Σήμερα στις 9:56 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 9:50 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από merentoula Σήμερα στις 9:16 pm

» είμαι καινούρια αλλά..
από margdimitra Σήμερα στις 8:34 pm

» Μ Α Κ Α Ρ Ι !!
από zenaki Σήμερα στις 7:17 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από tassoula Σήμερα στις 6:56 pm

» σας εχει συμβει;
από maro28 Σήμερα στις 6:16 pm

» ευχαριστημενες απο τον παιδικο σταθμος σας και γιατι??
από zenaki Σήμερα στις 6:01 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από ANGEL Σήμερα στις 6:00 pm

» ΕΣΠΑ 2014 -2015
από Stevi_tasos Σήμερα στις 5:57 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Σήμερα στις 5:21 pm

» ΜΑΜΑΔΕΣ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ
από zenaki Σήμερα στις 5:21 pm

» Χαμηλη χοριακη !!
από ANGEL Σήμερα στις 5:14 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Σήμερα στις 5:11 pm

» ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ;
από ANGEL Σήμερα στις 5:08 pm

» ΣΗΦΗΣ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΑΚΗΣ - ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 4:42 pm

» ΟΙ 8 ΣΥΝΗΘΕΣΤΕΡΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ!
από Stevi_tasos Σήμερα στις 4:17 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 4:13 pm

» Επιθυμία...
από Stevi_tasos Σήμερα στις 4:09 pm

» Σπιτική Λεμονάδα
από Βάνα Κ. Σήμερα στις 3:44 pm

» Για να αρχίσουμε...
από Βάνα Κ. Σήμερα στις 1:38 pm

» ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗτελος
από stilvy1982 Σήμερα στις 1:32 pm

» Εξωσωματική (στη Θεσσαλονίκη)
από fountouni Σήμερα στις 1:10 pm

» Γιατί να ασφαλίσω το παιδί μου;
από Mamma Tomato Σήμερα στις 12:20 pm

Παρόντες χρήστες
707 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 39 μέλη, 1 μη ορατός και 667 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Admin_Olivia, Anastasie, bliss, Catty, danae_93, den antexo allo, ede37, elila, iouliana, joujoukaki, kat_laz, kate_85, loulou_29, love4, mamagoriou29, maria maroui, maria1979, Marianna50, merentoula, nafs, NOPITSA, pennytol, perperouna, primadona, Psaraki, RENA90, rise, roxanne87, tassoula, thali-alex, Tinkerbell10, tozouzounakimou, zanna, zenaki, zouzounoasteroskoni, ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ, ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ, κουνελάκι, μιτατα

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1 ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Τρι Sep 14, 2010 6:36 pm

WINNIE

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΑ ΚΑΚΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΣΙΝΩΠΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΥΣΥΧΩ ,ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ

2 Απ: ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Τρι Sep 14, 2010 7:02 pm

tolazarakimou!

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι 3-4 φορές, αλλά δεν ξέρω από τι προκαλείται. Από κρύωμα ίσως; Άντε να μας πει κάποια πιο έμπειρη μανούλα

3 Απ: ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Τρι Sep 14, 2010 7:04 pm

Athin@

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λογικά είναι κρυωματάκι.

4 Απ: ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Τρι Sep 14, 2010 8:35 pm

faye

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μηπως περνει παραπανω σιδερο; γιατι και οταν περνεις παραπανω σιδερο τα κακα ειναι πρασινοπα. Μπορει βεβαια οπως ειπαν και τα κοριτσια να ειναι κρυωματακι. Αν θελεις για να σου φυγει και εσενα το αγχος ρωτα και τον γιατρο σας να δεις τι θα σου πει και εκεινος.

5 Απ: ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Τρι Sep 14, 2010 9:04 pm

μανουλα

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
faye έγραψε:μηπως περνει παραπανω σιδερο; γιατι και οταν περνεις παραπανω σιδερο τα κακα ειναι πρασινοπα. Μπορει βεβαια οπως ειπαν και τα κοριτσια να ειναι κρυωματακι. Αν θελεις για να σου φυγει και εσενα το αγχος ρωτα και τον γιατρο σας να δεις τι θα σου πει και εκεινος.
το ξερω κ εγω οτι οταν ο οργανισμος παιρνει παραπανω σιδερο απ οτι χρειαζεται τα κακακια βγαινουν πρασινωπα.Οχι μονο στα μωρα αλλα κ στους μεγαλους εννοειται.Το ειχα παθει κ εγω η ιδια..

6 Απ: ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Τρι Sep 14, 2010 9:17 pm

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμας ηταν πρασινωπα πολυ καιροοοο, γιναν καφε οταν αρχισε τα στερεα οποτε δεν ειναι κατι τρομερο νομιζω για να σε ανησυχει ακομα και το γαλα τα κανει ετσι, εμεις πιναμε το φριζολακ μου φαινεται η της μιλουπα εχνα ειδικο λιγο πριν και τα εκανε πρασινα

7 Απ: ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Τρι Sep 14, 2010 9:45 pm

ΔώραΝι25

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Eμένα μου έκανε κακάκια πρασινοπά γύρω στις τρείς μέρες.....Τελικά ήταν ελαφρύ κρυωματάκι είπε η γιατρός....Μετά τα κακάκια του επανήλθαν στα κανονικά του.Προτείνω να το πας στον γιατρό το παιδί....Για να ησυχάσεις και συ.

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

8 Απ: ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Τρι Sep 14, 2010 9:49 pm

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν στο εμφανισε ξαφνικα απο το πουθενα να ρωτησεις τον γιατρο οπως λεει και η dorani βεβαια αν στο εκανε μολις εφαγε στερεα ισως ειναι και περιοδος προσαρμογης, ολα παιζουν

9 Απ: ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Τρι Sep 14, 2010 10:39 pm

maraki85

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμας ηταν πρασινωπα οταν ειχε ουρολοιμωξη η μικρη.
Ισως να ειναι και εσενα οπως λενε και τα κοριτσια κανενα κρυωματακι,καλυτερα να πρεις τηλ.τον γιατρο σου να τον ενημερωσεις για να σου πει και αυτος καλυτερα τη γνωμη του!!!

10 Απ: ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Τετ Sep 15, 2010 10:51 am

nomikoula

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
WINNIE έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΑ ΚΑΚΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΣΙΝΩΠΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΥΣΥΧΩ ,ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ
ΚΑΛΗΜΕΡΑ..ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ..ΔΕΝ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΟΜΑΙ ΟΜΩΣ...ΑΛΛΑ ΑΝ ΦΟΒΑΣΕ ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ...
ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΑΝ ΔΕΙΣ ΚΑΚΑ ΠΡΑΣΙΝΑ,ΑΣΠΡΑ Η ΜΕ ΑΙΜΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ...

11 Απ: ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Κυρ Sep 25, 2011 10:17 pm

lidiaki

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εχω 2 μπεμπες 1,5 μηνων και προχθες τους αλλαξαμε γαλα απο το Almiron 1 στο Νativa Ha επειδη μας εκαναν κολικους τα κακα τους ομως απο χθες βγαινουν σκουρο πρασινο χρωμα ξερει καμμια μανουλα να με κατατοπησει?

http://www.facebook.com/#!/maria.triviza

12 Απ: ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Κυρ Sep 25, 2011 10:31 pm

Σούλα

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ο δικός μας έκανε μέχρι και στον έκτο,μετά τα φαγητά άλλαξε το χρώμα τους!!υπήρχαν μέρες μου ήταν τόσο πράσινα που τρόμαζα,αλλά ήταν από το γάλα μας είχε πει ο γιατρός..

13 Απ: ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Κυρ Sep 25, 2011 10:48 pm

RANIAASIKIDOY

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ

14 Απ: ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Δευ Sep 26, 2011 12:40 am

lidiaki

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστω κοριτσια ..Στον γιο μου δεν τα ειχα δει ποτε πρασινα και τωρα που τα ειδα στις μπεμπες τρομαξα , θα παρω και τον γιατρο αυριο τηλεφωνο για να δω τι θα μου πει κι αυτος!!

http://www.facebook.com/#!/maria.triviza

15 Απ: ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Τετ Jan 11, 2012 1:45 pm

elitsa

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα...ο γιος μου ειναι 6 μηνων και εχουμε ξεκινησει εδω και 1 μηνα κρεμες. τις τελευταιες μερες ομως τα κακα του βγαινουν στρογγυλα και λιγακι σκληρα. ξερει καμμια κατι?

16 Απ: ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Τετ Jan 11, 2012 3:37 pm

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elitsa έγραψε:καλησπερα...ο γιος μου ειναι 6 μηνων και εχουμε ξεκινησει εδω και 1 μηνα κρεμες. τις τελευταιες μερες ομως τα κακα του βγαινουν στρογγυλα και λιγακι σκληρα. ξερει καμμια κατι?

το παθαίνει και εμένα η μικρή μου και ρώτησα το γιατρό.μου είπε να μην ανησυχώ γιατί ξεκινώντας στέρεα ή αλλάζοντας γάλα, φρούτα κλπ η σύσταση και η οξύτητα του φαγητού αλλάζειδιαρκώς με αποτέλεσμα τη μια να είναι πρασινοπά, την άλλη καφέ, στρογγυλά και σκληρά ή σε σστυλ διάρροιας...κλπείναι απόλυτα φυσιολογικό και θαστρώσει με τον καιρό. εμένα να φανταστείς εδώ και 4 μέρες η μικρή (9 μηνών) ήταν δυσκοίλια, έκανε ένα σβώλο 5 φορές την ημέρα σκέτη πέτρα.χθες το βράδυ έδωσε μια και άδειασε εντελώς. μην ανησυχείς. όλα καλά!

17 Απ: ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Τετ Jan 11, 2012 3:44 pm

zoyzoynitsa moy

κοριτσια μιας και μιλατε για κακα,η δικη απο τιν στιγμη που αρχισε τις στερεες τροφες αρχισε να γινετε δυσκοιλια εχει δυο μερες τωρα που μου κανει 4με 5 φορες τιν ημερα κακα...ξερει καμια εαν ειναι ανυσηχιτικο?αα να τονισω οτι η υφη τους ειναι κανονικη

18 Απ: ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Τετ Jan 11, 2012 4:35 pm

astero2000

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lidiaki έγραψε:Εχω 2 μπεμπες 1,5 μηνων και προχθες τους αλλαξαμε γαλα απο το Almiron 1 στο Νativa Ha επειδη μας εκαναν κολικους τα κακα τους ομως απο χθες βγαινουν σκουρο πρασινο χρωμα ξερει καμμια μανουλα να με κατατοπησει?

με το ΗΑ βγαίνουν πρασινογκρί τα κακά... Αν ξαναπάς σε κανονικό θα γίνουν πάλι το γνωστό κίτρινο μουσταρδί. Και αν μπερδέψεις τα 2 γάλατα βγαίνουν ανακατεμένα (σαν 2 χρωματα πλαστελίνες που δεν έχουν ενωθεί ακόμη εντελώς). Τα περάσαμε όλα αυτά στάδια και εμείς...

19 Απ: ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Τετ Jan 11, 2012 4:42 pm

Kastallia

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zoyzoynitsa moy έγραψε:κοριτσια μιας και μιλατε για κακα,η δικη απο τιν στιγμη που αρχισε τις στερεες τροφες αρχισε να γινετε δυσκοιλια εχει δυο μερες τωρα που μου κανει 4με 5 φορες τιν ημερα κακα...ξερει καμια εαν ειναι ανυσηχιτικο?αα να τονισω οτι η υφη τους ειναι κανονικη

Δεν ξερω αν καταλαβα καλα,ρωτας αν ειναι ανησυχητικο που κανει κακα 4 με 5 φορες ετσι;Εμενα ειχε φτασει καιτις 7!!!Χωρις να ειναι διαρροια ομως...εκανε πολλες φορες γενικως οσο φοραγε πανα...μετα που την εκοψε εγινε 1 με 2...τον ενεπνεε η πανα φαινεται

20 Απ: ΚΑΚΑ ΜΩΡΟΥ στό Τετ Jan 11, 2012 4:52 pm

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zoyzoynitsa moy έγραψε:κοριτσια μιας και μιλατε για κακα,η δικη απο τιν στιγμη που αρχισε τις στερεες τροφες αρχισε να γινετε δυσκοιλια εχει δυο μερες τωρα που μου κανει 4με 5 φορες τιν ημερα κακα...ξερει καμια εαν ειναι ανυσηχιτικο?αα να τονισω οτι η υφη τους ειναι κανονικη

δεν είναι καθόλου ανησυχιτικό...είναι αποτέλεσμα των νέων τροφών

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | Πολιτισμός | Mummys | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own free blog