Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από bourboulithra Σήμερα στις 10:57 pm

» ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
από κουνελάκι Σήμερα στις 10:45 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #21
από mamagoriou29 Σήμερα στις 9:32 pm

» Μανουλες Απριλιου 2014 γ !!!
από vasoulagal Σήμερα στις 8:14 pm

» ΕΛΑΦΡΩΣ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΑΥΧΕΝΙΚΗ!!!
από olgitsa 5 Σήμερα στις 8:01 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133
από tinkerbellini Σήμερα στις 7:14 pm

» ευχαριστημενες απο τον παιδικο σταθμος σας και γιατι??
από filenada Σήμερα στις 5:33 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 7!!!
από roxanne87 Σήμερα στις 12:20 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από tinkerbellini Χθες στις 8:26 pm

» Μετα απο ποσες σπερματεγχυσεις εγινε το θαυματακι;;
από tinkerbellini Χθες στις 8:23 pm

» ΤΡΙΔΥΜΑ!!!
από magicmouse Χθες στις 6:14 pm

» πράσινος άργιλος
από acer Παρ Apr 18, 2014 8:34 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #11#
από Sadi Παρ Apr 18, 2014 1:05 pm

» ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ
από μιτατα Πεμ Apr 17, 2014 6:21 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από fatsoulini Πεμ Apr 17, 2014 5:46 pm

» ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3
από poppaki Πεμ Apr 17, 2014 11:18 am

» ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!!
από kateri Τετ Apr 16, 2014 11:05 pm

» ΕΧΕΤΕ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΣΑΣ;;;;
από spiridoula27 Τετ Apr 16, 2014 3:20 pm

» απορρυπαντικα planet
από ΕλένηΚ Τετ Apr 16, 2014 2:35 pm

» ΝΚ ΕΞΕΤΑΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Τετ Apr 16, 2014 12:30 pm

» Μανικιουρ-πεντικουρ-Τεχνητα νυχια-φρυδια-διατροφη
από Eirinomama Τετ Apr 16, 2014 12:11 pm

» Colorful Memories - Χειροποιητα Βιβλια ευχων
από momirene Τετ Apr 16, 2014 9:23 am

» ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!
από filenada Τρι Apr 15, 2014 7:41 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από Ntoritsa Τρι Apr 15, 2014 4:29 pm

» Baby diper cake και συμβουλές
από Miaki Τρι Apr 15, 2014 3:12 pm

» Γάλα FREZYLAC-PURE βιολογικό 0-6 μηνών
από eleftherna Τρι Apr 15, 2014 12:59 pm

» Ποιο αντιηλιακό να πάρω??
από bebaki Τρι Apr 15, 2014 9:21 am

» TI NA KANΩ ΜΕ ΤΟ ΝΟΝΟ ΜΑΣ?
από filenada Δευ Apr 14, 2014 8:11 pm

» ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΟΣ ΣΟΣ
από jijel Δευ Apr 14, 2014 12:10 pm

» ΜΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ !!
από mariloy Δευ Apr 14, 2014 8:36 am

» εχει παρει θεση το αντρακι μας!
από μιτατα Σαβ Apr 12, 2014 11:08 pm

» ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
από Tinkerbell10 Σαβ Apr 12, 2014 10:45 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Σαβ Apr 12, 2014 9:19 pm

» μηπως ειμαι εγκυος ???
από κουνελάκι Σαβ Apr 12, 2014 8:49 pm

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Σαβ Apr 12, 2014 8:11 pm

» Σαλπιγγογραφια....που την κανατε;ποσο κοστισε;
από poppaki Σαβ Apr 12, 2014 7:35 pm

» μακιγιαζ βραδυνο μονο 25 ευρω στον χωρο σας θεσσαλονικη
από mamamia12 Σαβ Apr 12, 2014 12:45 am

» MAKE UP ARTIST PEGY-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
από mamamia12 Σαβ Apr 12, 2014 12:41 am

» KAΛΑΘΑΚΙ ΜΕ ΚΑΛΟΥΔΙΑ ΓΙΑ ΔΩΡΟ....
από elin1 Παρ Apr 11, 2014 10:13 pm

» Περιμένωντας το μικρο μου θαυματάκι!
από Tzeni84 Παρ Apr 11, 2014 9:56 pm

Παρόντες χρήστες
489 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 7 μέλη, 0 μη ορατοί και 482 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

alex-paula, annoyla, falitsa, Lollipop83, mariameint, vasoulagal, vivaki

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 33 ... 48  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 48]

361 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Πεμ Apr 07, 2011 8:52 am

stefy

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κορίτσια!!! Εχτές πήγα στο γιατρό!!! Η μπουμπου μου είναι 2400!!!!! Σε 1 εβδομαδα πήρε 250 gr το κοριτσάκι μου!!! Έχει γυρίσει από οτι μου είπε ο γιατρός .. έχει πάρει τη θέση της. Με εξέτασε κι όλα ήταν καλά δόξα το Θεό!!! Τώρα λέει θα ξανακάνω κι άλλη μια φορά μετά από λίγες εξετάσεις αίματος και καλλιέργεια κολπικού υγρού. Επίσης την μεθεπόμενη εβδομάδα θα πάω να με εξετάσει στο Μητέρα. Πολλά λεφτα όμως ρε κορίτσια. Πολλές οι εξετάσεις... Ας μην μιλήσω για τη γέννα. Αλλά και πριν την γέννα τόσες εξετάσεις ξανα και ξανά , επισκέψεις το γιατρο. Θα μου πεις να πήγαινα σε δημόσιο μαιευτήριο να γεννησω αλλά ... πονεμένη ιστορία κι αυτό.

362 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Πεμ Apr 07, 2011 9:04 am

nefeli28

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Με το καλό και με ένα πόνο
Έχεις δίκιο ότι τα λεφτά είναι πολλά
Αλλά και ο δικός μου ο γιατρός είναι στο ΙΑΣΩ εμπιστεύομαι οπότε επέλεξα να πάω να γεννήσω εκεί, παρόλο που στην αρχή σκεφτήκαμε με τον άντρα μου το δημόσιο νοσοκομείο. Αλλά του λέω δεν ξέρω κανένα γιατρό εκεί και αυτόν τον ξέρω χρόνια και σε γενικές γραμμές τον εμπιστεύομαι.
Και εμένα όπως και εσένα με είχε ξετινάξει στις εξετάσεις. Κάθε τόσο κάναμε εξετάσεις αίματος. Αυτό δεν είναι και τόσο κακό γιατί θέλουν να βλέπουν που είναι τα επιπεδα σακχάρου και σιδήρου.
Μην ανησυχείς για τίποτα και με το καλό να έρθει το μωράκι σου και να το πάρεις στην αγκαλιά σου.

363 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Πεμ Apr 07, 2011 2:23 pm

Kateka

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Fouskokoilitses mou kalimera.Kalosorisate stis kainourgies files mas kai kali ipomoni stis palies mas.Siga -siga ftanei i pithani sas koritsakia kai exete anipomonisia ipomoni ftanei i ora pou tha exete ta mpoumpokakia sta xerakia sas prota eseis kai meta emeis siga siga pou eimaste pio piso.Filakia stis egkioules kai xadakia stis koilitses sas.

364 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Πεμ Apr 07, 2011 8:45 pm

Ηλιοδωρα

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κοριτσακια!! I love you Στεφυ μου τελεια η μπεμπα σου, εχει γυρισει κιολας μπραβο!! Εγω εχω να την δω την δικια μου μπεμπα 3 εβδομαδες και ηταν ακομη με το κεφαλακι πανω! Τωρα μαλλον ομως θα εχει γυρισει!
Απο πετρωματα πως πατε? Εγω νοιωθω την κοιλιτσα μου βαρια σχεδον συνεχεια και εχω και πονακια στην ηβικη συμφυση. Αλλα το παιζω αδιαφορη Laughing Laughing
Κατερινα μου καλα εισαι? Γραψε μας νεα σου! Φιλια σε ολες σας!! flower

365 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Πεμ Apr 07, 2011 9:17 pm

blackrose

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
allo!!!! εγκυουλες μου γεια σας φιλια στην κοιλια σας!!!

και σημερα μπροστα απο το λαπ τοπ μου...χαλαρουιτα τετοια ωρα,.....η τηλεοραση δειχνει αντ1 και μην το πεις στην νυφη....τι αλλο θα δουμε???????

λοιπον.....συσπασουλες εχω ,εχω κι εγω....πετρωματα, πονακια κολπικα.....υγρα καλα κρατουν.....χερια μουδιασμενα ολη μερα.......μεση οχι τοσο πολυ πονο..ισως λογω των χεριων που μου τραβανε την προσοχη και δεν νιωθω πολυ πονο στη μεση!
η κοιλια μου παντως κοριτσια εχει χαμηλωσει ..αρκετα θε ελεγα...βλεπω διαφορα μεγαλη!!!αυριο παω για εξετασεις κι εγω αιμα και κολπικη ...!!!αλλα λεφτα εκει!!την δευτερα εχω ραντεβου για το καρδιογρφημα και την τριτη πρωι στο γιατρουλη μας να δουμε πως παμε....

ΑΥΡΙΟ μπαινω επισημως στο μηνα μου!!!!!!!!!!!

mama katerina??? ακους?????

αντε ερχεται και η ωρα που θα λεμε για το θηλασμα και αλλα τετοια....και φυσικα για τα λουλουδια μας!!!!!!!!!

366 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Πεμ Apr 07, 2011 9:56 pm

Ηλιοδωρα

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σου blackrose!! Αχ κοριτσακι μου περναμε διαφορα!! Ειναι ομως ολα για καλο!! Περιμενουμε τα αστερακια μας!!! I love you I love you Ολα να πανε τελεια, εισαι στην τελικη ευθεια απο αυριο! Με το καλο!

367 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Πεμ Apr 07, 2011 10:02 pm

blackrose

Ηλιοδωρα έγραψε:Γεια σου blackrose!! Αχ κοριτσακι μου περναμε διαφορα!! Ειναι ομως ολα για καλο!! Περιμενουμε τα αστερακια μας!!! I love you I love you Ολα να πανε τελεια, εισαι στην τελικη ευθεια απο αυριο! Με το καλο!

κουκλιτσα μου το πρωτο περιμενεις κι εσυ??? εγω ναι!!! και εχω αγωνια μεγαλη....μου τα ελεγαν αλλα επειδη χαρακτηριζομαι απο μια "ψυχραιμια των πραγματων" για τετοια , ε τωρα οσο ναναι εχω αγωνια...οχι για το αν πονεσω τοσο,οσο για την στιγμη που θα τον κοιταξω στα ματια...σαν ονειρο απιαστο μου φαινεται...που ομως θα πραγματοπιηθει σε λιγο καιρο...!!!!!!! με το καλο η λουλουδενια σου!!!!!!!!!!!!!!! κι εσυ φτανεις στην τελικη ευθεια !!!!!!!__

368 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Πεμ Apr 07, 2011 10:26 pm

victoria

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
blackrose έγραψε:
Ηλιοδωρα έγραψε:Γεια σου blackrose!! Αχ κοριτσακι μου περναμε διαφορα!! Ειναι ομως ολα για καλο!! Περιμενουμε τα αστερακια μας!!! I love you I love you Ολα να πανε τελεια, εισαι στην τελικη ευθεια απο αυριο! Με το καλο!

κουκλιτσα μου το πρωτο περιμενεις κι εσυ??? εγω ναι!!! και εχω αγωνια μεγαλη....μου τα ελεγαν αλλα επειδη χαρακτηριζομαι απο μια "ψυχραιμια των πραγματων" για τετοια , ε τωρα οσο ναναι εχω αγωνια...οχι για το αν πονεσω τοσο,οσο για την στιγμη που θα τον κοιταξω στα ματια...σαν ονειρο απιαστο μου φαινεται...που ομως θα πραγματοπιηθει σε λιγο καιρο...!!!!!!! με το καλο η λουλουδενια σου!!!!!!!!!!!!!!! κι εσυ φτανεις στην τελικη ευθεια !!!!!!!__

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!!!! Τι μου κάνετε? Εγώ απο τις 4 απριλίου είμαι επισήμως σε άδεια αλλά ανεπίσημα σταματάω απο το γραφείο τέλος απριλίου. Που λέτε οι καούρες με έχουν κουράσει Mad τα νεύρα μου. Επίσης η μέση μου πάει για αλλαγή cyclops με έχει πεθάνει-βέβαια είχα και πρόβλημα απο πρίν-το βράδυ δεν μπορώ να βολευτώ. Αχ τα είπα και ξεθύμανα Rolling Eyes . Εγώ όπως έχω πεί ΠΗΤ έχω 30/5 αλλά ελπίζω να γεννήσω νωρίτερα, δεν μπορώ άλλο. Έχω περιέργεια να δώ τον μπεμπούλη μου Very Happy. Βέβαια δεν ξέρω τι σόι μάνα θα γίνω γιατί ποτέ δεν ήμουν απο τα κοριτσάκια που παίζανε με κούκλες και τοιάυτα. Εγώ ήμουν αγοροκόριτσο. Καυμένο μου παιδί τι σε περιμένει Τέλος πάντων εύχομαι σε όλες σας να γεννήσετε καλά και με ένα πόνο. Το ίδιο ελπίζω και για εμένα. Καλό βράδύ!!!!!

369 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Παρ Apr 08, 2011 10:07 am

stefy

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ηλιοδώρα μου είμαι σίγουρη πως κι η μπεμπούλα σου θα έχει πάρει την θέση της!!! Από πετρωματα δεν είχα ποτέ ούτε 1 φορά. Εκτός αν είχα και δεν το κατάλαβα Embarassed Embarassed Embarassed Η μαμά Κατερινούλα που να ναι? Λέτε να έχουμε τα πρώτα ευχαριστα????
Victoria μου απορώ πως αντέχεις!!! Εγω τελευταία μέρα στη δουλειά τα είχα φτύσει... δεν άντεχα ουτε μέρα παραπάνω!!!! ΑΝ μπορούσα θα καθόμουν κι απο νωρίτερα. Είχα αρχίσει μην την παλεύω περίπου 3-4 εβδομάδες πριν φύγω. Ο τελευταίος καιρός πέρασε πολύ δύσκολα.
Blackrose μου όλες έχουμε αγωνία!!! Ακόμη και εκείνες που περιμένουν το 2ο παιδάκι τους πιστεύω. Στην αρχη δεν σκεφτόμουν καθόλου την γέννα, τη στιγμή που θα την κρατήσω στα χερια μου, το μετά... την επιστροφή στο σπίτι... Σκεφτόμουν μόνο να είναι καλά. Καθε φορα που έκανα εξετάσεις, σε καθέ υπέρηχο είχα αγχος να είναι όλα καλα. Δεν ήθελα να σκέφτομαι το μετα. Τώρα όμως που είμαστε στην τελική ευθεία... σκέφτομαι συνέχεια τα πάντα!!! ΑΧ κοριτσάκια μου ... τι μας περιμένει αραγε μετά... Θα έχουμε τα μπεμπακια μας και που χρόνος να πούμε τα νέα μας !!! Βεβαια δεν πρεπει να χασουμε επαφη.. αλλωστε θα πρεπει να συνεχισουμε να μοιραζομαστε τις ανησυχίες μας... ετσι δεν είναι?

Αχ άντε να περάσει ο καιρός....!!!

370 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Παρ Apr 08, 2011 10:24 am

Kateka

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kalimera Stefy,alexandra,mpempakos,nefeli,blackrose,giwtaki,hliodora,victoria kai se oles.Prototokes kai deuterotokes.I Vblue kai i mitsi75 pou einai?I mama katerina nomizo mpike sto mina tis.Pos ta pate?piran ta morakia thesi?i dikia mou mpoumpou den exei parei akoma.Ta kouragia pos pane?Ego kano kana 5lepto na sikotho apo to krebati.Loipon filakia kai kali dinami se oles.Na pane ola me to kalo kai me ena pono giati mia mia pernoume seira.Arxes Iouniou oses eimaste edo tha ta exoume agkalitsa mas kai tis priggipises mas kai tous priggipes mas.Opoia loipon gennaei me to kalo tin empeireia tis gia na pernoume tharros kai oi ipoloipes.Me to kalo se oles mas loipon!!!!!!!!!!!

371 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Παρ Apr 08, 2011 10:30 am

stefy

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kateka έγραψε:Kalimera Stefy,alexandra,mpempakos,nefeli,blackrose,giwtaki,hliodora,victoria kai se oles.Prototokes kai deuterotokes.I Vblue kai i mitsi75 pou einai?I mama katerina nomizo mpike sto mina tis.Pos ta pate?piran ta morakia thesi?i dikia mou mpoumpou den exei parei akoma.Ta kouragia pos pane?Ego kano kana 5lepto na sikotho apo to krebati.Loipon filakia kai kali dinami se oles.Na pane ola me to kalo kai me ena pono giati mia mia pernoume seira.Arxes Iouniou oses eimaste edo tha ta exoume agkalitsa mas kai tis priggipises mas kai tous priggipes mas.Opoia loipon gennaei me to kalo tin empeireia tis gia na pernoume tharros kai oi ipoloipes.Me to kalo se oles mas loipon!!!!!!!!!!!

Σε ευχαριστουμε πολύ Katekoula για τις ευχές σου!!!Κι εσύ με το καλό!!!! Εμένα πονάνε πολύ τα κόκκαλα της λεκάνης μου!!! Το βραδυ γυρίχω μία από το ένα πλευρό μια από το αλλο!!! Πως γυρναμε την μπριζόλα μην τυχόν και αρπάξει... ετσι!! Νομίζω αυτος ο πόνος στην λεκάνη είναι το χειρότερο μου. Κατα τα άλλα φυσικά και κουράζομαι πολύ πιο εύκολα με οτι καταπιάνομαι. Τι κανουμε όμως... υπομονή!!!

372 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Παρ Apr 08, 2011 10:34 am

Kateka

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Oles etsi eimaste ligo poli.Ponous sti mesi,xamila stin ibiki fisi(an to leo sosta),kourazomaste eukola,girname san to kokoretsi to bradi sto krebati,exoume sixnoouria alla ola se ligo teleionoun kai tha exoume ta zouzounia mas.Eiste oles etoimes gia ti megali mera??????

373 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Παρ Apr 08, 2011 10:39 am

stefy

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι εννοείς έτοιμη??? Αν έχω οργανωσει τα πρακτικά θέματα? Αυτά είναι όλα έτοιμα! Από ψυχολογικής άποψης δεν νομίζω οτι θα είμαι ΠΟΤΕ έτοιμη!!!!!!!!!!!!!!!! Οσο και να προετοιμάζεσαι όσο κι αν ενημερώνεσαι όσους κι αν συμβουλευτείς.... όταν έρθει εκείνη η ώρα... μια "φρίκη" θα τη φας πιστεύω!!!

ΑΧ ΑΧ !!! Κατσε ήσυχη κοριτσάκι μου!!!! Μ εχει ταράξει στο κλωτσίδι η ατιμούλα μου!!!! Πού κλωτσιά ρε κορίτσια.... και πάντα στο ίδο σημείο!!!

374 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Παρ Apr 08, 2011 10:45 am

Kateka

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Apo praktikis pleuras rotao.Apo psixologikis oles exoume ena anxos ligo poli pou tha figei molis antikrisoume ta plasmatakia mas.

375 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Παρ Apr 08, 2011 12:35 pm

alexandra.moustaka

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω μολις ετοιμασα την βαλιτσα του μαιευτηριου και εβαψα το δωματιο γαλαζιο αλλα ακομα εχουμε πολυ δρομο με το ντεκορ (κουρτινες, επιπλα) γενικα αφηνουμε πολλα για μετα αφου στην αρχη ο μικρος θα μπει στο δωματιο μας.Το βραδυ σιδερωσα και κατι σεντονακια του μπεμπη, απο ψυχολογικης αποψεως σκεφτομαι θετικα και δεν εχω αγχος κοριτσια τωρα που πλησιαζει η ωρα προσπαθηστε να ειστε ηρεμες και ψυχραιμες και ολα θα πανε καλα

376 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Παρ Apr 08, 2011 12:59 pm

mama katerina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κοριτσακια μου!!!!!! ποσο χαιρομαι που μαζευτηκαμε παλι ολες!!! σας διαβαζω και ανακουφιζομαι που εχουμε ΟΛΕΣ τα ιδια συμπτωματα! γελασα με τη μπριζολα στεφυ ετσι ακριβως ειναι χαχαχαχα!!!!!! εγω αρχιζω το παιρνω πιο θετικα το θεμα του τοκετου γιατι αρχιζω και ΔΕΝ την παλευω και θελω να ελευθερωθω!!!!!! σημερα μπηκα επισημα στο μηνα μου (μαζι με τη blackrose Wink ) και τωρα πια ολοι περιμενουμε τη μπεμπα..η κορη μου λεει μαμα το πασχα μου ειχες πει οτι θα ερθει το μωρο ηρθε το πασχα??? αχαχαχχαχα!!! εχτες ειδα και κατι αλλο διαβαζα το βιβλιο της Αννας πατσουρου για το θηλασμο (ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ) και ποναγε το στηθος μου και οταν αγγιξα τις θηλες μου εβγαινε γαλα Shocked πωπω η δελτα της γειτονιας!!!! θελω τοσο πολυ να θηλασω ειναι φανταστικα αυτα που λεει το βιβλιο και τοσα τα οφελη για το μωρο και μετα για εμας! να το προσπαθησουμε κοριτσια κι ας μην εχουμε την καταλληλη ενημερωση εδω στην Ελλαδα ειναι οτι πιο υπεροχο μπορουμε να ζησουμε!!! μου φερανε και φυσικο κερι μελισσας και εφτιαξα και κηραλοιφη που ειναι ενα κι ενα για τις πληγωμενες θηλες και για το πωπουδακι του μωρου μου εβαλα σε 2 βαζακια και το ενα θα το παρω στο νοσοκομειο! αντε κοριτσια μετα αυτα θα λεμε οταν με το καλο περασουμε το σταδιο της γεννας!!!!!

377 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Παρ Apr 08, 2011 2:00 pm

Ηλιοδωρα

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα κουκλιτσες!!! Ολες λιγο πολυ με τα παραπονακια μας!! Ο αντρας μου με ακουει ολη μερα να λεω πως νοιωθω και δεν βαριεται...ευτυχως! Laughing Laughing Laughing
Blackrose μου, το πρωτο μπεμπακι ειναι και για μενα!! Ειμαι πολυ χαρουμενη, σε ευχαριστω για τις ευχες σου!! I love you Να τα καλοδεχτουμε!!
Κατερινα μου καλημερα! Κι εσυ στον 9ο!! Να πανε ολα μια χαρα I love you !! Εγω θελω λιγες μερες ακομη! Τον 1ο τομο της Πατσουρου τον διαβασα ολο πριν 1 μηνα περιπου! Και ναι εφτιαξα κι εγω κεραλοιφη! Ο θηλασμος ειναι ο,τι καλυτερο για τα μωρακια μας. Εχω ξεκινησει και φτιαχνω και επιθεματα για το στηθος, απο παλια φανελακια! Κι αυτο το βρηκα μεσα στο βιβλιο! Very Happy
Στεφυ μου θα τα λεμε και μετα, μαθαινουμε πολλα συζητωντας μεταξυ μας!! Very Happy
Κateka μου εγω βαλιτσακι για το μαιευτηριο ακομη δεν εφτιαξα. Θα το κανω μολις επιστρεψω Αθηνα σε 1 εβδομαδα! Ειμαστε στο χωριο μας!! Ολα τα αλλα ειναι υπο ελεγχο!
Victoria, Νεφελη και Αλεξανδρα με το καλο και για εσας τα μωρακια σας, δεν ειχαμε ξαναμιλησει!! Smile
Να περνατε ολες οσο γινεται πιο ομορφα!! Οταν θα γεννησουμε θα εχουμε τα μπεμπακια μας, αλλα οχι πια κοιλιτσες!! Εμενα θα μου λειψει αυτη η περιοδος νομιζω κι ας γκρινιαζω καποιες φορες!! Laughing Laughing Laughing

378 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Παρ Apr 08, 2011 3:09 pm

stefy

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια θέλω κι εγω κεραλοιφή!!! Είναι δύσκολο να τη φτιάξω? Και πως χρησιμοποιείται? Την βάζεις πριν ή μετά το θηλασμό? Και για πόσο την αφήνεις? Υπάρχει και έτοιμη στο εμπορίο? Εγω έχω πάρει μια κρέμα για τις θηλες από 100% λανολίνη.

379 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Παρ Apr 08, 2011 3:19 pm

mama katerina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Κορίτσια θέλω κι εγω κεραλοιφή!!! Είναι δύσκολο να τη φτιάξω? Και πως χρησιμοποιείται? Την βάζεις πριν ή μετά το θηλασμό? Και για πόσο την αφήνεις? Υπάρχει και έτοιμη στο εμπορίο? Εγω έχω πάρει μια κρέμα για τις θηλες από 100% λανολίνη.

stefy ειναι πανευκολο αρκει να βρεις φυσικο κερι μελισσας οχι ομως του εμποριου γιατι πιθανον να εχει παραφινη μεσα προσπαθησε να βρεις απο μελισσοκομο αγνο φυσικο κερι εγω η αληθεια ειναι παιδευτηκα λιγο αλλα απο γνωστους βρηκα! εχτες την εφτιαξα..χρειαζεται 1 κουταλακι του γλυκου (και λιγο παραπανω) φυσικο κερι μελισσας και 150ml ελαιολαδο λιωνεις το κερι σε μπεν μαρι μετα βαζεις και το λαδι ανακατευεις λιωνουνε ολα μαζι και μετα το βαζεις σε γυαλινο βαζακι εγω τα χωρισα σε 2 βαζακια το ενα να το παιρνω μαζι και το αλλο για το σπιτι! βοηθαει ΤΡΟΜΕΡΑ στις θηλες τις πληγωμενες και δεν χρειαζονται πλυσιμο οι θηλες μπορει να το φαει και το μωρο επισης ειναι τελειο για τα συγκαματα και για εμας σε περιπτωση καψιματος!!! ειναι τελεια!!!!!
Ηλιοδωρα το ειδα με τα επιθεματα καλη ιδεα και αυτη θα κοιταξω μηπως φτιαξω κι εγω!!! θα το παλεψω πολυ με το θηλασμο γιατι τη κορη μου τη θηλασα μονο 40 μερες!!! εγω αυτο που καταλαβα απο το βιβλιο ειναι πως πρεπει να εχεις υπομονη και θετικη σκεψη γιατι ειναι λιγο μανικι στην αρχη μεχρι να εδραιωθει ο θηλασμος μπορει δηλαδη να εισαι ξυπνια και το μωρο να θηλαζει 18 ωρες το 24ωρο! Shocked ειδομεν!

380 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! στό Σαβ Apr 09, 2011 11:17 pm

blackrose

καλησπερα στις φιλες μου ολες εδω......

εγω παντως εχτες κοριτσια τετοια ωρα ημουν στην κλινικη με τοκογραφο για 8 ολοκληρες ωρες και με συσπασεις ανα 4 εως 5 λεπτα μετριας και λιγο πιο δυνατης εντασης...αλλα υποφερτου σημειου.......
ολα αυτα απο αγχος...απο τι ναπω.....ανοιξα θεμα στα διαφορα αν θελετε να με βοηθησετε....

το θεμα ειναι στα :

Είμαι έγκυος! » Γενικά » Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΩΝ 56 ΗΜΕΡΩΝ ΤΟΥ ΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΜΟΥ!!!!!!!

σημερα βγηκα αποτην κλινικη......τραβηξα αρκετα εχτες....αλλα τελικα ο γιατρος ειπε οτι εφοσον ειμαι κλειστη απο κατω και το μωρο ακομη ψηλα να ξεκουραστω λιγο και την τριτη θα με δει και παλι.....εχω πονακια και θα εχω ειπε και συσπασεις αλλα να μηνα ανησυχω αν συμβει κατι πιο εντονο παω κλινικη.......μου φαινεται θα μας ερθει ο μπεμπακος πιο νωρις απο οτι περιμενουμε......

απλα εχτες ημουν χαλια......και να φανταστειτε ετσι απροοπτα που με επιασε πηγα αρων αρων και δεν ειχα τιποτα απολυτως μαζι μου...!!! αυτα ειναι που λενε!! Sad

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 48]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 33 ... 48  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog