Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από ifigenia84 Σήμερα στις 2:18 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από thali-alex Σήμερα στις 1:51 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από snoopy Σήμερα στις 1:27 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από souzan Σήμερα στις 1:25 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από stel87 Σήμερα στις 12:42 pm

» Υποαλλεργικά προϊόντα φροντίδας
από Nely1 Σήμερα στις 11:52 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από Catty Σήμερα στις 11:49 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από MariaGeorge Σήμερα στις 11:30 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από margdimitra Σήμερα στις 8:49 am

» ΕΣΠΑ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από victoria Χθες στις 11:33 pm

» Ανάγκη για Avercap 0.1
από melina_1234 Χθες στις 5:05 pm

» εσας ποσο κοστισε ο ερχομος του μωρου σας
από Chris_E Σαβ Aug 30, 2014 6:55 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ
από motheroula 30 Σαβ Aug 30, 2014 3:53 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από veny Σαβ Aug 30, 2014 12:27 am

» βιοψια ορχεως
από fountouni Παρ Aug 29, 2014 10:20 pm

» TSH - Έλεγχος Θυρεοειδούς
από Vassiliki_ Παρ Aug 29, 2014 8:04 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Παρ Aug 29, 2014 2:43 pm

» πειτε οτι θελετε
από kerasoula Παρ Aug 29, 2014 12:32 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!
από xrisili Παρ Aug 29, 2014 10:40 am

» πεθερα=τα νευρα μου
από Chris_E Παρ Aug 29, 2014 7:28 am

» ΣΟΣ παθαμε στοματιτιδα
από dimitra al Παρ Aug 29, 2014 1:03 am

» ΕΞΑΜΗΝΟ ΟΑΕΔ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ
από ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ Πεμ Aug 28, 2014 10:59 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από tonsot123 Πεμ Aug 28, 2014 10:34 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από nektar Πεμ Aug 28, 2014 10:01 pm

» !!!!MAD ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ Βάπτισης- WEVENT.GR
από Βίκυ Πεμ Aug 28, 2014 5:51 pm

» Kάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ!!!
από RousTwins Πεμ Aug 28, 2014 4:22 pm

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από MARITSA123 Πεμ Aug 28, 2014 3:14 pm

» σπυρακια και εγκυμοσυνη
από souzan Πεμ Aug 28, 2014 9:41 am

» APOKOLISI...
από elena33sam Πεμ Aug 28, 2014 9:32 am

» ΑΓΟΡΑΚΙ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ!
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:15 am

» δεν μπορω πια να διαχειριστω τα νευρα μου, βοηθεια..!
από mama*maria Πεμ Aug 28, 2014 9:13 am

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:12 am

» ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ
από maro28 Πεμ Aug 28, 2014 8:27 am

» ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ 3ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ!!
από Chris_E Πεμ Aug 28, 2014 7:03 am

» Μαμάδες με 3 παιδιά!
από ede37 Τετ Aug 27, 2014 10:27 pm

» ΒΙΒΛΙΑ ΕΥΧΩΝ - something special
από mariameint Τετ Aug 27, 2014 9:44 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από irene-_- Τετ Aug 27, 2014 4:18 pm

» ΥΠΟΚΟΡΙΣΤΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ
από Chris_E Τετ Aug 27, 2014 3:20 pm

» ποτε γινονται η εγραφες στα δημοσια νηπιαγωγια
από love4 Τετ Aug 27, 2014 2:00 pm

» θα κανω ενσταση για τα εσπα τι γραφω πανω στον φακελο;;;για νσ τα παρει ο κουριελ;
από καλιοπη Τετ Aug 27, 2014 11:32 am

Παρόντες χρήστες
718 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 12 μέλη, 0 μη ορατοί και 706 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, Catty, Despoina90, ifigenia84, jollie, katerina 28, mary2, mikrh mama, snoopy, Sporaki!, thali-alex, xrisili

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

norini

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Να πω και γω την δικη μου ιστορια ως εχει μεχρι στιγμης...ειχαμε μια ατυχη στιγμη και χωρις να εχουμε ολοκληρωσει κανονικα τη πραξη τελειωνοντας μεσα αλλα επειδη ξεφυγε τιο κατιτις μεσα και λογω τ οτι δεν θελαμε ακομα ενα 2ο παιδακι ειπαμε να παρω το χαπι της επομενης ημερας...περασαν οι μερες καιπριν καν αδιαθετησω μου ειχαν μπει ψυλλοι στα αυτια και ειχα ενα ληγμενο τεστ και ειπα τι εχωνα χασω ας το κανω..κανω το τεστ και μου βγαινει θετικο!! Τρελαηκα..παιρνω τον γιατρο του εξηγω τι καιπως, ωστοσο ηταν ενημερωμενος και για το χαπι που ειχα ηδη παρει..με στελνει για χοριακη και βγαινει 38 και κανω παλι μετα απο 2μερες 247!!!Για να μην τα πολυλογω χες που ημουν 5 εβδομαδων και 3 ημερων καναμε τον υπερηχο με πολυ αγχος και ο γιατρος και εγω γιατι αυτο πουφοβομασταν ηταν μια εξωμητρια κυηση!!!Δοξα τον Θεο ειναι ενδομητριο αλλα ειναι πολυ χαμηλα στην μητρα και εννοειται ειδαμε μονο σακο!!Μου ειπε ειναι πολυ νωρις θα το ξανα δουμε την επομενη εβομαδα!!επισης μου ανεφερε οτι ειναι πολυ χαμηλα μαλλον απο το χαπι που προσπαθουσε να αποβαλλει το ωαριο αλλα δεν προλαβε..υπαρχει περιπτωση αποβολης αλλα δεν ειναι και απολυτο!!!!Αυτοπου με ενδιαφερεισεπεριπτωση που ολα πανε καλα το να ειναι το μωρακι τοσο χαμηλα υπαρχει καποιο θεμα???? Θα εχω προβλημα στην διαρκεια της εγκυμοσυνης???Πραγματικα μετα απο ολα αυτα και αν πανε καλα, αυτο το σπορακι για καποιο λογο ερχεται στον κοσμο...μουαρκει να ειναι γερο και δυνατο!!!

vasoulagal

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
norini έγραψε:Να πω και γω την δικη μου ιστορια ως εχει μεχρι στιγμης...ειχαμε μια ατυχη στιγμη και χωρις να εχουμε ολοκληρωσει κανονικα τη  πραξη τελειωνοντας μεσα αλλα επειδη ξεφυγε τιο κατιτις μεσα και λογω τ οτι δεν θελαμε ακομα ενα 2ο παιδακι ειπαμε να παρω το χαπι της επομενης ημερας...περασαν οι μερες καιπριν καν αδιαθετησω μου ειχαν μπει ψυλλοι στα αυτια και ειχα ενα ληγμενο τεστ και ειπα τι εχωνα χασω ας το κανω..κανω το τεστ και μου βγαινει θετικο!! Τρελαηκα..παιρνω τον γιατρο του εξηγω τι καιπως, ωστοσο ηταν ενημερωμενος και για το χαπι που ειχα ηδη παρει..με στελνει για χοριακη και βγαινει 38 και κανω παλι μετα απο 2μερες 247!!!Για να μην τα πολυλογω χες που ημουν 5 εβδομαδων και 3 ημερων καναμε τον υπερηχο με πολυ αγχος και ο γιατρος και εγω γιατι αυτο πουφοβομασταν ηταν μια εξωμητρια κυηση!!!Δοξα τον Θεο ειναι ενδομητριο αλλα ειναι πολυ χαμηλα στην μητρα και εννοειται ειδαμε μονο σακο!!Μου ειπε ειναι πολυ νωρις θα το ξανα δουμε την επομενη εβομαδα!!επισης μου ανεφερε οτι ειναι πολυ χαμηλα μαλλον απο το χαπι που προσπαθουσε να αποβαλλει το ωαριο αλλα δεν προλαβε..υπαρχει περιπτωση αποβολης αλλα δεν ειναι και απολυτο!!!!Αυτοπου με ενδιαφερεισεπεριπτωση που ολα πανε καλα το να ειναι το μωρακι τοσο χαμηλα υπαρχει καποιο θεμα???? Θα εχω προβλημα στην διαρκεια της εγκυμοσυνης???Πραγματικα μετα απο ολα αυτα και αν πανε καλα, αυτο το σπορακι για καποιο λογο ερχεται στον κοσμο...μουαρκει να ειναι γερο και δυνατο!!!

Very Happy Very Happy  κοπελα μου το μωρο σου ειχε αλλη γνωμη και σου την εσκασε !! απιστευτο , με το χαπι που εχει σχεδον 100% επιτυχια ( απ οτι γνωριζω ) !! δεν ξερω να σου απαντησω σε αυτο που ρωτας στελνω απλα για να σου ευχηθω μια τελειομηνη εγκυμοσυνη , και αφου ηρθαν ετσι τα πραγματα αυτο που εχεις να κανεις ειναι να το χαρεις και να το απολαυσεις  Very Happy  με βαση τη λογικη παντως πειστευω οτι μολις περασει το πρωτο τριμηνο που ειναι και το πιο κρισιμο μετα δεν θα εχεις προβλημα ! να ακους τον γιατρο σου να ξεκουραζσε και ολα καλα θα πανε !!

norini

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πλεον 8εβδομαδων και 4ημερων...το μπεμπε μας τηνεσκασε στην κυριολεξια...ειναι σαν να μας ειπε σε ολους...'ηρθα για να μεινω'...ο γιατρος ακομα δεν μπορει να το πιστεψει..ηταν ο σακος τοσο χαμηλα που ολοι πιστευαμε οτι δεν θα κρατιοταν..τελικα μετα απο μια βδομαδα που πηγα να με ξαναδει ο γιατρος,και καρδουλα ακουσαμε αλλα και ο σακος με το μπεμπε εκτοξευτηκε στο πιο φυσιολογικο σημειο που α ειχε μια οποιαδηποτε φυσιολογικη εγκυμοσυνη!!! Το μονο που ειχα για 1 βδομαδα ηταν απλα καφε υγρα και μια μερα ειδα και λιγακι αιμα, και η εξηγηση που μου εδωσε ο γιατρος ειναι οτι το πιο πιθανο ειναι απο το σπρωξιμο του σακου που απο τοσο χαμηλα στην μητρα, ανεβηκε τοσο ψηλα!!!Εμεινα ξαπλα ολη την εβδομαδα και προχθες που με ξαναειδε ο γιατρος μου λεει οτι πιο φυσιολογικα δεν θα μπορουσε να ειναι μεχρι στιγμης η κυηση!!!! και λεω εγω...πηραμε το χαπι της επομενης ημερας και ενω εχει τετοια επιτυχια δεν επιασε..ηταν τοσο χαμηλα στην μητρα ο σακος που το πιο πιθανο ηταν να αποβαλλω..τελικα μας την εσκασε το μπεμπε..απο τωρα φαινεται τι πεισμα και θεληση εχει για να ερθει σε τουτο τον κοσμο..ολα για καποιο λογο γινονται και ισως αυτο το 2ο παιδι στη συγκεκριμενη περιοδο που εμεις δεν θελαμε να ερθει, ερχεται για καποιο σκοπο!!!!!Ευχαριστω που με ακουσατε....καλη επιτυχια σε ολες που προσπαθουν για παιδακι και με το καλο σε οσες περιμενουν..... Very Happy 

Tinkerbell10

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
norini έγραψε:Πλεον 8εβδομαδων και 4ημερων...το μπεμπε μας τηνεσκασε στην κυριολεξια...ειναι σαν να μας ειπε σε ολους...'ηρθα για να μεινω'...ο γιατρος ακομα δεν μπορει να το πιστεψει..ηταν ο σακος τοσο χαμηλα που ολοι πιστευαμε οτι δεν θα κρατιοταν..τελικα μετα απο μια βδομαδα που πηγα να με ξαναδει ο γιατρος,και καρδουλα ακουσαμε αλλα και ο σακος με το μπεμπε εκτοξευτηκε στο πιο φυσιολογικο σημειο που α ειχε μια οποιαδηποτε φυσιολογικη εγκυμοσυνη!!! Το μονο που ειχα για 1 βδομαδα ηταν απλα καφε υγρα και μια μερα ειδα και λιγακι αιμα, και η εξηγηση που μου εδωσε ο γιατρος ειναι οτι το πιο πιθανο ειναι απο το σπρωξιμο του σακου που απο τοσο χαμηλα στην μητρα, ανεβηκε τοσο ψηλα!!!Εμεινα ξαπλα ολη την εβδομαδα και προχθες που με ξαναειδε ο γιατρος μου λεει οτι πιο φυσιολογικα δεν θα μπορουσε να ειναι μεχρι στιγμης η κυηση!!!! και λεω εγω...πηραμε το χαπι της επομενης ημερας και ενω εχει τετοια επιτυχια δεν επιασε..ηταν τοσο χαμηλα στην μητρα ο σακος που το πιο πιθανο ηταν να αποβαλλω..τελικα μας την εσκασε το μπεμπε..απο τωρα φαινεται τι πεισμα και θεληση εχει για να ερθει σε τουτο τον κοσμο..ολα για καποιο λογο γινονται και ισως αυτο το 2ο παιδι στη συγκεκριμενη περιοδο που εμεις δεν θελαμε να ερθει, ερχεται για καποιο σκοπο!!!!!Ευχαριστω που με ακουσατε....καλη επιτυχια σε ολες που προσπαθουν για παιδακι και με το καλο σε οσες περιμενουν..... Very Happy 
Με το καλό το "πεισματάρικο" μωράκι σου... Να έχεις μια καλή, τελειόμηνη εγκυμοσύνη...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | Πολιτισμός | Mummys | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog