Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Despoinaki123 Σήμερα στις 7:12 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από irenehr Σήμερα στις 6:13 pm

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από vasoulagal Σήμερα στις 6:08 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από Irene14 Σήμερα στις 4:50 pm

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Σήμερα στις 1:53 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 12:38 pm

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από dimitra al Σήμερα στις 12:25 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Σήμερα στις 12:03 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από Areti2 Χθες στις 10:56 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Χθες στις 10:32 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από anatoligew Χθες στις 6:37 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 8:39 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Δευ Oct 20, 2014 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Δευ Oct 20, 2014 9:10 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από jollie Τρι Oct 14, 2014 12:20 am

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από fatsoulini Κυρ Oct 12, 2014 4:55 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:32 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:01 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Παρ Oct 10, 2014 7:18 pm

Παρόντες χρήστες
559 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 7 μέλη, 0 μη ορατοί και 552 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

evizogr, kat_laz, maria1988, mary2, RITAKI30, roulakriti, vasoulagal

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 51  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 51]

61 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Παρ Nov 29, 2013 11:18 pm

irenehr

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasoulagal έγραψε:ντινακι λιγο ακομα να αργουσες θα στον εκλεβα τον γαμπρο !! Razz   ανυσηχησαμε βρε !! ελπιζω ολα να ειναι καλα τωρα !!
Very Happy Very Happy Very Happy

62 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Σαβ Nov 30, 2013 1:30 am

kate_85

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια καλησπερα!εγω βγηκα σημερα με την κουμπαρα και κατι αλλες φιλες και περασαμε σουπερ!ηθελα να πιω μισο ποτηρακι ημιγλυκο το τραβουσε με το κρυο αλλα τι να κανεις.. ατιμο ζαχαρο!Ελπιζω να μην το μετανιωσω την Τεταρτη που εχω γιατρο!Αλλα εχω πολυ καλη διαθεση κ καλο προαισθημα !!

Ντινα κοριτσι μου μας ανησυχησες!Μια χαρα η ζουζουνα σου μια χαρα κ εσυ.Περιμενουμε μολις μαζεψεις δυναμεις τα νεα σου!

gallida έγραψε:Κορίτσια πήρα το γιατρό επειδή έχω πονάκια και μου είπε να πάρω yutopar.Φοβάμαι όμως, διάβασα ότι το φάρμακο αυτό δεν είναι ασφαλές και έχει αποσυρθεί από τα φαρμακεία....Crying or Very sad Crying or Very sad 
Σοφια εχει ανακληθει και το ψαχνουμε ολες οσες εχουμε συσπασεις ειτε πετρωματα ειτε πονους περιοδου σαν τρελες!
εμενα μου εδωσε ενα κουτι η γιατρος μου κ σε 2 βδοαμδες ο τραχηλος πηγε απο 2 εκ σε 3εκ.κ τωρα ψαχνω και δν βρισκω!!Ειναι αυτο που ειπε η Μαρια δεν ανακληθηκε λογω προβληματος αλλα για να βγει κατι καινουργιο στην θεση του.

Τι ανησυχεις κ στεναχωριεσαι τοσο ευκολα? Αφου στο συστησε ο γιατρος σου λες να μην ξερει
??

φιλακια κ καλυνηχτες σε ολες τις φουσκωμενες κοιλιτσες!!

63 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Σαβ Nov 30, 2013 8:23 am

konstadinade

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα!καουρες πρωι πρωιTwisted Evil ειμαι ξυπνια απο τις 6 και εφτασα σε σημειο απο τις καουρες να κανω εμετο.δεν αντεχονται αλλο....και κατι αλλο ρε κοριτσια δεν ξερω αν το εχει καμια.ποναω πολυ στα ποδια μου ψηλα ακριβως κατω απο το .... λες και εχω κανει γυμναστικη.μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο γιατι ανοιγει το σωμα.εσεις εχετε τετοιους πονους?

64 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Σαβ Nov 30, 2013 10:47 am

vasoulagal

ΚΑλημεραα κι αααπο μενα επισης με πολλες καουρες. Πινει καμια σιμεκο?

Κωσταντινα μου μηπως εκανες ζουζουνιες με τον αντρουλη σου εχθες και πιαστηκες ?  

65 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Σαβ Nov 30, 2013 11:03 am

matinaki1990

καλημερουδια κοριτσια!!!! πως ειστε;; καουρες πρωι πρωι βρε κωνσταντινακι;; το χειροτερο νομιζω.....βασουλα κ εσυ καουρες;; εγω μερικες φορες νιωθω..πολυ σπανια...
ΝΤΙΝΑΚΙ welcome back.. ελπιζω να εισαι καλα τωρα!!!
η ΙΟΛΗ μας ξεχασε;;;;;;

66 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Σαβ Nov 30, 2013 11:18 am

irenehr

Καλημέρα κορίτσια!!
Kate καλά έκανες και βγήκες! Φτιάχνει η διάθεση έτσι! Εντάξει βέβαια μην το παρακάνεις μέχρι να πας στο γιατρό να δεις πως πάει αλλά που και που καλά είναι Smile
Υπομονή κορίτσια με τις καούρες...και εγώ ξύπνησα νωρίς σήμερα γιατί ο μικρός μου έκανε επίθεση στο στομάχι...και σηκώθηκα να κάνω βόλτες στο σπίτι να κατέβει από το στομάχι μου! Ε και μετά δεν βολευόμουν να ξανακοιμηθώ...
Καλό Σάββατο να έχουμε όμορφες κοιλίτσες Smile

67 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Σαβ Nov 30, 2013 11:20 am

mariameint

Καλημέρα.
Εμένα τώρα τελευταία έχει αρχίσει να με ψιλοενοχλεί και το πρωινό γαλατάκι με τα δημητριακά. Κάνω υπομονή και αν δεν μου περάσει τρώω το ξινόμηλό μου. Αντιόξινα δεν έχω πάρει ποτέ.
Σε λίγο θα πάμε την Ορσία στα πεθερικά μου και θα στολίσουμε και εμείς το δέντρο Smile 

Κωνσταντίνα, 2 φίλες μου που το είχαν πάθει αυτό στον 8ο μήνα ήταν επειδή είχαν έλλειψη ασβεστίου. Αν δεν παίρνεις χάπι, ή πάρε ή αύξησε τα γαλακτοκομικά. Βέβαια ρώτα και τον γιατρό σου πρώτα.
Εγώ έχω λίγες μέρες που μετά από λίγη ώρα καθισιού, μόλις σηκωθώ να περπατήσω, έχω πόνο στην βουβωνική χώρα, σαν να μου έχεις δώσει κλωτσιά στο... και να με πονάει το κόκκαλο.
Κάνω αυτό για το ασβέστιο και μπορώ να πω οτι έχει μειωθεί λίγο (τις πρώτες μέρες ο πόνος ήταν συνεχόμενος ενώ τώρα μια στο τόσο). Αν συνεχίσει όμως θα πάρω την γιατρό μου τηλέφωνο.

http://www.something-special.gr

68 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Σαβ Nov 30, 2013 11:23 am

irenehr

Καλημέρα Μαράκι Smile
Εμένα με πονάει καμιά φορά ο προσαγωγός μου και μου έχει πει η γιατρός ότι μπορεί ο πόνος χαμηλά (δεξιά ή αριστερά) να αντανακλά και στον προσαγωγό ή στη μέση. Οπότε το έχω συνδυάσει έτσι...

69 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Σαβ Nov 30, 2013 11:37 am

konstadinade

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ vasoula τι ζουζουνιες?εχουμε 2 μηνες να ακουμπησουμε ο ενας τον αλλον!απαγορευεται λογω τραχηλου οχι μονο το σεξ αλλα οτιδηποτε μπορει να με ερεθισει και πραγματικα μας εχει λειψει και στους δυο παρα πολυ...καθε πρωι εχω καουρες αλλα μιλαμε για πολυ εντονες και παιρνω συνεχεια αντιοξινα και σημερα ειπα δεν θα παρω θα το καταπολεμησω ετσι αλλα τελικα...μαρακι αυτο που λες με το ασβεστιο ισως να εχεις δικιο γιατι λογω τραχηλου μου το εκοψε ο γιατρος το ασβεστιο και τωρα τελευταια εχω κοψει και τα γαλακτοκομικα οποτε πρεπει να τα αρχισω παλι!

70 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Σαβ Nov 30, 2013 11:38 am

konstadinade

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΙΟΛΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ????????????

71 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Σαβ Nov 30, 2013 11:49 am

matinaki1990

αφου αναφερατε το σεχ να πω κ εγω τι μου ειπε ο γιατρος..πως οταν μπω στον μηνα μου κομμενο..τελειως.....γτ;; αν κ οι παλιες ελεγαν οτι οταν κανεις τον τελευταιο μηνα ερχεται πιο γρηγορα ο τοκετος..το ειπα αυτο στο γιατρο κ γελασε...απαντηση δε πηρα...

72 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Σαβ Nov 30, 2013 11:57 am

konstadinade

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω ξερω οτι μας το απαγορευσε οπως ειπε γιατι προκαλει συσπασεις!οταν διεγειρεται η γυναικα η μητρα αρχιζει να συσπαται και ειδικα οταν ερχομαστε σε οργασμο αυτοι οι σπασμοι ειναι συσπασεις στη μητρα και οσες κανετε σεξ θα δειτε οτι εκεινη την στιγμη η κοιλια πετρωνει.γιαυτο τον λογο ο γιατρος μου δεν με αφηνει με οποιονδηποτε τροπο να ερθω σε οργασμο.αλλα ρε ματινακι τι αγχωνεσαι για 1 μηνα?σιγα!τι να πουμε και εμεις....

73 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Σαβ Nov 30, 2013 12:01 pm

kate_85

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερες..!
Ειρηνη η αληθεια ειναι οτι δεν κρατιεμε κ εφοσον μου ειπε κ αυτη να βγαινω δεν κρατιεμαι ακομα περισσοτερο αλλα θα δουμε την Τεταρτη.... κοντη γιορτη που λενε αν επρεπε ή δεν επρεπε Rolling Eyes 

konstadinade έγραψε:ατο εκοψε ο γιατρος το ασβεστιο και τωρα τελευταια εχω κοψει και τα γαλακτοκομικα οποτε πρεπει να τα αρχισω παλι!
Τι σχεση εχει ο τράχηλος με το ασβεστιο και δεν σε αφηνει?
Εγω τρωω 3 μερίδες γαλακτοκομικα , εκτος απο γαλα (των 500mg περιπου) την ημερα και ενα χαπι των 500mg.

Ασε που αυξήθηκε ο τραχηλος γιατι ξεκίνησα ασβεστιο σε χαπια απο την ημέρα που ξαπλωσα,
μεχρι τοτε ετρωγα 5-7αμυγδαλα ωμά αλλα μου τα κοψε η διαβητολογοςEmbarassed 

Επισης κ εμεις σεξ γιοκ.. μετα την μειωση τραχηλου κ μεχρι να γεννησω ΤΙΠΟΤΑ. . υπομονη...

Μαρακι τι ωραια που θα στολισετε δεντρο,ψηνω τον αντρα να το κατεβασει αυριο και σιγα σιγα να στολισουμε

74 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Σαβ Nov 30, 2013 12:06 pm

konstadinade

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kate ο γιατρος λεει η μαγνησιο η ασβεστιο οχι και δυο μαζι και επειδη επρεπε να παρω μαγνησιο για τις συσπασεις μου εκοψε το ασβεστιο.εχω ακουσει ομως οτι οι μισοι γιατροι λενε ετσι και οι αλλοι μισοι αλλιως ομως εγω πρεπει να ακουσω τον δικο μου..

75 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Σαβ Nov 30, 2013 12:12 pm

vasoulagal

Βλεπω οι περισσοτερες πικρα με το θεμα σεχ.. Και που και που θα γεννησουμε παλι θα περιμενουμε κανενα μηνα ...  

76 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Σαβ Nov 30, 2013 12:22 pm

irenehr

Πάντως και εγώ παίρνω μαγνήσιο και ασβέστιο...το έχω ξαναακούσει ότι κόβουν το ασβέστιο όταν δίνουν μαγνήσιο αλλά ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του όντως...

77 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Σαβ Nov 30, 2013 12:24 pm

kate_85

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χμμ κατάλαβα αρά μάλλον κ σε μένα ίσως να το κόψει γιατί τα yutopar μου τελειώνουν δεν βρίσκει ούτε η γιατρός μου ουτε εγώ σε οσα φαρμακεία κ να εψαξα κ θα μου δωσει μαγνησιο φανταζομαι για τις συπασεις

78 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Σαβ Nov 30, 2013 1:43 pm

mariameint

Κορίτσια εγώ και στην Ορσία και τώρα, καθόλου σεξ στην εγκυμοσύνη. Ενώ ήμουν τυχερή και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα, ο σύζυγος δεν θέλει με τίπορα. Συν 2 μήνες μέχρι να σαραντήσω, μιλάμε για αποχή περίπου 9-10 μήνες την φορά Sad 
Άσε που πόναγα πολύ στις επαφές λόγω ξηρότηρας του κόλπου μέχρι και 5 μήνες μετά τη γέννα, οπότε τότε δεν πολυήθελα εγώ. Αν μου ξανασυμβεί αυτή τη φορά θα ζητήσω λιπαντικό απο την γιατρό μου.

Πάντως όσες δεν παίρνεται ασβέστιο σε χάπι, αυξήστε λίγο τα γαλακτοκομικά γιατί στο 3ο τρίμηνο μας ξεζουμίζουν τα μωρά λόγω κατασκευής σκελετού. Και το μπρόκολο είναι πολύ καλή πηγή.

http://www.something-special.gr

79 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Σαβ Nov 30, 2013 1:57 pm

vasoulagal

mariameint έγραψε:Κορίτσια εγώ και στην Ορσία και τώρα, καθόλου σεξ στην εγκυμοσύνη. Ενώ ήμουν τυχερή και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα, ο σύζυγος δεν θέλει με τίπορα. Συν 2 μήνες μέχρι να σαραντήσω, μιλάμε για αποχή περίπου 9-10 μήνες την φορά Sad 
Άσε που πόναγα πολύ στις επαφές λόγω ξηρότηρας του κόλπου μέχρι και 5 μήνες μετά τη γέννα, οπότε τότε δεν πολυήθελα εγώ. Αν μου ξανασυμβεί αυτή τη φορά θα ζητήσω λιπαντικό απο την γιατρό μου.

Πάντως όσες δεν παίρνεται ασβέστιο σε χάπι, αυξήστε λίγο τα γαλακτοκομικά γιατί στο 3ο τρίμηνο μας ξεζουμίζουν τα μωρά λόγω κατασκευής σκελετού. Και το μπρόκολο είναι πολύ καλή πηγή.
εχει το μπροκολο ασβεστιο μαρακι?? και το χω τσακισει τελευταια ... !

80 Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #6# στό Σαβ Nov 30, 2013 2:48 pm

matinaki1990

και εγω παιρνω και ασβεστιο και μαγνησιο...μαρακι ετσι μου ειπε κ μενα ο γιΑΤΡΟς...μετα την γεννα μπορει να εχουμε αποχη και 4-5 μηνες...ελπιζω οχι!!!χεχε
βασουλα προσεξε με το μπροκολο να το καθαριζεις καλα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 51]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 51  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own free blog