Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από tassoula Σήμερα στις 2:04 am

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #139
από tzeni27 Σήμερα στις 1:54 am

» Εσείς αισθανθήκατε πόνο κατά την εμφύτευση του ωαρίου;
από tassoula Σήμερα στις 1:49 am

» Χαμηλη χοριακη !!
από μιτατα Σήμερα στις 1:41 am

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από Mama40 Σήμερα στις 1:12 am

» mipos eimai egkuos
από tinki Σήμερα στις 12:38 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από roodie Σήμερα στις 12:36 am

» προσπαθεια σπερματεγχυσης
από tinki Σήμερα στις 12:33 am

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από maryz-iraklio kritis Σήμερα στις 12:08 am

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 10:05 pm

» Ινομυωμα και εκγυμοσυνη
από dora74 Χθες στις 9:46 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 9:38 pm

» Αναγνώριση Κυοφορούμενου Τέκνου
από dora74 Χθες στις 9:18 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ, ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΑΠΟ ΤΑ LIDL
από maria maroui Χθες στις 7:00 pm

» Παιδικοί σταθμοί περιοχής Δραπετσώνας-Κερατσινίου!
από ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ 1970 Χθες στις 5:39 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από maria maroui Χθες στις 5:17 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Χθες στις 5:06 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 4:28 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Χθες στις 4:12 pm

» παραξενα ονειρα
από xristinio18 Χθες στις 4:07 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από Aurora Χθες στις 3:52 pm

» ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΣΩΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ; ΑΓΟΡΑΣΕ ΦΙΔΙΑ-ΚΟΜΠΡΕΣ!!!!
από Stevi_tasos Χθες στις 3:50 pm

» σας εχει συμβει;
από maro28 Χθες στις 3:36 pm

» Προσπάθεια για μωρό και θάλασσα
από JELLYFISH Χθες στις 3:29 pm

» Β' τριμηνο: Αυπνοια :(
από γεωργια καρ. Χθες στις 2:32 pm

» χοριακη στην εξωσωματικη
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 1:52 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από stellina87 Χθες στις 1:05 pm

» ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ-ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ
από elin1 Χθες στις 12:59 pm

» έχει τύχει σε κάποια??
από Yasmina Χθες στις 11:44 am

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από roodie Χθες στις 11:39 am

» ΟΔΟΝΤΟΦΥΙΑ ΜΩΡΟΥ 20 ΜΗΝΩΝ
από Yasmina Χθες στις 11:30 am

» Μικρες μανουλες!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 11:28 am

» ΝΕΑ ΜΟΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ.ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΕΦΑΝΟΒΑΠΤΙΣΗ ,ΠΑΝΤΡΕΨΟΥ ΕΝΑΝ 9ΧΡΟΝΟ .
από roodie Χθες στις 11:00 am

» Θέλω να γίνω μαμά αλλά.....
από Stevi_tasos Χθες στις 10:53 am

» χειροποίητα προσκλητήρια- μπομπονιέρες
από Stevi_tasos Χθες στις 10:51 am

» ΒΡΕΙΤΕ ΤΙΣ ΠΑΛΑΙΕΣ ΣΑΣ ΣΥΜΜΑΘΗΤΡΙΕΣ-ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ-ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΕΣ
από Stevi_tasos Χθες στις 10:47 am

» sos mono zimarika
από kerasoula Δευ Jul 21, 2014 10:25 pm

» συσπασεις...
από mama_maria krhth Δευ Jul 21, 2014 7:38 pm

» ΜΑΜΑΔΕΣ,ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ,ΑΓΟΡΑΚΙΑ....ΚΟΠΙΑΣΤΕ ,ΟΙ ΝΤΟΥΡΝΟΘΥΡΕΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ !
από Stevi_tasos Δευ Jul 21, 2014 7:11 pm

» βαψιμο μαλλιων στο θηλασμο
από Stevi_tasos Δευ Jul 21, 2014 6:58 pm

Παρόντες χρήστες
292 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 10 μέλη, 0 μη ορατοί και 282 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

EYH85, iouliana, Lady_D, madmommy, mama prwti fora, Mama40, tassoula, tzeni27, ΜΑΡΙΑ20, μιτατα

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Σημαντικό! προσθιος πλακουντας χαμηλα στό Κυρ Nov 10, 2013 12:13 am

pigkoulinaki

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσια!!!καλα εισαστε οοοολες??????
να σας κανω μια ερωτηση...ειμαι ιδη στην 34η βδομαδα και την πεμπτη πηγα στο γιατρο και μου λεει οτι ο πλακουντας μου ειναι προσθιος χαμηλα!!!και απλα να το θυμαμαι αυτο οταν θα ερθει η ωρα να γεννησω πρωτα ο Θεος!
δεν τον ρωτησα τι σημαινει αυτο.........γνωριζει καμια απο εσας????ευχαριστω πολυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 

2Σημαντικό! Απ: προσθιος πλακουντας χαμηλα στό Κυρ Nov 10, 2013 11:48 am

vasoulagal

γεια σου , και με το καλο το μπεμπε σου Very Happy  μηπως σου εκανε καμια νιξη για καισαρικη??

εμενα ειναι οπισθιος χαμηλος και μου ειπε οτι αν δεν ανεβει θα γινει καισαρικη ! και οτι μπορει να εχω και καποια αιμοραγια ! ομως εμενα φραζει την εξοδο ! εαν δεν την φραζει σε εσενα δεν υπαρχει προβλημα αν ειναι χαμηλα απλα να ξερεις θελει ξεκουραση και οχι επαφες για καλο και για κακο ! με το καλο

3Σημαντικό! Απ: προσθιος πλακουντας χαμηλα στό Κυρ Nov 10, 2013 11:55 am

sofy

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα και σε σένα. Άν ο πλακούντας είναι χαμηλός κατά τον τοκετό θα πρέπει να γίνει καισαρική τομή.
Αυτό βέβεια εξαρτάται απο το τύπο.. Υπάρχουν 4 τύποι..

Είδη προδρομικού πλακούντα
Ανάλογα με την θέση πρόσφυσης του πλακούντα διακρίνονται τέσσερις κατηγορίες προδρομικού πλακούντα.

Χαμηλή πρόσφυση ή πρώτου βαθμού, όταν ο πλακούντας προσφύεται στο κατώτερο τμήμα της μήτρας, χωρίς όμως να φθάνει μέχρι το έσω τραχηλικό στόμιο. Η κατηγορία αυτή ονομάζεται και προδρομικός πλακούντας ελάσσονος τύπου.
Παραχείλιος ή δευτέρου βαθμού, όταν ο πλακούντας φθάνει μέχρι το όριο του έσω τραχηλικού στομίου, χωρίς όμως να καλύπτει μέρος αυτού.
Επιχείλιος ή τρίτου βαθμού, όταν ο πλακούντας καλύπτει μέρος του έσω τραχηλικού στομίου.
Επιπωματικός ή τετάρτου βαθμού, όταν ο πλακούντας καλύπτει πλήρως το έσω τραχηλικό στόμιο, ακόμη και αν υπάρχει διαστολή του τραχήλου.
Οι τρεις τελευταίες κατηγορίες -παραχείλιος, επιχείλιος, επιπωματικός- χαρακτηρίζονται και ως προδρομικός πλακούντας μείζονος τύπου.

Η ταξινόμηση αυτή έχει πρακτική σημασία, διότι συσχετίζεται με τον τρόπο αντιμετώπισης του τοκετού. Σε προδρομικό πλακούντα τετάρτου βαθμού ο κολπικός τοκετός είναι ανέφικτος και γίνεται καισαρική τομή, ενώ στις άλλες κατηγορίες μπορεί να γίνει φυσιολογικός τοκετός.

Εγώ κατά την αυχενική διαφάνεια ο γιατρός μου είπε πως ο πλακούντας μου είναι επιχείλιος αλλά λογικά θα ανέβει. Μου είπε πως πρέπει να προσέχω κάποια πράγματα στην καθημερινότητα.
Εσένα τώρα σου είπε για τον πλακούντα?
Παλιότερα ήταν όλα οκ με τον πλακούντα?
Σού είπε σε πια κατηγορία ανήκεις?

4Σημαντικό! Απ: προσθιος πλακουντας χαμηλα στό Κυρ Nov 10, 2013 12:02 pm

vasoulagal

σοφυ σε πια εβδομαδα εισαι?? μην ανχονεσαι τοσο ο πλακουντας ανεβαινει μεχρι την 28 εβδομαδα καθως μεγαλωνει η μητρα τον τραβαει επανω! ειναι φυσικη εξελιξη ! και κανονικα δεν χαρακτηριζετε πριν την 28 εβδομαδα ! μην ανυσηχεις τοσο

5Σημαντικό! Απ: προσθιος πλακουντας χαμηλα στό Κυρ Nov 10, 2013 12:08 pm

sofy

Είμαι στην 16η εβδομάδα. έτσι ακριβώς μου έχει πεί και ο γιατρός αλλα μου συνέστησε ξεκούραση, όχι επαφές και όχι βάρη!
Την άλλη Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό. Ελπίζω να μου πεί πως ανέβηκε!

6Σημαντικό! Απ: προσθιος πλακουντας χαμηλα στό Κυρ Nov 10, 2013 12:37 pm

vasoulagal

θα ανεβει εχεις σχεδον 3 μηνες μπροστα σου !!! δεν ειναι τπτ απλα σου ειπε ξεκουραση γτ υπαρχει περιπτωση να δεις λιγο αιμα ! εμενα μεχρι και την 22 εβδομαδα ηταν τερμα χαμηλος ( δεν εχω παει ακομα να δω αν ανεβηκε ) ο γιατρος μου ειπε οτι μπορει να δω αιμα ομως δεν ειχα καθολου μεχρι και τωρα ! οποτε δεν υπαρχει λογος να ανχωνεσαι ποσο μαλλον απο τωρα ! εμενα δεν μου χχε πει τπτ μεχρι την β επιπεδου για τον πλακουντα να φανταστεις !

pigkoulinaki

Καλησπερα κοριτσια και σα ςευχαριστω πολυ για της απαντησεις σας!!!!
δεν μου ανεφερε κατι για καισαρικη για να ειμαι ειλικρινης!
και γενικα δεν μου ανρφερε κατι....μονο αυτο!οτι ειναι προσθιος χαμηλα και οτι οταν ερθει η ωρα για τον τοκετο να θυμαμαι τι μου ειχε πει!
τωρα τι να πω....ας γεννησω οπως να ναι!!!το τελευταιο που με αποσχολει!!!
καλη και τελειομηνη εγκυμσυνη να εχετε κοριτσιαααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!     

pigkoulinaki

απλα σκεφτηκα....μηπως το εμπροσθιο χαμηλα...συνεπαγετε και με το πιο γρηγορα τοκετος....!

vasoulagal

pigkoulinaki έγραψε:απλα σκεφτηκα....μηπως το εμπροσθιο χαμηλα...συνεπαγετε και με το πιο γρηγορα τοκετος....!

χεχε θα σε απογοητευσω αλλα οχι Very Happy  με εναν πονο !!!!

10Σημαντικό! Απ: προσθιος πλακουντας χαμηλα στό Κυρ Nov 10, 2013 10:26 pm

Lillybell

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτο, που οι γιατροι κρατανε ενα μυστηριο σχετικα με καποια...υποτιθεμενη κατασταση και το λενε και στη γυναικα και την αγχωνουν χωρις λογο....ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.....(Μωρε μια χαρα το καταλαβαινω...)
Δημιουργουν μερικοι καταστασεις για να εχεις να πορευεσαι και να δεχτεις αγογγυστα ο,τι και να σου προτεινει στο τελος..............................
Μονοι ενας κουτοπονηρος, καθεται και βαζει σκεψεις τετοιου ειδους σε μια γυναικα που φτανει στο τελος της εγκυμοσυνης της...Τι θα πει "να το θυμασαι την ωρα του τοκετου";;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Ειναι υποχρεωμενη η καθε μια να σου θυμιζει κυριε γιατρε;;;;
Να το ξερεις απο μονος σου πριν μπεις στην αιθουσα να την ξεγεννησεις! Αυτο ειναι σωστος γιατρος, να γνωριζει την καθε περιπτωση του και να μην περιμενει απο καποιον αλλον να του θυμιζει, και αυτο ειναι και σεβασμος στην πελατισσα...
Το καλο που του θελω, αν ειναι αληθεια ολο αυτο, να σε εχει σε στενη παρακολουθηση, να γνωριζει πριν φτασεις στην αιθουσα τοκετων αν εχει εμπεδωθει το μωρο, αν υπαρχει η δυνατοτητα να κατεβει πριν σου κανει προκληση και να μην σου πει εκ των υστερων οτι ο χαμηλος πλακουντας εμποδιζει το μωρο να κατεβει, οποτε παμε καισαρικη κλπκλπκλπκλπ και αν τελος σε βαλει καισαρικη να ξερει που να κοψει...
Γινε του τσιμπουρι pigoulinaki, και παρε και μια δευτερη γνωμη απο εναν που ξερει πολυ καλο υπερηχο....
Αυτα απο μενα..

11Σημαντικό! Απ: προσθιος πλακουντας χαμηλα στό Δευ Nov 11, 2013 4:28 am

pigkoulinaki

vasoulagal έγραψε:
pigkoulinaki έγραψε:απλα σκεφτηκα....μηπως το εμπροσθιο χαμηλα...συνεπαγετε και με το πιο γρηγορα τοκετος....!

χεχε θα σε απογοητευσω αλλα οχι Very Happy  με εναν πονο !!!!
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!!!!επισηηηηης!!!!!!!με εναν πονο και καλη λευτερια να εχεις!!!!!!!!!!     

12Σημαντικό! Απ: προσθιος πλακουντας χαμηλα στό Δευ Nov 11, 2013 4:41 am

pigkoulinaki

Lillybell έγραψε:Αυτο, που οι γιατροι κρατανε ενα μυστηριο σχετικα με καποια...υποτιθεμενη κατασταση και το λενε και στη γυναικα και την αγχωνουν χωρις λογο....ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.....(Μωρε μια χαρα το καταλαβαινω...)
Δημιουργουν μερικοι καταστασεις για να εχεις να πορευεσαι και να δεχτεις αγογγυστα ο,τι και να σου προτεινει στο τελος..............................
Μονοι ενας κουτοπονηρος,  καθεται και  βαζει σκεψεις τετοιου ειδους σε μια γυναικα που φτανει στο τελος της εγκυμοσυνης της...Τι θα πει "να το θυμασαι την ωρα του τοκετου";;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Ειναι υποχρεωμενη η καθε μια να σου θυμιζει κυριε γιατρε;;;;
Να το ξερεις απο μονος σου πριν μπεις στην αιθουσα να την ξεγεννησεις! Αυτο ειναι σωστος γιατρος, να γνωριζει την καθε περιπτωση του και να μην περιμενει απο καποιον αλλον να του θυμιζει, και αυτο ειναι και σεβασμος στην πελατισσα...
Το καλο που του θελω, αν ειναι αληθεια ολο αυτο, να σε εχει σε στενη παρακολουθηση, να γνωριζει πριν φτασεις στην αιθουσα τοκετων αν εχει εμπεδωθει το μωρο, αν υπαρχει η δυνατοτητα να κατεβει πριν σου κανει προκληση και να μην σου πει εκ των υστερων οτι ο χαμηλος πλακουντας εμποδιζει το μωρο να κατεβει, οποτε παμε καισαρικη κλπκλπκλπκλπ και αν τελος σε βαλει καισαρικη να ξερει που να κοψει...
Γινε του τσιμπουρι pigoulinaki, και παρε και μια δευτερη γνωμη απο εναν που ξερει πολυ καλο υπερηχο....
Αυτα απο μενα..
σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου για την απαντηση σου!!!!Wink Wink Wink 
στις 21 του μηνα εχω παλι ραντεβου!θα τον ρωτησω οταν παω......για λεπτομεριες!μα μου το ειπε και δεν εδωσα βαση.........!οταν εφυγα τοτε το σκεφτηκα..........!!!!τελικα η εγκυμοσυνη φερνει αμνησια!!!!!!Razz Razz Razz Razz 
θα σας εχω ενημερες!!!!!!!

13Σημαντικό! Απ: προσθιος πλακουντας χαμηλα στό Τρι Nov 12, 2013 1:17 am

pigkoulinaki

sofy έγραψε:Καλημέρα και σε σένα. Άν ο πλακούντας είναι χαμηλός κατά τον τοκετό θα πρέπει να γίνει καισαρική τομή.
Αυτό βέβεια εξαρτάται απο το τύπο.. Υπάρχουν 4 τύποι..

Είδη προδρομικού πλακούντα
Ανάλογα με την θέση πρόσφυσης του πλακούντα διακρίνονται τέσσερις κατηγορίες προδρομικού πλακούντα.

Χαμηλή πρόσφυση ή πρώτου βαθμού, όταν ο πλακούντας προσφύεται στο κατώτερο τμήμα της μήτρας, χωρίς όμως να φθάνει μέχρι το έσω τραχηλικό στόμιο. Η κατηγορία αυτή ονομάζεται και προδρομικός πλακούντας ελάσσονος τύπου.
Παραχείλιος ή δευτέρου βαθμού, όταν ο πλακούντας φθάνει μέχρι το όριο του έσω τραχηλικού στομίου, χωρίς όμως να καλύπτει μέρος αυτού.
Επιχείλιος ή τρίτου βαθμού, όταν ο πλακούντας καλύπτει μέρος του έσω τραχηλικού στομίου.
Επιπωματικός ή τετάρτου βαθμού, όταν ο πλακούντας καλύπτει πλήρως το έσω τραχηλικό στόμιο, ακόμη και αν υπάρχει διαστολή του τραχήλου.
Οι τρεις τελευταίες κατηγορίες -παραχείλιος, επιχείλιος, επιπωματικός- χαρακτηρίζονται και ως προδρομικός πλακούντας μείζονος τύπου.

Η ταξινόμηση αυτή έχει πρακτική σημασία, διότι συσχετίζεται με τον τρόπο αντιμετώπισης του τοκετού. Σε προδρομικό πλακούντα τετάρτου βαθμού ο κολπικός τοκετός είναι ανέφικτος και γίνεται καισαρική τομή, ενώ στις άλλες κατηγορίες μπορεί να γίνει φυσιολογικός τοκετός.

Εγώ κατά την αυχενική διαφάνεια ο γιατρός μου είπε πως ο πλακούντας μου είναι επιχείλιος αλλά λογικά θα ανέβει. Μου είπε πως πρέπει να προσέχω κάποια πράγματα στην καθημερινότητα.
Εσένα τώρα σου είπε για τον πλακούντα?
Παλιότερα ήταν όλα οκ με τον πλακούντα?
Σού είπε σε πια κατηγορία ανήκεις?

Σοφη μου καλησπερα!!!!!εισαι κατατοποιστικοτατη!!!!!οχι δεν μου ειπε κατι τοτε...δεν θυμαμαι να σου πω την αληθεια!!!!!δεν μου σχολιασε τιποτα απολυτος!!!!
μονο αυτο!!!!
οταν θα παω στο γιατρο 21 του μηνα θα τον ρωτησω!!!I love you I love you I love you I love you 

14Σημαντικό! Απ: προσθιος πλακουντας χαμηλα στό Τρι Nov 12, 2013 1:30 am

pigkoulinaki

λοιπον ειδα τις εξετασεις απ τη β' επιπεδου γραφει.

προσθιος υψηλος!
grand 0!
αυτο!

15Σημαντικό! Απ: προσθιος πλακουντας χαμηλα στό Τρι Nov 12, 2013 9:18 am

Lillybell

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pigkoulinaki έγραψε:λοιπον ειδα τις εξετασεις απ τη β' επιπεδου γραφει.

προσθιος υψηλος!
grand 0!
αυτο!
Ο πλακουντας δεν κατεβαινει...μονο ανεβαινει..Αν λοιπον ηταν ψηλα, δε μπορει να κατεβηκε...
Σε "προετοιμαζει" για καισαρικη με τη δικαιολογια οτι δε μπορει να κατεβει το μωρο, ειναι πολυ ψηλα κλπ κλπ κλπ...Θα στα πει στα τελευταια ραντεβου............Rolling Eyes 

Εκτος πια αν ειδε λαθος ο υπερηχογραφιστης που εκανες τον β επιπεδου...Τι να πω;

16Σημαντικό! Απ: προσθιος πλακουντας χαμηλα στό Τρι Nov 12, 2013 10:02 am

sofy

Για μένα κορίτσι μου πάρε και μια δεύτερη γνώμη... Λίγο περίεργο μου φαίνεται όλο αυτό..

17Σημαντικό! Απ: προσθιος πλακουντας χαμηλα στό Τρι Nov 12, 2013 11:29 am

vasoulagal

Lillybell έγραψε:
pigkoulinaki έγραψε:λοιπον ειδα τις εξετασεις απ τη β' επιπεδου γραφει.

προσθιος υψηλος!
grand 0!
αυτο!
Ο πλακουντας δεν κατεβαινει...μονο ανεβαινει..Αν λοιπον ηταν ψηλα, δε μπορει να κατεβηκε...
Σε "προετοιμαζει" για καισαρικη με τη δικαιολογια οτι δε μπορει να κατεβει το μωρο, ειναι πολυ ψηλα κλπ κλπ κλπ...Θα στα πει στα τελευταια ραντεβου............Rolling Eyes 

Εκτος πια αν ειδε λαθος ο υπερηχογραφιστης που εκανες τον β επιπεδου...Τι να πω;

ετσι ακριβως!

18Σημαντικό! Απ: προσθιος πλακουντας χαμηλα στό Τρι Nov 12, 2013 1:39 pm

pigkoulinaki

καλημερα κοριτσια.........καλα εισαστε????
τι να πω....στο επομενο ραντεβου θα ξερω!!!!!
θα σας εχω ενημερες!!!!!!!!!!Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | Πολιτισμός | Mummys | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a blog