Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!!
από kateri Χθες στις 11:05 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #21
από mamagoriou29 Χθες στις 10:43 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από mpiskoto Χθες στις 8:50 pm

» ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 4:47 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133
από vasoula1 Χθες στις 3:55 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 7!!!
από demaki88 Χθες στις 3:50 pm

» ΕΧΕΤΕ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΣΑΣ;;;;
από spiridoula27 Χθες στις 3:20 pm

» Μετα απο ποσες σπερματεγχυσεις εγινε το θαυματακι;;
από mary 30 Χθες στις 3:12 pm

» απορρυπαντικα planet
από ΕλένηΚ Χθες στις 2:35 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από ΕλένηΚ Χθες στις 2:25 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #11#
από irenehr Χθες στις 1:57 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από Lollipop83 Χθες στις 1:00 pm

» ΝΚ ΕΞΕΤΑΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 12:30 pm

» Μανικιουρ-πεντικουρ-Τεχνητα νυχια-φρυδια-διατροφη
από Eirinomama Χθες στις 12:11 pm

» ΕΛΑΦΡΩΣ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΑΥΧΕΝΙΚΗ!!!
από Mariza_30 Χθες στις 11:01 am

» Colorful Memories - Χειροποιητα Βιβλια ευχων
από momirene Χθες στις 9:23 am

» ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!
από filenada Τρι Apr 15, 2014 7:41 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από Ntoritsa Τρι Apr 15, 2014 4:29 pm

» Baby diper cake και συμβουλές
από Miaki Τρι Apr 15, 2014 3:12 pm

» Γάλα FREZYLAC-PURE βιολογικό 0-6 μηνών
από eleftherna Τρι Apr 15, 2014 12:59 pm

» Μανουλες Απριλιου 2014 γ !!!
από Tintail Τρι Apr 15, 2014 9:24 am

» Ποιο αντιηλιακό να πάρω??
από bebaki Τρι Apr 15, 2014 9:21 am

» TI NA KANΩ ΜΕ ΤΟ ΝΟΝΟ ΜΑΣ?
από filenada Δευ Apr 14, 2014 8:11 pm

» ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΟΣ ΣΟΣ
από jijel Δευ Apr 14, 2014 12:10 pm

» ΜΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ !!
από mariloy Δευ Apr 14, 2014 8:36 am

» εχει παρει θεση το αντρακι μας!
από μιτατα Σαβ Apr 12, 2014 11:08 pm

» ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
από Tinkerbell10 Σαβ Apr 12, 2014 10:45 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Σαβ Apr 12, 2014 9:19 pm

» μηπως ειμαι εγκυος ???
από κουνελάκι Σαβ Apr 12, 2014 8:49 pm

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Σαβ Apr 12, 2014 8:11 pm

» Σαλπιγγογραφια....που την κανατε;ποσο κοστισε;
από poppaki Σαβ Apr 12, 2014 7:35 pm

» μακιγιαζ βραδυνο μονο 25 ευρω στον χωρο σας θεσσαλονικη
από mamamia12 Σαβ Apr 12, 2014 12:45 am

» MAKE UP ARTIST PEGY-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
από mamamia12 Σαβ Apr 12, 2014 12:41 am

» KAΛΑΘΑΚΙ ΜΕ ΚΑΛΟΥΔΙΑ ΓΙΑ ΔΩΡΟ....
από elin1 Παρ Apr 11, 2014 10:13 pm

» Περιμένωντας το μικρο μου θαυματάκι!
από Tzeni84 Παρ Apr 11, 2014 9:56 pm

» πράσινος άργιλος
από margdimitra Παρ Apr 11, 2014 2:23 pm

» ΥΨΟΣ 13 ΜΗΝΩΝ!!!!
από tinag Παρ Apr 11, 2014 9:20 am

» ευχαριστημενες απο τον παιδικο σταθμος σας και γιατι??
από filenada Πεμ Apr 10, 2014 6:30 pm

» Μαμαδες Μαρτιου - Απριλίου 2013 Νο1
από tinag Πεμ Apr 10, 2014 3:45 pm

» καρότσι stokke
από valentinavale Πεμ Apr 10, 2014 1:09 pm

Παρόντες χρήστες
373 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 4 μέλη, 0 μη ορατοί και 369 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

AngelMommy, elin1, Fotitsa, vasoula1

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

efthimia

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
..κ ομως σημερα το εμαθα!
μπηκα στο gsis κ διαβασα πανω κατω..
μπορω να κανω την αιτηση ακομη?

demaki88

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμεις τα καναμε την περασμενη εβδομαδα!!νομιζω πως ακομα μπορεις!ρωτα σιγουρα τον λογιστη σου!

efthimia

ουπσ

χρειαζονται ολα αυτα τα δικαιολογητικα ή κατι δεν εχω καταλαβει??? Shocked 

efthimia

δεν εχω λογιστη ..ειναι τοσο δυσκολη η δηλωση μας.. που την κανουμε μονοι μας!!Smile 
σ ευχαριστω για την απαντηση

το εντυπο Α21 το υποβαλατε ηλεκτρονικα κ τα αλλα δικαιολογητικα τα καταθεσατε στον ογα??

demaki88

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
efthimia έγραψε:δεν εχω λογιστη ..ειναι τοσο δυσκολη η δηλωση μας.. που την κανουμε μονοι μας!!Smile 
σ ευχαριστω για την απαντηση

το εντυπο Α21 το υποβαλατε ηλεκτρονικα κ τα αλλα δικαιολογητικα τα καταθεσατε στον ογα??
κοπελα μου αυτα δεν τα ξερω καθολου πως γιναν.εμεις δοσαμε τα δικαιολογιτικα στον λογιστη και τα εκανε αυτος!

efthimia

προσπαθω να καταλαβω αν την αιτηση την υποβαλουμε ηλεκτρονικα κ τα δικαιολογητικα τα καταθετουμε στον ογα,αλλα πραγματικα δεν βρισκω πουθενα να το λεει αυτο..

ΧΡΥΣΑΝΝΑ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Την αίτηση μπορείς να την κάνεις και μόνη σου απ την στιγμή που έχεις υποβαλλει την φορολογική σου δήλωση οικ.ετους 2013. Τα χρήματα όμως για να κατατεθουν στον αριθμο λογαριασμου που θα δηλωσεις θα πρεπει πρωτα να γίνει η εκκαθάριση της δήλωσής σου. Τα δικαιολογητικά απαιτούνται μόνο στην περίπτωση που σου ζητηθουν, ειδάλλως κάνεις αποκλειστικά και μόνο την αίτηση μεσω ταχισνετ.Αυτό που θα σου χρειαστεί είναι ενα πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης για να γνωρίζεις τον αριθμό της οικογενειακής μερίδας σου(αναφερεται στο πιστοποιητικό). Από κει και πέρα, σίγουρα χρειαζονται στοιχεια ταυτοτητας υποχρεου και συζύγου, αμκα όλων των μελων της οικογένειας, τετοια στοιχεία και ενας αριθμός λογαριασμου iban στον οποίο βεβαια να είναι μέσα δικαιούχος ο υπόχρεος(δηλαδη στην δική σου περίπτωση μιας και αναφερεις ότι είσαι εγγαμη, ο σύζυγος ).
Δεν είναι κατι δύσκολο, λιγο προσοχή απαιτεί στα στοιχεία που βάζεις, και εγω μόνη μου την έκανα, για να σου δώσω να καταλάβεις στις 13-6 εγινε η εκκαθαριση της δηλωσής μας και μου τα κατέθεσαν στις 24/7 χωρίς να μου ζητηθεί κανένα δικαιολογητικό.

tomaraki

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμας μας τα συμπληρωσε ηλεκτρονικα οπως τα ζηταει δεν μας ειπε για να τα εχουμε ...
αλλα αυτο που δεν καταλαβα ειναι θα περιμενουμε να ερθει το εκκαθαριστηκο ή οχι ...

ΧΡΥΣΑΝΝΑ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
είτε πρέπει να έρθει το εκκαθαριστικο στα χέρια σου είτε να μπαινεις στο ταχισνετ και να βλεπεις αν εχει γίνει η εκκαθαριση, το ίδιο πράγμα είναι, απ την στιγμή που θα γίνει η εκκαθαριση μετά από λίγο θα σου σταλεί και το εκκαθαριστικό ταχυδρομικά. μπορείς να μπαινεις εδω με το αφμ του υποχρεου και να βλεπεις αν εχει γίνει η όχι η εκκαθάριση

https://www1.gsis.gr/webtax2/incomefp2/year2013/income/e1search/index.jsp

efthimia

ΧΡΥΣΑΝΝΑ έγραψε:Την αίτηση μπορείς να την κάνεις και μόνη σου απ την στιγμή που έχεις υποβαλλει την φορολογική σου δήλωση οικ.ετους 2013. Τα χρήματα όμως για να κατατεθουν στον αριθμο λογαριασμου που θα δηλωσεις θα πρεπει πρωτα να γίνει η εκκαθάριση της δήλωσής σου. Τα δικαιολογητικά απαιτούνται μόνο στην περίπτωση που σου ζητηθουν, ειδάλλως κάνεις αποκλειστικά και μόνο την αίτηση μεσω ταχισνετ.Αυτό που θα σου χρειαστεί είναι ενα πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης για να γνωρίζεις τον αριθμό της οικογενειακής μερίδας σου(αναφερεται στο πιστοποιητικό). Από κει και πέρα, σίγουρα χρειαζονται στοιχεια ταυτοτητας υποχρεου και συζύγου, αμκα όλων των μελων της οικογένειας, τετοια στοιχεία και ενας αριθμός λογαριασμου iban στον οποίο βεβαια να είναι μέσα δικαιούχος ο υπόχρεος(δηλαδη στην δική σου περίπτωση μιας και αναφερεις ότι είσαι εγγαμη, ο σύζυγος ).
Δεν είναι κατι δύσκολο, λιγο προσοχή απαιτεί στα στοιχεία που βάζεις, και εγω μόνη μου την έκανα, για να σου δώσω να καταλάβεις στις 13-6 εγινε η εκκαθαριση της δηλωσής μας και μου τα κατέθεσαν στις 24/7 χωρίς να μου ζητηθεί κανένα δικαιολογητικό.
σ ευχαριστω πολυ! που να ξερα οταν πηρα πιστοποιητικο απο τα κεπ για το εσπα,να επαιρνα ακομη ενα!

efthimia

μηπως μπορεις να μου πεις στην αιτηση στο σημειο με τα δικαιολογητικα τι συμπληρωσες?
στην Α αρκει φανταζομαι το: εντυπα Ε1 φορολογικης δηλωσης..

στα Β κ Γ ??

ευχαριστω

markella_p

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παιδιαααααααααααααααααααααααααααα
εχουμε εδω καμμια λογιστρια? φοροτεχνικο? εφοριακο? κατι τελος παντων? (χασαμε και τον Αντωνη βλεπετε)

αργει η εκκαθαριση του φορου και κατα συνεπεια και το επιδομα των παιδιων..... νομιζω πως καταλαβα γιατι αργει, αλλα προσπαθω να καταλαβω τι θα ακολουθησει. με βλεπω να τρεχω στις εφοριες για να μαθω.

μηπως υπαρχει καποια κοπελα σχετικη να κανω μια ερωτηση?

ΧΡΥΣΑΝΝΑ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
περιμένεις επιστροφή?πάντως εγω που έκανα της πεθερας μου και ενος θείου που περιμένουν επιστροφή(μη φανταστείς κανα τραγικό ποσό περιπου 200ευρώ) από 27/5 δεν τους εχει γίνει ακόμα η εκκαθαριση. σε δύο φίλες μου που είχαν χρεωστικό μετά από κανα 20μερο είχε γίνει η εκκαθαριση τους

markella_p

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το θεμα ειναι οτι εκανα μαζι με τη δικη μου, αλλες τεσσερις δηλωσεις. εξ αυτων μια ειναι χρεωστικη και οι αλλες πιστωτικες. και ενω τις εστειλα την ιδια μερα, ολοι οι αλλοι ελαβαν εκκαθαριστικα εκτος απο μενα. ο αδερφος μου μαλιστα πηρε ηδη και την επιστροφη. ετσι παραξενευτηκα και αρχισα να το ψαχνω και κατεληξα οτι μαλλον δεν εγινε ακομα η εκκαθαριση επειδη ο πρωην εργοδοτης μου δεν εχει υποβαλλει το Ε7. πανω σε αυτο θα ηθελα να ρωτησω κατι αν καποια κοπελα γνωριζει να μου πει μια γνωμη.

ΧΡΥΣΑΝΝΑ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν μπορώ να σου απαντήσω δυστυχως με σιγουριά ότι αυτός είναι ο λόγος, ενδεχομένως και να είναι απ την άποψη ότι δεν θα μπορούν να διασταυρώσουν(αν όντως κάνουν οπως λένε τωρα διασταυρώσεις και ελέγχους) τα ποσά. Αν έπαιρνες ένα τηλέφωνο στο ταχισνετ και να τους ρωτούσες?
2104802552

markella_p

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα παρω σιγουρα να ρωτησω. ξερεις ποιο ειναι το θεμα μου? οτι δεν εχει απλως καθυστερησει το Ε7, αλλα δεν θα το υποβαλλει ΠΟΤΕ!!
σ' ευχαριστω..

ΧΡΥΣΑΝΝΑ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
efthimia έγραψε:μηπως μπορεις να μου πεις στην αιτηση στο σημειο με τα δικαιολογητικα τι συμπληρωσες?
στην Α αρκει φανταζομαι το: εντυπα Ε1 φορολογικης δηλωσης..

στα Β κ Γ ??

ευχαριστω
στο Γ τίποτα αν δεν είσαι αλλοδαπή, στο Β επιλέγεις πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και ληξιαρχική πράξη γέννησης των τέκνων απ την στιγμή που είσαι έγγαμη.Υποθέτω ότι τα παιδάκια σου δεν σπουδάζουν ακόμα ε????Laughing 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a free blog