Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από perperouna Σήμερα στις 6:41 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από irenehr Σήμερα στις 5:53 pm

» δοντακιααα!!
από αφροδιτη! Σήμερα στις 5:37 pm

» Τι ακούν τ'αυτιά μου!!
από Petrini Σήμερα στις 5:20 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από nafs Σήμερα στις 5:12 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από αγγελακι στον ουρανο Σήμερα στις 4:50 pm

» ti diafora exete!
από dimitra al Σήμερα στις 2:00 pm

» Τιμες για αγγλικα α junior
από dimitra al Σήμερα στις 1:55 pm

» Αγγλικά στον παιδικό
από dimitra al Σήμερα στις 1:49 pm

» ονοματακι για μαγαζακι..........
από Jannete Σήμερα στις 12:24 pm

» ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ
από victoria Σήμερα στις 11:03 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από ifigenia84 Σήμερα στις 11:01 am

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!
από maro28 Σήμερα στις 10:09 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από thomais Σήμερα στις 9:20 am

» Πώς επιλέγουμε φροντιστήριο αγγλικών για τα παιδιά μας;
από Areti2 Σήμερα στις 12:43 am

» θεραπεια για μυκητες
από nanou Χθες στις 11:17 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από ede37 Χθες στις 11:04 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από nanou Χθες στις 10:42 pm

» Αρνητικό τεστ και εγκυμοσύνη??
από ntinakimi Χθες στις 7:09 pm

» ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙ
από Jorji Χθες στις 5:46 pm

» Άμεση ανάγκη για arvekap 0.1
από eirini.pav Χθες στις 7:56 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kaatrin Τετ Sep 17, 2014 11:35 pm

» ΚΟΨΙΜΟ ΠΑΝΑΣ
από nanou Τετ Sep 17, 2014 9:01 pm

» τι νυφικο οεο?
από dimitra al Τετ Sep 17, 2014 5:15 pm

» ΠΕΝΤΙΚΟΥΡ- ΜΑΝΙΚΟΥΡ -ΗΜΙΜΟΝΙΜΟ
από pusi Τετ Sep 17, 2014 12:41 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από HappyMama Τετ Sep 17, 2014 12:00 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από xrisili Τετ Sep 17, 2014 9:30 am

» ''Έμπνευσις'' βάπτιση-γάμος
από supermama Τρι Sep 16, 2014 10:47 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Τρι Sep 16, 2014 6:43 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από Lollipop83 Τρι Sep 16, 2014 1:42 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από HappyMama Τρι Sep 16, 2014 10:19 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Τρι Sep 16, 2014 10:02 am

» Αναλαμβανω σιδερο και καθαρισμα
από pusi Τρι Sep 16, 2014 12:43 am

» τεστ ωορρηξιας θετικο..ποτε ερχομαι σε επαφη??τη συμβουλη σας..
από perperouna Δευ Sep 15, 2014 8:00 pm

» καλημερα μηπως ειμαιιιιι?
από κουνελάκι Δευ Sep 15, 2014 11:29 am

» ΤΡΕΜΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ...
από HappyMama Δευ Sep 15, 2014 11:22 am

» ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ, αγαπήστε τα! (B.Π.Αθηνών)
από edrinia Κυρ Sep 14, 2014 4:01 pm

» κοριτσια βοηθεια
από μαρακι27 Σαβ Sep 13, 2014 11:08 am

» Αυχενικη διαφανεια και Doppler τριγλωχινας αβέβαιο.εχει τύχει σε καμία;;
από Vassiliki_ Σαβ Sep 13, 2014 8:39 am

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από nanou Παρ Sep 12, 2014 10:04 pm

Παρόντες χρήστες
565 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 14 μέλη, 1 μη ορατός και 550 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, annoyla, daskala23, efaki27, irenehr, kat_laz, maria_dou, nafs, nanou, perperouna, Petrini, Ricola, vivaki, κουνελάκι

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

efthimia

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
..κ ομως σημερα το εμαθα!
μπηκα στο gsis κ διαβασα πανω κατω..
μπορω να κανω την αιτηση ακομη?

demaki88

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμεις τα καναμε την περασμενη εβδομαδα!!νομιζω πως ακομα μπορεις!ρωτα σιγουρα τον λογιστη σου!

efthimia

ουπσ

χρειαζονται ολα αυτα τα δικαιολογητικα ή κατι δεν εχω καταλαβει??? Shocked 

efthimia

δεν εχω λογιστη ..ειναι τοσο δυσκολη η δηλωση μας.. που την κανουμε μονοι μας!!Smile 
σ ευχαριστω για την απαντηση

το εντυπο Α21 το υποβαλατε ηλεκτρονικα κ τα αλλα δικαιολογητικα τα καταθεσατε στον ογα??

demaki88

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
efthimia έγραψε:δεν εχω λογιστη ..ειναι τοσο δυσκολη η δηλωση μας.. που την κανουμε μονοι μας!!Smile 
σ ευχαριστω για την απαντηση

το εντυπο Α21 το υποβαλατε ηλεκτρονικα κ τα αλλα δικαιολογητικα τα καταθεσατε στον ογα??
κοπελα μου αυτα δεν τα ξερω καθολου πως γιναν.εμεις δοσαμε τα δικαιολογιτικα στον λογιστη και τα εκανε αυτος!

efthimia

προσπαθω να καταλαβω αν την αιτηση την υποβαλουμε ηλεκτρονικα κ τα δικαιολογητικα τα καταθετουμε στον ογα,αλλα πραγματικα δεν βρισκω πουθενα να το λεει αυτο..

ΧΡΥΣΑΝΝΑ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Την αίτηση μπορείς να την κάνεις και μόνη σου απ την στιγμή που έχεις υποβαλλει την φορολογική σου δήλωση οικ.ετους 2013. Τα χρήματα όμως για να κατατεθουν στον αριθμο λογαριασμου που θα δηλωσεις θα πρεπει πρωτα να γίνει η εκκαθάριση της δήλωσής σου. Τα δικαιολογητικά απαιτούνται μόνο στην περίπτωση που σου ζητηθουν, ειδάλλως κάνεις αποκλειστικά και μόνο την αίτηση μεσω ταχισνετ.Αυτό που θα σου χρειαστεί είναι ενα πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης για να γνωρίζεις τον αριθμό της οικογενειακής μερίδας σου(αναφερεται στο πιστοποιητικό). Από κει και πέρα, σίγουρα χρειαζονται στοιχεια ταυτοτητας υποχρεου και συζύγου, αμκα όλων των μελων της οικογένειας, τετοια στοιχεία και ενας αριθμός λογαριασμου iban στον οποίο βεβαια να είναι μέσα δικαιούχος ο υπόχρεος(δηλαδη στην δική σου περίπτωση μιας και αναφερεις ότι είσαι εγγαμη, ο σύζυγος ).
Δεν είναι κατι δύσκολο, λιγο προσοχή απαιτεί στα στοιχεία που βάζεις, και εγω μόνη μου την έκανα, για να σου δώσω να καταλάβεις στις 13-6 εγινε η εκκαθαριση της δηλωσής μας και μου τα κατέθεσαν στις 24/7 χωρίς να μου ζητηθεί κανένα δικαιολογητικό.

tomaraki

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμας μας τα συμπληρωσε ηλεκτρονικα οπως τα ζηταει δεν μας ειπε για να τα εχουμε ...
αλλα αυτο που δεν καταλαβα ειναι θα περιμενουμε να ερθει το εκκαθαριστηκο ή οχι ...

ΧΡΥΣΑΝΝΑ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
είτε πρέπει να έρθει το εκκαθαριστικο στα χέρια σου είτε να μπαινεις στο ταχισνετ και να βλεπεις αν εχει γίνει η εκκαθαριση, το ίδιο πράγμα είναι, απ την στιγμή που θα γίνει η εκκαθαριση μετά από λίγο θα σου σταλεί και το εκκαθαριστικό ταχυδρομικά. μπορείς να μπαινεις εδω με το αφμ του υποχρεου και να βλεπεις αν εχει γίνει η όχι η εκκαθάριση

https://www1.gsis.gr/webtax2/incomefp2/year2013/income/e1search/index.jsp

efthimia

ΧΡΥΣΑΝΝΑ έγραψε:Την αίτηση μπορείς να την κάνεις και μόνη σου απ την στιγμή που έχεις υποβαλλει την φορολογική σου δήλωση οικ.ετους 2013. Τα χρήματα όμως για να κατατεθουν στον αριθμο λογαριασμου που θα δηλωσεις θα πρεπει πρωτα να γίνει η εκκαθάριση της δήλωσής σου. Τα δικαιολογητικά απαιτούνται μόνο στην περίπτωση που σου ζητηθουν, ειδάλλως κάνεις αποκλειστικά και μόνο την αίτηση μεσω ταχισνετ.Αυτό που θα σου χρειαστεί είναι ενα πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης για να γνωρίζεις τον αριθμό της οικογενειακής μερίδας σου(αναφερεται στο πιστοποιητικό). Από κει και πέρα, σίγουρα χρειαζονται στοιχεια ταυτοτητας υποχρεου και συζύγου, αμκα όλων των μελων της οικογένειας, τετοια στοιχεία και ενας αριθμός λογαριασμου iban στον οποίο βεβαια να είναι μέσα δικαιούχος ο υπόχρεος(δηλαδη στην δική σου περίπτωση μιας και αναφερεις ότι είσαι εγγαμη, ο σύζυγος ).
Δεν είναι κατι δύσκολο, λιγο προσοχή απαιτεί στα στοιχεία που βάζεις, και εγω μόνη μου την έκανα, για να σου δώσω να καταλάβεις στις 13-6 εγινε η εκκαθαριση της δηλωσής μας και μου τα κατέθεσαν στις 24/7 χωρίς να μου ζητηθεί κανένα δικαιολογητικό.
σ ευχαριστω πολυ! που να ξερα οταν πηρα πιστοποιητικο απο τα κεπ για το εσπα,να επαιρνα ακομη ενα!

efthimia

μηπως μπορεις να μου πεις στην αιτηση στο σημειο με τα δικαιολογητικα τι συμπληρωσες?
στην Α αρκει φανταζομαι το: εντυπα Ε1 φορολογικης δηλωσης..

στα Β κ Γ ??

ευχαριστω

markella_p

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παιδιαααααααααααααααααααααααααααα
εχουμε εδω καμμια λογιστρια? φοροτεχνικο? εφοριακο? κατι τελος παντων? (χασαμε και τον Αντωνη βλεπετε)

αργει η εκκαθαριση του φορου και κατα συνεπεια και το επιδομα των παιδιων..... νομιζω πως καταλαβα γιατι αργει, αλλα προσπαθω να καταλαβω τι θα ακολουθησει. με βλεπω να τρεχω στις εφοριες για να μαθω.

μηπως υπαρχει καποια κοπελα σχετικη να κανω μια ερωτηση?

ΧΡΥΣΑΝΝΑ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
περιμένεις επιστροφή?πάντως εγω που έκανα της πεθερας μου και ενος θείου που περιμένουν επιστροφή(μη φανταστείς κανα τραγικό ποσό περιπου 200ευρώ) από 27/5 δεν τους εχει γίνει ακόμα η εκκαθαριση. σε δύο φίλες μου που είχαν χρεωστικό μετά από κανα 20μερο είχε γίνει η εκκαθαριση τους

markella_p

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το θεμα ειναι οτι εκανα μαζι με τη δικη μου, αλλες τεσσερις δηλωσεις. εξ αυτων μια ειναι χρεωστικη και οι αλλες πιστωτικες. και ενω τις εστειλα την ιδια μερα, ολοι οι αλλοι ελαβαν εκκαθαριστικα εκτος απο μενα. ο αδερφος μου μαλιστα πηρε ηδη και την επιστροφη. ετσι παραξενευτηκα και αρχισα να το ψαχνω και κατεληξα οτι μαλλον δεν εγινε ακομα η εκκαθαριση επειδη ο πρωην εργοδοτης μου δεν εχει υποβαλλει το Ε7. πανω σε αυτο θα ηθελα να ρωτησω κατι αν καποια κοπελα γνωριζει να μου πει μια γνωμη.

ΧΡΥΣΑΝΝΑ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν μπορώ να σου απαντήσω δυστυχως με σιγουριά ότι αυτός είναι ο λόγος, ενδεχομένως και να είναι απ την άποψη ότι δεν θα μπορούν να διασταυρώσουν(αν όντως κάνουν οπως λένε τωρα διασταυρώσεις και ελέγχους) τα ποσά. Αν έπαιρνες ένα τηλέφωνο στο ταχισνετ και να τους ρωτούσες?
2104802552

markella_p

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα παρω σιγουρα να ρωτησω. ξερεις ποιο ειναι το θεμα μου? οτι δεν εχει απλως καθυστερησει το Ε7, αλλα δεν θα το υποβαλλει ΠΟΤΕ!!
σ' ευχαριστω..

ΧΡΥΣΑΝΝΑ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
efthimia έγραψε:μηπως μπορεις να μου πεις στην αιτηση στο σημειο με τα δικαιολογητικα τι συμπληρωσες?
στην Α αρκει φανταζομαι το: εντυπα Ε1 φορολογικης δηλωσης..

στα Β κ Γ ??

ευχαριστω
στο Γ τίποτα αν δεν είσαι αλλοδαπή, στο Β επιλέγεις πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και ληξιαρχική πράξη γέννησης των τέκνων απ την στιγμή που είσαι έγγαμη.Υποθέτω ότι τα παιδάκια σου δεν σπουδάζουν ακόμα ε????Laughing 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog