Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #139
από depytsilo Σήμερα στις 6:11 pm

» Για να αρχίσουμε...
από Βάνα Κ. Σήμερα στις 6:06 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από demaki88 Σήμερα στις 6:04 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από αγγελακι στον ουρανο Σήμερα στις 5:49 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από snoopy Σήμερα στις 5:42 pm

» θελω τη βοηθεια σας...
από maro28 Σήμερα στις 5:38 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από demaki88 Σήμερα στις 5:32 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από stellina87 Σήμερα στις 5:27 pm

» triplex καρδιας εμβρυου
από Siagl Σήμερα στις 5:18 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Σήμερα στις 5:09 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από danae_93 Σήμερα στις 4:29 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από Βάνα Κ. Σήμερα στις 4:25 pm

» Είμαι ξανά έγκυος!!
από Stevi_tasos Σήμερα στις 4:18 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Σήμερα στις 4:16 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από jollie Σήμερα στις 4:13 pm

» Μικρες μανουλες!!!
από γεωργια καρ. Σήμερα στις 4:09 pm

» 13 1/2 μηνων
από Βάνα Κ. Σήμερα στις 4:05 pm

» Πρωτόγαλα;;
από danae_93 Σήμερα στις 4:04 pm

» συσπασεις...
από ANGEL Σήμερα στις 3:59 pm

» προσπαθεια σπερματεγχυσης
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Σήμερα στις 3:19 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΔΑΝΙΚΑ ΩΑΡΙΑ
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Σήμερα στις 2:59 pm

» τσιμπημα μελλισας η σφηγγας...
από Areti2 Σήμερα στις 1:32 pm

» καισαρικη με επισκληριδιο?
από helen prl Σήμερα στις 11:45 am

» απορίες εν μεσω μερικής αποκόλλησης
από Yasmina Σήμερα στις 11:38 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από valgreg Σήμερα στις 11:27 am

» τεραστιος λεκιθικος ασκος ??
από ANGEL Σήμερα στις 11:19 am

» ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ!!!!!!!!!
από tinag Σήμερα στις 9:53 am

» Αρνηση για βοηθεια
από ANGEL Σήμερα στις 9:52 am

» ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ?
από Marianna50 Σήμερα στις 8:09 am

» ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ
από kerasoula Σήμερα στις 12:34 am

» ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ/ΠΑΡΤΥ
από Emilynik Σήμερα στις 12:27 am

» δεν λεει ποτε οτι θελει τουαλετα τι να κανω να το βοηθησω???
από maria maroui Σήμερα στις 12:16 am

» Τουρτοπάνες & Cupcakes!!!
από anatoligew Χθες στις 11:18 pm

» ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΕΞΙΩΣΗ ΒΑΦΤΙΣΗΣ!!!
από kerasoula Χθες στις 10:32 pm

» ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ μερος 3
από famozina Χθες στις 9:41 pm

» παραξενα ονειρα
από maro28 Χθες στις 5:27 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Χθες στις 3:30 pm

» Κλαψ κλαψ...... :(
από kerasoula Χθες στις 3:09 pm

» ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ μερος2
από ede37 Χθες στις 1:09 pm

» MAKE UP ARTIST PEGY-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
από mamamia12 Χθες στις 11:32 am

Παρόντες χρήστες
698 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 38 μέλη, 2 μη ορατοί και 658 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, ath, Catty, danae_93, demaki88, den antexo allo, depytsilo, Despoina90, DESPOINAMIA, elila, esprit, fanouria, georgia78, helen prl, i_kitty, ioannas, jollie, kaatrin, Lillybell, loulou_29, love4, marakisam1, Marianna50, maro28, rise, Silver away, snoopy, sofia lara, stellina87, tinag, tsoukalaki, tzeni27, xrysaki!, zanna, ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ, Βάνα Κ., αγγελακι στον ουρανο, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 ιχνη λευκωματος στα ουρα!!!!!!!!! στό Τρι Jul 16, 2013 9:02 pm

kitty29

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα σε ολους και ολες!!!!!!!!διανυω με το καλο την 20 εβδομαδα της εγκυμοσυνης......στις καθιωρωμενες εξετασεις που εκανα τα ουρα εδειξαν οψη θολερη,ιχνη λευκωματος και λιγη βλεννη!!!!!να ανησυχησω;αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο μου και θα παρω τις απαντησεις.......απλα διαβασα καπου οτι εχει σχεση με την προεκλαμψια......η πιεση μου παντως ειναι κανονικη....10 με 6.....και δεν εχω παρει πολλα κιλα.....εχει συμβει σε καμια σας;ειναι η 2 εγκυμοσυνη και στην 1 δεν ειχα τετοιο θεμα........τι να πω...

Maimou2009

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είχα απο την αρχη ίχνη λευκώματος στα ουρα.ο γιατρός δεν το αξιολόγησε καν.οταν αλλαξα εργαστήριο δεν μου έβρισκαν τίποτα.

sp1978

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ακριβώς τα ίδια είχε δείξει και σε μένα γυρω στην 22 εβδομάδα.εμένα δεν ήταν τπτ μάλλον με τριγύριζε κάποια ψιλοουρολοίμωξη,απλά να πίνεις πολύ νερό.από τότε δεν ξαναείχα λεύκωμα στα ούρα πάντως.

Lillybell

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Για να μιλησουμε για προεκλαμψια πρεπει να βρισκεται καποια μετα την 26η εβδομαδα κυησης.. Επισης πρεπει να υπαρχει υψηλη πιεση ( πανω απο 130/90) και οιδηματα στα ποδια...Αυτα ειναι τα 3 στοιχεια που χαρακτηριζουν αυτη την κατασταση..Ενα στοιχειο απο μονο του και μαλιστα τοσο νωρις, δεν αξιολογειται ως προεκλαμψια.Οποτε μην φοβαισαι, τουλαχιστον τωρα. Παρακολουθηση απο τον γιατρο και ολα θα πανε καλα.

roodie

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Lillybell έγραψε:Για να μιλησουμε για προεκλαμψια πρεπει να βρισκεται καποια μετα την 26η εβδομαδα κυησης.. Επισης πρεπει να υπαρχει υψηλη πιεση ( πανω απο 130/90) και οιδηματα στα ποδια...Αυτα ειναι τα 3 στοιχεια που χαρακτηριζουν αυτη την κατασταση..Ενα στοιχειο απο μονο του και μαλιστα τοσο νωρις, δεν αξιολογειται ως προεκλαμψια.Οποτε μην φοβαισαι, τουλαχιστον τωρα. Παρακολουθηση απο τον γιατρο και ολα θα πανε καλα.

Τι ωραία που τα λές βρε γιατρέεεεεεεε!!!!!Αλήθεια λέω, δεν κοροιδεύω!!!Αλήθεια τι ειδικότητα έχεις βρε Liilybel?

Lillybell

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
roodie έγραψε:
Lillybell έγραψε:Για να μιλησουμε για προεκλαμψια πρεπει να βρισκεται καποια μετα την 26η εβδομαδα κυησης.. Επισης πρεπει να υπαρχει υψηλη πιεση ( πανω απο 130/90) και οιδηματα στα ποδια...Αυτα ειναι τα 3 στοιχεια που χαρακτηριζουν αυτη την κατασταση..Ενα στοιχειο απο μονο του και μαλιστα τοσο νωρις, δεν αξιολογειται ως προεκλαμψια.Οποτε μην φοβαισαι, τουλαχιστον τωρα. Παρακολουθηση απο τον γιατρο και ολα θα πανε καλα.

Τι ωραία που τα λές βρε γιατρέεεεεεεε!!!!!Αλήθεια λέω, δεν κοροιδεύω!!!Αλήθεια τι ειδικότητα έχεις βρε Liilybel?

Δε σε λεω, δε σε λεω, δε σε λεω!!! που να ανεβασεις πιεση απο το να αναρρωτιεσαι!!!!Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

roodie

Εντάξει ντόκτωρ.Αυτός είναι και ο σκοπός μας βέβαια. Να ανέβει!!!Και μια και σε βρήκα εύκαιρη, και φυσικά αφού ζητήσω συγγνώμη απ' τη θεματοθέτρια, επειδή είχα μια διαφωνία με το σύζυγο, θέλω να σε ρωτήσω. Ποια πίεση, η μικρή ή η μεγάλη είναι πιο σημαντική. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις τι λέω!!!!

Lillybell

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
roodie έγραψε:Εντάξει ντόκτωρ.Αυτός είναι και ο σκοπός μας βέβαια. Να ανέβει!!!Και μια και σε βρήκα εύκαιρη, και φυσικά αφού ζητήσω συγγνώμη απ' τη θεματοθέτρια, επειδή είχα μια διαφωνία με το σύζυγο, θέλω να σε ρωτήσω. Ποια πίεση, η μικρή ή η μεγάλη είναι πιο σημαντική. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις τι λέω!!!!

Καταλαβαινω.. Αυτες οι δυο αξιολογουνται μαζι. Δε μπορεις να ξεχωρησεις ποια ειναι πιο σημαντικη. Συνηθιζεται να πιστευουμε οτι η μικρη που ειναι "της καρδιας" οπως λεμε ειναι και πιο σημαντικη..Ομως αυτο δεν ισχυει.Και οι δυο αναλογα με το ποσο υψηλες ειναι μπορουν να δειξουν και τα διαφορα προβληματα.Παιζει ρολο και η ηλικια και αλλα..

Οποτε μαλλον ειστε ισοπαλια με το συζυγο!Razz Razz Razz Καμια δεν ειναι πιο σημαντικη απο την αλλη..

roodie

Κι εγώ αυτό του έλεγα!!!Α ρε γ@@@@το γιατρός έπρεπε να γίνω!!!Που είσαι μάνα να με δείς.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own free blog