Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από valgreg Σήμερα στις 12:36 am

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από darsel Σήμερα στις 12:35 am

» για να περασει η ωρα:( σας εχουν κανει οι γιαγιαδες την μαγκανια με τον σταυρο???)
από darsel Σήμερα στις 12:33 am

» ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ!!
από ede37 Σήμερα στις 12:33 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Σήμερα στις 12:29 am

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από Anastasie Σήμερα στις 12:07 am

» Κακόβουλοι χρήστες!!
από ede37 Σήμερα στις 12:07 am

» σας εχει συμβει;
από kerasoula Χθες στις 11:19 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Χθες στις 11:18 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Σύλβια Χθες στις 11:02 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από Σύλβια Χθες στις 10:54 pm

» είμαι καινούρια αλλά..
από Σύλβια Χθες στις 10:40 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από ANGEL Χθες στις 10:11 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από αγγελακι στον ουρανο Χθες στις 8:54 pm

» Μικρες μανουλες!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 7:09 pm

» ΦΘΗΝΕς ΠΑΝΕς ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ!
από anneyim Χθες στις 6:44 pm

» Almiron pepti 2
από Nifitsa Χθες στις 6:34 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 6:13 pm

» Είμαι ξανά έγκυος!!
από ANGEL Χθες στις 6:10 pm

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από darsel Χθες στις 6:06 pm

» ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ ΜΩΡΑΚΙ
από mhtsaina Χθες στις 5:21 pm

» καισαρικη με επισκληριδιο?
από zenaki Χθες στις 4:56 pm

» Απίστευτα κι όμως ελληνικά!
από mhtsaina Χθες στις 3:16 pm

» Πολλα υγρα
από zenaki Χθες στις 1:54 pm

» Εγκυμοσύνη μετά απο αφαίρεση ινομυώματος?
από Rina80 Χθες στις 1:22 pm

» χειροποίητα προσκλητήρια- μπομπονιέρες
από mpempakos Χθες στις 1:10 pm

» Γιατί να ασφαλίσω το παιδί μου;
από alexbox Χθες στις 12:59 pm

» τεστ με αχνη γραμμη
από stel87 Χθες στις 9:22 am

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από Mamma Tomato Τετ Jul 30, 2014 11:43 pm

» καλώς σας βρήκα!
από zenaki Τετ Jul 30, 2014 11:32 pm

» Μ Α Κ Α Ρ Ι !!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Τετ Jul 30, 2014 7:51 pm

» Αρνηση για βοηθεια
από zenaki Τετ Jul 30, 2014 7:22 pm

» ΠΛΥΣΙΜΟ ΔΟΝΤΙΩΝ
από Βάνα Κ. Τετ Jul 30, 2014 4:50 pm

» Καλως σας βρηκα απο ΠΕΙΡΑΙΑ
από zenaki Τετ Jul 30, 2014 4:16 pm

» ΟΙ 8 ΣΥΝΗΘΕΣΤΕΡΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ!
από Σύλβια Τετ Jul 30, 2014 3:42 pm

» ΣΗΦΗΣ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΑΚΗΣ - ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ
από Σύλβια Τετ Jul 30, 2014 3:42 pm

» Χαμηλη χοριακη !!
από ANGEL Τετ Jul 30, 2014 2:46 pm

» ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ
από efil87 Τετ Jul 30, 2014 1:58 pm

» ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ
από efil87 Τετ Jul 30, 2014 1:47 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από jollie Τετ Jul 30, 2014 12:17 pm

Παρόντες χρήστες
654 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 27 μέλη, 2 μη ορατοί και 625 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, Catty, darsel, Despoinaki123, ede37, elila, fasolis, jelaki, joujoukaki, kat_laz, Lillybell, Lollipop83, love4, Mama40, mamalina, margdimitra, maria1988, Nifitsa, pennytol, popix, primadona, Psaraki, ria spies, rise, valgreg, μαρακι27, μιτατα

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 ιχνη λευκωματος στα ουρα!!!!!!!!! στό Τρι Jul 16, 2013 9:02 pm

kitty29

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα σε ολους και ολες!!!!!!!!διανυω με το καλο την 20 εβδομαδα της εγκυμοσυνης......στις καθιωρωμενες εξετασεις που εκανα τα ουρα εδειξαν οψη θολερη,ιχνη λευκωματος και λιγη βλεννη!!!!!να ανησυχησω;αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο μου και θα παρω τις απαντησεις.......απλα διαβασα καπου οτι εχει σχεση με την προεκλαμψια......η πιεση μου παντως ειναι κανονικη....10 με 6.....και δεν εχω παρει πολλα κιλα.....εχει συμβει σε καμια σας;ειναι η 2 εγκυμοσυνη και στην 1 δεν ειχα τετοιο θεμα........τι να πω...

Maimou2009

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είχα απο την αρχη ίχνη λευκώματος στα ουρα.ο γιατρός δεν το αξιολόγησε καν.οταν αλλαξα εργαστήριο δεν μου έβρισκαν τίποτα.

sp1978

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ακριβώς τα ίδια είχε δείξει και σε μένα γυρω στην 22 εβδομάδα.εμένα δεν ήταν τπτ μάλλον με τριγύριζε κάποια ψιλοουρολοίμωξη,απλά να πίνεις πολύ νερό.από τότε δεν ξαναείχα λεύκωμα στα ούρα πάντως.

Lillybell

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Για να μιλησουμε για προεκλαμψια πρεπει να βρισκεται καποια μετα την 26η εβδομαδα κυησης.. Επισης πρεπει να υπαρχει υψηλη πιεση ( πανω απο 130/90) και οιδηματα στα ποδια...Αυτα ειναι τα 3 στοιχεια που χαρακτηριζουν αυτη την κατασταση..Ενα στοιχειο απο μονο του και μαλιστα τοσο νωρις, δεν αξιολογειται ως προεκλαμψια.Οποτε μην φοβαισαι, τουλαχιστον τωρα. Παρακολουθηση απο τον γιατρο και ολα θα πανε καλα.

roodie

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Lillybell έγραψε:Για να μιλησουμε για προεκλαμψια πρεπει να βρισκεται καποια μετα την 26η εβδομαδα κυησης.. Επισης πρεπει να υπαρχει υψηλη πιεση ( πανω απο 130/90) και οιδηματα στα ποδια...Αυτα ειναι τα 3 στοιχεια που χαρακτηριζουν αυτη την κατασταση..Ενα στοιχειο απο μονο του και μαλιστα τοσο νωρις, δεν αξιολογειται ως προεκλαμψια.Οποτε μην φοβαισαι, τουλαχιστον τωρα. Παρακολουθηση απο τον γιατρο και ολα θα πανε καλα.

Τι ωραία που τα λές βρε γιατρέεεεεεεε!!!!!Αλήθεια λέω, δεν κοροιδεύω!!!Αλήθεια τι ειδικότητα έχεις βρε Liilybel?

Lillybell

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
roodie έγραψε:
Lillybell έγραψε:Για να μιλησουμε για προεκλαμψια πρεπει να βρισκεται καποια μετα την 26η εβδομαδα κυησης.. Επισης πρεπει να υπαρχει υψηλη πιεση ( πανω απο 130/90) και οιδηματα στα ποδια...Αυτα ειναι τα 3 στοιχεια που χαρακτηριζουν αυτη την κατασταση..Ενα στοιχειο απο μονο του και μαλιστα τοσο νωρις, δεν αξιολογειται ως προεκλαμψια.Οποτε μην φοβαισαι, τουλαχιστον τωρα. Παρακολουθηση απο τον γιατρο και ολα θα πανε καλα.

Τι ωραία που τα λές βρε γιατρέεεεεεεε!!!!!Αλήθεια λέω, δεν κοροιδεύω!!!Αλήθεια τι ειδικότητα έχεις βρε Liilybel?

Δε σε λεω, δε σε λεω, δε σε λεω!!! που να ανεβασεις πιεση απο το να αναρρωτιεσαι!!!!Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

roodie

Εντάξει ντόκτωρ.Αυτός είναι και ο σκοπός μας βέβαια. Να ανέβει!!!Και μια και σε βρήκα εύκαιρη, και φυσικά αφού ζητήσω συγγνώμη απ' τη θεματοθέτρια, επειδή είχα μια διαφωνία με το σύζυγο, θέλω να σε ρωτήσω. Ποια πίεση, η μικρή ή η μεγάλη είναι πιο σημαντική. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις τι λέω!!!!

Lillybell

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
roodie έγραψε:Εντάξει ντόκτωρ.Αυτός είναι και ο σκοπός μας βέβαια. Να ανέβει!!!Και μια και σε βρήκα εύκαιρη, και φυσικά αφού ζητήσω συγγνώμη απ' τη θεματοθέτρια, επειδή είχα μια διαφωνία με το σύζυγο, θέλω να σε ρωτήσω. Ποια πίεση, η μικρή ή η μεγάλη είναι πιο σημαντική. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις τι λέω!!!!

Καταλαβαινω.. Αυτες οι δυο αξιολογουνται μαζι. Δε μπορεις να ξεχωρησεις ποια ειναι πιο σημαντικη. Συνηθιζεται να πιστευουμε οτι η μικρη που ειναι "της καρδιας" οπως λεμε ειναι και πιο σημαντικη..Ομως αυτο δεν ισχυει.Και οι δυο αναλογα με το ποσο υψηλες ειναι μπορουν να δειξουν και τα διαφορα προβληματα.Παιζει ρολο και η ηλικια και αλλα..

Οποτε μαλλον ειστε ισοπαλια με το συζυγο!Razz Razz Razz Καμια δεν ειναι πιο σημαντικη απο την αλλη..

roodie

Κι εγώ αυτό του έλεγα!!!Α ρε γ@@@@το γιατρός έπρεπε να γίνω!!!Που είσαι μάνα να με δείς.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own blog