Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μαμάδες με 3 παιδιά!
από ANGEL Σήμερα στις 10:46 am

» πεθερα=τα νευρα μου
από HappyMama Σήμερα στις 9:52 am

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από κουνελάκι Σήμερα στις 9:17 am

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από μαρακι27 Σήμερα στις 8:56 am

» Club Αυπνιας!
από μαρακι27 Σήμερα στις 2:53 am

» Στρουμφιβάπτιση, help!!!!!!
από mariameint Χθες στις 10:42 pm

» βιοψια ορχεως
από efaki27 Χθες στις 10:40 pm

» φαγουρα στα γεννητικα οργανα στον 8ο μηνα
από mariameint Χθες στις 10:28 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 10:19 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από irene-_- Χθες στις 7:15 pm

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από ede37 Χθες στις 6:46 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από Catty Χθες στις 6:15 pm

» ΤΣΙΣΑ ΣΤΗ ΛΕΚΑΝΗ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΚΑΚΑ
από HappyMama Χθες στις 4:07 pm

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από kerasoula Χθες στις 3:44 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από irenehr Χθες στις 3:27 pm

» ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ
από Titino Χθες στις 3:22 pm

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από MARITSA123 Χθες στις 3:13 pm

» ti na perimeneis ta prwta xronia
από Areti2 Χθες στις 1:10 am

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΝΓΙΑ ΜΩΡΟ
από mamy land Τετ Aug 20, 2014 11:49 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Τετ Aug 20, 2014 12:12 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Τετ Aug 20, 2014 12:10 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Τετ Aug 20, 2014 12:10 pm

» ροζ υγρα μετα απο επαφη
από Lillybell Τρι Aug 19, 2014 6:21 pm

» Καθυστέρηση
από maro28 Τρι Aug 19, 2014 5:41 pm

» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΤΟΥ
από mamamanous Τρι Aug 19, 2014 5:37 pm

» Πότε θα κόψουμε το babylino??
από k@terin@ Τρι Aug 19, 2014 4:08 pm

» χτενισμα για βαφτιση
από JELLYFISH Τρι Aug 19, 2014 1:59 pm

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΡΕΤΕ???
από demaki88 Τρι Aug 19, 2014 12:44 pm

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Τρι Aug 19, 2014 12:05 pm

» ** Φίλοι...Εδώ γελάνε! **
από μιτατα Τρι Aug 19, 2014 2:09 am

» ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ -ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !
από μιτατα Τρι Aug 19, 2014 1:46 am

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Δευ Aug 18, 2014 7:34 pm

» Ποιο βιβλίο διαβάσατε τελευταία;
από Rina80 Δευ Aug 18, 2014 3:27 pm

» Σχεση ζευγαριου
από Rina80 Δευ Aug 18, 2014 2:56 pm

» ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ
από HappyMama Δευ Aug 18, 2014 10:51 am

» camping με μωρό?εχετε πάει?
από HappyMama Δευ Aug 18, 2014 10:34 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Δευ Aug 18, 2014 9:03 am

» Εγκυμοσύνη μετά απο αφαίρεση ινομυώματος?
από Rina80 Κυρ Aug 17, 2014 11:00 pm

» ΠΑΙΔΙΚΑ ΔΑΝΤΕΛΕΝΙΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ!!!!!!!
από babycity Κυρ Aug 17, 2014 9:54 pm

» ..............
από christinelle Κυρ Aug 17, 2014 8:52 am

Παρόντες χρήστες
523 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 8 μέλη, 1 μη ορατός και 514 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

ANGEL, HappyMama, Liontarina29, nafs, Silver away, stellina87, ευουλα5, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

mariketi

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εχω ενα θεματακι βρε κοριτσια. Τα δυο μου πρωτα μωρα τα ειχα βαλει απο νεογεννητα στο ριλαξ και οι παιδιατροι που ειχα τοτε μου ελεγαν οτι δεν υπαρχει προβλημα. Η τωρινη παιδιατρος που εχω, λογω μετακομισης αλλαξα τον παλιο, μου λεει οτι δεν κανει να ειναι στο ριλαξ καθολου το τριτο μου μωρακι που τωρα γινεται δυο μηνων. Εγω ωστοσο τη βαζω γιατι δεν γινεται αλλιως. Εσεις ποτε τα βαλατε?

kaatrin

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο δικός μου είναι ενός μηνός κ τον έχω ήδη βάλει...κ τον πρώτο έτσι είχα κάνει.

Loukia M.

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω 2 μηνων την εβαλα αν και δεν καθεται σχεδον καθολου !!! Βεβαια δεν εχω ρωτησει την π/δ αλλα πιστευω οτι ο καθενας εχει την δικη του αποψη !!

Dori

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariketi έγραψε:Εχω ενα θεματακι βρε κοριτσια. Τα δυο μου πρωτα μωρα τα ειχα βαλει απο νεογεννητα στο ριλαξ και οι παιδιατροι που ειχα τοτε μου ελεγαν οτι δεν υπαρχει προβλημα. Η τωρινη παιδιατρος που εχω, λογω μετακομισης αλλαξα τον παλιο, μου λεει οτι δεν κανει να ειναι στο ριλαξ καθολου το τριτο μου μωρακι που τωρα γινεται δυο μηνων. Εγω ωστοσο τη βαζω γιατι δεν γινεται αλλιως. Εσεις ποτε τα βαλατε?
καλημερα κι εγω απο μικρο τον έβαζα αλλα οχι πολλές ώρες.γενικα λένε να το αποφύγεις όσο μπορείς.

jojo5

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμένα ειναι 24 ημερών κ αυτήν την στιγμή την έχω εκεί κ κοιμάται.... Και την μεγάλη μου απο την αρχή την έβαζα... Γιατί να μην τα βάζουμε δεν καταλαβαίνω....

ede

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Την ημερα που γυρισα απο το μαιευτηριο. και τα τρια. Να σου πω τριτο μωρακι ειναι ..........τα αλλα 2 επαθαν τιποτα? Ετσι και εγω. Τα 2 πρωτα στη στρατα ,αλλαξα γιατρο στο τριτο και την ακούω που λεει η παιδιατρος σε μια άλλη μαμα ''απαγορεύται η στράτα'' ............Σαν να μη το άκουσα . Ούτε καν την ρώτησα. η μπέμπα τώρα που μιλάμε είναισ την στράτα. Laughing 

theanw

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω απο 2 μηνω παρα τον εβαζα εκει καιτον κοιμιζα κιολας!ΔΕν ειχα ρωτησει παιδιατροο αλλα κ δεν νομιζω να πειραζει.Απλα λογικα οχι πολλες ωρες.Παντως αν στα 2 πρωτα εκανες ετσι και τα ειδες μια χαρα στο τριτο γιατι δεν κανεις το ιδιο?Ο καθε γιατρος τελικα αλλη αποψη.Να σου ζησουν παντως!!

freskia mama

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοπελα μου εγω δεν ξερω γιατι περιμενω να γεννησω αλλα ειχα και εγω αυτη την απορια γιατον μικρο μου οταν πηγα στο νοσοκομειο μου ειπαν οτι πρεπει να παρω ενα ριλαξ καθησματακι αυτοκινητου για να βγαλουμε το μωρο απο την κληνηκη και το πηρα τωρα η συνηφαδα μου που εχει 2 εκει τα ειχε απο νεογενητα .....................το αλλο για μενα ειναι οτι εχω λικνο με ροδαλακια τοπερνω απο το δωματιο και το παω οπου θελω στο σπιτι ........απλα για να μην ειναι συναιχεια ξαπλωμενος θα το βαζω και λιγο στο ριλαξ

Tinkerbell10

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οι απόψεις διίστανται. Εμένα ο ένας παιδίατρος (πιο καλός κατά τη γνώμη μου) μου είπε να μην τη βάλω αμέσως (δηλαδή μετά το τρίμηνο), ενώ η άλλη μου είπε ότι είναι καλό για το μωρό και του αρέσει γιατί είναι σε ίδια θέση με αυτή της μήτρας. Τι να σου πω; Ακολούθησα τη γνώμη του πρώτου. Πάντως έχει να κάνει με το κορμάκι του μωρού. Δεν είναι και τόσο απλό. Και οι απαντήσεις του τύπου εγώ το έβαλα και δεν έπαθε τίποτα δεν ισχύουν. Αυτά δε φαίνονται άμεσα... Τελοσπάντων όπως συνηθίζω να λέω η επιλογή είναι δική σου!!!

pepe mike

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σας μανουλες...κ εγω απο νεογεννητο σχεδοβ τον εβαλα αφου καποια ειναι απο 0+ κ ειναι ξαπλωτα....φιλακια...

trilly

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κι απο μενα! εγω την εβαλα στον 4ο μηνα. η παιδιατρος μου ειπε ποσο κακο κανει στην μεση και την σπονδυλικη στηλη το ριλαξ. σε μικροτερη ηλικια δεν εχει δυναμωσει ακομα, οποτε και ειπε καλυτερα μετα τον 3ο.

nanakaboubou

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω παλι δυομιση μηνων την εβαλα εκει οσο ηταν ξαπλωμενη βαριοτανε και γκρινιαζε.. τωρα οσο μεγαλωνει την εχω εκει για να πεζει με τα μπαρμπαδελια της και στο πρωτο χασμουρητο που θα καταλαβω την παω και ξαπλωνει.. νομιζω το ''δεν κανει'' ειναι σχετικο.. δηλαδη μην αφηνεις το μωρο εκει 5 ωρες να καθετε να κοιμαται και ολο εκει λογο μεσουλας φανταζομαι αλλα αν υπαρχει μετρο και ευχαριστιετε και το μωρο τοτε γιατι οχι? τωρα που η δικια μου ειναι και σε φαση στριφογυρισματος δεν μπορω να την αφηνω και ολο ξαπλωμενη εκτος κρεβατιου γιατι τρεμω οποτε το ριλαξ ειναι οτι πρεπει μεχρι να φτιαξω γαλα η κατι αλλο την δενω με την ζωνουλα της και ολα καλα!! και αυτο ακομα ειναι στο τι θεωρει σωστο ο καθε παιδιατρος!!

Mimine

Κάπου το 2ο μήνα μου είπε η παιδίατρος να τον βάλω. Πιο πριν κι αυτό δεν ήθελε και δεν χωρούσε και καλά στο ρηλάξ. Χανόταν εκεί μέσα.

mariketi

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια καλημερα και καλο μηνα να εχουμε. Ευχαριστω για την ανταποκριση στο ερωτημα μου. Τελικα και οι αποψεις των παιδιατρων διιστανται πολυ. Οποτε και στο θεμα του ριλαξ παν μετρον αριστον. Φιλια!!!!

Σοφία 26

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα και απο μενα!!!
και εγω αμεσως τον εβαλα,απο οταν ηρθαμε απο το νοσοκομειο!
αλλα για μικρα διαστηματα εως οτου να του ετοιμασω το συμπληρωμα και ξανα στη κουνια του!

Margaritta

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κ από εμένα! Από μεγαλύτερες σε ηλικία γυναίκες ακούς ότι τα παιδιά μέχρι σχεδόν έξι μηνών πρέπει να είναι σε ξαπλωτή θέση. Εμένα η παιδίατρος μας μου είπε οτι είναι φυσιολογική στάση για το μωράκι η κοιλιά αυτή που κάνει το ριλαξ.. αγκαλιάζει τη μεσούλα του.. Οπότε εμείς από πολύ νωρίς, σχεδόν μόλις επιστρέψαμε απο την κλινική!

alex19

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
πριν κλείσει μήνα τον βάλαμε στο relax και ήταν το μόνο μέρος που καθόταν ήσυχος!!!!!!

τζενη

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
οταν γυρισαμε απο το νοσοκομειο.ηταν πολυ ανετα,και το ειχα συνεχεια κοντα μου.

zini

Και εγω την εβαλα οταν εκλεισε το πρωτο μηνα. Τις αρεσε πολυ Θα την εβαζα νωριτερα αλλα δεν ειχαμε αγορασει 

demaki88

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Margaritta έγραψε:Γεια σας κ από εμένα! Από μεγαλύτερες σε ηλικία γυναίκες ακούς ότι τα παιδιά μέχρι σχεδόν έξι μηνών πρέπει να είναι σε ξαπλωτή θέση. Εμένα η παιδίατρος μας μου είπε οτι είναι φυσιολογική στάση για το μωράκι η κοιλιά αυτή που κάνει το ριλαξ.. αγκαλιάζει τη μεσούλα του.. Οπότε εμείς από πολύ νωρίς, σχεδόν μόλις επιστρέψαμε απο την κλινική!
καλησπερα..σε αυτο συμφωνει και η δικια μου παιδιατρος και μαλιστα ακομα και στην κουνια μου ειχε πει να βαλω κατω απο το στρωμα στο υψος της μεσης και πανω να βαλω στρωμα η κουβερτα ωστε να δημιουργισω ενα ελαχιστο υψωμα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog