Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» mipos eimai egkuos
από Anna lamda Σήμερα στις 3:35 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από tassoula Σήμερα στις 2:04 am

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #139
από tzeni27 Σήμερα στις 1:54 am

» Εσείς αισθανθήκατε πόνο κατά την εμφύτευση του ωαρίου;
από tassoula Σήμερα στις 1:49 am

» Χαμηλη χοριακη !!
από μιτατα Σήμερα στις 1:41 am

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από Mama40 Σήμερα στις 1:12 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από roodie Σήμερα στις 12:36 am

» προσπαθεια σπερματεγχυσης
από tinki Σήμερα στις 12:33 am

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από maryz-iraklio kritis Σήμερα στις 12:08 am

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 10:05 pm

» Ινομυωμα και εκγυμοσυνη
από dora74 Χθες στις 9:46 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 9:38 pm

» Αναγνώριση Κυοφορούμενου Τέκνου
από dora74 Χθες στις 9:18 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ, ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΑΠΟ ΤΑ LIDL
από maria maroui Χθες στις 7:00 pm

» Παιδικοί σταθμοί περιοχής Δραπετσώνας-Κερατσινίου!
από ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ 1970 Χθες στις 5:39 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από maria maroui Χθες στις 5:17 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Χθες στις 5:06 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 4:28 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Χθες στις 4:12 pm

» παραξενα ονειρα
από xristinio18 Χθες στις 4:07 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από Aurora Χθες στις 3:52 pm

» ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΣΩΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ; ΑΓΟΡΑΣΕ ΦΙΔΙΑ-ΚΟΜΠΡΕΣ!!!!
από Stevi_tasos Χθες στις 3:50 pm

» σας εχει συμβει;
από maro28 Χθες στις 3:36 pm

» Προσπάθεια για μωρό και θάλασσα
από JELLYFISH Χθες στις 3:29 pm

» Β' τριμηνο: Αυπνοια :(
από γεωργια καρ. Χθες στις 2:32 pm

» χοριακη στην εξωσωματικη
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 1:52 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από stellina87 Χθες στις 1:05 pm

» ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ-ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ
από elin1 Χθες στις 12:59 pm

» έχει τύχει σε κάποια??
από Yasmina Χθες στις 11:44 am

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από roodie Χθες στις 11:39 am

» ΟΔΟΝΤΟΦΥΙΑ ΜΩΡΟΥ 20 ΜΗΝΩΝ
από Yasmina Χθες στις 11:30 am

» Μικρες μανουλες!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 11:28 am

» ΝΕΑ ΜΟΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ.ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΕΦΑΝΟΒΑΠΤΙΣΗ ,ΠΑΝΤΡΕΨΟΥ ΕΝΑΝ 9ΧΡΟΝΟ .
από roodie Χθες στις 11:00 am

» Θέλω να γίνω μαμά αλλά.....
από Stevi_tasos Χθες στις 10:53 am

» χειροποίητα προσκλητήρια- μπομπονιέρες
από Stevi_tasos Χθες στις 10:51 am

» ΒΡΕΙΤΕ ΤΙΣ ΠΑΛΑΙΕΣ ΣΑΣ ΣΥΜΜΑΘΗΤΡΙΕΣ-ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ-ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΕΣ
από Stevi_tasos Χθες στις 10:47 am

» sos mono zimarika
από kerasoula Δευ Jul 21, 2014 10:25 pm

» συσπασεις...
από mama_maria krhth Δευ Jul 21, 2014 7:38 pm

» ΜΑΜΑΔΕΣ,ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ,ΑΓΟΡΑΚΙΑ....ΚΟΠΙΑΣΤΕ ,ΟΙ ΝΤΟΥΡΝΟΘΥΡΕΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ !
από Stevi_tasos Δευ Jul 21, 2014 7:11 pm

» βαψιμο μαλλιων στο θηλασμο
από Stevi_tasos Δευ Jul 21, 2014 6:58 pm

Παρόντες χρήστες
121 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 5 μέλη, 1 μη ορατός και 115 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

alexia.24, anatoligew, Anna lamda, griniaroula, μιτατα

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Κυρ Jun 16, 2013 10:53 am

nanakaboubou

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια μου!! καλη κυριακη να εχουμε ολοι!! ηθελα να κανω μια ερωτηση να παρω τις γνωμες σας περι θαλασσας και της μικρης μου. γιναμε 4 μηνων προχθες. η παιδιατρος μας μασς ειπε πως στη θαλασσα να μπει μολις κλεισει και τον 6 μηνα δηλαδη αυγουστο... θα με πεις περιμενε μεχρι τοτε αλλα εγω θελω να ρωτησω κατι που σκεφτηκα και ακομα δεν το εχω ρωτησει στη γιατροκα μας ... σκεφτηκα λοιπον επειδη εχουμε και την θαλασσα μεσα στα ποδια μας και θελουμε να κανουμε κανα μπανακια γιατι σφιξαν οι ζεστες και ειναι σπαστικο να ακουγοντε οι γλαροι στο σπιτι σου και να μην πας για μπανιο. και σκεφτηκα λοιπον για να μην μακρυγορω επειδη η γιατρος με ειπε οτι να πηγενουμε εννοειτε για μπανιο εμεις αλλα να μην βαζουμε το μωρο, να αγορασω λοιπον μια μικρη φουσκοτη σαν ''πισινουλα'' να ριξω μεσα 1-2 εμφιαλωμενα νερα και να την βαλουμε να πλατσουρισει η μικρη εκει.. τι λετε?? να το κανω η ακομα να μην την εκθεσω γενικα στο ηλιο.??

2 Απ: Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Κυρ Jun 16, 2013 11:02 am

ede

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:καλημερα κοριτσια μου!! καλη κυριακη να εχουμε ολοι!! ηθελα να κανω μια ερωτηση να παρω τις γνωμες σας περι θαλασσας και της μικρης μου. γιναμε 4 μηνων προχθες. η παιδιατρος μας μασς ειπε πως στη θαλασσα να μπει μολις κλεισει και τον 6 μηνα δηλαδη αυγουστο... θα με πεις περιμενε μεχρι τοτε αλλα εγω θελω να ρωτησω κατι που σκεφτηκα και ακομα δεν το εχω ρωτησει στη γιατροκα μας ... σκεφτηκα λοιπον επειδη εχουμε και την θαλασσα μεσα στα ποδια μας και θελουμε να κανουμε κανα μπανακια γιατι σφιξαν οι ζεστες και ειναι σπαστικο να ακουγοντε οι γλαροι στο σπιτι σου και να μην πας για μπανιο. και σκεφτηκα λοιπον για να μην μακρυγορω επειδη η γιατρος με ειπε οτι να πηγενουμε εννοειτε για μπανιο εμεις αλλα να μην βαζουμε το μωρο, να αγορασω λοιπον μια μικρη φουσκοτη σαν ''πισινουλα'' να ριξω μεσα 1-2 εμφιαλωμενα νερα και να την βαλουμε να πλατσουρισει η μικρη εκει.. τι λετε?? να το κανω η ακομα να μην την εκθεσω γενικα στο ηλιο.??Koίτα η ιδέα της πισίνας δεν είναι κακή αλλά να μην πολύ κρύο το νερό. Δηλαδή να το αφήσεις λίγο στον ηλιο να ζεσταθεί. Τώρα με 1-2 εμφιαλωμένα νερά σε φουσκω΄τη πισινούλα δεν θα φτάσει ούτε για ζήτω. Τον ήλιο εγώ τον φοβάμαι πάρα πολύ. Δεν τα βγάζω με ήλιο έξω που ειναι και πολύ μεγαλύτερα. Προτιμώ τις πρωινές ώρες 8.30 και το πολύ 12 έχω φύγει. Την μικρή την έχω κάτω απο ομπρέλα και με μγάλο δείκτη προστασίας. Πρόσεχε πάντως λιγο γιατί είναι πολύ μωράκι. 

3 Απ: Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Κυρ Jun 16, 2013 11:06 am

nanakaboubou

απο την μια λεω αντε ναι ειναι πολυ νινι ακομα.. απο την αλλη λεω ε εφοσον μας ειπε και η γιατρος να την περνουμε στη θαλασσα απλα να μην την βουταμε ετσι το σκεφτηκα ετσι ωστε να δροσιστει και αυτη... εννοειτε με τον καταλληλο εξοπλισμο και εννοειτε κατω απο παχια σκια.. οσο για τα νερα λιγο μονο μωρε για να ειναι μεσα ο κωλαρικος της να δροσιζετε... παντως θα ρωτησω και τη γιατρο την τριτη που χουμε το εμβολιο και θα δειξει.. εσυ ποτε τα πρωτοπηγες??

4 Απ: Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Κυρ Jun 16, 2013 11:12 am

theanw

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα νανα!!!Τελικα βρε παιδι μου ο καθε γιατρος εχει διαφορετικη αποψη.Εμας μας ειπε να τον βαλουμε οποτε θελουμε.(την τριτη γινομαστε 5 μηνων)Αυριο που θα παω για εμβολιο λεω να τον ξανα ρωτησω.Παντως και γω φοβαμαι τον ηλιο γιατι πλεον στις εποχες μας δεν ειναι για να καθεσαι ουτε λεπτο.Παντως αν την πας σου στελνω ενα λινκ που θα σε βοηθησει
Διακοπές με το μωρό - myworld.gr
 Λεει ωραια πραγματα και πρακτικα

5 Απ: Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Κυρ Jun 16, 2013 11:16 am

Lillybell

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κοριτσια..Εγω θα ελεγα να μην τα βαλετε τα μωρα σας τωρα που ειστε λιγο πριν απο εμβολιο....Αν κρυωσουν, γιατι κακα τα ψεμματα, τα νερα δεν ειναι και τοσο ζεστα ακομη, δε θα μπορειτε να κανετε το εμβολιο και θα μεινει πισω..Ειδικα τον πρωτο χρονο που εχουμε εμβολιο καθε μηνα σχεδον....
Εμενα ο Π/Δ μου ειχε πει μετα τον 6ο μηνα στη θαλασσα και για τον επιπλεον λογο οτι τα αντιηλιακα μπορεις να τα βαλεις μετα τον 6ο μηνα..(Αν εχει βγει κανενα που το βαζεις και πριν, δε γνωριζω..)

6 Απ: Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Κυρ Jun 16, 2013 11:20 am

ede

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lillybell έγραψε:Καλημερα κοριτσια..Εγω θα ελεγα να μην τα βαλετε τα μωρα σας τωρα που ειστε λιγο πριν απο εμβολιο....Αν κρυωσουν, γιατι κακα τα ψεμματα, τα νερα δεν ειναι και τοσο ζεστα ακομη, δε θα μπορειτε να κανετε το εμβολιο και θα μεινει πισω..Ειδικα τον πρωτο χρονο που εχουμε εμβολιο καθε μηνα σχεδον....
Εμενα ο Π/Δ μου ειχε πει μετα τον 6ο μηνα στη θαλασσα και για τον επιπλεον λογο οτι τα αντιηλιακα μπορεις να τα βαλεις μετα τον 6ο μηνα..(Αν εχει βγει κανενα που το βαζεις και πριν, δε γνωριζω..)Αυτό για τα ανιηλιακά δεν το ξέρω γιατί όλα τα παιδιά μου καλοκαίρι ήταν πα΄νω απο 6 μηνών. Και ε΄γω πάντως δεν καίγομαι για να μπει στην θαλασσα. 

7 Απ: Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Κυρ Jun 16, 2013 11:20 am

theanw

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lillybel καλημερα!!!Εννοειτε οτι μετα το εμβολιο Θαλασσα.Οσο για αντηλιακο ναι εχει βγει και ειναι ειδικο για βρεφη και το χω παρει.

8 Απ: Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Κυρ Jun 16, 2013 11:21 am

nanakaboubou

ααα ναι?? δεν ξερω κοριτσι μου για τα αντιλιακα αν εχει για πιο πριν... ππφφφ τελος παντων το πιλατευα στο μυαλο μου δεν μου φενοταν κατι κακο αν προσεχα και λεω θα ρωτησω τα κοριτσια!! αλλα αν δεν εχει αντιλιακα τοτε οχι!! δεν το ηξερα οτι δεν κανει... και οτι δεν εχει δηλαδη!!

9 Απ: Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Κυρ Jun 16, 2013 11:22 am

nanakaboubou

ααα το εμβολιο θα το κανουμε την τριτη και θα ειναι το 3ο μας εγω λεω για το σ/κ που ερχετε η και το παραεπομενο οχι πιο πριν το σκεφτηκα και γω...

10 Απ: Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Κυρ Jun 16, 2013 11:42 am

nanakaboubou

theanw έγραψε:lillybel καλημερα!!!Εννοειτε οτι μετα το εμβολιο Θαλασσα.Οσο για αντηλιακο ναι εχει βγει και ειναι ειδικο για βρεφη και το χω παρει.

theanv μου ποιο αντιηλιακο χρησιμοποιεις?? γιατι και θαλασσα να μην παμε θα χρειαστει... βρηκα αυτο στο ιντερνετ κανει ξερεις? 
http://www.pharmapoli.com/Product.php?PageId=588&ProductId=4788

11 Απ: Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Κυρ Jun 16, 2013 12:00 pm

Lillybell

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω αυτο χρησιμοποιουσα, αλλα ηξερα οτι επιτρεπεται μετα τους 6 μηνες...Τωρα δεν εχω και κανενα μπροστα μου για να δω αν γραφει κατι αλλο......Rolling Eyes

12 Απ: Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Κυρ Jun 16, 2013 12:13 pm

theanw

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
http://www.pharmacy295.gr/gr/el/products/frezyderm-baby-sun-care-spf-25-75ml
Εγω αυτο του βαζω και ο γιατρος ειπε οκ.Παντως στον ηλιο χωρις κατι δεν τον βγαζω.Καπελο κ αντηλιακο ωπος και δηποτε.Δεσ τε το παντως το λεει και για βρεφη.Παντως αν δεν ζεστανει καά ο καιρος δεν τον βουταω μεσα

13 Απ: Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Κυρ Jun 16, 2013 6:47 pm

nanakaboubou

ευχαριστω κοριστια μου για τις αποψεις σας σκεφτηκα κιολας αν το κανω και επιτρεπεται και το αντιηλιακο να την φοραω και ενα λεπτο ασπρο φανελακι απο πανω να μην της το βγαλω!!

14 Απ: Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Τετ Jun 19, 2013 5:21 pm

nanakaboubou

ρωτησα κοριτσια μου τη γιατρο μας εχθες με ειππε πως δεν υπαρχειπ ροβλημα αρκει να μην φυσαει και παει αμμος στα ματακια της.. και επισης με ειπε να παρω αντιηλιακο το frezydem για βρεφη....

15 Απ: Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Τετ Jun 19, 2013 6:35 pm

sp1978

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ο ηλιος ειναι καρκινος πλεον και για μας ποσο μαλλον για τα μωρα!δεν νομιζω οτι πρεπει να εκτιθενται καθολου παρα μονο απογευμα.τουλαχιστον αυτο θα κανω με την δικια μου.

16 Απ: Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Τετ Jun 19, 2013 6:51 pm

nanakaboubou

sp1978 έγραψε:ο ηλιος ειναι καρκινος πλεον και για μας ποσο μαλλον για τα μωρα!δεν νομιζω οτι πρεπει να εκτιθενται καθολου παρα μονο απογευμα.τουλαχιστον αυτο θα κανω με την δικια μου.

και πολυ καλα κανεις ολα θελουνε μετρο.. επεισης τις πρωινες ωρες 9-12 δεν πιστευω οτι ο ηλιος καιει τοσο.. και εννοειτε οτι οταν λεμε κανπου να παμε θα εχουμε και ακριβως ολα απαραιτητα  που χρειαζοντε. οσο για το απογευμα βγαζει αερα κρυωνει βρομιζει και δεν το πολυ προτιμω.. αλλα εγω ακομα δεν μιλαω για να την βαλω μεσα αλλα εξω σε πισινουλα

17 Απ: Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Τετ Jun 19, 2013 7:34 pm

mariposa

εγω παω στην θαλασσα τον γιο μου κ παιρνω κ την μπεμπα μαζι αλλα μετα τις 7 το απογευμα κ το μωρο δεν το βουταω καν,κατω απο σκια κ της βαζω αντιηλιακο κ καπελο.Εμας η παιδιατρος μας ειπε οκ για αντιηλιακο,θα την βαλω τον Αυγουστο που θα γινει 6 μηνων

18 Απ: Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Τετ Jun 19, 2013 8:21 pm

nanakaboubou

και μεις τοτε γινομαστε 6 μηνων.. εννοειτε οτι πιο πριν δεν θα το βαλω το μωρο στη θαλασσα απλα απο το να την εχω μαζι μου και να ιδρωνει ειπα  απλα να ειχα μια φουσκωτη μαζι μου να πλατσουριζε λιγα λεπτα εκει... εννοειετε οτι οταν ο ηλιος δεν καιει και οχι κατω απο ομπρελα γιατι και η αντιλια ειναι πολυ επικυνδινη εχουμε εδω μεγαλα δεντρα που φτανουν μεχρι τι θαλασσα και εχουν μεγαλη και παχια σκια..

19 Απ: Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Τετ Jun 19, 2013 8:52 pm

sp1978

αν λετε για μετα τις 7 φυσικα δεν καιει ειναι μια χαρα ο ηλιος..και ειδικα σε παχιες σκιες!επισης το αυτοκινητο ειναι μια ταλαιπωρια πιστευω αν η παραλια ειναι μακρυα εκτος αν το εχετε παρκαρισμενο σε σκιες....εμεις μονιμως στον ηλιο το εχουμε,δεν υπαρχουν δενδρα στη γειτονια....

20 Απ: Νινακι Και Θαλασσα!?!?!? στό Τετ Jun 19, 2013 8:58 pm

nanakaboubou

sp1978 έγραψε:αν λετε για μετα τις 7 φυσικα δεν καιει ειναι μια χαρα ο ηλιος..και ειδικα σε παχιες σκιες!επισης το αυτοκινητο ειναι μια ταλαιπωρια πιστευω αν η παραλια ειναι μακρυα εκτος αν το εχετε παρκαρισμενο σε σκιες....εμεις μονιμως στον ηλιο το εχουμε,δεν υπαρχουν δενδρα στη γειτονια....

εμεις εχουμε διπλα θαλασσα δεν χρειαζετε αμαξι και εχουμε πολλες σκιες μεγαλεσ γιαυτο το ακεφτηκα ετσι... 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog