Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 8:45 am

» mipos eimai egkuos
από Stevi_tasos Σήμερα στις 8:43 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από gallida Σήμερα στις 8:34 am

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 8:13 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ, ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΑΠΟ ΤΑ LIDL
από Stevi_tasos Σήμερα στις 7:59 am

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 7:55 am

» προσπαθεια σπερματεγχυσης
από fanouria Σήμερα στις 7:41 am

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #139
από κουνελάκι Σήμερα στις 7:24 am

» Β' τριμηνο: Αυπνοια :(
από anaisanais Σήμερα στις 5:37 am

» παραξενα ονειρα
από stilvy1982 Σήμερα στις 5:13 am

» Εσείς αισθανθήκατε πόνο κατά την εμφύτευση του ωαρίου;
από tassoula Σήμερα στις 1:49 am

» Χαμηλη χοριακη !!
από μιτατα Σήμερα στις 1:41 am

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από Mama40 Σήμερα στις 1:12 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από roodie Σήμερα στις 12:36 am

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 10:05 pm

» Ινομυωμα και εκγυμοσυνη
από dora74 Χθες στις 9:46 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 9:38 pm

» Αναγνώριση Κυοφορούμενου Τέκνου
από dora74 Χθες στις 9:18 pm

» Παιδικοί σταθμοί περιοχής Δραπετσώνας-Κερατσινίου!
από ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ 1970 Χθες στις 5:39 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από maria maroui Χθες στις 5:17 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 4:28 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από Aurora Χθες στις 3:52 pm

» ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΣΩΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ; ΑΓΟΡΑΣΕ ΦΙΔΙΑ-ΚΟΜΠΡΕΣ!!!!
από Stevi_tasos Χθες στις 3:50 pm

» σας εχει συμβει;
από maro28 Χθες στις 3:36 pm

» Προσπάθεια για μωρό και θάλασσα
από JELLYFISH Χθες στις 3:29 pm

» χοριακη στην εξωσωματικη
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 1:52 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από stellina87 Χθες στις 1:05 pm

» ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ-ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ
από elin1 Χθες στις 12:59 pm

» έχει τύχει σε κάποια??
από Yasmina Χθες στις 11:44 am

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από roodie Χθες στις 11:39 am

» ΟΔΟΝΤΟΦΥΙΑ ΜΩΡΟΥ 20 ΜΗΝΩΝ
από Yasmina Χθες στις 11:30 am

» Μικρες μανουλες!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 11:28 am

» ΝΕΑ ΜΟΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ.ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΕΦΑΝΟΒΑΠΤΙΣΗ ,ΠΑΝΤΡΕΨΟΥ ΕΝΑΝ 9ΧΡΟΝΟ .
από roodie Χθες στις 11:00 am

» Θέλω να γίνω μαμά αλλά.....
από Stevi_tasos Χθες στις 10:53 am

» χειροποίητα προσκλητήρια- μπομπονιέρες
από Stevi_tasos Χθες στις 10:51 am

» ΒΡΕΙΤΕ ΤΙΣ ΠΑΛΑΙΕΣ ΣΑΣ ΣΥΜΜΑΘΗΤΡΙΕΣ-ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ-ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΕΣ
από Stevi_tasos Χθες στις 10:47 am

» sos mono zimarika
από kerasoula Δευ Jul 21, 2014 10:25 pm

» συσπασεις...
από mama_maria krhth Δευ Jul 21, 2014 7:38 pm

» ΜΑΜΑΔΕΣ,ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ,ΑΓΟΡΑΚΙΑ....ΚΟΠΙΑΣΤΕ ,ΟΙ ΝΤΟΥΡΝΟΘΥΡΕΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ !
από Stevi_tasos Δευ Jul 21, 2014 7:11 pm

» βαψιμο μαλλιων στο θηλασμο
από Stevi_tasos Δευ Jul 21, 2014 6:58 pm

Παρόντες χρήστες
289 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 11 μέλη, 1 μη ορατός και 277 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

evanka, fanouria, gallida, Irene14, Mare, merentoula, ria spies, roxanne87, Stevi_tasos, xrysaki!, Σοφία η μέλλουσα μανούλα

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

xrisili

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑΙ ΤΗΝ ΚΥΤΤΑΡΙΤΙΔΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ? ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 17 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΧΑΝΩ ΚΙΛΑ Η ΚΥΤΤΑΡΙΤΙΔΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΗΣ..ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΟΡΤΣ Η ΦΟΥΣΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.

2 . στό Κυρ Jun 02, 2013 9:45 pm

KRISTI 1

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καταρχην να σου ζησει το μωρακι!μην σκεφτεσαι απο τωρα τετοια πραγματα,ειναι το τελευταιο.εχουμε φοβερες κατακρατησεις υγρων και ειναι λογικο να εχεις κυτταριτιδα.σιγα σιγα θα φυγει,οταν οι ορμονες θα ερθουν σε μια καποια ισορροπια.πινε πολυ νερο και απεφευγε το αλατι.

ede

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xrisili έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑΙ ΤΗΝ ΚΥΤΤΑΡΙΤΙΔΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ? ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 17 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΧΑΝΩ ΚΙΛΑ Η ΚΥΤΤΑΡΙΤΙΔΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΗΣ..ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΟΡΤΣ Η ΦΟΥΣΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.
Nα σου ζήσει το μωρό σου γερό και καλότυχο.
Για το θέμα που αναφέρεις τώρα.......είναι λίγο νωρίς για να παλέψεις κάτι τέτοιο. Η Κυτταρίτιδα αντιμετωπίζεται μόνο με διατροφή που νομίζω σε αυτή την φάση που βρίσκεσαι ίσως να δυσκολευτείς να είσαι τυπική. Επίσης αν θηλάζεις βοηθάει ο θηλασμός σημαντικά αλλά κάποιες τροφές που ναι μεν βοηθούν δεν ενδύκνονται στα πρώτα στάδια του θηλασμού. Προσπάθησε να πίνεις 10 ποτήρια νερο ημερησίως, κοψε την καφείνη (καφές, τσάι ,σοκολάτα, αναψυκτικά κάνουν φοβερές κατακρατήσεις) Φρέσκες σαλάτες, και 4-5 φρέσκα φρούτα. Απέφυγε τηγανητά, σάλτσες).
Αυτά τα βασικά και μην χρησιμοποιήσεις σε καμία περίπτωση προιόντα με υποκατάστατα ζάχαρης ειδικά αν θηλάζεις. Μπορεί να έιναι απίστευτα επικινδυνα για το μωρό σου. Ασπαρτάμη την αποφεύγεις σαν τρελή ,κοίτα καλά τα προιοντα.(τσίχλες sugar free, κοκα κόλα zero κλπ) καλή επιτυχία και υπομονή είναι πολύ νωρίς ακομα)

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βασικα με γυμναστικη! Και φυσικα με σωστη διατροφη. Σου παραθετω καποιες τροφες που βοηθουν.

1. πρασινο τσαι
2. γκρειπφρουτ
3. σολομος
4. οχι λευκα (αλευρι, ζαχαρη, αλατι)
5. σπαραγγια
6. κοκκινα φρουτα
7. ανανας
8. γαλοπουλα
9. ασπραδια αυγων
10. ξηροι καρποι αψητοι
11. αβοκαντο
12 ελαιολαδο
και ο καφες κανει καλο αλλα με μετρο. εγω πινω 1 την ημερα μονο.

πολυ πολυ νερο και οχι τηγανιτα

α και να κανεις μια με δυο (οχι παραπανω) φορες την εβδομαδα πιλινγκ στο σωμα σου και να επιμενεις στις περιοχες που εχεις την κυταριτιδα, γιατι αυξανει την κυκλοφορια του αιματως στην περιοχη και βοηθαει πολυ.

και τωρα που ειναι καλοκαιρι κολυμπα οσο περισσοτερο μπορεις βοηθαει απιστευτα!

xrisili

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ...ΓΙΑ ΔΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΑΝ ΜΠΟΡΩ Ν ΑΤΟ ΠΑΡΩ ΓΙΑΤΙ ΘΗΛΑΖΩ?

http://www.helpforhealth.gr/index.php?target=products&product_id=32006

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xrisili έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ...ΓΙΑ ΔΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΑΝ ΜΠΟΡΩ Ν ΑΤΟ ΠΑΡΩ ΓΙΑΤΙ ΘΗΛΑΖΩ?

http://www.helpforhealth.gr/index.php?target=products&product_id=32006

Γενικα δεν ειμαι υπερ τετοιων σκευασματων. Αν και αυτο ειναι φυσικο. Ομως θα πρεπει να ρωτησεις εφοσον θηλαζεις. Θα σου πει η παιδιατρος, αν και νομιζω πως θα σου πει οχι.

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και να σου πω οτι σε κατααβαινω απολυτα. Οταν γεννησα ηθελα να επαναφερω το σωμα μου στην πρωτερη του κατασταση οσο πιο γρηγορα γινοταν γιατι μου φαινοταν ξενο, αν και θηλασα μονο 40 μερες γιατι μετα γυρισα στη δουλεια, ηταν και καλοκαιρι και με ενοιαζε παρα πολυ. Εγω το αντιμετωπισα με καλη διατροφη κυριως με τις τροφες που σου ανεφερα παραπανω. Δεν εκανα διαιτα, απλα δεν ετρωγα τροφες που επιβαρυνουν την κατσταση, και εκανα και γυμναστικη. Προσωπικα το σωμα μου επανηλθε μεσα σε 2 μηνες αφουγεννησα, χωρις να στεριθω τιποτα απλα ειχα αυστηρο προγραμμα.

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
α, μπορεις αμα θες να χρησιμοποιησεις και μια κρεμα. Εγω με την Elancyl τοσα χρονια ειμαι ευχαρηστημενη, αλλα κοστιζει λιγο η αληθεια ειναι. Βεβαια δεν κανει θαυματα! Σε συνδυασμο με τα παραπανω μονο!

poivre

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γενικά δύσκολα απαλλάσσεσαι από κυτταρίτιδα, είχες και πριν την εγκυμοσύνη? Μπορείς να κάνεις επαλείψεις με αιθέρια έλαια, αλλά δεν θυμάμαι πια, θα έχει συνταγές στο ίντερνετ. Μιας και αναφέρθηκε η elancyl, κάνει όντως δουλειά? Έχω δειγματάκι και την χρησιμοποιώ για το στήθος μπας και....... Να την αγοράσω?

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
poivre έγραψε:Γενικά δύσκολα απαλλάσσεσαι από κυτταρίτιδα, είχες και πριν την εγκυμοσύνη? Μπορείς να κάνεις επαλείψεις με αιθέρια έλαια, αλλά δεν θυμάμαι πια, θα έχει συνταγές στο ίντερνετ. Μιας και αναφέρθηκε η elancyl, κάνει όντως δουλειά? Έχω δειγματάκι και την χρησιμοποιώ για το στήθος μπας και....... Να την αγοράσω?

Για στηθος δεν ξερω. Αλλα χρησιμοποιω αυτη για την κυτταριτιδα χρονια παντα τετοια εποχη και βλεπω αποτελεσμα. Αλλα δεν κανει απολυτως τιποτα χωρις σωστη διατροφη και ασκηση. Αν ομως προσεχεις ολα τα αλλα και κανεις και πιλινγκ, η κρεμα λυαινει το δερμα. Μιλαμε βεβαια για νορμαλ περιπτωσεις ε!

poivre

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η κυτταρίτιδα είναι και λίγο θέμα κληρονομικό, δηλαδή μπορεί να είσαι και 50 κιλά και να έχεις. Ξέρω xrisili δεν σε ενθαρρύνω τώρα Rolling Eyes ...... Ξέρω πως οι κρέμες δεν κάνουν δουλειά από μόνες τους, κάνω και κάποιες ασκήσεις για το στήθος αχχχχ

Lida R

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΝΕΡΟ ,ΝΕΡΟ , ΝΕΡΟ, ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ...ΟΧΙ ΑΛΜΥΡΑ ΖΑΧΑΡΗ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ ΤΙΓΑΝΗΤΑ.ΚΛΠ..
ΑΕΡΟΒΙΑ ΓΥΜΑΝΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΚΡΕΜΕΣ...ΕΤΣΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!!!

kaatrin

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έχουν μείνει πολλά κιλά από την εγκυμοσύνη? Πίνε πολλά νερά όλο κ κάτι θα κάνει η αποβολή τοξινών.μην απογοητεύεσαι πάντως.είναι πολύ νωρίς ακόμα οι 17 μέρες.

ede

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:Βασικα με γυμναστικη! Και φυσικα με σωστη διατροφη. Σου παραθετω καποιες τροφες που βοηθουν.

1. πρασινο τσαι
2. γκρειπφρουτ
3. σολομος
5. σπαραγγια
6. κοκκινα φρουτα
7. ανανας
8. γαλοπουλα
9. ασπραδια αυγων
10. ξηροι καρποι αψητοι
11. αβοκαντο
12 ελαιολαδο

α και να κανεις μια με δυο (οχι παραπανω) φορες την εβδομαδα πιλινγκ στο σωμα σου και να επιμενεις στις περιοχες που εχεις την κυταριτιδα, γιατι αυξανει την κυκλοφορια του αιματως στην περιοχη και βοηθαει πολυ.

Aννα Μαρία αυτά που λες έιναι πολύ σωστά αλλά αν θηλάζει κάποιεες τροφές απο αυτές δεν πρέπει να προστεθούν στην διατροφή της πριν τον 3 μήνα γιατί μπορεί να έιναι αλεργιογόνες. πχ ασπράδι αυγου, ξηροί καρποί. Ο καφές δεν κάνει καλό ειδικά ο νες που δεν έιναι καν καφές αλλά καθαρά ένα χημικό προιόν. Για να φύγει ένα φλιτζάνι καφέ απο τον οργανισμό ισοδυναμεί με +2 ποτήρια νερού .

ede

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
poivre έγραψε:Η κυτταρίτιδα είναι και λίγο θέμα κληρονομικό, δηλαδή μπορεί να είσαι και 50 κιλά και να έχεις. Ξέρω xrisili δεν σε ενθαρρύνω τώρα Rolling Eyes ...... Ξέρω πως οι κρέμες δεν κάνουν δουλειά από μόνες τους, κάνω και κάποιες ασκήσεις για το στήθος αχχχχ
Η κυτταρίτιδα δεν έιναι κληρονομική. Και δεν συνδιάζεται με το πάχος. Μπορεί να έισαι 50 κιλά αλλά ο τρόπος ζωής σου να έιναι τέτοιος που ευνοεί την κατάκρατηση υγρών. Πχ κάπνισμα έιναι το Νο1 τοξίνη και ο καφές επίσης. Η κατανάλωση αλμυρών επίσης. Δεν έχει να κάνει με κληρονομικότητα σε καμία περίπτωση.

poivre

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η αλήθεια είναι ede πως είναι όλα αυτά που λέμε μαζί. http://en.wikipedia.org/wiki/Cellulite

γι'αυτό δεν υπάρχει "θεραπεία" για την κυτταρίτιδα.

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ede έγραψε:
annamaria_i έγραψε:Βασικα με γυμναστικη! Και φυσικα με σωστη διατροφη. Σου παραθετω καποιες τροφες που βοηθουν.

1. πρασινο τσαι
2. γκρειπφρουτ
3. σολομος
5. σπαραγγια
6. κοκκινα φρουτα
7. ανανας
8. γαλοπουλα
9. ασπραδια αυγων
10. ξηροι καρποι αψητοι
11. αβοκαντο
12 ελαιολαδο

Aννα Μαρία αυτά που λες έιναι πολύ σωστά αλλά αν θηλάζει κάποιεες τροφές απο αυτές δεν πρέπει να προστεθούν στην διατροφή της πριν τον 3 μήνα γιατί μπορεί να έιναι αλεργιογόνες. πχ ασπράδι αυγου, ξηροί καρποί. Ο καφές δεν κάνει καλό ειδικά ο νες που δεν έιναι καν καφές αλλά καθαρά ένα χημικό προιόν. Για να φύγει ένα φλιτζάνι καφέ απο τον οργανισμό ισοδυναμεί με +2 ποτήρια νερού .

Επειδη εγω θηλασα μονο 40 μερες. το ανεφερ οτι πρεπει να κοιταξει αυτο πρωτα. δεν μπορω να εχω αποψη γι αυτο. Οσο αφορα στο καφε. επρεπε να διευκρινισω, οχι νες( δεν πινω ποτε νες και δεν τον εχω καν στο μυαλο μου σαν καφε). αλλα η καφεινη με μετρο απο μη επεξεργασμενο καφε οπως πχ ο εσπρεσσο κανει καλο στην καταπολεμιση της κυταριτιδας. αλλλα οχι πανω απο ενας την ημερα. Μαλιστα ενα εσπρεσσακι μιση ωρα πριν κανει ασκηθει κανεις βοηθαει παρα πολυ στιε καυσεις. Η καφεινη ειναι νουμερο ενα συστατικο καταπολεμισης της κυτταριτιδας (ολες οι κρεμες αλλωστε εχουν ποσοστητα καφεινης) απλα η παραπανω χρηση εχει αντιθεα αποτελεσματα.

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
poivre έγραψε:Η αλήθεια είναι ede πως είναι όλα αυτά που λέμε μαζί. http://en.wikipedia.org/wiki/Cellulite

γι'αυτό δεν υπάρχει "θεραπεία" για την κυτταρίτιδα.

οχ υπαρχει εραπεια για την κυτταριτιδα. Αρκει να εισαι πιθαρχημενος. Εγω απεκτησα με την εγκυμοσυνη και την εχασα με διατροφη και ασκηση. αν δεν κανουμε αυτα που πρεπει μην τα ριχνουμε στην κληρονομικοτητα!

ede

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:
ede έγραψε:

1. πρασινο τσαι
2. γκρειπφρουτ
3. σολομος
5. σπαραγγια
6. κοκκινα φρουτα
7. ανανας
8. γαλοπουλα
9. ασπραδια αυγων
10. ξηροι καρποι αψητοι
11. αβοκαντο
12 ελαιολαδο

Επειδη εγω θηλασα μονο 40 μερες. το ανεφερ οτι πρεπει να κοιταξει αυτο πρωτα. δεν μπορω να εχω αποψη γι αυτο. Οσο αφορα στο καφε. επρεπε να διευκρινισω, οχι νες( δεν πινω ποτε νες και δεν τον εχω καν στο μυαλο μου σαν καφε). αλλα η καφεινη με μετρο απο μη επεξεργασμενο καφε οπως πχ ο εσπρεσσο κανει καλο στην καταπολεμιση της κυταριτιδας. αλλλα οχι πανω απο ενας την ημερα. Μαλιστα ενα εσπρεσσακι μιση ωρα πριν κανει ασκηθει κανεις βοηθαει παρα πολυ στιε καυσεις. Η καφεινη ειναι νουμερο ενα συστατικο καταπολεμισης της κυτταριτιδας (ολες οι κρεμες αλλωστε εχουν ποσοστητα καφεινης) απλα η παραπανω χρηση εχει αντιθεα αποτελεσματα.
Μισό λεπτό. Η καφείνη στις κρέμες βοηθά γιατί λειτουργει μαζί με άλλα συστατικά σαν υπεραιμικό, θερμαντικό. Οταν καταναλώνεται ναι μπορεί να έχεις ενέργεια αλλά κάνει κατάκρατηση. Για αυτό λέμε ότι ένας καφές ισούται με 2 ποτήρια νερό για να αποβληθεί απο τον οργανισμό.

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ede έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
ede έγραψε:

1. πρασινο τσαι
2. γκρειπφρουτ
3. σολομος
5. σπαραγγια
6. κοκκινα φρουτα
7. ανανας
8. γαλοπουλα
9. ασπραδια αυγων
10. ξηροι καρποι αψητοι
11. αβοκαντο
12 ελαιολαδο

Μισό λεπτό. Η καφείνη στις κρέμες βοηθά γιατί λειτουργει μαζί με άλλα συστατικά σαν υπεραιμικό, θερμαντικό. Οταν καταναλώνεται ναι μπορεί να έχεις ενέργεια αλλά κάνει κατάκρατηση. Για αυτό λέμε ότι ένας καφές ισούται με 2 ποτήρια νερό για να αποβληθεί απο τον οργανισμό.

Εγω αυτο που γνωριζω μεσω του διατροφολογου μου ειναι οτι ενας καφες εσπρεσσο (σκετος η με λιγη μαυρη ζαχαρη) βοηθαει. δεν ειπαμε να γινεται υπερβολη. Αλλωστε καφεινη εχει και το πρασινο τσαι (πιο πολυ και απο τη μαυρο) αλλα παρ ολαυτα βοηθαει παρα πολυ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own blog