Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από Stevi_tasos Σήμερα στις 10:12 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #139
από Lillybell Σήμερα στις 10:12 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 10:10 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 9:52 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από ΖΩΗ13 Σήμερα στις 9:51 pm

» περιοδος η εγκυμοσυνη?
από Stevi_tasos Σήμερα στις 9:29 pm

» το τεστ μου... κ εχω μπερδευτει!!
από Stevi_tasos Σήμερα στις 9:16 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από ANGEL Σήμερα στις 9:00 pm

» ΔΙΑΚΟΠΕΣ .....ΣΕ ΘΑΛΑΣΣΑ Ή ΠΙΣΙΝΑ ,ΣΕ ΕΞΟΧΙΚΟ Ή ΣΕ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ.
από Stevi_tasos Σήμερα στις 6:51 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 6:49 pm

» ΣΗΦΗΣ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΑΚΗΣ - ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 6:32 pm

» triplex καρδιας εμβρυου
από chrys Σήμερα στις 6:20 pm

» ΠΡΟΤΗΓΑΝΙΣΜΕΝΕΣ ΠΑΤΑΤΕΣ - ΓΛΥΚΙΣΜΑ ΠΑΓΩΤΟΥ.
από Stevi_tasos Σήμερα στις 6:14 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από valgreg Σήμερα στις 5:51 pm

» καλησπερα σε ολες τις μαμαδες
από stilvy1982 Σήμερα στις 5:42 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 5:39 pm

» Μ Α Κ Α Ρ Ι !!
από stilvy1982 Σήμερα στις 5:38 pm

» Καθυστέρηση
από Marianna50 Σήμερα στις 5:01 pm

» δεν λεει ποτε οτι θελει τουαλετα τι να κανω να το βοηθησω???
από Stevi_tasos Σήμερα στις 4:17 pm

» Είμαι ξανά έγκυος!!
από Stevi_tasos Σήμερα στις 3:49 pm

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΣ ΤΗ ΠΕΡΝΑΜΕ ΜΑΖΙ -ΣΤΕΙΛΕ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΣΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 3:31 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kat_laz Σήμερα στις 3:25 pm

» ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ!!
από fanouria Σήμερα στις 2:57 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από maria1979 Σήμερα στις 2:48 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Σήμερα στις 1:52 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από dora74 Σήμερα στις 11:47 am

» ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ!!!!!!!!!
από ANGEL Σήμερα στις 11:37 am

» Πρωτόγαλα;;
από ANGEL Σήμερα στις 11:17 am

» Για να αρχίσουμε...
από ANGEL Σήμερα στις 11:16 am

» Εξωσωματική (στη Θεσσαλονίκη)
από nantia85 Σήμερα στις 11:15 am

» ΑΔΙΑΔΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ...ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?
από Βάνα Κ. Σήμερα στις 10:59 am

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΔΑΝΙΚΑ ΩΑΡΙΑ
από nantia85 Σήμερα στις 10:43 am

» ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΕΞΙΩΣΗ ΒΑΦΤΙΣΗΣ!!!
από Stevi_tasos Σήμερα στις 9:45 am

» θελω τη βοηθεια σας...
από maro28 Σήμερα στις 9:24 am

» ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ?
από Stevi_tasos Σήμερα στις 8:44 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από kate_85 Χθες στις 11:54 pm

» Αρνηση για βοηθεια
από ede37 Χθες στις 10:05 pm

» Μικρες μανουλες!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 8:28 pm

» 13 1/2 μηνων
από Βάνα Κ. Χθες στις 4:05 pm

» συσπασεις...
από ANGEL Χθες στις 3:59 pm

Παρόντες χρήστες
417 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 25 μέλη, 1 μη ορατός και 391 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, Areti2, Catty, danae_93, den antexo allo, Dori, gwgw, kat_laz, Lady_D, Lillybell, Mama40, maraki_g, Marianna50, maro28, odysseia, perperouna, primadona, Psaraki, rise, roxanne87, Stevi_tasos, xrysaki!, Σοφία η μέλλουσα μανούλα, αγγελακι στον ουρανο, σμαραγδορουμπινια

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

kateuro

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα σε ολους και ολες...
σκεφτομαι μιας και εχουμε μεγαλο μπαλκονι...τετραγωνισμενο..
το μισο να το κανω κατι σαν παιδοτοπο για ταμικρα...
να βαλω μαυροπινακα με κιμωλιες,ενα τραπεζακι και 2 καρεκλιτσες που εχουμε..και διαφορα αλλα παιχνιδια,,,
εχω δυο ενδοιασμους ομως
1ον σκεφτομαι για να φαινεται λιγο ποιο καλο να βαλω μοκετα κατω σε αυτο το κομματι σε πρασινο να φαινεται σαν γρασιδι,...αυτο ομως πλενεται;;;γνωριζει κανεις;;;
επισης πως θα μπορουσα να ξεχωρισω αυτον τον χωρο απο το υπολοιπο μπαλκονι που θα ειναι το τραπεζι για εμας;;;
θα ηταν ωραιο οπως το φανταζομαι με ξυλινο φραχτη αλλα θελει να τρυπαμε κατω και το σπιτι το νοικιαζουμε...
εχετε καμια αλλη ιδεα;;;

Catty

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ έχω στο μπαλκόνι μοκέτα σαν γκαζόν, θα βρεις στα jumbo ουσιαστικά χαλάκι είναι και φαίνεται φανταστικό στο μπαλκόνι και η κόρη μου αλλά και αλλά παιδάκια που έρχονται κάθονται και παίζουν σαν να είναι στο πάρκο. Δεν ξερω ποσο ξέρω αλλά το jumbo δεν τα έχει ακριβα

kateuro

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Catty έγραψε:Εγώ έχω στο μπαλκόνι μοκέτα σαν γκαζόν, θα βρεις στα jumbo ουσιαστικά χαλάκι είναι και φαίνεται φανταστικό στο μπαλκόνι και η κόρη μου αλλά και αλλά παιδάκια που έρχονται κάθονται και παίζουν σαν να είναι στο πάρκο. Δεν ξερω ποσο ξέρω αλλά το jumbo δεν τα έχει ακριβα

μπορεις να μου πεις περιπου διαστασεις;;;

Catty

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α και φυσικά πλένεται και μάλιστα μπορείς να βάλεις και πλαστική πισινουλα από πάνω εκεί να δεις χαρές και τσιριδες!! Οταν τα πλυνεις με το λάστιχο η βραχουν από την πισινουλα άσε τα χαλακια στον ήλιο και θα στεγνώσουν αμεσως

Catty

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Διαστάσεις 2χ1 μέτρα είμαι 90% σίγουρη ναι δυο επί ένα

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Υπαρχει και ο χλωοταπιτας απο πραγματικο γκαζον, αλλα θα σου στιχισει πολυ παραπνω και δεν νομιζω να σε συμφερει, ειδικα που το θες και για παιδακια γιατι ειναι αρκετα ευαισθητος. Ομως να σε ρωτησω, θεωρω πως ενας πλαστικος ταπιτας με γκαζον, η καποια μοκετα ακομη και να πλενεται θα ειναι ζεστος για το καλοκαιρι, και θα μαζευει και ζεστη, υπαρχουν και αλλες λυσεις να βαλεις στο πατωμα του μπαλκονιου, που θα ειναι και βολικες για τα παιδια, και για εσας. επιπλεον χωρισμα μπορεις να φτιαξεις φρακτη χωρις να τρυπισεις το πατωμα, αλλα να στιριξεις τους φρακτες με μια κατασκευη, ωστε και να μετακοινουνται και να μην χαλασεις το μπαλκονι.

kateuro

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
annamaria_i έγραψε:Υπαρχει και ο χλωοταπιτας απο πραγματικο γκαζον, αλλα θα σου στιχισει πολυ παραπνω και δεν νομιζω να σε συμφερει, ειδικα που το θες και για παιδακια γιατι ειναι αρκετα ευαισθητος. Ομως να σε ρωτησω, θεωρω πως ενας πλαστικος ταπιτας με γκαζον, η καποια μοκετα ακομη και να πλενεται θα ειναι ζεστος για το καλοκαιρι, και θα μαζευει και ζεστη, υπαρχουν και αλλες λυσεις να βαλεις στο πατωμα του μπαλκονιου, που θα ειναι και βολικες για τα παιδια, και για εσας. επιπλεον χωρισμα μπορεις να φτιαξεις φρακτη χωρις να τρυπισεις το πατωμα, αλλα να στιριξεις τους φρακτες με μια κατασκευη, ωστε και να μετακοινουνται και να μην χαλασεις το μπαλκονι.

ναι τωρα που το λες δικιο εχεις για την ζεστη...αλλα τι αλλο θα μπορουσα να χρησιμοποιησω;;;δεν παει το μυαλο μου...
δυστυχως για τον φραχτη κατι πρεπει να κανω να μην μετακινητε..
ο μικρος μου ειναι ταλιμπαν...δεν θα μεινει στην θεση του μτ τιποτα

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν βαλεις γερες βασεις στο φρακτη; στο πρακτικερ θα βρεις οτι χρειαστεις, αρκει καποιος να ειναι καλος στα μαστορεματα. Για το πατωμα, εγω θα σου προτεινα, η φελο, αλλα θα σου κοστισει, και θελει και συντηρηση, Ειμαι διασκοσμητρια, αλλα δεν κανω σπιτια, μονο επαγγελματικους χωρους, εχω χρησιμοποιησει ομως σε εξωτερικο χωρο φελο, και ειναι πολυ χρησιμος, αν δεν βρεχεται η περιοχη πολυ απλα ειναι ακριβος..
Αλλη λυση που βρισκω πιο συμφερουσα ειναι αυτα τα πατακια που ενωνονται και ειναι σαν παζλ και ειναι απο αφρολεξ. δεν ξερω πως λεγονται στα ελληνικα, αλλα νωμιζω πως παλια ειχα δει στα jumbo. και σιγουρα θα ειναι η πιο οικονομικη λυση. Απλα θα πρεπει να τα κολλας στο πατωμα για να μην γλυστρανε.

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να δες εδω εχει διαφορες ιδεες.
http://www.playcity.gr/dapeda-asfaleias-paidikis-charas-c-188.html

kateuro

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
για φελο δεν νομιζω...θελω να το πλενω κι ολας γιατι σιγουρα θα γινεται χαλια...ωραια πραγματα εχει το σαιτ αυτο...
ισως καταληξω στο παζλ να το εχω και τον χειμωνα μεσα στο δωματιο...

ede

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kateuro έγραψε:καλησπερα σε ολους και ολες...
σκεφτομαι μιας και εχουμε μεγαλο μπαλκονι...τετραγωνισμενο..
το μισο να το κανω κατι σαν παιδοτοπο για ταμικρα...
να βαλω μαυροπινακα με κιμωλιες,ενα τραπεζακι και 2 καρεκλιτσες που εχουμε..και διαφορα αλλα παιχνιδια,,,
εχω δυο ενδοιασμους ομως
1ον σκεφτομαι για να φαινεται λιγο ποιο καλο να βαλω μοκετα κατω σε αυτο το κομματι σε πρασινο να φαινεται σαν γρασιδι,...αυτο ομως πλενεται;;;γνωριζει κανεις;;;
επισης πως θα μπορουσα να ξεχωρισω αυτον τον χωρο απο το υπολοιπο μπαλκονι που θα ειναι το τραπεζι για εμας;;;
θα ηταν ωραιο οπως το φανταζομαι με ξυλινο φραχτη αλλα θελει να τρυπαμε κατω και το σπιτι το νοικιαζουμε...
εχετε καμια αλλη ιδεα;;;
Αφού το θέλεις για παιδάκια γιατί δεν βάζεις αυτα τα πλακίδια απο καουτσούκ (?) που βάζουν και στις παιδικές χαρές για να μην χτυπάνε. Εχει και σε διάφορα χρώματα όχι μόνο μαυρο και πλένεται όπως πλένεις και το υπόλοιπο μπαλκόνι σου.

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kateuro έγραψε:για φελο δεν νομιζω...θελω να το πλενω κι ολας γιατι σιγουρα θα γινεται χαλια...ωραια πραγματα εχει το σαιτ αυτο...
ισως καταληξω στο παζλ να το εχω και τον χειμωνα μεσα στο δωματιο...

Ο φελος καθαριζεται οπως ενα κανονικο πατωμα, με σφουγγαρισμα. Παρ ολα αυτα και εγω δεν θα στο πρωτεινα σαν λυση γιατι ειναι αρκετα ακρηβη. Νωμιζω οτι τα παζλ ειναι οτι καλυτερο εφοσον θες να τα μετακινεις.

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η αυτο που λεει η Ede για τα πλακακια απο καουτσουκ, απλα και αυτα δεν μπορεις να τα πλυνεις αλιως, μονο οπως θα καθαριζεις και το υπολοιπο μπαλκονι. Παντως ειναι πολυ ωραια η ιδεα σου να κανεις παιδοτοπο στο μπαλκονι σου!! Αλλα να σκεφτεις σοβαρα τον παραγοντα ζεστη σε σχεση με τον ταπητα που θα χρεισημοποιησεις, το ψευτικο γκαζον η συνθετικη μοκετα, δεν θα βοηθησουν!

kateuro

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αυριο θα επισκευτω καποια καταστηματα να δω...τελικα τα παζλ δεν ειναι για εξωτερικο χωρο απ οτι διαβασα.θα ηθελα να το πλενω γιατι σιγουρα θα κραταει μικροβια και καλοκαιρι θα ειμαστε μονο με τα βρακακια. Very Happy
ευχαριστω για τις απαντησεις...πιστευω να το φτιαξω οπως το φανταζομαι και να το ευχαριστηθουν...

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kateuro έγραψε:αυριο θα επισκευτω καποια καταστηματα να δω...τελικα τα παζλ δεν ειναι για εξωτερικο χωρο απ οτι διαβασα.θα ηθελα να το πλενω γιατι σιγουρα θα κραταει μικροβια και καλοκαιρι θα ειμαστε μονο με τα βρακακια. Very Happy
ευχαριστω για τις απαντησεις...πιστευω να το φτιαξω οπως το φανταζομαι και να το ευχαριστηθουν...

το παζλ μπορεις να το βαλεις σε εξωτερικο χωρο, αλλα προσορινα, και θα θελει αλλαγη συχνα. Αν το θες για πολυ τοτε καλυτερα καποιος ταπητας απο καουτσουκ, οποιος καθαριζεται οπως και ενα κανονικο πατωμα, δεν υπαρχει δηλαδη φοβος για μικροβια, κλπ, πιο πολυ θα φοβομουν εγω εναν συνθετικο χλοοταπητα η μια μοκετα εξωτερικου χωρου, που μπορουν να εγκλοβισουν τα μικροβια.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog