Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» πεθερα=τα νευρα μου
από kerasoula Σήμερα στις 3:30 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από Catty Σήμερα στις 3:26 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από Titino Σήμερα στις 2:57 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από Anastasie Σήμερα στις 12:56 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Σήμερα στις 12:12 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Σήμερα στις 12:10 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Σήμερα στις 12:10 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από jollie Σήμερα στις 11:50 am

» Καθυστέρηση
από maro28 Σήμερα στις 10:09 am

» ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ
από eleni_18072012 Σήμερα στις 1:44 am

» ti na perimeneis ta prwta xronia
από eleni_18072012 Σήμερα στις 1:20 am

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 11:18 pm

» ροζ υγρα μετα απο επαφη
από Lillybell Χθες στις 6:21 pm

» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΤΟΥ
από mamamanous Χθες στις 5:37 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΝΓΙΑ ΜΩΡΟ
από ANGEL Χθες στις 5:13 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από ANGEL Χθες στις 5:09 pm

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από Lillybell Χθες στις 4:34 pm

» Πότε θα κόψουμε το babylino??
από k@terin@ Χθες στις 4:08 pm

» χτενισμα για βαφτιση
από JELLYFISH Χθες στις 1:59 pm

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΡΕΤΕ???
από demaki88 Χθες στις 12:44 pm

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Χθες στις 12:05 pm

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από HappyMama Χθες στις 9:52 am

» ** Φίλοι...Εδώ γελάνε! **
από μιτατα Χθες στις 2:09 am

» ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ -ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !
από μιτατα Χθες στις 1:46 am

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από sofakide Δευ Aug 18, 2014 11:21 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Δευ Aug 18, 2014 7:34 pm

» Ποιο βιβλίο διαβάσατε τελευταία;
από Rina80 Δευ Aug 18, 2014 3:27 pm

» Σχεση ζευγαριου
από Rina80 Δευ Aug 18, 2014 2:56 pm

» ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ
από HappyMama Δευ Aug 18, 2014 10:51 am

» camping με μωρό?εχετε πάει?
από HappyMama Δευ Aug 18, 2014 10:34 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Δευ Aug 18, 2014 9:03 am

» Εγκυμοσύνη μετά απο αφαίρεση ινομυώματος?
από Rina80 Κυρ Aug 17, 2014 11:00 pm

» ΠΑΙΔΙΚΑ ΔΑΝΤΕΛΕΝΙΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ!!!!!!!
από babycity Κυρ Aug 17, 2014 9:54 pm

» ..............
από christinelle Κυρ Aug 17, 2014 8:52 am

» Οταν πινει λιγο γαλα, ποιο στηθος να δινω μετα?
από christinelle Σαβ Aug 16, 2014 10:19 pm

» Μπιλάλης, Ευτοκία, Λητώ
από christinelle Σαβ Aug 16, 2014 10:10 pm

» καταλληλο φρεσκο γαλα για 1ος ετους
από maro28 Σαβ Aug 16, 2014 9:48 am

» ΧΑΠΙ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΜΕΡΑΣ
από σμαραγδορουμπινια Παρ Aug 15, 2014 7:50 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από dora74 Πεμ Aug 14, 2014 6:13 pm

» ΠΙΠΙΛΑ,ΤΗΝ ΚΟΨΑΤΕ ΜΕ ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ Ή ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΤΕ;
από dora74 Πεμ Aug 14, 2014 6:02 pm

Παρόντες χρήστες
624 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 24 μέλη, 2 μη ορατοί και 598 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

ANGEL, argyro 2, Catty, demaki88, Despoina90, Dori, efaki27, evianna80, iouliana, JELLYFISH, Jorji, kerasoula, Liontarina29, mhtsaina, nafs, odysseia, roodie, thali-alex, vasoula1, vasoulagal, vivaki, ΖΩΗ13, αγγελακι στον ουρανο, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξερω αν εχει ανοιχτει ξανα τετοιο θεμα, αλλα θα με ενδιεφερε να το συζητησουμε.
Ποιες ειναι οι εξετασεις γυναικολογικης φυσεως που κανετε καθε χρονο, και σε ποια ηλικια τις ξεκινησατε; Επιπλεον κατι που διαπιστωνω οτι υπαρχει ελληψη ενημερωσης στην Ελλαδα, αφορουν τις εξετασεις που μια γυναικα μετα τα 30 (αν δεν εχει παρουσιασει καποιο προβλημα νωριτερα, και δεν εχει καποια κληρονομικοτητα) που αφορουν στον καρκινο του μαστου. Θα ηθελα λοιπον να ανοιξουμε αυτη τη συζητηση, με την οποια τυχον αφυπνιστουν και γυναικες που ειναι πιο αμελης με αυτα τα θεματα, η απλα εχουν αγνοια.

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και θα ξεκινησω πρωτη, καθε χρονο απο τη στιγμη που ειχα την πρωτη μου σεξουαλικη επαφη, επισκεπτομαι τον γυναικολογο μου για τον ετησιο ελεγχο, και για τεστ ΠΑΠ. Φετος, κληνοντας και τα 29 εκανα και την πρωτη μου μαστογραφια.

donna

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η μαστογραφια πρεπει να γινεται καθε 1,5 με 2 χρονια και κοντα στα 40.Ως τοτε συχνη ψηλαφηση, υπερηχο μαστου εκτος κι αν καποια κοπελα ανηκει σε ομαδα υψηλου κινδυνου. Ο ετησιος ελεγχος και το τεστ παπ εννοειται καθε χρονο.

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
donna έγραψε:Η μαστογραφια πρεπει να γινεται καθε 1,5 με 2 χρονια και κοντα στα 40.Ως τοτε συχνη ψηλαφηση, υπερηχο μαστου εκτος κι αν καποια κοπελα ανηκει σε ομαδα υψηλου κινδυνου. Ο ετησιος ελεγχος και το τεστ παπ εννοειται καθε χρονο.

Εξαιτιας κληρονομικης προδιαθεσης εκανα τοσο νωρις μαστογραφια. Αλλα παρατηρω οτι υπαρχουν γυναικες που δεν κανουν ουτε κοντα στα 40.

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Οπως παρατηρω οτι παρχουν αρκετες γυναικες ιδιως νεαρης ηλικιας ποτ ενω εχουν σεξουαλικες επαφες, δεν εχουν επισκευτει ποτε γυναικολογο, ειτε απο αγνοια ειτε κυριως απο φοβο. Φοβο να μιλησουν στη μητερα τους κλπ κλπ.

donna

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δυστυχως ετσι ειναι και δυστυχως ξερω κοπελες που θεωρουν χασιμο χρονου και περιττο να μπουν σε αυτη τη διαδικασια!

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
υπαρχει ελαχιστη ενημερωση, και νομιζω πως το λαθος ειναι απο την πλευρα των μαναδων οταν δεν μιλουν ανοιχτα στις κορες τους γι αυτα τα θεματα.

demaki88

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
donna έγραψε:Δυστυχως ετσι ειναι και δυστυχως ξερω κοπελες που θεωρουν χασιμο χρονου και περιττο να μπουν σε αυτη τη διαδικασια!
κοριτσια εμενα η μανα μου ειιναι 40χρονων κ ακομη δεν εχει κανει ουτε μια φορα τεστ παπ ουτε μαστογραφια γιατι λεει δεν θελει να ξερει αν εχει κατι.δεν ξερετε ποσο με λυπιζει αυτο.την παρακαλαω καθε τοσο κ. ειναι αμετακλιτη.παρολα αυτα για εμενα κ την αδερφη μου αυτη μαςωεκλεισε ραντευου για τεστ παπ οταν της ειπαμε οτι εχουμε ολοκληρομενη σχεση.

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demaki88 έγραψε:
donna έγραψε:Δυστυχως ετσι ειναι και δυστυχως ξερω κοπελες που θεωρουν χασιμο χρονου και περιττο να μπουν σε αυτη τη διαδικασια!
κοριτσια εμενα η μανα μου ειιναι 40χρονων κ ακομη δεν εχει κανει ουτε μια φορα τεστ παπ ουτε μαστογραφια γιατι λεει δεν θελει να ξερει αν εχει κατι.δεν ξερετε ποσο με λυπιζει αυτο.την παρακαλαω καθε τοσο κ. ειναι αμετακλιτη.παρολα αυτα για εμενα κ την αδερφη μου αυτη μαςωεκλεισε ραντευου για τεστ παπ οταν της ειπαμε οτι εχουμε ολοκληρομενη σχεση.

Με καποιο τροπο θα πρεπει να πεισεις τη μητερα σου. Ειναι και νεα γυναικα. Ειναι πολυ κριμα να μην εξεταζεται. Αλλωστε η εξεταση ειναι προληπτικη δεν σημαινει οτι σωνει και ντε θα εχει κατι. Και ισα ισα που εαν κατι προκυψει (χτυπα ξυλο) οσο πιο νωρις το ξερεις οσο πιο γρηγορα θα μπορεσεις και να το αντιμετωπισεις. Πραγαματικα πρεπει να βρειτε εναν τροπο με την αδερφη σου να την πεισετε.

demaki88

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:
demaki88 έγραψε:
κοριτσια εμενα η μανα μου ειιναι 40χρονων κ ακομη δεν εχει κανει ουτε μια φορα τεστ παπ ουτε μαστογραφια γιατι λεει δεν θελει να ξερει αν εχει κατι.δεν ξερετε ποσο με λυπιζει αυτο.την παρακαλαω καθε τοισο κ. ειναι αμετακλιτη.παρολα αυτα για εμενα κ την αδερφη μου αυτη μαςωεκλεισε ραντευου για τεστ παπ οταν της ειπαμε οτι εχουμε ολοκληρομενη σχεση.

Με καποιο τροπο θα πρεπει να πεισεις τη μητερα σου. Ειναι και νεα γυναικα. Ειναι πολυ κριμα να μην εξεταζεται. Αλλωστε η εξεταση ειναι προληπτικη δεν σημαινει οτι σωνει και ντε θα εχει κατι. Και ισα ισα που εαν κατι προκυψει (χτυπα ξυλο) οσο πιο νωρις το ξερεις οσο πιο γρηγορα θα μπορεσεις και να το αντιμετωπισεις. Πραγαματικα πρεπει να βρειτε εναν τροπο με την αδερφη σου να την πεισετε.
της το λεμε συνεχεια ακομη κ οτι την επισκεψη θα την επιββαρινθω εγω αλλα δεν θελει με τπτ.δεν μπορω να καταλαβω γιαατι συμπεροφερετε ετσι.εγω της μιλαω σκληρα πανω σε αυτο το θεμα οτιμπορει να εχει κατι σοβαρο κ να μην το γνωριζει μπας κ αλλαξει γνωμη.ειναι που εχουμε κ κληρονομικοτητα σε σαλπιγγες μητρα απο την μητετα της κ δεν καταλαβαινει.

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demaki88 έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
demaki88 έγραψε:
κοριτσια εμενα η μανα μου ειιναι 40χρονων κ ακομη δεν εχει κανει ουτε μια φορα τεστ παπ ουτε μαστογραφια γιατι λεει δεν θελει να ξερει αν εχει κατι.δεν ξερετε ποσο με λυπιζει αυτο.την παρακαλαω καθε τοισο κ. ειναι αμετακλιτη.παρολα αυτα για εμενα κ την αδερφη μου αυτη μαςωεκλεισε ραντευου για τεστ παπ οταν της ειπαμε οτι εχουμε ολοκληρομενη σχεση.

της το λεμε συνεχεια ακομη κ οτι την επισκεψη θα την επιββαρινθω εγω αλλα δεν θελει με τπτ.δεν μπορω να καταλαβω γιαατι συμπεροφερετε ετσι.εγω της μιλαω σκληρα πανω σε αυτο το θεμα οτιμπορει να εχει κατι σοβαρο κ να μην το γνωριζει μπας κ αλλαξει γνωμη.ειναι που εχουμε κ κληρονομικοτητα σε σαλπιγγες μητρα απο την μητετα της κ δεν καταλαβαινει.

δεν ξερω τι να πω. δεν μου εχει τυχει να πρεπει να πεισω καποιον να κανει εξετασεις. Ισως αμα την πιανατε στο συναισθημα; Οτι για να εστε εσεις καλα που σας αγαπαει πρεπει και εκεινη να ειναι καλα, και οτι πρεπει να προσεχει τον εαυτο της;; ειλικρινα δεν μπορω να σκεφτω κατι, αλλα ΠΡΕΠΕΙ!!

demaki88

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:
demaki88 έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
demaki88 έγραψε:

δεν ξερω τι να πω. δεν μου εχει τυχει να πρεπει να πεισω καποιον να κανει εξετασεις. Ισως αμα την πιανατε στο συναισθημα; Οτι για να εστε εσεις καλα που σας αγαπαει πρεπει και εκεινη να ειναι καλα, και οτι πρεπει να προσεχει τον εαυτο της;; ειλικρινα δεν μπορω να σκεφτω κατι, αλλα ΠΡΕΠΕΙ!!
αννα μαρια αυτο ακριβως εννουσα οταν ειπα παραπανω οτι της εχω μιλησει σκληρα.συγκεκριμενα της ειπα οτι ειναι εγωηστρια που δεν την ενδιαφερει αν εξετιας της εμεις μπορει να την χασουμε κ να βρεθουμε χωρης μανα μονο κ μονο επεειδη δεν θελει να κανει μια ολιγολεπτη εξεταση.κ οτι αν δεν σκεφτετε εμας τοτε να σκεφτει τον πατετα μας που θαψειναι ολομοναχος.ειναι αμυαλη.αδιαφορη.

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demaki88 έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
demaki88 έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
demaki88 έγραψε:

αννα μαρια αυτο ακριβως εννουσα οταν ειπα παραπανω οτι της εχω μιλησει σκληρα.συγκεκριμενα της ειπα οτι ειναι εγωηστρια που δεν την ενδιαφερει αν εξετιας της εμεις μπορει να την χασουμε κ να βρεθουμε χωρης μανα μονο κ μονο επεειδη δεν θελει να κανει μια ολιγολεπτη εξεταση.κ οτι αν δεν σκεφτετε εμας τοτε να σκεφτει τον πατετα μας που θαψειναι ολομοναχος.ειναι αμυαλη.αδιαφορη.

συνεχισε να επιμενεις η βρες τροπο να την πας με το ζορι!!

ede

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ κάνω το ετήσιο τεστ παπ (καλά το έχω ξεχάσει μερικές φορές στα νιάτα μου και το έκανα λίγο αργότερα) Και τώρα πλέον κάνω μόνο υπέρηχο μαστού. Δεν έχω κάνει μαστογραφία μιας και έχω πολύ μικρό στήθος ( δεν το πιάνει τέλια η μαστογραφία)και ινοκυστικό (θέλει δηλαδή παρακολούθηση).
Και μιας και το έφερε η κουβέντα. ήθελα να συζητήσω κάτι μαζί σας αλλά καλύτερα να το ανοίξουμε σε θέμα γιατί θεωρώ ότι έχει πολύυυυυυυυ μεγάλη κουβέντα. Αναίμακτη αυτή τη φορά. Laughing Laughing Laughing
Και..................Δευτερη φορά το ντεμάκι με την Αννα Μαρία τα βρίσκουν?????????? Shocked Shocked Laughing Laughing Ανάσταση cheers cheers cheers

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Free blog