Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από jollie Σήμερα στις 1:11 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σήμερα στις 12:05 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Χθες στις 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Χθες στις 10:27 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από love4 Χθες στις 10:19 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Χθες στις 10:15 pm

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από maria2013 Χθες στις 9:42 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Χθες στις 9:10 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από Anastasie Χθες στις 8:49 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από Princess Χθες στις 8:36 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από perperouna Χθες στις 7:53 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από HappyMama Χθες στις 1:46 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Χθες στις 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από anatoligew Κυρ Oct 19, 2014 8:59 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από jollie Τρι Oct 14, 2014 12:20 am

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από fatsoulini Κυρ Oct 12, 2014 4:55 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Σαβ Oct 11, 2014 12:23 pm

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:32 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:01 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Παρ Oct 10, 2014 7:18 pm

» Φτιαξτε εκχυλισμα βανιλιας
από howto Παρ Oct 10, 2014 6:47 pm

» Ναι, να τον φοβάστε τον θείο και τον ξάδελφο και τον παππού!
από ede37 Παρ Oct 10, 2014 12:11 am

» ΤΑΜΠΕΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ
από Helen M. Πεμ Oct 09, 2014 6:27 pm

Παρόντες χρήστες
139 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 139 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Δημοσίευση νέας Θ.Ενότητας  Απάντηση στη Θ.Ενότητα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 Αυξημενη προλακτινη στό Δευ Apr 29, 2013 4:30 pm

NOPITSA

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σας κοριτσια εκανα ορμονικες εξετασεις κ σημερα πηρα τα αποτελεσματα!ειναι λιγο ανεβασμενη 32,97 ενω θα επρεπε να ειναι 2-29!ειχε καμια αλλη προβλημα με την προλακτινη?παντως δεδομενο του οτι εχω πολυ αστατο κυκλο λογικα αυτο ειναι το προβλημα που δν μπορω να κανω μωρακι!θα κλεισω ραντεβου με την γιατρο μ να τις δει κ να δω τι θα μ πει!παντως ειμαι αισιοδοξη! Smile

http://nopixristos@hotmail.com

2 Απ: Αυξημενη προλακτινη στό Δευ Apr 29, 2013 6:17 pm

maria125m

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
NOPITSA έγραψε:γεια σας κοριτσια εκανα ορμονικες εξετασεις κ σημερα πηρα τα αποτελεσματα!ειναι λιγο ανεβασμενη 32,97 ενω θα επρεπε να ειναι 2-29!ειχε καμια αλλη προβλημα με την προλακτινη?παντως δεδομενο του οτι εχω πολυ αστατο κυκλο λογικα αυτο ειναι το προβλημα που δν μπορω να κανω μωρακι!θα κλεισω ραντεβου με την γιατρο μ να τις δει κ να δω τι θα μ πει!παντως ειμαι αισιοδοξη! Smile

γεια σου nopitsa, η προλακτινη ειναι μια ορμονη που εχει να κανει με το stress αν αγχωθης την ωρα που σου περνουνε αιμα μπορει να βγει ανεβασμενη.απ τις 3 φορες που την ειχα κανει τις 2 βγηκε ανεβασμενη και ο γιατρος μου εδωσε χαπια (dostinex)1 χαπι την εβδομαδα για 3 μηνες.στους 2 μηνες μου ειπε να την ξανακανω(μπορω να πω οτι ο κυκλος μου μπηκε σε μια σειρα αυτους τους μηνες αλλα μπορει και να ετυχε)αλλα η προλακτινη μου ισα ισα που υπηρχε 0,5. τελικα πηρα παλι για 1 μηνα μισο χαπι την εβδομαδα και παλι βγηκε 0.5 και τελικα τα σταματησα δεν ητανε αυτο.

3 Απ: Αυξημενη προλακτινη στό Δευ Apr 29, 2013 6:21 pm

NOPITSA

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MMMM!malista!egw thn teleytaia fora den eixa periodo 2 mhnes sthn oysia!tha doyme oti einai na ginei as ginei!esena poso htan h prolaktinh s?

4 Απ: Αυξημενη προλακτινη στό Δευ Apr 29, 2013 6:54 pm

maria125m

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
την μια φορα την εκανα στο νοσοκομειο
PRL 614.0 με οριο 102-496 η μετρηση ειναι διαφορετικη στο νοσοκ.

και την αλλη φορα σε μικροβιολογο
PRL 37,03 με οριο 2,8-29
δεν ειναι πολυ υψηλα τα νουμερα νομιζω και για σενα και για μενα γιατι και γω ετσι νομιζα. αλλα φυσικα αυτο θα το κρινει ο γιατρος σου.το ενδεχομενο να εχεις πολυκυστικες η μικροπολυκιστικες το αποκλειεις? γιατι εγω τελικα εχω το δευτερο και κανενας γιατρος δεν μου το ειχε βρει.ετυχε και εκανα υπερηχο σε διαγνωστικο κεντρο και μου το ειπανε εκει.

5 Απ: Αυξημενη προλακτινη στό Τρι Apr 30, 2013 12:51 am

NOPITSA

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
exw polykystikes alla exw toylaxiston 2 xronia na emfanisw thn paramikrh kysth!opote to exw kseperasei ayto to stadio!

6 Απ: Αυξημενη προλακτινη στό Τρι Apr 30, 2013 11:28 am

poppaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα,
ειχα και εγω ανεβασμενη προλακτινη (45) και ο γιατρος μου μου εδωσε dostinex, 1/2 χαπακι την βδομαδα. Επισης μου ειπε πως η ανεβασμενη προλακτινη ειναι παραγοντας υπογονιμοτητας αφου ο οργανισμος δινει εντολη πως εισαι εγκυος και θηλαζεις, γεγονος που αποτρεπει την συλληψη.
Αυτο που εχω διαβασει και ακουσει ειναι πως μετα απο θεραπεια υπερπρολακτινωσης πολλες γυναικες εμειναν γρηγορα εγκυος!!

7 Απ: Αυξημενη προλακτινη στό Τρι Apr 30, 2013 2:10 pm

NOPITSA

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
poppaki έγραψε:Καλημερα,
ειχα και εγω ανεβασμενη προλακτινη (45) και ο γιατρος μου μου εδωσε dostinex, 1/2 χαπακι την βδομαδα. Επισης μου ειπε πως η ανεβασμενη προλακτινη ειναι παραγοντας υπογονιμοτητας αφου ο οργανισμος δινει εντολη πως εισαι εγκυος και θηλαζεις, γεγονος που αποτρεπει την συλληψη.
Αυτο που εχω διαβασει και ακουσει ειναι πως μετα απο θεραπεια υπερπρολακτινωσης πολλες γυναικες εμειναν γρηγορα εγκυος!!

nai to exw akoysei k egw!makari na isxyei k se emena!

8 Απ: Αυξημενη προλακτινη στό Τρι Apr 30, 2013 2:45 pm

maria125m

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

γεια σου poppaki ναι ετσι ειναι γι αυτο και γω ειχα φαγωθει να παρω τα χαπια γιατι ημουνα σιγουρη πως αυτο ηταν το προβλημα μου αφου δεν εμεινα εγκυος στα 3 χρονια σχεδον προσπαθειων αλλα τελικα για μενα δεν ητανε αυτο το προβλημα.εσυ εχεις παιδακι? αυτο ητανε το προβλημα?

9 Απ: Αυξημενη προλακτινη στό Τρι Apr 30, 2013 3:56 pm

poppaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria125m έγραψε:

γεια σου poppaki ναι ετσι ειναι γι αυτο και γω ειχα φαγωθει να παρω τα χαπια γιατι ημουνα σιγουρη πως αυτο ηταν το προβλημα μου αφου δεν εμεινα εγκυος στα 3 χρονια σχεδον προσπαθειων αλλα τελικα για μενα δεν ητανε αυτο το προβλημα.εσυ εχεις παιδακι? αυτο ητανε το προβλημα?

Μαρια μου οχι δεν εχω μωρακι....ακομα. το προσπαθω πανω απο χρονο. πριν απο ενα μηνα μπηκα σε διαδικασια εξετασεων και εγω και ο συζυγος μου. Η μερια του συζυγου μου ηταν οκ, εγω ομως ειχα ανεβασμενη προλακτινη, ουρεοπλασμα και μυκητες. Πηρα αντιβιωσεις, υποθετα και dostinex. αυριο τελειωνω την θεραπεια εντελως. Οποτε απο εδω και περα, πεφτουμε παλι στον αγωνα. Ας ελπισουμε οτι θα εχω θετικα αποτελεσματα συντομα!!! Wink Wink Wink

10 Απ: Αυξημενη προλακτινη στό Τρι Apr 30, 2013 4:03 pm

maria125m

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
poppaki έγραψε: Ας ελπισουμε οτι θα εχω θετικα αποτελεσματα συντομα!!! Wink Wink Wink

μακαρι κοπελα μου. ευχομαι ολα να σου πανε καλα..και γρηγορα να εισαι οπως και γω (αν και εγω θα αργησω λιγουλακι αφου μου βρηκανε ενδομητριωση τελικα )

11 Απ: Αυξημενη προλακτινη στό Τρι Apr 30, 2013 4:12 pm

poppaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria125m έγραψε:
poppaki έγραψε: Ας ελπισουμε οτι θα εχω θετικα αποτελεσματα συντομα!!! Wink Wink Wink

μακαρι κοπελα μου. ευχομαι ολα να σου πανε καλα..και γρηγορα να εισαι οπως και γω (αν και εγω θα αργησω λιγουλακι αφου μου βρηκανε ενδομητριωση τελικα )

Να σαι καλα μαρια μου και σε σενα ευχομαι οτι καλυτερο!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δημοσίευση νέας Θ.Ενότητας  Απάντηση στη Θ.Ενότητα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your free blog