Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από Mama40 Σήμερα στις 10:24 pm

» ονοματακι για μαγαζακι..........
από Chris_E Σήμερα στις 10:09 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από nanou Σήμερα στις 9:33 pm

» Τι ακούν τ'αυτιά μου!!
από kerasoula Σήμερα στις 9:27 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από nanou Σήμερα στις 8:41 pm

» Αρνητικό τεστ και εγκυμοσύνη??
από ntinakimi Σήμερα στις 7:09 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από maria2013 Σήμερα στις 6:13 pm

» ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙ
από Jorji Σήμερα στις 5:46 pm

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!
από maro28 Σήμερα στις 8:35 am

» Άμεση ανάγκη για arvekap 0.1
από eirini.pav Σήμερα στις 7:56 am

» Τιμες για αγγλικα α junior
από dimitra al Σήμερα στις 1:43 am

» Αγγλικά στον παιδικό
από dimitra al Σήμερα στις 1:34 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kaatrin Χθες στις 11:35 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από tassoula Χθες στις 11:14 pm

» ΚΟΨΙΜΟ ΠΑΝΑΣ
από nanou Χθες στις 9:01 pm

» τι νυφικο οεο?
από dimitra al Χθες στις 5:15 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 3:18 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 1:11 pm

» ΠΕΝΤΙΚΟΥΡ- ΜΑΝΙΚΟΥΡ -ΗΜΙΜΟΝΙΜΟ
από pusi Χθες στις 12:41 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από HappyMama Χθες στις 12:00 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από xrisili Χθες στις 9:30 am

» ''Έμπνευσις'' βάπτιση-γάμος
από supermama Τρι Sep 16, 2014 10:47 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Τρι Sep 16, 2014 6:43 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από Lollipop83 Τρι Sep 16, 2014 1:42 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από HappyMama Τρι Sep 16, 2014 10:19 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Τρι Sep 16, 2014 10:02 am

» Πώς επιλέγουμε φροντιστήριο αγγλικών για τα παιδιά μας;
από dimitra al Τρι Sep 16, 2014 1:50 am

» Αναλαμβανω σιδερο και καθαρισμα
από pusi Τρι Sep 16, 2014 12:43 am

» τεστ ωορρηξιας θετικο..ποτε ερχομαι σε επαφη??τη συμβουλη σας..
από perperouna Δευ Sep 15, 2014 8:00 pm

» καλημερα μηπως ειμαιιιιι?
από κουνελάκι Δευ Sep 15, 2014 11:29 am

» ΤΡΕΜΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ...
από HappyMama Δευ Sep 15, 2014 11:22 am

» ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ
από victoria Κυρ Sep 14, 2014 9:13 pm

» ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ, αγαπήστε τα! (B.Π.Αθηνών)
από edrinia Κυρ Sep 14, 2014 4:01 pm

» κοριτσια βοηθεια
από μαρακι27 Σαβ Sep 13, 2014 11:08 am

» Αυχενικη διαφανεια και Doppler τριγλωχινας αβέβαιο.εχει τύχει σε καμία;;
από Vassiliki_ Σαβ Sep 13, 2014 8:39 am

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από nanou Παρ Sep 12, 2014 10:04 pm

» ΦΥΛΑΞΗ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ,ΜΕΛΕΤΗ ΠΑΙΔΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
από gnbz Παρ Sep 12, 2014 11:28 am

» εξωσωματικη βοηθεια.....
από eirini.pav Παρ Sep 12, 2014 10:23 am

» ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
από ΑΓΓΕΙΚΗ Παρ Sep 12, 2014 12:38 am

» ΠΩΛΕΙΤΑΙ κάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft (white - bermuda blue)!!!
από RousTwins Πεμ Sep 11, 2014 10:41 pm

Παρόντες χρήστες
747 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 17 μέλη, 1 μη ορατός και 729 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

annoyla, Catty, Chris_E, griniaroula, iouliana, kat_laz, kerasoula, lgyftog, Mama40, margdimitra, melina_1234, mimialexandrou, nanou, Tinkerbell10, ΖΩΗ13, κουνελάκι, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

sandra24

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα σε ολες! Ειμαι καινουρια και εχω ενα θεματακι. Ειμαι 31 χρονων και με τον αντρα μου προσπαθουμε απο τον Γεναρη για παιδακι. Εχω παρατηρησει οτι τις μερες που εντεινουμε επαφες(9η-17η μερα) εχω πονακια κατω δεξια στην κοιλια. Ελεγα οτι ειναι απο την ωορρηξια γιατι μετα απο εκεινες τις μερες σταματανε τα πονακια αλλα η περιοδος μου εχει γινει καπως αστατη απο τοτε που ξεκινησαμε προσπαθειες...απο κυκλο 28 ημερων εφτασα μεχρι τις 32! ειναι λογω αγχους; Αυτο το μηνα ειπα να ξεκινησουμε νωριτερα την προσπαθεια κ ετσι σημερα ηρθαμε σ επαφη την 5η μερα του κυκλου(εχω ακομα λιγα καφε υγρα). λιγο μετα την επαφη με πονουσε η αριστερη ωοθηκη και ειχα κατι κηλιδες απο κοκκινο-ροζ αιμα...δε μπορει να ηταν ωορρηξια απο τοσο νωρις!τωρα που σας γραφω εχω πονακια και στις 2 πλευρες!μηπως δν ηταν ωορρηξια αυτο που ενιωθα τοσο καιρο και εχω καμια κυστη;να προσθεσω οτι πριν την περιοδο ειχα κυστιτιδα και πηρα αντιβιωση(την ελαφρια που κανει σε περιπτωση εγκυμοσυνης). Εκανα ξανα γενικη ουρων μετα την αγωγη και βγηκε καθαρη. Εχει τυχει σε καμια σας τιποτα παρομοιο; τα'χει παιξει το συστημα νομιζω affraid Οι κυστες τι συμπτωματα δινουν; Help!!!(sorry για την πολυλογια!!!)

amazona

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα!μην αγχώνεσαι καταρχήν γιατί μόνο κακό κάνει!οι κύστες φαίνονται στον υπέρηχο.τα πονάκια μπορεί να είναι τυχαία αλλα΄αν συνεχίσει ρώτα καλύτερα τον γιατρό σου,με κύκλο 28+ ημερών δεν νομίζω να είναι τόσο νωρίς ωορρηξία.χαλάρωσε και απόλαυσε τις μέρες αυτές και σου εύχομαι σύντομα με ένα μωράκι!

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
λογικα ειναι απο την ωορρηξια. αλλα καλο θα ηταν να ρωτησεις το γιατρο σου για να ξερεις σιγουρα!

sandra24

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τι να πω εχω αγχωθει η αληθεια ειναι...πηρα τηλεφωνο τον γιατρο μου και θα παω αυριο να με δει μηπως ειναι καποια κυστη. Το κακο με τις κυστεις ειναι οτι σου δινουν αντισυλληπτικα κι εγω μονο αντισυλληψη δε χρειαζομαι τωρα Wink Αντε να δουμε τι θα μου πει! Ευχαριστω κοριτσια! Αναμεινατε...

darsel

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sandra24 έγραψε:Τι να πω εχω αγχωθει η αληθεια ειναι...πηρα τηλεφωνο τον γιατρο μου και θα παω αυριο να με δει μηπως ειναι καποια κυστη. Το κακο με τις κυστεις ειναι οτι σου δινουν αντισυλληπτικα κι εγω μονο αντισυλληψη δε χρειαζομαι τωρα Wink Αντε να δουμε τι θα μου πει! Ευχαριστω κοριτσια! Αναμεινατε...

γεια σου Sandra, ειχα ακριβως τα ιδια πονακια τον περασμενο μηνα και ΝΑΙ ηταν κυστη και μαλιστα 5 εκατοστα. τρελλη απογοητευση γιατι κι εγω φοβηθηκα τα αντισυλληπτικα. ο γιατρος μου την ειπε κυστη ωχρου σωματιου και οτι θα φυγει μονη της με την επομενη περιοδο. ετσι ακριβως εγινε. δεν θελω να σε καθησυχασω αλλα θελω να πιστευω οτι θα ειναι κατι παρομοιο που θα εξαφανιστει αμεσα!!!

sandra24

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

γεια σου Sandra, ειχα ακριβως τα ιδια πονακια τον περασμενο μηνα και ΝΑΙ ηταν κυστη και μαλιστα 5 εκατοστα. τρελλη απογοητευση γιατι κι εγω φοβηθηκα τα αντισυλληπτικα. ο γιατρος μου την ειπε κυστη ωχρου σωματιου και οτι θα φυγει μονη της με την επομενη περιοδο. ετσι ακριβως εγινε. δεν θελω να σε καθησυχασω αλλα θελω να πιστευω οτι θα ειναι κατι παρομοιο που θα εξαφανιστει αμεσα!!![/quote]

Κι εγω προσπαθω να κανω θετικες σκεψεις απλα σε μενα αυτα τα πονακια υπαρχουν τους τελευταιους 4 μηνες αλλα τις γονιμες μερες...μαλλον επειδη εκεινες τις μερες εντειναμε προσπαθειες με τον αντρα μου. Αυτον τον μηνα που ηρθαμε σ επαφη νωριτερα(δλδ την 5η μερα) ξαναεμφανιστηκαν τα πονακια και για αυτο ανησυχησα. Τοσο καιρο νομιζα οτι ηταν ωορρηξια αλλα μαλλον εκανα λαθος Crying or Very sad ελπιζω να ειναι κατι παρομοιο αλλα δε νομιζω γιατι θα ειχε φυγει με τις προηγουμενες περιοδους... τι να πω! τωρα επρεπε να ρθει κι αυτο;;; αντε να δουμε τι θα γινει. Σ'ευχαριστω παντως Smile

sandra24

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
False alarm! τιποτα δεν εχω!!! μονο αγχος

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Free blog