Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 4:40 pm

» θελω τη βοηθεια σας...
από maro28 Σήμερα στις 4:40 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #139
από elila Σήμερα στις 4:38 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από roxanne87 Σήμερα στις 4:33 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από danae_93 Σήμερα στις 4:29 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από Βάνα Κ. Σήμερα στις 4:25 pm

» Είμαι ξανά έγκυος!!
από Stevi_tasos Σήμερα στις 4:18 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Σήμερα στις 4:16 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από jollie Σήμερα στις 4:13 pm

» Μικρες μανουλες!!!
από γεωργια καρ. Σήμερα στις 4:09 pm

» 13 1/2 μηνων
από Βάνα Κ. Σήμερα στις 4:05 pm

» Πρωτόγαλα;;
από danae_93 Σήμερα στις 4:04 pm

» Για να αρχίσουμε...
από snoopy Σήμερα στις 4:02 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Σήμερα στις 4:01 pm

» συσπασεις...
από ANGEL Σήμερα στις 3:59 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από dora74 Σήμερα στις 3:44 pm

» προσπαθεια σπερματεγχυσης
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Σήμερα στις 3:19 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από ANGEL Σήμερα στις 3:10 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΔΑΝΙΚΑ ΩΑΡΙΑ
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Σήμερα στις 2:59 pm

» τσιμπημα μελλισας η σφηγγας...
από Areti2 Σήμερα στις 1:32 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από Catty Σήμερα στις 12:30 pm

» καισαρικη με επισκληριδιο?
από helen prl Σήμερα στις 11:45 am

» απορίες εν μεσω μερικής αποκόλλησης
από Yasmina Σήμερα στις 11:38 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από valgreg Σήμερα στις 11:27 am

» τεραστιος λεκιθικος ασκος ??
από ANGEL Σήμερα στις 11:19 am

» ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ!!!!!!!!!
από tinag Σήμερα στις 9:53 am

» Αρνηση για βοηθεια
από ANGEL Σήμερα στις 9:52 am

» ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ?
από Marianna50 Σήμερα στις 8:09 am

» ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ
από kerasoula Σήμερα στις 12:34 am

» ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ/ΠΑΡΤΥ
από Emilynik Σήμερα στις 12:27 am

» δεν λεει ποτε οτι θελει τουαλετα τι να κανω να το βοηθησω???
από maria maroui Σήμερα στις 12:16 am

» Τουρτοπάνες & Cupcakes!!!
από anatoligew Χθες στις 11:18 pm

» ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΕΞΙΩΣΗ ΒΑΦΤΙΣΗΣ!!!
από kerasoula Χθες στις 10:32 pm

» ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ μερος 3
από famozina Χθες στις 9:41 pm

» παραξενα ονειρα
από maro28 Χθες στις 5:27 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Χθες στις 3:30 pm

» Κλαψ κλαψ...... :(
από kerasoula Χθες στις 3:09 pm

» ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ μερος2
από ede37 Χθες στις 1:09 pm

» MAKE UP ARTIST PEGY-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
από mamamia12 Χθες στις 11:32 am

» Ρουχα/παπουτσια για αγορια&κοριτσια απο 0-7 χρ. σε συμβολικες τιμες
από Joana Χθες στις 2:06 am

Παρόντες χρήστες
704 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 37 μέλη, 2 μη ορατοί και 665 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, ANGEL, angel4, antriana, Catty, danae_93, Despoina90, Despoinaki123, DESPOINAMIA, elila, esprit, fanouria, irenehr, jelaki, jollie, Lillybell, loulou_29, marakisam1, maria maroui, Marianna50, MARITSA123, maro28, perperouna, primadona, Psaraki, rise, roodie, roxanne87, Silver away, snoopy, Stevi_tasos, tinag, tzeni27, xrysaki!, zouzounoasteroskoni, Σοφία83, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 δημοσιοι παιδικοι σταθμοι στό Πεμ Apr 18, 2013 8:43 pm

δεσποινα24

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας κοριτσια εχω κ εγω ενα παιδακι 2 ετων κ θελω να τον στειλω σε δημοσιο παιδικο σταθμο. δεν μπορω να καταλαβω εκει πληρωνουν η οχι? και πως λειτουργουν το χρονο? απο ποτε μεχρι ποτε?

2 Απ: δημοσιοι παιδικοι σταθμοι στό Πεμ Apr 18, 2013 9:08 pm

vicky75

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να υποθεσω οτι εννοεις Δημοτικό παιδικο σταθμό?

1) Αν ειναι παιδικός κι οχι βρεφονηπιακός δεχεται παιδακια ανω των 2,5 ετων και μόνο αν εχει κόψει την πάνα. (Αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειναι 2,5 οταν γινεται η αιτηση)

2)Το ποσο διαφερει κατα πολυ απο δημο σε Δημο. Εχω ακουσει απο 0 μεχρι και 200,00 ευρω. Οποτε πρεπει να ρωτησεις στον Δημοτικο της περιοχης σου ή της επιλογης σου.

3)Οι αιτησεις γινονται συνηως Μαιο - Ιουνιο. Πήγαινε να επισκευθεις τον παιδικο και να τσεκαρεις αν σου αρεσει κιολας, ζητα το τηλεφωνο, και κοντα στην εποχη που θα σου πουνε περνε τηλεφωνο για να μαθεις για την καταθεση των αιτησεων.

4)Ενα πολυ θετικό ειναι οτι ολοι προσφερουν φαγητο.

Αυτα τα γενικά , απο δικό μου ψαξιμο περισυ.
Πιο ειδικα δεν ξερω γιατι περασαμε τελικα με ΕΣΠΑ σε ιδιωτικο.

3 Απ: δημοσιοι παιδικοι σταθμοι στό Πεμ Apr 18, 2013 9:22 pm

wondergirl

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δεσποινα24 έγραψε:γεια σας κοριτσια εχω κ εγω ενα παιδακι 2 ετων κ θελω να τον στειλω σε δημοσιο παιδικο σταθμο. δεν μπορω να καταλαβω εκει πληρωνουν η οχι? και πως λειτουργουν το χρονο? απο ποτε μεχρι ποτε?
εγω τον εστειλα σε δημοτικο βρεφονηπιακο σταθμο απο τα απο τα 3 μεχρι τα 5 του και ΔΕΝ εμεινα ευχαριστημενη, κυριως την πρωτη χρονια που ηταν στο βρεφικο τμημα. Δεν τους εκαναν καμια δραστηριοτητα την πρωτη χρονια, τα αντιμετωπιζαν ως μωρα, τα ταιζαν και μετα τα κοιμιζαν κι αυτες καθοντουσαν και τα κοιτουσαν. Τη δευτερη χρονια πολυ καλυτερα αφου ηταν στο παιδικο τμημα, κι εκαναν πολλες δραστηριοτητες. Πληρωνα επι 2 χρονια 200 ευρω το μηνα!!!!!!!! Τρελο ποσό αν με ρωτας αλλα το καταπια... Τωρα ομως εβαλαν εισοδηματικα κριτηρια και εχει μειωθει κατα πολυ το ποσό.

4 Απ: δημοσιοι παιδικοι σταθμοι στό Δευ Apr 22, 2013 6:44 pm

trilly

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια εδω στην γερμανια στους δημοσιους παιδικους σταθμους πληρωνεις 99 ευρω τον χρονο. γιατι στην ελλαδα φτανουν τα 200? εδω δεχονται οι περισσοτεροι απο 3 ετων καιμε την προυποθεση να εχει βγει η πανα. υπαρχουν ομως κι αυτοι που δεχονται απο 2 ετων. κι αλλοι απο πολυ μικρουλια.

5 Απ: δημοσιοι παιδικοι σταθμοι στό Δευ Apr 22, 2013 6:48 pm

trilly

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα, μα 200 τον μηνα? τωρα το προσεξα...γιατι βρε κοριτσια? ξερει καμια να με διαφωτισει?

6 Απ: δημοσιοι παιδικοι σταθμοι στό Τρι Apr 23, 2013 12:01 am

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπέρα και απο μένα. εγώ έχω 2 κορούλες και πάνε απο φέτος και οι 2 σε δημόσιο (η μία παιδικό η άλλη βρεφονηπιακό σε διπλανά κτήρια). Είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένη και δεν έχω να ζηλέψω σε τίποτα έναν ιδιωτικό. βέβαια έπεσα και στην περίπτωση. ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟΙ και πολύ καλά διακοσμημένοι,πολύ καλές παιδαγωγοί, συνέχεια δραστηριότητες, θέατρο (μέσα στον παιδικό), κατασκευές και μάλιστα αυτές τις μέρες τους βάφουν. Θέρμανση όλο το χειμώνα κλπ.
το τι πληρώνει κάθε γονιός εξαρτάται απο τα εισοδήματα που θα δηλώσει. Υπάρχουν κλίμακες. Μέχρι 15000 ετήσιο οικογενειακό υπάρχει απαλλαγή. Μετά ανεβαίνει ανά κλίμακα.εγώ δίνω και για τις δυο 100.(στα 2 παιδιά υπάρχει έκπτωση πάντα).
Οι δημόσιοι παιδικοί δουλεύουν όλο το χρόνο και κλείνουν μόνο:
15 μέρες Χριστούγεννα
15 μέρες Πάσχα
και όλο τον Αύγουστο
Μάλιστα μέχρι 24/4 γίνονται οι επανεγγραφές (τρέχουμε και δεν φτάνουμε γιατί μας το είπαν τη περασμένη Τρίτη) και όπου να΄ναι θα βγουν και οι προθεσμίες για τις νέες εγγραφές. όποια μαμά θέλει μπορεί να μπει στο dbda.gr για τις εγγραφές στο δήμο Αθηναίων (εκεί ανήκω) ή στο site του δήμου που ανήκει και να δει.καλή επιτυχία!

etso

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
http://www.dikaiologitika.gr/%CF%83%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B1/%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D%CF%82-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%BC%CE%BF%CF%8D%CF%82-2013-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%AC%CF%83%CF%87%CE%B1.html

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog