Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από thali-alex Σήμερα στις 9:34 am

» για να περασει η ωρα:( σας εχουν κανει οι γιαγιαδες την μαγκανια με τον σταυρο???)
από fanouria Σήμερα στις 9:34 am

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από perperouna Σήμερα στις 9:32 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από jollie Σήμερα στις 9:31 am

» είμαι καινούρια αλλά..
από margdimitra Σήμερα στις 9:29 am

» ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗτελος
από fanouria Σήμερα στις 8:29 am

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Σήμερα στις 8:22 am

» Επιθυμία...
από ath Σήμερα στις 6:42 am

» Γιατί να ασφαλίσω το παιδί μου;
από Stevi_tasos Σήμερα στις 5:10 am

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από γεωργια καρ. Σήμερα στις 2:15 am

» αυχενικη διαφανεια:ποια η εμπειρια σας?
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 12:27 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από maria maroui Σήμερα στις 12:23 am

» ΙΟΣ HPV βοήθεια!!!!!
από maria maroui Σήμερα στις 12:16 am

» ΕΔΩ ΜΑΓΙΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΤΟΥ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΑΛΕΚΑ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 12:07 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΣ ΤΗ ΠΕΡΝΑΜΕ ΜΑΖΙ -ΣΤΕΙΛΕ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΣΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 12:06 am

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από Stevi_tasos Χθες στις 11:51 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Χθες στις 11:35 pm

» ΕΣΠΑ 2014 -2015
από maryz-iraklio kritis Χθες στις 10:08 pm

» ΠΛΥΣΙΜΟ ΔΟΝΤΙΩΝ
από margdimitra Χθες στις 9:57 pm

» Για να αρχίσουμε...
από Mamma Tomato Χθες στις 9:36 pm

» Καθυστέρηση
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 9:34 pm

» Χαμηλη χοριακη !!
από maro28 Χθες στις 7:50 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από mikrh mama Χθες στις 6:13 pm

» Μανούλες από Ελευσίνα και γύρω περιοχές!!!!
από christinelle Χθες στις 5:43 pm

» ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ!!!!!!!!!
από Stevi_tasos Χθες στις 5:34 pm

» το τεστ μου... κ εχω μπερδευτει!!
από Stevi_tasos Χθες στις 5:33 pm

» ΟΙ 8 ΣΥΝΗΘΕΣΤΕΡΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ!
από Stevi_tasos Χθες στις 5:16 pm

» ΣΗΦΗΣ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΑΚΗΣ - ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ
από Stevi_tasos Χθες στις 5:01 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Χθες στις 5:00 pm

» Αρνηση για βοηθεια
από kerasoula Χθες στις 4:02 pm

» "ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ"ΓΑΛΑΖΙΑ ΑΚΤΗ
από ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΜΑ Χθες στις 3:44 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από irenehr Χθες στις 3:43 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από dora74 Χθες στις 3:39 pm

» Μ Α Κ Α Ρ Ι !!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 3:29 pm

» καλησπερα σε ολες τις μαμαδες
από γεωργια καρ. Χθες στις 3:26 pm

» Αναζήτηση gonal
από santal Χθες στις 3:17 pm

» Καλημερα κι απο εμενα!
από louloupaki Χθες στις 3:11 pm

» ΧΑΡΙΖΩ GONAL
από santal Χθες στις 2:58 pm

» τεραστιος λεκιθικος ασκος ??
από pucca Χθες στις 12:26 pm

» Είμαι ξανά έγκυος!!
από Stevi_tasos Χθες στις 10:03 am

Παρόντες χρήστες
461 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 27 μέλη, 0 μη ορατοί και 434 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Anastasie, Catty, dada9, elin1, fanouria, HappyMama, iouliana, jelaki, jollie, joujoukaki, katerinoula, lgyftog, Maimou2009, Mare, margdimitra, Mariza_30, maro28, merentoula, perperouna, rise, thali-alex, tsoukalaki, xrysaki!, καλαμαρακι, κουνελάκι, μαμου, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

vicky81

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΑΤΕΣΣΕΡΑ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ ΑΚΟΜΑ...ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΩ, ΗΔΗ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ ΠΡΩΙ ΜΟΝΟ ΒΡΑΔΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΓΑΛΑ ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΤΙΠΟΤΑ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ DOSTINEX ΜΟΛΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΧΩΡΙΣ ΧΑΠΙ ΛΟΓΩ ΟΡΜΟΝΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ(ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ΦΑΡΜΑΚΟ).ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΠΗΡΑΤΕ ΧΑΠΙ Η ΟΧΙ?Α.. ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΚΟΛΠΟ ΑΜΑ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΕΙ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

NIKOLETA09

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΠΡΩΤΑ ΒΡΗΚΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΕ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΠΙΠΙΛΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΘΥΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΔΙΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΛΙΓΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΜΕ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΖΟΥΝ ΜΠΑΜΠΑΣ, ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ, ΑΔΕΛΦΙΑ, ΕΤΣΙ ΕΣΤΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΜΥΡΙΖΕΙ Α!!! ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ (ΕΞΑΦΑΝΙΣΟΥ!!) . ΑΚΟΜΑ ΠΗΡΑ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΕΔΕΣΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΕΠΙΔΕΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΜΑΣΤΙΤΙΔΑ!!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΑΚΙ

matina-v

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγώ την πρώτη τη θήλασα σχεδόν μέχρι 20 μηνών, αν και έπινε ξένο κανονικά. Βέβαια στο τέλος δε μπορώ να πω πως είχα γάλα γιατί σιγά σιγά μειωνόταν όλο και περισσότερο, απλά το ζητούσε λίγο το βράδυ για τη συντροφιά και την αγκαλιά. Μετά αποφάσισα να κάνω 2ο παιδί και το σταμάτησα (χωρίς χάπι) όταν άρχισα την προσπάθεια. Δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα.
Με τη δεύτερη επίσης πλέον το κρατάμε περισσότερο για συντροφιά το βράδυ αν και πίνει και ξένο (τώρα κοντεύει να χρονίσει). Σπάνια καταλαβαίνω ότι υπάρχει γάλα στο στήθος μου, αλλά υπάρχει. Όμως μειώνοντας την ώρα που το βάζεις σιγά σιγά πιστεύω ότι δε θα παράγεις σχεδόν καθόλου. Αυτό όμως γίνεται σε βάθος χρόνου κι όχι βιαστικά. Δεν ξέρω αν θέλει κάποιο έλεγχο από γυναικολόγο, όταν σταματήσεις πλέον να βάζεις το μωρό στο στήθος, ότι δεν έχει μείνει υπόλειμμα γάλατος, με κάποιον υπέρηχο ίσως. Και νομίζω θέλει σφιχτό σουτιέν και ελεύθερο μόνο όταν κάνεις μπάνιο. Κι εγώ πάντως θα κοιτάξω να αποφύγω το χάπι, όπως και την πρώτη φορά.

Silvia11

Αποθηλασα φυσικα πριν ενα μηνα. Δεν ηθελα το χαπι ουτε γω! Εκοβα σιγα σιγα τα γευματα κ αντικαθιστουσα με ξενο..δε το πολυηθελε αλα με πιεση το τρωγε.... Οταν εφτασα πλεον να του δινω μονο ενα γευμα δικο μου την ημερα μου ειπε ο γιατρος να βαλω ενα σουτιεν 2 νουμερα μικροτερο για μια βδομαδα κ να το βγαζω μονο στο μπανιο.. Ετσι μου κοπηκε εντελως

mamalou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εμενα 16 μηνων ειαι τον θηλαζω ακομα.και στον πρωτο μεφυσικο αποθηλασμο το εκανατο χαπι στο κανει πολυ αποτομα καλυτερανα μειωνεισ γευματα.και μενα τωραδεθελει ξενο τι να κανω κουραζομαι πιοπολυ το βραδυ που το ζητα καμια γορα 2και 3 φορεσ μεεχειξεζουμισει

vicky81

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
NIKOLETA09 έγραψε:ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΠΡΩΤΑ ΒΡΗΚΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΕ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΠΙΠΙΛΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΘΥΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΔΙΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΛΙΓΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΜΕ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΖΟΥΝ ΜΠΑΜΠΑΣ, ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ, ΑΔΕΛΦΙΑ, ΕΤΣΙ ΕΣΤΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΜΥΡΙΖΕΙ Α!!! ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ (ΕΞΑΦΑΝΙΣΟΥ!!) . ΑΚΟΜΑ ΠΗΡΑ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΕΔΕΣΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΕΠΙΔΕΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΜΑΣΤΙΤΙΔΑ!!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΑΚΙ
ΓΙΑ ΠΕΣ ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΠΗΡΕΣ?ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΠΙΠΙΛΑ?

NIKOLETA09

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΗΡΑ ΤΑ Dr-Browns ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ chicco ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ ΘΕΛΕΙ. ΚΑΙ ΤΑ mam ΕΧΟΥΝ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΠΙΠΙΛΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a free blog