Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σήμερα στις 4:59 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από griniaroula Σήμερα στις 4:42 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από vasoula1 Σήμερα στις 4:41 pm

» εσας ποσο κοστισε ο ερχομος του μωρου σας
από Jannete Σήμερα στις 12:47 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από snoopy Σήμερα στις 12:20 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 11:29 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από Ricola Σήμερα στις 9:48 am

» ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ
από motheroula 30 Σήμερα στις 3:53 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από veny Σήμερα στις 12:27 am

» βιοψια ορχεως
από fountouni Χθες στις 10:20 pm

» TSH - Έλεγχος Θυρεοειδούς
από Vassiliki_ Χθες στις 8:04 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Χθες στις 5:33 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 2:43 pm

» πειτε οτι θελετε
από kerasoula Χθες στις 12:32 pm

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από ede37 Χθες στις 11:53 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!
από xrisili Χθες στις 10:40 am

» πεθερα=τα νευρα μου
από Chris_E Χθες στις 7:28 am

» ΣΟΣ παθαμε στοματιτιδα
από dimitra al Χθες στις 1:03 am

» ΕΞΑΜΗΝΟ ΟΑΕΔ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ
από ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ Πεμ Aug 28, 2014 10:59 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από tonsot123 Πεμ Aug 28, 2014 10:34 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από nektar Πεμ Aug 28, 2014 10:01 pm

» !!!!MAD ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ Βάπτισης- WEVENT.GR
από Βίκυ Πεμ Aug 28, 2014 5:51 pm

» Kάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ!!!
από RousTwins Πεμ Aug 28, 2014 4:22 pm

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από MARITSA123 Πεμ Aug 28, 2014 3:14 pm

» σπυρακια και εγκυμοσυνη
από souzan Πεμ Aug 28, 2014 9:41 am

» APOKOLISI...
από elena33sam Πεμ Aug 28, 2014 9:32 am

» ΑΓΟΡΑΚΙ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ!
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:15 am

» δεν μπορω πια να διαχειριστω τα νευρα μου, βοηθεια..!
από mama*maria Πεμ Aug 28, 2014 9:13 am

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:12 am

» ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ
από maro28 Πεμ Aug 28, 2014 8:27 am

» ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ 3ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ!!
από Chris_E Πεμ Aug 28, 2014 7:03 am

» Μαμάδες με 3 παιδιά!
από ede37 Τετ Aug 27, 2014 10:27 pm

» ΒΙΒΛΙΑ ΕΥΧΩΝ - something special
από mariameint Τετ Aug 27, 2014 9:44 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από irene-_- Τετ Aug 27, 2014 4:18 pm

» ΥΠΟΚΟΡΙΣΤΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ
από Chris_E Τετ Aug 27, 2014 3:20 pm

» ποτε γινονται η εγραφες στα δημοσια νηπιαγωγια
από love4 Τετ Aug 27, 2014 2:00 pm

» θα κανω ενσταση για τα εσπα τι γραφω πανω στον φακελο;;;για νσ τα παρει ο κουριελ;
από καλιοπη Τετ Aug 27, 2014 11:32 am

» Γκρουπ γονέων!!!
από HappyMama Τετ Aug 27, 2014 10:38 am

» υπνος νεογνου
από pennytol Τρι Aug 26, 2014 10:43 pm

» Εγκυμοσύνη μετά απο αφαίρεση ινομυώματος?
από nafs Τρι Aug 26, 2014 6:19 pm

Παρόντες χρήστες
531 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 12 μέλη, 0 μη ορατοί και 519 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

bliss, Catty, Chris_E, griniaroula, lgyftog, maria_dou, perperouna, Ricola, vasoula1, Vassiliki_, εριφυλακι, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

vicky81

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΑΤΕΣΣΕΡΑ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ ΑΚΟΜΑ...ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΩ, ΗΔΗ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ ΠΡΩΙ ΜΟΝΟ ΒΡΑΔΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΓΑΛΑ ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΤΙΠΟΤΑ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ DOSTINEX ΜΟΛΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΧΩΡΙΣ ΧΑΠΙ ΛΟΓΩ ΟΡΜΟΝΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ(ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ΦΑΡΜΑΚΟ).ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΠΗΡΑΤΕ ΧΑΠΙ Η ΟΧΙ?Α.. ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΚΟΛΠΟ ΑΜΑ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΕΙ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

NIKOLETA09

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΠΡΩΤΑ ΒΡΗΚΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΕ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΠΙΠΙΛΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΘΥΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΔΙΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΛΙΓΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΜΕ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΖΟΥΝ ΜΠΑΜΠΑΣ, ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ, ΑΔΕΛΦΙΑ, ΕΤΣΙ ΕΣΤΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΜΥΡΙΖΕΙ Α!!! ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ (ΕΞΑΦΑΝΙΣΟΥ!!) . ΑΚΟΜΑ ΠΗΡΑ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΕΔΕΣΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΕΠΙΔΕΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΜΑΣΤΙΤΙΔΑ!!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΑΚΙ

matina-v

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγώ την πρώτη τη θήλασα σχεδόν μέχρι 20 μηνών, αν και έπινε ξένο κανονικά. Βέβαια στο τέλος δε μπορώ να πω πως είχα γάλα γιατί σιγά σιγά μειωνόταν όλο και περισσότερο, απλά το ζητούσε λίγο το βράδυ για τη συντροφιά και την αγκαλιά. Μετά αποφάσισα να κάνω 2ο παιδί και το σταμάτησα (χωρίς χάπι) όταν άρχισα την προσπάθεια. Δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα.
Με τη δεύτερη επίσης πλέον το κρατάμε περισσότερο για συντροφιά το βράδυ αν και πίνει και ξένο (τώρα κοντεύει να χρονίσει). Σπάνια καταλαβαίνω ότι υπάρχει γάλα στο στήθος μου, αλλά υπάρχει. Όμως μειώνοντας την ώρα που το βάζεις σιγά σιγά πιστεύω ότι δε θα παράγεις σχεδόν καθόλου. Αυτό όμως γίνεται σε βάθος χρόνου κι όχι βιαστικά. Δεν ξέρω αν θέλει κάποιο έλεγχο από γυναικολόγο, όταν σταματήσεις πλέον να βάζεις το μωρό στο στήθος, ότι δεν έχει μείνει υπόλειμμα γάλατος, με κάποιον υπέρηχο ίσως. Και νομίζω θέλει σφιχτό σουτιέν και ελεύθερο μόνο όταν κάνεις μπάνιο. Κι εγώ πάντως θα κοιτάξω να αποφύγω το χάπι, όπως και την πρώτη φορά.

Silvia11

Αποθηλασα φυσικα πριν ενα μηνα. Δεν ηθελα το χαπι ουτε γω! Εκοβα σιγα σιγα τα γευματα κ αντικαθιστουσα με ξενο..δε το πολυηθελε αλα με πιεση το τρωγε.... Οταν εφτασα πλεον να του δινω μονο ενα γευμα δικο μου την ημερα μου ειπε ο γιατρος να βαλω ενα σουτιεν 2 νουμερα μικροτερο για μια βδομαδα κ να το βγαζω μονο στο μπανιο.. Ετσι μου κοπηκε εντελως

mamalou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εμενα 16 μηνων ειαι τον θηλαζω ακομα.και στον πρωτο μεφυσικο αποθηλασμο το εκανατο χαπι στο κανει πολυ αποτομα καλυτερανα μειωνεισ γευματα.και μενα τωραδεθελει ξενο τι να κανω κουραζομαι πιοπολυ το βραδυ που το ζητα καμια γορα 2και 3 φορεσ μεεχειξεζουμισει

vicky81

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
NIKOLETA09 έγραψε:ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΠΡΩΤΑ ΒΡΗΚΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΕ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΠΙΠΙΛΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΘΥΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΔΙΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΛΙΓΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΜΕ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΖΟΥΝ ΜΠΑΜΠΑΣ, ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ, ΑΔΕΛΦΙΑ, ΕΤΣΙ ΕΣΤΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΜΥΡΙΖΕΙ Α!!! ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ (ΕΞΑΦΑΝΙΣΟΥ!!) . ΑΚΟΜΑ ΠΗΡΑ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΕΔΕΣΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΕΠΙΔΕΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΜΑΣΤΙΤΙΔΑ!!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΑΚΙ
ΓΙΑ ΠΕΣ ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΠΗΡΕΣ?ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΠΙΠΙΛΑ?

NIKOLETA09

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΗΡΑ ΤΑ Dr-Browns ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ chicco ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ ΘΕΛΕΙ. ΚΑΙ ΤΑ mam ΕΧΟΥΝ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΠΙΠΙΛΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog