Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 2:12 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από Ricola Σήμερα στις 1:38 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Σήμερα στις 1:37 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από Areti2 Σήμερα στις 11:16 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από μαρακι27 Σήμερα στις 10:13 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kat_laz Σήμερα στις 10:08 am

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Χθες στις 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Χθες στις 8:39 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Χθες στις 12:05 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Δευ Oct 20, 2014 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Δευ Oct 20, 2014 9:10 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από perperouna Δευ Oct 20, 2014 7:53 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από jollie Τρι Oct 14, 2014 12:20 am

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από fatsoulini Κυρ Oct 12, 2014 4:55 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:32 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:01 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Παρ Oct 10, 2014 7:18 pm

» Φτιαξτε εκχυλισμα βανιλιας
από howto Παρ Oct 10, 2014 6:47 pm

» Ναι, να τον φοβάστε τον θείο και τον ξάδελφο και τον παππού!
από ede37 Παρ Oct 10, 2014 12:11 am

» ΤΑΜΠΕΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ
από Helen M. Πεμ Oct 09, 2014 6:27 pm

Παρόντες χρήστες
639 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 14 μέλη, 1 μη ορατός και 624 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Ana, Anastasie, daskala23, dimitra88, kerasoula, love4, maria_dou, maria_naf79, NOPITSA, RITAKI30, roulakriti, tania1422, κοκκινοσκουφιτσα, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

vicky81

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΑΤΕΣΣΕΡΑ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ ΑΚΟΜΑ...ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΩ, ΗΔΗ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ ΠΡΩΙ ΜΟΝΟ ΒΡΑΔΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΓΑΛΑ ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΤΙΠΟΤΑ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ DOSTINEX ΜΟΛΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΧΩΡΙΣ ΧΑΠΙ ΛΟΓΩ ΟΡΜΟΝΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ(ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ΦΑΡΜΑΚΟ).ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΠΗΡΑΤΕ ΧΑΠΙ Η ΟΧΙ?Α.. ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΚΟΛΠΟ ΑΜΑ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΕΙ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

NIKOLETA09

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΠΡΩΤΑ ΒΡΗΚΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΕ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΠΙΠΙΛΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΘΥΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΔΙΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΛΙΓΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΜΕ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΖΟΥΝ ΜΠΑΜΠΑΣ, ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ, ΑΔΕΛΦΙΑ, ΕΤΣΙ ΕΣΤΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΜΥΡΙΖΕΙ Α!!! ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ (ΕΞΑΦΑΝΙΣΟΥ!!) . ΑΚΟΜΑ ΠΗΡΑ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΕΔΕΣΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΕΠΙΔΕΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΜΑΣΤΙΤΙΔΑ!!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΑΚΙ

matina-v

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγώ την πρώτη τη θήλασα σχεδόν μέχρι 20 μηνών, αν και έπινε ξένο κανονικά. Βέβαια στο τέλος δε μπορώ να πω πως είχα γάλα γιατί σιγά σιγά μειωνόταν όλο και περισσότερο, απλά το ζητούσε λίγο το βράδυ για τη συντροφιά και την αγκαλιά. Μετά αποφάσισα να κάνω 2ο παιδί και το σταμάτησα (χωρίς χάπι) όταν άρχισα την προσπάθεια. Δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα.
Με τη δεύτερη επίσης πλέον το κρατάμε περισσότερο για συντροφιά το βράδυ αν και πίνει και ξένο (τώρα κοντεύει να χρονίσει). Σπάνια καταλαβαίνω ότι υπάρχει γάλα στο στήθος μου, αλλά υπάρχει. Όμως μειώνοντας την ώρα που το βάζεις σιγά σιγά πιστεύω ότι δε θα παράγεις σχεδόν καθόλου. Αυτό όμως γίνεται σε βάθος χρόνου κι όχι βιαστικά. Δεν ξέρω αν θέλει κάποιο έλεγχο από γυναικολόγο, όταν σταματήσεις πλέον να βάζεις το μωρό στο στήθος, ότι δεν έχει μείνει υπόλειμμα γάλατος, με κάποιον υπέρηχο ίσως. Και νομίζω θέλει σφιχτό σουτιέν και ελεύθερο μόνο όταν κάνεις μπάνιο. Κι εγώ πάντως θα κοιτάξω να αποφύγω το χάπι, όπως και την πρώτη φορά.

Silvia11

Αποθηλασα φυσικα πριν ενα μηνα. Δεν ηθελα το χαπι ουτε γω! Εκοβα σιγα σιγα τα γευματα κ αντικαθιστουσα με ξενο..δε το πολυηθελε αλα με πιεση το τρωγε.... Οταν εφτασα πλεον να του δινω μονο ενα γευμα δικο μου την ημερα μου ειπε ο γιατρος να βαλω ενα σουτιεν 2 νουμερα μικροτερο για μια βδομαδα κ να το βγαζω μονο στο μπανιο.. Ετσι μου κοπηκε εντελως

mamalou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εμενα 16 μηνων ειαι τον θηλαζω ακομα.και στον πρωτο μεφυσικο αποθηλασμο το εκανατο χαπι στο κανει πολυ αποτομα καλυτερανα μειωνεισ γευματα.και μενα τωραδεθελει ξενο τι να κανω κουραζομαι πιοπολυ το βραδυ που το ζητα καμια γορα 2και 3 φορεσ μεεχειξεζουμισει

vicky81

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
NIKOLETA09 έγραψε:ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΠΡΩΤΑ ΒΡΗΚΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΕ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΠΙΠΙΛΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΘΥΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΔΙΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΛΙΓΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΜΕ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΖΟΥΝ ΜΠΑΜΠΑΣ, ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ, ΑΔΕΛΦΙΑ, ΕΤΣΙ ΕΣΤΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΜΥΡΙΖΕΙ Α!!! ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ (ΕΞΑΦΑΝΙΣΟΥ!!) . ΑΚΟΜΑ ΠΗΡΑ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΕΔΕΣΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΕΠΙΔΕΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΜΑΣΤΙΤΙΔΑ!!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΑΚΙ
ΓΙΑ ΠΕΣ ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΠΗΡΕΣ?ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΠΙΠΙΛΑ?

NIKOLETA09

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΗΡΑ ΤΑ Dr-Browns ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ chicco ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ ΘΕΛΕΙ. ΚΑΙ ΤΑ mam ΕΧΟΥΝ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΠΙΠΙΛΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your free blog