Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Αυχενική, υδρονέφρωση και ηχογενής εστία στην καρδιά
από mamy land Σήμερα στις 11:14 am

» Φωτογράφος για βαφτιση στη Θεσσαλονίκη
από kkkk Σήμερα στις 7:37 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Σήμερα στις 12:43 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από mamy land Χθες στις 9:10 am

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Χθες στις 8:48 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από souzan Χθες στις 12:26 am

» Μήπως είμαι εγώ παράλογη???
από Titino Δευ Αυγ 31, 2015 10:44 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από vasoulagal Δευ Αυγ 31, 2015 3:54 am

» Θερμοδιάγραμμα!! Απορία!!
από Marianito Σαβ Αυγ 29, 2015 8:12 am

» Έχω ελπίδες;;; Plz απαντήστε!
από Marianito Παρ Αυγ 28, 2015 5:34 am

» υπαρχει περίπτωση να κανει λοθος το τεστ;;
από eva evaki Δευ Αυγ 24, 2015 12:37 pm

» Παιδικος σταθμος-νηπιαγωγειο ιδιωτικο
από mamana Δευ Αυγ 24, 2015 11:55 am

» Σχολικά είδη
από Evagelia3 Σαβ Αυγ 22, 2015 4:47 am

» Αλλαγή email
από Evagelia3 Σαβ Αυγ 22, 2015 4:33 am

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από Ilektra28 Παρ Αυγ 21, 2015 5:46 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ Πεμ Αυγ 20, 2015 12:30 am

» Sos** δευτερη εγκυμοσυνη κ παιδικος σταθμος!!!
από barbie! Τετ Αυγ 19, 2015 3:50 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από mamamatina Τετ Αυγ 19, 2015 3:44 am

» ΜΕ ΠΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΖΕΙ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ?
από Titino Δευ Αυγ 17, 2015 10:33 pm

» Εμβολιο αντιγριπικο..!!
από barbie! Κυρ Αυγ 16, 2015 8:42 pm

» Μονάδες Απασχόλησης Βρεφών για λίγες ώρες
από tsifaki Κυρ Αυγ 16, 2015 8:38 am

» Παραλίες στην Ελλάδα
από Areti2 Κυρ Αυγ 16, 2015 1:56 am

» ΔΗΜΟΣΙΟ Ή ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ;;;
από Areti2 Κυρ Αυγ 16, 2015 1:41 am

» Επιλογή όνόματος για τη μικρή μου
από Areti2 Κυρ Αυγ 16, 2015 1:34 am

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ
από ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ Τρι Αυγ 11, 2015 11:43 am

» προβλημα στο σεξ
από larisaia Τρι Αυγ 11, 2015 7:10 am

» ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΒΡΕΦΙΚΟ-ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΣΤΗ ΓΛΥΦΑΔΑ
από teo_v Τρι Αυγ 11, 2015 3:43 am

» ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΣΑΝ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!
από teo_v Τρι Αυγ 11, 2015 3:32 am

» πως να ρυθμισω τις ωρες των γευματων;
από larisaia Κυρ Αυγ 09, 2015 6:10 am

» ΕΣΠΑ 2015-2016
από nanou87 Πεμ Αυγ 06, 2015 6:11 am

» ΑΠΟΡΙΑ...Τα ΦΩΤΑ σας!!!
από bell Δευ Αυγ 03, 2015 6:30 am

» πρωτη φορα εξωσωματικη!!
από perperouna Σαβ Αυγ 01, 2015 10:04 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Πεμ Ιουλ 30, 2015 3:39 am

» ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ ΟΜΙΛΙΑΣ 22 ΜΗΝΩΝ
από mariatsak Πεμ Ιουλ 30, 2015 1:03 am

» Φτιαξε ευκολα βανιλια υποβρυχιο
από howto Τετ Ιουλ 29, 2015 7:56 am

» χειροποίητα προσκλητήρια- μπομπονιέρες
από mpempakos Δευ Ιουλ 27, 2015 10:16 pm

» Χαρίζω ρουχα
από mary 30 Δευ Ιουλ 27, 2015 4:39 am

» Βοηθήστε με..
από larisaia Δευ Ιουλ 27, 2015 3:28 am

» γυναικολογος στο ελενα ΜΠΑΤΣΑΚΟΥΤΣΑΣ
από μπρουσκο Παρ Ιουλ 24, 2015 7:49 am

» Θηλαστρο medela swing
από mary 30 Παρ Ιουλ 24, 2015 2:34 am

Παρόντες χρήστες
712 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 2 μέλη, 0 μη ορατοί και 710 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

irenehr, kkkk

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1 ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Δευ Μαρ 25, 2013 10:49 am

RENA H.

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΟΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ Α' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ. ΠΟΣΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΒΑΖΕΙ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΣΑΣ?

2 Απ: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Δευ Μαρ 25, 2013 10:58 am

georgia78

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
rena mou emeis exoume toylaxistw 4 me pente mathimata thn hmera alla ta exei teliomena apo to sxoleio kai alla ta kanoume sto spiti.

3 Απ: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Δευ Μαρ 25, 2013 11:07 am

RENA H.

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. Very Happy
ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΡΑΦΗ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ,ΕΞΤΡΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΣΥΝ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΤΗΣ ΒΑΖΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ. ΕΣΑΣ ΤΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΑΣ ΒΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ?

4 Απ: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Δευ Μαρ 25, 2013 12:05 pm

mariketi

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΜΠΡΟΣ-ΠΙΣΩ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ. ΜΕΡΙΚΡΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ. ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ. ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΝΟΥΝ Ο,ΤΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΕΤΡΑΔΙΑ ΕΡΓΑΣΙΩΝ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΦΟΡΤΩΝΟΥΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΤΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΝ ΠΑΛΟΥΚΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ.

5 Απ: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Δευ Μαρ 25, 2013 12:12 pm

????????

Επισκέπτης
ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.......ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΧ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ....ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΛΗ, ΠΩΣ ΤΗΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΝΕΙ, ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΣΠΙΤΙ ΜΑΖΙ ΣΕ ΣΥΕΝΕΝΝΟΗΣΗ ΜΕ ΤΗ ΔΑΣΚΑΛΑ?

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ, ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΣΤΗ ΔΑΣΚΑΛΑ, ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΦΟΡΤΩΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΠ ΟΤΙ ΑΚΟΥΩ (ΕΜΕΙΣ ΝΗΠΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ) ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕ ΒΑΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ

ΘΥΜΑΜΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΑ ΜΟΥ ΠΕΡΥΣΙ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝΕ ΒΑΛΕΙ ΣΠΙΤΙ ΤΗΝ ΠΡΟΠΑΙΔΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 5 ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ.......ΚΑΙ ΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΠΟΛΛΑ, ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ......

6 Απ: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Δευ Μαρ 25, 2013 12:38 pm

georgia78

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
RENA H. έγραψε:ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. Very Happy
ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΡΑΦΗ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ,ΕΞΤΡΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΣΥΝ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΤΗΣ ΒΑΖΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ. ΕΣΑΣ ΤΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΑΣ ΒΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ?
εμενα ρενα μου εχει καθε μερα 1 φυλλαδιο μαθηματικα και ενα ελληνικα καποια ασκηση σε τετραδιο τυπου εκθεσουλλες μικρες η και προτασουλλες ,αναγνωση και μερικες φορες ορθογραφια.τωρα η δασκαλα μου ειπε οτι το τρελλακι μου επηδει ειναι ερωτευμενο χαχα με μια συμμαθητρια του μιλα συνεχια στην ταξη και δεν τα τελιωνει ετσι εχει πολλα στο σπιτι

7 Απ: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Δευ Μαρ 25, 2013 10:23 pm

georgia78

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arco iris έγραψε:ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.......ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΧ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ....ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΛΗ, ΠΩΣ ΤΗΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΝΕΙ, ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΣΠΙΤΙ ΜΑΖΙ ΣΕ ΣΥΕΝΕΝΝΟΗΣΗ ΜΕ ΤΗ ΔΑΣΚΑΛΑ?

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ, ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΣΤΗ ΔΑΣΚΑΛΑ, ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΦΟΡΤΩΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΠ ΟΤΙ ΑΚΟΥΩ (ΕΜΕΙΣ ΝΗΠΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ) ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕ ΒΑΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ

ΘΥΜΑΜΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΑ ΜΟΥ ΠΕΡΥΣΙ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝΕ ΒΑΛΕΙ ΣΠΙΤΙ ΤΗΝ ΠΡΟΠΑΙΔΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 5 ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ.......ΚΑΙ ΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΠΟΛΛΑ, ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ......
εμενα οταν ηταν αρρωστος για 2 μερες μου εδωσε την υλη η δασκαλα και μου ειπε να κανει λιγα λιγα καθε μερα.τωρα αν ειναι στην αρχη τησ χρονιας σιγουρα πρεπει να τα κανουμε μαζι τους για να μην μενουν πισω ,φυσικα εξαρτατε και απο το καθε παιδακι και το ποσο ευκολα μαθαινει.

8 Απ: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Τρι Μαρ 26, 2013 1:29 am

Lia21

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε εμάς έχει καθε μέρα ανάγνωση - ορθογραφία - αντιγραφή - 2 σελίδες γλώσσα ( κάτι σαν φυλλάδιο ) 2 σελίδες μαθηματικά ( παλι σαν φυλλάδιο )
Και καθε φορά που τελειώνει μια ενότητα η στα μαθηματικά; Η στην γλώσσα κάνουνε διαγωνισμα.
Ειναι πολλα άλλα βγαίνει πολυ εύκολα ή υλη .
Εξαρτάται βέβαια το παιδι .
Εμένα στην αρχή μου φαινόταν βουνό οτι ειναι υπερβολική αλλα τωρα πια που βρίκαμε τους ρυθμούς μας ειναι οκ.

Το σκ δεν έχουμε πολλα
Και καθε Παρασκευή έχουμε και αγγλικά (( του σχολείου ))
Και μια δημιουργική εργασία. Η σε μορφή έκθεσης ή ζωγραφιας με θέμα .

9 Απ: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Τρι Μαρ 26, 2013 2:06 am

????????

Επισκέπτης
georgia78 έγραψε:
arco iris έγραψε:ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.......ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΧ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ....ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΛΗ, ΠΩΣ ΤΗΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΝΕΙ, ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΣΠΙΤΙ ΜΑΖΙ ΣΕ ΣΥΕΝΕΝΝΟΗΣΗ ΜΕ ΤΗ ΔΑΣΚΑΛΑ?

εμενα οταν ηταν αρρωστος για 2 μερες μου εδωσε την υλη η δασκαλα και μου ειπε να κανει λιγα λιγα καθε μερα.τωρα αν ειναι στην αρχη τησ χρονιας σιγουρα πρεπει να τα κανουμε μαζι τους για να μην μενουν πισω ,φυσικα εξαρτατε και απο το καθε παιδακι και το ποσο ευκολα μαθαινει.

NA ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

10 Απ: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Τρι Μαρ 26, 2013 4:57 am

RENA H.

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ. ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΓΡΑΦΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΟΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙ Κ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΤΟΥΣ ΕΒΑΛΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ,(ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ)ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 15 ΣΕΙΡΕΣ, ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ 4 ΣΕΙΡΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΓΡΑΨΗ 3ΦOPEΣ ,ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ 2ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΝΙΚΟ Κ ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟ,20 ΛΕΞΕΙΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ AΠΟ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΛΕΞΗ .3 ΛEΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΝΑ ΤΙΣ ΓΡΑΨΕΙ ΑΠΟ 3ΦOPEΣ K NA TIΣ KANEI 3 ΠPOTAΣEIΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΚΘΕΣΗ . ΟΥΦ ΟΛΑΑΑΑ ΑΥΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ Crying or Very sad ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ
ΚΟΥΡΑΣΑ..

11 Απ: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Τρι Μαρ 26, 2013 5:54 am

Lia21

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δημόσιο παει η ιδιωτικο ;;;;;

12 Απ: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Τρι Μαρ 26, 2013 6:14 am

zozefina_27

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
RENA H. έγραψε:ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ. ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΓΡΑΦΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΟΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙ Κ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΤΟΥΣ ΕΒΑΛΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ,(ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ)ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 15 ΣΕΙΡΕΣ, ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ 4 ΣΕΙΡΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΓΡΑΨΗ 3ΦOPEΣ ,ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ 2ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΝΙΚΟ Κ ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟ,20 ΛΕΞΕΙΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ AΠΟ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΛΕΞΗ .3 ΛEΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΝΑ ΤΙΣ ΓΡΑΨΕΙ ΑΠΟ 3ΦOPEΣ K NA TIΣ KANEI 3 ΠPOTAΣEIΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΚΘΕΣΗ . ΟΥΦ ΟΛΑΑΑΑ ΑΥΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ Crying or Very sad ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ
ΚΟΥΡΑΣΑ..
ολα αυτα για την πρωτη? στης επομενες ταξεις τι θα μαθουν? οχ τι με περιμενει....

13 Απ: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Τρι Μαρ 26, 2013 7:13 am

RENA H.

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="Lia21"]Δημόσιο παει η ιδιωτικο ;;;;; ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠAEI Lia21 ΤΑ ΒΡΙΣΚΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ Embarassed

14 Απ: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Τρι Μαρ 26, 2013 7:20 am

Lia21

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="RENA H."]
Lia21 έγραψε:Δημόσιο παει η ιδιωτικο ;;;;; ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠAEI Lia21 ΤΑ ΒΡΙΣΚΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ Embarassed

Εντύπωση μου κάνει σε δημόσιο τόση δουλεια για το σπίτι !!!!! Η αδερφή μου και πολλές φίλες που έχουν τα παιδια στο δημόσιο πολλές φορές δεν έχουν τπτ για το σπίτι .
( πάντως το θεωρώ κάλο αν το μικρακι σου αντέχει θα ειναι πολυ γερές οι βάσεις του για το μέλλον )

15 Απ: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Τρι Μαρ 26, 2013 10:45 am

georgia78

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οντος ειναι πολλα και ανιαρα για ενα παιδακι.με τοση γραφη παλι καλα που καθετε το κοριτσακι και τα κανει.ευτυχος σε εμας εκτος απο την ορθογραφια δεν βαζει αντιγραφες γιατι ο δικος μου θα τα επαιζε.καλο θα ηταν παντος να μιλησεις και με τη δασκαλα.στην αρχη της χρονιας οταν καλεσε η δασκαλα μας τους γονεις το πρωτο που μας ειπε ειναι οτι ολα τα μαθηματα τους τα διδασκη σε στυλ παιχνιδι και οτι τα μαθηματα στο σπιτι εχουν τροπους να γινοντε για να μην βαριετε το παιδακι.μας εξηγησε πως να τους διαβαζουμε και πραγματικα δεν βαριετε να κανει τα μαθηματα του το βλεπει σαν να περναμε μια ευχαριστη μαζι Wink

16 Απ: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Πεμ Μαρ 28, 2013 12:18 am

sofia lara

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zozefina_27 έγραψε:
RENA H. έγραψε:ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ. ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΓΡΑΦΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΟΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙ Κ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΤΟΥΣ ΕΒΑΛΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ,(ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ)ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 15 ΣΕΙΡΕΣ, ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ 4 ΣΕΙΡΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΓΡΑΨΗ 3ΦOPEΣ ,ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ 2ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΝΙΚΟ Κ ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟ,20 ΛΕΞΕΙΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ AΠΟ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΛΕΞΗ .3 ΛEΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΝΑ ΤΙΣ ΓΡΑΨΕΙ ΑΠΟ 3ΦOPEΣ K NA TIΣ KANEI 3 ΠPOTAΣEIΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΚΘΕΣΗ . ΟΥΦ ΟΛΑΑΑΑ ΑΥΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ Crying or Very sad ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ
ΚΟΥΡΑΣΑ..
ολα αυτα για την πρωτη? στης επομενες ταξεις τι θα μαθουν? οχ τι με περιμενει....

ΚΑΛΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΜΙΛΑΜΕ Η ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?ΕΜΕΙΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΡΑΜΜΟΥΛΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 10 ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ.ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΤΟΥΣ ΒΑΖΟΥΝ? Shocked Shocked Ω ΡΕ ΜΑΝΑ ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΜΕ...!!!!ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ Η ΕΓΩ ΠΑΩ ΠΙΣΩ?

17 Απ: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Πεμ Μαρ 28, 2013 12:25 am

georgia78

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sofia lara έγραψε:
zozefina_27 έγραψε:
ΚΟΥΡΑΣΑ..

ΚΑΛΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΜΙΛΑΜΕ Η ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?ΕΜΕΙΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΡΑΜΜΟΥΛΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 10 ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ.ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΤΟΥΣ ΒΑΖΟΥΝ? Shocked Shocked Ω ΡΕ ΜΑΝΑ ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΜΕ...!!!!ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ Η ΕΓΩ ΠΑΩ ΠΙΣΩ?
xaxa sofia lara mou gia na katalaveis xtes arxisame pollaplasiasmo.emeis an den kanw lathos sth triti h tetarti kaname pollaplasiasmo kai diairesh.

18 Απ: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Πεμ Μαρ 28, 2013 12:34 am

mamakoulamou

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
sofia lara έγραψε:
zozefina_27 έγραψε:
ΚΟΥΡΑΣΑ..

Καλημέρα και από μένα κορίτσια. Είμαι δασκάλα και έχω διδάξει σε Α' Δημοτικού δημόσιου σχολείου. Αυτά που αναφέρεις μου φαίνονται αρκετά υπερβολικά ώστε να γίνονται καθημερινά.Η ύλη ακολουθεί μία πορεία που όσο περνάει ο καιρός αυξάνουμε σιγά σιγά την ορθογραφία και ίσως και τις εργασίες για το σπίτι. Ένα παιδί στη συγκεκριμένη σχολική ηλικία δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 30-40' μελέτης στο σπίτι σύμφωνα με βιβλιογραφικές αναφορές. Η ορθογραφία , από δω και στο εξής, θα πρέπει να είναι μία σειρά και το πολύ πέντε λεξούλες επιπλέον. Στο τέλος κάθε εβδομάδας καλό είναι να γίνεται μια επανάληψη όσων λέξεων και προτάσεων έχουν διδαχθεί με τη μορφή άγνωστης ορθογραφίας. Εγώ προσωπικά τους έβαζα κάθε μέρα την ορθογραφία που σας ανάφερα, τρεις φορές αντιγραφή το κομμάτι που είχαν ορθογραφία, ανάγνωση είτε ενός κειμένου μέσα από το βιβλίο είτε κάποιου δικού μου και αν φυλλάδιο αν υπήρχε κάποιο νέο γραμματικό φαινόμενο στη Γλώσσα.
Δυστυχώς όμως το επίπεδο των σχολικών εγχειριδίων έχει ανέβει και τα παιδάκια μπαίνουν από πολύ νωρίς στα βάσανα. Οι απαιτήσεις είναι πολλές και οι συνάδελφοι πολλές φορές ίσως να απαιτούν πολλά περισσότερα για να καλύψουν περισσότερα.

19 Απ: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Πεμ Μαρ 28, 2013 12:41 am

klaramaria

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κι απο ενα κορίτσια. Συμφωνώ απόλυτα με την μαμακουλα . Ειναι παρά πολλές οι εργασίες αυτές. Απλά ειναι θέμα δασκάλου το πόσες ασκήσεις θα βάζει καθημερινά.το ζητούμενο στην Α¨ τάξη ειναι να πάρουν τα παιδιά μια γεύση απ´όλα . Δεν ειναι να τα μάθουν όλα. Σκεφτείτε μόνο ότι το Σεπτέμβρη τα περισσότερα παιδάκια δε θυμούνται τα πιο πολλα απο αυτά που έχουν μάθει στηνΆ.

20 Απ: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ την / το Πεμ Μαρ 28, 2013 12:47 am

mamakoulamou

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
klaramaria έγραψε:Καλημέρα κι απο ενα κορίτσια. Συμφωνώ απόλυτα με την μαμακουλα . Ειναι παρά πολλές οι εργασίες αυτές. Απλά ειναι θέμα δασκάλου το πόσες ασκήσεις θα βάζει καθημερινά.το ζητούμενο στην Α¨ τάξη ειναι να πάρουν τα παιδιά μια γεύση απ´όλα . Δεν ειναι να τα μάθουν όλα. Σκεφτείτε μόνο ότι το Σεπτέμβρη τα περισσότερα παιδάκια δε θυμούνται τα πιο πολλα απο αυτά που έχουν μάθει στηνΆ.

Απλά οι απαιτήσεις που έχει η Β' τάξη ( γιατί και αυτή την έχω διδάξει) δυστυχώς είναι πολλές. Γι' αυτό και γίνεται όλο αυτό. Για να σας δώσω ένα παράδειγμα τελειώνοντας ένα παιδί τη Β' τάξη θα πρέπει να γνωρίζει σχεδόν τα πάντα από Γραμματική (ολους τους χρόνους, τους βαθμούς του επιθέτου, μέχρι και μια γεύση από Εγκλίσεις παίρνει Shocked ) καθώς και όλη την προπάιδεια στα Μαθηματικά και τις τέλειες διαίρεσεις διψήφιων αριθμών με μονοψήφιο( π.χ. 42:7). Και μιλάμε για παιδάκια μόλις 8 χρόνων!!!! Αυτά εγώ στα χρόνια μου τα μάθαινα τελειώνοντας την Δ' Δημοτικού! Οπότε καταλαβαίνετε γιατί γίνεται όλο αυτό? Υψηλοί στόχοι, υψηλές απαιτήσεις, υψηλές υποχρεώσεις των μαθητών Rolling Eyes

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Δωρεάν μπλογκ