Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από thali-alex Σήμερα στις 8:56 am

» Μανωλης Χειρακης στο ΡΕΑ
από EnVy26 Σήμερα στις 8:46 am

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από αγγελακι στον ουρανο Σήμερα στις 8:07 am

» ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ
από tania1422 Χθες στις 11:24 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από kikimam Χθες στις 10:47 pm

» Προβλημα με τη τουαλετα....
από newmum Χθες στις 10:39 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από bublesoaps Χθες στις 6:24 pm

» ΜΕΛΙΣΣΟΚΕΡΙ πουλαω
από pusi Χθες στις 6:23 pm

» ΑΝΤΩΝΙΑ 123 ΕΙΝΑΙ Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ???
από souzan Χθες στις 6:12 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από souzan Χθες στις 5:47 pm

» Κομμώτρια στο σπίτι/Θεσσαλονίκη
από vicky81 Χθες στις 5:39 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Χθες στις 2:00 pm

» Μπομπονιερες -κεραλοιφες!!! ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ
από pusi Χθες στις 9:29 am

» ΠΡΟΚΑΤ ΣΠΙΤΙ????
από mar.pan Χθες στις 9:01 am

» παιδιά με down και αυτισμο
από kerasoula Τρι Sep 30, 2014 11:43 pm

» COLOSTROUM ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ
από SPINAKOS7 Τρι Sep 30, 2014 10:29 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Τρι Sep 30, 2014 10:24 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από κουνελάκι Τρι Sep 30, 2014 8:21 pm

» Κόστος Β επιπέδου
από φραουλα Τρι Sep 30, 2014 6:51 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από Jorji Τρι Sep 30, 2014 3:40 pm

» ΚΑΦΕ ΚΗΛΙΔΕΣ, ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;
από Jorji Τρι Sep 30, 2014 3:32 pm

» Καλλιεργεια σπερματος!
από Jorji Τρι Sep 30, 2014 3:26 pm

» Καλλιεργεια σπερματος
από Jorji Τρι Sep 30, 2014 3:25 pm

» Aναλαμβανω καθαρισμα και σιδερο
από pusi Τρι Sep 30, 2014 10:25 am

» Πουλάω 2 κούνιες που γίνονται παιδικά κρεβάτια + 1 αλαξιέρα+1 συρταριέρα
από Jannete Τρι Sep 30, 2014 2:26 am

» διαιτολογος
από dioni27 Δευ Sep 29, 2014 11:48 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από Chris_E Δευ Sep 29, 2014 3:51 pm

» ΠΕΘΑΝΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΙΣΚΟΣ :( ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΦΙΛΗ
από vasoulagal Δευ Sep 29, 2014 11:47 am

» agxoos !!!!!
από vasoulagal Δευ Sep 29, 2014 11:09 am

» diagrafh apo to forum 3erei kamia pws ginete?
από kerasoula Δευ Sep 29, 2014 1:02 am

» www.candyland .gr
από candyland Κυρ Sep 28, 2014 6:22 pm

» ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΕΣ!!!!
από Antonia 123 Κυρ Sep 28, 2014 6:04 pm

» ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ
από nanou Κυρ Sep 28, 2014 3:55 pm

» Περιδεση στην 13η εβδομαδα , μετα τι?
από EnVy26 Σαβ Sep 27, 2014 10:24 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σαβ Sep 27, 2014 10:00 pm

» Επιπλα απο Εντος/Ανδρεαδης ?
από κοκκινοσκουφιτσα Σαβ Sep 27, 2014 7:52 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Πεμ Sep 25, 2014 7:08 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από Καλλιόπη Τζιλέρογλου Πεμ Sep 25, 2014 5:09 pm

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:50 pm

» κατέστρεψα τον γάμο μου και τώρα θα υποστώ τις συνέπειες
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:22 pm

Παρόντες χρήστες
376 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 3 μέλη, 2 μη ορατοί και 371 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

bublesoaps, thali-alex, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 32 ... 52  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 52]

221 Απ: Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #2 στό Κυρ Mar 10, 2013 10:07 pm

Lamara

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MARAKI1984 KRITI έγραψε:ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΖΑΧΑΡΗ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΤΑ ΥΨΗ ΑΛΛΑ ΞΕΓΕΛΑΣΤΗΚΑ....ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΙΕΧΟΥΝ ΚΑΦΕΙΝΗ Η ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ.ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΣΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΜΕΧΡΙ 1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ (ΔΕΝ ΕΠΙΝΑ ΟΥΤΕ ΠΡΙΝ ΚΑΦΕΔΕΣ) ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΟΤΑΝ ΖΟΡΙΣΤΩ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΟΥΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΩ ΓΑΛΑ ΠΙΝΩ ΜΙΣΟ ΠΟΤΗΡΙ ΚΡΑΣΟΠΟΤΗΡΟ ΚΟΚΑ ΚΟΛΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΑΠΙ ΣΙΜΕΚΟ..... Wink

Μαράκι εμένα για τις καούρες μου είπε να πάρω Gaviscon (σιρόπι) αν και απο τότε σταμάτησαν.. για να δούμε αργότερα.
Μήπως να ρώταγες το γιατρό σ κ να έπινες κ εσύ αυτό αντί για την κόλα?

222 Απ: Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #2 στό Κυρ Mar 10, 2013 10:17 pm

MARAKI1984 KRITI

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΖΟΡΙ ΝΑ ΠΕΡΝΩ SIMECO ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΠΙΟ ΛΙΓΟ ΚΑΚΟ ΚΑΝΟΥΝ 2-3 ΡΟΥΦΙΕΣ ΚΟΚΑ ΚΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ (ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΘΡΑΚΙΚΟ) ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΧΑΠΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΧΗΜΙΚΑ...ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΚΟΚΑ ΚΟΛΑ ΕΧΩ ΠΙΕΙ 3-4 ΦΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΟΥΡΑ (ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ) ΠΙΝΩ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΚΡΥΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΓΙΝΟΜΑΙ ΠΕΡΔΙΚΙ....

223 Απ: Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #2 στό Κυρ Mar 10, 2013 10:19 pm

Lamara

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MARAKI1984 KRITI έγραψε:ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΖΟΡΙ ΝΑ ΠΕΡΝΩ SIMECO ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΠΙΟ ΛΙΓΟ ΚΑΚΟ ΚΑΝΟΥΝ 2-3 ΡΟΥΦΙΕΣ ΚΟΚΑ ΚΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ (ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΘΡΑΚΙΚΟ) ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΧΑΠΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΧΗΜΙΚΑ...ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΚΟΚΑ ΚΟΛΑ ΕΧΩ ΠΙΕΙ 3-4 ΦΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΟΥΡΑ (ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ) ΠΙΝΩ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΚΡΥΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΓΙΝΟΜΑΙ ΠΕΡΔΙΚΙ....

Οκ τότε! αφού έχεις βρεί την λύση μια χαρά είσαι.

Κορίτσια σας καληνυχτώωωωω. Να έχετε μια ηρεμη νύχτα με γλυκά όνειρα.

224 Απ: Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #2 στό Δευ Mar 11, 2013 10:10 am

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα σαςςςςςςς.τι κανετε σημερα πως πατε?εγω μαγειρευω λαχανοντολμαδες,μπελαςςςςςς

225 Απ: Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #2 στό Δευ Mar 11, 2013 10:15 am

Evelin

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα κοριτσια. ξεπορτισα χτες ολη μερα με μια φιλη και βλεπω προχωρησε η συζητηση. Ειχε τοσο ωραια μερα στα Γιαννενα που το καφεδακι εξελιχθηκε σε κρασακι και εμεινα ενα 4ωρο εξω. Σας διαβασα ομως και εμαθα τα νεα σας.
Εγω κοριτσια με το αντρα μου ειμαστε 13 χρονια μαζι απο 20 χρονων (τα 2,5 παντεμενοι) και ειχα συνηθισει τοσο να ειμαστε οι δυο μας που δεν σκεφτομουν για παιδι. Ειμασταν μαζι φοιτητες, μετα καναμε μαζι μεταπτυχιακο, και τωρα διδακτορικο. Αυτα με νοιαζαν μονο. Το καλοκαιρι αισθανθηκα οτι μεγαλωνω και θελω ενα παιδακι και μετα απο τρεις προσπαθειες ηρθε πολυ ευκολα.Τα λεω ολα αυτα γιατι τωρα ειμαι 33 χρονων και εχω μετανιωσει που αργησα τοσο να μεινω εγκυος. Διαβασα και τις ιστοριες σας και ντραπηκα για τον εαυτο μου.

226 Απ: Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #2 στό Δευ Mar 11, 2013 10:25 am

HappyMama

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κι απο μένα! Εχω να μπω απ' την Πέμπτη το απόγευμα και μου λείψατε! Διάβασα κάτι για καρότσια και μιας και υπάρχει η εμπειρία να σας πω ότι κι εμείς την πατήσαμε εν μέρει. Πήραμε ένα ωραιότατο καρότσι που όμως όταν μπαίνει στο πορτ μπαγκάζ δεν χωράει τίποτε άλλο! Οπότε προσέξτε το αυτό αν μπορείτε!
Είναι σημαντικό να πιάνει λίγο χώρο και να μπορείτε όπως είπε και μία κοπέλα να το χειρίζεστε με το ένα χέρι. Κι αν γίνεται να είναι πλενόμενο, δηλαδή να μπορείτε να αφαιρείτε τα πάνινα μέρη για να πλένονται.

227 Απ: Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #2 στό Δευ Mar 11, 2013 10:28 am

HappyMama

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να πω κι εγώ για εμάς πως είμασταν απ' τους τυχερούς που συλλάβαμε φυσιολογικά εντός 8 μηνών. Σε ηλικία 39 εγώ και 45 ο σύζυξ. Στο δεύτερο έμεινα αμέσως έγκυος, δεν είχα κλείσει χρόνο που γέννησα.
Δυστυχώς αργήσαμε να βρουμε ο ένας τον άλλον!! Αν είχαμε συναντηθεί νωρίτερα σίγουρα τώρα θα είχαμε 3-4 παιδάκια!!! Αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ! Είναι μεγάλη ευτυχία!!

228 Απ: Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #2 στό Δευ Mar 11, 2013 10:50 am

art25kar

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MARAKI1984 KRITI έγραψε:ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟ......ΟΤΑΝ ΤΡΩΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΚΤΟΞΕΥΕΤΑΙ ΣΤΟ 120 130 ΚΑΙ ΑΝ ΦΑΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΚΑΝΕΝΑ ΓΛΥΚΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 95 ΜΕ 100....Η ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ Η Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΜΑΛΟΣ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΙΟ ΠΟΛΥ....ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ.......ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΜΕ ΤΟ Κ@Λ@ΖΑΧΑΡΟ.....ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΡΙΝ ΦΑΩ ΗΤΑΝ 120 ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΩΡΕΣ ΝΗΣΤΙΚΗ ΕΦΑΓΑ ΜΕΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ(ΟΧΙ ΟΛΙΚΗΣ ΑΛΕΣΗΣ) ΜΕ ΚΙΜΑ ΚΑΙ 1 ΩΡΑ ΜΕΤΑ ΗΤΑΝ 105..... scratch

Μην το μετράς το ζάχαρο τόσο κοντά μετά το φαγητό... θέλει τουλάχιστον 3 ώρες μετά...
αν έχεις απλή προδιάθεση και όχι κανονικό διαβήτη το μηχανάκι δεν θα σου δείξει σωστά μπορεί το 120 ( που δεν είναι μεγάλο νούμερο) να είναι 100....
Επίσης για το ζάχαρο παίζει ρόλο και το αγχος.... και η άσκηση και πολλά άλλα
Οι τιμές που γραφεις πάντως είναι πολύ καλές μην σκάς άδικα Very Happy

229 Απ: Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #2 στό Δευ Mar 11, 2013 11:00 am

art25kar

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ....

Εκμεταλευτήκαμε και εμέις την ωραία μέρα χτες και πήγαμε βολτίτσα, μετά είχα επίδειξη ( τάπερ) και το βραδάκι άφησα την μπουμπού μου στην μαμά και μετά απο 4 περίπου χρόνια ( καλά διαβάσατε ) πήγαμε σινεμά...
Τον ΟΖ είδαμε ... καλούτσικο αλλα΄να το δείτε σε 3d θα είναι πιο ωραίο....

Σας διάβασα μονορούφι όμως...
συγχαρητήρια σε όλες για την υπομονή σας για να κάνετε παιδάκι...

Εμείς μια που το σκεφτήκαμε μια που έμεινα έγκυος....
Φανταστείτε ότι και την μικρή μου την έπιασα με προφύλαξη Shocked
Μάλλον μυρίζω τον κρίνο τι να πω... Razz

Γιάννα πες μας πως πήγε η καμπύλη όλα καλά??? Θα πάω και εγώ το Σάββατο για εξετάσεις και την πέμπτη θα δω τον μπέμπη μου Very Happy Ανυπομονώ...

230 Απ: Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #2 στό Δευ Mar 11, 2013 11:22 am

Anna_K

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα κοριτσια.Εμεις προσπαθουσαμε 1,5 χρονο.Οταν ξεκινησαμε πιστευεα οτι ηταν ευκολη υποθεση,ακουγα γυρω μου ποσο ευκολα εμεναν εγκυος και εκαναν το ενα παιδι πισω απο το αλλο.Ερχεται ο πρωτος μηνας τιποτα,ο 2ος,ο 3ο2,μεχρι και συμπτωματα εγκυμοσυνης νομιζα οτι ειχα,προσεχα πως κανω τις δουλειες,πως περπαταω,τοσο χαζη ημουν.Τεσπα ο γιατρος μας ειπε να περασει χρονος και μετα να παμε για εξετασεις,ουτε εγω ηθελα να μπω σε αυτη τη διαδικασια γιατι φοβομουν οτι θα εχω κατι πολυ σοβαρο.Καποια στιγμη στους 10 μηνες περιπου εκανα ορμονικες και ολες βγηκαν τελειες,ετσι το αφησαμε παλι...και παλι τιποτα...περασαν αλλοι 6 μηνες χωρις αποτελεσμα.Καπου εκει σκεφτομουν να κανω σαλπιγγογραφια και λεει ο αντρας μου οχι θα παω εγω πρωτα για σπερμοδιαγραμμα.Βγαινει τελειο αλλα για καποιο λογο δεν επιβιωνει μετα τις 4 ωρες,κανει καλλιεργεια=εντεροκοκκος και αντιβιωση για 2 εβδομαδες.Χαρηκα εγω νομιζα η αντιβιωση ειχε κανει δουλεια και στον επομενο κυκλο θα ημουν εγκυος,ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΤΙΠΟΤΑ.Επαναληψη καλλιεργειας=σταφυλοκοκκος απογοητευση,παλι αντιβιωση επομενος κυκλος παλι τιποτα.Επαναληψη καλλιεργειας=παλι εντεροκοκκος,δε το πιστευω κοντεψα να τρελαθω,γιατι σε μας?Μεχρι που θια τραβηξει αυτη η ιστορια?Παω Κρητη στους δικους μου να ξεφυγω λιγο γυρναω ειχα περιοδο,εκεινο το μηνα το ειχα ξεγραψει εφερα την αδερφη μου να μεινει για 2 χρονια που θα εβγαζε ενα ιεκ και σαν τρελη προσπαθουσα να της βολεψω τα πραγματα εκανα γενικη σηκωσα στρωματα κι ενα σωρο αλλα βαρη ασηκωτα και με την καλλιεργεια χαλια λεω ουτε καν και αυτο το μηνα εμεινα εγκυος.Δε μπορουσαμε να το πιστεψουμε λεμε καποιος μας κανει πλακα....Και τωρα περιμενουμε το κοριτσακι μας και μπηκαμε στον 7ο και ολα αυτα μοιαζουν σαν να μην εγιναν ΠΟΤ΅Ε!!!!

231 Απ: Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #2 στό Δευ Mar 11, 2013 11:37 am

art25kar

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα αννα...

sevi88

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
art25kar έγραψε:
chrisbi έγραψε:art25kar
to patriko mou einai sto vyrwna!o giatros mou einai sto iasw k sto elena alla protimisa to elena

Και πολύ καλά έκανες Very Happy

Αν κατέβεις βύρωνα κερνάω καφεδάκι

Anna_K έγραψε:Καλημερα κοριτσια.Εμεις προσπαθουσαμε 1,5 χρονο.Οταν ξεκινησαμε πιστευεα οτι ηταν ευκολη υποθεση,ακουγα γυρω μου ποσο ευκολα εμεναν εγκυος και εκαναν το ενα παιδι πισω απο το αλλο.Ερχεται ο πρωτος μηνας τιποτα,ο 2ος,ο 3ο2,μεχρι και συμπτωματα εγκυμοσυνης νομιζα οτι ειχα,προσεχα πως κανω τις δουλειες,πως περπαταω,τοσο χαζη ημουν.Τεσπα ο γιατρος μας ειπε να περασει χρονος και μετα να παμε για εξετασεις,ουτε εγω ηθελα να μπω σε αυτη τη διαδικασια γιατι φοβομουν οτι θα εχω κατι πολυ σοβαρο.Καποια στιγμη στους 10 μηνες περιπου εκανα ορμονικες και ολες βγηκαν τελειες,ετσι το αφησαμε παλι...και παλι τιποτα...περασαν αλλοι 6 μηνες χωρις αποτελεσμα.Καπου εκει σκεφτομουν να κανω σαλπιγγογραφια και λεει ο αντρας μου οχι θα παω εγω πρωτα για σπερμοδιαγραμμα.Βγαινει τελειο αλλα για καποιο λογο δεν επιβιωνει μετα τις 4 ωρες,κανει καλλιεργεια=εντεροκοκκος και αντιβιωση για 2 εβδομαδες.Χαρηκα εγω νομιζα η αντιβιωση ειχε κανει δουλεια και στον επομενο κυκλο θα ημουν εγκυος,ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΤΙΠΟΤΑ.Επαναληψη καλλιεργειας=σταφυλοκοκκος απογοητευση,παλι αντιβιωση επομενος κυκλος παλι τιποτα.Επαναληψη καλλιεργειας=παλι εντεροκοκκος,δε το πιστευω κοντεψα να τρελαθω,γιατι σε μας?Μεχρι που θια τραβηξει αυτη η ιστορια?Παω Κρητη στους δικους μου να ξεφυγω λιγο γυρναω ειχα περιοδο,εκεινο το μηνα το ειχα ξεγραψει εφερα την αδερφη μου να μεινει για 2 χρονια που θα εβγαζε ενα ιεκ και σαν τρελη προσπαθουσα να της βολεψω τα πραγματα εκανα γενικη σηκωσα στρωματα κι ενα σωρο αλλα βαρη ασηκωτα και με την καλλιεργεια χαλια λεω ουτε καν και αυτο το μηνα εμεινα εγκυος.Δε μπορουσαμε να το πιστεψουμε λεμε καποιος μας κανει πλακα....Και τωρα περιμενουμε το κοριτσακι μας και μπηκαμε στον 7ο και ολα αυτα μοιαζουν σαν να μην εγιναν ΠΟΤ΅Ε!!!!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την sevi88 στις Δευ Mar 11, 2013 12:00 pm, 1 φορά

233 Απ: Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #2 στό Δευ Mar 11, 2013 11:48 am

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πολυ συγκινητικες οι ιστοριες μας ρε κοριτσια εγω πιστευα οτι λιγες γυναικαες δεν πιανουν αλλα απ οτι βλεπω πολλες ταλαιπωρουνται.ΑΛΛΕΣ ΤΑ ΠΕΤΑΝΕ ΜΕ ΕΚΤΡΩΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΧΡΟΝΙΑ ΟΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥΥΥΥΥΥΥ.ΗΡΩΝΕΙΑ Ε?τελος παντων να μαστε καλα ολες μανουλες του κοσμου και να γεννησουμε με εναν πονο υγιεστατα μωρακια..στεναχωρεθηκα τωρα συγκινηθηκα

234 Απ: Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #2 στό Δευ Mar 11, 2013 11:49 am

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τωρα τελειωσα με το φαι ουφφφφ ταλαιπωρια γμτ.ξεχασα να σαςπω οτι η τσουπρα μου ολο το βραδυ εκανε παρτυ στην κοιλια δεν μαφησε να κοιμηθω ..... Razz Razz Razz αλλα γελαγα οκ παλι καλα.και τωρα το ριξε στον υπνοοοο...

235 Απ: Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #2 στό Δευ Mar 11, 2013 12:03 pm

art25kar

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα ευα καλημέρα σεβι με το καλό το μωράκι σου και καλώς ήρθες Very Happy

Πάμε για εμβόλιο με την μικρή σε καινούργιο παιδίατρο ( έχω αλλάξει 5 Shocked )
Θα σας πω εμπειρία μόλις γυρίσω...ν
Κάνω δοκιμαστικά και για τον μικρό...
Θέλω παιδίατρο υπέρ του θηλασμού αλλά είναι σαν αν ψάχνεις βελόνα στα άχυρα Crying or Very sad Crying or Very sad

Ευα το έχω σκεφτεί και εγώ πολλές φορές τι αδικία που είναι να θέλει μια γυναίκα απελπισμένα ένα μωρό και σε αυτές που δεν το θέλουν να έρχεται τόσο απλά και εύκολα....

236 Απ: Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #2 στό Δευ Mar 11, 2013 12:06 pm

MARAKI1984 KRITI

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.......ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΠΝΗ ΣΧΕΔΟΝ...Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΔΩΣΕ ΡΕΣΙΤΑΛ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ.ΗΡΕΜΟΥΣΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ 20ΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑ ΔΩΣΤΟΥ ΠΑΛΙ.ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ. Laughing Laughing Laughing
ΟΛΕΣ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΑΝΗΚΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΛΑΜΠ ΤΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΜΕ ΥΓΙΕΙ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ Wink Wink Wink

237 Απ: Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #2 στό Δευ Mar 11, 2013 12:14 pm

MARAKI1984 KRITI

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
art25kar έγραψε:
MARAKI1984 KRITI έγραψε:ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟ......ΟΤΑΝ ΤΡΩΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΚΤΟΞΕΥΕΤΑΙ ΣΤΟ 120 130 ΚΑΙ ΑΝ ΦΑΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΚΑΝΕΝΑ ΓΛΥΚΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 95 ΜΕ 100....Η ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ Η Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΜΑΛΟΣ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΙΟ ΠΟΛΥ....ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ.......ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΜΕ ΤΟ Κ@Λ@ΖΑΧΑΡΟ.....ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΡΙΝ ΦΑΩ ΗΤΑΝ 120 ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΩΡΕΣ ΝΗΣΤΙΚΗ ΕΦΑΓΑ ΜΕΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ(ΟΧΙ ΟΛΙΚΗΣ ΑΛΕΣΗΣ) ΜΕ ΚΙΜΑ ΚΑΙ 1 ΩΡΑ ΜΕΤΑ ΗΤΑΝ 105..... scratch

Μην το μετράς το ζάχαρο τόσο κοντά μετά το φαγητό... θέλει τουλάχιστον 3 ώρες μετά...
αν έχεις απλή προδιάθεση και όχι κανονικό διαβήτη το μηχανάκι δεν θα σου δείξει σωστά μπορεί το 120 ( που δεν είναι μεγάλο νούμερο) να είναι 100....
Επίσης για το ζάχαρο παίζει ρόλο και το αγχος.... και η άσκηση και πολλά άλλα
Οι τιμές που γραφεις πάντως είναι πολύ καλές μην σκάς άδικα Very Happy

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ 1 ΩΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΡΑΩ scratch ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗ ΟΤΙ ΕΧΩ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΠΟΛΥ.ΣΤΙΣ 19 ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΘΑ ΜΟΥ ΛΥΘΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΡΙΕΣ...ΘΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙ ΜΟΥ.....

238 Απ: Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #2 στό Δευ Mar 11, 2013 12:15 pm

myAngels

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα κορίτσια!!!! Πήγα πρωι πρωι και έκανα τις εξετάσεις και τώρα με εχει πιάσει μια νύστα... cyclops , είμαι ακόμα πιασμένη, απο χτες με πονάει η μέση μου...και μένα κλωτσάνε τα μικρά ειδικά το αγοράκι με 'χει ταράξει...αλλά μ'αρέσει Razz

239 Απ: Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #2 στό Δευ Mar 11, 2013 12:17 pm

HappyMama

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια, υπάρχουν και κοπέλες που παιδεύονται χρόνια ή έχουν κάνει εξωσωματική και δεν το λένε. Μην πτοείστε, χρειάζεται χρόνος τις περισσότερες φορές!

Αχ... λέτε για ρεσιτάλ... εμένα η μικρούλα μου ήταν λίγο ανήσυχη το βράδι, ξύπνησα περίπου 4 φορές για πιπίλα και σκέπασμα. Αλλες 3 για τουαλέτα. Και να χορεύει και η μικρούλα μου στην κοιλίτσα... Μεγαλεία!!!! Και στις 7 εγερτήριο για τη δουλειά! sunny

240 Απ: Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #2 στό Δευ Mar 11, 2013 12:20 pm

MARAKI1984 KRITI

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ ΣΕΒΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ....ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ.....ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΑ(MyAngels)???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 52]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 32 ... 52  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog