Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από griniaroula Σήμερα στις 4:07 am

» ΤΣΙΣΑ ΣΤΗ ΛΕΚΑΝΗ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΚΑΚΑ
από kerasoula Σήμερα στις 1:33 am

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από Areti2 Σήμερα στις 1:13 am

» ti na perimeneis ta prwta xronia
από Areti2 Σήμερα στις 1:10 am

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από ede37 Σήμερα στις 12:44 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από peristeraki Χθες στις 11:53 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΝΓΙΑ ΜΩΡΟ
από mamy land Χθες στις 11:49 pm

» Στρουμφιβάπτιση, help!!!!!!
από kerasoula Χθες στις 11:17 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από Lillybell Χθες στις 10:16 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από αγγελακι στον ουρανο Χθες στις 9:51 pm

» πεθερα=τα νευρα μου
από kerasoula Χθες στις 7:08 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Χθες στις 12:12 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Χθες στις 12:10 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Χθες στις 12:10 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από jollie Χθες στις 11:50 am

» ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ
από eleni_18072012 Χθες στις 1:44 am

» ροζ υγρα μετα απο επαφη
από Lillybell Τρι Aug 19, 2014 6:21 pm

» Καθυστέρηση
από maro28 Τρι Aug 19, 2014 5:41 pm

» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΤΟΥ
από mamamanous Τρι Aug 19, 2014 5:37 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από ANGEL Τρι Aug 19, 2014 5:09 pm

» Πότε θα κόψουμε το babylino??
από k@terin@ Τρι Aug 19, 2014 4:08 pm

» χτενισμα για βαφτιση
από JELLYFISH Τρι Aug 19, 2014 1:59 pm

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΡΕΤΕ???
από demaki88 Τρι Aug 19, 2014 12:44 pm

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Τρι Aug 19, 2014 12:05 pm

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από HappyMama Τρι Aug 19, 2014 9:52 am

» ** Φίλοι...Εδώ γελάνε! **
από μιτατα Τρι Aug 19, 2014 2:09 am

» ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ -ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !
από μιτατα Τρι Aug 19, 2014 1:46 am

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Δευ Aug 18, 2014 7:34 pm

» Ποιο βιβλίο διαβάσατε τελευταία;
από Rina80 Δευ Aug 18, 2014 3:27 pm

» Σχεση ζευγαριου
από Rina80 Δευ Aug 18, 2014 2:56 pm

» ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ
από HappyMama Δευ Aug 18, 2014 10:51 am

» camping με μωρό?εχετε πάει?
από HappyMama Δευ Aug 18, 2014 10:34 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Δευ Aug 18, 2014 9:03 am

» Εγκυμοσύνη μετά απο αφαίρεση ινομυώματος?
από Rina80 Κυρ Aug 17, 2014 11:00 pm

» ΠΑΙΔΙΚΑ ΔΑΝΤΕΛΕΝΙΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ!!!!!!!
από babycity Κυρ Aug 17, 2014 9:54 pm

» ..............
από christinelle Κυρ Aug 17, 2014 8:52 am

» Οταν πινει λιγο γαλα, ποιο στηθος να δινω μετα?
από christinelle Σαβ Aug 16, 2014 10:19 pm

» Μπιλάλης, Ευτοκία, Λητώ
από christinelle Σαβ Aug 16, 2014 10:10 pm

» καταλληλο φρεσκο γαλα για 1ος ετους
από maro28 Σαβ Aug 16, 2014 9:48 am

» ΧΑΠΙ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΜΕΡΑΣ
από σμαραγδορουμπινια Παρ Aug 15, 2014 7:50 pm

Παρόντες χρήστες
84 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 1 μέλος, 0 μη ορατοί και 83 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Irene14

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 45 ... 50  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 41 από 50]

801 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 3:47 pm

stefy

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xrisili έγραψε:ευχαριστώ κορίτσια!! λίγα πραγματα μου εχουν μεινει να πάρω.. θελω οπωσδήποτε δύο μαξιλαράκια όπως και μαξιλάρι θυλασμού..το σετ απο καρότσι που βρήκα αυτό, http://irokids.gr/p/147/%CE%9A%CE%B1%CF%81%CF%8C%CF%84%CF%83%CE%B9-3-%CF%83%CE%B5-1--Kiddo-Trio-Smart--6-%CE%A7%CF%81%CF%8E%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1 και οικονομικό και πολύ ωραίο ..πήγα και το είδα απο κοντά...
πείτε μου γνώμη για το χρώμα μόνο..εγω λέω να πάρω η το πορτοκαλί η το μαύρο.

Μαξιλαρι δεν κανει για το μωρο μεχρι το χρονο... το ξερεις αυτο ε? Μονο για διακοσμηση αν θες...

802 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 3:50 pm

stefy

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:τελεια ειναι αυτη η προικα.παρα πολυ ομορφη

Εγω την ειχα και στην Στελίτσα μου οσο την ειχα στο λικνο... και μενα μου αρεσε πολυ.

Και ειναι μια χαρα και για τα δυο φυλα οποτε Χρυσα αν χρειαστεις και για αγορακι αργοτερα... μεσα θα εισαι.

μονο ο δικος μου ο μπεμπης τελικα θα ειναι στο παρκοκρεβατο;ειναι η τελεια ουδετερη προικα οντως

Του εχεις παρει στρωματακι για το παρκοκρεβρατο ειδικο?

τι εννοεις ειδικο;αυτο που δινουν με τα παρκοκρεβατα εχω παρει .

Του δικου μας του παρκοκρεβατου το στρωματακι ειναι πολυ χαλι.. την λυπαμαι καθε φορα που τη βαζω και κοιμαται εκει... Εσας ειναι καλο? Κανει να το κοιμιζεις εκει συνεχεια? Μηπως να του επαιρνες ενα καλυτερο?

803 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 3:51 pm

Nancy82

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χρυσιλή εγώ ψηφίζω πορτοκαλί! Φωτεινό και χαρούμενο χρώμα!

804 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 3:51 pm

grammatiki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:

Εγω την ειχα και στην Στελίτσα μου οσο την ειχα στο λικνο... και μενα μου αρεσε πολυ.

Και ειναι μια χαρα και για τα δυο φυλα οποτε Χρυσα αν χρειαστεις και για αγορακι αργοτερα... μεσα θα εισαι.

μονο ο δικος μου ο μπεμπης τελικα θα ειναι στο παρκοκρεβατο;ειναι η τελεια ουδετερη προικα οντως

Του δικου μας του παρκοκρεβατου το στρωματακι ειναι πολυ χαλι.. την λυπαμαι καθε φορα που τη βαζω και κοιμαται εκει... Εσας ειναι καλο? Κανει να το κοιμιζεις εκει συνεχεια? Μηπως να του επαιρνες ενα καλυτερο?

ειναι ενα που διπλωνει στα 2.αυτο εχεις;μωρε να του παρω αλλα μου ειχαν πει τοτε στα λητω οτι μονο αυτο ειναι για παρκοκρεβατα.να ρωτησουμε τη βουλα μηπως ξεερει απο τον αντρα της;

805 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 3:53 pm

stefy

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:

ειναι ενα που διπλωνει στα 2.αυτο εχεις;μωρε να του παρω αλλα μου ειχαν πει τοτε στα λητω οτι μονο αυτο ειναι για παρκοκρεβατα.να ρωτησουμε τη βουλα μηπως ξεερει απο τον αντρα της;

Εμενα μαλλον εινα ακομη χειροτερο... διπλωνει στα τρια... Very Happy και ειναι και αρκετα λεπτο... Εσενα τουλαχιστον ειναι χοντρο? Ρωτα και τη βουλα αλλα η Candia βγαζει για κρεβατακια κι οχι για παρκοκρεβατα... Εκτος αν βρεις καποιο με τις ιδιες διαστασεις...

806 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 3:58 pm

grammatiki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:

Εμενα μαλλον εινα ακομη χειροτερο... διπλωνει στα τρια... Very Happy και ειναι και αρκετα λεπτο... Εσενα τουλαχιστον ειναι χοντρο? Ρωτα και τη βουλα αλλα η Candia βγαζει για κρεβατακια κι οχι για παρκοκρεβατα... Εκτος αν βρεις καποιο με τις ιδιες διαστασεις...

χοντρο δε το λες οχι.μετα απο καιρο βουλιαζει και ειχα βαλει κουβερτα απο κατω για να μη βουλιαζει μεσα το μωρο.

807 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 5:00 pm

Despinaki_86

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γραμματική μήπως κανένα υπόστρωμα λατεξ για παρκοκρεβατο? Δεν ξερω κι αν υπάρχει αυτό που λεω!
Χρυση πηγές kiddo θεσσαλονίκη?? Ειναι ένα απ τα 2 αγαπημένα μου καταστηματα έχει τα πάντα και σε πολύ καλύτερες τιμές και από λητώ κι απ όλα τ αλλά! Για χρώμα κι εγώ πορτοκάλι λεω! Κι εμείς το καρότσι μας από κει το πήραμε!!!
Άντε τσουπριτσες να γυρίσετε απ τους γιατρούς να μας πείτε νέα απ τα παλικάρια σας! Ο δικός μου σήμερα επειδή βηχω συνέχεια με τρανταζει!
Γραμματική σου φύγε ο βηχας? το χω ρίξει στις καραμέλες ευκαλυπτου και στο Χαμομηλι!

808 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 5:01 pm

τουρτιτσα

voula1980 έγραψε:κορίτσια μολις γυρισαμε απο τον γιατρο, ειμαι 25 κι 2 κι ο μπεμπης εχει φτασει 950γρ, μου ειπε οτι ειμαστε τελεια, να μην ανησυχω για κατι...Ειμαι πολυ χαρουμενη, ειχε τα χερακια του ομως μπτοστα κι δεν βγαλαμε φωτο αυτη τη φορα, τον αλλο μηνα παλι...

μπραβο βουλα.κοντα στο κιλο και ο δικος σου.ντροπαλος κι αυτος?

Nancy82 έγραψε:Καλημέρα συνεγκυούλες μου! Χρόνια πολλά σε όλες μας! Δύο λόγοι για να γιορτάζουμε...οι άντρες μας και τα μπεμπεκάκια μας (κι ας είναι κόρη)! Χα,χα,χα!
Πάντως δεν έχω παράπονο, ο άντρας μου κέρασε και τις δύο γυναίκες της ζωής του...πρωί πρωί που γύρισε από τη δουλειά μας έφερε μπουγάτσα και με τυρί και με κρέμα! Και Lacta κέικ παρακαλώ...Χλιδή σήμερα! Χα,χα,χα!
Βούλα μου μεγαλώσατε κι εσείς! Μια χαρά μεγαλώνει ο μπεμπάκος...
Δέσποινα αρχίζετε τα βαψίματα ε; Καλή ευκολία σε όλες σας! Να ξεμπερδέψετε γρήγορα και περιμένουμε φωτογραφίες με τα δωμάτια! Εγώ θα ανεβάσω τη γωνία της μπέμπας! Χα,χα,χα! Λέω να φτιάξω το σημείο που θα είναι με αυτοκολλητάκια ή κάτι τέτοιο! Λίγο άκυρο μέσα στην κρεβατοκάμαρα αλλά εμένα δεν με χαλάει! Χα,χα,χα!

και εγω σε προηγουμενο σπιτι σπιτι ετσι ειχα κανει και ας μην ταιαριαζε.εμενα μου αρεσε.

Despinaki_86 έγραψε:http://www.bebemaison.gr/product_detail.jsp?prdId=200-01-008&extLang= αυτην την προικουλα λεω να παρηγγειλω!! Σας αρέσει?

πολυ ωραια δεσποινα.

Mar1987 έγραψε:καλημερα κ απο εμενα κ χρονια πολλα σε ολους τους ερωτευμενους!!!αν κ εμεις ποτε δε τα γιορταζουμε φετος μου εκανε δωρο ταξιδακι στο πηλιο οποτε φευγουμε το απογευματακι!!!!!!!!
βουλα μπραβο με το νινακι σου πολυ ωραια τα νεα σου!!!κ εσυ γραμματικη μου να σκεφτεσαι μονο θετικα!!!καλες βγηκαν οι εξετασεις σου κ ολα καλα θα πανε!!!κ αν σε κραξει, αυτο το κανουν ολοι!!αστους να το κανουν!!!εσυ ανεπηρεαστη!!!
δεσποινακι πολυ ωραια η προικα σου!!μου αρεσουν πολυ αυτα τα χρωματα τα πιο παλ ας το πουμε!!αλλα κ εγω αναρωτηθηκα αυτο που ειπε κ η στεφυ θα δενει το γκρι με το βεραμαν χρωμα του δωματιου σου?αλλα μετα ξανασκεφτηκα οτι αν διαλεγες ενα εξισου εντονο χρωμα προικας μετα θα ηταν πολυ εντονο ολο το δωματιο ενω τωρα ερχεται ολο σε ισορροπια!!!
νανσυ μου καλο ψαξιμο σημερα κ ευχομαι να καταληξετε γρηγορα για να μη κουραζεσαι!!γιατι οσο να ναι ειναι κ αυτο μια κουραση!!
εμεις θα ξεκινησουμε απο βδομαδα να βαφουμε το δωματιακι του μωρου μας κ να "περισυλλεξω" τα πραγματακια των φιλων μας που μας εχουν πει οτι θα μας δωσουν!!(πχ λικνο, καροτσι, καλαθουνα κ κουνια για το σπιτι των γονιων μου!!!!!)

καλα να περασετε μαρακι.

xrisili έγραψε:Δέσοινάκι τέλεια η προίκα σου!!!εγω θα πάρω αυτην:
http://www.irabebe.gr/product/1176/kounoupiera-peter-rabbit
εχω σετ και το κρεβατι με την συρταριέρα..πώς σας φαίνεται?
χρυσα ειναι τελεια.

xrisili έγραψε:ευχαριστώ κορίτσια!! λίγα πραγματα μου εχουν μεινει να πάρω.. θελω οπωσδήποτε δύο μαξιλαράκια όπως και μαξιλάρι θυλασμού..το σετ απο καρότσι που βρήκα αυτό, http://irokids.gr/p/147/%CE%9A%CE%B1%CF%81%CF%8C%CF%84%CF%83%CE%B9-3-%CF%83%CE%B5-1--Kiddo-Trio-Smart--6-%CE%A7%CF%81%CF%8E%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1 και οικονομικό και πολύ ωραίο ..πήγα και το είδα απο κοντά...
εγω θα ελεγα ποροκαλι.δεν μου αρεσει το μαυρο στα μωρα.

809 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 6:20 pm

grammatiki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Γραμματική μήπως κανένα υπόστρωμα λατεξ για παρκοκρεβατο? Δεν ξερω κι αν υπάρχει αυτό που λεω!
Χρυση πηγές kiddo θεσσαλονίκη?? Ειναι ένα απ τα 2 αγαπημένα μου καταστηματα έχει τα πάντα και σε πολύ καλύτερες τιμές και από λητώ κι απ όλα τ αλλά! Για χρώμα κι εγώ πορτοκάλι λεω! Κι εμείς το καρότσι μας από κει το πήραμε!!!
Άντε τσουπριτσες να γυρίσετε απ τους γιατρούς να μας πείτε νέα απ τα παλικάρια σας! Ο δικός μου σήμερα επειδή βηχω συνέχεια με τρανταζει!
Γραμματική σου φύγε ο βηχας? το χω ρίξει στις καραμέλες ευκαλυπτου και στο Χαμομηλι!

εμενα μου επετρεψε ο γυναικολογος μου να παρω μουκοσολβαν σιροπι οποτε ετσι συνηλθα καπως.και βηχω πλεον αραια και που

810 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 6:23 pm

grammatiki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χρυσα και το πορτοκαλι ειναι ωραιο αλλα και το μαυρο ασπρο ειναι πολυ ωραιο.ειναι διαφορετικο το μαυρο ασπρο οχι τοσο συνηθισμενο

811 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 6:24 pm

grammatiki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεσποινακι οταν λες υποστρωμα τι εννοεις;εκτος απο το στρωμα του παρκοκρεβατου να βαλω και δευτερο στρωματακι;δε ξερω αν γινεται αυτο πραγματικα.αλλα οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο ετσι για το μωρο ειδικα οταν ειναι στο πρωτο επιπεδο το ψηλο δεν ειναι.μετα που γινεται σαν παρκο και παει χαμηλα κατω δεν εχει θεμα ειναι μια χαρα

812 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 6:40 pm

Despinaki_86

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μουκοσολβαν σ άφησε ε? αν δω ότι συνεχίζω θα πάρω να τον ρωτήσω για να μην ταλαιπωρουμαι. Δεν είναι πολύς ο βηχας αλλά όταν βηχω η καταπινω πονάω κιόλας!
Γραμματική μου στο πορτ μπεμπε του πήρα ένα υπόστρωμα λατεξ για όσο κοιμάται εκεί γιατί το στρώμα που χε από μόνο του το πορτ μπεμπε μου φαινόταν πολύ λίγο για το νινι! Απ όσο το ψαξα εκεί κατέληξα. Αλλά για το παρκοκρεβατο δεν ξερω αν υπάρχει σε αντίστοιχο μέγεθος!!

813 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 6:43 pm

xrisili

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stefy έγραψε:

Μαξιλαρι δεν κανει για το μωρο μεχρι το χρονο... το ξερεις αυτο ε? Μονο για διακοσμηση αν θες...

ΣΟΒΑΡΑ??? ΓΙΑΤΙ?? ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΘΟΛΟΥ...

814 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 6:45 pm

xrisili

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Despinaki_86 έγραψε:Γραμματική μήπως κανένα υπόστρωμα λατεξ για παρκοκρεβατο? Δεν ξερω κι αν υπάρχει αυτό που λεω!

Οχι γλυκιά μου δεν πήρα στην Θεσσαλονικη πηγα σε ενα καταστημα εδω στην Κρητη και το είδα..αλλα δεν ειχε ολα τα χρωματα και θα το παραγγείλω απο το ιντερνετ.

815 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 6:46 pm

el88tse

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια καλησπερα πηγα σημερα στο γιατρο το αιμα σταματησε τελειως παιρνω πολλα φαρμακα αλλα ειμαι και στο κρεβατι μονο μπανιο παω τωρα 28 φεβρουαριου θα ξαναπαω μεχρι τοτε ξαπλωμενη η μαμα μου και η πεθερα μου εχουν αρχισει τις ετοιμασιες σιγα σιγα φορμακια ζιπουνακια κουβερτουλες πανακια καλαθουνα τα πλυνανε σημερα δεν τα ειδα ακομα θα μου τα φερουνε ετοινα.......να ρωτησω κατι ο γιατρος μου ειπε σημερα οτι εχω προδρομικο πλακουντα παμε για καισαρικη και μολις μπω στον ενατο ανα πασα στιγμη μπορει να γεννησω απο ποια βδομαδα και μετα γινετε ξερετε??

816 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 6:53 pm

tzeniko

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια μια βοήθεια από όσες ξέρουν. Τώρα διανύω την άδεια των 22 εράσιμων ημερών που μου αναλογούν. Τώρα μπορώ να κάνω κάτι για την άδεια μητρότητας που ακολουθεί? Δηλαδή ποια είναι τα βήματα τώρα? Πάω στο ικα πρώτα και με τι διακιολογητικά?

817 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 7:03 pm

madmommy

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσακια χρονια πολλα σε ολες και με το καλο οι ερωτες μας να ερθουν!!!μαρακι καλα να περασεις ...για πειτε και για την δικη μου προικα αποψεις ειναι λιγο κλασσικη βεβαια http://www.adellin.gr/proika_morou1n.php?id=60 http://www.adellin.gr/proika_morou1n.php?id=60 ειναι αυτη που γραφει blue boat

818 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 8:25 pm

voula1980

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:

χοντρο δε το λες οχι.μετα απο καιρο βουλιαζει και ειχα βαλει κουβερτα απο κατω για να μη βουλιαζει μεσα το μωρο.

Γραμματικη κι Στεφυ κι οσα κοριτσια ενδιαφερονται η candia φτιαχνει στρωμα σε παρκοκρεββατο, αν θελετε μου δινετε διαστασεις κι σαςψτα φτιαχνει, α ο αντρας μου προτεινει πανω στο στρωμα να παρετε προστατευτικο επιστρωμα, για να μη βρεχετε το στρωμα σε πετιπτωση που κατουρησει το παιδι..
α! τα στρωματα στα παρκοκρεββατατ α φτιαχνει η Candia με λατεξ κι οχι με αφρολεξ που υπαρχει στην αγορά. ..

819 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 8:42 pm

grammatiki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
voula1980 έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:

Γραμματικη κι Στεφυ κι οσα κοριτσια ενδιαφερονται η candia φτιαχνει στρωμα σε παρκοκρεββατο, αν θελετε μου δινετε διαστασεις κι σαςψτα φτιαχνει, α ο αντρας μου προτεινει πανω στο στρωμα να παρετε προστατευτικο επιστρωμα, για να μη βρεχετε το στρωμα σε πετιπτωση που κατουρησει το παιδι..
α! τα στρωματα στα παρκοκρεββατατ α φτιαχνει η Candia με λατεξ κι οχι με αφρολεξ που υπαρχει στην αγορά. ..

τελεια βουλα μου με εκανες πολυ ευτυχισμενη.θα βαλω τον αντρα μου να μετρησει να σου πω διαστασεις ναμου πει τιμη για στρωμα και αυτο που λες για το κατουρημα.τελεια μπραβο

τα στρωματα αυτα αντεχουν οταν ειναι και στο επανω επιπεδο ;ή θα σπασουν απο το βαρος του στρωματος τα λουρια που κρατανε το πρωτο επιπεδο;δε ξερω αν σου εδωσα να καταλαβεις ρε συ βουλιτσα.

820 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 στό Πεμ Feb 14, 2013 8:58 pm

Despinaki_86

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χρυσή σίγουρα το πρώτο 6μηνο δεν βάζεις μαξιλαράκι στο μωρό γιατί υπάρχει κίνδυνος αιφνίδιου βρεφικού θανάτου. Ο πιο ενδεδειγμένος τρόπος είναι να κοιμάται χωρίς μαξιλάρι ανάσκελα ή στο πλάι χωρίς τίποτα μέσα στην κουνια του, αρκουδάκια, μαξιλαράκια κτλπ. Με το καλό το καροτσάκι σας, και το ασπρόμαυρο είναι όμορφο, κι εμείς γκρι-μαύρο με λευκα αστεράκια το πήραμε το καρότσι μας κι είναι πολύ όμορφο!

Ελενίτσα μπράβο! Άσε μαμά και πεθερά να κάνουν τις ετοιμασίες κι εσύ ξεκουράσου, αυτό χρειάζεται! Δεν ξέρω για τον προδρομικό πλακούντα που λες, φαντάζομαι ωριμάζει πιο γρήγρα ? Δεν έχω ιδεά, αλλά εφόσον σου είπε ότι θα μπεις στον μήνα σου μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά!

Τζε΄νη μου αυτό που ξέρω είναι ότι η άδεια τοκετού μπορεί να ξεκινήσει 56μέρες πριν την ΠΗΤ κι όχι νωρίτερα.

Ματινάκι πολύ όμορφη η προίκα σας, μ αρεσουν τα κλασικά!!!

Βουλίτσα μπράβο μας δίνεις λύσεις! Κι εγω λάτεξ υποστρωμα πήρα φια το πορτ μπεμπέ κι αδιαβροχο κάλυμμα για να μην μας τα κάνει χάλια οκύριος μπέμπης!!!

Γραμματική μου δεν νομίζω να είναι τόσο το βάρος του στρώματος ώστε να μην μπορεί να το συγκρατήσει.

Αντε περιμένουμε και τα νέα της Νάντας απ την γιατρό της!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 41 από 50]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 45 ... 50  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own blog