Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από Marianito Σήμερα στις 6:59 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από tinag Σήμερα στις 6:08 am

» Έχω ελπίδες;;; Plz απαντήστε!
από Marianito Σήμερα στις 5:34 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από tassoula Χθες στις 1:00 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από μαρακι27 Χθες στις 1:25 am

» υπαρχει περίπτωση να κανει λοθος το τεστ;;
από eva evaki Δευ Αυγ 24, 2015 12:37 pm

» Παιδικος σταθμος-νηπιαγωγειο ιδιωτικο
από mamana Δευ Αυγ 24, 2015 11:55 am

» Σχολικά είδη
από Evagelia3 Σαβ Αυγ 22, 2015 4:47 am

» Αλλαγή email
από Evagelia3 Σαβ Αυγ 22, 2015 4:33 am

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από Ilektra28 Παρ Αυγ 21, 2015 5:46 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ Πεμ Αυγ 20, 2015 12:30 am

» Sos** δευτερη εγκυμοσυνη κ παιδικος σταθμος!!!
από barbie! Τετ Αυγ 19, 2015 3:50 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από mamamatina Τετ Αυγ 19, 2015 3:44 am

» ΜΕ ΠΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΖΕΙ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ?
από Titino Δευ Αυγ 17, 2015 10:33 pm

» Εμβολιο αντιγριπικο..!!
από barbie! Κυρ Αυγ 16, 2015 8:42 pm

» Μονάδες Απασχόλησης Βρεφών για λίγες ώρες
από tsifaki Κυρ Αυγ 16, 2015 8:38 am

» Παραλίες στην Ελλάδα
από Areti2 Κυρ Αυγ 16, 2015 1:56 am

» ΔΗΜΟΣΙΟ Ή ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ;;;
από Areti2 Κυρ Αυγ 16, 2015 1:41 am

» Επιλογή όνόματος για τη μικρή μου
από Areti2 Κυρ Αυγ 16, 2015 1:34 am

» Αυχενική, υδρονέφρωση και ηχογενής εστία στην καρδιά
από mamy land Τρι Αυγ 11, 2015 10:18 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ
από ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ Τρι Αυγ 11, 2015 11:43 am

» προβλημα στο σεξ
από larisaia Τρι Αυγ 11, 2015 7:10 am

» ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΒΡΕΦΙΚΟ-ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΣΤΗ ΓΛΥΦΑΔΑ
από teo_v Τρι Αυγ 11, 2015 3:43 am

» ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΣΑΝ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!
από teo_v Τρι Αυγ 11, 2015 3:32 am

» πως να ρυθμισω τις ωρες των γευματων;
από larisaia Κυρ Αυγ 09, 2015 6:10 am

» ΕΣΠΑ 2015-2016
από nanou87 Πεμ Αυγ 06, 2015 6:11 am

» ΑΠΟΡΙΑ...Τα ΦΩΤΑ σας!!!
από bell Δευ Αυγ 03, 2015 6:30 am

» πρωτη φορα εξωσωματικη!!
από perperouna Σαβ Αυγ 01, 2015 10:04 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Ιουλ 31, 2015 11:10 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Πεμ Ιουλ 30, 2015 3:39 am

» ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ ΟΜΙΛΙΑΣ 22 ΜΗΝΩΝ
από mariatsak Πεμ Ιουλ 30, 2015 1:03 am

» Φτιαξε ευκολα βανιλια υποβρυχιο
από howto Τετ Ιουλ 29, 2015 7:56 am

» χειροποίητα προσκλητήρια- μπομπονιέρες
από mpempakos Δευ Ιουλ 27, 2015 10:16 pm

» Μήπως είμαι εγώ παράλογη???
από voulh Δευ Ιουλ 27, 2015 9:19 am

» Χαρίζω ρουχα
από mary 30 Δευ Ιουλ 27, 2015 4:39 am

» Βοηθήστε με..
από larisaia Δευ Ιουλ 27, 2015 3:28 am

» γυναικολογος στο ελενα ΜΠΑΤΣΑΚΟΥΤΣΑΣ
από μπρουσκο Παρ Ιουλ 24, 2015 7:49 am

» Θηλαστρο medela swing
από mary 30 Παρ Ιουλ 24, 2015 2:34 am

» Παπουτσια παιδικα
από mary 30 Παρ Ιουλ 24, 2015 2:06 am

» δερματικο θεμα.
από dimitra al Τετ Ιουλ 22, 2015 2:27 am

Παρόντες χρήστες
513 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 2 μέλη, 0 μη ορατοί και 511 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

mamana, Marianito

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

41 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ την / το Τρι Ιουν 11, 2013 1:29 pm

lovoula

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεννησα στο ρεα στις 29/1/13 με φυσιολογικο τοκετο...ο γιατρος μου πηρε 1200 ευρω και απο την αρχη της εγκυμοσυνης μεχρι που γεννησα δεν μας πηρε ΚΑΘΟΛΟΥ επισκεψη!!! Η κλινικη (ΡΕΑ) μα; πηρε ακριβως 1017 ευρω!!! Τα 2000 που λες,ειναι πααααρα πολυ...δεν φτανει αυτο ομως..σου παιρνει και επισκεψη!!!δεν το καταλαβαινω αυτο...Εγω ευτυχως επεσα σε καλο και οικονομικο γιατρο...Απ οταν μπηκα για γεννα ωσπου γεννησα δεν εφυγε καθολου απο κοντα μου..και φυσικα δεν με ακουμπησε καμια μαια..αυτος με ξεγεννησε,με καθαρισε και με εραψε..Και τις επομενες μερες ερχοταν καθε μερα στη κλινικη να με δει!!Εννοειτε πως δεν τον αλλαζω με κανεναν!!!Ακομη κ οταν σαραντησα που πηγα να με δει,ουτε εκει μας πηρε επισκεψη!!Και ο ανθρωπος ειναι αστερι!!! Like a Star @ heaven

42 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ την / το Τρι Ιουν 11, 2013 3:04 pm

xristinaki2000

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Λοιπον εγω γεννησα στο Μητερα τον Σεπτεμβριο του 12.Πληρωσα γυρω στα 700 μεσω ΕΟΠΥΥ και ημουν σε τετρακλινο.Η γιατρος μου πηρε 1300 για την γεννα και 40Ε για την επισκεψη καθε μηνα που καναμε μαζι και υπερηχο και με αποδειξη.Καποιες φορες που ετυχε στον ιδιο μηνα να ξαναπαω δεν μου ξαναπηρε επισκεψη.Την αυχενικη,την β επιπεδου και την Ντοπλερ τις εκανα στο Μητερα και εδωσα γυρω στα 100 για την καθεμια.Δεν λεω μου φερθηκε αψογα η γιατρος μου δεν εχω παραπονο με προσεξε πολυ αλλα να σας πω οταν και οποτε ερθει το δευτερο θα κοιταξω για δημοσιο νοσοκομειο ειδη εχω σημειωσει μερικα ονοματα απο το Ελενας και το Αττικο.Πολυ καλη η γιατρος μου αλλα αυτα τα φακελακια πολυ στην μοδα εχουν γινει...μεχρι τοτε βλεπουμε

43 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ την / το Τρι Ιουν 11, 2013 10:50 pm

Jemina.

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα. Εγώ γένησα στο ΙΑΣΩ 06/12/2012 και η γιατρός μου πήρε 2000€. Στο ιατρείο της μου έπαιρνε 20€ μαζί με τον υπέρηχο αλλά και αυτό όχι κάθε μήνα και μετά τη γέννα όσες φορές πήγα να με δει δεν πλήρωσα. Τις εξετάσεις τις έκανα στο ΙΑΣΩ εκτός απο το τροφοβλάστη που με δική της προτροπή με έστειλε σε ιδιώτη γιατρό (ο ίδιος που θα μου το έκανε και στο ΙΑΣΩ και με καλύτερα μηχανήματα) και γλύτωσα τουλάχιστον 500€ (900€ στο ΙΑΣΩ και 400€ στον ιδιώτη με απόδειξη). ϊσως σε άλλο γιατρό να πλήρωνα λιγότερα αλλά την εμπιστεύομαι απόλυτα, μου στάθηκε σαν δικός μου άνθρωπος σε όλη την εγκυμοσύνη (με δύσκολο ιστορικό σε γέννες απο τη πλευρά της μητέρας μου) και δεν την αλλάζω με τίποτα. Α και όταν ήταν να την πληρώσουμε μου είπε να περιμένουμε να πάρουμε τα λεφτά απο την ασφαλιστική (ευτυχώς έχω ιδιωτική απο τη δουλειά μου) και μετά να τις τα δώσουμε. Νομίζω ότι το πιο σημαντικό είναι να εμπιστεύεσαι το γιατρό σου και φυσικά να έχεις τη δυνατότητα να τα διαθέσεις.

44 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ την / το Τρι Ιουν 11, 2013 11:03 pm

Leda Leda

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε κορίτσια στο Μητέρα ποιον γιατρό έχετε και πόσα χρήματα σας πήρε?? Μπορούμε να πούμε όνομα μέσα στο στη συζήτηση?Είμαι καινούργια στο forum και δεν ξέρω..Ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει καμία για τον δικό μου γυναικολόγο..Θα τον επισκεφθώ τον άλλο μήνα γιατί είμαι στην Πάτρα και αναγκαστικά τις πρώτες εξετάσεις τις έκανα εδώ αλλά θέλω οπωσδήποτε να με συνεχίσει αυτός..Μπορώ να πω το όνομά του??

45 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ την / το Τρι Ιουν 11, 2013 11:23 pm

matinaki1990

ΚΑΜΙ για ΙΑΣΩ ΛΑΡΙΣΑΣ ειναι βρε κοριτσια;; θα ρωτησω τον γιατρο μου την παρασκευη που θα παω για το ποσο θα κοστισει συνολικα!!! μια φιλη μου περυσι που γεννησε της στοιχισαν ολα ολα 2100 με καισαρικη... εγω βεβαια ειμαι σε αλλον γιατρο..για να δουμε τι θα δουμε..η συνιφαδα μου παντως που γενναει σε 10 μερες σε αλλη κλινικη της ειπαν 2800

46 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ την / το Σαβ Δεκ 21, 2013 12:37 pm

balshine

konstantina!!!! έγραψε:ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 1700 ΕΥΡΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ!!!Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΣΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ!!!ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΔΙΠΛΑ!!!ΕΠΙΣΚΕΨΗ 20 ΕΥΡΩ!!ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!
σε ποια περιοχή ειναι ο γιατρός σου?

47 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ την / το Σαβ Δεκ 21, 2013 12:40 pm

balshine

lovoula έγραψε:γεννησα στο ρεα στις 29/1/13 με φυσιολογικο τοκετο...ο γιατρος μου πηρε 1200 ευρω και απο την αρχη της εγκυμοσυνης μεχρι που γεννησα δεν μας πηρε ΚΑΘΟΛΟΥ επισκεψη!!! Η κλινικη (ΡΕΑ) μα; πηρε ακριβως 1017 ευρω!!! Τα 2000 που λες,ειναι πααααρα πολυ...δεν φτανει αυτο ομως..σου παιρνει και επισκεψη!!!δεν το καταλαβαινω αυτο...Εγω ευτυχως επεσα σε καλο και οικονομικο γιατρο...Απ οταν μπηκα για γεννα ωσπου γεννησα δεν εφυγε καθολου απο κοντα μου..και φυσικα δεν με ακουμπησε καμια μαια..αυτος με ξεγεννησε,με καθαρισε και με εραψε..Και τις επομενες μερες ερχοταν καθε μερα στη κλινικη να με δει!!Εννοειτε πως δεν τον αλλαζω με κανεναν!!!Ακομη κ οταν σαραντησα που πηγα να με δει,ουτε εκει μας πηρε επισκεψη!!Και ο ανθρωπος ειναι αστερι!!! Like a Star @ heaven
να ρωτήσω κ σενα σε ποια περιοχή βρίσκεται ο γιατρός σου?

48 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ την / το Κυρ Δεκ 22, 2013 12:43 am

Leda Leda

Ενώ στη αρχή ήμουν εντελώς κατά των δημόσιων μαιευτηρίων τελικά βρήκα έναν πολύ καλο γιατρό και θα γεννήσω στο Έλενα σε ένα μήνα περίπου...Σε μονόκλινο που είναι super μου χουν πει όσες γέννησαν εκεί 55Ε την ημέρα σύνολο για 4 μέρες 220Ε και ο γιατρός μου δεν μου ζήτησε αμοιβή...

49 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ την / το Κυρ Δεκ 22, 2013 12:52 am

poppaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια καλημερα.
εμενα ο γιατρος μου ειναι ιασω!
πριν λιγες μερες εποικοινωνησα με email για να μου στειλουν τιμες.
για φυσιολογικο τοκετο το πακετο των 3 ημερων ειναι 1100 ευρω, ενω για καισαρικη το πακετο των 4 ημερων ειναι 1250.
παντως ολα τα μαιευτηριο εχουν ριξει πολυ τις τιμες, εχουν προσαρμοστει στα δεδομενα της κρισης.
τωρα οσον αφορα τον γιατρο μου, επειδη ειναι ακομα νωρις, δεν εχουμε συζητησει το οικονομικο, αλλα θα του ζητησω να κανει οτι καλυτερο μπορει, γιατι ειναι φοβερος ανθρωπος!
στην αρχη ειχα σκοπο να τον αλλαξω και να παω στο ελενα, λογω πολυ ζορισμενων οικονομικων, αλλα αλλαξα γνωμη γιατι ο ανθρωπος ειναι φοβερος και με εχει βοηθησει πολυ και πραγματικα δεν θελω να τον αλλαξω. θα κανουμε τα παντα να τα βγαλουμε περα. λιγο βοηθεια απο εδω, λιγοα απο εκει, θα τα καταφερουμε πιστευω......

50 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ την / το Κυρ Δεκ 22, 2013 1:09 am

Leda Leda

Πρώτα απ'όλα ποιον εμπιστεύεσαι και με ποιον νιώθεις σιγουριά!!!Και γω με τίποτα δεν ήθελα να τον αλλάξω το γιατρό που είχα και ήταν στο Μητέρα...Απλά έτυχε μια γνωστή της μαμάς μου να είναι διευθύντρια στη μενν του Έλενα και είπα ας κάνω ένα ραντεβού και με αυτόν...Αλλά ήμουν πολύ προκατειλημένη από την αρχή και ήμουν σίγουρη ότι θα τον απορρίψω και να όμως που μέχρι στιγμής έχει αποδειχθεί εξαιρετικός!!!

51 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ την / το Κυρ Δεκ 22, 2013 1:28 am

matinaki1990

ποπακι εγω θα γεννησω στο ιασω λαρισας....οι τιμες για φ.τ ειναι 1051 και για καισαρικη 1305...προσεξτε τα τελειωματα....αχαχαχα...οσο για τον γιατρο,με οποιον τροπο κ να γεννησω θα μου παρει 1200 κ θα πληρωσει απο αυτα κ τον αναισθισιολογο.....ειναι να εισαι λιγο ανθρωπος πιστευω κ να μη ζητας τρελα ποσα

52 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ την / το Κυρ Δεκ 22, 2013 2:16 am

gallida

matinaki1990 έγραψε:ποπακι εγω θα γεννησω στο ιασω λαρισας....οι τιμες για φ.τ ειναι 1051 και για καισαρικη 1305...προσεξτε τα τελειωματα....αχαχαχα...οσο για τον γιατρο,με οποιον τροπο κ να γεννησω θα μου παρει 1200 κ θα πληρωσει απο αυτα κ τον αναισθισιολογο.....ειναι να εισαι λιγο ανθρωπος πιστευω κ να μη ζητας τρελα ποσα
Αφού δεν είναι 1051,38 πάλι καλά!!!χιχι

53 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ την / το Κυρ Δεκ 22, 2013 2:31 am

matinaki1990

gallida έγραψε:
matinaki1990 έγραψε:ποπακι εγω θα γεννησω στο ιασω λαρισας....οι τιμες για φ.τ ειναι 1051 και για καισαρικη 1305...προσεξτε τα τελειωματα....αχαχαχα...οσο για τον γιατρο,με οποιον τροπο κ να γεννησω θα μου παρει 1200 κ θα πληρωσει απο αυτα κ τον αναισθισιολογο.....ειναι να εισαι λιγο ανθρωπος πιστευω κ να μη ζητας τρελα ποσα
Αφού δεν είναι 1051,38 πάλι καλά!!!χιχι

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Smile Smile Smile Smile 

54 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ την / το Σαβ Μαϊος 31, 2014 10:29 am

zenaki

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμένα ο Γιατρος μου δεν μου πηρε επίσκεψη στους ελέγχους στο πρώτο μου παιδι και γέννησα στο αττικο χωρις κανένα κόστος τωρα στο δευτερο που ειμαι εγκυος παλι δεν μου παίρνει επίσκεψη και θα γεννήσω στο ρεα με το ικα τωρα δεν ξερω ποσο θα μου παει η συμμετοχή θα δειξει..

Wink Wink Wink Wink Wink 

55 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ την / το Κυρ Ιουν 01, 2014 2:42 am

kikimam

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο. στο αττικο νοσοκομειο πριν 6μηνεσ..η γιατροσ μου δεν μου πηρα σ ολη την εγκυμοσυνη ουτε μια φορα χρηματα για επισκεψη.ο εοππυ σε καλυπτει για τετρακλινο.εγω ζητησα δικλινο που χρεωνετε 35 υρω την ημερα.αξιζει ομωσ γιατι στα τετρακλινα γινουαν χαμοσ.η αμοιβη του γιατρου εξαρταται απ την συμφωνια που θα κανετε..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Φόρουμ δωρέαν με την Forumotion | © PunBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Sosblog.fr