Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» τη ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ....ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ...τη συμβουλή σας...ειμαι χαλια....
από love4 Σήμερα στις 12:51 am

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από griniaroula Σήμερα στις 12:20 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από kikimam Χθες στις 11:02 pm

» τη ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ....ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ...τη συμβουλή σας...ειμαι χαλια....
από anaisanais Χθες στις 9:57 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από wondergirl Χθες στις 9:34 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από annie m Χθες στις 9:23 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Χθες στις 9:22 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 6:50 pm

» Υποαλλεργικά προϊόντα φροντίδας
από kerasoula Χθες στις 4:04 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Χθες στις 2:38 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από Catty Χθες στις 11:49 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από margdimitra Χθες στις 8:49 am

» ΕΣΠΑ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από victoria Κυρ Aug 31, 2014 11:33 pm

» Ανάγκη για Avercap 0.1
από melina_1234 Κυρ Aug 31, 2014 5:05 pm

» εσας ποσο κοστισε ο ερχομος του μωρου σας
από Chris_E Σαβ Aug 30, 2014 6:55 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ
από motheroula 30 Σαβ Aug 30, 2014 3:53 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από veny Σαβ Aug 30, 2014 12:27 am

» βιοψια ορχεως
από fountouni Παρ Aug 29, 2014 10:20 pm

» TSH - Έλεγχος Θυρεοειδούς
από Vassiliki_ Παρ Aug 29, 2014 8:04 pm

» πειτε οτι θελετε
από kerasoula Παρ Aug 29, 2014 12:32 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!
από xrisili Παρ Aug 29, 2014 10:40 am

» πεθερα=τα νευρα μου
από Chris_E Παρ Aug 29, 2014 7:28 am

» ΣΟΣ παθαμε στοματιτιδα
από dimitra al Παρ Aug 29, 2014 1:03 am

» ΕΞΑΜΗΝΟ ΟΑΕΔ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ
από ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ Πεμ Aug 28, 2014 10:59 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από tonsot123 Πεμ Aug 28, 2014 10:34 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από nektar Πεμ Aug 28, 2014 10:01 pm

» !!!!MAD ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ Βάπτισης- WEVENT.GR
από Βίκυ Πεμ Aug 28, 2014 5:51 pm

» Kάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ!!!
από RousTwins Πεμ Aug 28, 2014 4:22 pm

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από MARITSA123 Πεμ Aug 28, 2014 3:14 pm

» σπυρακια και εγκυμοσυνη
από souzan Πεμ Aug 28, 2014 9:41 am

» APOKOLISI...
από elena33sam Πεμ Aug 28, 2014 9:32 am

» ΑΓΟΡΑΚΙ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ!
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:15 am

» δεν μπορω πια να διαχειριστω τα νευρα μου, βοηθεια..!
από mama*maria Πεμ Aug 28, 2014 9:13 am

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:12 am

» ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ
από maro28 Πεμ Aug 28, 2014 8:27 am

» ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ 3ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ!!
από Chris_E Πεμ Aug 28, 2014 7:03 am

» Μαμάδες με 3 παιδιά!
από ede37 Τετ Aug 27, 2014 10:27 pm

» ΒΙΒΛΙΑ ΕΥΧΩΝ - something special
από mariameint Τετ Aug 27, 2014 9:44 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από irene-_- Τετ Aug 27, 2014 4:18 pm

» ΥΠΟΚΟΡΙΣΤΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ
από Chris_E Τετ Aug 27, 2014 3:20 pm

Παρόντες χρήστες
100 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 100 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

41 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ στό Τετ Jun 12, 2013 12:29 am

lovoula

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεννησα στο ρεα στις 29/1/13 με φυσιολογικο τοκετο...ο γιατρος μου πηρε 1200 ευρω και απο την αρχη της εγκυμοσυνης μεχρι που γεννησα δεν μας πηρε ΚΑΘΟΛΟΥ επισκεψη!!! Η κλινικη (ΡΕΑ) μα; πηρε ακριβως 1017 ευρω!!! Τα 2000 που λες,ειναι πααααρα πολυ...δεν φτανει αυτο ομως..σου παιρνει και επισκεψη!!!δεν το καταλαβαινω αυτο...Εγω ευτυχως επεσα σε καλο και οικονομικο γιατρο...Απ οταν μπηκα για γεννα ωσπου γεννησα δεν εφυγε καθολου απο κοντα μου..και φυσικα δεν με ακουμπησε καμια μαια..αυτος με ξεγεννησε,με καθαρισε και με εραψε..Και τις επομενες μερες ερχοταν καθε μερα στη κλινικη να με δει!!Εννοειτε πως δεν τον αλλαζω με κανεναν!!!Ακομη κ οταν σαραντησα που πηγα να με δει,ουτε εκει μας πηρε επισκεψη!!Και ο ανθρωπος ειναι αστερι!!! Like a Star @ heaven

42 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ στό Τετ Jun 12, 2013 2:04 am

xristinaki2000

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Λοιπον εγω γεννησα στο Μητερα τον Σεπτεμβριο του 12.Πληρωσα γυρω στα 700 μεσω ΕΟΠΥΥ και ημουν σε τετρακλινο.Η γιατρος μου πηρε 1300 για την γεννα και 40Ε για την επισκεψη καθε μηνα που καναμε μαζι και υπερηχο και με αποδειξη.Καποιες φορες που ετυχε στον ιδιο μηνα να ξαναπαω δεν μου ξαναπηρε επισκεψη.Την αυχενικη,την β επιπεδου και την Ντοπλερ τις εκανα στο Μητερα και εδωσα γυρω στα 100 για την καθεμια.Δεν λεω μου φερθηκε αψογα η γιατρος μου δεν εχω παραπονο με προσεξε πολυ αλλα να σας πω οταν και οποτε ερθει το δευτερο θα κοιταξω για δημοσιο νοσοκομειο ειδη εχω σημειωσει μερικα ονοματα απο το Ελενας και το Αττικο.Πολυ καλη η γιατρος μου αλλα αυτα τα φακελακια πολυ στην μοδα εχουν γινει...μεχρι τοτε βλεπουμε

43 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ στό Τετ Jun 12, 2013 9:50 am

Jemina.

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα. Εγώ γένησα στο ΙΑΣΩ 06/12/2012 και η γιατρός μου πήρε 2000€. Στο ιατρείο της μου έπαιρνε 20€ μαζί με τον υπέρηχο αλλά και αυτό όχι κάθε μήνα και μετά τη γέννα όσες φορές πήγα να με δει δεν πλήρωσα. Τις εξετάσεις τις έκανα στο ΙΑΣΩ εκτός απο το τροφοβλάστη που με δική της προτροπή με έστειλε σε ιδιώτη γιατρό (ο ίδιος που θα μου το έκανε και στο ΙΑΣΩ και με καλύτερα μηχανήματα) και γλύτωσα τουλάχιστον 500€ (900€ στο ΙΑΣΩ και 400€ στον ιδιώτη με απόδειξη). ϊσως σε άλλο γιατρό να πλήρωνα λιγότερα αλλά την εμπιστεύομαι απόλυτα, μου στάθηκε σαν δικός μου άνθρωπος σε όλη την εγκυμοσύνη (με δύσκολο ιστορικό σε γέννες απο τη πλευρά της μητέρας μου) και δεν την αλλάζω με τίποτα. Α και όταν ήταν να την πληρώσουμε μου είπε να περιμένουμε να πάρουμε τα λεφτά απο την ασφαλιστική (ευτυχώς έχω ιδιωτική απο τη δουλειά μου) και μετά να τις τα δώσουμε. Νομίζω ότι το πιο σημαντικό είναι να εμπιστεύεσαι το γιατρό σου και φυσικά να έχεις τη δυνατότητα να τα διαθέσεις.

44 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ στό Τετ Jun 12, 2013 10:03 am

Leda Leda

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε κορίτσια στο Μητέρα ποιον γιατρό έχετε και πόσα χρήματα σας πήρε?? Μπορούμε να πούμε όνομα μέσα στο στη συζήτηση?Είμαι καινούργια στο forum και δεν ξέρω..Ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει καμία για τον δικό μου γυναικολόγο..Θα τον επισκεφθώ τον άλλο μήνα γιατί είμαι στην Πάτρα και αναγκαστικά τις πρώτες εξετάσεις τις έκανα εδώ αλλά θέλω οπωσδήποτε να με συνεχίσει αυτός..Μπορώ να πω το όνομά του??

45 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ στό Τετ Jun 12, 2013 10:23 am

matinaki1990

ΚΑΜΙ για ΙΑΣΩ ΛΑΡΙΣΑΣ ειναι βρε κοριτσια;; θα ρωτησω τον γιατρο μου την παρασκευη που θα παω για το ποσο θα κοστισει συνολικα!!! μια φιλη μου περυσι που γεννησε της στοιχισαν ολα ολα 2100 με καισαρικη... εγω βεβαια ειμαι σε αλλον γιατρο..για να δουμε τι θα δουμε..η συνιφαδα μου παντως που γενναει σε 10 μερες σε αλλη κλινικη της ειπαν 2800

46 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ στό Σαβ Dec 21, 2013 10:37 pm

balshine

konstantina!!!! έγραψε:ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 1700 ΕΥΡΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ!!!Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΣΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ!!!ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΔΙΠΛΑ!!!ΕΠΙΣΚΕΨΗ 20 ΕΥΡΩ!!ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!
σε ποια περιοχή ειναι ο γιατρός σου?

47 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ στό Σαβ Dec 21, 2013 10:40 pm

balshine

lovoula έγραψε:γεννησα στο ρεα στις 29/1/13 με φυσιολογικο τοκετο...ο γιατρος μου πηρε 1200 ευρω και απο την αρχη της εγκυμοσυνης μεχρι που γεννησα δεν μας πηρε ΚΑΘΟΛΟΥ επισκεψη!!! Η κλινικη (ΡΕΑ) μα; πηρε ακριβως 1017 ευρω!!! Τα 2000 που λες,ειναι πααααρα πολυ...δεν φτανει αυτο ομως..σου παιρνει και επισκεψη!!!δεν το καταλαβαινω αυτο...Εγω ευτυχως επεσα σε καλο και οικονομικο γιατρο...Απ οταν μπηκα για γεννα ωσπου γεννησα δεν εφυγε καθολου απο κοντα μου..και φυσικα δεν με ακουμπησε καμια μαια..αυτος με ξεγεννησε,με καθαρισε και με εραψε..Και τις επομενες μερες ερχοταν καθε μερα στη κλινικη να με δει!!Εννοειτε πως δεν τον αλλαζω με κανεναν!!!Ακομη κ οταν σαραντησα που πηγα να με δει,ουτε εκει μας πηρε επισκεψη!!Και ο ανθρωπος ειναι αστερι!!! Like a Star @ heaven
να ρωτήσω κ σενα σε ποια περιοχή βρίσκεται ο γιατρός σου?

48 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ στό Κυρ Dec 22, 2013 10:43 am

Leda Leda

Ενώ στη αρχή ήμουν εντελώς κατά των δημόσιων μαιευτηρίων τελικά βρήκα έναν πολύ καλο γιατρό και θα γεννήσω στο Έλενα σε ένα μήνα περίπου...Σε μονόκλινο που είναι super μου χουν πει όσες γέννησαν εκεί 55Ε την ημέρα σύνολο για 4 μέρες 220Ε και ο γιατρός μου δεν μου ζήτησε αμοιβή...

49 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ στό Κυρ Dec 22, 2013 10:52 am

poppaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια καλημερα.
εμενα ο γιατρος μου ειναι ιασω!
πριν λιγες μερες εποικοινωνησα με email για να μου στειλουν τιμες.
για φυσιολογικο τοκετο το πακετο των 3 ημερων ειναι 1100 ευρω, ενω για καισαρικη το πακετο των 4 ημερων ειναι 1250.
παντως ολα τα μαιευτηριο εχουν ριξει πολυ τις τιμες, εχουν προσαρμοστει στα δεδομενα της κρισης.
τωρα οσον αφορα τον γιατρο μου, επειδη ειναι ακομα νωρις, δεν εχουμε συζητησει το οικονομικο, αλλα θα του ζητησω να κανει οτι καλυτερο μπορει, γιατι ειναι φοβερος ανθρωπος!
στην αρχη ειχα σκοπο να τον αλλαξω και να παω στο ελενα, λογω πολυ ζορισμενων οικονομικων, αλλα αλλαξα γνωμη γιατι ο ανθρωπος ειναι φοβερος και με εχει βοηθησει πολυ και πραγματικα δεν θελω να τον αλλαξω. θα κανουμε τα παντα να τα βγαλουμε περα. λιγο βοηθεια απο εδω, λιγοα απο εκει, θα τα καταφερουμε πιστευω......

50 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ στό Κυρ Dec 22, 2013 11:09 am

Leda Leda

Πρώτα απ'όλα ποιον εμπιστεύεσαι και με ποιον νιώθεις σιγουριά!!!Και γω με τίποτα δεν ήθελα να τον αλλάξω το γιατρό που είχα και ήταν στο Μητέρα...Απλά έτυχε μια γνωστή της μαμάς μου να είναι διευθύντρια στη μενν του Έλενα και είπα ας κάνω ένα ραντεβού και με αυτόν...Αλλά ήμουν πολύ προκατειλημένη από την αρχή και ήμουν σίγουρη ότι θα τον απορρίψω και να όμως που μέχρι στιγμής έχει αποδειχθεί εξαιρετικός!!!

51 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ στό Κυρ Dec 22, 2013 11:28 am

matinaki1990

ποπακι εγω θα γεννησω στο ιασω λαρισας....οι τιμες για φ.τ ειναι 1051 και για καισαρικη 1305...προσεξτε τα τελειωματα....αχαχαχα...οσο για τον γιατρο,με οποιον τροπο κ να γεννησω θα μου παρει 1200 κ θα πληρωσει απο αυτα κ τον αναισθισιολογο.....ειναι να εισαι λιγο ανθρωπος πιστευω κ να μη ζητας τρελα ποσα

52 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ στό Κυρ Dec 22, 2013 12:16 pm

gallida

matinaki1990 έγραψε:ποπακι εγω θα γεννησω στο ιασω λαρισας....οι τιμες για φ.τ ειναι 1051 και για καισαρικη 1305...προσεξτε τα τελειωματα....αχαχαχα...οσο για τον γιατρο,με οποιον τροπο κ να γεννησω θα μου παρει 1200 κ θα πληρωσει απο αυτα κ τον αναισθισιολογο.....ειναι να εισαι λιγο ανθρωπος πιστευω κ να μη ζητας τρελα ποσα
Αφού δεν είναι 1051,38 πάλι καλά!!!χιχι

53 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ στό Κυρ Dec 22, 2013 12:31 pm

matinaki1990

gallida έγραψε:
matinaki1990 έγραψε:ποπακι εγω θα γεννησω στο ιασω λαρισας....οι τιμες για φ.τ ειναι 1051 και για καισαρικη 1305...προσεξτε τα τελειωματα....αχαχαχα...οσο για τον γιατρο,με οποιον τροπο κ να γεννησω θα μου παρει 1200 κ θα πληρωσει απο αυτα κ τον αναισθισιολογο.....ειναι να εισαι λιγο ανθρωπος πιστευω κ να μη ζητας τρελα ποσα
Αφού δεν είναι 1051,38 πάλι καλά!!!χιχι

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Smile Smile Smile Smile 

54 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ στό Σαβ Μαϊος 31, 2014 9:29 pm

zenaki

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμένα ο Γιατρος μου δεν μου πηρε επίσκεψη στους ελέγχους στο πρώτο μου παιδι και γέννησα στο αττικο χωρις κανένα κόστος τωρα στο δευτερο που ειμαι εγκυος παλι δεν μου παίρνει επίσκεψη και θα γεννήσω στο ρεα με το ικα τωρα δεν ξερω ποσο θα μου παει η συμμετοχή θα δειξει..

Wink Wink Wink Wink Wink 

55 Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ στό Κυρ Jun 01, 2014 1:42 pm

kikimam

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο. στο αττικο νοσοκομειο πριν 6μηνεσ..η γιατροσ μου δεν μου πηρα σ ολη την εγκυμοσυνη ουτε μια φορα χρηματα για επισκεψη.ο εοππυ σε καλυπτει για τετρακλινο.εγω ζητησα δικλινο που χρεωνετε 35 υρω την ημερα.αξιζει ομωσ γιατι στα τετρακλινα γινουαν χαμοσ.η αμοιβη του γιατρου εξαρταται απ την συμφωνια που θα κανετε..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog