Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από Mare Σήμερα στις 12:27 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από HappyMama Σήμερα στις 11:53 am

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από HappyMama Σήμερα στις 11:40 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από ΖΩΗ13 Σήμερα στις 11:03 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Titino Σήμερα στις 9:34 am

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από IoliAtore Σήμερα στις 3:54 am

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από IoliAtore Σήμερα στις 3:47 am

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Σήμερα στις 2:25 am

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από VANESSA1984 Σήμερα στις 2:10 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Χθες στις 9:23 pm

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Χθες στις 1:53 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Χθες στις 12:38 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 12:03 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Τετ Oct 22, 2014 10:32 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 8:39 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Δευ Oct 20, 2014 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Δευ Oct 20, 2014 9:10 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:32 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:01 pm

Παρόντες χρήστες
584 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 13 μέλη, 1 μη ορατός και 570 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

apol1979, efaki27, elin1, fountouni, HappyMama, iouliana, irenehr, jollie, kikimam, Mare, maria_dou, Ricola, ΖΩΗ13

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 Εχουμε θεμα... στό Τρι Aug 03, 2010 8:20 am

Αννα Κ.

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσακια καλημερα και παλι εδω πισω!!!
Λοιπον η διαθεση μου ειναι λιγο χαλια αυτες τις τελευταιες μερες γιατι η μικρη εχει απιστευτα αλλαγμενες συνηθειες. Εννοω οτι δεν τρωει πια οπως ετρωγε με το ζορι 4-5 κουταλιες η μπουκιες. Το αλεσμενο δεν το θελει πια και της δινω κομματακια το φαγητο της αλλα τα φτυνει και με σπρωχνει με το χερι της. Εχει καμια εβδομαδα που γινεται αυτο και τα νευρα μου ειναι πανω απο το κεφαλι μου.
Οσο για την φρουτοκρεμα τη κοψαμε τελειως. Της κοβω τα φρουτακια κομματακια μηπως και φαει αλλα δεν τρωει. Το μονο που θελει ειναι να παιζει και να την κυνηγαω με το πιατο εγω ή η γιαγια της. Ξερω οτι βγαζει δοντια εχουν πρηστει τα πανω ουλα της αλλα ειλικρινα δεν ξερω πως τα καταφερνει. Δεν υπαρχουν γευματα παρα μονο γαλα. Πινει γαλα σα παλαβη. Ξυπναει 4-5 η ωρα τα ξημερωματα και ζηταει γαλα. Ειναι σα να εχω παλι 2 μηνων παιδι. Δε με ενοχλει αυτο πιο πολυ στεναχωριεμαι που δεν τρωει κανονικα και τα φτυνει ή με σπρωχνει. Ουτε με DVD πλεον τρωει ουτε με τραγουδακια τιποτα.
Εχω φτασει σε σημειο να εχω ταχυπαλμιες πριν το φαγητο και να κλαιω μολις φτανω στο αμην. Τι λετε να την αφηνω και να μην την πιεζω? Ολη την ημερα την παρακαλαω για φαγητο και το βραδυ ζηταει γαλα σαν να ειναι μωρουλι μικρο. Ειναι 17 μηνων πλεον και μου κανει εντυπωση αυτη η συμπεριφορα με το γαλα. Τι λετε να φταιει? Ειναι τα δοντια τοσο μεγαλη αιτια για κατι τετοιο?
Εχω παθει νευρικο τραλαλα....η γυναικα...Δεν ειναι κανα παιδακι αδυνατο βεβαια αλλα ειναι μια συμπεριφορα που δεν την εχω ξαναδει τοσο εντονα στην Αλεξανδρα.

2 Απ: Εχουμε θεμα... στό Τρι Aug 03, 2010 8:43 am

Μαρία

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλώς την και καλημέρα! αχχχχχχχχ αυτό το φαγητό! μια από τα ίδια! έχω ξαναπεί ότι από τότε που κόψαμε τα λιωμένα κόψαμε και το φαγητό και τον κυνηγάω μέχρι και τώρα που έφτασε τα 4!
κοίτα να δεις είναι φυσιολογικό να αγχώνεσαι, και ποιος δεν το κάνει αν δεν τρώει το παιδί του!
εγώ το είχα πει στην παιδίατρο και επειδή δεν υστερούσαμε σε κιλά, αντιθέτως, μου είχε πει κατά λέξη: μην παρακαλάς κανέναν! όσο θέλει όταν θέλει αν πεινάσει θα ζητήσει μόνος του! και εμείς μόνο γάλα όλη μέρα γάλα.
τώρα που μεγάλωσε και της το ανέφερα ξανά, μου είπε να μην του δίνω γάλα στα ενδιάμεσα, μόνο πρωί και βράδυ για να πεινάσει, και κάτι ξέρει παραπάνω από εμένα αλλά εγώ δεν μπορώ να τον αφήνω νηστικό όλη μέρα και έτσι δυστυχώς του κάνω το χατήρι!
τώρα αν εσένα το κάνει από τα δόντια, κάνε λίγο υπομονή θα περάσει σε λίγο καιρό και θα επανέλθει, αν δεν είναι λόγω τον δοντιών, αφοπλίσου με υπομονή για΄τι θα την χρειαστείς!
παίζει το ενδεχόμενο να μην τρώει λόγω ζέστης? γιατί εμένα μου το λένε και αυτό αλλά ναι... ξέρω και από χειμώνα που δεν τρώει λόγω... κρύου!
αστά....

3 Απ: Εχουμε θεμα... στό Τρι Aug 03, 2010 8:53 am

tsipita!!

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγώ θα σου πρότεινα να μη τη πιέζεις. Αφού βγάζει δόντια, το πιθανότερο είναι να οφείλεται εκεί αυτή η αλλαγή. Αφού σου ζητάει γάλα, δίνε της γάλα..
Μπορείς επίσης να ρωτήσεις το παιδίατρό σας για κάποια ειδικά τζέλ που πουλάνε στα φαρμακεία τα οποία ανακουφίζουν λιγάκι απ' το πόνο.
Υπομονή...φάση είναι και θα περάσει!!

4 Απ: Εχουμε θεμα... στό Τρι Aug 03, 2010 9:20 am

sktv

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
welcome to the club anna mou!!!!!
katarxin kalimera!!!!
k mena o andreas den trwei katholou frouta to mesimeriano tou einai 6-7 metrimenes mpoukies to apogeumatino me to zori tha faei ena olokliro giaourtaki k afou egw exw kanei ton gkaragkiozi!kapoia stigmi prin kana mina eixe kopsei k to gala eutuxws tou xanairthe i orexi k pinei gurw sta 170mlto prwi k alla tosa to bradu!einai k adunatoulis!
ti ftaiei den xerw!emeis ta alesmena ta eixe kopsei ston 8o mina!
upomoni pisteuw na pame thalassa k na tou anoixei i orexi!
de ebgale kanena donti i alexandra?

5 Απ: Εχουμε θεμα... στό Τρι Aug 03, 2010 10:07 am

mamamaria

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημερα κοριτσια και μενα ημεγαλη σε αυτην την ηλικια δεν ηθελε να τρωει τιποτα ο παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι σιγουρα απο τα δοντια και σε συνδιασμο με τις ζεστες δεν τρωει μου πες επισης να μην την πιεζω αν δεν θελει να φαει ας μη φαει γαιτι αν αρχισω να την πιεζω δεν προκειται να φαι ποτε κανονικα θα θελει συνεχεια παιχνιδαι κτλ για να φαι
μετα απο κανενα μηνα παλι αρχισε να τρωει κανονικα.
επισης μου ειχε πει οτι αν θελει να πινει γαλα να της δεινω ειναι αυτο που την ευχαριστουσε και την δροσιζε και δεν ηταν τελειως νυστικη!!1
καλο κουραγιο!!!!
καλη υπομονη!!!
μονο αυτο χρειαζεται!!!

6 Απ: Εχουμε θεμα... στό Τρι Aug 03, 2010 10:22 am

papaki70

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Άννα αν είναι όντως από τα δοντάκια μην το πιέζεις το παιδί. Είναι ήδη μεγαλο ζόρι αυτό που περνάει και το τελευταιο που τη νοιάζει είναι το φαγητό. Το γάλα είναι σταθερή αξία και σε υγρή μορφή και της έρχεται πιο εύκολο. Δίνε της γάλα, δοκίμασε να κάνεις λίγο χυμό πορτοκάλι μπας και πιει αλλά και 4-5 κουταλιές φαγητού καλά είναι. Μετά από κάμια ώρα δοκίμασε άλλες 4-5. Αν θέλει βέβαια.

7 ΕΧΟΥΜΕ ΘΑΜΑ..... στό Τρι Aug 03, 2010 11:11 am

katerina780

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.
ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΗΓΟΡΗΣΩ Κ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΡΑΒΑΩ.Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ Κ ΤΡΩΕΙ ΛΕΣ Κ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ.ΤΑ ΔΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΟΙΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΔΕΝ ΕΦΑΓΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ,ΟΥΤΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΣΟΥΠΑ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ.ΤΙΠΟΤΑ.ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΙΕΖΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ Κ ΟΤΑΝ ΣΚΑΣΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΗΝ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ.ΤΟ ΟΤΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΒΑΡΟ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΠΙΝΑΕΙ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ,ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΠΙΝΕΙ Κ ΓΑΛΑ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own free blog