Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από jollie Σήμερα στις 9:39 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από Anastasie Σήμερα στις 8:33 am

» Face-paintig για παιδικά πάρτυ Θεσσαλονίκη
από fenaki22 Σήμερα στις 7:22 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 6:24 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από perperouna Σήμερα στις 3:57 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από paourina Σήμερα στις 3:06 am

» www.candyland .gr
από candyland Χθες στις 7:32 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από paourina Χθες στις 6:48 pm

» Site μανικιούρ-πεντικιούρ-shellac με τιμούλες.
από Superb Mommy Χθες στις 6:15 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από griniaroula Χθες στις 1:58 am

» ΤΕΣΤ ΔΥΣΑΝΕΞΙΑΣ
από anna4 Χθες στις 1:38 am

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 12:36 am

» μαθαμε στα χερακια!!
από αφροδιτη! Τετ Oct 29, 2014 11:00 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kaatrin Τρι Oct 28, 2014 5:22 pm

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από dimitra al Τρι Oct 28, 2014 11:08 am

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από Superb Mommy Τρι Oct 28, 2014 8:30 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από maria2013 Τρι Oct 28, 2014 6:07 am

» ΑΦΙΕΡΩΣΕΙΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ.
από Λιτσα34 Τρι Oct 28, 2014 4:31 am

» Πουλάω 2 κούνιες που γίνονται παιδικά κρεβάτια + 1 αλαξιέρα+1 συρταριέρα
από ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ Δευ Oct 27, 2014 8:14 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από ζουζουνακι Δευ Oct 27, 2014 8:13 pm

» γεννα στο Ρεα και επιδόματα!
από Vassiliki_ Δευ Oct 27, 2014 8:10 pm

» Κανακάκης Σταύρος στο Έλενα?Κάποια βοήθεια?
από Superb Mommy Δευ Oct 27, 2014 7:11 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από jollie Δευ Oct 27, 2014 3:01 am

» 6 ΜΗΝΟ ΟΑΕΔ.
από vagann Κυρ Oct 26, 2014 5:39 am

» prwtes ebdomades eggymoshnhs
από kerasoula Κυρ Oct 26, 2014 4:54 am

» Καλως σας βρηκα ξανα!
από ria Κυρ Oct 26, 2014 3:20 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2014!!!!!
από eyakos Σαβ Oct 25, 2014 8:39 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Παρ Oct 24, 2014 9:47 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από HappyMama Παρ Oct 24, 2014 7:53 pm

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Παρ Oct 24, 2014 10:25 am

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Πεμ Oct 23, 2014 9:53 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 5:34 pm

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 4:39 pm

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Τρι Oct 21, 2014 7:09 am

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Τρι Oct 21, 2014 6:27 am

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Τρι Oct 21, 2014 6:15 am

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Τρι Oct 21, 2014 5:10 am

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 7:07 pm

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Δευ Oct 20, 2014 6:10 am

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Δευ Oct 20, 2014 3:01 am

Παρόντες χρήστες
415 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 4 μέλη, 0 μη ορατοί και 411 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

jollie, maria86, Tinkerbell10, ΖΩΗ13

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

41 Απ: *** Tαινίες και...Ταινίες!!! *** στό Δευ Aug 09, 2010 7:27 am

koukida

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Crazy έγραψε:Εμείς έχουμε φάει ένα κόλλημα με σειρές...

Τώρα έχουμε ξεκινήσει με το "24".

Έχετε να προτείνετε καμιά σειρά;;; Very Happy

και γω τρελό κολλημα με σειρες!
όλα τα έχω δει.
το '24' πολύ καλό σε όλους τους κύκλους!!θεός ο Jack!!
σου συστήνω το 'Dexter' που δειχνει το Σκάι- πολυ έξυπνη κ πρωτότυπη σειρα.
εγω έχω ξετινάξει το CSI LAs Vegas -το τελειώνουμε αυτη τη βδομαδα και ξεκιναμε με CSI N.Y.

το 'Lost' μαμάτο- αν και με χαλασε -το βαρεθηκα στο τέλος.
και το Prison Break καλο!
λενε ότι ειναι πολυ καλό το 'Flash Forward" (εμπλέκονται αυτοι που γυρισαν το Lost) κάτι συμβαινει λεει στον πλανητη και ταυτόχρονα παγώνουν όλοι για μερικα δευτερόλεπτα κα ιόταν ξυπνανε δεν θυμουνται τπτ. απλα στην πορεια της ζωης τους τρώνε φλασιες κ προσπαθουν κάποιοι να ανακαλύψουντι έχει γινει.
αυτάααααα! albino albino [b]

42 Απ: *** Tαινίες και...Ταινίες!!! *** στό Δευ Aug 09, 2010 7:31 am

koukida

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν έχετε 'κοτσια' και αντέξετε δειτε το 'Precious' ηταν φετος υποψηφια για Οσκαρ και μαλιστα πηρε 2ο Γυναικειο Ρόλο.
μιλάμε ότι σπαραξα στο κλάμα- μέρες δεν μπορουσα να παψω να το σκεφτομαι....αληθινη ιστορια.

Sad Sad

43 Απ: *** Tαινίες και...Ταινίες!!! *** στό Δευ Aug 09, 2010 7:47 am

manoula3

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
koukida έγραψε:Αν έχετε 'κοτσια' και αντέξετε δειτε το 'Precious' ηταν φετος υποψηφια για Οσκαρ και μαλιστα πηρε 2ο Γυναικειο Ρόλο.
μιλάμε ότι σπαραξα στο κλάμα- μέρες δεν μπορουσα να παψω να το σκεφτομαι....αληθινη ιστορια.

Sad Sad

ωωωω εδω ειμαστε!!! Razz Razz ποιοι παιζουν???ε ρε κατι κλαματα παλι!!!χιχι!!!

44 Απ: *** Tαινίες και...Ταινίες!!! *** στό Δευ Aug 09, 2010 8:05 am

koukida

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoula3 έγραψε:
koukida έγραψε:Αν έχετε 'κοτσια' και αντέξετε δειτε το 'Precious' ηταν φετος υποψηφια για Οσκαρ και μαλιστα πηρε 2ο Γυναικειο Ρόλο.

Sad Sad

ωωωω εδω ειμαστε!!! Razz Razz ποιοι παιζουν???ε ρε κατι κλαματα παλι!!!χιχι!!!

κάτσε...να σε παραπέμψω!!!
http://www.cinemanews.gr/v5/movies.php?n=6859

45 Απ: *** Tαινίες και...Ταινίες!!! *** στό Δευ Aug 09, 2010 8:06 am

koukida

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλλά ΓΜΤ τα λέει όλα! τίποτα δεν αφήνει ΜΗ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ!!!!!!!!!!!

46 Απ: *** Tαινίες και...Ταινίες!!! *** στό Δευ Aug 09, 2010 8:26 am

manoula3

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
χαχαχα!!αληθεια δεν το διαβασα...αν κ μ'αρεσει να ξερω την υποθεση!!!! Laughing Laughing κ ολο το εργο να μου πουν ,αγωνιω να πλανταξω στο κλαμα!!!! Very Happy

πες μ τουλαχιστον ποιος παιζει???θα σκασω ντε!!! Razz Razz
κ τι θεμα εχει???με μια λεξη!!χαχαχα!!!

47 Απ: *** Tαινίες και...Ταινίες!!! *** στό Τρι Aug 10, 2010 12:55 am

koukida

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ουφ! xaxax manoula μα όοοολα τα λέει -είπαμε αλλά μεχρι και τι βρακι φοράει η πρωταγωνιστρια σε κάθε σκηνη λέει!!!χαχαχα
λοιπον είναι ψιλοαγνωστοι οι πρωταγωνιστες, αλλα παίζουν 2ους ρόλους ο Lenny Gravitz(θεός) και η Μariah Carrey.
ειναι πολύ σιγκηνητικη ταινια- μπορεί και να σε ρίξει ψυχολογικά- οπότε διάλεξε ποτε και σε τι φαση θα την δεις!!
To «Precious» ξεκίνησε την καριέρα του πέρυσι το χειμώνα στο Sundance και σιγά σιγά αλλά μεθοδικά έχτισε buzz, για να θεωρείται σήμερα- σχεδόν ένα χρόνο μετά- ένα από τα φαβορί για την επερχόμενη απονομή των Oscar. Σε αυτό συνέβαλε τα μέγιστα η προώθηση του από την Oprah Winfrey, η οποία διόλου τυχαία εκτελεί χρέη executive producer σε μια ιστορία από εκείνες που αρέσκεται να βγάζει στην μικρή οθόνη.
ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ

» Gabourey Sidibe
Lenny Gravitz
» Paula Patton
» Mariah Carey
» Sherri Shepherd

48 Απ: *** Tαινίες και...Ταινίες!!! *** στό Τρι Aug 10, 2010 10:21 am

manoula3

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν αντεξα τη διαβασα την υποθεση!! Embarassed Embarassed πωπω πολυ θλιβερη ιστορια!!!θα το νοικιασω συντομα κ θα σας πω εντυπωσεις!!! Very Happy Very Happy

49 Απ: *** Tαινίες και...Ταινίες!!! *** στό Τρι Aug 10, 2010 3:53 pm

nikoleta

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το είδαμε χθες το precious. Πολύ καλή ταινία και αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι ότι ενώ πρόκειται για δραματική ιστορία, δεν την ''δραματοποιούν'' και δεν υπερβάλλουν. Αξίζει να την δείτε!

50 Απ: *** Tαινίες και...Ταινίες!!! *** στό Τρι Aug 10, 2010 7:13 pm

mama marilenas

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λατρευω να βλεπω ταινιες!Λοιπον για οσες θελουν να θυμυθουν πως ειναι να κλαις σαν 15χρονο και επισης να ερωτευεσαι σαν 15χρονο ανεπιφυλακτα δειτε το Twilight μετε το New moon και τελος Εclipse τριλογια μεχρι στιγμης και οπου να ναι θα βγουν και οι αλλες 2 ταινιες.Εγω της λατρευω!Πολυ κλαμα και το P.S I LOVE YOU.Πολυ καλο αν και σχετικα παλιο το Click(2006) ανεπαναληπτο "Ο πιανιστας" Η τελευταια εξοδος αρεσε και σε μενα πολυ.Θα σκεφτω και καμια αλλη που ειδα τελευταια και θα σας την γραψω!Ανοιξτε και κανενα θεμα με βιβλια εχω στερεψει απο ιδεα για το τι να διαβασω!

51 Απ: *** Tαινίες και...Ταινίες!!! *** στό Πεμ Aug 12, 2010 1:15 am

kloklo

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
manoula_24xr έγραψε:α κ η κοπελια που ειπε για την connex tv ειναι τα ιδια καναλια του νοβα.τα ιδια ακριβως γτ η κουμπαρα μου εχει κονεξ κ εμεις νοβα κ εμεις εχουμε πολλα περισσοτερα.απλα το κονε ειναι φθηνοτερο.

kanena apo ta kanalia tou connex den exei to nova.to connx exei skliro disko kaneis eggrafes , klp......sun poluuuuuuuu perissoteres seires xwris epanalipseis 25 fores tin evdomada to idio ergo,a sorry exei mono 2 kanalia idia.to fox life k to fx

52 Απ: *** Tαινίες και...Ταινίες!!! *** στό Πεμ Aug 12, 2010 6:47 am

Maya

ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΗ ΣΕΙΡΑ PRISON BREAK ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΧΡΟΝΟ-ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΕ ΕΓΚΥΕΣ ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ- ΝΑ ΤΗ ΔΕΙΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ!!! Η ΣΕΙΡΑ ΤΑ ΣΠΑΕΙ! ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΟΣΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕ ΓΕΝΝΗΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΟΥ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ.. ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ.. ΘΕΟΙ!!! Embarassed

53 Απ: *** Tαινίες και...Ταινίες!!! *** στό Πεμ Aug 19, 2010 1:19 am

fatsoulinaki

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
με τον αντρουλη μου εχουμε δει μαζι απειρες ταινιες...ειτε στο σινεμα ειτε στο σπιτι...απο τοτε που εχουμε τη νεραιδουλα μας το κοψαμε αυτο το ΄΄σπορ΄΄ ομως...ωστοσο εχω να προτεινω καποιες αγαπημενες !!!
Απο κοινωνικα καρτουν ως θριλερ κ κοινωνικα απ ολα εχει ο μπαχτσες!!!
Η ζωη ειναι ωραια, οι ζωες των αλλων, το κυμα, αγαπα με αν τολμας, οι αλλοι, Seven, 6 η αισθηση,Amelie, Forest Gump, The Last of the Mohicans, Goodbye Lenin, ο κυκλος των χαμενων ποιητων, το ονομα μου ειναι σαμ, ο γαμπρος της συμφορας, τα πεθερικα της συμφορας, συγκατοικοι με το ζορι, H αιωνια λιακαδα ενος καθαρου μυαλου, The Ring, Memento, Amelie, Amelie, Das Experiment, American Beauty, Into the Wild, City of angels, Big Fish, Fight Club, Chronicles of Narnia, Forrest Gump,Monsters, Inc., Ratatouille, Ice Age

Έχει επεξεργασθεί από τον/την fatsoulinaki στις Πεμ Aug 19, 2010 8:04 am, 1 φορά

54 Απ: *** Tαινίες και...Ταινίες!!! *** στό Πεμ Aug 19, 2010 3:50 am

puccarina

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ax τι θέμα ανοίξατε τώρα και τι πληγή ξύσατε... Πρίν παντρευτώ και κάνω τον μικρό τότε που η ζωή μου ήταν ακόμα στην Αθήνα ο κινηματογράφος ήταν σε εβδομαδιαία διάταξη στο πρόγραμμα μου... Τρελή σινεφίλ και όχι μόνο επίσης τρελή συλλέκτρια ταινιών. Απο τότε που μετακόμισα οριστικά στην επαρχία δυστυχώς βολεύομαι με το αρχείο μου και την τηλεόραση και τώρα που έχω τον μικρό όποτε αυτός το επιτρέπει. Οι πλέον αγαπημένες μου ταινίες που τις έχω δεί άπειρες φορές είναι:
1)Μαθήματα Πιάνου: η απόλυτη ερωτική ιστορία η απόλυτη μουσική η απόλυτη φωτογραφία σε ταινία! Την είδα μικρή και με σημάδεψε. Μην σας προβληματίσει η σκοτεινότητα του φίλμ περνώντας η ώρα θα το συνηθίσετε και όταν τελειώσει θα το λατρέψετε!
2) Η Αμελί: την είδα τυχαία σε μια πρώτη μεταμεσονύκτια προβολή και εκ τοτε έφαγα κόλλημα! Πόσο τέλεια η ηρωίδα? Ένα μεγάλο παιδί, μια αιώνια έφηβη αν θα ήμουν ηρωίδα κινηματογράφου αυτή θα ήθελα να είμαι.
3)Η αιώνια λιακάδα ενός καθαρού μυαλού: αν μπορούσατε θα σβήνατε κάτι ή κάποιον απο την μνήμη σας αν η απάντηση είναι ναι δείτε αυτή την εναλλάκτική ταινία με το Jim Carey (σε ρόλο έκπληξη) και σίγουρα θα αλλάξετε γνώμη!
Μπορώ να γράψω και άλλα, αλλά λέω να μην με βρίζετε για την κατάχρηση απογευματιάτικα μόνο ένα σχολιάκι Σοφάκι το "αγάπαμε αν τολμάς" δεν ήταν καταπληκτικό τη αγαπώ πολύ και αυτή την ταινία όπως και πολλές απο αυτές που ανέφερες Wink

55 Απ: *** Tαινίες και...Ταινίες!!! *** στό Πεμ Aug 19, 2010 8:05 am

fatsoulinaki

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
puccarina έγραψε:Ax τι θέμα ανοίξατε τώρα και τι πληγή ξύσατε... Πρίν παντρευτώ και κάνω τον μικρό τότε που η ζωή μου ήταν ακόμα στην Αθήνα ο κινηματογράφος ήταν σε εβδομαδιαία διάταξη στο πρόγραμμα μου... Τρελή σινεφίλ και όχι μόνο επίσης τρελή συλλέκτρια ταινιών. Απο τότε που μετακόμισα οριστικά στην επαρχία δυστυχώς βολεύομαι με το αρχείο μου και την τηλεόραση και τώρα που έχω τον μικρό όποτε αυτός το επιτρέπει. Οι πλέον αγαπημένες μου ταινίες που τις έχω δεί άπειρες φορές είναι:
1)Μαθήματα Πιάνου: η απόλυτη ερωτική ιστορία η απόλυτη μουσική η απόλυτη φωτογραφία σε ταινία! Την είδα μικρή και με σημάδεψε. Μην σας προβληματίσει η σκοτεινότητα του φίλμ περνώντας η ώρα θα το συνηθίσετε και όταν τελειώσει θα το λατρέψετε!
2) Η Αμελί: την είδα τυχαία σε μια πρώτη μεταμεσονύκτια προβολή και εκ τοτε έφαγα κόλλημα! Πόσο τέλεια η ηρωίδα? Ένα μεγάλο παιδί, μια αιώνια έφηβη αν θα ήμουν ηρωίδα κινηματογράφου αυτή θα ήθελα να είμαι.
3)Η αιώνια λιακάδα ενός καθαρού μυαλού: αν μπορούσατε θα σβήνατε κάτι ή κάποιον απο την μνήμη σας αν η απάντηση είναι ναι δείτε αυτή την εναλλάκτική ταινία με το Jim Carey (σε ρόλο έκπληξη) και σίγουρα θα αλλάξετε γνώμη!
Μπορώ να γράψω και άλλα, αλλά λέω να μην με βρίζετε για την κατάχρηση απογευματιάτικα μόνο ένα σχολιάκι Σοφάκι το "αγάπαμε αν τολμάς" δεν ήταν καταπληκτικό τη αγαπώ πολύ και αυτή την ταινία όπως και πολλές απο αυτές που ανέφερες Wink

Ποσο σε καταλαβαινω...κ εχουμε κ ιδια γουστα στις ταινιες!!!!!Οντως ειναι υπεροχη ταινια!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your free blog