Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Club Αυπνιας!
από μαρακι27 Σήμερα στις 2:53 am

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από μαρακι27 Σήμερα στις 2:09 am

» Μαμάδες με 3 παιδιά!
από love4 Σήμερα στις 12:27 am

» πεθερα=τα νευρα μου
από argyro 2 Χθες στις 11:14 pm

» Στρουμφιβάπτιση, help!!!!!!
από mariameint Χθες στις 10:42 pm

» βιοψια ορχεως
από efaki27 Χθες στις 10:40 pm

» φαγουρα στα γεννητικα οργανα στον 8ο μηνα
από mariameint Χθες στις 10:28 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 10:19 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από Liontarina29 Χθες στις 7:38 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από irene-_- Χθες στις 7:15 pm

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από ede37 Χθες στις 6:46 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από Catty Χθες στις 6:15 pm

» ΤΣΙΣΑ ΣΤΗ ΛΕΚΑΝΗ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΚΑΚΑ
από HappyMama Χθες στις 4:07 pm

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από kerasoula Χθες στις 3:44 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από irenehr Χθες στις 3:27 pm

» ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ
από Titino Χθες στις 3:22 pm

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από MARITSA123 Χθες στις 3:13 pm

» ti na perimeneis ta prwta xronia
από Areti2 Χθες στις 1:10 am

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΝΓΙΑ ΜΩΡΟ
από mamy land Τετ Aug 20, 2014 11:49 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Τετ Aug 20, 2014 12:12 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Τετ Aug 20, 2014 12:10 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Τετ Aug 20, 2014 12:10 pm

» ροζ υγρα μετα απο επαφη
από Lillybell Τρι Aug 19, 2014 6:21 pm

» Καθυστέρηση
από maro28 Τρι Aug 19, 2014 5:41 pm

» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΤΟΥ
από mamamanous Τρι Aug 19, 2014 5:37 pm

» Πότε θα κόψουμε το babylino??
από k@terin@ Τρι Aug 19, 2014 4:08 pm

» χτενισμα για βαφτιση
από JELLYFISH Τρι Aug 19, 2014 1:59 pm

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΡΕΤΕ???
από demaki88 Τρι Aug 19, 2014 12:44 pm

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Τρι Aug 19, 2014 12:05 pm

» ** Φίλοι...Εδώ γελάνε! **
από μιτατα Τρι Aug 19, 2014 2:09 am

» ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ -ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !
από μιτατα Τρι Aug 19, 2014 1:46 am

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Δευ Aug 18, 2014 7:34 pm

» Ποιο βιβλίο διαβάσατε τελευταία;
από Rina80 Δευ Aug 18, 2014 3:27 pm

» Σχεση ζευγαριου
από Rina80 Δευ Aug 18, 2014 2:56 pm

» ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ
από HappyMama Δευ Aug 18, 2014 10:51 am

» camping με μωρό?εχετε πάει?
από HappyMama Δευ Aug 18, 2014 10:34 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Δευ Aug 18, 2014 9:03 am

» Εγκυμοσύνη μετά απο αφαίρεση ινομυώματος?
από Rina80 Κυρ Aug 17, 2014 11:00 pm

» ΠΑΙΔΙΚΑ ΔΑΝΤΕΛΕΝΙΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ!!!!!!!
από babycity Κυρ Aug 17, 2014 9:54 pm

» ..............
από christinelle Κυρ Aug 17, 2014 8:52 am

Παρόντες χρήστες
234 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 4 μέλη, 0 μη ορατοί και 230 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

argyro 2, sofakide, ΖΩΗ13, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

21Σημαντικό! Απ: βαρος μωρου στό Πεμ Feb 14, 2013 6:45 pm

????????

Επισκέπτης
Κορίτσι μου μην πανικοβάλλεσαι άδικα. Η δική μου ήταν 8180kg και 72cm 5 μηνών. Χθές πήγαμε στον ιατρό, 12 μηνών είναι και είμαστε 10,750 και 81cm. Είναι μια χαρά το κορίτσι μου, δεν βάζει όσα έβαζε παλιά, το πολύ 300 γρ το μήνα βάζει τώρα. Ετσι και το δικό σου παιδάκι, μην ανησυχείς Smile

22Σημαντικό! Απ: βαρος μωρου στό Πεμ Feb 14, 2013 6:54 pm

vetaki..!

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elena24Menidi έγραψε:koritsia emena o dikos moy kleinei ayrio 16 toy minos ton 4o!proxthes poy pigame atin paidiatro me anisixise giati ton zigise 8kila k ypsos 62 ekatosta!moy eipe oti apo aytin tin ilikia ksekinaei i paxysarkia k na ton proseksw arketa.na toy dinw 120 ml gala kathe 3wro alla to mwro otan teleiwnei klaiei o kaimenoylis gia ligo!

4μηνων ο δικος μου ηταν 7700,69εκ κ επινε αν θυμαμαι καλα 210μλ καθε 2ωρες...παρε αλλη μια γνωμη γιατι μου φαινεται ανηκουστο η διαιτα σε μωρο που πινει γαλα.......

23Σημαντικό! Απ: βαρος μωρου στό Πεμ Feb 14, 2013 10:26 pm

mama konstantinoy!!

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
annamicha έγραψε:κοριτσια θελω να ξεκινησω εδω ενα θεμα με το βαρος των μωρων μας. επειδη ο δικος μου εχει ξεφυγει απο την καμουλη κατα 600 γρμ θελω να μου πειτε αν σας ετυχε και εσας και αν καταφερατε να μειωσετε τη διαφορα

ο δικος μου ειναι 5 μηνων και 9200 βαρος 70 υψος
τα δικα σας??

μην αγχωνεσαι καθολου...εμενα ειναι 3 μηνων 7650 και 66ποντους!!!

24Σημαντικό! Απ: βαρος μωρου στό Πεμ Feb 14, 2013 11:28 pm

elsa1

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μην ανχωνεσαι καθολου κοριτσι μου ...μια χαρα ειναι το παιδακι σου και ψηλο...απο περιεργεια κοιταξα ποσο ηταν η κορη μου 5 μηνων..ηταν 6.200 και 68ε υψος!τωρα ειναι 16 μηνων και ειναι 9800 και 82ε!οταν ξεκινησει να μπουσουλαει και να κινητεδεν θα περνει βαρος πολυ ....εγω τουλαχιστον αυτο ειδα.και η κορη μου ειναι ενα φαγανο παιδακι που συνεχεια λεει μαμα μαμ...αν τη αφησω και εμενα θα φαει. Razz

25Σημαντικό! Απ: βαρος μωρου στό Πεμ Feb 14, 2013 11:36 pm

Betty nik

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα!!!Κι εγω θα σου ελεγα να μην αγχωνεσαι καθολου!!!!!!!Η κορη μου ηταν απο μωρο πολυ ανεπτυγμενη.Θυμαμαι καθαρα την παιδιατρο μας να λεει οτι χαιρεται οταν βλεπει παχουλα μωρακια!!!!Διαιτα σε μωρα δεν κανουμε ποτε!!!!Ειχε τρελη ορεξη.Και ακομη εχει....Απο τον τριτο μηνα μεχρι και σημερα ειναι στη κλιμακα στο 98 και στο βαρος και στο υψος.Σημερα ειναι 3 χρονων και 4 μηνων και εχει βαρος 18 κιλα και υψος 1,04.Οι αναλογιες της ειναι τελειες.Δεν ειναι ουτε γεματη ουτε αδυνατη...Δεν μπορεις να φανταστεις πως αλλαζει το σωματακι τους..Η γνωμη μου ειναι να χαλαρωσεις και να το απολαυσεις!!!!!!

26Σημαντικό! Απ: βαρος μωρου στό Πεμ Feb 14, 2013 11:41 pm

dimitrarodos

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 11 ΕΤΩΝ,ΜΩΡΟ ΕΙΧΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΛΙΜΑΚΕΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟΥ!!!!!ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΟ.ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΑ ΚΥΡΙΩΣ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ...ΚΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΑΣΕ ΤΑ 9 ΚΙΛΑ!!!!!!!!

27Σημαντικό! Απ: βαρος μωρου στό Παρ Feb 15, 2013 9:46 am

skouikaki

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα και απο μενα...η αληθεια ειναι οτι εχω και γω ενα μικρο θεμα και μικρα ερωτηματα....στις 21/1 πηγα τη μικρη μου στοπαιδιατρο για εμβολιο και ηταν 8100 και 67 ποντοι...στις 11/2 λογω λαρυγγιτιδας την ξαναπηγα και ειναι 8500 και ακουσα τη γιατρο να λεει..."καλως το μικρο μου βουδα" αυτο με πειραξε αρκετα γτ δεν την βλεπω να ειναι παχουλη...ρωτησα τη παιδιατρο και μου ειπε οτι ειναι οριακη και θελει προσοχη...ισα ισα που τη βλεπω κανονικη και ακολουθω το πλανο της παιδιατρου...η μικρη μου ειναι 6 1/2 μηνων απλα γεννηθηκε με μαγουλακια οπως και γω αλλωστε οπως και η μαμα μου...και απο μικρη τη λενε χοντρη...η πεθερα μου δε συνεχεια τη λεει χοντρη γτ και η ιδια δεν ειναι η Τουιγκι...θελω να πω οτι 6 1/2 μηνων θεωρειται χοντρη με 8500 κιλα?

28Σημαντικό! Απ: βαρος μωρου στό Παρ Feb 15, 2013 10:44 am

ΕΦΑΚΙ

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
skouikaki έγραψε:Καλημερα και απο μενα...η αληθεια ειναι οτι εχω και γω ενα μικρο θεμα και μικρα ερωτηματα....στις 21/1 πηγα τη μικρη μου στοπαιδιατρο για εμβολιο και ηταν 8100 και 67 ποντοι...στις 11/2 λογω λαρυγγιτιδας την ξαναπηγα και ειναι 8500 και ακουσα τη γιατρο να λεει..."καλως το μικρο μου βουδα" αυτο με πειραξε αρκετα γτ δεν την βλεπω να ειναι παχουλη...ρωτησα τη παιδιατρο και μου ειπε οτι ειναι οριακη και θελει προσοχη...ισα ισα που τη βλεπω κανονικη και ακολουθω το πλανο της παιδιατρου...η μικρη μου ειναι 6 1/2 μηνων απλα γεννηθηκε με μαγουλακια οπως και γω αλλωστε οπως και η μαμα μου...και απο μικρη τη λενε χοντρη...η πεθερα μου δε συνεχεια τη λεει χοντρη γτ και η ιδια δεν ειναι η Τουιγκι...θελω να πω οτι 6 1/2 μηνων θεωρειται χοντρη με 8500 κιλα?

Καλη σου μερα.Μια χαρα ειναι η μικρουλα σου.Εμενα 7 μηνων ηταν 8450 και υψοs 70cm.O γιατροs μαs ελεγε οτι ειναι πολυ καλα στην κλιμακα.Το οτι εχει μαγουλακια δεν παει να πει οτι ειναι χοντρο το παιδι.Κι αυτη η γιατροs τι τακτ?????Μην επιτρεπειs σε κανεναν να λεει το παιδι σου χοντρο γιατι μπορει τωρα να μην καταλαβαινει αλλα σε λιγο θα ειναι σε θεση να καταλαβει και αν η πεθερα σου το συνεχισει αυτο μπορει να δημιουργησει και κανα κομπλεξ στο παιδι.Απο κατι τετοιεs βλακειεs αρχιζουν και οι διατροφικεs διαταραχεs στην εφηβεια.
Οταν θα αρχισει να περπαταει η μπεμπα σου θα σταθεροποιηθει στα κιλα τηs.Eμενα εδω και 2 μηνεs ειναι σταθερη στα 11 κιλα(18 μηνων) παρολο που τρωει κανονικα. Ειναι ομωs. πολυ ζουζουνι και δεν καθεται σε μια μερα.

29Σημαντικό! Απ: βαρος μωρου στό Παρ Feb 15, 2013 1:22 pm

Elena24Menidi

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
koritsakia gennithike 3.600!!!!!!!!!!san na exete dikio!!!!!!!!!!!!!den antexw na ton akoyw na klaiei k na kserw oti peinaei

30Σημαντικό! Απ: βαρος μωρου στό Παρ Feb 15, 2013 2:40 pm

dimitrarodos

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ENNOEITAI!!!!!!ΤΑΙΣΕ ΤΟ ΚΑΛΕ ΤΟ ΜΩΡΟ!!!!!!ΔΙΑΙΤΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΜΗ ΚΑΚΟ...ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ!!!!!!!!!!!!

31Σημαντικό! Απ: βαρος μωρου στό Παρ Feb 15, 2013 2:41 pm

dimitrarodos

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΖΟΥΛΑΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΦΧΑΡΙΣΤΙΕΜΑΙ Very Happy

32Σημαντικό! Απ: βαρος μωρου στό Παρ Feb 15, 2013 11:20 pm

mpazaki

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εμενα κοριτσια η κορουλα μου γεννηθηκε 35η εβδομαδα 2500 κιλα κ 48 εκατοστα εχασε κ βαρος μεχρι να βγουμε κ ειχα μια σταλια ανθρωπακι.5 μηνων που λετε...ηταν 8290 και 70 ποντους.τωρα ενος ετους ειναι 81 εκατοστα και 11100 περιπου!!

33Σημαντικό! Απ: βαρος μωρου στό Παρ Feb 15, 2013 11:44 pm

Anna - mana

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="vetaki..!"]
Elena24Menidi έγραψε:koritsia emena o dikos moy kleinei ayrio 16 toy minos ton 4o!proxthes poy pigame atin paidiatro me anisixise giati ton zigise 8kila k ypsos 62 ekatosta!moy eipe oti apo aytin tin ilikia ksekinaei i paxysarkia k na ton proseksw arketa.na toy dinw 120 ml gala kathe 3wro alla to mwro otan teleiwnei klaiei o kaimenoylis gia ligo!

Θα συμφωνήσω και εγώ με τα κορίτσια, ρώτα και έναν άλλο γιατρό. Δεν έχω ξανακούσει δίαιτα σε βρέφος, προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο, εκτός αν συντρέχει ιατρικός λόγος. Από περιέργεια κοίταξα και εγώ το βιβλιάριο. 4 μηνών ο μικρούλης μου ήταν 7900 και 68 cm. Δεν ξέρω πόσο ακριβώς έπινε γιατί θήλαζα, αλλά θυμάμαι πως κάποια γεύματα που έδινα μπουκάλι (δικό μου από το θήλαστρο ή/και λίγο συμπλήρωμα ξένο που του έδινα από την αρχή) ήταν γύρω στα 200 ml, αλλά έκανε 5 γεύματα την ημέρα. Και θυμάμαι σίγουρα που συζητούσαμε με την παιδίατρο ότι πίνει πάνω από 1000 ml γάλα την ημέρα. Ο μικρός σου είναι μέσα στις καμπύλες. Οριακά στο βάρος και στην 75 στο ύψος. Αν το παιδί ακολουθεί μία σταθερή πορεία αύξησης ύψους/βάρους και δεν έχει καμία μεγάλη αύξηση απότομη σε κάποιο μήνα, λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα. Πάντως είναι κρίμα να πεινάει το μωράκι σου, 120 ml πίνουν μωρά με το μισό του βάρος.

34Σημαντικό! Απ: βαρος μωρου στό Σαβ Feb 16, 2013 12:02 pm

mama_maria krhth

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια εμενα η μικρη μου ειναι 5,5 μηνων και ειναι 7.330 και 68 ποντους..ηθελα να κανω μια ερωτηση..αρχισα να της δινω φρουτοκρεμα το πρωι και το απογευμα μια κρεμα της νουνου: βανιλια με ρυζαλευρο και γαλα...ειναι πολυ παχυντικες αυτες οι κρεμες(της νουνου)??θα δω διαφορα μεγαλη στα κιλα της??

35Σημαντικό! Απ: βαρος μωρου στό Σαβ Feb 16, 2013 12:12 pm

Anna - mana

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
annamicha έγραψε:κοριτσια θελω να ξεκινησω εδω ενα θεμα με το βαρος των μωρων μας. επειδη ο δικος μου εχει ξεφυγει απο την καμουλη κατα 600 γρμ θελω να μου πειτε αν σας ετυχε και εσας και αν καταφερατε να μειωσετε τη διαφορα

ο δικος μου ειναι 5 μηνων και 9200 βαρος 70 υψος
τα δικα σας??

Είναι λίγο βαρύς για την ηλικία του, αλλά είναι και ψηλός. Ο δικός μου 5 μηνών ήταν 8200 και 70 cm. Όμως το κάθε παιδί είναι διαφορετικό και πολλά ακολουθούν "δική τους" κμπύλη ανάπτυξης. Αν αυτή είναι ομαλή, δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας. Τουλάχιστον αυτό μου έχει πει η παιδίατρός μου. Επίσης αν το παιδί θηλάζει, δεν θα πρέπει να κοιτάμε τόσο πολύ τις καμπύλες που υπάρχουν στα ελληνικά βιβλιάρια υγείας παιδιών, καθώς οι καμπύλες για θηλάζοντα βρέφη του ΠΟΥ είναι πολύ διαφορετικές.

36Σημαντικό! Απ: βαρος μωρου στό Τετ Sep 18, 2013 2:52 am

pamicha11

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ο δικος μας ειναι 13 μηνων και 12500 κιλα ειμαστε στο 100 % καμπυλη. εσεις πο υ βρισκεστε?

http://otanexoesena.blogspot.com/

37Σημαντικό! Απ: βαρος μωρου στό Παρ Sep 20, 2013 5:48 pm

maria90

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
supercookie έγραψε:
supercookie έγραψε:γεια σας,
έχω ένα κοριτσάκι 5 μηνών και 9 ημερών και είναι 7500 το βάρος της, είναι καλό για την ηλικία της?
ρωτάω γιατί γιατί έχουμε μια μικρή παλλινδρόμηση και παίρνουμε epadoren και γενικά δεν τρώει πολύ και γάλα στην καλύτερη θα πιει 150, φρουτόκρεμα με δυσκολία μέχρι 100 γιατί κλαίει, και κρέμα βανίλια στις καλές μέρες 200 και στην χειρότερη 120. στεναχωριέμαι αρκετά, όμως είναι ευδιάθετη και δεν δείχνει να την ενοχλεί κάτι.
και εμενα ακριβως τα ιδια λεσ και μιλαμε για το ιδιο μωρο ενα πραγμα...... περνουμε επαντορεν .....αλλα ξεκινησαμε τισ κρεμες 4 μηνων λογο εμετων και οντωσ σταματησε τουσ εμετουσ ....αλλα ρε κοριτσια ειχαμε στασιμοτητα βαρουσ καναμε εξεταση για κρυφη ουρολυμωξη ......βγηκε καθαρη....υγιεστατη γεματη ενεργεια.....γελαστη......αλλα μη δει μπιμπερο η κουταλι..........αρχιζει το κλαμα............5 μηνων 6990 κιλα 67,5 cm......

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a blog