Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» ΚΟΨΙΜΟ ΠΑΝΑΣ
από sidarta Σήμερα στις 1:59 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από Lollipop83 Σήμερα στις 1:42 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Σήμερα στις 1:04 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από xrisili Σήμερα στις 12:39 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από Ricola Σήμερα στις 12:38 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από griniaroula Σήμερα στις 12:13 pm

» Τι ακούν τ'αυτιά μου!!
από Jannete Σήμερα στις 12:08 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Jannete Σήμερα στις 11:38 am

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από HappyMama Σήμερα στις 10:19 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Σήμερα στις 10:02 am

» Τιμες για αγγλικα α junior
από Areti2 Σήμερα στις 2:00 am

» τι νυφικο οεο?
από dimitra al Σήμερα στις 1:55 am

» Αγγλικά στον παιδικό
από Areti2 Σήμερα στις 1:54 am

» Πώς επιλέγουμε φροντιστήριο αγγλικών για τα παιδιά μας;
από dimitra al Σήμερα στις 1:50 am

» Αναλαμβανω σιδερο και καθαρισμα
από pusi Σήμερα στις 12:43 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από Catty Χθες στις 9:50 pm

» τεστ ωορρηξιας θετικο..ποτε ερχομαι σε επαφη??τη συμβουλη σας..
από perperouna Χθες στις 8:00 pm

» καλημερα μηπως ειμαιιιιι?
από κουνελάκι Χθες στις 11:29 am

» ΤΡΕΜΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ...
από HappyMama Χθες στις 11:22 am

» ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ
από victoria Κυρ Sep 14, 2014 9:13 pm

» ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ, αγαπήστε τα! (B.Π.Αθηνών)
από edrinia Κυρ Sep 14, 2014 4:01 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από ANGEL Κυρ Sep 14, 2014 12:39 pm

» κοριτσια βοηθεια
από μαρακι27 Σαβ Sep 13, 2014 11:08 am

» Αυχενικη διαφανεια και Doppler τριγλωχινας αβέβαιο.εχει τύχει σε καμία;;
από Vassiliki_ Σαβ Sep 13, 2014 8:39 am

» ΠΕΝΤΙΚΟΥΡ- ΜΑΝΙΚΟΥΡ -ΗΜΙΜΟΝΙΜΟ
από pusi Παρ Sep 12, 2014 10:43 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από nanou Παρ Sep 12, 2014 10:04 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από ifigenia84 Παρ Sep 12, 2014 2:38 pm

» ΦΥΛΑΞΗ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ,ΜΕΛΕΤΗ ΠΑΙΔΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
από gnbz Παρ Sep 12, 2014 11:28 am

» εξωσωματικη βοηθεια.....
από eirini.pav Παρ Sep 12, 2014 10:23 am

» ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
από ΑΓΓΕΙΚΗ Παρ Sep 12, 2014 12:38 am

» ΠΩΛΕΙΤΑΙ κάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft (white - bermuda blue)!!!
από RousTwins Πεμ Sep 11, 2014 10:41 pm

» Kάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ!!!
από RousTwins Πεμ Sep 11, 2014 10:38 pm

» Κεραλοιφή της Ελένης
από κοκκινοσκουφιτσα Πεμ Sep 11, 2014 6:17 pm

» BOΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΣΟΣ!
από HappyMama Πεμ Sep 11, 2014 2:52 pm

» ΕΕΤΑΑ-Ομαδική Επιστολή Διαμαρτυρίας
από HappyMama Πεμ Sep 11, 2014 2:44 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!
από xrisili Πεμ Sep 11, 2014 12:47 pm

» Μπομπονιερες -κεραλοιφες!!! ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ
από pusi Πεμ Sep 11, 2014 12:36 pm

» Προσκλητήρια Βάπτισης - Βιβλία ευχών {handmadebygeo}
από hmbg Πεμ Sep 11, 2014 9:50 am

» AΓια Ειρηνη Χρυσοβαλαντω
από margdimitra Τετ Sep 10, 2014 8:31 pm

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από ede37 Τετ Sep 10, 2014 6:22 pm

Παρόντες χρήστες
704 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 13 μέλη, 0 μη ορατοί και 691 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, Dori, fountouni, HappyMama, kolazouaki, Lollipop83, love4, maria_dou, sidarta, stellina87, viki1988, ΜΑΡΙΑ20, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 9]

vasoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ALEXANDRA STR. έγραψε:vasoula μου δυστυχως ειμαι ατυχη στο θεμα μαμα-πεθερα,τους εχασα στα τελευταια τρια χρονια μαμα μου μπαμπα μου και πεθερα μου!μονο ο πεθερος μου εμεινε να ναι καλα ο ανθρωπος!!!!αλλα εχω εναν αντρα διαμαντι(οχι επειδη ειναι ο αντρας μου ειλικρινα)αλλα μου ειναι και πατερας και μανα και φιλος και ολα!!!οποτε δε στεναχωριεμαι το ξεπερασα αυτο το θεμα!!!
(υ.γ:τωρα που γραφω στο πληκτρολογιο παρατηρω τα δαχτυλα μου ...ρε κοριτσια αυτα χορευουν...αντε να δουμε...

Λυπάμαι πολύ που τους χασατε Αλεξάνδρα μου, μπράβο στον αντρούλη σου και ναι εχει δικιο η κοπέλα παραπάνω πως υπαρχουν και άνδρες τελειως απαραδεκτοι, εγω ειλικρινα αν δεν ειχα τον ανδρα μου δεν ξερω τι θα έκανα ιδιως μετα που γεννησα την περιοδο της λοχείας γιατι τοτε μου βγηκαν όλα απο την ταλαιπωρια που περασα.
Οσο για το τρεμουλο καποια στιγμη απλα θα το συνηθισεις θα δεις!!!

vasoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nena1988 έγραψε:
vasoula έγραψε:nena μου κανε υπομονη κοριτσάκι μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα ήταν πολύ άσχημες οι παρενεργειες, θα σκέφτεσαι το μωρακι σου και θα νιώθεις καλύτερα!!

ναι οντως βασουλα αυτο σλεφτομαι και λεω αξιζει οτι και να τραβηξω,βλεπω οτι υπαρχουν και χειροτερα και λεω δοξα το θεο εγω ουτε εχω νοσηλευτει ουτε τιποτα!

Ετσι να σκεφτεσαι nena μου και θα δεις που ολα θα ειναι τελεια στο τελος!!
Ααααα κορίτσια ριξτε και κανεναν υπνακο παραπανω γιατι μετα ερχονται τα ξενυχτια χιχιχιχι Very Happy

ALEXANDRA STR.

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βρε κοριτσια μου να σας ρωτησω κατι...χθες πηγα στο γιατρο για καρδιοτακογραφο και ευτυχως αφου χαπακωνομαι φουλ-οπως σας εχω ξαναπει-δεν ειχα καθολου συσπασεις!τον ρωτησα ομως για το τρεμουλο χεριων και ταχυπαλμιες και αν επηρεαζουν το μωρο...και μου ειπε οτι δεν κανουν κακοο στο μωρο απλα τις ταχυπαλμιες τις νιωθει εφοσων τις νιωθει κι η μαμα...
κι ερχομαι εγω η χαζη να ρωτησω μηπως το παιδακι μου βγει πολυ νευρικο αφου εμενα καθε δυο ωρες το 24ωρο η καρδια μου ακουγεται "απεναντι" τουκου τουκου απο την ταχυπαλμια!!!πειτε μου τις εμπειριες σας τα παιδακια σας με τα yotopar kai ultroggestan βγηκαν ανησυχα και νευρικα;;;;;;;;;;;;ή δεν παιζει ρολο αυτο;;;(υ.γ:εγω μεχρι να μου συμβει αυτο ημουν η πιο ηρεμη εγκυμονουσα του κοσμου!)τι να πω...

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ALEXANDRA STR. έγραψε:βρε κοριτσια μου να σας ρωτησω κατι...χθες πηγα στο γιατρο για καρδιοτακογραφο και ευτυχως αφου χαπακωνομαι φουλ-οπως σας εχω ξαναπει-δεν ειχα καθολου συσπασεις!τον ρωτησα ομως για το τρεμουλο χεριων και ταχυπαλμιες και αν επηρεαζουν το μωρο...και μου ειπε οτι δεν κανουν κακοο στο μωρο απλα τις ταχυπαλμιες τις νιωθει εφοσων τις νιωθει κι η μαμα...
κι ερχομαι εγω η χαζη να ρωτησω μηπως το παιδακι μου βγει πολυ νευρικο αφου εμενα καθε δυο ωρες το 24ωρο η καρδια μου ακουγεται "απεναντι" τουκου τουκου απο την ταχυπαλμια!!!πειτε μου τις εμπειριες σας τα παιδακια σας με τα yotopar kai ultroggestan βγηκαν ανησυχα και νευρικα;;;;;;;;;;;;ή δεν παιζει ρολο αυτο;;;(υ.γ:εγω μεχρι να μου συμβει αυτο ημουν η πιο ηρεμη εγκυμονουσα του κοσμου!)τι να πω...

αλεξανδρα εγω επερνα τοσο πολλα που ετρεμεαν τα χερια μου οπως λες..αλλα η μικρουλα ηρεμη βγηκε..δεν εχει σχεση με το μωρακι....αλλα εμενα επειδη επερνα τα χαπια για πολοους μηνες μου εδωσε και ενα χαπακι για τις ταχυπαλμιες ...που δυστηχως δεν θυμαμαι τωρα πως το λενε..για ρωτα τον ομως... μου ειχε πει οτι ειναι για να μην κουραστει η δικη μου η καρδια.. .(χωρις να εχω καποιο αλλο προβλημα απο πριν..μονο τα χαπια)
για το μωρακι παντως μην αγχωνεσαι...απλα ξεκουρασου οσο μπορεις ..να βγει οσο το δυνατον αργοτερα..
φιλια

ALEXANDRA STR.

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou boukitsa μου εγω δεν εχω αναγκη...για το μωρουλι μου αγχωνομαι!!!αφου μου λες απο την εμπειρια σου οτι βγηκε ηρεμουλα η δικια σου με καθυσηχαζεις!! Very Happy το αντεχω το τρεμουλο και την ταχυπαλμια(συνηθιζεις θες δε θες)!!!μου το πε ο γιατρος οτι δεν επηρεαζεται το μωρο αλλα...παντα εχεις τις ανασφαλειες σου γιαυτο κι εγω σας εχω ζαλισει λιγο γιαυτο το θεμα!!!αλλα ωραια νιωθω καλυτερα τωρα... Very Happy

stavas

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μην ανησυχείς το μωρό δεν παθαίνει τίποτα. Και εγώ είχα συσπάσεις από 5 μηνών αν θυμάμαι καλά. Μάλιστα 6 1/2-7 μηνών νοσηλεύτικα για 3 μέρες στο νοσοκομείο με συσπάσεις και μετά μέχρι να γεννήσω δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Μου είχε δώσει χάπια για να σταματήσουν οι συσπάσεις και είχα ταχυπαλμία, έτρεμα και μίλαγα με τρέμουλο. Μου είχε δώσει και χάπια σαν ηρεμιστικά αλλά δεν τα πήρα ποτέ. Το μωρό γεννήθηκε στις 38 εβδομάδες και όλα ήταν μια χαρά.
Εχω ακούσει και από άλλους ότι έχουν νοσηλευθεί 3 μήνες με συσπάσεις αλλά το παιδί μια χαρά. Δεν νομίζω ότι επιρεάζεται.

http://istoriestismamas.blogspot.com

ALEXANDRA STR.

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Απο ολες τις μανουλες που εχουν περασει παρομοια κατασταση το ιδιο μου λενε - οτι το μωρακι δεν επηρεαζεται αρνητικα σε κατι!!!!οποτε ηρθε η ωρα να ηρεμησω!!εμενα ηρεμιστικα δε μου εδωσε...νταξει θα περασει ο καιρος!!!

joan80

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ALEXANDRA STR. έγραψε:βρε κοριτσια μου να σας ρωτησω κατι...χθες πηγα στο γιατρο για καρδιοτακογραφο και ευτυχως αφου χαπακωνομαι φουλ-οπως σας εχω ξαναπει-δεν ειχα καθολου συσπασεις!τον ρωτησα ομως για το τρεμουλο χεριων και ταχυπαλμιες και αν επηρεαζουν το μωρο...και μου ειπε οτι δεν κανουν κακοο στο μωρο απλα τις ταχυπαλμιες τις νιωθει εφοσων τις νιωθει κι η μαμα...

Και εγώ έπαιρνα yotopar kai ultroggestan και ο μικρός είναι πολύ ήρεμος. Δεν νομίζω ότι μπορούν τα χάπια να επηρεάσουν το χαρακτήρα του μωρού. Μόνο εσένα εκνευρίζουν οι ταχυπαλμίες. Υπομονή.

olganna 100

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ....ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!!! ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΟΩΡΑ!!!ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝ ΕΠΑΙΡΝΑ 12 ΥUTOPAR ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 19η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΤΕΛΙΚΑ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΑΝΤΕΞΕ Κ ΒΓΗΚΕ 36 ΕΒΔ Κ 5 ΗΜΕΡΕΣ!!!ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΑΣ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ...

arma

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
olganna τι υπέροχη κατάληξη!!! Ευχαριστούμε που μας έγραψες τι έγινε..πιστεύω ότι πήραμε όλες κουράγιο! Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου και να είναι πάντα γερά!
Ελπίζω να έχουμε και οι υπόλοιπες ευχάριστα την σωστή ώρα!

EIRHNH75

Κορίτσια, να χαίρεστε τα μωράκια που με τόσους κόπους αποκτήσατε! Κι εγώ είχα συσπάσεις τρομερές από την 27η εβδομάδα και μπήκα σε κλινική. Ευτυχώς ο γιατρός μου το πέτυχε καλά το κοκτέϊλ και γέννησα στην 35η εβδ. Για 7 εβδ. μονίμως ξαπλωμένη. Μόνο για τουαλέτα σηκωνόμουν. Έπαιρνα ενδοφλέβια utopar και isoptin, ενώ ταυτόχρονα έπαιρνα και τα σκονάκια μου της ομοιοπαθητικής. Γενικά δεν είχα συσπάσεις όσο έπαιρνα τα φάρμακα, αλλά μερικές φορές με έπιασαν πολύ δυνατές και μου έκαναν ενέσεις stedon. Έπαιρνα και 2 χαπάκια stedon τη μέρα. Πάντως θέλει ηρεμία. Ακόμη κι όταν αγχωνόμουν επειδή θα μου άλλαζαν φλέβα, κάθε φορά πάθαινα συσπάσεις. Είχα και διαστολή, οπότε με το που μπήκα στην 35η εβδομάδα ο γιατρός μου έκοψε τα φάρμακα και σε 24 ώρες είχα γεννήσει. Μπήκε στο Ιπποκράτιο για 10 μέρες και μετά το πήραμε. Ήταν ήσυχο μωρο, δεν επιρεάστηκε από τα φάρμακα. Από το Ιπποκράτιο, όμως, μου είπαν ότι για μία μέρα παρουσίασε σύνδρομο στέρησης λόγω του Stedon. Μετά, όμως, κανένα πρόβλημα!

arma

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ειρήνη μου να σου ζήσει κι εσένα! Ταλιπωρήθηκες κι εσύ..κι εγώ μια από τα ίδια 2 φορές νοσηλεία και τώρα σπίτι με χάπια και ξάπλα. Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν και για σένα! Ο μπεμπάκος γιατί νοσηλεύθηκε? Προληπτικά?Πόσα κιλά γεννήθηκε?

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
EIRHNH75 έγραψε:Κορίτσια, να χαίρεστε τα μωράκια που με τόσους κόπους αποκτήσατε! Κι εγώ είχα συσπάσεις τρομερές από την 27η εβδομάδα και μπήκα σε κλινική. Ευτυχώς ο γιατρός μου το πέτυχε καλά το κοκτέϊλ και γέννησα στην 35η εβδ. Για 7 εβδ. μονίμως ξαπλωμένη. Μόνο για τουαλέτα σηκωνόμουν. Έπαιρνα ενδοφλέβια utopar και isoptin, ενώ ταυτόχρονα έπαιρνα και τα σκονάκια μου της ομοιοπαθητικής. Γενικά δεν είχα συσπάσεις όσο έπαιρνα τα φάρμακα, αλλά μερικές φορές με έπιασαν πολύ δυνατές και μου έκαναν ενέσεις stedon. Έπαιρνα και 2 χαπάκια stedon τη μέρα. Πάντως θέλει ηρεμία. Ακόμη κι όταν αγχωνόμουν επειδή θα μου άλλαζαν φλέβα, κάθε φορά πάθαινα συσπάσεις. Είχα και διαστολή, οπότε με το που μπήκα στην 35η εβδομάδα ο γιατρός μου έκοψε τα φάρμακα και σε 24 ώρες είχα γεννήσει. Μπήκε στο Ιπποκράτιο για 10 μέρες και μετά το πήραμε. Ήταν ήσυχο μωρο, δεν επιρεάστηκε από τα φάρμακα. Από το Ιπποκράτιο, όμως, μου είπαν ότι για μία μέρα παρουσίασε σύνδρομο στέρησης λόγω του Stedon. Μετά, όμως, κανένα πρόβλημα!

ακριβως τα ιδια !!!!ανατριχιασα που τα διαβασα και τα θυμηθηκα ολα....τα φαρμακα ..οι συσπασεις...ολα οπως τα περιγραφεις....στις 27 μπηκα μεσα ....αλλα εγω εφτασα μονο στις 33 ...να σου ζησει το παιδακι σου ..γερο δυνατο να ειναι πάντα!! ποσο χρονων εισαστε τώρα?

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
olganna 100 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ....ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!!! [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΟΩΡΑ!!!ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝ ΕΠΑΙΡΝΑ 12 ΥUTOPAR ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 19η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΤΕΛΙΚΑ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΑΝΤΕΞΕ Κ ΒΓΗΚΕ 36 ΕΒΔ Κ 5 ΗΜΕΡΕΣ!!!ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΣΠΙΤΙ [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΑΣ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ...

συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

απιστευτη χαρα...!!! νομίζω ολες οι μανουλες που εχουμε γεννησει προωρα σε καταλεβαίνουμε..!!!!και παλι να σου ζησει...και όλα τα παιδάκια σου!!

ALEXANDRA STR.

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
EIRHNH75 έγραψε:Κορίτσια, να χαίρεστε τα μωράκια που με τόσους κόπους αποκτήσατε! Κι εγώ είχα συσπάσεις τρομερές από την 27η εβδομάδα και μπήκα σε κλινική. Ευτυχώς ο γιατρός μου το πέτυχε καλά το κοκτέϊλ και γέννησα στην 35η εβδ. Για 7 εβδ. μονίμως ξαπλωμένη. Μόνο για τουαλέτα σηκωνόμουν. Έπαιρνα ενδοφλέβια utopar και isoptin, ενώ ταυτόχρονα έπαιρνα και τα σκονάκια μου της ομοιοπαθητικής. Γενικά δεν είχα συσπάσεις όσο έπαιρνα τα φάρμακα, αλλά μερικές φορές με έπιασαν πολύ δυνατές και μου έκαναν ενέσεις stedon. Έπαιρνα και 2 χαπάκια stedon τη μέρα. Πάντως θέλει ηρεμία. Ακόμη κι όταν αγχωνόμουν επειδή θα μου άλλαζαν φλέβα, κάθε φορά πάθαινα συσπάσεις. Είχα και διαστολή, οπότε με το που μπήκα στην 35η εβδομάδα ο γιατρός μου έκοψε τα φάρμακα και σε 24 ώρες είχα γεννήσει. Μπήκε στο Ιπποκράτιο για 10 μέρες και μετά το πήραμε. Ήταν ήσυχο μωρο, δεν επιρεάστηκε από τα φάρμακα. Από το Ιπποκράτιο, όμως, μου είπαν ότι για μία μέρα παρουσίασε σύνδρομο στέρησης λόγω του Stedon. Μετά, όμως, κανένα πρόβλημα!
Ειρηνη μου να σου ζησει το μωρακι σου και να το χαιρεσαι!!ηθελα να ρωτησω κατι ...κι εγω αντιμετωπιζω προβλημα με συσπασεις αλλα ειμαι σπιτι και παιρνω youtopar καθε διωρο...ο γιατρος μου πε οτι στις 36 εβδομαδες θα μου τα κοψει-αν ομως παιζει να γεννησω κατευθειαν αφου μου τα κοψει γιατι να μην μου τα σταματησει στις 38 ή 39 εβδομαδες;;ετσι ωστε το μωρακι να παρει οσες πιο πολλες μερες γινεται μεσα στη μητρα;;θα ρωτησω και τον γιατρο μου γιαυτο γιατι θα προτιμουσα οσο πιο κοντα στην ΠΗΤ μου να γεννησω!!!!

nena1988

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
να ρωτησω βρε κοριτσια,αυτες που ειχατε συσπασεις και περνατε yutopar,ο γιατρος σας ποτε σας τα σταματησε?Γεννησατε αφου τα κοψατε ή ενω τα περνατε κανονικα σας επιασαν πονοι?

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ALEXANDRA STR. έγραψε:
Ειρηνη μου να σου ζησει το μωρακι σου και να το χαιρεσαι!!ηθελα να ρωτησω κατι ...κι εγω αντιμετωπιζω προβλημα με συσπασεις αλλα ειμαι σπιτι και παιρνω youtopar καθε διωρο...ο γιατρος μου πε οτι στις 36 εβδομαδες θα μου τα κοψει-αν ομως παιζει να γεννησω κατευθειαν αφου μου τα κοψει γιατι να μην μου τα σταματησει στις 38 ή 39 εβδομαδες;;ετσι ωστε το μωρακι να παρει οσες πιο πολλες μερες γινεται μεσα στη μητρα;;θα ρωτησω και τον γιατρο μου γιαυτο γιατι θα προτιμουσα οσο πιο κοντα στην ΠΗΤ μου να γεννησω!!!!

και εγω επερνα καθε δυοτω....αυτα τα χαπια ομως μετα απο καποια εβδομαδα μπορουν να βλαψουν το μωρο..οποτε αφου στις 36 ειναι βιωσιμο και δεν μπαινει καν θερμοκοιτιδα ...μπορεις να το γςννησεις χωρις αγχος..ακομη αδρανουν τη μητρα ..οποτε αν συνεχισεις να τα παιρνεις μετα δεν θα σε πιανουν πονοι...
και τελος να ξερεις πως συνηθως οταν μπαινεις στο μηνα σου οι συσπασεις σταματανε γιατι ουσιαστηκα δεν μεγαλωνει αλλο η μητρα...οποτε αν φτασεις 36 να εισαι πολυ χαρουμενη και οσο παρει μετα θα ειναι οκ..αλλα και 36 μια χαρα ειναι..

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nena1988 έγραψε:να ρωτησω βρε κοριτσια,αυτες που ειχατε συσπασεις και περνατε yutopar,ο γιατρος σας ποτε σας τα σταματησε?Γεννησατε αφου τα κοψατε ή ενω τα περνατε κανονικα σας επιασαν πονοι?

36η εβδομαδα το σταματανε συνήθως....αν εισαι με συσπασεις στο πενταλεπτο μπορει να γεννησεις και αφου τα περνεις...εγω επερνα και ενδοφλεβια μεσα στο νοσοκομειο και γεννησα στο πρωτο..αν ομως φτασεις στο μηνα σου μετα μπορει να σταματησουν οι συσπασεις και να πας και 40 εβδομαδεσ..
εσυ απο οτι βλεπω ειδαι ηδη 37...περνεις χαπι ακομη??

nena1988

ναι bouboukitsa περνω χαπι ακομα μισο ανα 4 ωρες,δευτερα εχω ραντεβου στο γιατρο για κορδελα μαλλον θα μου τα κοψει!Μακαρι να μου τα σταματησει και να γεννησω την ιδια μερα αν γινεται,γιατι δεν παλευεται αλλο,το μωρο εχει εμπεδωθει και οι πονοι στη λεκανη οσο πανε και αυξανονται και δεν μπορω να περπατησω Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nena1988 έγραψε:ναι bouboukitsa περνω χαπι ακομα μισο ανα 4 ωρες,δευτερα εχω ραντεβου στο γιατρο για κορδελα μαλλον θα μου τα κοψει!Μακαρι να μου τα σταματησει και να γεννησω την ιδια μερα αν γινεται,γιατι δεν παλευεται αλλο,το μωρο εχει εμπεδωθει και οι πονοι στη λεκανη οσο πανε και αυξανονται και δεν μπορω να περπατησω Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

nena πρεπει να το κοψεις σιγουρα....σου εύχομαι να γεννήσεις γρήγορα όπως θέλεις και εύκολα..
καλή τύχη!!! το μονο σίγουρο είναι να μην αγχώνεσαι πια για το μωράκι..όλα θα πάνε πολύ καλά...να μας πεις όταν γεννησεις!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a blog