Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από μαρακι27 Σήμερα στις 5:52 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από tassoula Σήμερα στις 5:49 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από κουνελάκι Σήμερα στις 5:34 am

» Ενδομητριωση
από κουνελάκι Σήμερα στις 5:17 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από Ana Σήμερα στις 5:11 am

» 1 έτους: φρέσκο, εβαπορέ ή σκόνη;
από kikimam Σήμερα στις 4:56 am

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από Evagelia3 Σήμερα στις 4:06 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από maro28 Χθες στις 8:45 pm

» Εργασία και χαρά(;;;)
από Evagelia3 Χθες στις 8:01 pm

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
από alepouditsa1 Χθες στις 7:22 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από vblue Χθες στις 9:45 am

» Συνεχείς ωτίτιδες και διαφορετικές απόψεις γιατρών
από anipomoni Χθες στις 12:16 am

» ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ'ΟΙΚΩΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ??
από xrisili Χθες στις 12:02 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΣ
από HappyMama Πεμ Nov 20, 2014 11:43 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από iouliana Πεμ Nov 20, 2014 11:02 pm

» γνωμη για θρησκευτικο γαμο
από fatsoulini Τετ Nov 19, 2014 8:13 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Τετ Nov 19, 2014 8:34 am

» gunaikologos
από tania1422 Τετ Nov 19, 2014 3:06 am

» εξοπλισμός σε άριστη κατάσταση
από vdimak Τρι Nov 18, 2014 8:08 am

» ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ???
από HappyMama Δευ Nov 17, 2014 9:46 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Δευ Nov 17, 2014 6:12 pm

» Συγνώμη για την ερώτηση!
από Evagelia3 Δευ Nov 17, 2014 5:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Δευ Nov 17, 2014 9:25 am

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Κυρ Nov 16, 2014 8:16 am

» θεματακι με την περιοδο....
από maro28 Σαβ Nov 15, 2014 6:27 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από elin1 Παρ Nov 14, 2014 11:16 pm

» Πως βάζω φωτογραφία;;
από tassoula Παρ Nov 14, 2014 10:01 am

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από afroula_27 Παρ Nov 14, 2014 7:02 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Πεμ Nov 13, 2014 9:10 pm

» soldesanil !!
από efffie Πεμ Nov 13, 2014 8:18 pm

» ολονυκτιο ξυπνημα!
από maryloo Πεμ Nov 13, 2014 5:43 pm

» φρουτόκρεμα και κρέμες...
από kikimam Πεμ Nov 13, 2014 4:59 am

» πεθερα εντομοκτονο
από tassoula Τετ Nov 12, 2014 9:17 am

» Θέματα Ιδιωτικής Ασφάλισης
από alexbox Τετ Nov 12, 2014 4:20 am

» Η ΝΥΧΤΑ....ΜΕΡΑ....
από iouliana Τετ Nov 12, 2014 1:31 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:29 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:01 pm

» Ξεκινημα στερεων τρωφων με δυσκολια!
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 5:50 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από maro28 Τρι Nov 11, 2014 4:58 pm

» Πώς ξυπνάτε το πρωί;;;
από Evagelia3 Δευ Nov 10, 2014 11:50 pm

Παρόντες χρήστες
565 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 18 μέλη, 0 μη ορατοί και 547 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Ana, Anastasie, Evagelia3, IoliAtore, irenehr, kikimam, maria_dou, mariameint, NOPITSA, perperouna, RITAKI30, roodie, roulakriti, tassoula, vasoulagal, κουνελάκι, μαρακι27, φραουλα

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4 ... 27 ... 51  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 51]

bebek6

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
LindakiS έγραψε:Καλησπερα κοριτσιααα ποσο χαιρομαι που μαζευστε!!! Ποσο θελω να ερθουν κι αλλα πολλα κοριτσακια!! Smile

Χαθηκα πολυ τον τελευταιο καιρο....ειμαι στην 9η εβδομαδα...ΠΗΤ 23/7/2013 μακαρι! Wink γτ θελουμε Λιονταρακι με τον συζυγο.

Ειναι καμια κοπελα που θα κανει εδω κοντα αυχενικη;;; Να μας πει καμια εμπειρια;; εγω θα κανω μεσα Ιανουαριου και το σκεφτομαι απο τωρα....Θα Παπαγεωργιου Ασημακοπουλο/Αθανασιαδη.. και μου ειπαν οτι θα κρατησει 10'!!! Θελω περισσοτεροοο! Ξερει καμια μανουλα να μας πει;;

Ευχαριστω πολυ και τις Μανουλες 2012 για τις ευχες τους...κ ελπιζω σε βοηθεια λογω εμπειριας.. Wink
κι εμεις λιονταρακι θελαμε κ μας βγηκε στην αλλαγη!επηρεαζεται κ απο τα δυο!!
λοιπον,στην αυχενικη περιπου 10' με ειχε εμενα,στη βιοϊατρικη.κ ενω ο γιατρος μ μου εδινε ΠΗΤ 28/7 εκει μου ειπαν 20/7(επεσαν πιο μεσα εκεινοι!!).
φιλια και καλα αποτελεσματα!!! αντε,θα φτασει κι ο καιρος της επομενης ωραιας εξετασης β'επιπεδου που θα το χαρειτε περισσοτερη ωρα το νινι στον υπερηχο!!

καλες γιορτες!!!

αφρουλα

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ! ΤΙ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΟΠΟΤΕ ΑΚΟΥΩ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ?!!! ΚΑΛΠΑΖΕΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ!!!! ΦΑΙΝΟΝΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΘΑΡΑ! ΧΕΡΑΚΙΑ, ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΛΑΦΡΥΑ ΚΛΩΤΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΠΟΔΙΑ!!! ΤΑ ΕΧΩ ΟΛΑ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗ ΔΟΣΗ ΜΟΥ Η ΔΟΛΙΑ ΜΑΝΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΑΝΑΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΜΕΣΩ ΟΘΟΝΗΣ!!! ΕΠΟΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ 11/1 ΓΙΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ. ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ 1ο ΤΡΙΜΗΝΟ!!! ΟΥΦ ΝΑ ΞΕΑΓΧΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

LindakiS

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω δεν εχω κανει αλλο υπερηχο απο τοτε και μου εχει λειψει πολυ να το ακουω!!!! Επρεπε να κανω;; Κι ακομα δε ξερω ημερομηνια για αυχενικη και εχουν σπασει τα νευρα μουυυ!!!
Αφρουλιτακι μπραβοοο!! Πολυ χαιρομαι!!! Μαλλον θα κανεις πριν απο μενα να μας πεις τα νεα!!

Καλες γιορτες!! santa santa santa

http://www.sailormoon82@blogspot.com

αφρουλα

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΟΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ 1ο 10ΗΜΕΡΟ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΕΤΟΥΣ! ΛΟΓΙΚΑ ΕΙΣΤΕ 3 ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ! Very Happy Very Happy Very Happy ΜΗΝ ΤΟ ΑΜΕΛΕΙΣ ΚΑΛΕ! ΑΝΤΕ ΜΗΝ ΣΕ ΠΙΑΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΛΛΙ! ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΝΕΥΡΑ ΕΧΩ Ε? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ!!!

LindakiS

Δεν το αμελω εγωωω!! Το Παπαγεωργιου δε βγαζει ημερομηνια και με εχει εκνευρισει!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Και δεν ειμαστε μεγαλυτεροι απο σας!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Μη μου το χαλας!! Twisted Evil

Φιλακιααααα!! Wink Wink Wink

http://www.sailormoon82@blogspot.com

art25kar

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπέρα σε όλες!!!!
Μπαίνω και εγώ στην παρέα σας μια και εχω ΠΗΤ στις 20/06.
Είναι το δεύτερο μωράκι μου ( έχω μια κορούλα 4 ετών)
Η αυχενική κρατάει ανάλογα με την θέση του μωρού. Εμάς μας κράτησε 1 ώρα με ενδιάμεσο διάλειμμα γιατί δεν κουνιόταν με τίποτα το μωρό!!!!!!
Πρέπει να γίνουν συγκεκριμένες μετρήσεις όπως το κεφαλάκι, το κόκαλο στην μύτη, το υγρό κάτω από τον αυχένα , το μήκος του μωρού και άλλα.
Με όλα αυτά τα βάζουν σε ένα τύπο και βγαίνουν τα ποσοστά.
Πάντως ένα μυστικό που μου είπε μετά ο γιατρός είναι αν φάτε λίγο σοκολάτα 10 λεπτά πριν το μωρό θα κουνιέται ακι θα κάνει πιο ευκολα ( και γρήγορα) τις μετρήσεις.

valentinavale

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλημερα μανούλες και από μενα. ειμαι και εγω στην 6 βδομάδα και εχω ΠΗΤ 15-08-12 . ευχομαι σε ολες τις εγκυούλες καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες.

Ευαγγελία83

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα!! Βλέπω όλες έχουμε αγωνία για την αυχενική!! Συγχαρητήρια σε όσες έχουν ήδη πάρει θετικά αποτελέσματα. Και εύχομαι όλες να πάρουμε θετικά αποτελέσματα!! Από συμπτώματα πως πάτε; Προσωπικά τα νεύρα μου είναι λίγο τσιτωμένα (φταίει και το ότι έκοψα το τσιγάρο μάλλον)και με έχουν πιάσει οι ευαισθησίες μου !! Very Happy
Καλά Χριστούγεννα!!!

mom boys

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα κορίτσια μαζευόμαστε για τα καλά πολύ χαίρομαι.
Λοιπόν εύχομαι να είστε όλες καλά να περάσετε καλά να φάτε χωρίς τύψεις και άντε να καλοκαιριάζει σιγά σιγά!

Maraki8

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια!Χρόνια πολλά! Να μαι κ εγώ! Έχω ΠΗΤ κάπου στον Αυγουστο,σήμερα είδαμε για πρώτη φορά την καρδούλα, επειδή έγινε καθυστερημένα η σύλληψη ακριβή ΠΗΤ θα μου δώσει στο επόμενο ραντεβού μας γύρω στις 20/1.
Θα χαρώ πολύ να τα λέμε! Καλή εγκυμοσύνη να έχουμε!!

Αρτζη..

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα κορίτσια χάθηκα κ γω λόγο των ημερών ..να σας ευχηθώ χρονια πολλα κ το οτι καλύτερο που περιμένουμε να μας ειναι γερο κ υγιές !!! Όσο για ένα καλο έτος σίγουρα θα ειναι τελειο γιατι θα ειναι αυτο που δε θα ξεχάσουμε ποτε!!!
Πως πήγαμε φάγαμε;; Εγω δε το συζητω έκανα οτι γουρουνια μπορούσα με αποτέλεσμα κρέας κ γλυκο ούτε που θελω να δω αλλο!!!στην επόμενη επίσκεψη στο γιατρο θα με σκοτώσει .αντε κορίτσια καλη χρονια να έχουμε!!!!

Mar1987

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sandoula-manoula έγραψε:Εγώ σήμερα έκλεισα για αυχενική στις 21/1 στο Αττικό και Papp-A στις 7/1. Έχει κάνει κάποια την εν λόγω εξέταση στο Αττικό πιο πριν? έχετε κάποια εμπειρία?

Την Δευτέρα έκανα υπέρηχο και ακούσαμε την καρδούλα του! είχε 160 χτύπους! πολύ συγκινητικό!

Καλησπερα Σαντουλα τι κανεις; Τελικα κατεληξες σε γυναικολογο;;;

Sofaki32

Αχ τί τέλεια, υπάρχει ομάδα για τον Ιούλιο 2013!!! Είμαι 14 εβδομάδων και ΠΗΤ έχω 4/7!!!!
Κάναμε στις 20/12 αυχενική και ήταν τέλεια, χαρακτηριστικά ο γιατρός είπε ότι πιο τέλεια δεν γίνεται!!!! 1:9300
Επίσης μας έδωσε και ένα ποσοστό άνω του 70% να έχουμε κοριτσάκι!!!! Τώρα αναμένω τέλη Ιανουαρίου να δω το μωρούλι μας ξανά και μέσα Φεβρουαρίου να κανονίσουμε για τον υπέρηχο Β επιπέδου, εκέι κοντά στην 2οη εβδομάδα!!!!
Είναι κάποια εδώ από Θεσσαλονίκη με ΠΗΤ κοντά στη δική μου??????

Sofaki32

sandoula-manoula έγραψε:Εγώ σήμερα έκλεισα για αυχενική στις 21/1 στο Αττικό και Papp-A στις 7/1. Έχει κάνει κάποια την εν λόγω εξέταση στο Αττικό πιο πριν? έχετε κάποια εμπειρία?

Την Δευτέρα έκανα υπέρηχο και ακούσαμε την καρδούλα του! είχε 160 χτύπους! πολύ συγκινητικό!

Εγώ πάλι γιατί ξέρω ότι αυχενική και PAPP-A πρέπει να γίνουν την ίδια μέρα????

Sofaki32

LindakiS έγραψε:Καλησπερα κοριτσιααα ποσο χαιρομαι που μαζευστε!!! Ποσο θελω να ερθουν κι αλλα πολλα κοριτσακια!! Smile

Χαθηκα πολυ τον τελευταιο καιρο....ειμαι στην 9η εβδομαδα...ΠΗΤ 23/7/2013 μακαρι! Wink γτ θελουμε Λιονταρακι με τον συζυγο.

Ειναι καμια κοπελα που θα κανει εδω κοντα αυχενικη;;; Να μας πει καμια εμπειρια;; εγω θα κανω μεσα Ιανουαριου και το σκεφτομαι απο τωρα....Θα Παπαγεωργιου Ασημακοπουλο/Αθανασιαδη.. και μου ειπαν οτι θα κρατησει 10'!!! Θελω περισσοτεροοο! Ξερει καμια μανουλα να μας πει;;

Ευχαριστω πολυ και τις Μανουλες 2012 για τις ευχες τους...κ ελπιζω σε βοηθεια λογω εμπειριας.. Wink

Εγώ έκανα την αυχενική μου στις 20/12. Νομίζω ότι κανένας δεν μπορεί να είναι σίγουρος για το χρόνο που θα διαρκέσει! Εμείς φάγαμε δύο ώρες στον γυναικολόγο μου που έκανα και την αυχενική μιας και είχε αυτή τη δυνατότητα. Το μικρό μας ήταν πολύ ζωηρό και όλο μας έδειχνε τον ποπό του!!!!!! Τελικά όλα πήγαν καλά, και πήρε ο γιατρός τις μετρήσεις που ήθελε!!!!! Πάντως για 3 μέρες τα τοιχώματα της κοιλιάς μου πονούσαν γιατί με ζουλούσε με τον υπέρηχο μπας και μπορούσε να το ακινητοποιήσει!!!! Μην αγχώνεσαι πάντως είναι μια ευχάριστη διαδικασία γιατί για πρώτη φορά θα δεις στομάχι, ουροδόχο κύστη και εγκέφαλο! Τώρα για το δεκάλεπτο που σου είπαν έχω επιφύλαξη!!!!!

fourfouraki

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κορίτσια!!! Ήρθα κι' εγώ στην ομάδα... Εχθές πήγα στο γιατρό και ακούσαμε καρδούλα και μου είπε πως ενώ ημερολογιακά είμαι 7 εβδομάδων, υπερηχογραφικά είμαι 6 και κάτι... οπότε πητ δεν μου έδωσε, αλλά φαντάζομαι κάπου στο τελευταίο δεκαήμερο του αυγούστου αν όλα πάνε καλά να κρατάω το μωράκι μου!

Τώρα θα πάω ξανά σε 2 εβδομάδες να δούμε το μπεμπέ.. και ο θεός βοηθός...
Πριν ένα χρόνο είχα μια παλίνδρομη και τώρα φοβάμαι πάρα πολύ...

Εύχομαι σε όλες να έχουμε τελειόμηνες εγκυμοσύνες και γερά μωράκια!!!

57Σημαντικό! !!!!!!!!!!! στό Κυρ Jan 06, 2013 10:03 pm

snowhite33

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας κοριτσια......εχω πητ 1/8/2013 ελπιζω ολες μας να εχουμε μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη Very Happy

mom boys

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα χρόνια πολλά καλή χρονιά με υγεία.

mom boys

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Sofaki32 έγραψε:Αχ τί τέλεια, υπάρχει ομάδα για τον Ιούλιο 2013!!! Είμαι 14 εβδομάδων και ΠΗΤ έχω 4/7!!!!
Κάναμε στις 20/12 αυχενική και ήταν τέλεια, χαρακτηριστικά ο γιατρός είπε ότι πιο τέλεια δεν γίνεται!!!! 1:9300
Επίσης μας έδωσε και ένα ποσοστό άνω του 70% να έχουμε κοριτσάκι!!!! Τώρα αναμένω τέλη Ιανουαρίου να δω το μωρούλι μας ξανά και μέσα Φεβρουαρίου να κανονίσουμε για τον υπέρηχο Β επιπέδου, εκέι κοντά στην 2οη εβδομάδα!!!!
Είναι κάποια εδώ από Θεσσαλονίκη με ΠΗΤ κοντά στη δική μου??????

Εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη με ΠΗΤ 5/7 πρώτα ο θεός αν όλα πάνε καλά θα γεννήσω στη βιοκλινική.

mom boys

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
fourfouraki και snowhite καλός ήρθατε σας εύχομαι τα καλύτερα.
fourfouraki ελπίζω να μην έχεις άλλη δυσάρεστη εμπειρία και να πάνε όλα καλά με μια καλή εγκυμοσύνη.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 51]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4 ... 27 ... 51  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | Πολιτισμός | Mummys | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a blog