Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από ΖΩΗ13 Σήμερα στις 10:41 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από kikimam Σήμερα στις 10:13 am

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από Anastasie Σήμερα στις 10:12 am

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από maro28 Σήμερα στις 9:40 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 8:33 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Χθες στις 11:19 pm

» 6 ΜΗΝΟ ΟΑΕΔ.
από vagann Χθες στις 9:28 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Χθες στις 1:47 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από HappyMama Χθες στις 11:53 am

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από HappyMama Χθες στις 11:40 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Titino Χθες στις 9:34 am

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Χθες στις 2:25 am

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από VANESSA1984 Χθες στις 2:10 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Πεμ Oct 23, 2014 9:23 pm

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Πεμ Oct 23, 2014 1:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Πεμ Oct 23, 2014 12:03 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 8:39 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Δευ Oct 20, 2014 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Δευ Oct 20, 2014 9:10 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

Παρόντες χρήστες
398 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 12 μέλη, 1 μη ορατός και 385 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Anastasie, efaki27, elin1, kikimam, nafs, nanou, roulakriti, tassoula, vasoulagal, ΖΩΗ13, κοκκινοσκουφιτσα, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1 ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Δευ Jul 26, 2010 10:26 am

maraki25

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια καλημέρα..Είμαι καινούρια στην παρέα σας και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν κοπέλες που εχουν κάνει περίδεση τραχήλου..Είχα μια απώλεια στην 22η εβδομάδα΄ λόγω ανεπάρκειας τραχήλου..
Σε ποια εβδομάδα γίνεται η περίδεση?

2 Απ: ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Δευ Jul 26, 2010 7:24 pm

Maya

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maraki25 έγραψε:Κορίτσια καλημέρα..Είμαι καινούρια στην παρέα σας και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν κοπέλες που εχουν κάνει περίδεση τραχήλου..Είχα μια απώλεια στην 22η εβδομάδα΄ λόγω ανεπάρκειας τραχήλου..

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ.. ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΛΟΓΩ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΠΟΤΕ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΑ. Η ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗ 12Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ-ΝΟΜΙΖΩ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗ 13Η. ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ, ΜΟΝΟ ΕΙΧΑ ΛΙΙΓΟ ΡΟΖ ΣΤΟ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ. ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΜΕ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ-ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕ ΜΕ ΧΑΛΑΣΕ, ΗΤΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ!!! -ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΒΑΡΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ, ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΑ ΤΙΠΟΤΑ, ΔΕΝ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΑ, ΔΕΝ ΓΥΜΝΑΖΟΜΟΥΝ,ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΟΥΤΕ ΤΑΞΙΔΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ, ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΜΟΝΙΜΟ ΑΓΧΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 32 ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΟΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΟΩΡΑ ΑΝ ΤΥΧΑΙΝΕ. ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ 24Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ ΜΗΠΩΣ Η ΜΠΕΜΠΑ ΘΕΛΗΣΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 37+4 ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΠΕΡΕΤΑΙΡΩ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΡΩΤΑ ΜΕ Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙΣ!

3 Απ: ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Δευ Jul 26, 2010 7:53 pm

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maya έγραψε:
maraki25 έγραψε:Κορίτσια καλημέρα..Είμαι καινούρια στην παρέα σας και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν κοπέλες που εχουν κάνει περίδεση τραχήλου..Είχα μια απώλεια στην 22η εβδομάδα΄ λόγω ανεπάρκειας τραχήλου..

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ.. ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΛΟΓΩ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΠΟΤΕ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΑ. Η ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗ 12Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ-ΝΟΜΙΖΩ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗ 13Η. ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ, ΜΟΝΟ ΕΙΧΑ ΛΙΙΓΟ ΡΟΖ ΣΤΟ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ. ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΜΕ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ-ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕ ΜΕ ΧΑΛΑΣΕ, ΗΤΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ!!! -ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΒΑΡΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ, ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΑ ΤΙΠΟΤΑ, ΔΕΝ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΑ, ΔΕΝ ΓΥΜΝΑΖΟΜΟΥΝ,ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΟΥΤΕ ΤΑΞΙΔΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ, ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΜΟΝΙΜΟ ΑΓΧΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 32 ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΟΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΟΩΡΑ ΑΝ ΤΥΧΑΙΝΕ. ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ 24Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ ΜΗΠΩΣ Η ΜΠΕΜΠΑ ΘΕΛΗΣΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 37+4 ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΠΕΡΕΤΑΙΡΩ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΡΩΤΑ ΜΕ Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙΣ!

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!! ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝ ΕΦΤΑΣΕ Η ΜΙΑ 32 ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ 33,5 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ...
ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΟΙ 37 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΕΛΕΙΑ..ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΟΠΟΙΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ..

4 Απ: ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Τρι Jul 27, 2010 9:28 am

maraki25

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Maya μου καταρχήν να χαιρεσαι το μωράκι σου...Να είναι γερό και καλότυχο!
Εμένα ο γιατρός θέλει να κάνουμε την περίδεση στη 16η εβδομαδα σε επόμενη εγκυμοσύνη. Μήπως είναι αργα?? Και μάλιστα ήθελε 18η και το έπεισα για πιο νωρίς. Του είπα ότι τα περισσότερα κορίτσια πο ξέρω κι εχουν κάνει ήταν γύρω στη 13η-14η εβδομάδα αλλά αυτός επιμένει ότι δεν γίνεται.

5 Απ: ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Τρι Jul 27, 2010 9:42 am

Maya

maraki25 έγραψε:Maya μου καταρχήν να χαιρεσαι το μωράκι σου...Να είναι γερό και καλότυχο!
Εμένα ο γιατρός θέλει να κάνουμε την περίδεση στη 16η εβδομαδα σε επόμενη εγκυμοσύνη. Μήπως είναι αργα?? Και μάλιστα ήθελε 18η και το έπεισα για πιο νωρίς. Του είπα ότι τα περισσότερα κορίτσια πο ξέρω κι εχουν κάνει ήταν γύρω στη 13η-14η εβδομάδα αλλά αυτός επιμένει ότι δεν γίνεται.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΟ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ. ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ. ΕΜΕΝΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΟΣΟ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΡΑΧΗΛΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΙΑΣ ΒΡΗΚΕ ΧΩΡΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΡΓΗΣΕΙ ΜΙΑ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ, ΟΥΤΕ ΜΙΣΟ ΚΙΛΟ ΑΚΟΜΑ-ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΟ ΜΙΣΟ ΚΙΛΟ ΤΟ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΟΝ 5ο ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ, ΑΝΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥ 300 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΙ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ.ΚΑΙ ΟΙ ΑΣΧΗΜΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 20Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.. ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ, Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΦΕΡΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΘΥΝΗ -ΑΝ ΓΙΝΕΙ 0ΤΙΔΗΠΟΤΕ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΔΕΣΗ-ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ..!!

6 Απ: ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Παρ Nov 12, 2010 6:16 pm

ΝΑΝΤΙΑ

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ! ΠΡΙΝ 12 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΓΙΑΤΙ!ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΙΣΕΙ ΠΟΛΥ! ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΠΟΝΟΥΣ! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ; ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ;

7 Απ: ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Παρ Nov 12, 2010 7:39 pm

Maya

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ. ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΠΕΜΒΑΣΗ.

8 Απ: ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Σαβ Nov 13, 2010 10:43 am

ΝΑΝΤΙΑ

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Maya έγραψε:ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ. ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΠΕΜΒΑΣΗ.

ΜΑΥΑ, ΕΧΩ ΟΤΑΝ ΜΕ ΠΗΓΑΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΑΙΜΑ! ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΝΟΥΣ, ΕΙΧΑ ΟΜΩΣ 4 ΔΙΑΣΤΟΛΗ!ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟΤΕ Η ΠΕΡΙΔΕΣΗ; ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ 1 24ΩΡΟ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΜΕ ΟΡΟ ΠΟΥ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ!ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Ο ΟΡΟΣ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΠΟΝΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΗΤΑΝ ΠΛΕΟΝ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!

9 Απ: ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Σαβ Nov 13, 2010 11:46 am

ΝΑΝΤΙΑ

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΝΑΝΤΙΑ έγραψε:

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ! ΠΡΙΝ 12 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΓΙΑΤΙ!ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΙΣΕΙ ΠΟΛΥ! ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΠΟΝΟΥΣ! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ; ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ;

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ! Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 13 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΘΑΜΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ, ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΗ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΔΥΝΑΤΑ, ΟΠΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΠΡΙΝ! ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ!ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΣΧΗΜΗ ΚΑΙ ΧΟΝΤΡΗ! ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΥΧΟ! ΠΗΡΑ 9 ΚΙΛΑ ΜΕΧΡΙ 5,5 ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΣΑΜΕ!ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ!ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ! ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΠΟΥΣΙΑΣ ΜΟΥ (ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΛΟΓΩ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ) ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΤΩΡΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΝΤΑΣ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!

10 Απ: ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Παρ Μαϊος 27, 2011 3:06 pm

stav2007

κοριτσια γεια σας.ειμαι καινουργια.εγω πριν ενα χρονο εμεινα εγκυος απο εξωσωματικη διδυμα.απο 8 εβδομαδων ειχα αιμα,σταματουσε και ξαναερχοταν.μου ειπαν οτι εχω αποκολληση υμενα.16.5 εβδομαδων μπηκα στο νοσοκομειο με πιο πολυ αιμοραγια και 17.3 εβδομαδων εσπασαν τα νερα και γεννηα κανονικα.μου ειπαν οτι δεν γινοταν περιδεση γιατι ειχα αιμα απο νωρις.τωρα ειμαι παλι εγκυος 17.4 εβδομαδων και απο 11 εβδομαδων παλι τα ιδια,αιμα παλι αποκολληση υμενα αλλα οχι τοσο χαλια.περιμενω μηπως κλεισει και κανω περιδεση.αν και ο τραχηλος ειναι πολυ καλος και κλειστος.δεν ξερω αν πρεπει να την κανω η' οχι.υπαρχει καποια να με βοηθησει?

11 Απ: ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Παρ Μαϊος 27, 2011 3:15 pm

kata

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν έχω ιδέα από περίδεση αλλά σου εύχομαι όλα να πάνε καλά! Με το καλό το μωράκι σου!

12 Απ: ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Παρ Μαϊος 27, 2011 3:27 pm

stav2007

Ευχαριστω πολυ kata

13 Απ: ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Κυρ Aug 07, 2011 11:17 am

cinderella

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγώ είχα κάνει περίδεση τραχήλου στις δίδυμες... στη 16ηεβδομάδα. Με ολική νάρκωση στο Ιασώ κ 700ευρώ στην τσέπη του γιατρού! Να σημειώσω ότι δεν είχα κανένα πρόβλημα, το αντίθετο μάλιστα!! Τεσπα γεννήθηκαν τα μωράκια κ όλα καλά. Στη μικρή μου άλλαξα γιατρό λόγω μετακόμισης σε άλλη πόλη. Όταν του έθιξα το θέμα περίδεσης μου είπε ότι αφού τα βλέπει όλα καλά με τον τράχηλο, δε χρειάζεται να γίνει κάτι και αν γίνει, μπορεί να επιβαρύνει την κατάσταση!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
το μόνο που σκεφτόμουν ήταν τα 700 ευρουλάκια που έχασα.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

14 Απ: ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Κυρ Aug 07, 2011 12:17 pm

tinacorfu

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
stav2007 έγραψε:κοριτσια γεια σας.ειμαι καινουργια.εγω πριν ενα χρονο εμεινα εγκυος απο εξωσωματικη διδυμα.απο 8 εβδομαδων ειχα αιμα,σταματουσε και ξαναερχοταν.μου ειπαν οτι εχω αποκολληση υμενα.16.5 εβδομαδων μπηκα στο νοσοκομειο με πιο πολυ αιμοραγια και 17.3 εβδομαδων εσπασαν τα νερα και γεννηα κανονικα.μου ειπαν οτι δεν γινοταν περιδεση γιατι ειχα αιμα απο νωρις.τωρα ειμαι παλι εγκυος 17.4 εβδομαδων και απο 11 εβδομαδων παλι τα ιδια,αιμα παλι αποκολληση υμενα αλλα οχι τοσο χαλια.περιμενω μηπως κλεισει και κανω περιδεση.αν και ο τραχηλος ειναι πολυ καλος και κλειστος.δεν ξερω αν πρεπει να την κανω η' οχι.υπαρχει καποια να με βοηθησει?

stav επειδη τα εχω περασει κι εγω εχω ανεπαρκεια τραχηλου και εχασα το πρωτο μου μωρο στις 27 εβδομαδες θα σου ελεγα να προσεχεις λιγο την περιδεση να βαλεις κατω τα υπερ και τα κατα γιατι πιστεψε με εχει πολλα κατα.Τωρα ειμαι παλι εγκυος στις 22 εβδομασες ειχα παλι μερικη διαστολη τραχηλου και ενω δεν ειχα καμια απολυτως ελπιδα να το κρατησω μονο 2% μου εδιναν ακολουθησα μια καινουργια μεθοδο εβαλα πεσο ειναι ενας δακτυλιος μπαινει κατω απο τον τραχηλο δεν ποναει καθολου δεν κανεις επεμβαση δεν δημιουργεις προβλημα στην εγκυμοσυνη οπως με την περιδεση.Να φανταστεις τωρα ειμαι στις 35 εβδομαδες και πιστευω οτι πηρα την σωστη αποφαση σε λιγες μερες θα εχω την μπεμπα μου παρα τα οσα μου ελεγαν καποιοι γιατροι που ηθελαν να με βαλουν για περιδεση φιλακια και καλη επιτυχια σε οτι και αν αποφασισεις

15 Απ: ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Κυρ Aug 07, 2011 12:28 pm

tinacorfu

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σου Μαρακι εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με εσενα εχασα κι εγω το πρωτο μου παιδι στις 27 εβδομαδες και τωρα στην δευτερη εγκυμοσυνη ενω ηθελα να κανω περιδεση μου ειπαν οτι εδεν εχω προβλημα με αποτελεσμα στις 22 εβδομαδες να εχω μερικη διαστολη τραχηλου επειδη ειμαστε απο κερκυρα ηρθαμε αμεσως αθηνα μηπως και προλαβουμε κατι βασικα ηθελαν να μου κανουν περιδεση αλλα ηπηρχε ενας γιατρος στο συμβουλιο που εκαναν στο νοσοκομειο οπου ειχε εντελως αντιθετη αποψη σε αυτην την εβδομαδα ηταν ακρως επικυνδηνη η επεμβαση και θα το εχανα αμεσως.Οποτε μου εθεσε ο διλημα να αποφασισω αν θελω περιδεση ή πεσο να ξερεις οτι οι πιο πολλοι μας κανουν περιδεσεις λογω των χρηματων που μας περνουν.Τελικα εβαλα πεσο ειναι ενας δακτυλιος παει κατω απο τον τραχηλο χωρις επεμβαση χωρις κινδυνο για το παιδι και ειμαι πολυ χαρουμενη που πηρα αυτη την αποφαση γιατι σε λιγες μερες θα εχω την μπουμπου μου.Σου ευχομαι την επομενη φορα τα πραγματα να σου πανε πολυ καλυτερα οπως κι εμενα σε φιλω κι αν χρειαζεσε να με ρωτησεις κατι απο περιεργεια γραψε μου

16 Απ: ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Κυρ Aug 07, 2011 1:53 pm

Maya

tinacorfu έγραψε:
Γεια σου Μαρακι εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με εσενα εχασα κι εγω το πρωτο μου παιδι στις 27 εβδομαδες και τωρα στην δευτερη εγκυμοσυνη ενω ηθελα να κανω περιδεση μου ειπαν οτι εδεν εχω προβλημα με αποτελεσμα στις 22 εβδομαδες να εχω μερικη διαστολη τραχηλου επειδη ειμαστε απο κερκυρα ηρθαμε αμεσως αθηνα μηπως και προλαβουμε κατι βασικα ηθελαν να μου κανουν περιδεση αλλα ηπηρχε ενας γιατρος στο συμβουλιο που εκαναν στο νοσοκομειο οπου ειχε εντελως αντιθετη αποψη σε αυτην την εβδομαδα ηταν ακρως επικυνδηνη η επεμβαση και θα το εχανα αμεσως.Οποτε μου εθεσε ο διλημα να αποφασισω αν θελω περιδεση ή πεσο να ξερεις οτι οι πιο πολλοι μας κανουν περιδεσεις λογω των χρηματων που μας περνουν.Τελικα εβαλα πεσο ειναι ενας δακτυλιος παει κατω απο τον τραχηλο χωρις επεμβαση χωρις κινδυνο για το παιδι και ειμαι πολυ χαρουμενη που πηρα αυτη την αποφαση γιατι σε λιγες μερες θα εχω την μπουμπου μου.Σου ευχομαι την επομενη φορα τα πραγματα να σου πανε πολυ καλυτερα οπως κι εμενα σε φιλω κι αν χρειαζεσε να με ρωτησεις κατι απο περιεργεια γραψε μου
εγω ενδιαφερομαι να μαθω για τη μεθοδο αυτη με το δακτυλιο, μπορεις να μου πεις λεπτομερειες? ευχαριστω!

17 Απ: ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Κυρ Aug 07, 2011 2:26 pm

Ana

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
H adrefi mou exase tin prwti egkumosini 17 eudomades. Tin epomeni fora tis kanane peridesi me to pou ekleise 3 mines. Oli i egkumosini to mwro itan polu xamila opote den tha to kratouse alios... Genise 38 eudomades... Egw lew oti an xriazetai to katalavenis kai'su...

18 Απ: ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Κυρ Aug 07, 2011 2:35 pm

stav2007

tinacorfu έγραψε:
stav2007 έγραψε:κοριτσια γεια σας.ειμαι καινουργια.εγω πριν ενα χρονο εμεινα εγκυος απο εξωσωματικη διδυμα.απο 8 εβδομαδων ειχα αιμα,σταματουσε και ξαναερχοταν.μου ειπαν οτι εχω αποκολληση υμενα.16.5 εβδομαδων μπηκα στο νοσοκομειο με πιο πολυ αιμοραγια και 17.3 εβδομαδων εσπασαν τα νερα και γεννηα κανονικα.μου ειπαν οτι δεν γινοταν περιδεση γιατι ειχα αιμα απο νωρις.τωρα ειμαι παλι εγκυος 17.4 εβδομαδων και απο 11 εβδομαδων παλι τα ιδια,αιμα παλι αποκολληση υμενα αλλα οχι τοσο χαλια.περιμενω μηπως κλεισει και κανω περιδεση.αν και ο τραχηλος ειναι πολυ καλος και κλειστος.δεν ξερω αν πρεπει να την κανω η' οχι.υπαρχει καποια να με βοηθησει?

stav επειδη τα εχω περασει κι εγω εχω ανεπαρκεια τραχηλου και εχασα το πρωτο μου μωρο στις 27 εβδομαδες θα σου ελεγα να προσεχεις λιγο την περιδεση να βαλεις κατω τα υπερ και τα κατα γιατι πιστεψε με εχει πολλα κατα.Τωρα ειμαι παλι εγκυος στις 22 εβδομασες ειχα παλι μερικη διαστολη τραχηλου και ενω δεν ειχα καμια απολυτως ελπιδα να το κρατησω μονο 2% μου εδιναν ακολουθησα μια καινουργια μεθοδο εβαλα πεσο ειναι ενας δακτυλιος μπαινει κατω απο τον τραχηλο δεν ποναει καθολου δεν κανεις επεμβαση δεν δημιουργεις προβλημα στην εγκυμοσυνη οπως με την περιδεση.Να φανταστεις τωρα ειμαι στις 35 εβδομαδες και πιστευω οτι πηρα την σωστη αποφαση σε λιγες μερες θα εχω την μπεμπα μου παρα τα οσα μου ελεγαν καποιοι γιατροι που ηθελαν να με βαλουν για περιδεση φιλακια και καλη επιτυχια σε οτι και αν αποφασισεις

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΩ ΕΓΩ ΕΠΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΑΠΛΑ ΕΤΥΧΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΙ ΒΑΡΥΝΕ.ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ 4 ΕΚΑΤΟΣΤΑ.ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΕΜΕΙΝΑ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΣΩΣΕ ΗΤΑΝ Η ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΣΤΑΜΕΤΗΣΑΝ ΟΛΑ.ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΗΝΑ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ,Δ0ΞΑ ΤΟ ΘΕΟ,ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΟΥΝΙΤΣΑ ΜΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ.ΑΥΡΙΟ ΜΠΑΙΝΩ 28 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ.ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ,ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΠΟ 27 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΒΙΩΣΗΜΟ,ΜΕ ΕΣΑΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ?

19 Απ: ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Κυρ Aug 07, 2011 3:00 pm

artemis-karabet-mpempa

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θεωρητικά κ από 23 είναι βιώσιμο, άλλα καλό είναι να μείνει όσο το δυνατόν περισσότερο.. Μετά την 32 είσαι αρκετά καλά!! Βασικά όσο νωρίτερα, τόσο περισσότεροι είναι οι κίνδυνοι να έχει το παιδί διανοητικά κ σωματικά προβλήματα.

Σε νοιώθω, λόγο τρελών αιμορραγιών μέτραγα μέρα τη μέρα να μείνει η μπουμπου στην κοιλίτσα μου.. Τελικά έφτασα 39+6!!!!!!!! άλλο λόγο είχα όμως, καμία σχέση με τράχηλο

Να ξέρετε οι εργαζόμενες μανούλες που γεννήσατε μετά την 22η εβδομάδα, δικαιούστε από το ΙΚΑ άδεια λοχείας ανεξάρτητα αν έζησε ή όχι το έμβρυο.. Μετά την 22( ίσως κ 23) βάσει νομοθεσίας θεωρείται κανονική γέννα κ όχι αποβολή κ δικαιούστε τις 63 μέρες

20 Απ: ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ στό Κυρ Aug 07, 2011 3:47 pm

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="stav2007"][quote="tinacorfu"]
stav2007 έγραψε:
Σ.ΑΥΡΙΟ ΜΠΑΙΝΩ 28 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ.ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ,ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΠΟ 27 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΒΙΩΣΗΜΟ,ΜΕ ΕΣΑΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ?

καταρχην ευχομαι ολα να πανε πολυ καλα!

δευτερον μετα τις 27 ειναι βιωσιμο θεωρητικα..αλλα καλυτερα να προσεχεις να φτασεις στο τελος..εγω γεννησα 33 και παλι ειχε αρκετα θεματα σαν προωρο...οταν λενε βιωσιμο ενννοουν πως αναπνεει κλπ...αλλα δεν σημαινει πως ειναι και ολα οκ...οσο πιο πριν γεννηθουν εχουν πιθανοτητες για προβληματα κινητικα,διανοητικα και υγειας..διαφορα δηλαδη...
κανε υπομονη και προσευχησου να βγει οσο το δυνατον αργοτερα..
ευχομαι το καλυτερο!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own free blog