Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από ΖΩΗ13 Σήμερα στις 4:52 am

» τη ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ....ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ...τη συμβουλή σας...ειμαι χαλια....
από anaisanais Σήμερα στις 1:01 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από kikimam Σήμερα στις 12:42 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από ifigenia84 Σήμερα στις 12:24 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από πορτοκαλι Σήμερα στις 12:11 am

» τα φιλια μου απο θεσσαλονικη
από πορτοκαλι Σήμερα στις 12:10 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Jannete Χθες στις 10:58 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από αγγελακι στον ουρανο Χθες στις 9:25 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από RITAKI30 Χθες στις 5:48 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΕΣΠΑ: ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΑΝ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΡΗΜΑΤΑ?
από snoopy Χθες στις 5:16 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Χθες στις 4:59 pm

» ΒΙΒΛΙΑ ΕΥΧΩΝ - something special
από mariameint Χθες στις 4:57 pm

» AΓια Ειρηνη Χρυσοβαλαντω
από Jorji Χθες στις 3:15 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από melissoula84 Χθες στις 1:56 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από peristeraki Χθες στις 11:43 am

» τη ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ....ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ...τη συμβουλή σας...ειμαι χαλια....
από anaisanais Δευ Sep 01, 2014 9:57 pm

» Υποαλλεργικά προϊόντα φροντίδας
από kerasoula Δευ Sep 01, 2014 4:04 pm

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από margdimitra Δευ Sep 01, 2014 8:49 am

» ΕΣΠΑ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από victoria Κυρ Aug 31, 2014 11:33 pm

» Ανάγκη για Avercap 0.1
από melina_1234 Κυρ Aug 31, 2014 5:05 pm

» εσας ποσο κοστισε ο ερχομος του μωρου σας
από Chris_E Σαβ Aug 30, 2014 6:55 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ
από motheroula 30 Σαβ Aug 30, 2014 3:53 am

» βιοψια ορχεως
από fountouni Παρ Aug 29, 2014 10:20 pm

» TSH - Έλεγχος Θυρεοειδούς
από Vassiliki_ Παρ Aug 29, 2014 8:04 pm

» πειτε οτι θελετε
από kerasoula Παρ Aug 29, 2014 12:32 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!
από xrisili Παρ Aug 29, 2014 10:40 am

» πεθερα=τα νευρα μου
από Chris_E Παρ Aug 29, 2014 7:28 am

» ΣΟΣ παθαμε στοματιτιδα
από dimitra al Παρ Aug 29, 2014 1:03 am

» ΕΞΑΜΗΝΟ ΟΑΕΔ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ
από ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ Πεμ Aug 28, 2014 10:59 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από tonsot123 Πεμ Aug 28, 2014 10:34 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από nektar Πεμ Aug 28, 2014 10:01 pm

» !!!!MAD ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ Βάπτισης- WEVENT.GR
από Βίκυ Πεμ Aug 28, 2014 5:51 pm

» Kάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ!!!
από RousTwins Πεμ Aug 28, 2014 4:22 pm

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από MARITSA123 Πεμ Aug 28, 2014 3:14 pm

» σπυρακια και εγκυμοσυνη
από souzan Πεμ Aug 28, 2014 9:41 am

» APOKOLISI...
από elena33sam Πεμ Aug 28, 2014 9:32 am

» ΑΓΟΡΑΚΙ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ!
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:15 am

» δεν μπορω πια να διαχειριστω τα νευρα μου, βοηθεια..!
από mama*maria Πεμ Aug 28, 2014 9:13 am

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:12 am

» ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ
από maro28 Πεμ Aug 28, 2014 8:27 am

Παρόντες χρήστες
90 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 1 μέλος, 0 μη ορατοί και 89 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

ΖΩΗ13

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Maya

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!! ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ? ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ 7 ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΑΝ ΤΡΩΩ ΛΙΓΟΤΕΡΟ. ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΡΙΝ, ΑΠΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΔΕ ΛΕΝΕ ΝΑ ΜΕΙΩΘΟΥΝ!!!-ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 20 ΜΕΡΕΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

lianikos

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γλυκιά μου, είναι πολύ νωρίς για να μειωθούν τα κιλά σου. Αυτό παίρνει χρόνο. Πάντως, τις περισσότερες φορές μόνο και μονο ο θηλασμός διώχνει αρκετά κιλά. Αλλά όχι αμέσως! Μη σκέφτεισαι ακόμη τις δίαιτες! Κινδυνεύεις να μειώσεις την ποσότητα του γάλακτος. Το πιο φυσιολογικό είναι ότι το σώμα επανέρχεται πλήρως σε διάστημα περίπου 9 μηνών. Μη βιάζεις τις καταστάσεις γιατί μπορεί να βρεθείς μπροστά σε ανεπιθύμητα αποτελέσματα!

Athin@

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γειά σου Μaya.Να σου ζήσει το μωράκι!!!
Είναι Π Ο Λ Υ νωρίς ακόμα να μιλάς για κιλά.Και ειδικά 7 κιλά;;;Για μετά απο εγκυμοσύνη δεν είναι και τίποτα!Μην αγχώνεσαι απο τώρα γι'αυτό,προς το παρόν να τρως καλά και υγιεινά για να φροντίσεις το μωράκι σου!

Ευάκι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μονο 7 κιλα και θες να αρχισεις απο τωρα διαιτα?!καταρχας μεχρι να σαραντησεις θα χασεις κι αλλα,θα μαζευτει η κοιλιτσα σου!απο κει και περα βλεποντας και κανοντας!εγω θα ελεγα να μην κανεις τιποτα διαφορατικο απο οσα κανεις τωρα εφοσον με το θηλασμο το μωρακι σου χορταινει και βαζει καλα βαρος!αυτο εχει σημασια τωρα! τα κιλα μολις μεγαλωσει και αρχισεις να το κυνηγας θα φυγουν χωρις να το καταλαβεις!!!
να σου ζησει!!!να ειναι γερο και καλοτυχο!!!

NATASHA

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MAYA Μου να σου ζησει και απο εμενα!!!!Να μην στεναχωριεσαι καθολου γιατι ο αποκλειστικος θηλασμος βοηθαει εκπληκτικα ωστε να χαθουν τα κιλα της εγκυμοσυνης!!!!!Πιστεψεμε εχω 2 παιδια και τα θηλασα και τα 2 αποκλειστικα στον Βαγγελη ειχα παρει 20 κιλα και στον Θαναση 13!!!!Οταν εκλεισαν τον 3ο μηνα φοραγα τα παλια μου ρουχα,λιγο περισσοτερο καιρο μου πηρε μεχρι να κλεισει η λεκανη μου περιπου στον 6ο νομιζω.....μην ξεκινησεις απο τωρα διαιτα...περιμενε μεχρι τον 2ο 3ο μηνα και θα ελα να μας πεις μετα!!!!Αυτο που πιστευω οτι μπορει και να χρειαστεις ειναι γυμναστικη γιατι χαλαρωνουμε αρκετα μετα την γεννα...αν μπορεις μετα τον 2ο μηνα ξεκινα σιγα σιγα.... Φιλακια πολλα πολλα και παλι να σου ζησει!!!!!

Maraki8

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπέρα κορίτσι μου να σου ζήσει το μωράκι σου! είναι πολύ νωρίς γαι να σου φύγουν τα κιλά, κ εφόσον προσπαθείς για αποκλειστικό θηλασμό καλό είναι να μην κάνεις διάιτα γιατί οντως επηρεάζει το γάλα σου. εγώ έκανα ακραία πραγματα με αποτέλεσμα να θηλάσω μόνο2 μήνες κ όχι αποκλειστικά Sad λίγη γυμναστικούλα θέλει μόνο γιατί μετά τη γέννα χαλαρώνουμε η αλήθεια είναι..άλλωστε λένε η γυναίκα 9 μήνες φουσκωνει 9 ξεφουσκώνει κ αν κρίνω από την περίπτωση μου δεν έχουν άδικο! σε φιλώ!

mummy

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
βρε κορίτσια εαν είναι όντως έτσι τα πράγματα, δηλ. 9 μήνες φουσκώνεις κι 9 ξεφουσκώνεις,ε τότε να μείνουμε στο καπάκι πάλι εγκυες να τελειώνουμε.
Ε , μα αυτή τη δουλειά θα κάνουμε??? λες και χρησιμοποιούμε τρόμπα, φουσκώνουμε ξεφουσκώνουμε Shocked Shocked

ANGEL

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΒΑΣΙΚΑ ΟΤΑΝ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΣΑΡΑΝΤΙΖΟΥΜΕ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ!ΝΟΜΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟΤΕ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ "ΣΥΝΕΡΧΕΣΑΙ" ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΚΙΛΑ.
ΕΠΕΙΔΗ ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΙΤΑ,ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΜΙΑ ΔΙΑΙΤΗΤΙΚΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ.
-ΠΡΩΙΝΟ:ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΤΟ ΨΩΜΙ,ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΑΣ ΤΥΡΙ ΚΙΤΡΙΝΟ (ΚΑΣΕΡΙ,ΓΡΑΒΙΕΡΑ ΚΛΠ) ΜΕ ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ Η΄ ΚΟΡΝΦΛΕΙΚΣ ΜΕ ΓΑΛΑ Η' ΜΕ ΓΙΑΟΥΡΤΙ. ΦΡΟΥΤΑ.
-ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΓΕΥΜΑ: ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΣΑΛΑΤΕΣ.
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΒΡΑΣΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΙΣ ΜΕ ΜΑΡΟΥΛΙ ΚΑΙ ΓΙΑΟΥΡΤΙ,ΛΙΓΗ ΜΟΥΣΤΑΡΔΑ,ΤΡΙΜΜΕΝΟ ΤΥΡΙ (ΣΑΝ ΣΑΛΑΤΑ ΚΑΙΣΑΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΜΑΓΙΟΝΕΖΑ!).Η' ΨΗΤΟ ΚΡΕΑΣ, ΜΠΡΙΖΟΛΑ Η' ΣΟΥΒΛΑΚΙ.ΨΑΡΙ Ο,ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΟΣΠΡΙΑ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΛΑΔΕΡΑ ΠΑΧΑΙΝΟΥΝ,ΟΠΟΤΕ ΤΡΩΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΣΕΡΒΙΡΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΙΡΟΥΝΙ,ΝΑ ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΠΟΛΥ ΛΑΔΙ ΣΤΟ ΠΙΑΤΟ ΣΟΥ!
-ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΛΙΓΟ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΖΑΧΑΡΗ! ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΑΝ ΒΑΖΕΙΣ 2 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΖΑΧΑΡΗ ΣΤΟΝ ΚΑΦΕ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ Η ΖΑΧΑΡΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΦΕΤΑ ΚΕΪΚ!(ΣΑΦΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ!!).ΟΧΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΖΑΧΑΡΗ,ΓΙΑΤΙ ΔΙΝΕΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!(ΛΕΝΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΝΑ ΓΛΥΚΑΚΙ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ!!!)
-ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΕΙΣ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ,ΧΥΜΟΥΣ ΕΤΟΙΜΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΖΑΧΑΡΗ! ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΓΙΩΤΗΣ ΠΟΥ - ΕΧΕΙ ΖΑΧΑΡΗ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ - ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ!

ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ,ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΔΥΑΣΕ ΦΑΓΗΤΑ ΓΙΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΤΡΩΣ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΙΑ (ΔΗΛ ΦΡΟΥΤΑ Η' ΣΑΛΑΤΑ)

ΠΟΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΝΑ ΤΡΩΣ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ,ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΚΑΤΕΛΗΓΑ ΝΑ ΤΡΩΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ! ΔΕΣ ΤΙ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ!

mariloy

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟΥΛΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΑ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΜΑΖΙ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΓΙΑΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΞΑΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΟΥ ΒΑΡΟΣ ΥΠΟΜΟΝΗ !

ΚΑΝΕΛΛΙΤΣΑ

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
lianikos έγραψε:Γλυκιά μου, είναι πολύ νωρίς για να μειωθούν τα κιλά σου. Αυτό παίρνει χρόνο. Πάντως, τις περισσότερες φορές μόνο και μονο ο θηλασμός διώχνει αρκετά κιλά. Αλλά όχι αμέσως! Μη σκέφτεισαι ακόμη τις δίαιτες! Κινδυνεύεις να μειώσεις την ποσότητα του γάλακτος. Το πιο φυσιολογικό είναι ότι το σώμα επανέρχεται πλήρως σε διάστημα περίπου 9 μηνών. Μη βιάζεις τις καταστάσεις γιατί μπορεί να βρεθείς μπροστά σε ανεπιθύμητα αποτελέσματα!
οντως εγω πηρα 22 και ο γιος μου ειναι 5 μηνων και μου εμειναν 7!!

argyro 2

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
lianikos έγραψε:Γλυκιά μου, είναι πολύ νωρίς για να μειωθούν τα κιλά σου. Αυτό παίρνει χρόνο. Πάντως, τις περισσότερες φορές μόνο και μονο ο θηλασμός διώχνει αρκετά κιλά. Αλλά όχι αμέσως! Μη σκέφτεισαι ακόμη τις δίαιτες! Κινδυνεύεις να μειώσεις την ποσότητα του γάλακτος. Το πιο φυσιολογικό είναι ότι το σώμα επανέρχεται πλήρως σε διάστημα περίπου 9 μηνών. Μη βιάζεις τις καταστάσεις γιατί μπορεί να βρεθείς μπροστά σε ανεπιθύμητα αποτελέσματα!
se emena pali ti mporeis na proteineis giati stin diarkeia tis egkymosinis den pira kila kai ta pira tora pou thilazo pos mporo na ta xaso kai na synexiso na thilazo?
fantazomai oti einai poli dyskolo alla kati tha yparxei

marion

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
20 ημέρες και σκέφτεσαι τα κιλά??????!!!!!!!!!Μην ανησυχείς ΚΑΘΟΛΟΥ,στο υπογράφω εγώ.Αν τρως κανονικά (οι πίτσες ας πούμε δεν εντάσσονται στο"κανονικά")και θηλάζεις θα τα χάσεις θες δε θες!Χαχα Εγώ πήρα 17-18 κιλά και τώρα 4 μήνες μετά μου έχουν μείνει μόνο 3.Βέβαια δεν τρώω γλυκά καθόλου (εκτός από κουταλιού)και τυριά-αλλαντικά κλπ λόγω αλλεργίας του μωρού στο αγελαδινό γάλα,έχω κόψει πολλά πράγματα.Ωστόσο θηλάζω ακόμα και παραδόξως (επειδή δίνω αναγκαστικά και ξένο υποαλλεργικό)έχω γάλα!!!!!!Μην το σκέφτεσαι γιατί υποσυνείδητα ή συνειδητά τελικά θα κόψεις τον θηλασμό και πίστεψέ με είναι τρομερή εμπειρία για να την χάσεις!

Nefelie

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καταρχήν να σου ζήσει το μωράκι σου! Η αλήθεια είναι οτι και γω έχω το ίδιο πρόβλημα...Μου έχουν μείνει 5 κιλα και θέλω οπωσδήποτε να τα χάσω μέχρι τα Χριστούγεννα γιατί έχω μια υποχρέωση στην οποία πρέπει να είμαι κομψή αλλιώς θα "σχολιαστώ"! Θηλάζω αποκλειστικά και βλέπω οτι η ζυγαριά έχει κολλήσει και δε κατεβαίνει με τίποτα! Περιμένω να γίνει ο μπέμπης δυο μηνών για να αρχίσω γυμναστική και απο κει και πέρα βλέπουμε! Τη διατροφή μου την προσέχω μεν αλλά κανένα μπισκοτάκι το χτυπάω που και που και νομίζω οτι αυτό με χτυπάει πισω!!!Ουφ!Πάντως για να είμαι ειλικρινής αυτό που μ'ενδιαφέρει πιο πολύ είναι το μωρό μου να είναι γερό οπότε είμαι ψύχραιμη - προς το παρών -!

litsakos

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπον Maya νομιζω πρεπει να κουλαρεις λιγο. Σε "βλεπω" αγχωμενη να τα κανεις ολα! 20 μερες πριν γεννησες,χαλαρωσε,εχεις και τα λοχεια τωρα μην σκοτιζεις το κεφαλι σου με διαιτες και προγραμματα υπνου. Ολα θα γινουν,στην ωρα τους. Καταρχας ειναι νωρις για να πιεσεις το σωμα σου με διαιτα. Θα χανεις καθε μηνα απο τον θηλασμο, αν τρεφεσαι σωστα θα βρει το σωμα σου τον ρυθμο του. Να εισαι συγκεντρωμενη σε σενα και το βρεφος σου για να περασεις μια ηρεμη λοχεια.
Μηπως σε πιεζουν απο το περιβαλλον σου? συνηθως ολες ακουμε μπουρδες απο πολλους οταν γενναμε κ μας αγχωνουν...

να σου ζησει το μπεμπε!γαιδουρα ειμαι,δεν σου ευχηθηκα πρωτα Razz

Eri Flower

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και εγώ έχω αγχωθεί πολύ για τα κιλά που πήρα στην εγκυμοσύνη....Με πειράζει που δεν μου μπαίνουν τα ρούχα μου και με πειράζει που οι άλλοι κάνουν σχόλια αλλά δοκίμασα να κάνω δίαιτα και δεν άντεξα - εξαντλήθηκα...Μάλλον πρέπει να περιμένω να τελειώσει ο θηλασμός για να κάνω δίαιτα...

nena1988

αχ πονεμενο θεμα,μου εμειναν 10 κιλα της εγκυμοσυνης και αλλα 5 απο πριν συνολο 15 κιλα,θηλαζω αποκλειστικα και το μωρο μου ειναι 2 μηνων τον σεπτεμβρη θα το βαφτισουμε θα ηθελα να τα χασω μεχρι τοτε,ξεκινησα ενα προγραμμα διατροφης 1500-1600 θερμιδες,στην ουσια ειναι ετοιμα γευματα και εσυ αναλογα με το ποσες θερμιδες θες να φας καταναλωνεις και το αναλογο γευμα,τι βρηκα σε ενα περιοδικο ειναι αυτη http://www.womenonly.gr/article.asp?catid=13307&subid=2&pubid=3963638,την βρηκα ισσοροπημενη αφου διαλεγεις εσυ τι θελεις να φας,πιστευεται οτι θα επηρρεασει το θηλασμο?

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

Angie_77

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nena1988 έγραψε:αχ πονεμενο θεμα,μου εμειναν 10 κιλα της εγκυμοσυνης και αλλα 5 απο πριν συνολο 15 κιλα,θηλαζω αποκλειστικα και το μωρο μου ειναι 2 μηνων τον σεπτεμβρη θα το βαφτισουμε θα ηθελα να τα χασω μεχρι τοτε,ξεκινησα ενα προγραμμα διατροφης 1500-1600 θερμιδες,στην ουσια ειναι ετοιμα γευματα και εσυ αναλογα με το ποσες θερμιδες θες να φας καταναλωνεις και το αναλογο γευμα,τι βρηκα σε ενα περιοδικο ειναι αυτη http://www.womenonly.gr/article.asp?catid=13307&subid=2&pubid=3963638,την βρηκα ισσοροπημενη αφου διαλεγεις εσυ τι θελεις να φας,πιστευεται οτι θα επηρρεασει το θηλασμο?

Νένα ένα θα σου πω. Αν θηλάζεις αποκλειστικά, ΞΕΧΝΑ τις δίαιτες και διατροφές. Εγώ δεν έκανα ποτέ τίποτα εδώ και 9 μήνες που γέννησα το κοριτσάκι μου. Έχω κι εγώ περίπου 15 κιλά παραπανίσια αλλά θα φύγουν κάποια στιγμή τι θα κάνουν ??
Η ξαδερφή μου όμως, ξεκίνησε εδώ και λίγες εβδομάδες διατροφή(από διατροφολόγο) και πήγε τον μπέμπη της προχτες στην παιδίατρο, και το μωράκι της αντί για 500γρ τουλάχιστον, πήρε ΜΟΝΟ 250γρ. Η παιδίατρος την μάλωσε που ξεκινησε διατροφή. Γι'αυτό σου λέω μην κάνεις ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΙΤΑ. Συμβουλευτικά στο λέω πάντα. Αυτά.

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγω κορίτια τι να πω ?με το θυλασμο δεν έχασα ποτέ γραμμαριο....ειναι το τριτο παιδι που θυλαζω..εχω να κυνιγαω αλλα 2 και παλι δεν χανω..και αμα δεν φαω μειωνεται το γαλα...περιμενω παντα να περασει το εξαμηνο που θυλαζω αποκλειστικα για να αρχισω να προσεχω..

nena1988

βασικα αυτο που θελω να κανω εγω στην ουσια ειναι μια πιο υγιεινη διατροφη γιατι με τις σαβουρες που τρωω συνεχεια δεν προκειται να χασω τιποτα,σε γενικες γραμμες αυτα τρωω και τωρα απλα στο ενδιαμεσο θα χτυπησω και τις σοκολατες μου και τα μπισκοτα μου και ολα,και επειδη οι διαιτες σου λενε ακριβως τι πρεπει να τρως δεν μαρεσει αυτο γιατι εχω και εναν συζηγο που δεν τα τρωει ολα Twisted Evil και δεν ειμαι σε θεση τωρα να κανω δυο φαγητα,οποτε ειπα να ακολουθησω αυτην που στην ουσια μετρας θερμιδες και αν δω οτι επηρεαζει εστω και λιγο την σταματω,τι λετε μπορει στη μια εβδομαδα να μου μειωθει το γαλα τοσο πολυ? και μιλαω παντα για διατροφη- διαιτα και οχι να τρωω ας πουμε 1200 θερμιδες.Δεν υπαρχει κοπελα που ακολουθησε καποιο προγραμμα διατροφης να μας πει. Shocked

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

Angie_77

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nena1988 έγραψε:βασικα αυτο που θελω να κανω εγω στην ουσια ειναι μια πιο υγιεινη διατροφη γιατι με τις σαβουρες που τρωω συνεχεια δεν προκειται να χασω τιποτα,σε γενικες γραμμες αυτα τρωω και τωρα απλα στο ενδιαμεσο θα χτυπησω και τις σοκολατες μου και τα μπισκοτα μου και ολα,και επειδη οι διαιτες σου λενε ακριβως τι πρεπει να τρως δεν μαρεσει αυτο γιατι εχω και εναν συζηγο που δεν τα τρωει ολα Twisted Evil και δεν ειμαι σε θεση τωρα να κανω δυο φαγητα,οποτε ειπα να ακολουθησω αυτην που στην ουσια μετρας θερμιδες και αν δω οτι επηρεαζει εστω και λιγο την σταματω,τι λετε μπορει στη μια εβδομαδα να μου μειωθει το γαλα τοσο πολυ? και μιλαω παντα για διατροφη- διαιτα και οχι να τρωω ας πουμε 1200 θερμιδες.Δεν υπαρχει κοπελα που ακολουθησε καποιο προγραμμα διατροφης να μας πει. Shocked

Νένα όπως σου είπα και πιο πάνω, η ξαδερφή μου ξεκίνησε διατροφή σε διατροφολόγο και μέσα σε μια-δυο εβδομάδες της μειώθηκε το γάλα. Τι άλλο να σου πω?? Αν επιμένεις δοκίμασε και μόνη σου. Εγώ είμαι 66 κιλά και ξεκίνησα την εγκυμοσύνη στα 51. Δεν έχω χάσει ούτε ένα κιλό τόσους μήνες. Αντίθετα έχω πάρει από όταν γέννησα 9 κιλά !!!! Επειδή δεν θέλω να κάνω διατροφή, το μόνο που κάνω πια είναι να μην τρώω ΤΙΠΟΤΑ για ΒΡΑΔΙΝΟ. Μόνο κανένα γιαουρτάκι. Έχασα ένα κιλό σε μια εβδομάδα. Όμως θέλει επιμονή και υπομονή. Εγώ ξεφεύγω καμιά φορά και μετά φτου και απ' την αρχή.
Σου αναφέρω μια μέρα από την διατροφή της ξαδερφής μου για να καταλάβεις πόσο έτρωγε και της μειώθηκε το γάλα. Και να φανταστείς είναι διατροφή των 1600-1700 θερμίδων !!!!

Πρωινό:
-1 ποτήρι γάλα 1,5% άγλυκο ή μια φετούλα μαύρο ψωμί (35γρ) ή 2 φρυγανιές μικρές ή ένα κουλούρι σουσαμένιο ή 2 κριτσίνια ή 3 κ.σ δημητριακά
-30γρ τυρί
-1 καφέ ελαφρύ
-1 ποτήρι φυσικό χυμό φρούτου

Ενδιάμεσα:
2 μέτρια φρούτα εποχής

Μεσημεριανό:
-90γρ κοτόπουλο κοκκινιστό
-150γρ πουρέ πατάτας
-1 κούπα σαλάτα εποχής
-3 κ.σ ελαιόλαδο (σε όλο το γεύμα)

Απόγευμα:
2 μέτρια φρούτα εποχής

Δείπνο
60 γρ κοτόπουλο
120γρ πουρέ
1 κούπα σαλάτα εποχής

Πριν τον ύπνο:
1 ποτήρι γάλα 1,50% άγλυκο

Ελπίζω να σε βοήθησα με αυτά που σου γράφω.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own free blog