Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από μαρακι27 Σήμερα στις 7:21 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από perperouna Σήμερα στις 6:04 pm

» Εξωσωματικη, η δικη σας εμπειρια
από matinaki1990 Σήμερα στις 6:02 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από IoliAtore Σήμερα στις 5:37 pm

» ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ (Οι 5 πρώτοι θα έχουν το 1ο μάθημα <<ΔΩΡΕΑΝ>>)
από Kentromesini Σήμερα στις 3:58 am

» ''Έμπνευσις'' βάπτιση-γάμος
από supermama Χθες στις 8:06 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Χθες στις 6:02 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Χθες στις 5:33 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 4:33 pm

» Face-paintig για παιδικά πάρτυ Θεσσαλονίκη
από fenaki22 Χθες στις 7:22 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από paourina Χθες στις 3:06 am

» www.candyland .gr
από candyland Πεμ Oct 30, 2014 7:32 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από paourina Πεμ Oct 30, 2014 6:48 pm

» Site μανικιούρ-πεντικιούρ-shellac με τιμούλες.
από Superb Mommy Πεμ Oct 30, 2014 6:15 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από griniaroula Πεμ Oct 30, 2014 1:58 am

» ΤΕΣΤ ΔΥΣΑΝΕΞΙΑΣ
από anna4 Πεμ Oct 30, 2014 1:38 am

» μαθαμε στα χερακια!!
από αφροδιτη! Τετ Oct 29, 2014 11:00 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kaatrin Τρι Oct 28, 2014 5:22 pm

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από dimitra al Τρι Oct 28, 2014 11:08 am

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από Superb Mommy Τρι Oct 28, 2014 8:30 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από maria2013 Τρι Oct 28, 2014 6:07 am

» ΑΦΙΕΡΩΣΕΙΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ.
από Λιτσα34 Τρι Oct 28, 2014 4:31 am

» Πουλάω 2 κούνιες που γίνονται παιδικά κρεβάτια + 1 αλαξιέρα+1 συρταριέρα
από ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ Δευ Oct 27, 2014 8:14 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από ζουζουνακι Δευ Oct 27, 2014 8:13 pm

» γεννα στο Ρεα και επιδόματα!
από Vassiliki_ Δευ Oct 27, 2014 8:10 pm

» Κανακάκης Σταύρος στο Έλενα?Κάποια βοήθεια?
από Superb Mommy Δευ Oct 27, 2014 7:11 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από jollie Δευ Oct 27, 2014 3:01 am

» 6 ΜΗΝΟ ΟΑΕΔ.
από vagann Κυρ Oct 26, 2014 5:39 am

» prwtes ebdomades eggymoshnhs
από kerasoula Κυρ Oct 26, 2014 4:54 am

» Καλως σας βρηκα ξανα!
από ria Κυρ Oct 26, 2014 3:20 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2014!!!!!
από eyakos Σαβ Oct 25, 2014 8:39 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Παρ Oct 24, 2014 9:47 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από HappyMama Παρ Oct 24, 2014 7:53 pm

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Παρ Oct 24, 2014 10:25 am

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Πεμ Oct 23, 2014 9:53 pm

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 4:39 pm

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Τρι Oct 21, 2014 7:09 am

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Τρι Oct 21, 2014 6:27 am

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Τρι Oct 21, 2014 6:15 am

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Τρι Oct 21, 2014 5:10 am

Παρόντες χρήστες
457 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 2 μέλη, 0 μη ορατοί και 455 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

mamana, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

mama rias

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΣΤΟ ΓΑΙΑ.
Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ.

Athin@

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα.Εγώ γέννησα στο ΛΗΤΩ,αλλά στο ΓΑΙΑ γέννησε μια φίλη 5 μήνες μετά απο εμένα και όταν πήγα να την επισκευτώ ζήλεψα πάααρα πολυ!
Πολύ καθαρό,καινούριο,ωραίο φαγητό και ενώ ήταν σε 4 κλινο ήταν λες και ήταν μόνη της.Μεγάλη απόσταση το ένα κρεβάτι απο το άλλο,ντουλάπες και ατομική πλάσμα τηλεόραση πάνω απο το κάθε κρεβάτι.Αυτά έχω να σου πω σαν επισκέπτρια.Τα παιδιά σαν "ένοικοι" μείνανε πολύ ευχαριστημένοι απο το προσωπικό και απο τις τιμές.
Φήμες λένε οτι λόγω του ΓΑΙΑ πέσανε ή θα πέσουν και οι τιμές σε ΛΗΤΩ,ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ.Το τονίζω ΦΗΜΕΣ,δεν μπορώ να το ξέρω αν είναι αλήθεια ή όχι.

maria2010

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ειχα την τυχη να γεννησω στο ΓΑΙΑ ενα μηνα μετα την εναρξη της λειτουργιας του. Ήταν όλα ΤΕΛΕΙΑ!!
Κι εμενα οσες φιλες μου που ειχαν γεννησει αλλου και ηρθαν και με είδαν είπαν οτι καμια σχεση με τα άλλα. Και ειδικα με τις τιμες!!
Το τετρακλινο ειναι τεραστιο, με 2 μπανια, τις 3 απο τις 4 μερες που ειμασταν μονο 2 στο δωματιο ειχε η καθε μια το μπανιο της. Πολυ ωραιο φαγητο με δυνατοτητα να επιλεγεις τι θελεις να φας, πεντακαθαρα τα παντα, πολυ ωραιο σαλονι και χωρος υποδοχής.
Και το προσωπικο, χωρις καμια εξαιρεση, εξυπηρετικοτατο! Βεβαια αυτο οφειλεται και στο οτι υπηρχε αρκετο προσωπικο, οχι οπως σε αλλα που το βραδυ μενουν τρεις και ο κουκος. Το μονο που εχω να σου πω ειναι οτι αν σκεφτεσαι να επιλεξεις μεταξυ 3κλινου και 4κλινου να επιλεξεις 4κλινο που ειναι 2πλασιο απο το 3κλινο και εχει 2 μπανια.

mamamaria

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΙΝΑΙ SUPERRRRRRRRRRRRRRR!!!!
Γεννησα εκει στις 7/6 ειναι παρα πολυ καλο πεντακαθαρο πολυ εξυπηρετικοι ολοι τους οτι χρειαστεις στο φερνουνε αμεσως!!!περνανε και συχνα χωρις να τους εχεις καλεσει η να ειναι ωρα για καποια χαπι-αλλαγη-κτλ!
στο θεμα θηλασμος σε βοηθανε παρα πολυ δεν σου δειχνουνε και εξαφανιζονται μετα ειναι απο πανω σου μια μαια μεχρι να τα κεταφερεις μονη σου!!!
Κρατανε τις ωρες επισκεπτηριο δεν ειναι μπατε σκυλοι αλλεστε, σε τιμες ειναι αρκετα καλες!!!
Εγω εχω και μετρο συγκρισης το πρωτο παιδακι ειμουνα στο Ιασω (που εχω την χειροτερη εμπειρια)!!!

mama rias

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ....ΑΚΟΜΑ

Νικολέττα

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Για το μωρό τι κανονισμοι ισχύουν εκεί?? Σε αφήνουν να το έχεις δίπλα σου αν θέλεις??

mamamaria

Το δικο μου ητανε σε θερμοκυτιδα, αλλα απο τις διπλανες μου που ειδα το περνανε την ωρα του επισκεπτηριο και αν δεν ηθελες το βραδυ δεν το φερνανε!!συνεχομενα δεν το ειχανε αφησει σε καμια κοπελα!!!

mama katerina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα ολα αυτα αλλα συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου ειπαμε?????/

ΣΥΓΧΑΤΗΤΗΡΙΑ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν και είμαι φανατική για τα δημόσια μαιευτήρια έτσι που τα λέτε μου'ρχεται να ξαναμείνω έγκυος μόνο και μόνο για να γεννήσω στο ΓΑΙΑ. χαχαχαχα

nina

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
με το καλό το μωράκι σου!!!!

και εγώ στο γαία θα γεννήσω,ο γιατρός μου είναι και στο ιασω και μου είπε ότι είναι πολύ καλύτερα στο γαία, από όλες τις απόψεις. είναι και οικογενειακός φίλος και μου έχει πει πολύ από μέσα τα πράγματα όσο αφορά τα δυο αυτά νοσοκομεία και όντως μακράν το γαία είναι πολύ καλύτερο από το ιασω. πότε γεννάς με το καλό? εγώ μπενω στο μήνα μου 12/9 και έχω πητ 10.10 περιμένω κοριτσάκι.

mama rias

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΙΝΑ
ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΗ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ.ΜΑΡΤΗ ΓΕΝΝΑΩ ΑΝ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΑΡΓΩ ΑΚΟΜΑ

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ¨ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕ¨ ΣΤΟ ΓΑΙΑ.
ΑΝΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.

mama rias

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama katerina έγραψε:καλα ολα αυτα αλλα συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου ειπαμε?????/

ΣΥΓΧΑΤΗΤΗΡΙΑ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΛΑ ΜΟΥ...
ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
ΕΙΠΑΜΕ ΣΤΟ ΓΥΘΕΙΟ ΘΑ ΤΟΝ ΠΙΑΣΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!

maria2010

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εμενα απο ΜΗΤΕΡΑ μετακομισε στο ΓΑΙΑ. Λες να έχουμε και τον ίδιο γιατρο?

ζουμπι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια,μολις γραφτηκα στο forum,εχω γραψει λιγα λογια για μενα στις συστασεις.Επειδη ψαχνω απεγνωσμενα να βρω ενα γιατρο καλο που να ειναι στο Γαια,μηπως θα ηταν ευκολο καποια κοπελα απο εσας να μου συστησει το γιατρο της;Νομιζω μπορειτε να μου στειλετε πμ,ε;;;
Ευχαριστω,θα περιμενω!

mamamaria

ζουμπι έγραψε:Κοριτσια,μολις γραφτηκα στο forum,εχω γραψει λιγα λογια για μενα στις συστασεις.Επειδη ψαχνω απεγνωσμενα να βρω ενα γιατρο καλο που να ειναι στο Γαια,μηπως θα ηταν ευκολο καποια κοπελα απο εσας να μου συστησει το γιατρο της;Νομιζω μπορειτε να μου στειλετε πμ,ε;;;
Ευχαριστω,θα περιμενω!

Σου εστειλα μηνυμα!!!!

ζουμπι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια,σας ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση!!!!!!Με βοηθησατε πολυ!!

17Σημαντικό! SOS στό Τρι Aug 03, 2010 8:58 pm

MPOUKLITSA

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ !ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΓΑΙΑ !ΕΡΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ -Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΘΗΝΑ -ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ!!!!!! Twisted Evil

Nefelie

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια, γέννησα στο ΓΑΙΑ στις 2/09/2010 και δεν έχω λόγια για να περιγράψω την εμπειρία μου εκεί. Ήταν όλο το προσωπικό άψογο... από τους γιατρούς και τις μαίες μέχρι τις καθαρίστριες και τους τραπεζοκόμους.
Καταρχήν την ώρα που ήμουν στο δωμάτιο των ωδινών και παράλληλα στον καρδιοτοκογράφο είχα συνεχώς δυο μαίες κοντά μου και φυσικά τον άντρα μου. Μη φανταστήτε οτι είχα κάποιο πρόβλημα και με παρακολουθούσαν... ήταν όμως εκεί και με βοηθούσαν από κάθε άποψη...συμπαράσταση, αναπνοές, τα πάντα. Ένιωθα ασφάλεια! Επίσης η ευγένεια του προσωπικού δεν περιγράφεται.

Όταν πήγα στο δωμάτιο με ένα πάτημα ενός κουμπιού ερχόταν κάποιος άμεσα για να βοηθήσει σε ότι χρειαζόμουν. Τα μωράκια τα φέρναν ανα τρεις ώρες και επειδή είχα ζητήσει αποκλειστικό θηλασμό τον μπέμπη μου τον έφερναν όταν έκλαιγε. Επίσης στηρίζουν τον θηλασμό και βοηθάνε πάρα πολύ την γυναίκα ωστε να καταφέρει να θηλάσει το μωράκι της. Δεν δίνουν συμπληρώματα στα μωρά παρά μόνο αν ζητηθεί από τη μητέρα ή συντρέχει σοβαρός λόγος.
Επίσης τα πάντα ήταν πεντακάθαρα...Περνούσαν και καθάριζαν τα δωμάτια πολύ συχνά καθώς και τους διαδρόμους που έρχονταν οι επισκέπτες!

Α και μια λεπτομέρεια ... το μενού τους είναι καταπληκτικό!!!χιχιχι Wink

Εν συντομία , το ΓΑΙΑ μοιάζει πιο πολύ με ξενοδοχείο 5 αστέρων παρά με μαιευτήριο. Όλοι οι διάδρομοι είναι στολισμένοι με υπέροχους πίνακες που σου ανεβάζουν την ψυχολογία και φυσικά αρμόζουν σε ένα χώρο όπου βρίσκονται μανούλες με τα νεογέννητά τους. Το lobby είναι υπέροχο...Δε ξέρω τι άλλο να γράψω...νιώθω πολύ τυχερή γιατί έφερα στον κόσμο το πρώτο μου παιδί εκεί και τους ευχαριστώ όλους θερμά!

maria.tst

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ενθουσιαστηκα με τις εντυπώσεις και τις περιγραφες σας.
Από τιμές πως είναι ???

mama rias

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ NEFELI ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ,ΓΕΡΟ Κ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!!!

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΕ Η maria. tst
ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ,ΑΦΟΥ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a free blog