Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από nafs Σήμερα στις 9:50 am

» παιδικοι σταθμοι Μαρουσι / Πευκη
από Pitsa Σήμερα στις 8:37 am

» τη ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ....ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ...τη συμβουλή σας...ειμαι χαλια....
από anaisanais Σήμερα στις 1:01 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από kikimam Σήμερα στις 12:42 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από ifigenia84 Σήμερα στις 12:24 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από πορτοκαλι Σήμερα στις 12:11 am

» τα φιλια μου απο θεσσαλονικη
από πορτοκαλι Σήμερα στις 12:10 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Jannete Χθες στις 10:58 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από αγγελακι στον ουρανο Χθες στις 9:25 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από RITAKI30 Χθες στις 5:48 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΕΣΠΑ: ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΑΝ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΡΗΜΑΤΑ?
από snoopy Χθες στις 5:16 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Χθες στις 4:59 pm

» ΒΙΒΛΙΑ ΕΥΧΩΝ - something special
από mariameint Χθες στις 4:57 pm

» AΓια Ειρηνη Χρυσοβαλαντω
από Jorji Χθες στις 3:15 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από melissoula84 Χθες στις 1:56 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από peristeraki Χθες στις 11:43 am

» τη ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ....ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ...τη συμβουλή σας...ειμαι χαλια....
από anaisanais Δευ Sep 01, 2014 9:57 pm

» Υποαλλεργικά προϊόντα φροντίδας
από kerasoula Δευ Sep 01, 2014 4:04 pm

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από margdimitra Δευ Sep 01, 2014 8:49 am

» ΕΣΠΑ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από victoria Κυρ Aug 31, 2014 11:33 pm

» Ανάγκη για Avercap 0.1
από melina_1234 Κυρ Aug 31, 2014 5:05 pm

» εσας ποσο κοστισε ο ερχομος του μωρου σας
από Chris_E Σαβ Aug 30, 2014 6:55 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ
από motheroula 30 Σαβ Aug 30, 2014 3:53 am

» βιοψια ορχεως
από fountouni Παρ Aug 29, 2014 10:20 pm

» TSH - Έλεγχος Θυρεοειδούς
από Vassiliki_ Παρ Aug 29, 2014 8:04 pm

» πειτε οτι θελετε
από kerasoula Παρ Aug 29, 2014 12:32 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!
από xrisili Παρ Aug 29, 2014 10:40 am

» πεθερα=τα νευρα μου
από Chris_E Παρ Aug 29, 2014 7:28 am

» ΣΟΣ παθαμε στοματιτιδα
από dimitra al Παρ Aug 29, 2014 1:03 am

» ΕΞΑΜΗΝΟ ΟΑΕΔ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ
από ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ Πεμ Aug 28, 2014 10:59 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από tonsot123 Πεμ Aug 28, 2014 10:34 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από nektar Πεμ Aug 28, 2014 10:01 pm

» !!!!MAD ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ Βάπτισης- WEVENT.GR
από Βίκυ Πεμ Aug 28, 2014 5:51 pm

» Kάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ!!!
από RousTwins Πεμ Aug 28, 2014 4:22 pm

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από MARITSA123 Πεμ Aug 28, 2014 3:14 pm

» σπυρακια και εγκυμοσυνη
από souzan Πεμ Aug 28, 2014 9:41 am

» APOKOLISI...
από elena33sam Πεμ Aug 28, 2014 9:32 am

» ΑΓΟΡΑΚΙ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ!
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:15 am

» δεν μπορω πια να διαχειριστω τα νευρα μου, βοηθεια..!
από mama*maria Πεμ Aug 28, 2014 9:13 am

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:12 am

Παρόντες χρήστες
466 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 8 μέλη, 0 μη ορατοί και 458 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, kikimam, margdimitra, nafs, Pitsa, roxanne87, thali-alex, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

21 Απ: Διακοπες και φαγητο στό Τετ Jul 21, 2010 11:32 am

athina24

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΩΣΤΗ!!!!!!!!!!!!!

22 Απ: Διακοπες και φαγητο στό Τετ Jul 21, 2010 11:48 am

franita

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αννα μου εγω τον γιο μου τον ταξιδευω με αεροπλανα κ πλοια απο 2 μηνων..Ποτε δεν αγχωθηκα για το φαγητο του. Πρωτη φορα διακοπες πηγαμε οταν ηταν 3 μηνων αλλα τοτε επινε μονο γαλα. 10 μηνων τον πηρα μαζι μου 3 μερες βολτα στη Ρωμη, επειδη ηταν μονο 3 μερες του εδωσα βαζακι κ ετοιμη κρεμα, δεν παθε τιποτα..Τον Ιουνιο τον πηγα μια εβδομαδα στη Ροδο κ αρχες Ιουλιου ειχαμε παει 7 μερες στη Σιφνο. Ειναι 14 μηνων. Αυτο που εκανα ηταν να νοικιασω σπιτι με κουζινα κ επειδη ο μικρος ξυπναει παντα νωρις, 8 το πρωι του μαγειρευα τα δικα και μεχρι τις 10 ηταν ολα ετοιμα. Δεν ειχα αυστηρο προγραμμα. Αν μεναμε στη πολη για καφε κ πηγαιναμε θαλασσα κατα τις 12 τον ταιζα πριν φυγουμε..Στην θαλασσα αυτο κοιμοταν 1-2 ωρες στην παραλια κ οταν ξυπνουσε ημασταν στο νερο για καμια ωρα παλι..Οποτε κατα τις 3 θα ετρωγε ενα γιαουρτι κ μετα στην ταβερνα εγω του εδινα τηγανητες πατατες, κανα κεφτεδακι, πουρε...Γενικα τρωει πολυ αλλα τα θελει αλεσμενα κ ετσι δεν ειχα κ πολλες επιλογες στην ταβερνα.. Το απογευμα παλι ετρωγε το δικο του φαγητο, καμια ρυζογκοφρετα, ψωμι...Δεν αγχωνομαι, ο μικρος ακολουθει παντου κ προσαρμοζεται κ αυτος στα δικα μας, με λιγο προγραμμα ολα γινονται..Για να καταλαβεις μετα τα Χριστουγεννα που θα ειναι 19 μηνων θα κανουμε ενα διμηνο ταξιδι στην ΝΑ Ασια, κυριως Καμποτζη κ τα γυρω...Δεν κολλαω σε τιποτα και θα παρω το μικρο μαζι...Ουτε αγχωνομαι, μια χαρα θα περασουμε...

23 Απ: Διακοπες και φαγητο στό Τετ Jul 21, 2010 11:55 am

MariaIoanna

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τέλεια Φρανίτα!!

24 Απ: Διακοπες και φαγητο στό Τετ Jul 21, 2010 12:23 pm

florentiab

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στο κάτω κάτω αυτό δεν είναι το νόημα των διακοπών να βγαίνεις λίγο από το πρόγραμμα?

25 Απ: Διακοπες και φαγητο στό Τετ Jul 21, 2010 12:25 pm

DeeDee

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κοριτσια πολυ χαιρομαι οταν διαβαζω τετοιες μαμαδες!!!
franita συγχαρητηρια. Respect Ειμαι κι εγω της αποψης οτι δεν πρεπει να ειμαστε υπερβολικες στην προστασια με τα παιδια μας.

Ελα ομως που εμενα ο αντρας μου ειναι λιγακι υπερπροστατευτικος και δεν μας βλεπω να κανουμε ουτε μια βουτια φετος. Η μπεμπα μου ειναι 9 μηνων και το συζηταμε να βγουμε για καφε αν ειναι η ωρα του φαγητου της.

Αννα μου, προτεινω να χαλαρωσεις κι εσυ οσο μπορεις για να ευχαριστηθεις τις διακοπες σου. Αν εβρισκες καποιο διαμερισμα με κουζινουλα ισως να μπορουσες να μαγειρεψεις 1-2 φορες το πολυ και τις υπολοιπες δωστου και καμια κρεμουλα ετοιμη του εμποριου, δεν θα παθει τιποτα αφου θα ειναι μονο για τις διακοπες σας! Να βγαλετε πολλες πολλες φωτογραφιες να θυμαστε τις πρωτες διακοπες Smile

Σας ζηλευω. Εμεις φετος επειδη ετοιμαζουμε γαμο και βαφτιση δεν θα παμε πουθενα. Καντε καμια βουτια και για μας.

Ευχομαι να περασετε ονειρεμενα Smile

http://www.katkag.blogspot.com

26 Απ: Διακοπες και φαγητο στό Τετ Jul 21, 2010 2:19 pm

ntintina

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σου Άννα ,εμεις εχουμε μολις 5 δοντια ισως και 6 ,τα 2 εχουν βγει ολοκληρα ,2 μισα κ 2 φαινονται οι μυτες,δεν ξερω εαν λογιζονται γ δοντια εκεινα,τεσπα,πηγαμε πριν απο 2 εβδομαδες Χιο , η μικρη ετρωγε το πρωι κ το βραδυ γαλα,το απογευμα κρεμα ,το μεσημερι κανονικο φαγητο στην ταβερνα,λιγο μπιφτεκακι ,λιγο κοτοπουλακι ,να 5-6 πατατες,ντοματουλα το καναμε το γευμα,επισης ειχα παρει κατι γευματακια της νεστλε για ωρα αναγκης τα οποια δεν την ενθουσιασαν,αυτο που της αρεσε ηταν τα μηλο-ροδακινο-μελι της νεστλε ,2 ετρωγε αντι γ φρουτα κ της εδινα κ μια μπανανα απο πισω ,τη δαγκωνε κ μασουσε...γενικα αγορασα φρουτα και τα ειχα μαζι μου κ εδινα στο χερι ,εμεις οταν πηγαμε ειμασταν σε φαση αλεσμενου ή οχι? κ τελικα εκτοτε δεν τρωει πλεον αλεσμενα!

εχθές εγινε 17 μηνών!

27 Απ: Διακοπες και φαγητο στό Τετ Jul 21, 2010 4:09 pm

Αννα Κ.

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έτσι λέω κι εγω για το μιξερακι... Γιώτα μεγάλωσε το Ντινακι σου!! κι εμείς 17 μηνών τον άλλο μήνα!! Ποτε πέρασε ο καιρός! Franita σε πάω!! Πρέπει κι εγώ να ξεαγχωθω λίγο γιατί με το φαγητό της έχω κόλλημα! Λες να αρχίσω τα ταξίδια;;;

28 Απ: Διακοπες και φαγητο στό Παρ Mar 25, 2011 10:00 pm

αλικακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ??ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΦΥΓΑΜΕ ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΤΟΥ..ΤΡΩΕΙ ΑΛΕΣΜΕΝΑ..ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΓΑΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ..ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ???

29 Απ: Διακοπες και φαγητο στό Παρ Mar 25, 2011 11:56 pm

Αννα Κ.

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αλικακι έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ??ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΦΥΓΑΜΕ ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΤΟΥ..ΤΡΩΕΙ ΑΛΕΣΜΕΝΑ..ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΓΑΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ..ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ???

Μπορεις να κανεις το εξης. Υπαρχουν καποια σκευη της CHICCO θερμος φαγητου ειναι τα οποια βαζεις μεσα το φαγητο (αλεσμενο ή μη) και τα διατηρουν ζεστα μεχρι 8 ωρες. Νομιζω εχουν γυρω στα 35 ευρω αν θυμαμαι καλα. Επισης εγω εκανα το εξης. Αν ηταν μικρο το ταξιδι το εβαζα σε σκευος που μπορει να ζεσταθει πανω στο ματι και εχει καπακι πλαστικο απο πανω (κατι σαν ταπερακι αλλα με μεταλλικο με καπακι πλαστικο ομως) Αυτο το κραταει καποια ωρα χλιαρο.
Παντως εχει τυχει να της αλεσω φαγητο και να ζητησω να μου το ζεστανουν σε ταβερνα. Δεν ειπανε τιποτα πηγα και εγω στην κουζινα μια χαρα.
Αυτο της Chicco παντως το θερμος φαγητου πρεπει να ειναι καλο. Δεν της το πηρα γιατι δε μου χρειαστηκε (δεν παμε και πουθενα πια) αλλα θα της το επαιρνα ανετα.

30 Απ: Διακοπες και φαγητο στό Σαβ Mar 26, 2011 12:04 am

αλικακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΗ Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΣΕ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ??ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΣΥΧΝΑ..ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΕΥΟΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΑΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΑ??ΑΛΛΑ NA ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ FAST FOOD..ΕΠΙΣΗΣ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΕ ΨΥΓΕΙΑΚΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΠΑΓΩΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΖΕΣΤΑΝΩ??ΚΑΜΙΑ ΦΘΗΝΗ ΠΡΟΤΑΣΗ??

31 Απ: Διακοπες και φαγητο στό Σαβ Mar 26, 2011 2:21 pm

Αννα Κ.

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αλικακι έγραψε:ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΗ Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΣΕ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ??ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΣΥΧΝΑ..ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΕΥΟΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΑΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΑ??ΑΛΛΑ NA ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ FAST FOOD..ΕΠΙΣΗΣ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΕ ΨΥΓΕΙΑΚΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΠΑΓΩΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΖΕΣΤΑΝΩ??ΚΑΜΙΑ ΦΘΗΝΗ ΠΡΟΤΑΣΗ??

Να σου πω την μαυρη αληθεια καποιες φορες της εδινα τις Νεστλε τα ετοιμα τα γευματα με κοτοπουλο και διαφορα (ετυχε 2-3 φορες ολο και ολο). Ειναι πηχτρα στα συντηρητικα αλλα τι να εκανα...
Μια φιλη επισης εκανε το εξης εκανε το φαγητο κανονικα το αλεθε και το εβαζε αυτη σε βαζακι κλεισμενο στεγανα (πως κανανε τις σαλτσες-αποστειρωνε το μπουκαλι και το εβαζε εκει το φαγητο αλεσμενο). Μετα, εβαζε το βαζακι μεσα στο θερμος του νερου με ζεστο νερο...Πολυ διαδικασια ομως...Εγω δεν το εκανα αυτο... Embarassed

32 Απ: Διακοπες και φαγητο στό Σαβ Mar 26, 2011 10:24 pm

αλικακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΕ ΕΤΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΝΑΙ ΤΑ ΕΤΟΙΜΑ ΦΑΓΗΤΟΥΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ..ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΤΕΤΟΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ..ΣΕ ΕΤΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forums | Πολιτισμός | Mummys | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own blog