Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Σήμερα στις 7:48 pm

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!
από jasmmin Σήμερα στις 7:27 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 7:07 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Σήμερα στις 6:43 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από kikimam Σήμερα στις 6:41 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από dimimi82 Σήμερα στις 5:55 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από mary2 Σήμερα στις 5:49 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από peristeraki Σήμερα στις 3:47 pm

» ΚΟΨΙΜΟ ΠΑΝΑΣ
από HappyMama Σήμερα στις 3:07 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από Lollipop83 Σήμερα στις 1:42 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από xrisili Σήμερα στις 12:39 pm

» Τι ακούν τ'αυτιά μου!!
από Jannete Σήμερα στις 12:08 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από HappyMama Σήμερα στις 10:19 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Σήμερα στις 10:02 am

» Τιμες για αγγλικα α junior
από Areti2 Σήμερα στις 2:00 am

» τι νυφικο οεο?
από dimitra al Σήμερα στις 1:55 am

» Αγγλικά στον παιδικό
από Areti2 Σήμερα στις 1:54 am

» Πώς επιλέγουμε φροντιστήριο αγγλικών για τα παιδιά μας;
από dimitra al Σήμερα στις 1:50 am

» Αναλαμβανω σιδερο και καθαρισμα
από pusi Σήμερα στις 12:43 am

» τεστ ωορρηξιας θετικο..ποτε ερχομαι σε επαφη??τη συμβουλη σας..
από perperouna Χθες στις 8:00 pm

» καλημερα μηπως ειμαιιιιι?
από κουνελάκι Χθες στις 11:29 am

» ΤΡΕΜΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ...
από HappyMama Χθες στις 11:22 am

» ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ
από victoria Κυρ Sep 14, 2014 9:13 pm

» ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ, αγαπήστε τα! (B.Π.Αθηνών)
από edrinia Κυρ Sep 14, 2014 4:01 pm

» κοριτσια βοηθεια
από μαρακι27 Σαβ Sep 13, 2014 11:08 am

» Αυχενικη διαφανεια και Doppler τριγλωχινας αβέβαιο.εχει τύχει σε καμία;;
από Vassiliki_ Σαβ Sep 13, 2014 8:39 am

» ΠΕΝΤΙΚΟΥΡ- ΜΑΝΙΚΟΥΡ -ΗΜΙΜΟΝΙΜΟ
από pusi Παρ Sep 12, 2014 10:43 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από nanou Παρ Sep 12, 2014 10:04 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από ifigenia84 Παρ Sep 12, 2014 2:38 pm

» ΦΥΛΑΞΗ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ,ΜΕΛΕΤΗ ΠΑΙΔΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
από gnbz Παρ Sep 12, 2014 11:28 am

» εξωσωματικη βοηθεια.....
από eirini.pav Παρ Sep 12, 2014 10:23 am

» ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
από ΑΓΓΕΙΚΗ Παρ Sep 12, 2014 12:38 am

» ΠΩΛΕΙΤΑΙ κάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft (white - bermuda blue)!!!
από RousTwins Πεμ Sep 11, 2014 10:41 pm

» Kάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ!!!
από RousTwins Πεμ Sep 11, 2014 10:38 pm

» Κεραλοιφή της Ελένης
από κοκκινοσκουφιτσα Πεμ Sep 11, 2014 6:17 pm

» BOΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΣΟΣ!
από HappyMama Πεμ Sep 11, 2014 2:52 pm

» ΕΕΤΑΑ-Ομαδική Επιστολή Διαμαρτυρίας
από HappyMama Πεμ Sep 11, 2014 2:44 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!
από xrisili Πεμ Sep 11, 2014 12:47 pm

» Μπομπονιερες -κεραλοιφες!!! ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ
από pusi Πεμ Sep 11, 2014 12:36 pm

» Προσκλητήρια Βάπτισης - Βιβλία ευχών {handmadebygeo}
από hmbg Πεμ Sep 11, 2014 9:50 am

Παρόντες χρήστες
564 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 11 μέλη, 0 μη ορατοί και 553 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Chris_E, ede37, efaki27, Jannete, jasmmin, katerina 28, mariameint, NOPITSA, perperouna, primadona, sidarta

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

stella.s

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ειμαι 5 μηνων κ θα γεννησω στο γενεσις.μηπως ξερει καμια ποσο περνει η κλινικη?δηλαδη ποσο θα μου κοστησει η γεννα?και κατι αλλο...πως πληρωνεται η κλινικη μεσω ικα,προτα τα δινεις κ μετα τα περνεις¨......η γιατρος μου παντως 1000 θα παρει για φυσιολογικα 1000 για καισαρικη.

vasoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mε το καλό να γεννησεις το μωράκι σου!!
Αν δεν κάνω λάθος πληρώνεις απευθείας την κλινική και μετά τα παιρνεις απο το ΙΚΑ!!

lianikos

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ γέννησα στο Γένεσις (2007). Τρίκλινο, χωρίς να χρησιμοποιήσω κάποια από τις εξτρα ανέσεις (τηλέφωνο, τηλεόραση κλπ) και ήταν αν θυμάμαι καλά όλο το πακέτο μαζί με επισκληρίδιο γύρω στα 1300 ευρώ. Αναλόγως τα επιπλέον ή το δωμάτιο, αυτό μπορεί να αυξηθεί. Να μειωθεί δε νομίζω, γιατί όπως σου είπα εγώ ήμουν εξαιρετικά φειδωλή στις ανέσεις. Και το μοναδικό από το οποίο δεν ήμουν ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημένη ήταν ο παιδίατρος. Άθλιος, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. Εκεί έχουν πολλούς. Αν θέλεις σου στέλνω σε πμ το επώνυμό του, αν σου τύχει να ζητήσεις άλλον. Κατα τα άλλα εξαιρετική η κλινική σε όλα τα επίπεδα.
Όσο για το ΙΚΑ, δεν ξέρω, αλλά νομίζω ότι ισχύει αυτό που ισχύει και στο Δημόσιο, ότι δηλαδή πληρώνεις κανονικά και ύστερα τα παίρνεις πίσω από τον ασφαλιστικό σου φορέα.
Ελπίζω να βοήθησα.

ageliki_k25

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω γεννησα πριν ενα χρονο περιπου (Σεπτεμβριο) στο genesis κ μου βγηκε στα 1750...1390 ηταν το τρικλινο κ βαλε που σε χρεωνουν φαρμακα κτλ παει εκει που σου ειπα...
μολις γεννησεις θα παει ο αντρας σου κ θα παρει τη πραξη γεννησης, θα παει ληξιαρχειο και μετα με το χαρτι κ κατευθειαν στο ΙΚΑ οπου θα του δωσουν το υπολοιπο ποσο δηλαδη αδεια λοχειας κ επιδομα τοκετου οπου στην ουσια ειναι σαν να πληρωνεις την κλινικη...θα πρεπει να του εχεις κανει εξουσιοδοτηση για να μπορει να παρει αυτος τα χρηματα, θα σου πουν και στο ΙΚΑ οταν θα πας να πληρωθεις την πρωτη φορα γυρω στον 7ο μηνα οπου λογικα σταματας απο τη δουλεια.
Επισης αλλα καλο ειναι να το ρωτησεις πρωτα στην κλινικη αν ακμα ισχυει,μπορεις νομιζω να την πληρωσεις σε 2 δοσεις.. πριν ενα χρονο μπορουσες.. εγω δεν το ηξερα μου το ειπαν μετα αλλες κοπελες
Αυτα, ελπιζω να βοηθησα και με το καλο...με εναν πονο flower

maria2010

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το ποσο που θα παρεις απο το ΙΚΑ ειναι στανταρ, ανεξαρτητα απο το ποσα θα δωσεις στην κλινικη. Πριν 2 μηνες ήταν 967 ευρω.

STAUROSZOO

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
τις τιμες τις πηρα πριν κανα δυο μέρες.
φυσιολογικός τοκετός
4κλινο-1640
3κλινο-1740
2κλινο-2190
2κλινο λουξ-2280
καισαρική μόνο σε 4κλινο δικαιολογεί το ικα
4κλινο-1400
3κλινο-1910
2κλινο-2360
2κλινο λουξ-2500
στις τιμές περιλαμβάνεται παιδιατρος αναισθησιολόγος και επισκλυρίδειος και αναλώσιμα.εξτρα φάρμακα χρεώνονται γιαυτό παρε και κανένα ντεπόν μαζί μου γιατί το πληρώνεις χρυσό.αντε με το καλό.α!και 140ε τα βλαστοκύτταρα αν δεν τα δώσεις στην εταιρεία που συνεργάζονται.αν τα κάνεις δωρεά δεν χρεώνουν τίποτα.

oneirena

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ξέρετε αν στο 4κλινο εχει 2 τουαλέτες?
Το είδα σε άλλο forum αλλά τώρα που πήρα τηλ. ξέχασα να ρωτήσω.... Embarassed Embarassed

STAUROSZOO

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
oneirena έγραψε:ξέρετε αν στο 4κλινο εχει 2 τουαλέτες?
Το είδα σε άλλο forum αλλά τώρα που πήρα τηλ. ξέχασα να ρωτήσω.... Embarassed Embarassed
ναι εχει.ειναι δυο δικλινα που τα ενωσαν

stella.s

lianikos έγραψε:Εγώ γέννησα στο Γένεσις (2007). Τρίκλινο, χωρίς να χρησιμοποιήσω κάποια από τις εξτρα ανέσεις (τηλέφωνο, τηλεόραση κλπ) και ήταν αν θυμάμαι καλά όλο το πακέτο μαζί με επισκληρίδιο γύρω στα 1300 ευρώ. Αναλόγως τα επιπλέον ή το δωμάτιο, αυτό μπορεί να αυξηθεί. Να μειωθεί δε νομίζω, γιατί όπως σου είπα εγώ ήμουν εξαιρετικά φειδωλή στις ανέσεις. Και το μοναδικό από το οποίο δεν ήμουν ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημένη ήταν ο παιδίατρος. Άθλιος, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. Εκεί έχουν πολλούς. Αν θέλεις σου στέλνω σε πμ το επώνυμό του, αν σου τύχει να ζητήσεις άλλον. Κατα τα άλλα εξαιρετική η κλινική σε όλα τα επίπεδα.
Όσο για το ΙΚΑ, δεν ξέρω, αλλά νομίζω ότι ισχύει αυτό που ισχύει και στο Δημόσιο, ότι δηλαδή πληρώνεις κανονικά και ύστερα τα παίρνεις πίσω από τον ασφαλιστικό σου φορέα.
Ελπίζω να βοήθησα.
σ ευχαριστω παρα πολυ.με βοηθησες αρκετα

Chrisa

Γεννησα περισυ εκει...με καισαρικη και ημουν σε τετρακλινο..ηταν πολυ πιο ανετο απο τρικληνο- στο οποιο ημουν μια μερα..αλλα και απο δικλινο.
Και εμενασ μου ερυχε ενας τελειος μη πω τι παιδιατρος..δε μου λες λιτσακος..ηταν ο χοντρος με τη μουστακα...για να μη λεμε ονοματα.
Στην καισαρικη τα αναλωσημα και το ιατροφαρμακευτικο υλικο το καλυπτει και αυτο το ΙΚΑ.
Να το ποσο που παιρνεις βοηθεια τοκετου ειναι στανταρ..οπου και να γεννησεις..οσο και να πληρωσεις

lianikos

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Chrisa έγραψε:Γεννησα περισυ εκει...με καισαρικη και ημουν σε τετρακλινο..ηταν πολυ πιο ανετο απο τρικληνο- στο οποιο ημουν μια μερα..αλλα και απο δικλινο.
Και εμενασ μου ερυχε ενας τελειος μη πω τι παιδιατρος..δε μου λες λιτσακος..ηταν ο χοντρος με τη μουστακα...για να μη λεμε ονοματα.
Στην καισαρικη τα αναλωσημα και το ιατροφαρμακευτικο υλικο το καλυπτει και αυτο το ΙΚΑ.
Να το ποσο που παιρνεις βοηθεια τοκετου ειναι στανταρ..οπου και να γεννησεις..οσο και να πληρωσεις

Μάλλον εμένα ρωτάς. Λοιπόν, όχι, δεν ήταν έτσι, αλλά σίγουρα την επόμενη φορά αν μου τύχει αυτός θα ζητήσω άλλον. Το επίθετό του άρχιζε από "Κωφο" αν σε βοηθάει.

Chrisa

Ναι εσενα σορυ για το λαθος!!!
Δεν τον ξερω..αλλα να σου πω την αμαρτια μου..δεν ειδα και κανενα της προκοπης εκει.
Εμεις ειχαμε μια ιστορια με το Γεννεσης..
Ο δικος μας παιδιατρος εδοσε εξητηριο στο παιδι...το οποιο ειχε ωτιτιδα..ειχε τρεξει και την ημερα της αναχψηρησης...η εφημερευον παιδιατρος...μας αφησε συξηλους με το πορτ μπεμπε στο χερι..και με κατατρομαξε και απο πανω με διαφορες βλακιες που μου ειπε , με αποτελεσμα το παιδι να νοσηλευτει αλλη μια φορα στη ΜΕΝΝ για δυο ημερες..και εγω αυτες τις μερες να χασω 6 κιλα και να κλαιω ολη την ωρα
Μολις τελειωσε ολο αυτο φυσικα εγω καλεσα δικη μου παιδιατρο και ΩΡΛ να εξετασουν το παιδι..
ασε..δεν θελλω να τα θυμαμαι...
Ειναι ενας λογος για τον οποιον δεν θελλω να ξαναγεννησω εκει...
Ειναι μαλλον ο μοναδικο ςλογος..γιατι αλλως δεν ειχα κανενα μα κανενα παραπονο..ηταν αψογοι και η αναισθιολογος και ο γιατρος και νο νοσηλευτικο προσωπικο πολυ προθυμο και ευγενικο- τουλαχιστον μαζι μου- και απο καθαριοτητα τα παντα αψογα

tsourekaki

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stella.s έγραψε:ειμαι 5 μηνων κ θα γεννησω στο γενεσις.μηπως ξερει καμια ποσο περνει η κλινικη?δηλαδη ποσο θα μου κοστησει η γεννα?και κατι αλλο...πως πληρωνεται η κλινικη μεσω ικα,προτα τα δινεις κ μετα τα περνεις¨......η γιατρος μου παντως 1000 θα παρει για φυσιολογικα 1000 για καισαρικη.

καλο θα ηταν να παρεις ενα τηλεφωνο να ρωτησεις ποσο στοιχιζει ο φυσιολογικός και η καισαρική σε δωματιο που σε ενδιαφερει...ξερεις λογο οικονομικης κρισης οτι και να σου πουνε αλλες μανουλες μπορεί να υπαρχει διαφορα στην τιμή.
αυτο ειχα κανει εγω και ηξερα ακριβως ποσα θα πληρωνα...τωρα για τα ικα κλπ καθε ιδιωτική κλινική εχει συμβασεις με ασφαλειες δημόσιες ή ιδιωτικές..και αυτο θα πρέπει να το ρωτησεις στο γενεσις
με το καλο το νινακι σου

DeeDee

Στελλα μου

σου εστειλα με ΠΜ τις τιμες απο τον Οκτωβριο που γεννησα εγω. Εχει μεσα και τις τιμες απο το διαβαλκανικο, ειναι ενα πινακακι που ειχα κανει εγω για να συγκρινω Smile

Καλη λευτερια κουκλιτσα!!!

http://www.katkag.blogspot.com

stella.s

DeeDee έγραψε:Στελλα μου

σου εστειλα με ΠΜ τις τιμες απο τον Οκτωβριο που γεννησα εγω. Εχει μεσα και τις τιμες απο το διαβαλκανικο, ειναι ενα πινακακι που ειχα κανει εγω για να συγκρινω Smile

Καλη λευτερια κουκλιτσα!!!
σ ευχαριστω παρα πολυ.να σου ζησει το μπουμπουκακι σου...... flower

STAUROSZOO

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια εχουν αλλαξει οι τιμες απο τον οκτώμβριο.παρτε τηλ στο γεννεσισ και σας τα εξηγούνε ολα,ειναι πολύ εξυπηρετικοι

DeeDee

Εγω προτεινω, αντι για τηλεφωνημα, αν ειστε κοντα να πατε απο εκει.

Εγω ειχα επισκεφτει και τις δυο κλινικες που με ενδιεφεραν και μου εκαναν μια μικρη ξεναγηση οι νοσηλευτριες στα δωματια για να δω πως ειναι το δικλινο, πως ειναι το μονοκλινο, πως ειναι το τρικλινο κτλ .

Εγω στο γενεσις ενιωσα μια ηρεμια και μια ζεστασια και γι' αυτο το αποφασισα. Ηταν και πιο καθαρο απο το Διαβαλκανικο. Ο ιδιος γιατρος θα με αναλαμβανε και στο ενα και στο αλλο. Και απο ο,τι ρωτησα, υπαρχουν πολλοι καλοι γιατροι και στα δυο (αναισθησιολογοι, νεογνολογοι κτλ). Θα σας βοηθησει πολυ στην αποφαση αν δειτε τα πραγματα απο κοντα!

Καλημερα σε ολες Smile

http://www.katkag.blogspot.com

lianikos

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εχθές πήρα τηλέφωνο για να δω τι γίνεται με τις τιμές. Η γέννα που εμένα μου είχε βγει 1280 ευρώ το 2007 τώρα στοιχίζει γύρω στα 2000 ευρώ. Δεν ξέρω τι έγινε και ανέβηκαν τόσο οι τιμές. Το μόνο που ξέρω είναι ότι πλέον έχει 11% φπα.
Παντως έχω να δώσω την εξής συμβουλή: όχι σε τρίκλινο! Σε εκείνη τη φάση η τουαλέτα και το πλύσιμο χρειάζονται συνέχεια και μία τουαλέτα για 3 γυναίκες είναι λίγο. Αν το ήξερα θα προτιμούσα το τετράκλινο που έχει δύο τουαλέτες! Και σίγουρα την επόμενη φορά αν δε βρω τετράκλινο θα πάω σε δίκλινο!!

Chrisa

Τα τατρακλινα τα δινουν μονο σε καισαρικες να ξερεις..γιατι ημουν μια βραδια σε τρικλινο και ολες τις υπολοιπες σε τατρακλινο.
Ειναι οντως πολυ πιο ανετο εχει ολα επι 2...αλλα να σου πω την αμαρτια μου..καλα να ειμαστε...οταν με το καλο κανω δευτερο θα προτιμισω δικλινο..εφοσον φυσικα τα οικονομικα μου το επιτρεπουν...μη σου πω και μονοκλινο...

oneirena

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω πάντως που ρώτησα αν δικαιούμαι 4κλινο με φυσιολογικό τοκετό προχθές μου απάντησαν πως φυσικά και δικαιούμαι. Στις καισαρικές μόνο το 4κλινο δικαιολογεί το ι.κ.α., οχι οτι δεν δικαιούσαι να το κλείσεις και με φυσιολογικό. Μου είπαν 1640 με φυσιολογικό, μαζί με παιδίατρο και αναισθησιολόγο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a free blog