Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από Titino Σήμερα στις 10:33 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από Ricola Σήμερα στις 10:22 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από griniaroula Σήμερα στις 10:18 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Titino Σήμερα στις 9:34 am

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από IoliAtore Σήμερα στις 3:54 am

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από IoliAtore Σήμερα στις 3:47 am

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Σήμερα στις 2:25 am

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από VANESSA1984 Σήμερα στις 2:10 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Χθες στις 9:23 pm

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Χθες στις 1:53 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Χθες στις 12:38 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 12:03 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από Areti2 Τετ Oct 22, 2014 10:56 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Τετ Oct 22, 2014 10:32 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 8:39 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Δευ Oct 20, 2014 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Δευ Oct 20, 2014 9:10 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:32 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:01 pm

Παρόντες χρήστες
479 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 13 μέλη, 2 μη ορατοί και 464 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Anastasie, Areti2, argyro 2, depy302, elin1, griniaroula, kat_laz, kikimam, maria_dou, Ricola, vasoulagal, ΖΩΗ13, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 τι να κανω? να ρωτησω? στό Κυρ Sep 16, 2012 10:34 pm

markaaa

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα..
εχω το εξης θεμα..
ο αντρας μου οσο ηταν ελευθερος παντρεψε ενα ζευγαρι με μια αλλη φιλη, τα παιδια ειναι παρα πολυ καλα, περναμε τελεια οταν βρισκομαστε. εχουν ενα κοριτσακι 2.5 ετων, το βαφτισε η αλλη φιλη. τωρα πιο ειναι το προβλημα, εγω ηξερα οτι το ονομα της θα ηταν ελενη (της μαμας του κουμπαρο μου) παμε στην βαφτιση και οταν ρωταει ο παπας και το ονομα αυτης ακουμε βαγια-ελενη (βαγια ειναι το ονομα της μαμας της κουμπαρας μου) μειναμε με το στομα ανοιχτο!!! λεμε οκ, αλλαξαν γνωμη.. το μωρο μεχρι και 1.5 το φωναζαμε βαγιαλενα.. μια μερα ενω ειχαμε βγει για καφε ο κουμπαρος μου αρχισε να την φωναζει ελενη και γυρναει και μου λεει "εγω θα την φωναζω ελενη!!!" λιγο θυμωμενα.. απο εκεινη την μερα και ενα χρονο τωρα ο κουμπαρος μου την φωναζει ελενη και η κουμπαρα μου με διαφορα χαρακτηριστικα (αγαπη μου, μωρο μου κ.α.) δεν εχω ρωτησει τι εγινε και οσο περναει ο καιρος γινετε πιο δυσκολο.. τι να κανω? ο αντρας μου μου λεει να μην ρωτησω τιποτα και καποια στιγμη θα μαθουμε αλλα εχει περασει ενας χρονος τωρα!!! sorry για το πριξιμο!!!

2 Απ: τι να κανω? να ρωτησω? στό Κυρ Sep 16, 2012 10:55 pm

aggeliki5579

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλησπερα κοπελα μου..κι εγω ειμαι της γνωμης να μην ρωτησεις..σιγουρα κατι συνεβη αναμεσα στο ζευγαρι και ηρθαν ετσι τα πραγματα με το ονομα του παιδιου...αυτο που εγινε ομως,αν ηθελαν οι κουμπαροι σου να το μοιραστουν μαζι σου θα το ειχαν κανει...απο την στιγμη που εδω και 1 χρονο δεν σου εχουν πει το παραμικρο,σημαινει οτι δεν θελουν να το πουν..εξαλλου για σενα θα αλλαξει κατι απεναντι στο ζευγαρι και στο παιδι αν μαθεις τι εγινε? οχι..απλα την περιεργεια σου θελεις να καλυψεις..γνωμη μου ειναι να μην γινεις αδιακριτη και τους φερεις ισως σε δυσκολη θεση..

3 Απ: τι να κανω? να ρωτησω? στό Κυρ Sep 16, 2012 10:59 pm

eirini31

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
aggeliki5579 έγραψε:Kαλησπερα κοπελα μου..κι εγω ειμαι της γνωμης να μην ρωτησεις..σιγουρα κατι συνεβη αναμεσα στο ζευγαρι και ηρθαν ετσι τα πραγματα με το ονομα του παιδιου...αυτο που εγινε ομως,αν ηθελαν οι κουμπαροι σου να το μοιραστουν μαζι σου θα το ειχαν κανει...απο την στιγμη που εδω και 1 χρονο δεν σου εχουν πει το παραμικρο,σημαινει οτι δεν θελουν να το πουν..εξαλλου για σενα θα αλλαξει κατι απεναντι στο ζευγαρι και στο παιδι αν μαθεις τι εγινε? οχι..απλα την περιεργεια σου θελεις να καλυψεις..γνωμη μου ειναι να μην γινεις αδιακριτη και τους φερεις ισως σε δυσκολη θεση..

συμφωνω απολυτα!!! Respect Respect Respect

4 Απ: τι να κανω? να ρωτησω? στό Κυρ Sep 16, 2012 11:07 pm

markaaa

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
aggeliki5579 έγραψε:Kαλησπερα κοπελα μου..κι εγω ειμαι της γνωμης να μην ρωτησεις..σιγουρα κατι συνεβη αναμεσα στο ζευγαρι και ηρθαν ετσι τα πραγματα με το ονομα του παιδιου...αυτο που εγινε ομως,αν ηθελαν οι κουμπαροι σου να το μοιραστουν μαζι σου θα το ειχαν κανει...απο την στιγμη που εδω και 1 χρονο δεν σου εχουν πει το παραμικρο,σημαινει οτι δεν θελουν να το πουν..εξαλλου για σενα θα αλλαξει κατι απεναντι στο ζευγαρι και στο παιδι αν μαθεις τι εγινε? οχι..απλα την περιεργεια σου θελεις να καλυψεις..γνωμη μου ειναι να μην γινεις αδιακριτη και τους φερεις ισως σε δυσκολη θεση..

ευχαριστω πολυ αγγελικη μου για την απαντηση.. δεν θελω καθολου να γινει αδιακριτη, εχεις δικιο.. απλα ανχωνομαι λιγο καποιες φορες γιατι θελω να φωναξω την μικρη και δεν ξερω πως..προχθες βγηκαμε βολτα και ειδαμε κατι γνωστους μου, μολις ειδαν την μικρη μου ειπαν τι γλυκια που ειναι, πως την λενε? εγινα κατακοκκινη γιατι ηταν διπλα και η κουμπαρα μου, εκεινη αμιλιτη και εγω αλλαξα θεμα.. δεν θελω καθολου να τους φερω σε δυσκολη θεση...

5 Απ: τι να κανω? να ρωτησω? στό Κυρ Sep 16, 2012 11:11 pm

aggeliki5579

markaaa έγραψε:

ευχαριστω πολυ αγγελικη μου για την απαντηση.. δεν θελω καθολου να γινει αδιακριτη, εχεις δικιο.. απλα ανχωνομαι λιγο καποιες φορες γιατι θελω να φωναξω την μικρη και δεν ξερω πως..προχθες βγηκαμε βολτα και ειδαμε κατι γνωστους μου, μολις ειδαν την μικρη μου ειπαν τι γλυκια που ειναι, πως την λενε? εγινα κατακοκκινη γιατι ηταν διπλα και η κουμπαρα μου, εκεινη αμιλιτη και εγω αλλαξα θεμα.. δεν θελω καθολου να τους φερω σε δυσκολη θεση...

καταλαβαινω τον προβληματισμο σου...και σιγουρα η προθεση σου ειναι αθωα και καλοπροαιρετη...αν σου ξανατυχει κατι τετοιο μπορεις να μην απαντησεις ,να σκυψεις προς το παιδι και να του πεις ΄΄πες αγαπη μου στους κυριους πως σε λενε'' και ασε το παιδακι να πει το ονομα του..μην στεναχωριεσαι τοσο και μην μπαινεις σε ξενα χωραφια...φιλικα σου το λεω καλη μου...

6 Απ: τι να κανω? να ρωτησω? στό Κυρ Sep 16, 2012 11:16 pm

markaaa

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
θα ακολουθησω την συμβουλη σου.. παντως και το μικρο οταν την ρωτας πως σε λενε δεν απανταει...
ευχαριστω για τον χρονο σου..

7 Απ: τι να κανω? να ρωτησω? στό Δευ Sep 17, 2012 8:42 am

μαμακα μου

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φαντασου ομως οτι σε λιγο καιρο που το παιδακι θα μεγαλωσει, σε τι δυσκολη θεση θα ερχεται....αχ γιατι να το κανουν αυτο στο μωρο τους? ημαρτον ενα ονομα ειναι μωρε κοριτσια.αξιζει να προκαλουμε τριβες στην οικογενεια μας για κατι τοσο ασημαντο? λες και δεν εχουμε αλλα προβληματα....
μην ασχολεισαι,μην ρωτας και καποια στιγμη θα σου καταληξουν και αυτοι καπου, δεν μπορει ναειναι διχασμενοι για μια ζωη.... Very Happy

8 Απ: τι να κανω? να ρωτησω? στό Δευ Sep 17, 2012 10:57 pm

stalitsa1980

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Very Happy hhahaha poli exipno afto pou eipe i ageliki!!!!!

9 Απ: τι να κανω? να ρωτησω? στό Δευ Sep 17, 2012 11:01 pm

eirinaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ!!!ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ Very Happy Very Happy Very Happy

10 Απ: τι να κανω? να ρωτησω? στό Δευ Sep 17, 2012 11:08 pm

stalitsa1980

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
να σκυψεις προς το παιδι και να του πεις ΄΄πες αγαπη μου στους κυριους πως σε λενε'' και ασε το παιδακι να πει το ονομα του. Twisted Evil

11 Απ: τι να κανω? να ρωτησω? στό Δευ Sep 17, 2012 11:30 pm

eirinaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stalitsa1980 έγραψε:να σκυψεις προς το παιδι και να του πεις ΄΄πες αγαπη μου στους κυριους πως σε λενε'' και ασε το παιδακι να πει το ονομα του. Twisted Evil

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΣΩΣΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

12 Απ: τι να κανω? να ρωτησω? στό Δευ Sep 17, 2012 11:45 pm

markaaa

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
θα περιμενω λοιπον μεχρι να μου πει η μικρη το ονομα της... ευχαριστω για τις απαντησεις!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog