Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από μαρακι27 Σήμερα στις 7:09 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από irenehr Σήμερα στις 7:04 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από pumpkin Σήμερα στις 5:06 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από RITAKI30 Σήμερα στις 2:26 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από mamy land Σήμερα στις 1:50 am

» 1 έτους: φρέσκο, εβαπορέ ή σκόνη;
από mary 30 Σήμερα στις 12:25 am

» γνωμη για θρησκευτικο γαμο
από vasoulagal Χθες στις 7:10 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Σαβ Nov 22, 2014 7:20 pm

» Εργασία και χαρά(;;;)
από Evagelia3 Σαβ Nov 22, 2014 7:11 pm

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
από popix Σαβ Nov 22, 2014 7:02 pm

» Μαμάδες από Αχαρνές (Μενίδι) και γύρω περιοχές!
από Evagelia3 Σαβ Nov 22, 2014 4:45 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από tzeni27 Σαβ Nov 22, 2014 1:33 pm

» Ενδομητριωση
από κουνελάκι Σαβ Nov 22, 2014 5:17 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από vblue Παρ Nov 21, 2014 9:45 am

» Συνεχείς ωτίτιδες και διαφορετικές απόψεις γιατρών
από anipomoni Παρ Nov 21, 2014 12:16 am

» ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ'ΟΙΚΩΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ??
από xrisili Παρ Nov 21, 2014 12:02 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΣ
από HappyMama Πεμ Nov 20, 2014 11:43 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από iouliana Πεμ Nov 20, 2014 11:02 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Τετ Nov 19, 2014 8:34 am

» gunaikologos
από tania1422 Τετ Nov 19, 2014 3:06 am

» εξοπλισμός σε άριστη κατάσταση
από vdimak Τρι Nov 18, 2014 8:08 am

» ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ???
από HappyMama Δευ Nov 17, 2014 9:46 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Δευ Nov 17, 2014 6:12 pm

» Συγνώμη για την ερώτηση!
από Evagelia3 Δευ Nov 17, 2014 5:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Δευ Nov 17, 2014 9:25 am

» θεματακι με την περιοδο....
από maro28 Σαβ Nov 15, 2014 6:27 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από elin1 Παρ Nov 14, 2014 11:16 pm

» Πως βάζω φωτογραφία;;
από tassoula Παρ Nov 14, 2014 10:01 am

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από afroula_27 Παρ Nov 14, 2014 7:02 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Πεμ Nov 13, 2014 9:10 pm

» soldesanil !!
από efffie Πεμ Nov 13, 2014 8:18 pm

» ολονυκτιο ξυπνημα!
από maryloo Πεμ Nov 13, 2014 5:43 pm

» φρουτόκρεμα και κρέμες...
από kikimam Πεμ Nov 13, 2014 4:59 am

» πεθερα εντομοκτονο
από tassoula Τετ Nov 12, 2014 9:17 am

» Θέματα Ιδιωτικής Ασφάλισης
από alexbox Τετ Nov 12, 2014 4:20 am

» Η ΝΥΧΤΑ....ΜΕΡΑ....
από iouliana Τετ Nov 12, 2014 1:31 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:29 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:01 pm

» Ξεκινημα στερεων τρωφων με δυσκολια!
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 5:50 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από maro28 Τρι Nov 11, 2014 4:58 pm

Παρόντες χρήστες
724 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 11 μέλη, 0 μη ορατοί και 713 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, daskala23, irenehr, kat_laz, nafs, NOPITSA, paourina, tassoula, vasoulagal, ΖΩΗ13, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1 ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Τετ Μαϊος 26, 2010 9:51 pm

mamavivo

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

εχω μπει στην 28 βδομαδα και ανεβηκαν τα λευκα στον θεο 16500.
παιρνω αντιβιωση ,μετριεμαι με το θερμομετρο αλλα αυτα εκει ,δεν κουνιουνται.
τωρα με εβαλε ο γιατρος να κανω crp και βλεπουμε.εχει τυχει σε καμια κοπελα?

2 Απ: ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Τετ Μαϊος 26, 2010 9:55 pm

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι ειχε τυχη σε μενα εφτασα αν θυμαμαι 19οοο, δεν βρησκαν απο τι προκαλειται ημουν 30η εβδομαδα και υπηρχε θεμα να μπω να γεννησω αν δεν πεσουν, τελικα με ξεκουραση και αντιβιωση αμοξιλ δυο εβδομαδες πεσανε και ετσι γλιτωσα μια πρωορη γεννα, γενικα τα λευκα στην εγκυμοσυνη ανεβαινουν, εμενα ομως καθε φορα ειχαν και πιο ανωδικη πορεια, υπομονη παρε αντιβιωση και ψαξε να δεις απο τι μπορει να προερχεται, χαλασμενο δοντι, εντερο,να εχει τρυπησει λιγο ο σακος κτλ αν δεν βρεις τιποτα οπως εγω αντιβιωση στα τυφλα και ο θεος βοηθος, παντως τις περισσοτερες φορες πεφτουν και δεν ειναι ανησυχητικο

3 Απ: ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Τετ Μαϊος 26, 2010 9:57 pm

mamavivo

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε ευχαριστω .απο αυριο ξεκιναει το ψαξιμο .ευχομαι να μην ειναι τιποτα .
απλα δεν ηξερα οτι προκαλειται προωρος τοκετος.τωρα το ακουω αυτο

4 Απ: ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Τετ Μαϊος 26, 2010 10:44 pm

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι δεν προκαλειται απο μονος του απλα αν η τιμη ειναι πολυ υψηλη σου λεω εγω ειχα 19000 και δεν πεφτει μου ειχε πει η γιατρος θα πρεπει να γεννησω γιατι κινδυνευει η ζωη του παιδιου, ειδικα στην περιπτωση που δεν ξερεις απο τι προκαλειται, μην ανυσηχεις δεν εχω ακουσει καποια να μπηκε να γεννησει συνηθως πεφτουν βρισκουν τον τροπο

5 Απ: ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Πεμ Μαϊος 27, 2010 5:50 am

mamavivo

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα ,
ξερεις μηπως τι ειναι η crp? μου ειπε να κανω αυριο το πρωι και αν παω να με δει .τι δειχνει αυτη η εξεταση συνηθως?

6 Απ: ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Πεμ Μαϊος 27, 2010 6:40 am

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ, ΑΙΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ; ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΛΕΓΟΝΤΑΝ

7 Απ: ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Πεμ Μαϊος 27, 2010 6:12 pm

Mama Maria

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Axxx ayta ta leyka!!!! Koritsia tha sas parw ta prwtia emena mou eixane anebei 35000...ola arxisan sthn 27 ebdomada 13500 o giatros mou edwse antibiosh meta pao mia ebdomada eixan paei 16000 kanw isagogi sto IASW me 17000 arxisan oi endoflebies antibioseis kai oles oi peretero eksetaseis dontia entera sikwtia TIPOTA ...22000 pio dinati antibiosh pali TIPOTA mesa se se 4 meres 29000 mazeyontousan oloi oi giatroi giro mou piramatazwo eixa kantantisei dokimasane oles tis antibioseis pano mou TIPOTA kai pali 32 ebdomadon egw pia erxonatai o aimatolos kai mou leei mprosta sto giatro mou oti kati prepei na exei to pedi...egw exasa thn gh kato apo ta podia mou mou kanoun eneseis kortizonis gia na proetimasoun to pedi gia toketo bebea mou eipan oti prwta prepei na sosoume esena kai meta to pedi...EGW eklega sinexeia ....thn allh mera tha empena xirourgio KAI TOTE o giatros mou (na ne panta kala aytos o anthropos)erxete kai mou leei mistika ypograpse na figeis tha pas sto geniko kratiko na kaneis kapies eksetasei se mia poli kalh aimatolo kai ean krinei kai ayth oti kindineyeis tote tha ertheis na paroume to pedi...Apotelesma h ematolos ekei na mou pei oti ypirxan ginekes pou gennisan me 100000 leyka kai ola htan kala Me estilan spiti.... bebea panta me thn epifilaksh oti ontos to pedi mpwrei na exei kati kai na mou anebenan ta leyka Sth 38 ebdomada mou espasan ta nera gennisa ena ygiestato agori kai ta leuka mou htan pali fisiologika. 5 xronia argotera sth deuterh mou eggimosinh ksana anebasa 23000 leyka den pira tipota ... mallon einai fisiologiko na anebenoun ta leyka mou Ayta hthela na pw gia ta LEYKA AIMOSFERIA

8 Απ: ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Πεμ Μαϊος 27, 2010 6:22 pm

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πω πω τι περασες ρε Μαρια, μπραβο στο γιατρο σου αλλα φανταζομαι μεχρι να γεννησεις και να δεις οτι το παιδι ειναι καλα ειχες τρελαθει, ευτιχως στην δευτερη εγκυμοσυνη ηξερες και το αντιμετωπισες καλα, εμενα παλι ανυσηχησαμε γιατι δεν πεφταν αλλα ολο ανεβαιναν και δευτερο γιατι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχα τετοιο προβλημα για να διακαιολογει οτι ειναι φυσιολογικο να εχω και στην δευτερη, εγω χαλαρα το αντιμετωπιζα μεχρι που ελεγα στην γιατρο εγω ξερω ειναι απο το εντερο μου, γιατι ειχα δυσκοιλιοτητα και εκανα πιο πολυ μονο με κλυσματακι, εκει που θορυβηθηκα ηταν οταν μου ειπε αν δεν κατεβουν γεννας και ημουν 30η εβδομαδα, ευτιχως κατεβηκαν τα ατιμα

9 Απ: ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Πεμ Μαϊος 27, 2010 6:32 pm

Mama Maria

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Nai pragmati oi epomenes 5 ebdomades mexri na genniso htan poli diskoles eklega ta bradia gia na mhn stenaxoro kai ton antra mou giati h alhthia einai oti den tou eipa oti h aimatologos mou eixe pei oti mpwrei to pedi na exei problima to perasa monh mou alla den to metaniwsa ...H pio diskolh stigmh htan otan gennisa kai mou dwsane to pedi gia ena lepto kai meta to piran grigora gia eksetaseis mexri na ton ksanakratisw sthn aggalia mou proseyxomoun sinexeia ........

10 Απ: ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Πεμ Μαϊος 27, 2010 7:10 pm

mamavivo

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πω πω εχω ανατριχιασει...
εκανα εξετασεις και το απογευμα θα εχω τα αποτελεσματα//ελπιζω ολα να πανε καλα ..

και κοριτσια,,,σας ευχαριστωω

11 Απ: ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Παρ Μαϊος 28, 2010 8:25 pm

mamavivo

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πηγα στο γιατρο αφου βγηκαν και οι αλλες εξετασεις
crp 15.8 με οριο 5 και λευκα 16900 .
με εξετασε και ειπε οτι ειναι ενδομητρια φλεγμονη ,πολυ προσοχη και ξεκουραση ,χαπια ΒΕΒΑΙΑΑΑΑ και την αλλη βδομαδα παλι εξετασεις.εχετε ακουσει εσεις ενδομητρια φλεγμονη?μου ειεπ οτι προκληθηκε πιθανον απο την αμνιο

12 Απ: ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Παρ Μαϊος 28, 2010 8:43 pm

Octarin

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mama Maria έγραψε:Nai pragmati oi epomenes 5 ebdomades mexri na genniso htan poli diskoles eklega ta bradia gia na mhn stenaxoro kai ton antra mou giati h alhthia einai oti den tou eipa oti h aimatologos mou eixe pei oti mpwrei to pedi na exei problima to perasa monh mou alla den to metaniwsa ...H pio diskolh stigmh htan otan gennisa kai mou dwsane to pedi gia ena lepto kai meta to piran grigora gia eksetaseis mexri na ton ksanakratisw sthn aggalia mou proseyxomoun sinexeia ........

Ok klaiw twra, panagitsa mou se niw8w... na'sai kala ki esy kai ta paidakia sou, se katalabainw ti shmainei na mhn ksereis ti sou symbainei kai na empisteyesai axrhstous!!! Na'nai kala aytos o giatros ontws.

13 Απ: ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Τρι Jun 15, 2010 7:27 pm

mamavivo

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μετα απο τοση αντιβίωση εκανα παλι εξετασεις.
τα λευκα ανεβηκαν 17300 και ειμαι θετικη στην crp(einai ΜΕΤΡΗΣΗ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΛΕΓΜΟΝΗ).
Σημερα εχω γιατρο και φοβαμαι τι θα μου πει
λετε να κινδυνευει το παιδακι μου?
ειμαι 2 μερες πριν την 30βδομαδακαι εχω φρικαρει.
λετε να με βαλει μεσα?

14 Απ: ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Τρι Jun 15, 2010 7:36 pm

sktv

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MHN AGXWNESAI!!!!!!skepsou oti ola tha pane kala katse prwta na akouseis ti tha poune k meta blepeis!euxomai ta kalutera me ena gero mwro stin agkalia sou!!!!!!!!

15 Απ: ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Παρ Jun 18, 2010 6:33 am

Mama Maria

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ola kala tha pane mhn anisixeis to moraki sou einai mia xara tha deis etsi eixa trelathei kai egw ....Thelw nea sou filia

16 Απ: ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Παρ Jun 18, 2010 6:47 am

pana

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamavivo έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ

εχω μπει στην 28 βδομαδα και ανεβηκαν τα λευκα στον θεο 16500.
παιρνω αντιβιωση ,μετριεμαι με το θερμομετρο αλλα αυτα εκει ,δεν κουνιουνται.
τωρα με εβαλε ο γιατρος να κανω crp και βλεπουμε.εχει τυχει σε καμια κοπελα?

καλε μην αγχωνεσαι εγω ειχα φτασει 18300 γιατι παιρνεις αντιβιωση και μετριεσαι?ειναι απολυτα φυσιολογικο στην εγκυμοσυνη να ανεβουν
και η αιματολογος και ο γυναικολογος το ιδιο μου ειχαν πει

17 Απ: ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Παρ Jun 18, 2010 7:05 am

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ηρεμησε θα κατεβουν εγω ηπια δυο εβδομαδες αντιβιωση για να κατεβουν και αλλη μια προληπτικα να μην ανεβουν και ειχαν φτασει 19000

18 Απ: ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Παρ Jun 18, 2010 7:28 am

pana

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιλουπακι έγραψε:ηρεμησε θα κατεβουν εγω ηπια δυο εβδομαδες αντιβιωση για να κατεβουν και αλλη μια προληπτικα να μην ανεβουν και ειχαν φτασει 19000
εμενα δεν μου ειχε δωσει τιποτα και τωρα ανεβασμενα ειναι 16000 και ειμαι στην 34 εβδομαδα

19 Απ: ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Παρ Jun 18, 2010 7:35 am

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω ημουν πιο νωρις στην 30η ηταν 19000 και το θεμα ειναι οτι καθε φορα που εκανα εξεταση ανεβαιναν ξεκινησαν απο 14000 και ειχαν παρει την ανιουσα και δεν βρισκαμε απο που αν δεν επαιρνα αντιβιωση δεν ξερω που θα εφταναν

20 Απ: ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ στό Παρ Jun 18, 2010 7:38 am

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τα λευκα αιμοσφαιρια ειναι φυσιολογικο στην εγκυμοσυνη να ειναι πιο ψηλα οταν ανεβαινουν ομως πανω απο καποιες τιμες ειναι ενδειξη καποιας μολυνσης, εμενα μου εβαλε χαρτακι πρωτα να δει μηπως χανω υγρα απο το σακο και εχει μολυνθει, μετα εκανα εξεταση αιματος για να αποκλεισουμε καποια μολυνση και δοντι και επειδη αυτα συνεχιζαν να ανεβαινουν και ημουν κοντα 30η εδωσε αντιβιωση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | Πολιτισμός | Mummys | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a free blog