Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από μαρακι27 Σήμερα στις 12:46 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από EnVy26 Σήμερα στις 12:21 pm

» ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ
από mar.pan Σήμερα στις 9:34 am

» Μανωλης Χειρακης στο ΡΕΑ
από EnVy26 Σήμερα στις 8:46 am

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από αγγελακι στον ουρανο Σήμερα στις 8:07 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από kikimam Χθες στις 10:47 pm

» Προβλημα με τη τουαλετα....
από newmum Χθες στις 10:39 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από bublesoaps Χθες στις 6:24 pm

» ΑΝΤΩΝΙΑ 123 ΕΙΝΑΙ Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ???
από souzan Χθες στις 6:12 pm

» Κομμώτρια στο σπίτι/Θεσσαλονίκη
από vicky81 Χθες στις 5:39 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Χθες στις 2:00 pm

» Μπομπονιερες -κεραλοιφες!!! ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ
από pusi Χθες στις 9:29 am

» ΠΡΟΚΑΤ ΣΠΙΤΙ????
από mar.pan Χθες στις 9:01 am

» παιδιά με down και αυτισμο
από kerasoula Τρι Sep 30, 2014 11:43 pm

» COLOSTROUM ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ
από SPINAKOS7 Τρι Sep 30, 2014 10:29 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Τρι Sep 30, 2014 10:24 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από κουνελάκι Τρι Sep 30, 2014 8:21 pm

» Κόστος Β επιπέδου
από φραουλα Τρι Sep 30, 2014 6:51 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από Jorji Τρι Sep 30, 2014 3:40 pm

» ΚΑΦΕ ΚΗΛΙΔΕΣ, ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;
από Jorji Τρι Sep 30, 2014 3:32 pm

» Καλλιεργεια σπερματος!
από Jorji Τρι Sep 30, 2014 3:26 pm

» Καλλιεργεια σπερματος
από Jorji Τρι Sep 30, 2014 3:25 pm

» Aναλαμβανω καθαρισμα και σιδερο
από pusi Τρι Sep 30, 2014 10:25 am

» Πουλάω 2 κούνιες που γίνονται παιδικά κρεβάτια + 1 αλαξιέρα+1 συρταριέρα
από Jannete Τρι Sep 30, 2014 2:26 am

» διαιτολογος
από dioni27 Δευ Sep 29, 2014 11:48 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από Chris_E Δευ Sep 29, 2014 3:51 pm

» ΠΕΘΑΝΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΙΣΚΟΣ :( ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΦΙΛΗ
από vasoulagal Δευ Sep 29, 2014 11:47 am

» agxoos !!!!!
από vasoulagal Δευ Sep 29, 2014 11:09 am

» diagrafh apo to forum 3erei kamia pws ginete?
από kerasoula Δευ Sep 29, 2014 1:02 am

» www.candyland .gr
από candyland Κυρ Sep 28, 2014 6:22 pm

» ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΕΣ!!!!
από Antonia 123 Κυρ Sep 28, 2014 6:04 pm

» ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ
από nanou Κυρ Sep 28, 2014 3:55 pm

» Περιδεση στην 13η εβδομαδα , μετα τι?
από EnVy26 Σαβ Sep 27, 2014 10:24 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σαβ Sep 27, 2014 10:00 pm

» Επιπλα απο Εντος/Ανδρεαδης ?
από κοκκινοσκουφιτσα Σαβ Sep 27, 2014 7:52 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Πεμ Sep 25, 2014 7:08 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από Καλλιόπη Τζιλέρογλου Πεμ Sep 25, 2014 5:09 pm

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:50 pm

» κατέστρεψα τον γάμο μου και τώρα θα υποστώ τις συνέπειες
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:22 pm

» Μεγαλη Τρελα
από Antonia 123 Πεμ Sep 25, 2014 2:03 pm

Παρόντες χρήστες
608 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 10 μέλη, 1 μη ορατός και 597 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, efaki27, em_diva, kikimam, lgyftog, mamana, Psaraki, roulakriti, ΖΩΗ13, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

21 Απ: κρεμα για ραγαδες στό Σαβ Oct 27, 2012 1:54 am

Mirantzela!

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγω αυτην την κρεμα χρησιμοποιω, την Prevenstria της Frezyderm. Και νομιζω πως ειναι πολυ καλη, γιατι ενω εχω βαλει πολλα κιλα, και το στηθος μου εχει μεγαλωσει 2 με 3 νουμερα, εχω βγαλει μια στο στηθος και 2 στην κοιλια μονο, και παλι μικρες.
Να πω επισης οτι λογω της φυσης του δερματος μου, εχω την ταση να κανω ευκολα ραγαδες.

Αρα, υποθετω, πως τα αξιζει τα (αρκετα)λεφτα της!!

22 Απ: κρεμα για ραγαδες στό Σαβ Oct 27, 2012 7:15 am

efffie

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
φθσικο και πολυ οικονομικο ειναι τα αμυγδαλελαιο, υπάρχει και βιολογικο και κανει καλη δουλεια

23 Απ: κρεμα για ραγαδες στό Σαβ Oct 27, 2012 9:45 am

vetaki..!

geia sas koritsia!!!!eixa k egw poly agxos me tis ragades giati stin efivia eixa psilwsei k stoys miroys exw arketes...otan emeina egkyos loipn arxisa na to psaxnw..akoyga gia kati treles times wspoy moy eipe mia gynaika 42xr me 4 paidia oti ekeini se oles tis egkymosines xrisimopoioyse vazelini alla evaze mpoliki wste na einai liparo to derma k na einai elastiko gia na min kanei ragades(aisthitikos einai)..etsi to ekana loipon k sto stithos k stin koilia !!!den evgala oyte mia!!!!!evaza apo 3 minwn an k moy elegan oti einai nwris alla fovomoyn!!!ayta!!arketa oikonomiki lysi tha elega...!!!
kalimeroydia

24 Απ: κρεμα για ραγαδες στό Σαβ Oct 27, 2012 7:51 pm

bluerose

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια!

Εγώ είμαι στον τέταρτο ακόμα, οπότε είναι νωρίς για να ξέρω αν θα κάνω ραγάδες τελικά, αλλά γενικά στη ζωή μου ενώ είχα αρκετές αυξομειώσεις (συνηθως όταν πάχαινα έπαιρνα μαζεμένα και τα 10 κιλά μέσα σε ένα μήνα!),δεν έχω ούτε μία.

Αποφάσισα λοιπόν να μην ακολουθήσω ούτε τις κρέμες για ραγάδες που είναι ακριβές ούτε τη βαζελίνη. Χρησιμοποιώ καθημερινά και στην κοιλιά και στο στήθος την ενυδατική σώματος της Bepanthol η οποία είναι και οικονομική, και πιστεύω ότι αφού είναι ότι πρέπει για να κρατά ενυδατωμένη την περιοχή του τατουάζ μου (το οποίο στην ουσία είναι έγκαυμα για το δέρμα αν το καλοσκεφτείς) σίγουρα είναι αρκετό και για την κοιλιά μου Smile

Άλλωστε αυτές οι μικρές ραγάδες είναι και ένα μικρό αναμνηστικό βραβείο αυτών των 9 μηνών!

25 Απ: κρεμα για ραγαδες στό Σαβ Feb 09, 2013 5:15 pm

demi.v.

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
doritaki έγραψε:
amalia1982 έγραψε:ναι εβαζα και στο στηθος και στα μπρατσα.γενικα εβαζα σε ολο μου το σωμα.μα το καλο το μωρακι σου!!

Ποια κρέμα κ πόσο κάνει? Εγώ έχω την Prevenstria της Frezyderm κ κάνει 27€! Πολλά μου φαίοονται. Γιατί αν την χρησιμοποιώ παντού κ μάλιστα 2 φορές τη μέρα θα τελειώσει αμέσως...

kalipera eimai kainouria mama k tha ithela na rwtisw k egw pws mporoume na diwksoume ts ragades i toulaxiston na ts meiwsoume me mia krema eimai stn 20 evdomada ts egkumosunis k xreisimopoio edw k 1mina k egw tn idia krema me esas alla mou fainetai oti dn exei allaksei kati me ts ragades mou..ti na kanw?na allaksw krema gia kalutera apotelesmata?

26 Απ: κρεμα για ραγαδες στό Σαβ Feb 09, 2013 5:26 pm

Nancy82

Κορίτσια εγώ είμαι στην 27 εβδομάδα της εγκυμοσύνης και από τον τρίτο μήνα βάζω αμυγδαλέλαιο παντού, κοιλιά, στήθος, μέση, γλουτούς. Και από τον 5ο μήνα ξεκίνησα και βάζω στις θηλες της frezyderm την nipple care. Και απλά παρακαλάω να μην κάνω ραγάδες γιατί όλοι μου λένε ότι είναι θέμα δέρματος. Ελπίζω το αποτέλεσμα να με δικαιώσει!

27 Απ: κρεμα για ραγαδες στό Σαβ Feb 09, 2013 9:14 pm

kleopatra1981

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demi.v. έγραψε:
doritaki έγραψε:
amalia1982 έγραψε:ναι εβαζα και στο στηθος και στα μπρατσα.γενικα εβαζα σε ολο μου το σωμα.μα το καλο το μωρακι σου!!

Ποια κρέμα κ πόσο κάνει? Εγώ έχω την Prevenstria της Frezyderm κ κάνει 27€! Πολλά μου φαίοονται. Γιατί αν την χρησιμοποιώ παντού κ μάλιστα 2 φορές τη μέρα θα τελειώσει αμέσως...

kalipera eimai kainouria mama k tha ithela na rwtisw k egw pws mporoume na diwksoume ts ragades i toulaxiston na ts meiwsoume me mia krema eimai stn 20 evdomada ts egkumosunis k xreisimopoio edw k 1mina k egw tn idia krema me esas alla mou fainetai oti dn exei allaksei kati me ts ragades mou..ti na kanw?na allaksw krema gia kalutera apotelesmata?

Κορίτσι τώρα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάζεις κρέμα για πρόληψη. Αφού γεννήσεις υπάρχουν στο εμπόριο κρέμες που απλά βελτιώνουν την εμφάνιση των ραγάδων. Δε μπορείς να τις εξαφανίσεις τελείως ειδικά αν είναι παλιές με καμία μέθοδο,ούτε κ με το λέιζερ.

28 Απ: κρεμα για ραγαδες στό Σαβ Feb 09, 2013 9:24 pm

ΕΦΑΚΙ

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσια.Εγω εβαζα την SIMULCIUM και μετα αμυγδαλελαιο.Μπορω να πω οτι δεν εκανα καθολου ραγαδεs παρολο που εχω πολυ ευαισθητο δερμα και σε αλλεs περιοδουs τηs ζωηs μου,οπωs εφηβεια ειχα εμφανισει στην μεση.Η κρεμα βεβαια ειναι λιγο ακριβη(γυρω στα 35 ευρω)αλλα εμεινα πολυ ευχαριστημενη.

29 Απ: κρεμα για ραγαδες στό Κυρ Feb 10, 2013 12:57 am

loukia_84

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω χρησιμοποιω απο την αρχη σχεδον της εγκυμοσυνης μου την salba mamma uno για προληψη..οταν με το καλο γεννησω θα αρχισω την due για αποκατασταση..

δεν εχω κανει ουτε μιση ραγαδιτσα..ευχαριστω Παναγιτσα μου!!!βεβαια, να πω οτι ουτε πολλα κιλα εχω παρει, ουτε πολυ εχει μεγαλωσει η κοιλια μου, και εν τελει ποτε δεν ειχα θεμα με ραγαδες(παρα μονο λιγες στο στηθος κατα την εφηβεια κ φυσικα στους γλουτους που κ ποια δεν εχει???ατιμη κυτταριτιδα.. Mad )

πιστευω οτι ειναι θεμα δερματος βασικα..την χρησιμοποιω πριν πεσω για υπνο, σε στηθος, κοιλια, γλουτους, γυρω στα 12 ευρω το σωληναριο των 100ml εχει.4-5 εχω χρησιμοποιησει ως τωρα..

30 Απ: κρεμα για ραγαδες στό Κυρ Feb 10, 2013 8:38 am

Crazymamy

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kαλημέρα!!!
Εχω ένα μωράκι 11 μηνών.
Ογιατρός δεν μου συνέστησε κάποια κρέμα διότι μου χε πεί είναι τσάμπα λεφτά!Μου είπε να αλείφομαι με ΑΜΥΓΔΑΛΕΛΑΙΟ .Και είχε δίκιο !Δεν έκανα όυτε 1 ραγάδα.
Έβαζα σε κοιλία-γοφούς και στο πλαι δεξια και αριστερά απ την κοιλια (αρκετα πιο πίσω ).
Εκεί που δεν έβαζα καθόλου ήταν στο στήθος(κακώς) εχώ κάνει ραγάδες εκεί Crying or Very sad
Εγώ έβαζα τη μία μέρα αμυγδαλέλαιο,την άλλη bepanthol (δική μου ιδέα ,επειδη είναι για ανάπλαση του δέρματος)και ξανά...αμυγδαλέλαιο-bepanthol.

Υ.Γ Η κουμπάρα μου -η συνηφάδα μου και μια γνωστή έκαναν το ίδιο ,μόνο αμυγδαλέλαιο και δεν έχουν ραγάδες.
Τους το είπαν επίσης οι γιατροί τους

Ξέχασα να σημειώσω ότι έχω εκνευριστηκά ευαίσθητο δέρμα!!!!!

31 Απ: κρεμα για ραγαδες στό Κυρ Feb 10, 2013 8:49 am

Crazymamy

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Nancy82 έγραψε:Κορίτσια εγώ είμαι στην 27 εβδομάδα της εγκυμοσύνης και από τον τρίτο μήνα βάζω αμυγδαλέλαιο παντού, κοιλιά, στήθος, μέση, γλουτούς. Και από τον 5ο μήνα ξεκίνησα και βάζω στις θηλες της frezyderm την nipple care. Και απλά παρακαλάω να μην κάνω ραγάδες γιατί όλοι μου λένε ότι είναι θέμα δέρματος. Ελπίζω το αποτέλεσμα να με δικαιώσει!

Καλημέρα νάνσυ!!Εγραψα και παρακάτω ότι έβαζα κ εγώ αμυγδαλέλαιο και είναι τέλειο !Την πάτησα με το στήθος που δεν έβαζα αλλα ευτυχώς με μαγιώ για παράδειγμα δεν φαίνονται ,είναι προς την θηλή οι πιο πολλές !
Βάζε ,βάζε , βάζε !! χεχεχε!Μην ανυσηχείς!!

32 Απ: κρεμα για ραγαδες στό Κυρ Feb 10, 2013 12:09 pm

loukia_84

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Crazymamy έγραψε:Kαλημέρα!!!
Εχω ένα μωράκι 11 μηνών.
Ογιατρός δεν μου συνέστησε κάποια κρέμα διότι μου χε πεί είναι τσάμπα λεφτά!Μου είπε να αλείφομαι με ΑΜΥΓΔΑΛΕΛΑΙΟ .Και είχε δίκιο !Δεν έκανα όυτε 1 ραγάδα.
Έβαζα σε κοιλία-γοφούς και στο πλαι δεξια και αριστερά απ την κοιλια (αρκετα πιο πίσω ).
Εκεί που δεν έβαζα καθόλου ήταν στο στήθος(κακώς) εχώ κάνει ραγάδες εκεί Crying or Very sad
Εγώ έβαζα τη μία μέρα αμυγδαλέλαιο,την άλλη bepanthol (δική μου ιδέα ,επειδη είναι για ανάπλαση του δέρματος)και ξανά...αμυγδαλέλαιο-bepanthol.

Υ.Γ Η κουμπάρα μου -η συνηφάδα μου και μια γνωστή έκαναν το ίδιο ,μόνο αμυγδαλέλαιο και δεν έχουν ραγάδες.
Τους το είπαν επίσης οι γιατροί τους

Ξέχασα να σημειώσω ότι έχω εκνευριστηκά ευαίσθητο δέρμα!!!!!

αυτο ακριβως μου ειχε πει κ ο δικος μου!!!μου ειπε χαρακτηριστικα οτι αυτες ειναι "κρεμες ομορφιας"..εγω πιστευω ακραδαντα οτι ειναι στο δερμα..δεν πιστευα εξαρχης οτι θα κανω να ειμαι ειλικρινης..και αυτη που πηρα πιο πολυ σαν ενυδατικη την ξεκινησα..οποτε..ο,τι νομιζει η καθεμια..!!!

33 Απ: κρεμα για ραγαδες στό Κυρ Feb 10, 2013 5:57 pm

efffie

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
όπως προείπα το αμυγδαλέλαιο κάνει θαύματα και είανι φυσικό προιόν. Απλά όταν μεγαλώσει η κοιλιά, μη παραλείψετε να αλείφετε και την περιοχή αρχίζοντας από πολύ κάτω, πάνω από το εφηβαίο δηλαδή, γιατί όταν θα φύγει η κοι΄λιά, αποκαλύπτετε και αυτή η περιοχή! Εγώ δεν έφτανα μέχρι εκεί και είναι το μόνο σημείο που έκανα λίγες ραγάδες Sad .
Πιστεύω πως αν επάλειφα και κεί δεν θα είχα τίποτα

34 Απ: κρεμα για ραγαδες στό Παρ Feb 15, 2013 9:15 pm

KittyCat

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μπορεί να ακουστώ λίγο παράξενη αλλά βρε παιδιά βαζελίνη!? εχω ακούσει πολυ άσχημα πράγματα για αυτή γιατί ειναι και παραγωγο πετρρελαίου.. και οι κρέμες/έλαια που περιέχουν βιταμίνη ε δεν είναι επικύνδινες για τερατογένεση;το διάβασα και αυτό (οτι η βιταμίνη ε μπορεί να προκαλέσει κατι τέτοιο).. ακόμα δεν εχω δοκιμάσει να βαλω τπτ στη κοιλια μου γιατι τα φοβαμαι ολα αυτα.. σκέφτομαι το ελαιόλαδο αλλα δεν θα λεκιάζει αυτο..?

35 Απ: κρεμα για ραγαδες στό Παρ Feb 15, 2013 11:56 pm

Anna - mana

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
efffie έγραψε:όπως προείπα το αμυγδαλέλαιο κάνει θαύματα και είανι φυσικό προιόν. Απλά όταν μεγαλώσει η κοιλιά, μη παραλείψετε να αλείφετε και την περιοχή αρχίζοντας από πολύ κάτω, πάνω από το εφηβαίο δηλαδή, γιατί όταν θα φύγει η κοι΄λιά, αποκαλύπτετε και αυτή η περιοχή! Εγώ δεν έφτανα μέχρι εκεί και είναι το μόνο σημείο που έκανα λίγες ραγάδες Sad .
Πιστεύω πως αν επάλειφα και κεί δεν θα είχα τίποτα

Συμφωνώ απόλυτα. Εγώ έβαζα αμυγδαλέλαιο με σιτέλαιο σε αναλογία 2 προς 1 και νομίζω πως είναι ό,τι καλύτερο. Καμία ραγάδα παρά τα 24 κιλά που πήρα! Έβαζα και στο στήθος τους 2 τελευταίους μήνες της εγκυμοσύνης και έκανα μασαζ και είχα σταγονίτσες γάλα από τον ένατο, θήλασα από την ανάνηψη! Και επίσης όσες πάνε για φυσιολογικό τοκετο (εγώ τελευταία στιγμή έκανα ΚΤ αλλά είχα κάνει ολη την προετοιμάσια για ΦΤ), μπορούν να το βάζουν και στο περίνεο. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να γλιτώσουν την περινεοτομή. Κόλπα της μαίας μου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a free blog