Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Σήμερα στις 7:40 pm

» Τι ακούν τ'αυτιά μου!!
από Chris_E Σήμερα στις 7:12 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από κουνελάκι Σήμερα στις 7:12 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από demaki88 Σήμερα στις 7:00 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kaatrin Σήμερα στις 4:30 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από maria_dou Σήμερα στις 3:55 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 2:41 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από κοκκινοσκουφιτσα Σήμερα στις 11:10 am

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!
από maro28 Σήμερα στις 10:37 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από κοκκινοσκουφιτσα Σήμερα στις 10:32 am

» κλοουν για παιδικο παρτυ
από Βίκυ Σήμερα στις 9:49 am

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Χθες στις 9:50 pm

» δοντακιααα!!
από Areti2 Χθες στις 9:39 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Χθες στις 3:15 pm

» ΕΠΙΛΑΧΟΥΣΕΣ ΕΣΠΑ: ΕΠΑΝΑΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ
από HappyMama Χθες στις 12:05 pm

» www.candyland .gr
από candyland Χθες στις 9:39 am

» Τιμες για αγγλικα α junior
από Areti2 Παρ Sep 19, 2014 11:51 pm

» ti diafora exete!
από dimitra al Παρ Sep 19, 2014 2:00 pm

» Αγγλικά στον παιδικό
από dimitra al Παρ Sep 19, 2014 1:49 pm

» ονοματακι για μαγαζακι..........
από Jannete Παρ Sep 19, 2014 12:24 pm

» ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ
από victoria Παρ Sep 19, 2014 11:03 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από ifigenia84 Παρ Sep 19, 2014 11:01 am

» Πώς επιλέγουμε φροντιστήριο αγγλικών για τα παιδιά μας;
από Areti2 Παρ Sep 19, 2014 12:43 am

» θεραπεια για μυκητες
από nanou Πεμ Sep 18, 2014 11:17 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από ede37 Πεμ Sep 18, 2014 11:04 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από nanou Πεμ Sep 18, 2014 10:42 pm

» Αρνητικό τεστ και εγκυμοσύνη??
από ntinakimi Πεμ Sep 18, 2014 7:09 pm

» ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙ
από Jorji Πεμ Sep 18, 2014 5:46 pm

» Άμεση ανάγκη για arvekap 0.1
από eirini.pav Πεμ Sep 18, 2014 7:56 am

» ΚΟΨΙΜΟ ΠΑΝΑΣ
από nanou Τετ Sep 17, 2014 9:01 pm

» τι νυφικο οεο?
από dimitra al Τετ Sep 17, 2014 5:15 pm

» ΠΕΝΤΙΚΟΥΡ- ΜΑΝΙΚΟΥΡ -ΗΜΙΜΟΝΙΜΟ
από pusi Τετ Sep 17, 2014 12:41 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από HappyMama Τετ Sep 17, 2014 12:00 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από xrisili Τετ Sep 17, 2014 9:30 am

» ''Έμπνευσις'' βάπτιση-γάμος
από supermama Τρι Sep 16, 2014 10:47 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Τρι Sep 16, 2014 6:43 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από Lollipop83 Τρι Sep 16, 2014 1:42 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από HappyMama Τρι Sep 16, 2014 10:19 am

» Αναλαμβανω σιδερο και καθαρισμα
από pusi Τρι Sep 16, 2014 12:43 am

» τεστ ωορρηξιας θετικο..ποτε ερχομαι σε επαφη??τη συμβουλη σας..
από perperouna Δευ Sep 15, 2014 8:00 pm

Παρόντες χρήστες
571 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 15 μέλη, 1 μη ορατός και 555 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, demaki88, dimitra88, evaki83, kikimam, maria_dou, Mariza_30, maro28, perperouna, primadona, vasiaki, vasoula1, Vassiliki_, ΖΩΗ13, κουνελάκι

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

mamamatina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επειδή δεν μας πήραν μέσω Εσπα φέτος, ρώτησα τον παιδικό μας πόσο παίρνει ιδιωτικά. Μου είπαν 290 ευρώ τον μήνα με το σχολικό. Μεσημεριανό και απογευματινό όπως πέρυσι. Το πρωινό το βάζω εγώ. Είναι η Πιτσιρικούπολη στην Νίκαια. Δεν έχω ιδέα από τιμές τί παίζει. Για ιδιωτικούς μιλάω. Θα πάρουν κι άλλες θέσεις με το Εσπα αλλά με 48,15 μόρια δεν ξέρω αν έχουμε ελπίδες. Crying or Very sad

grammatiki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω εκλεισα σε εναν στο περιστερι με 300 ευρω.ειναι πολυ μικρος οικογενειακος σχεδον με πρωινο και μεσημεριανο.χωρις σχολικο θα την πηγαινω εγω.για να δουμε αν θα μας βγει καλος

mamamatina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μάλιστα. Άρα 290 με σχολικό και 2 γευματά καλή τιμή μου φαίνεται.

grammatiki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina έγραψε:Μάλιστα. Άρα 290 με σχολικό και 2 γευματά καλή τιμή μου φαίνεται.

μια χαρα τελεια θα ελεγα.

Myro

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω εκλεισα θεσσαλονικη 220 με την μεταφορα..πρωινο δινουν αυτοι μεσημεριανο δικο μας

https://www.facebook.com/myrodeve

gioma

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mamamatina έγραψε:Επειδή δεν μας πήραν μέσω Εσπα φέτος, ρώτησα τον παιδικό μας πόσο παίρνει ιδιωτικά. Μου είπαν 290 ευρώ τον μήνα με το σχολικό. Μεσημεριανό και απογευματινό όπως πέρυσι. Το πρωινό το βάζω εγώ. Είναι η Πιτσιρικούπολη στην Νίκαια. Δεν έχω ιδέα από τιμές τί παίζει. Για ιδιωτικούς μιλάω. Θα πάρουν κι άλλες θέσεις με το Εσπα αλλά με 48,15 μόρια δεν ξέρω αν έχουμε ελπίδες. Crying or Very sad

Kαταρχην μην κλεισεις τιποτα πριν απο την επομενη εβδομαδα.Θεωρω οτι εχεις πολλες ελπιδες με ΕΣΠΑ αν δωθουν αξιοκρατικα τα εξτρα κονδυλια,δηλαδη που με την πρωτη κατανομη εσφαξαν πχ Αττικη,Στερεα Ελλαδα Δωδεκανησσα. Επειδη το εχω ψαξει παρα πολυ εγω με 44,92 διατηρω πολλες ελπιδες με το δεδομενο οτι εμπαινα στις 2 απο τις 4 αρχικες επιλογες μου. Εχεις μετρησει αν θα εμπαινες αν δινονταν οι θεσεις ως ειχαν ανακοινωθει αρχικα; Τωρα για τα τροφεια που λες ολα θα εξαρτηθουν απο το προγραμμα,αν μεινουν κενες θα το ριξουν το ποσο αν δωθουν και αλλες θα μεινει εκει.Η πιτσιρικουπολη ηταν μεσω προγραμματος. Εγω που ρωτησα Ιουνιο στην ευρυτερη περιοχη ηταν μεταξυ 300-340. Το 1ο παιδι το ειχα το 2010-2011 σε σταθμο στον πειραια με 250 με ολα τα φαγητα αλλα χωρις σχολικο.

kaatrin

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μα πραγματικα αυτοι που εχουν ιδωτικος π.σ. επικοινωνουν με το περιβαλλον.ειναι πολλα λεφτα συνηθως!!!!εδω κ οι δημοτικοι εχουν αυξηθει πολυ.εκει που δουλευω εγω ειναι 120ευρω.

ioannouli

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
290;;; Μια χαρά είναι... Στο Γέρακα εγώ δίνω 450/μήνα χωρίς σχολικό! Συγκριτικα με πέρσι η βασική τιμή είναι ίδια απλά έχει μειώσει τις τιμές των extra. Είναι πάάάάάρα πολλά, αλλά ποντάρουν στο ότι δεν έχουμε επιλογές...

litsakos

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ματινα καλη τιμη ειναι, θα μενει μεχρι απογευμα?
Ενας που ρωτησα την προηγουμενη βδομαδα μας ειπε 340 χωρις το σχολικο, και αναχωρηση 1.30-2, αν το αφηναμε και απογευμα θα ηταν παραπανω. Αυτο ειχε πρωινο-μεσημ μεσα στην τιμη. Θα δω αλλον ενα σημερα το απογευμα.
Δεν ξερω τι ποσο χρειαζονται για να καλυψουν τα παγια τους κ ενα εχουν ενα αξιοπρεπες κερδος αλλα ρε παιδια 400 που ακουω....πολλα δεν ειναι για την σημερινη εποχη?Και τα 340 εμενα παλι αρκετα μου φαινονται για 4 ωρες που θα πηγαινε το παιδι.

athina24

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:Ματινα καλη τιμη ειναι, θα μενει μεχρι απογευμα?
Ενας που ρωτησα την προηγουμενη βδομαδα μας ειπε 340 χωρις το σχολικο, και αναχωρηση 1.30-2, αν το αφηναμε και απογευμα θα ηταν παραπανω. Αυτο ειχε πρωινο-μεσημ μεσα στην τιμη. Θα δω αλλον ενα σημερα το απογευμα.
Δεν ξερω τι ποσο χρειαζονται για να καλυψουν τα παγια τους κ ενα εχουν ενα αξιοπρεπες κερδος αλλα ρε παιδια 400 που ακουω....πολλα δεν ειναι για την σημερινη εποχη?Και τα 340 εμενα παλι αρκετα μου φαινονται για 4 ωρες που θα πηγαινε το παιδι.

εγω νομιζω οτι ειναι παρα πολλα!!!!!και ειδικα για τις εποχες που διανυουμε!!!

grammatiki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
340 ευρω και αναχωρηση τοσο νωρις ρε λιτσακο;παρα πολλα λεφτα θα ελεγα ελεος πια .κριση εχουμε δεν ριχνουν καθολου τις τιμες τους;

ak.fassa

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια. Εμείς τον γράψαμε στο παλατάκι στον Κορυδαλλό που είναι ανοιχτό όλο το χρόνο. Μας είπαν 400,00 τους πρώτους 9 μήνες και 390,00 τον δέκατο. Τους υπόλοιπους δεν πληρώνουμε τίποτα. Μας βγαίνει 332,50 ο μήνας χωρίς λεωφορείο. Τα φαγητά δικά τους εκτός από το πρωινό γάλα που θα του το δίνω εγώ πριν τον πάω. Θα έχει δεκατιανό και μεσημεριανό εκεί. Επίσης, είναι ανοιχτός από τις 07:00 ως τις 17:00 οπότε μας βολεύει και το ωράριο. Νομίζω είναι καλή τιμή...

sofia lara

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΑΙΔΙΆ ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΓΙΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΕΜΈΝΑ ΤΑ 300+ € ΜΟΥ ΦΑΊΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ.ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΖΩ ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΆΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΥΠΟΛΟΓΊΖΩ ΚΑΝΈΝΑ 250ΑΡΙ.ΠΑΡΑΠΆΝΩ ΔΕΝ ΔΊΝΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΆ,ΔΕ ΒΓΑΊΝΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΆΝΟΥΜΕ.ΆΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΆΘΟΜΑΙ ΕΓΩ ΣΠΊΤΙ ΓΙΑ ΑΚΌΜΑ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΈΧΩ.ΑΦΟΎ ΔΕ ΔΟΥΛΕΎΩ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΒΡΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΔΏΣΩ?ΡΏΤΗΣΕ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΈΝΑΝ ΚΟΝΤΆ ΣΤΟ ΣΠΊΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΕΊΠΕ ΟΤΙ ΘΈΛΟΥΝ 340 ΓΟΥΡΛΩΣΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ. Shocked Ε ΌΧΙ.....

grammatiki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω πολλα τα βλεπω δυστυχως.το μονο θετικο με εμενα ειναι οτι τα 125 ευρω θα τα βαζει η εταρια που εργαζομαι

litsakos

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:και εγω πολλα τα βλεπω δυστυχως.το μονο θετικο με εμενα ειναι οτι τα 125 ευρω θα τα βαζει η εταρια που εργαζομαι

Καλο αυτο. Γμτ απο την δουλεια του αντρα μου δεν δινουν

mamamatina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερούδια!!!!!!!!!
Πάντως δεν κάνω τίποτα μέχρι το τέλος της εβδομάδας. Μπας και μας φέξει.
Λίτσα, ναί μέχρι το απόγευμα. Μεσημέρι δλδ. 3,30 φεύγει από εκεί και 3,45 περίπου είναι σπίτι. Ας ελπίσουμε, να γίνει κάτι με το ΕΣΠΑ γιατί ναι μεν είναι καλή η τιμή. Δεν τα έχουμε δε. Θα αναγκαστώ πάλι να ζητιανέψω σε παππούδες και δεν γουστάρω με τπτ.

litsakos

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina έγραψε:Καλησπερούδια!!!!!!!!!
Λίτσα, ναί μέχρι το απόγευμα. Μεσημέρι δλδ. 3,30 φεύγει από εκεί και 3,45 περίπου είναι σπίτι. Ας ελπίσουμε, να γίνει κάτι με το ΕΣΠΑ γιατί ναι μεν είναι καλή η τιμή. Δεν τα έχουμε δε. Θα αναγκαστώ πάλι να ζητιανέψω σε παππούδες και δεν γουστάρω με τπτ.

Εγω θα ζητουσα Ματινα. Δεν ειναι οτι κοπροσκυλιαζουμε και δεν βγαινει οικονομικα. Ο ενας παππους ομως ακοοομα περιμενει την συνταξη να βγει κ ο αλλος παππους (ο μπαμπας μου) συντηρει και την γιαγια μου (μαμα του) κ παλι θα δωσει για τα παιδια,θα ερθει καθημερινα να τα δει κ να με βοηθησει με τα παιδια οποτε...τι να του πω Rolling Eyes (αν δεν ηταν η γιαγια μου θα ελεγα βεβαια tongue )

mamamatina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
mamamatina έγραψε:Καλησπερούδια!!!!!!!!!

Καλημέρα! Ρε Λίτς πώς τα καταφέρνεις και δεν κουτουλάς το πρωί με το μεταμεσονύκτιο στο διαδίκτυο? Τεσπα, αν χρειαστεί αναγκαστικά θα ζητήσω. Επειδή κι εμένα η γιαγιά μου μας δίνει κάθε τρεις και λίγο κρυφά και φανερά, η μάνα μου ψωνίζει για τα παιδιά με τον πατέρα μου. Χώρια το ότι με βοηθούν με τις δουλειές και τα παιδιά. Ο πεθερός μου στέλνει, κρυφά από την πεθερα εννοείτε. Γι αυτό ντρέπομαι να ξαναζητήσω. Έλεγα να προτείνω σε αυτόν στον παιδικό να τα δώσουμε σε δύο δόσεις μήπως μας κάνει κι άλλο κούρεμα. Θα δούμε τί θα γίνει.

Εγω θα ζητουσα Ματινα. Δεν ειναι οτι κοπροσκυλιαζουμε και δεν βγαινει οικονομικα. Ο ενας παππους ομως ακοοομα περιμενει την συνταξη να βγει κ ο αλλος παππους (ο μπαμπας μου) συντηρει και την γιαγια μου (μαμα του) κ παλι θα δωσει για τα παιδια,θα ερθει καθημερινα να τα δει κ να με βοηθησει με τα παιδια οποτε...τι να του πω Rolling Eyes (αν δεν ηταν η γιαγια μου θα ελεγα βεβαια tongue )

mamamatina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κάπως ανάποδα τα έγραψα αλλά δεν πειράζει. Είμαι και κάποιας ηλικίας...

litsakos

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina έγραψε:Κάπως ανάποδα τα έγραψα αλλά δεν πειράζει. Είμαι και κάποιας ηλικίας...

Laughing Laughing Laughing

τα καταφερνω κουτουλωντας, αλλα παντα ετσι κοιμομουν,αργα.
Αν τα δωσετε σε δυο δοσεις πιστευω θα σας κανουν αλλη τιμη,αν ειναι λογικοι επιχειρηματιες δλδ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forums | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own blog